PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[پشتیبانی]=+* Game Maker / آموزش ها در این تاپیک

صفحه ها : 1 [2] 3 4 5

sam & snake
25-03-2009, 00:13
سلام دوست عزیز بپرس جواب میدیم.

vk20
25-03-2009, 14:27
من یدونه object سر مار درست کردم که روی خطوط grid با استفاده از اکشن align to grid حرکت میکنه,همچنین تونستم کاری کنم که وقتی به جهتی حرکت میکنه سر مار هم تو همون جهت قرار بگیره و وقتی در یک جهت حرکت میکنه دیگه نتونه مخالف اون جهت حرکت کنه(مثلا وقتی به سمت راست حرکت میکنه دیگه نتونه به سمت چپ بره و فقط به بالا یا پایین حرکت کنه).مشکل اینجاست که نمیدونم وقتی object سر مار با طعمه برخورد کرد چطور object دنباله مار در امتداد object سرمار تشکیل شود و از حرکات آن پیروی کند.اگه کدی یا سرنخی برای انجام این کار بدهید لطف بزرگی کرده اید:20:

moha@@ad
25-03-2009, 22:31
سلام

مگه در حال حاظر از دیوار رد میشه؟!
من که کد بهت دادم برای عبور نکردن از دیوار.
تیک سولید رو میزنی برای ابجکت دیوار .
و برای برخورد دشمن با دیوار می نویسی speed=0;1
1 نیستا 1 رو برای درست بود فونت سایت
نوشتم.اسپید0 همین و بس.

با سلام
دوست عزیز من من درست کردم وقتی دشمن به دیوار برخورد می کند ولی من می خواهم کاری کنم که وقتی دشمن می خواهیم ان را بخوریم یعنی ابی میشود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از دیوار رد نشود و یک کد برای این بده و اگه این کد عست بگو این کد را در کجا بنویسم
ممنون:40::11:

hadibabaiy
25-03-2009, 22:36
برای سوال اول راحتترین کار اینه:
1- انیمیشن پرش رو آماده کنید.
2- یک آبجکت بسازید با اسپرایت انیمیشن. ایونت هم یکی بیشتر لازم نداره، animation end ایونت و اکشن هم باشه jump to position. مختصات رو تا حدی که میخواید جلو بیفته بدید، relative هم فعال کنید.
بعدش (حتما این اکشن زیر اکشن قبلی باشه) یک change instance بزنید که آبجکت رو تبدیل کنه به آبجکت اصلی.

3- آبجکت اصلی کاراکترتون رو باز کنید و دکمه ای که میخواید پرش باشه بزنید، مثلا اسپیس، اونوقت از اکشن change instance استفاده کنید و آبجکت روهم، همونی که میپره انتخاب کنید.

اونوقت اسپیس که میزنید:
1- کاراکتر اصلیتون میشه کاراکتر در حال پرش.
2- آبجکت کاراکتر در حال پرش، وقتی انیمیشنش تموم شد، میپره به پوزیشنی که دادید، در جلو یا عقب یا به مورب خودش.
3- اونوقت بعد از پرش به پورزیشن، دوباره آبجکت میشه کاراکتر اصلی.

درضمن یادتون نره که origin اسپرایت پرش، در ساب ایمیج اول، مساولی باشه با سایز اسپرایت کاراکتر اصلی. مثلا اگر اسپرایت اصلی 100 پیکسله و پرش 200 پیکسل، باید اوریجینش رو روی 100 پیکسل قرار بدید.

سوال دوم:
از create اسنفاده کنید یا set alarm یا sleep، اونوقت check object، اونوقت move fixed.
راحت هم هست. یک ایونت create بسازید، اونوقت از کاندیشنال check object استفاده کنید، (not را فعال نکنید)، فاصله رو relative کنید، اونوقت یک بلاک شروع کنید. یک ثانیه به کاراکتر فرصت بدید تا دشمن رو ببینه (با آلارم یا اسلیپ) اونوقت move fixed رو بزنید. یک else هم بزنید، با شانس مثلا 10000000 لبه، که دشمن احمق باشه و بشینه از دو به کاراکتر شلیک کنه تا بازی جذاب شه. اونوقت بلاک رو ببندید.ابتدا تشكر ميكنم...
بعدم بايد بگم در مورد سؤال اولم جواب داد ولي دومي رو كه اين بود.

2-ميخوام وقتي كه كاراكتر دشمن در نزديكي بازيكن باشه به طرفش حركت كنه و اسپرايت تغيير كنه.

مشكل دارم البته قبلا من يه كد ديدم كه در اين رابطه بود ولي روش كار با اون رو بلد نبودم.لطفا فورا كمك كنيد بسيار ضروري است و مهم...

در صورت امكان در اين باره يك سورس بگذاريد...

sam & snake
26-03-2009, 17:54
با سلام
دوست عزیز من من درست کردم وقتی دشمن به دیوار برخورد می کند ولی من می خواهم کاری کنم که وقتی دشمن می خواهیم ان را بخوریم یعنی ابی میشود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] از دیوار رد نشود و یک کد برای این بده و اگه این کد عست بگو این کد را در کجا بنویسم
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اگه بتونی سورس بدی خیلی عالی میشه.

GG.Ajax
27-03-2009, 14:04
حالا این برنامه رو از کجا دانلود کنم؟
لطفا لینکش رپید شیر نباشه

hadibabaiy
28-03-2009, 22:50
يكي نيست به سؤال هاي ما جواب بده...

amino-danger
01-04-2009, 10:27
سلام دوستان من یه سوال داشتم میخوام بدونم چطور باید توسط کارکترم تیراندازی کنم؟؟؟من کل بازی رو در حد نه چندان عالی درست کردم اسم بازیم هم(little halo)که واقعا کاراکترمو خوب دراوردم فقط نمیدونم باید چطور تیراندازی کنم؟؟!؟اگه میشه فقط مبتدی تر بگین چون تازه شروع کردم....

hadibabaiy
01-04-2009, 22:34
سلام دوستان من یه سوال داشتم میخوام بدونم چطور باید توسط کارکترم تیراندازی کنم؟؟؟من کل بازی رو در حد نه چندان عالی درست کردم اسم بازیم هم(little halo)که واقعا کاراکترمو خوب دراوردم فقط نمیدونم باید چطور تیراندازی کنم؟؟!؟اگه میشه فقط مبتدی تر بگین چون تازه شروع کردم....
من شايد بتونم كمكتون كنم لطفا سبك بازي خود و نياز هاي خود از اين شليك كه مثلا چطور باشه بگيد...

amino-danger
02-04-2009, 11:52
خوب بازی یه جورایی action و 2 بعدی و شبیه به بازی ماریو ولی فرق میکنه و میخوام که یه جوری تیراندازی مثله خود هالو باشه و تفنگش هم فضایی البته خودم تفنگشو طراحی کردم و فقط نوع تیر هاست که به نظر خودم فضایی باشه عالیه.یه مشکل دیگه دارم که دوست دارم دشمن هم تیراندازی انجام بده و فقط نگاه نکنه و در صورت برخورد بتونه منو شکست بده دوست دارم که تیراندازی انجام بده.فقط یه مشکل دیگه دارم من یه کدی دارم که ماله تیراندازیه اینکدو میگم:
If(can_shoot==true) { Instance_create(self.x,self.y,OBJECT); Can_shoot=false; Alarm[0]=25; }
فقط اینو میخوام بدونم که برای تیراندازی توسط کاراکتر خودمون باید کنار آجکت 0 بزنیم؟؟؟آخه اسم آبجکت کاراکتر object0 میخوام بدونم اینجا هم باید صفر بزاریم یا نه؟؟!!!بعد با کدوم تیراندازیه؟؟میخوام بدونم کجای کد تغییر بدم که مثلا با زدن دکه A تیراندازی کنه...ممنون از شما

amino-danger
02-04-2009, 13:55
معذرت که دوباره اومدم من چند تا دیگه سوال دارم:
1-من میخوام که اسپرایتم داره راه میره بدون تفنگ ولی یه دشمن ظاهر میشه و میخوام که مثلا بازدن دکمه 1 تفنگ ظاهر بشه و بعد بتونم شلیک کنم!!منظور من اینه که چطوری با زدن یک دکمه مثلا 1 کاراکتر من تفنگ در دست بگیره و بعد شلیک کنه
2-من میخوام که قبل از اومدن بازی آرم استدیو خودم(مثلا)باشه و یا یک فیلمی بزارم برای پخش بعد یک منو بیاد مثلا این گزینه ها توش باشه(start new game-load game-about-exit)
3-من هر اسکریپتی میزنم ارور میده میشه طرز صحیح استفاده از script رو بهم بگین ممنون.
4-من میخوام که health bar و point bar داشته باشم helath bar که مشخصه ولی میخوام هروقت کسی رو کشتم 10 امتیاز به قسمت pointbar اضافه بشه
ممنون میشم سریع جواب بدین چون خیلی لازم دارم....مرسی

hadibabaiy
02-04-2009, 22:44
خوب بازی یه جورایی action و 2 بعدی و شبیه به بازی ماریو ولی فرق میکنه و میخوام که یه جوری تیراندازی مثله خود هالو باشه و تفنگش هم فضایی البته خودم تفنگشو طراحی کردم و فقط نوع تیر هاست که به نظر خودم فضایی باشه عالیه.یه مشکل دیگه دارم که دوست دارم دشمن هم تیراندازی انجام بده و فقط نگاه نکنه و در صورت برخورد بتونه منو شکست بده دوست دارم که تیراندازی انجام بده.فقط یه مشکل دیگه دارم من یه کدی دارم که ماله تیراندازیه اینکدو میگم:
If(can_shoot==true) { Instance_create(self.x,self.y,OBJECT); Can_shoot=false; Alarm[0]=25; }
فقط اینو میخوام بدونم که برای تیراندازی توسط کاراکتر خودمون باید کنار آجکت 0 بزنیم؟؟؟آخه اسم آبجکت کاراکتر object0 میخوام بدونم اینجا هم باید صفر بزاریم یا نه؟؟!!!بعد با کدوم تیراندازیه؟؟میخوام بدونم کجای کد تغییر بدم که مثلا با زدن دکه A تیراندازی کنه...ممنون از شما
من يه بازي به اين سبك ساختم و تقريبا چند تا از مشكلاي تو رو هم توش بر طرف كردم.
كار با اون كد رو زياد قبول ندارم و از روش خودم استفاده ميكنم.
راستي ميخواي تير ها تمام شدني باشه يا بي نهايت باشه.اگه ميخواي بي انتها باشه يه برنامه ريزي خاص داره ولي اگه تموم شدنيه اون راحتتره.
بزودي آموزش كامل رو پست ميكنم.

معذرت که دوباره اومدم من چند تا دیگه سوال دارم:
1-من میخوام که اسپرایتم داره راه میره بدون تفنگ ولی یه دشمن ظاهر میشه و میخوام که مثلا بازدن دکمه 1 تفنگ ظاهر بشه و بعد بتونم شلیک کنم!!منظور من اینه که چطوری با زدن یک دکمه مثلا 1 کاراکتر من تفنگ در دست بگیره و بعد شلیک کنه
2-من میخوام که قبل از اومدن بازی آرم استدیو خودم(مثلا)باشه و یا یک فیلمی بزارم برای پخش بعد یک منو بیاد مثلا این گزینه ها توش باشه(start new game-load game-about-exit)
3-من هر اسکریپتی میزنم ارور میده میشه طرز صحیح استفاده از script رو بهم بگین ممنون.
4-من میخوام که health bar و point bar داشته باشم helath bar که مشخصه ولی میخوام هروقت کسی رو کشتم 10 امتیاز به قسمت pointbar اضافه بشه
ممنون میشم سریع جواب بدین چون خیلی لازم دارم....مرسی
سؤال اول: من خودمم اين مشكلو داشتم.راه حلم اين بود كه وقتي حركت ميكردي اسپرايت بدون تفنگه و وقتي مي ايستي يكهو تفنگو در مياره و آماده به شليك ميشه.
من يه سؤال داشتم كه شما براي چپ يا راست رفتن از چه روشي استفاده كردي؟چرخش تصوير يا اسپرايت جدا؟
سؤال2: بايد بگم شما ميتونيد يك روم براي منو بسازيد و يك آبجكت توش بزاريد كه وقتي بازي شروع شد يه فيلم از آدرس پخش بشه براي اين كار از اكشن ويديو در creat event استفاده كن و البته براي منو هم قبلا آموزش گذاشتم ولي اگه بخوايد دوباره ميزارم.
سؤال 3:خوب ما دو نوع اسكريپت داريم اولي تكه كد دومي كد هاي بزرگ كه البته سختتره.شما اگه اسكريپتت درباره ي بازي صدق ميكنه تو قسمت اسكريپت بازي يعني از همون قسمتي كه اسپرايت جديدي ميزني(نوار ابزار).اما اگه اسكريپت درباره ي كاراكتر صدق ميكنه از تيكه كد استفاده كن و توي آبجكت بزار.حالا مشكل خودت اگه جور ديگي بگو...
سؤال4:البته اين كار آسونيه ولي بد بختي هايي هم داره كه بعدا ميگم آخه انگشتام ديگه داغ كرده...
ما كه در بازيمان نا كام مانديم ولي ميخوايم شما به يه جايي برسي...

amino-danger
03-04-2009, 00:06
در مورد تیر بی نهایت باشه و تمام نشدنی بگم که تمام شدنی باشه بهتره هر جور خودت میدونی هر کدم آسونتره و بدرد من میخوره بگو.
در مورد چرخش تصویر و یا اسکریپت جدید من از عکس متحرک استفاده کردم که متاسفانه همش در حال تحرک و اصلا جالب نیست و یه بار هم یه بازی ساختم که چند تا اسکرایپت داشت و اونا رو در یک گروه زدم ولی متاسفانه کار نکرد منظورم اینه اصلا کاراکتر توی بازی حرکت نمیکرد هر چی فلش رو کیبورد میزدم اصلا تکون نمیخورد و سرجاش بود اگه میشه اینو برام توضیح بدین.
سوال 2 اگه میشه آموزشش رو دوباره بزار ممنون
سوال 3 اینم حله!
سوال 4-ممنون ولی اگه میشه سریع چون قوله این بازی رو دادم.مرسی که به ما توجه میکنی.
==========
راستی یه سوال دیگه دارم میخوام بدونم چطور کاراکترم رو جامپ بدم یعنی چی کار کنم که کاراکترم بپره و مثلا بر روی یه قسمت دیگه بپره.بعد یه چیز دیگه رو خواستم بندازم یادت که فراموش نکنی من میخوام کاراکترم با هر سمتی که میبرم تحرک داشته باشه مثلا میپرم حرکت پرش رو انجام بده وقتی میرم چپ بره چپ و همینجوری...اگه تونستی با عکس نشون بده اگه نه همین متن خوبه ممنون و معذرت که به دردسر انداحتمت

amino-danger
03-04-2009, 02:26
سلام هادی جان من بالاخره تونستم تیراندازی رو یاد بگیرم ولی الان زاویه تیراندازی فرق میکنه و نمیشه دشمن رو کشت و 2 تا مشکل دیگه دارم که دشمن میاد و میره ولی همش روش به یه طرفه و کاراکتر هم یک متحرک درست کردم که در حال رقص پاس و قشنگه ولی راه نمیره یعنی ندونستم دیگه برای اینکه سمت چپ ببرم کاراکتر قدم بزنه و راست هم همینطور الان مثله اینکه چرخ زیر پاشه اگه میشه اینم حلش کن!من الان بازی رو بهت میدم خودت ایراداتش رو بهم بگو اینجوری هم کار تو آسون میشه هم کار من . معذرت میخوام که این همه زحمتت دادم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hadibabaiy
03-04-2009, 23:04
دوست عزيز من يه سورس آماده كرده بودم كه همه ي سؤالات توش بود.
ولي بهتره صبركني تا من اين بازي رو ببينم و بر حسب نيازهات يه سورس جديد بسازم.
من زياد نميتونم بيام حالا اين سورس رو ميزارم چون زياد روش وقت گذاشتم.تا بعد ببينيم چي ميشه...

معذرت میخوام که این همه زحمتت دادم.اصلا خجالت نكش چون من خودمم اينقدر از اين سؤالا پرسيدم كه نگو...
آدرس در راپيد شير:

amino-danger
04-04-2009, 12:53
سلام هادی جان من یه مشکل با نرم افزار گیم میکر 7 دارم من اصلا با لب تاب با این نرم افزار مشکل ندارم ولی قبلا هم با ویندوز اکس پی که روی pcim بود هیچ مشکلی نداشتم ولی تازگیا VISTA HOME BASIC SP1 64 BIT نصب کردم برنامه GAME MAKER 7 میاد ولی موقع اجرا بازی بعد از لودینگ یه همچین چیزی میگه که"البته فک کنم که میگه باید درایوتون رو آپدیت کنین" خودمم هر کاری میکنم که کارت گرافیکمو نصب کنم ارور میده نمیدونین باید چیکار کنم؟؟؟؟(البته با گیم میکر 5 هیچ مشکلی ندارم)

moha@@ad
04-04-2009, 17:58
با سلام خدمت دوستان
من یک سوال داشتم .اینه که اگه کرک نرم افزار را نریزمنسخه 7.0 اشکالی دارد؟ اخه من نریختم
موفق باشید

hadibabaiy
04-04-2009, 21:36
سلام هادی جان من یه مشکل با نرم افزار گیم میکر 7 دارم من اصلا با لب تاب با این نرم افزار مشکل ندارم ولی قبلا هم با ویندوز اکس پی که روی pcim بود هیچ مشکلی نداشتم ولی تازگیا vista home basic sp1 64 bit نصب کردم برنامه game maker 7 میاد ولی موقع اجرا بازی بعد از لودینگ یه همچین چیزی میگه که"البته فک کنم که میگه باید درایوتون رو آپدیت کنین" خودمم هر کاری میکنم که کارت گرافیکمو نصب کنم ارور میده نمیدونین باید چیکار کنم؟؟؟؟(البته با گیم میکر 5 هیچ مشکلی ندارم)
اگه آنتي ويروس داري خاموش كن و متن ارور را هم بهم بده شايد تونستم كمكت كنم.

با سلام خدمت دوستان
من یک سوال داشتم .اینه که اگه کرک نرم افزار را نریزمنسخه 7.0 اشکالی دارد؟ اخه من نریختم
موفق باشید
اشكال كه نه ولي در اجراي بعضي كد ها و اكشن ها مشكل پيدا ميكنيد.

moha@@ad
06-04-2009, 19:55
سلام خدمت اقا هادی
من این بازیو ساختم(هنوز کامل نه) مشکلم اینه که وقتی می خواهم دشمن ها را بخورم انها از دیوار رد می شوند تیک solid را هم میزنم.......اینم سورسش.اگه میشه برام درستش کنین و بگین چیکار کردین.ممنون میشم.موفق باشید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Hotsun
06-04-2009, 20:25
آخه شما که این قدر حرفه ای چرا از Engine های حرفه ای تر استفاده نمی کنی؟؟؟

hadibabaiy
06-04-2009, 21:37
آخه شما که این قدر حرفه ای چرا از engine های حرفه ای تر استفاده نمی کنی؟؟؟
آخه اين باحالتره.

hadibabaiy
06-04-2009, 22:02
سلام خدمت اقا هادی
من این بازیو ساختم(هنوز کامل نه) مشکلم اینه که وقتی می خواهم دشمن ها را بخورم انها از دیوار رد می شوند تیک solid را هم میزنم.......اینم سورسش.اگه میشه برام درستش کنین و بگین چیکار کردین.ممنون میشم.موفق باشید
مشكلات زياده ولي حتما كاملش ميكنم...

amino-danger
06-04-2009, 22:58
سلام هادی جان من هنوز منتظرم ها...بازی ما رو هم دانلود کن خبرشو بهم بده ممنون

hadibabaiy
07-04-2009, 22:55
سلام هادی جان من هنوز منتظرم ها...بازی ما رو هم دانلود کن خبرشو بهم بده ممنون
خودت موضوع خاصي رو در نظر داري؟بگو تا من بگم.

سلام خدمت اقا هادی
پاسخ به:moha@@ad
درباره ي سؤال شما بايد بگم كه شما چند مشكل داشتيد اولين مشكل اينه كه شما بايدكد زير رو در قسمتي كه دشمن قرمز به ديوار برخورد ميكنه وارد كنيد:

// created by hadi.d.b
{
if (hspeed == 0)
{
if (random(3)<1 && place_free(x-4,y))
{ hspeed = -4; vspeed = 0;}
if (random(3)<1 && place_free(x+4,y))
{ hspeed = 4; vspeed = 0;}
}
else
{
if (random(3)<1 && place_free(x,y-4))
{ hspeed = 0; vspeed = -4;}
if (random(3)<1 && place_free(x,y+4))
{ hspeed = 0; vspeed = 4;}
}
}

با اين كد حركت كاركتر ها راحتتر ميشه و بعد در مورد اون كاراكتر آبيه بايد در قسمت parent كه توي خود آبجكت قرار داره آبجكت دشمن قرمز رو انتخاب كني.
راستي من يه سؤال داشتم اونم اينه كه قصدت از ساخت اين بازي چيه؟

amino-danger
08-04-2009, 00:49
مگه قرار نشد که بازی رو دانلود کنی بعد مشکلشو برام بگی که چیکار کنم درست بشم اون سورسی هم که بهم دادی موقع اجرای بازی ارور میده.من زیاد سوالی ندارم بجز 2 تا و نصفی یکی راه رفتن(قدم زدن) یکی هم شلیک کردم به سمت رو به رو و اون نصفی هم منو بود که حالا اگه نشد ایراد نداره.ممنون

amino-danger
08-04-2009, 00:50
مگه قرار نشد که بازی رو دانلود کنی بعد مشکلشو برام بگی که چیکار کنم درست بشم اون سورسی هم که بهم دادی موقع اجرای بازی ارور میده.من زیاد سوالی ندارم بجز 2 تا و نصفی یکی راه رفتن(قدم زدن) یکی هم شلیک کردم به سمت رو به رو و اون نصفی هم منو بود که حالا اگه نشد ایراد نداره.ممنون

moha@@ad
08-04-2009, 15:03
خودت موضوع خاصي رو در نظر داري؟بگو تا من بگم.

پاسخ به:moha@@ad
درباره ي سؤال شما بايد بگم كه شما چند مشكل داشتيد اولين مشكل اينه كه شما بايدكد زير رو در قسمتي كه دشمن قرمز به ديوار برخورد ميكنه وارد كنيد:

// created by hadi.d.b
{
if (hspeed == 0)
{
if (random(3)<1 && place_free(x-4,y))
{ hspeed = -4; vspeed = 0;}
if (random(3)<1 && place_free(x+4,y))
{ hspeed = 4; vspeed = 0;}
}
else
{
if (random(3)<1 && place_free(x,y-4))
{ hspeed = 0; vspeed = -4;}
if (random(3)<1 && place_free(x,y+4))
{ hspeed = 0; vspeed = 4;}
}
}

با اين كد حركت كاركتر ها راحتتر ميشه و بعد در مورد اون كاراكتر آبيه بايد در قسمت parent كه توي خود آبجكت قرار داره آبجكت دشمن قرمز رو انتخاب كني.
راستي من يه سؤال داشتم اونم اينه كه قصدت از ساخت اين بازي چيه؟

مرسی هادی جان مشکلم حل شد فقط این کدهایی که گفتی بزنم باید توی script بنویسم؟
در مورد سوالت که گفتی هدفم چیه منم دوست دارم که خودم بازی بسازم ولی به علت اینکه هنوز چیز زیادی نمیدانم می خواهم از شما کمک بگیرم و من هدفتم اینه که می خوام بازیهای کم حجم زیبایی درست کنیم شاید مورداستقبال شما قرار گیرد و من واقعا این کار را دوست دارم ولی متاسفانه به علت اینکه تا خرداد چیزی نمانده مجبورم درس بخوانم و برای همین هم فرصت نمی کنم بازی خوبی بسازم.اتشا. که بعد خرداد می خواهم با کمک شما فعالیتم را به صورت حرفه ای شروع کنم؟
ایا شما به من کمک می کنید؟:11::40:
موفق باشی هادی جان عزیز بابت این کارها دوست من:10:

hadibabaiy
08-04-2009, 21:27
ميشه بيشتر توضيح بديد
فكر كنم مشكل اولت مال دشمن بود آموزش به زودي آماده ميشه.البته اگه اون سورسو باز ميكردي توش بود.
شكليك كردن رو هم آماده ميكنم.
راه رفتن خود كاراكتر بازي ديگه؟
راستي بازي رو كه دادي اصل بازي بود يا... آخه خيلي ساده ولي پيچيده بود.

مرسی هادی جان مشکلم حل شد فقط این کدهایی که گفتی بزنم باید توی script بنویسم؟
در مورد سوالت که گفتی هدفم چیه منم دوست دارم که خودم بازی بسازم ولی به علت اینکه هنوز چیز زیادی نمیدانم می خواهم از شما کمک بگیرم و من هدفتم اینه که می خوام بازیهای کم حجم زیبایی درست کنیم شاید مورداستقبال شما قرار گیرد و من واقعا این کار را دوست دارم ولی متاسفانه به علت اینکه تا خرداد چیزی نمانده مجبورم درس بخوانم و برای همین هم فرصت نمی کنم بازی خوبی بسازم.اتشا. که بعد خرداد می خواهم با کمک شما فعالیتم را به صورت حرفه ای شروع کنم؟
ایا شما به من کمک می کنید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی هادی جان عزیز بابت این کارها دوست من
ساخت بازي يعني منظورم تا جايي است كه تمام بشه دقدقه ي من هست آخه من خيلي سخت گيرم و بسياري از بازي ها رو به اتمام نميرسونم.راستي اگه بخوان امتحانا رو فشرده بگيرن همگي بايد بريم پي كارمونا آخه من هم يه جورايي...

بی باک بی بال
09-04-2009, 08:16
برای هک کردن فلش ها از چی استفاد کنم

amino-danger
09-04-2009, 13:49
آقا هادی جون!نه این اصل بازیم نیست این یه نمونست چون کلا کاراکتر و همه چیز دیگه واسه بازیم ساختم!بعد آره همون راه رفتن کاراکتر رو میگم بعد این سورس که بهم دادی مشکل داشت اجرا نمیشد.ممنون

moha@@ad
09-04-2009, 20:19
ميشه بيشتر توضيح بديد
فكر كنم مشكل اولت مال دشمن بود آموزش به زودي آماده ميشه.البته اگه اون سورسو باز ميكردي توش بود.
شكليك كردن رو هم آماده ميكنم.
راه رفتن خود كاراكتر بازي ديگه؟
راستي بازي رو كه دادي اصل بازي بود يا... آخه خيلي ساده ولي پيچيده بود.

ساخت بازي يعني منظورم تا جايي است كه تمام بشه دقدقه ي من هست آخه من خيلي سخت گيرم و بسياري از بازي ها رو به اتمام نميرسونم.راستي اگه بخوان امتحانا رو فشرده بگيرن همگي بايد بريم پي كارمونا آخه من هم يه جورايي...

با سلام
اره خدا بگم چی کارشون کنه که اینج.ری بلا می خوان به سرمون بیارن؟
هادی جان در ضمن نگفتی این کد ها را باید در script بنویسم؟
موفق باشی:10::40:

hadibabaiy
09-04-2009, 21:19
با سلام
اره خدا بگم چی کارشون کنه که اینج.ری بلا می خوان به سرمون بیارن؟
هادی جان در ضمن نگفتی این کد ها را باید در script بنویسم؟
موفق باشی
قسمتي كه دوتا فلش قرمز به سمت ديوارت هست،در آبجكت دشمن آبي.

moha@@ad
09-04-2009, 22:10
با سلام هادی جان.......من اصلا در ابجکت دشمن ابی این علامت فلش ها را درست نمی کنیم که بخوام توش چیزی بنویسم.
منظورت این است که collision دیوار درست کنم و بعدش یک execute script در ان به وجود اورم؟
درسته؟

amino-danger
13-04-2009, 13:58
سلام خدمت هادی جون و دیگر دوستان من خودم بالاخره تونستم که منو و تیراندازی و حتی بیشتر از اینا رو یاد بگیرم و فقط یه مشکل یا یرنامه گیم میکر 7 دارم اونم اینه که من میخوام که برنامه پرو رو داشته باشم چون بیشتر امکانات این برنامه با برنامه pro قفل شده خواستم ببینم راهی هست یانه؟

moha@@ad
16-04-2009, 18:01
با سلام
مي خواستم بگم من مي خوام وقتي برنامه گيم ميكر را انجام بدم يك چيزي به نام buy مي ايد؟يعني چي؟ راستي بگم كه ويندوزمم ويروسي هست براي اين ميشه؟
ممنون

amino-danger
16-04-2009, 18:31
نه محمد جون این نشونه اینه که داری از برنامه دمو استفاده میکنی یعنی اکثر ما از دمو استفاده میکنیم....پس مربوط به ویروسی بودن کامپیوترت نیسست راستی محمد جون کامپیوترت رو ویروس کشی بکن خدا رو خوش نمیاد بازیهات رو دانلود کنیم ویرسی بشیم(خنده)

Borhan72
16-04-2009, 19:33
نرم افزارت کرک نشده..

moha@@ad
21-04-2009, 19:45
مشکلم حل شد.اره برهان جان نرم افزارم کرک نشده بید ولی به خاطر ویندوز بود
ممنون

بی باک بی بال
23-04-2009, 08:14
من هر کاری می کنم این بازی Need For Speed(Under Ground 2) حک نمیشه بنظر شما چکار کنم

Borhan72
23-04-2009, 15:16
من هر کاری می کنم این بازی need for speed(under ground 2) حک نمیشه بنظر شما چکار کنم

جای این پست اینجا نیست...

بی باک بی بال
26-04-2009, 07:14
جای این پست اینجا نیست
کجاهست ادرسش لطفا

R.P.G
26-04-2009, 10:05
من هر کاری می کنم این بازی need for speed(under ground 2) حک نمیشه بنظر شما چکار کنم
شما چرا اینجا همچین سوالی رو میکنین؟
مانعی نداره واسه هک این بازی تاپیک بزنید.
شما تاپیکشو بزنید من یا دوستان اگه اطلاعاتی رو داشتیم میایم راهنمایی میکنیم.

mohsen_sir
04-05-2009, 16:57
کجاهست ادرسش لطفا
از شما كه 700 پسته هستين بعيده!! (از اين تعجبا)

amino-danger
13-05-2009, 17:15
چرا تاپيك مدتهاست خوابيده؟؟؟اشكال نداره من بيدارش ميكنم با اين سوالي كه دارم:
من ميخوام با كاراكترم هر وقت مشت زدم با برخورد مشت به دشمن دشمن بميره ولي هر وقتي كه بدون زدن مشت به دشمن برخورد كردم كاراكتر بميره البته روش دوم رو بلدم ولي روش اول رو نه ممنون ميشم بهم بگين!

moha@@ad
14-05-2009, 16:35
با سلام دوستان چند تا سوال داشتم:
1.میدونم احمقانه است ولی من چطوری عکس از بازی که خودم ساختم بگیرم؟
2.من چطوری میتوانم به دشمنم تیر اندازی کنم و اون بمیره؟
ممنون میشم راهنماییم کنین
موفق باشید

amino-danger
14-05-2009, 23:03
موفق باشید
سلام محمد جان خوب كاري نداره ميتوني از 2 روش استفاده كني...
1-از برنامه خود كامپيوتر paint براي اين كار اول برنامه PAINT رو اجرا كن بعد برو بازيتو بيار بعد از اونجايي كه ميخواي عكس بگيري دكمه كيبورت يعني"Print Screen SysRq" رو بزن بعد بروي توي محيط برنامه paint بعد دكه كيبورد يعني"Ctrl+v" رو فشار بده حالا ميتوني عكستو سيو كني بعد آپلو بعد بزاري توي فروم و يا هرجاي ديگه.
2-خيلي آسونه ولي يكم پيچيدست اگه دوستان لطف كنن بنويسن اگه نه تا خودم آموزش رو بنويسم البته يكم طول ميكشه محمد جون خودت كه بهتر ميدوني هم دارم بدجور درس ميخونم هم خودم دارم روي يك بازي جديد كار ميكنم! :20:

moha@@ad
15-05-2009, 11:41
سلام محمد جان خوب كاري نداره ميتوني از 2 روش استفاده كني...
1-از برنامه خود كامپيوتر paint براي اين كار اول برنامه PAINT رو اجرا كن بعد برو بازيتو بيار بعد از اونجايي كه ميخواي عكس بگيري دكمه كيبورت يعني"Print Screen SysRq" رو بزن بعد بروي توي محيط برنامه paint بعد دكه كيبورد يعني"Ctrl+v" رو فشار بده حالا ميتوني عكستو سيو كني بعد آپلو بعد بزاري توي فروم و يا هرجاي ديگه.
2-خيلي آسونه ولي يكم پيچيدست اگه دوستان لطف كنن بنويسن اگه نه تا خودم آموزش رو بنويسم البته يكم طول ميكشه محمد جون خودت كه بهتر ميدوني هم دارم بدجور درس ميخونم هم خودم دارم روي يك بازي جديد كار ميكنم! :20:
سلام داداشی
من این قسمت قرمز رنگ را متوجه نشدم اگه میشه یکبار دیگه برام توضیح بدی
ممنون
موفق باشی داداشی:40::11:

*PiNk PaNTHeR*
15-05-2009, 12:44
موفق باشید

1- پرینت اسکرین روی کیبورد رو بزنید و توی Paint پیست کنید و سیو کنید.
2- یک آبجکت بسازید که در صورت برخورد با دشمنها، اونها رو از بین میبره، بعد با استفاده از Create Moving کاری کنید که کاراکتر اصلی بسازش. جهت هم اگر اسکرالتون از چپ به راسته، 0 درجه و اگر راست به چپه، 180 درجه.

moha@@ad
16-05-2009, 13:52
1- پرینت اسکرین روی کیبورد رو بزنید و توی Paint پیست کنید و سیو کنید.
2- یک آبجکت بسازید که در صورت برخورد با دشمنها، اونها رو از بین میبره، بعد با استفاده از Create Moving کاری کنید که کاراکتر اصلی بسازش. جهت هم اگر اسکرالتون از چپ به راسته، 0 درجه و اگر راست به چپه، 180 درجه.

سلام دوست عزیز.من گفتم که چجوری میشه به دشمنم تیر زد؟.مرسی.اینی هم شما گفتین متوجه نشدم
ممنون میشم راهنماییم کنین:11::40:

moha@@ad
18-05-2009, 18:10
با سلام خدمت دوستان
من یک سوال داشتم و اینه که من وقتی می خواهم یک اهنگ برای بکگراند استفاده کنم از گزینه بکگراند در میاد و میاد رویuse mide player
می خواستم ببینم نمیشه کاری کرد که بیاد روی همون بکگراند
ممنون

Borhan72
18-05-2009, 19:45
محمد جان صدا اگه mp3 باشه نمیشه Back Grond استفاده اش کرد...
(خوب تو فروم خودمون میپرسیدی)

Borhan72
18-05-2009, 19:46
در مورد تیر هم یه سورس واست میذارم...
:7:

moha@@ad
19-05-2009, 08:06
مرسی داداش برهان

عادل سلیمی 20
29-05-2009, 00:27
سلام .
:33:من یه بازی بر اساس کارتون کراش ساختم(بدون هیچ برنامه نویسی) که حجمش 17 مگابایته-- می خام برای مطلع شدن از نظرتون در باره ی این بازی این رو به شما نشون بدم-- به بگید چجوری:23:؟؟!!!(لطفا دقیق و مو به مو)

*PiNk PaNTHeR*
29-05-2009, 18:36
سلام .
:33:من یه بازی بر اساس کارتون کراش ساختم(بدون هیچ برنامه نویسی) که حجمش 17 مگابایته-- می خام برای مطلع شدن از نظرتون در باره ی این بازی این رو به شما نشون بدم-- به بگید چجوری:23:؟؟!!!(لطفا دقیق و مو به مو)

خوب چگونگی مراحل کارتون رو بگید.

axilbam
30-05-2009, 00:17
سلام میشه ورژن جدید و کامل این برنامه رو بزارین واسه دانلود ممنون میشم!

PrinceofHacking
30-05-2009, 14:08
سلام به داش محمد خودمون هار هار !!
خوب برای عکس گرفتن از بازیت میتونی از Code زیر استفاده کنی !!!!

[/B]به جای fname اسم فایل مورد نظر رو بزار مثلا lol.jpg
خوب این کد رو در زدن دکمه ی مثلا G بزار .
بعد از بازی exe بگیر (بازی رو حتما باید بیرون از گیم میکر اجرا کنی یعنی به exe تبدیلش کن) و وقتی شما دکمه ی G رو میزنید یک فابل با اسم lol.jpg ساخته میشه که اون عکس بازیتون هست.
=-=-=-=-=-=-
برنامه هم اگه Game Maker 7 Pro رو بخواهید باید با کرک دانلود کنید یه سرچ تو گوگل بزنید تمومه ولی تقریبا همه ی کرک ها یه تروجان جزئی دارند که زیاد مشکل به وجود نمیاره دی:

موفق باشید

amino-danger
03-06-2009, 01:31
دستت درد نكنه پرنس جون در ضمن من(لاور-بويم)راستي محمد جون ما ميخواد اسكرين شات واسه سايت بزاره تا ببينيم بهترين نرم افزار هم همينطور كه گفتم فقط snagit 9 يا 8 مرسي!

kohzadi
22-06-2009, 06:59
با عرض سلام من یه سوال دارم آیا میشه یکی از ENVENT های یک آبجکت رو برای یک مدت حذف کرد و بعد دوباره فعال کرد

M o h a m m a d
25-06-2009, 11:29
یک سوالی داشتم منم ...

من می خوام یه بازی ماشین بسازم که تصویر از بالاــه
چطوری میشه به ماشین شتاب داد ؟؟
یعنی یارو هرچی کلید بالا رو بیشتر نگه داشت سرعت بیشتر شه و تا یه حدی ثابت بمونه و وقتی کلید رو ول کرد کم کم سرعتش بیاد پایین و وایسه ...
من خودم یه چیزی درست کردم ولی وقتی کلید رو ول می کردی ماشین دنده عقب میرفت :31: یا وقتی زیاد نگه میداشتی ماشین میرفت تو باقالیا !:31:

ehsan_wwe
25-06-2009, 11:54
بهترین کار اینه که بگی سرهت جمع بشه با سرعت فعلی به صورت تصاعدی میره بالا و یک ایف بزاری تا سرعت تا بی نهایت بالا نره

ehsan_wwe
25-06-2009, 12:04
با عرض سلام من یه سوال دارم آیا میشه یکی از ENVENT های یک آبجکت رو برای یک مدت حذف کرد و بعد دوباره فعال کرد

نمشه اما برای این کار میتونی یک متغیر تعریف کنی یعنی تو اونت کریت اینو وارد کنی

بجای علامت سوال هر چیزی میشه گذاشت فرقی نداره فقط دستورای خود گیم میکر را نذار
بعد تو اونت مورد نظرت اولین اکشن را یک var شیش گوشه که تو منوی control است را میزاری بعد تو اولی اسمی که جای ???? است را وارد کن زیرشم تایپ کن false و ok کن حالا با گذاشتن start of block و end of block در سر تا ته تمامی اکشن ها میتونی یک ایونت را فعال و غیر فعال کنی .
بعدش تو دستورات هر جا که لازم شد اون ایونت غیر فعال بشه فقط کافیه که تو دستورات بنویسی که

nikblog
25-06-2009, 20:15
دوست عزیز از تلاشهات ممنونم

من نسخه ای کامل از اموزش game maker میخوام لطفا بزار ممنون میشم

nikblog
26-06-2009, 10:28
چطور میتونیم تو game maker شلیک کنیم

ehsan_wwe
27-06-2009, 10:32
دوست من به این ادرس برو

از اول تا آخرشو بخون استاد گیم میکر میشی همه سوالاتت اونجا قبلا پرسیده شده :دی و جواب داده شده

nikblog
27-06-2009, 18:43
سلام ممنون از راهنمایی ای که کردین من تازه واردم کو تا .....

در آخر بازم ممنونم

danielo
03-07-2009, 03:41
کرک نسخه 7 این بازی را میخواستم

aria2007
06-07-2009, 07:32
باسلام خدمت همه دوستان
دوتا سوال داشتم
1- براي بزرگتر شدن محيط بازي بايد چي كار كنم مثلا مي خوام اندازه اون 3000 در 800 باشه.وقتي توي قسمت تنظيمات اين كار رو مي كنم صفحه به صورت فشرده مي ياد من مي خوام روم بزرگتر بشه ودوربين به دنبال اسپرايت حركت كنه
2- براي قرار دادن يك فايل فلش در ابتداي روم وبعد از تمام شدن يك روم چكار بايد كرد مثلا مي خوام در ابتداي بازي يك صفحه فلش عنوان بازي بياد وبعد از روم هم مثلا بنويسم مرحله به پايان رسيد چه كار بايد بكنم
لطفا منو راهنمايي كنين

aria2007
06-07-2009, 07:39
باسلام خدمت همه دوستان
دوتا سوال داشتم
1- براي بزرگتر شدن محيط بازي بايد چي كار كنم مثلا مي خوام اندازه اون 3000 در 800 باشه.وقتي توي قسمت تنظيمات اين كار رو مي كنم صفحه به صورت فشرده مي ياد من مي خوام روم بزرگتر بشه ودوربين به دنبال اسپرايت حركت كنه
2- براي قرار دادن يك فايل فلش در ابتداي روم وبعد از تمام شدن يك روم چكار بايد كرد مثلا مي خوام در ابتداي بازي يك صفحه فلش عنوان بازي بياد وبعد از روم هم مثلا بنويسم مرحله به پايان رسيد چه كار بايد بكنم
لطفا منو راهنمايي كنين

*PiNk PaNTHeR*
06-07-2009, 18:01
باسلام خدمت همه دوستان
دوتا سوال داشتم
لطفا منو راهنمايي كنين

1- از Views استفاده کنید. روی گزینه ها موس رو نگه دارید توضیحاتش رو مینویسه.
2- یک متغیر بسازید که در آخر اتاق یک ارزش میگیره (مثلا 1) اونوقت میتونید در یک ایونت دراو این کد رو بنویسید:

if room_won==1
{نوشتن متن یا نشون دادن اسپرایت مخصوص
}

در ضمن من یک کتاب آموزش گیم میکر نویشتم که احتمالا چاپش نمیکنن چون ناشرا اینروزا فقط کتاب درسی چاپ میکنن. کسی ناشر خوب نمیشناسه؟

alirezakeivan
10-08-2009, 22:22
اگه میشه درمورد رویداد alarm و اکشنش توضیح بدین

ogre
12-08-2009, 15:18
سلام دوستان
من سطحم نزدیک به صفره
لطفا آموزش ها رو به صورت فایل pdf برام قرار بدین
راستی گیم میکر رو از سایت اصلیش دانلود کردم ولی نسخه پرو رو می خوام کسی کرکش رو داره
لطفا کرک game maker 7 رو اینجا قرار بدید:20:

alirezakeivan
14-08-2009, 06:57
اون رو که کسی جواب نداد
من یه کدی میخواستم که بگه وقتی موس تو یه مساحتی کلیک شه یه اتفاقی بیفته:13:

mohammadsoccer
15-08-2009, 12:55
باسلام
من هیچ چیزی از سه بعدی سر در نمیارم اما بازی های دو بعدی ساختم و میدونم چجوری میسازن
من اولین مشکلی که در سه بعدی دارم این هست که نمیدونم معنی سوییچ کردن در گیم میکر چیه؟
از روی اموزش پیدا کردم

Hamid Dax
23-08-2009, 14:07
با سلام من قصد ساخت بازی هفت خان رستم رو دارم اون هم به سبک بازی هرکول و تارزان که با برنامه game maker7 فکر کنم بشه .
مشکل من در پیدا کردن کاراکتر های دو بعدی اون هست مثل کاراکتر خود رستم .
من مرحله اول اون رو تمام کردم ولی به جای اسپریت های شیر و رستم چیز های دیگه گذاشتم.
امید وارم یه کمک کوچولو بشه .

*PiNk PaNTHeR*
24-08-2009, 10:03
باسلام
من هیچ چیزی از سه بعدی سر در نمیارم اما بازی های دو بعدی ساختم و میدونم چجوری میسازن
من اولین مشکلی که در سه بعدی دارم این هست که نمیدونم معنی سوییچ کردن در گیم میکر چیه؟
از روی اموزش پیدا کردم

منظور استفاده از تابع ()d3d_start هست فکر کنم. یک تاتوریال روی سایت yoyogames هست از طرف خود سازنده ازون استفاده کنید.

Arrowtic
17-09-2009, 22:57
من میخوام یک بازی سوم شخص بسازم.از چه برنامه ای استفاده کنم؟؟؟

*PiNk PaNTHeR*
18-09-2009, 00:27
من میخوام یک بازی سوم شخص بسازم.از چه برنامه ای استفاده کنم؟؟؟

چی بلدید؟
----------

Zelgadis
18-09-2009, 13:02
سلام . من 2 تا سوال داشتم . اول اینکه چطور میتونم اسم تبلیغات game maker رو موقع اجرای بازی از اون بالا حذف کنم؟ من توی نمونه باری های خارجی دیدم که حذف شده ! و ذوم اینکه چطور میتونم توی برنامه دسته های بازی رو معرفی کنم ؟ ممنون.

Arrowtic
21-09-2009, 19:36
چی بلدید؟
----------

راستشو بخوايد برنامه نويسي كه هيچي!:31:
گيم ميكر بازي 2 بعدي خوب ميسازم!
توي Adventure Maker هم يه بازي سه بعدي شبيه شرلوك هلمز با گرافيك خوب تونستم بسازم.ميشه گفت Adventure Maker بلدم.كلا بازي هاي Point and Click رو خوب ميسازم اما سوم شخص هيچي بلد نيستم.

Arrowtic
21-09-2009, 19:37
سلام . من 2 تا سوال داشتم . اول اینکه چطور میتونم اسم تبلیغات game maker رو موقع اجرای بازی از اون بالا حذف کنم؟ من توی نمونه باری های خارجی دیدم که حذف شده ! و ذوم اینکه چطور میتونم توی برنامه دسته های بازی رو معرفی کنم ؟ ممنون.

جواب سوال اولتون:شما بايد نسخه ي كرك شده رو داشته باشيد.
جواب سوال دومتون:من بلد نيستم!:31:

mortal kombat 2008
21-10-2009, 17:42
سلام دوستان
من یه وبلاگ در مورد مورتال کمبات دارم میتونید سر بزنید :

و حالا میخوام یه بازی مرحله ای مثل مورتال کمبات سابزیرو سگا درست کنم که قبل بازی بشه شخصیت بازی کننده رو از بین یه تعداد شخصیت انتخاب کرد.می خوام بدونم که گیم میکر میتونه به من کمک کنه این بازی رو بسازم.؟
یه چیز دیگه اینکه میخوام تو بازی بشه حریف رو با مشت ولگد کشت نه با تیر.

alireza.pourranjba
26-10-2009, 13:52
با سلام.
به این برنامه میشه فیلم پخش کرد و همزمان شماره فریم جاری رو گرفت یا فریم جاری رو تغییر داد ؟.
من نیاز دارم فیلم رو پخش کنم و به قسمتهای مختلفش بپرم.

desmound
02-11-2009, 14:16
سلام دوستان من چندتا سوال داشتم. ممنون میشم اگه کمکم کنید
1-چطور میتونم وقتی دکمه right or left را میزنم sprite به چند اسپریت دیگر تبدیل شود؟ یعنی وقتی من دکمه right را میزنم sprite به ترتیب به حالت های مورد نظر من تبدیل بشود و وقتی دستم را از right برداشتم دوباره به شکل اول خود بازگردد.

digizack
12-11-2009, 17:11
سلام دوستان اگه سوالم بی ربطه ببخشید ولی تو رو خدا اگه می تونید کمک کنید.
مهم نیست چقدر درست بگید فقط اگه سایتی چیزی بلدید یا نمی دونم خلاصه هر راهنمایی که می تونید بکنید.مشکل من اینه که دارم با OpenGL برنامه می نویسم ولی نمی دونم چطور باید ی استیکو بهش ربط بدم.در واقع می خوام و مجبورم هر طور شده تو اپن جی ال با جوی استیک کار کنم.کمک کنید لطفا !!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mortal kombat 2008
13-11-2009, 08:16
سلام دوستان من چندتا سوال داشتم. ممنون میشم اگه کمکم کنید
1-چطور میتونم وقتی دکمه right or left را میزنم sprite به چند اسپریت دیگر تبدیل شود؟ یعنی وقتی من دکمه right را میزنم sprite به ترتیب به حالت های مورد نظر من تبدیل بشود و وقتی دستم را از right برداشتم دوباره به شکل اول خود بازگردد.

منم همین سوال رو دارم یعنی 3 تا عکس متحرک از یه شخصیت دارم که یکی در حال وایسادن ، یکی در حال دوسدن ودیگری در حال اهسته راه رفتنه. میخوام از این عکس ها طوری استفاده کنم که کاراکتر بتونه با نگه داشتن یه دکمه بدوه وبا نگه داشتن یه دکمه اهسته راه بره و اگه هم ولش کنیم بایسته.
یه سوال دیگه توی گیم میکر این امکان وجود داره که کاراکتر با مشت ولگد حریف رو بکشه و موقع زدن مشت ولگد هم از حریف خون بریزه. اگه میشه یه توضیح کامل وساده بدین.

بعدش اینم میخوام بدونم که ایا میشه از بین چنیدن کاراکتر یه کاراکتر رو برا ورود به بازی انتخواب کرد.
وهمچنین ایا میشه تر کیب چند تا دکمه رو برای یه حرکت در نظر گرفت یه چیزی تو مایه های کمبات وتیکن که میشه بازدنن پشت همیه دکمه فن زد.
من باید توی بازی جدیدم از همه ی اینا استفاده کنم ووقت زیادی هم ندارم، میشه اگه نمی شه بهم بگین تا برم سراغ یه نرم افزار دیگه.

lordspeed
23-11-2009, 17:01
wheelman ven diesel

Zelgadis
24-12-2009, 19:43

ehsan_wwe
26-12-2009, 00:13

سوال اولت جوابش اينه كه كرك كني (‌ورژن رو بده تا كركشو برات بزارم )
دومشيم اينه كه از ايونت موس (‌ اون پايين دسترو ميتوني پيدا كني )

keb
03-01-2010, 12:56
همون طور که می دونید هر متغیری که تو هر آبجکتی تعریف بشه فقط توی همون آبجکت شناخته می شه. چه جوری متغیری تعریف کنم که همه ی آبجکت ها یا حداقل اون آبجکت هایی رو که می خوام این متغیر رو بشناسند؟:20:

arsh32
04-01-2010, 09:04
اموزش Game Maker را می خوام ممنون

ehsan_wwe
04-01-2010, 13:19
همون طور که می دونید هر متغیری که تو هر آبجکتی تعریف بشه فقط توی همون آبجکت شناخته می شه. چه جوری متغیری تعریف کنم که همه ی آبجکت ها یا حداقل اون آبجکت هایی رو که می خوام این متغیر رو بشناسند؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

دوتا راه داره در صورت حضور اون ابجكت تو روم اين راه بهتره
براي فرا خان متغير به اين صورت استفاده كن نام متغير.نام ابجكت
مثال
ball.rast
يا اينكه از global استفاده كني براي تعريفش بنويسي
global.esme moteghare = ???s
براي فرا خانيشم بايد از
global.esme moteghar استفاده كني
مثال

akam512
04-01-2010, 20:53
آقا مخلصشیم اگه کسی کرک 8 رو بذاره. یه سوال هم داشتم تو این برنامه من نمی تونم دوربین رو درست کنترل کنم. بذارید دقیق تر توضیح بدم. من دوربین رو تنظیم کردم روی مثلا اسپرایت6 که با اون حرکت کنه ولی یه قسمت از بازی این اسپرایت6 به اسپرایت9 تبدیل میشه... حالا چه طور می تونم کاری کنم که وقتی به 9 تبدیل شد دوربین دنبال 9 بره؟

ehsan_wwe
05-01-2010, 08:17
كلا كارت از بيخ مشكل داره دوستم اول اينكه view بايد روي ابجكت تنظيم بشه نه اسپرايت دوم حالا اگه ابجكتت از بين نره اسپرايتشم 500000 برار عوض بشه مشكلي پيش نمياد
البته اگه از تو خود ابجكت بگي كه ابجكتي كه ويو دنبالش بره چيه خيلي بهتره
" توي ايونت كريت ابجكت هايي كه قرار بين دو روم دوربين دنبالشون بره رو اين كد رو بديد

Arrowtic
05-01-2010, 08:22
یه جا تو یه انجمنی یه سورس بود که توش یه اسکریپت برا خونریزی بود.یعنی بدون اسپرایت و آبجکت خون.سورسرو دان کردم اما چون ماله گیم میکر6 بود هنگام اجراش گیم میکر ارور داد.

akam512
05-01-2010, 09:25
كلا كارت از بيخ مشكل داره دوستم اول اينكه view بايد روي ابجكت تنظيم بشه نه اسپرايت دوم حالا اگه ابجكتت از بين نره اسپرايتشم 500000 برار عوض بشه مشكلي پيش نمياد
البته اگه از تو خود ابجكت بگي كه ابجكتي كه ويو دنبالش بره چيه خيلي بهتره
" توي ايونت كريت ابجكت هايي كه قرار بين دو روم دوربين دنبالشون بره رو اين كد رو بديد

بسیار ممنون، آقا شرمنده که اشتباهی عوضی شده بود! آقا هرچی نوشته بودم اسپرایت، شما بخون آبجکت! من با کد هم کار نکردم. به این عکس نگاه کن. الآن آبجکت فالاوینگ رو آبجکت7ه. اما تو یه جای بازی من گفتم اگه با یه چیزی برخورد کنه تغییر کنه به آبجکت2. (نه اسپرایت2). خب حالا چه طور دوربین بره دنبال آبجکت2.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ehsan_wwe
05-01-2010, 12:22
بسیار ممنون، آقا شرمنده که اشتباهی عوضی شده بود! آقا هرچی نوشته بودم اسپرایت، شما بخون آبجکت! من با کد هم کار نکردم. به این عکس نگاه کن. الآن آبجکت فالاوینگ رو آبجکت7ه. اما تو یه جای بازی من گفتم اگه با یه چیزی برخورد کنه تغییر کنه به آبجکت2. (نه اسپرایت2). خب حالا چه طور دوربین بره دنبال آبجکت2.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست من تنها راهش استفاده از كد
تو ايونت create آبجكت دومت اين كد رو بنويس

view_object=object2

akam512
05-01-2010, 14:20
آقا دستت بسیار درد نکنه. راهی که گفتین نشد ولی همون کدی رو که گفتین سر برخورد پیاده کردم. خیلی آقایی. آقا ما از شما سوال ها داریم آقا...

keb
05-01-2010, 15:25
چه جوری بگم که اگه بازی در روم موردنظر بود یک سری اکشن ها انجام بشه؟

akam512
05-01-2010, 15:35
آقا یه سوال دیگه... آقا جسم اندرون بازی من یه چیز تو مایه های شیطونکه. خب؟ واس همین باید مدام بالا و پایین بره. (یعنی سر جاش که هست باید هی یه پرش های کوچولویی داشته باشه) خب؟ حالا من برای این جسم پرش گذاشتم. (با زدن space). خب؟ بعد واسه این که تو خلا نتونه بپره از check Empty استفاده کردم و تیک نات رو گذاشتم و y رو 1 کردم (وگرنه می تونیم تو هوا هی space بزنیم و بریم تو کار پرواز!). خب؟ حالا اون (همون شیطونکه) هی می پره دیگه، در نتیجه زیرش خیلی اوقات خالی می مونه و چون دستور check Empty رو دادم دیگه نمی پره. حالا من چی کار کنم که هم بپره تو این شرایط و هم تو جای خالی نپره! و هم یه کاری می خواستم بکنم... اینکه تو خلا فقط یه بار بپره. مثل بازی هایی هست که یه بار پرش رو می زنی، یه بار هم تو هوا می زنی باز عمل می کنه و بیشتر می پره ولی سومین بار دیگه نمیشه. آقا اگه هیچی از حرف هام رو نفهمیدی یه دور دیگه بخون اگه باز هم نفهمیدی جان من یه بار دیگه با دقت بخون ولی اگه دیگه نفمیدی این رو جواب بده: چطور میشه تو هر شرایطی پرید ولی نه این طور که تو هوایی هم اگه پرش رو بزنی باز هم بپره.

ehsan_wwe
05-01-2010, 17:06
چه جوری بگم که اگه بازی در روم موردنظر بود یک سری اکشن ها انجام بشه؟
[/QUOTE
اينجوري :31:
]
[QUOTE] آقا یه سوال دیگه... آقا جسم اندرون بازی من یه چیز تو مایه های شیطونکه. خب؟ واس همین باید مدام بالا و پایین بره. (یعنی سر جاش که هست باید هی یه پرش های کوچولویی داشته باشه) خب؟ حالا من برای این جسم پرش گذاشتم. (با زدن space). خب؟ بعد واسه این که تو خلا نتونه بپره از check Empty استفاده کردم و تیک نات رو گذاشتم و y رو 1 کردم (وگرنه می تونیم تو هوا هی space بزنیم و بریم تو کار پرواز!). خب؟ حالا اون (همون شیطونکه) هی می پره دیگه، در نتیجه زیرش خیلی اوقات خالی می مونه و چون دستور check Empty رو دادم دیگه نمی پره. حالا من چی کار کنم که هم بپره تو این شرایط و هم تو جای خالی نپره! و هم یه کاری می خواستم بکنم... اینکه تو خلا فقط یه بار بپره. مثل بازی هایی هست که یه بار پرش رو می زنی، یه بار هم تو هوا می زنی باز عمل می کنه و بیشتر می پره ولی سومین بار دیگه نمیشه. آقا اگه هیچی از حرف هام رو نفهمیدی یه دور دیگه بخون اگه باز هم نفهمیدی جان من یه بار دیگه با دقت بخون ولی اگه دیگه نفمیدی این رو جواب بده: چطور میشه تو هر شرایطی پرید ولی نه این طور که تو هوایی هم اگه پرش رو بزنی باز هم بپره.

از كد نويسي GML چقدر خوشت مياد ؟
برنامه نويسي بلدي ؟
اين دوتارو جواب بده تا بدونم چطوري برات توضيح بدم:20:

akam512
05-01-2010, 17:09
یافتم... یافتم... ای خاک تو سر من. کافی بود 1 رو بالا تر ببرم. فقط سوال دومم رو کسی می دونه؟: چطور می تونم تو هوا فقط یه بار بپرم؟ توضیحات بیشتر: بالا.

ehsan_wwe
05-01-2010, 17:10
چارش استفاده از var هست

akam512
06-01-2010, 12:44
چارش استفاده از var هست
بله استاد... پس شما هم با من هم عقیده این! من هم حدس هایی زدم ولی خواستم اطمینان بیابم!!! خب آقا احسان من که نمی دونم وار چیه! اگه می دونستم درست می کردم خو. از برنامه نویسی هم خیلی خوشم میاد و دوست دارم یاد بگیرم ولی تقریبا هیچی بلد نیستم.

parvizamd
06-01-2010, 14:53
همان طور که می دونی متغیر های که در رویداد create مقدار دهی می شن می تواند در تمامی رویداد های دیگه مورد استفاده قرار بیگرید ولی در صورتی که از var استفاده کنیم آن متغیر فقط آن رویداد مورد استفاده قرار می گیره مانند dim که توی ویژال بیسک
مثال

ایجاد متغیر دورنی به نام spac

keb
07-01-2010, 15:36
دوتا راه داره در صورت حضور اون ابجكت تو روم اين راه بهتره
براي فرا خان متغير به اين صورت استفاده كن نام متغير.نام ابجكت
مثال
ball.rast
يا اينكه از global استفاده كني براي تعريفش بنويسي
global.esme moteghare = ???s
براي فرا خانيشم بايد از
global.esme moteghar استفاده كني
مثال

بابا یه خورده قشنگتر توضیح بدید. بعداز علامت مساوی توی تعریف متغیر باید مقدار متغیر رو مشخص کنم؟
تو آکولاد چی نوشته می شه؟ درضمن گفتی دو راه داره.خواهشاً اون یکی راهش رو هم بگو.

akam512
07-01-2010, 17:35
همان طور که می دونی متغیر های که در رویداد create مقدار دهی می شن می تواند در تمامی رویداد های دیگه مورد استفاده قرار بیگرید ولی در صورتی که از var استفاده کنیم آن متغیر فقط آن رویداد مورد استفاده قرار می گیره مانند dim که توی ویژال بیسک
مثال

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدایجاد متغیر دورنی به نام spac
خب حالا من چه طوری از همین وار استفاده کنم تا تو هوا بتونم فقط یه بار بپرم؟ خیلی آقایید!

ehsan_wwe
08-01-2010, 11:19
بابا یه خورده قشنگتر توضیح بدید. بعداز علامت مساوی توی تعریف متغیر باید مقدار متغیر رو مشخص کنم؟
تو آکولاد چی نوشته می شه؟ درضمن گفتی دو راه داره.خواهشاً اون یکی راهش رو هم بگو.
تو { } بايد كد هايي رو بنويسي كه مربوط به اين دستورن تو مثال بالا اگر global.esmesho_yadam_nist مساوي شد با صفر اتفاقايي كه تو { } بيوفته

دومين راهشم اينه كه همين كد رو بدون global براش مقدار تعريف كني با اين شرط كه هر جا خواستي ازش استفاده كني قبلش اسم ابجكتي رو كه توش تعريف شده رو بزاري
asdasdsa.esme moteghaier
البطه نزاشن اسم قبل از متغير در خود ابجكتي كه توش متغير تعريف شده اشكالي نداره :10:

MARTIN
08-01-2010, 22:06
سلام.
من دو تا سوال دارم.
1.چطور تعدادی(نه همه رو) از عکس ها کد ها و شی ها و غیره را از یک فایل گیم میکر به فایل دیگه گیم میگر انتقال بدم.
2. وقتی دو جسم به هم می خورند چطور می توان مختصات نقطه برخورد رو بدست اورد مثلا می خواهیم شمشیری را در شکم دیگری فرو کنیم به محض برخورد شمشیر به بدن فرد در نقطه برخورد خون بپاشد بیرون. و یا یک میله در حال چرخش به دیوار برخورد می کند در نقطه برخورد جرقه ایجاد شود.
با تشکر.

parvizamd
09-01-2010, 06:32
1 برای سوال اول از FILE و گزینه MERGE
2 راستش نمی دونم اما تونی یه شی INVISIBLE در جلوی PLAYER ایجاد کنی که در هنگام برخورد آن شی جان دشمن کم کنه یا نقطه مرکز شی در وسط قرار بده در هنگام برخورد جرقه رو ایجاد کن و سپس بعد از ایجاد جرقه شی ناپدید شود

MARTIN
09-01-2010, 17:28
سلام.
از این که جواب دادی متشکرم.
ولی
1.در نسخه 7 وقتی من این کار و می کنم این همه چیز رو انتقال می ده و نا تعدادی مشخص رو ........(ولی فک کنم همین که شما گفتی تنها راه ممکنه)

2.این که نشد عزیز همیشه وسط جرقه می زنه.......

ehsan_wwe
10-01-2010, 19:13
2. وقتی دو جسم به هم می خورند چطور می توان مختصات نقطه برخورد رو بدست اورد مثلا می خواهیم شمشیری را در شکم دیگری فرو کنیم به محض برخورد شمشیر به بدن فرد در نقطه برخورد خون بپاشد بیرون. و یا یک میله در حال چرخش به دیوار برخورد می کند در نقطه برخورد جرقه ایجاد شود.
با تشکر.
جوابتو گير اوردم فقط بزار يك سورس براش بسازم تو خواب جواب سوالتو كشف كردم :21:

هر كاري كردم نشد:41:

parvizamd
11-01-2010, 21:21
شاید نقطه مرکز جرقه رو درست تعیین نکردی

parvizamd
11-01-2010, 22:01
مارتین جون نمیشه سورس تو برامون upload کنی

MARTIN
11-01-2010, 22:11
هر كاري كردم نشد:41:
خیالت نباشه عزیز دلمی!

مارتین جون نمیشه سورس تو برامون upload کنی
حجمش زیاده و دایل اپ....
تو سور س اینجور ی که طرف می پره لگد می زنه بعد تو هوا در نظر بگیر بعد که همین جور میاد پایین نوک پاش به هر جای دشمناش که خورد اون نقطه یه اثر برخورد و یا خون بریزه پایین.
و یا طرف مشت می زنه دشمن رو هواست خوب پس پای دشمن می خوره به مشت من که رو زمینم پس روی پاش باید یه اثر برخورد یا خون بریزه پایین.

حالا زیاد وقت خودت و نگیر...
وقتی فقط اون قسمتش موند یه کاریش می کنم.

GENERAL_RAAAM
11-01-2010, 22:15
سلام به همه دوستان گل !

من یه سوال دارم :

چطوری باید با ایونت ها ، پرش را بسازم ؟

ehsan_wwe
11-01-2010, 22:32
سلام به همه دوستان گل !

من یه سوال دارم :

چطوری باید با ایونت ها ، پرش را بسازم ؟
يك كتاب براي دانلود تو صفحه اول گذاشته شده تو اون ياد داده شده

GENERAL_RAAAM
16-01-2010, 20:39
سلام دوباره !

ببخشید این سوالو می پرسم !

ولی چجوری باید تیر زدن را بسازم ؟ یعنی چجوری شخصیت بازیم تیر بزنه ؟:11:

و سوال بعدی : چجوری باید یه کاری کنم که اجزای داخل روم وقتی روم تموم شد ، خودش ساخته بشه ؟ مثل همون بازی street racing

GENERAL_RAAAM
24-01-2010, 23:50
توروخدا یکی جواب بده:41:

parvizamd
25-01-2010, 08:21
منظورت هنگامی که شی از روم خارج میشه اگه اینه می تونی در انتخاب EVENT گزینه OTHER پس Outside room روم انتخاب کنی سپس در هنمون event شی ساخته بشه و شی کنونی حذف بشه

Davood_titan
20-02-2010, 20:20
سلام  
برای یادگیری چه چیزهایی رو بلد باشم خوبه مثلا  برنامه نویسی باید بلد باشم 

ehsan_wwe
20-02-2010, 21:13
سلام دوست عزيز براي گيم ميكر ميتوني بدون برنامه نويسي شروع كني
يك كتاب تو اولين پست هست از اون كمك بگير

Davood_titan
20-02-2010, 22:38
راستی نرم افزارشو از کجا بگیرم 

parvizamd
22-02-2010, 16:19
تو سایت Tebyan نسخه 7 ش برای دنلود هست 8 ش می تونی تو همین جا دنلود ش کنی

ehsan_wwe
22-02-2010, 22:03
تو كه مي خواهي وقت بزاري براي دانلود برو اينجا دانلود كن (‌ورژن 8 تشو )‌

aliscan
23-02-2010, 18:15
سلام:11:
ببخشید من چندتا مشکل داشتم و می خواستم از اساتید محترم سوال کنم اگه میشه جواب رو کامل بدین:10:
1:فرض کنید ما یه مزرعه داریم که توش ذرت کاشته شده من می خوام وقتی کاراکتر رفت کنار ذرت ها و یه کلید روز زد ذرتا رو بکن من اینکارو کردم منتهی وقتی مثلا کلید آ رو می زنم همه ذرتا با هم پاک میشن!!!!!(البته آقا احسان یه توضیح کوچولو دادن ولی خیلی سخته)

2:مشکل دوم اینه که من هنوز با اونکه این همه تو اینترنت گشتم هنوز نتونستم یه جان یا انرژی بزارم واسه بازیکن بالای صفحه مثلا وقتی ذرت میکنه یه مقدار به اون اضافه بشه

3:مشکل سومم اینه که من می خوام یه کلید رو تعریف کنم که وقتی فشارش میدیم یه انرژی که همون قدرتش باشه پر بشه و با توجه به همون مقدار پر شده یه مصافت رو طی کنه بعد بیفته

ممنون میشم اگه راهنمایم کنید.امیدوارم که درست منظورم رو رسونده باشم.شرایط من رو هم درک کنید کاملا مبتدی:21: اگه میشه کامل توضیح بدین :exclamati
با تشکر:40:

parvizamd
27-02-2010, 20:54
دوست عزیز یه مثال برات درست کردم امیدوارم کارتو راه بیاندازه

لینک دنلود:

aliscan
27-02-2010, 21:57
دوست عزیز یه مثال برات درست کردم امیدوارم کارتو راه بیاندازه

لینک دنلود:

سلام
خیلی خیلی ممنونم :10:خوب بقیه پس چی؟:21:ببخشید همینم لطف کردین ولی خوشحال میشم که سوال 1و3 رو هم جواب بدین

parvizamd
27-02-2010, 22:35
سلام
خیلی خیلی ممنونم :10:خوب بقیه پس چی؟:21:ببخشید همینم لطف کردین ولی خوشحال میشم که سوال 1و3 رو هم جواب بدین
سلام خواهش می کنم :11:
جواب سوال ساندویج ها با کلید Enter خورده می شود دوما یه ساندویج خورده می شه نه همش

AMIR REZAs
28-02-2010, 17:09
سوالات من رابطه با گیم میکر:
با سلام خدمت دوستان امیدوارم به این سوالاتم پاسخ دهید، تا از شر اونها خلاص بشم!!!!!!!!
1.طرز اسکریپ نویسی و کد های آن در گیم میکر
2.چگونگی قرار دادن چند عکس برای حالات مختلف یک اسپرایت
3.قرار دادن یک آبجکت در آبجکت دیگر(مثلا تیر زدن برای یک جنگجو)
4.طرز کار با Control و استفاده از چه eventبرای این سری اکشنها
5.به طور کلی می خواستم بدونم هر اکشنی برای چهevent است.
با تشکر....

AMIR REZAs
28-02-2010, 17:22
سوالات من در موردگیم میکر:
با سلام خدمت دوستان امیدوارم به این سوالاتم پاسخ دهید، تا از شر اونها خلاص بشم!!!!!!!!
1.طرز اسکریپ نویسی(نه کد اسکریپ)در گیم میکر
2.چگونگی قرار دادن چند عکس برای حالات مختلف یک اسپرایت
3.قرار دادن یک آبجکت در آبجکت دیگر(مثلا تیر زدن برای یک جنگجو)
4.طرز کار با Control و استفاده از چه eventبرای این سری اکشنها
5.به طور کلی می خواستم بدونم هر اکشنی برای چهevent است.
با تشکر....

aliscan
28-02-2010, 23:19
سلام خواهش می کنم :11:
جواب سوال ساندویج ها با کلید Enter خورده می شود دوما یه ساندویج خورده می شه نه همش
سلام:10:
آهان درسته خیلی ممنونم در مورد سوال سوم چی؟که یه کلید مثل اینتر رو فشار بدیم تایه انرژیی پر بشه و با توجه به همون مقدار انرژی پر شده اون جسم یه مصافت رو طی کنه بعد بیفته:21:
باتشکر:11:

عادل سلیمی 20
26-03-2010, 13:15
لطفا به من یک روش بدون استفاده از برنامه نویسی بگید که در اون بشه گفت که به طور راندم یکی از اکشن های داخل اونت را انجام دهد .

rasoolyas
26-03-2010, 16:17
آقایون من یک آموزش کامل از اکشن ها می خواهم که مثلا هر اکشن کجا به کارمیره و به چه دردی میخوره.
فارسی باشه کسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟

hermion gringer
26-03-2010, 23:29
کسی هست که در مورد اکشن Path Position توضیح بده؟ منظورم در مورد تنظیماتش هست. وقتی اکشن Path Position رو توی لیست اکشن ها drag می کنم و پنجره تنظیماتش باز میشه، با ویژگی به نام Position روبرو میشم و هر مقداری بهش میدم یه کار رو انجام میده. اگه میشه یه نفر در مورد ویژگی position توضیح بده.

rasoolyas
27-03-2010, 08:06
آقایون من یک آموزش کامل از اکشن ها می خواهم که مثلا هر اکشن کجا به کارمیره و به چه دردی میخوره.
فارسی باشه کسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب ما را کسی نداره.
پس اساتید:هادی و مصطفی جان کمک.

parvizamd
27-03-2010, 15:15
بهترین راهنما help خود برنامه هست در ضمن انجمن گیم میکر سایت رسمی گیم میکر هم پر از متتخص هست

keb
29-03-2010, 15:22
خواهشاَ یه کی به این مشکل کذایی من کمک کنه:19: من می خوام توی گیم میکر 8 وقتی بازی گیم اور می شه یه لیست های اسکور بیاد که توش از قبل یه چند تا اسم نوشته شده باشه. بعد اسم کسی که بازی می کرده رو بپرسه و با توجه به امتیازش تو جدول قرار بده. هر وقت دیگه ای هم که دوباره گیم اور شدی باز هم اون اسامی و اسمی که قبلاَ خودت وارد کردی وجود داشته باشه. خواهشا یه جوری بگید که فقط کپی پیست کنم. :20:

parvizamd
29-03-2010, 15:59
کد نمی خواد خود گیم میکر جنین امکانی داره در هنگام که پلیر گیم اور شد شما ACTION
SHOW SCORE TABLE بزاره تو EVENT

keb
30-03-2010, 11:10
کد نمی خواد خود گیم میکر جنین امکانی داره در هنگام که پلیر گیم اور شد شما ACTION
SHOW SCORE TABLE بزاره تو EVENT

می دونم داره ولی همش نوشته | i من می گم اسم یارو رو بپرسه تو می گی خودش تو اکشن ها داره.:20:

keb
30-03-2010, 11:34
کد این که اگر اسپرایت یه آبجکت فلان باشه فلان دستور انجام بشه چیه؟:20:

░▒▓█ Adel █▓▒░
12-04-2010, 10:24
آقا کسی لینک دانلود 3d game maker رو نداره..

parvizamd
12-04-2010, 13:46
زیاد بدرد بخوره نیست همین game maker بهتره تازه حجم اون حدود 200 مگه

AMIR REZAs
12-04-2010, 15:33
به نظر میرسه تری دی گیم میکر بهتر از گیم میکر باشه.................

MARTIN
24-04-2010, 16:41
سلام.
سرعت افقی و عمودی وجود داره....
شتاب افقی و عمودی هم وجود داره؟
یعنی من یه جسم دارم هم شتاب عمودی داره هم شتاب افقی هر وقت خواستم بتونم شتاب افقی یا عمودیش و زیاد کنم.
مثلا همون gravity که هست یکی دیگه برای افقی هم وجود داشته باشه که هیچ ربطی به هم نداشته باشند مثل hspeed و vspeed که ربطی به هم ندارند.

keb
24-04-2010, 18:02
چیزی به این نام وجود نداره ولی میشه به طور دستی ساخت. یه تایمر میسازی بعد میگی در هر مدت زمانی که خواستی به سرعت آبجکتت هرقدر خوساتی اضافه شه.

soha is the beSt
25-04-2010, 20:44
سلام
میخواستم بدونم چجوری میشه یه کاری کرد 1.وقتی دوربین ابجکت رو دنبال میکنه ابجکت وسط صفحه قرار بگیره ؟
2.چجوری میشه یه کاری کرد که وقتی یه ابجکت به دیوار برخورد میکنه به نصبت سرعته اون لحظه "سرعت ابجکت به مرور بیاد پایین یا اصلا وایسه
3.چجوری میشه واسه یه بازیه racing ترمز گزاشت یا به قولی معروف drift براش گزاشت ؟

soha is the beSt
26-04-2010, 15:29
هیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییی جواب بدیییییییییییییییییییییید

keb
26-04-2010, 16:25
سلام
میخواستم بدونم چجوری میشه یه کاری کرد 1.وقتی دوربین ابجکت رو دنبال میکنه ابجکت وسط صفحه قرار بگیره ؟
2.چجوری میشه یه کاری کرد که وقتی یه ابجکت به دیوار برخورد میکنه به نصبت سرعته اون لحظه "سرعت ابجکت به مرور بیاد پایین یا اصلا وایسه
3.چجوری میشه واسه یه بازیه racing ترمز گزاشت یا به قولی معروف drift براش گزاشت ؟

1-از Sub-Zero70 بپرس.
2-یه نسبت برای خودت انتخاب کن. برو بعد واسه ایونت برخورد ماشین و دیوار سرعت رو تقسیم بر نسبت بکن.
3-واسه اون اونت مثلا فشار کلید Ctrl اسپید رو صفر یا یک یک کن.

سوال دیگه؟

Zelgadis
01-05-2010, 09:52
دوستان کجا میشه بازی های ساخته شده گیم میکر با سورسشونو گیر آورد؟

AMIR REZAs
01-05-2010, 12:13
در اینجا :

keb
01-05-2010, 18:39
دوستان کجا میشه بازی های ساخته شده گیم میکر با سورسشونو گیر آورد؟

تو تاپیک لیب و اسپرایت گیم میکر همه چی هست. از جمله کلی توتریال.

armin_555
03-05-2010, 14:09
کد این که اگر اسپرایت یه آبجکت فلان باشه فلان دستور انجام بشه چیه؟:20:
بیا اینم اکشنش این رو دانلود کن
کد :
بعد کپی کنش تو قسمت لیب گیم میکر توش یه اکشن داره اونم همینیه که تو می خوای.:46:

shahabaliboys
04-05-2010, 18:00
من میخام خون بازیکنم پشتش یه عکس باشه البته خونش عددی است
اگر ممکنه این سورس را دانلود کنید و برام درستش کنید
فقط سریییییییییییییییییع اگه ممکنه :19:

armin_555
04-05-2010, 19:00
سلام

1-از Sub-Zero70 بپرس.

چرا از Sub-Zero70 بپرسه؟
این رو دانلود کن.
کد :
اینم یه سورس از چیزی که می خواستی.
اینم از آموزش :
برو تو رومت حالا برو تو تب views هر دو تا تیک Enable the use of Views و Visible when room start رو بزن.
حالا برو تو قسمت Object following (تو همون تب views) آبجکتی که می خوای دور بین دنبالش بره رو انتخاب کن.
حالا برو یه ذره پایین تر و در قسمت Hbor نصف عدد W در دو قسمت بالا و برای قسمت Vbor نصف عدد H در دو قسمت بالا رو بنویس حالا تیک سبز رو بزن.:5:

keb
04-05-2010, 19:31
:46:دستت درد نکه اتفاقا سوال منم بود:46:

Arrowtic
05-05-2010, 17:32
در اصل با اون نصف مقدار H و W رو گذاشتن کاری میکنید که هر وقت از وسط صفحه اون ور تر رفت دنبالش بره.

armin_555
12-05-2010, 13:23
خواهشاَ یه کی به این مشکل کذایی من کمک کنه:19: من می خوام توی گیم میکر 8 وقتی بازی گیم اور می شه یه لیست های اسکور بیاد که توش از قبل یه چند تا اسم نوشته شده باشه. بعد اسم کسی که بازی می کرده رو بپرسه و با توجه به امتیازش تو جدول قرار بده. هر وقت دیگه ای هم که دوباره گیم اور شدی باز هم اون اسامی و اسمی که قبلاَ خودت وارد کردی وجود داشته باشه. خواهشا یه جوری بگید که فقط کپی پیست کنم. :20:
برو تو بازیه space cleaner تو گیم میکر 7 اونجا اسکریپتش هست.:46:

عادل سلیمی 20
14-05-2010, 18:49
چه جوری می شه یک متغیر تعریف کرد که در تمام روم ها بشه از اون استفاده کرد و محدود به یک آبجکت خاص نباشد.
یعنی به قول معروف global باشه.
من در قسمت برنامه نویسی برای این کار از انواع کدها که با (variable_global) شروع میشد استفاده کردم ولی وقتی وارد بازی می شدم پیغام متغیر ناشناخته را می داد !!!

parvizamd
14-05-2010, 18:58
اگه globalباشه همه جا بکار می ره برای اینکار
در شی در رویداد create
بنویس

ehsan_wwe
14-05-2010, 19:34
ببين ابجكتي كه گلوبال تعريف ميشه نبايد تو روماي بعدي تكرار بشه چون موقع تعريف ابجكت گلوبال يه عدد اوليه بهش ميدي
همين امر باعث ميشه كه تو روم بعدي دباره عددش ريست ميشه

عادل سلیمی 20
14-05-2010, 19:39
سلام دوباره !

ببخشید این سوالو می پرسم !

ولی چجوری باید تیر زدن را بسازم ؟ یعنی چجوری شخصیت بازیم تیر بزنه ؟:11:

و سوال بعدی : چجوری باید یه کاری کنم که اجزای داخل روم وقتی روم تموم شد ، خودش ساخته بشه ؟ مثل همون بازی street racing
تو باید اول کلیدی مثل space براش تعریف کرده (برای آبجکتی که تیر می اندازد)
در قسمت action , باید creat object رو بذاری که به شکل یک چراغه
بعدش یک صفحه باز می شه که تو اون اول در قسمت پایین relative رو تیک بزن و x و y رو تعیین کن(جایی از آبجکتی که می خوای تیر بیاندازه)
در بالای صفحه در پایین قسمتی که self انتخاب شده دو گزینه ی دیگر other و object وجود دارد که به آن ها کاری نداریم ، در قسمت پایین آن آبجکت تیر را انتخاب کن (یعنی قسمت بالا x)
تمام

عادل سلیمی 20
16-05-2010, 08:48
سلام من یک سوال دارم که میخوام لطف کنیدو جواب مفصل و کاملی بهم بدید
فرض کنید دو آبجکت با نام های(object0) و (object1) داریم که اولی آبجکت زمین است و دیگری آدمی که روی آن راه میرود.
حالا به من بگید که در قسمت اونت collision بین آن ها چه اکشنی باید بذارم که در حرکت هیچ مشکلی پیش نیاید.
آیا باید برای object1 جاذبه بذارم.
هر کاری که لازمه لطفا بهم بگید.:20:
=============================
یک مساله ی کاملا جدا
آقا چه جوری میشه یک آواتار گذاشت(منظورم تو سایته). یعنی این که پسوندش چی باید باشه

MARTIN
16-05-2010, 09:19
سلام من یک سوال دارم که میخوام لطف کنیدو جواب مفصل و کاملی بهم بدید
فرض کنید دو آبجکت با نام های(object0) و (object1) داریم که اولی آبجکت زمین است و دیگری آدمی که روی آن راه میرود.
حالا به من بگید که در قسمت اونت collision بین آن ها چه اکشنی باید بذارم که در حرکت هیچ مشکلی پیش نیاید.
آیا باید برای object1 جاذبه بذارم.
هر کاری که لازمه لطفا بهم بگید.
سلام.

شما برو به این صفحه:

بعد مثالی به نام Tutorial: Platform Games (zip file, 1.6 MB) رو بگیر ببین چیکار کرده.

البته اولین کار اینه که شی زمین و solid کنی.

هر جاش و اشکال داشتی بپرس....

عادل سلیمی 20
16-05-2010, 09:28
یعنی چی که solid کنم؟

ehsan_wwe
16-05-2010, 09:32
تيك soild رو تو قصمت ابجكا پراپرتي (‌ همونجايي كه ايونت ميدي )‌ از اونجا بزني (‌سمت چپشه )‌

keb
16-05-2010, 09:50
نمی خوام تبلیغ الکی کنم اما بگم ضرر نداره که هیچ سود هم داره. برو تو تاپیک لیب و اسپرایت گیم میکر یه سری لیب اونجا واسه دان هست. برو دانلود کن بعد بریز توی فلدر لیب lib گیم میکرت. این جوری خیلی از چیزایی که احتیاج به کدنویسی داره اون جا اکشنش هست.

armin_555
16-05-2010, 09:51
کیان برگشتی و می مونی؟؟؟:31:

MARTIN
16-05-2010, 12:00
یک مساله ی کاملا جدا
آقا چه جوری میشه یک آواتار گذاشت(منظورم تو سایته). یعنی این که پسوندش چی باید باشه

باید بری تو نوار ابزار بالا توی تنظیمات کاربر بعد ویرایش آواتار

پسوندشم مثلا JPG و ... می تونه باشه.

و

توجه: بزرگترين اندازه اي كه مي توانيد براي عكس شخصي انتخاب كنيد 150 در 150 پيكسل 34.2 کيلو بايت

armin_555
16-05-2010, 12:56
یه سوال که فکر نمی کنم بشه بهش جواب داد!!!:13:
می خواستم بدونم تو یه بازی استراتژیک چجوری میشه با نگه داشتن کلیک چپ یه مستطیل ساخت که تمام آبجکت های توی اون مستطیل به یه آبجکت دیگه تبدیل بشن(مثل همه ی بازی های استراتژیک)؟:5:

armin_555
16-05-2010, 16:23
کسی نمی تونه به سوالم جواب بده...:13:

keb
16-05-2010, 18:06
از من به تو نصیحت: تو که می خوای این جوری بازی بسازی گیم میکر رو ببوس بزار کنار.

parvizamd
16-05-2010, 18:28
اتفاق یک دفعه این مثال کس دیگه درست کردم بودم البته فقط میشه هیلی کوپتر ها رو کنترل کرد

البته یکم مشکل داره اما بدردت می خوره

armin_555
17-05-2010, 11:42
پرویز جون این مثالت با کدوم دکمه هلی کوپترا حرکت می کنن؟:31:

ehsan_wwe
17-05-2010, 12:06
كاري نداره كه ديونه انقد گندش ميكني بايد موقع فشار دادن كليك دوتا متغير مختصاد اوليه رو تو خودشون دخيره كنن و دوتا ديگه مختصات اخر
بعد براي همه كاركتر ها تعريف كني كه وقتي rightclick رها شد اگه x خودشون از x اوليه بيشتر يود and اگر x خود كاركتر از x ثانويه كوچيك تر بود و y ...........
highlight بشه (‌ انتخواب )
نكته سخت نظم تو حركتشونه :31:

parvizamd
17-05-2010, 13:31
با راست کلیک کلیک

ehsan_wwe
17-05-2010, 20:44
نه جيگر موقعي كه يه جا كليك كني همه ميرن تو اون نقطه وايمستن پس ميرن روي همديگه (‌ نبايد soild باشه )

عادل سلیمی 20
17-05-2010, 21:21
هر کی هَک بازی بلده بیاد جلو:13:
من یک بازی ساختم که فکر کنم کسی نتونه هکش کنه
راستشو بخواین من خودمم نتونستم!!!:18:
اگه میشه واسه آپلودش یه راه بگین چون نمی خوام تو yoyogames بذارمش

MARTIN
17-05-2010, 21:52

اینجا بفرستش:

یا

soha is the beSt
17-05-2010, 22:06
هر کی هَک بازی بلده بیاد جلو:13:
من یک بازی ساختم که فکر کنم کسی نتونه هکش کنه
راستشو بخواین من خودمم نتونستم!!!:18:
4sharedخوبه

keb
18-05-2010, 05:17
EXE است ابزیت یا سورس گیم میکر؟ در هرصورت من هکش می کنم؟ کیان هکر رو همه میشناسن.:31:

parvizamd
18-05-2010, 06:41
بازی که با گیم میکر ساخته میشه چون کامپیل میشه نمیشه -- کرد البته مثلا دی کامپیلر گیم میکر رو دیدم جایی البته مطممن نیستم ولی بهتره هم -- نشه .بهترین جا برای آپلود persiangig هست چرا که هم فارسی هست و برای دنلود resume داره!

عادل سلیمی 20
18-05-2010, 12:18
البته من خیلی راحت بازی های گیم میکر رو هَک می کنم
یک مساله ی دیگه این بازی نسخه ی دوم از بازی jumper است چون هنوز روش دارم کار میکنم تقریبا کامل نیست (به طور مثال هلپش مال jumper1 است. تازه دارم براش setting میذارم (اونم ناقصه؛ یعنی فقط general volume داره)
ان شاء الله فردا آپلودش می کنم:20:
شما به بزرگی خودتون ببخشید.:11:

عادل سلیمی 20
18-05-2010, 12:25
EXE است ابزیت یا سورس گیم میکر؟ در هرصورت من هکش می کنم؟ کیان هکر رو همه میشناسن.:31:
exe است
فقط می شه بگی که از چی واسه هکش استفاده میکنی؟
من خودم معمولا با cheat engin هَک می کنم.

keb
18-05-2010, 13:55
چیت انجین بلدم. ریسورس هکرم بلدم. یه روش دستی هم ببلدم که نمی تونم بگم :31: با ...

عادل سلیمی 20
19-05-2010, 17:12
اینم لینک دانلودش:5:
پدرم در اومد. سه بار وسط آپلود اینترنتم قطع شد:2:(دایل اپه دیگه)
لینک دانلود:
لینک دانلود:
این دو تا رو دانلود کن و تو یه درایو کناار هم بذار
دومی مال قسمت setting است.

عادل سلیمی 20
19-05-2010, 17:21
اینم بگم این قسمت هلپش مال jumper1 است.
موارد اضافه شده در jumper2: اگر 20 سکه یا بیشتر داشته باشی میتوانی حرکات جالبی با دشمنانت انجام بدی:به وسیله ی کلید w یک نشانه بغل شما ساخته می شود که اگر دشمن در آن قرار بگیرد کامپیوتر راندم یه کلید از شما می خواهد که باید زود کلید را بزنید(مثلGod of war)(البته نباید وقتی w را زدید تکان بخورید چون در این صورت نشانه از بین می رود . اگر از این حرکات استفاده کنید می توانید Health bar تون رو پر کنید.
یه چیز دیگه هم بگم این بازی تمام قسمت ها و اسپرایت ها و ... رو خودم ساختم(با فوتوشاپ و پینت و...):27:

parvizamd
19-05-2010, 18:42
با cheat engine فقط شما متونی مقدار دورن حافظه رم عوض کنی .یعنی میشه با این نرم افزار من عکس خودم بزارم تو بازی شما:18:اگه اینطوره گیم میکری ها بدبخت شدند:27:

keb
20-05-2010, 06:03
نه اونجوری که نه آقا پرویز ولی با هگز ادیتورش میشه یه خورده کثافت کاری کرد رو بازیا:31:

عادل سلیمی 20
20-05-2010, 20:59
لطفا نظرات و انتقادات و پیشنهاداتتون رو درباره ی بازیم بگین
(بازی که تو صفحه ی قبل گذاشتمش)
فقط خواهشا بازی رو تا مرحله ی آخر برین چون بعدش (بعد از مرحله ی 10) به قسمت رئیس میرسین که از همه ی قسمت هاش باحال تره.

parvizamd
20-05-2010, 21:49
دوست عزیز بهتره برای بازیت تاپیک بزنی نه اینکه در قسمت پشتیبانی قرار بدهید :11:

با تشکر

---------- Post added at 11:49 PM ---------- Previous post was at 11:46 PM ----------

اگه می تونی کیان کرک کن منتظریم

keb
21-05-2010, 09:01
اینم لینک دانلودش:5:
پدرم در اومد. سه بار وسط آپلود اینترنتم قطع شد:2:(دایل اپه دیگه)
لینک دانلود:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک دانلود:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین دو تا رو دانلود کن و تو یه درایو کناار هم بذار
دومی مال قسمت setting است.

بازی رو دادی ما -- کنیم بعد ورداشتی کلی آهنگ ریختی توش حجمش سربه فلک بکشه؟:13:

keb
21-05-2010, 09:40
راستی نمیشه یه بار دیگه آپ کنی. با فرمت گیم میکر7 ذخیره اش کن، بعد اگزش کن. اونوقت آپ کن.

MARTIN
22-05-2010, 09:47
فقط خواهشا بازی رو تا مرحله ی آخر برین چون بعدش (بعد از مرحله ی 10) به قسمت رئیس میرسین که از همه ی قسمت هاش باحال تره.
سلام.
من بازی رو گرفتم.
یه بحث جدید باز کن تا نظراتم رو بگم.

عادل سلیمی 20
22-05-2010, 17:23
دوست عزیز بهتره برای بازیت تاپیک بزنی نه اینکه در قسمت پشتیبانی قرار بدهید
خیلی از نظراتتون ممنونم
من شرمندم حتما بعدا یک تاپیک می سازم واسش
راستی مگه اگزه ی گیم میکر 8 با اگزه ی گیم میکر 7 فرقی داره؟!>>(در جواب آقا کیان)
فقط من چند مشکل در بازی پیدا کردم و چند چیز دیگه باید اضافه کنم (از جمله Setting و help) .
بازم از این که تو تاپیک پشتیبانی این پیغام ها رو دادم متاسفم:41:
شما میتونید در این مدت برام پیغام خصوصی در مورد بازی بزنید

عادل سلیمی 20
22-05-2010, 17:43
یه سوال که فکر نمی کنم بشه بهش جواب داد!!!:13:
می خواستم بدونم تو یه بازی استراتژیک چجوری میشه با نگه داشتن کلیک چپ یه مستطیل ساخت که تمام آبجکت های توی اون مستطیل به یه آبجکت دیگه تبدیل بشن(مثل همه ی بازی های استراتژیک)؟:5:
چرا نمیشه جواب داد
بیا این جا واست مثالشو گذاشتم
فقط اگه دقت کنی این مربع تشکیل شده یک آبجکته
تو میتونی به طور مثال بگی در برخورد این آبجکت به آبجکت سرباز آن سرباز یه تغییراتی توش ایجاد بشه (رنگش عوض بشه یا آبجکتش عوض بشه و ...)
:21:

Borhan72
22-05-2010, 18:03
سلام...
امروز 3 تا سورس از توی فروم خود سايت YoYo Games پيدا كردم كه خيييييييل‍ی به درد خودم خورد:
يكيش افكت زير آب هستش...
يكی اصلحه و تير اندازی هستش ( بلد بودم ولی گفتم بذارم چون خييييييلی ها لازم دارن )
و يكی هم ساخت Minimap هستش:

AMIR REZAs
30-05-2010, 10:19
به نام خدا

آموزش نرم افزار گیم میکر 7 به روش مولتی مدیا و چند رسانه ای (برای اولین بار)
بخش اول

سطح: مقدماتی
مدت زمان آموزش: 5 دقیقه
فرمت کار: SWF و Html
مدت زمان کار روی پروژه: 1/5 روز
تهیه و تنظیم: سید محمد صالح هاشمی
گویندگان: سید محمد صالح هاشمی، فرشته اصلاحی
کاری از: گروه دوبله و صداگذاری بهتا

لینک دانلود:

حجم: 8 مگابایت
لینک دانلود نسخه با حجم کمتر:
حجم: 5 مگابایت
لینک دانلود فلش پلیر:

منبع: فروم فنایی

keb
01-06-2010, 14:12
راستی مگه اگزه ی گیم میکر 8 با اگزه ی گیم میکر 7 فرقی داره؟!>>(در جواب آقا کیان)

اولا من اسمم Scorpion هست. دویمن بله واسه دی کامپایلر فرق داره.
بعدشم اگه خودت ساختیش این بازی رو ساختی خیلی تو گیم میکر واردی خیلی هم تو اسپرایت سازی اگه اسپرایتا رو ندزدیده باشی.

عادل سلیمی 20
03-06-2010, 09:55
اولا من اسمم Scorpion هست. دویمن بله واسه دی کامپایلر فرق داره.
بعدشم اگه خودت ساختیش این بازی رو ساختی خیلی تو گیم میکر واردی خیلی هم تو اسپرایت سازی اگه اسپرایتا رو ندزدیده باشی.
من از روی پیغام ها این جوری فهمیدم(منظورم اسمتونه) حالا ببخشید
وقتی به گیم میکر 7 تبدیلش می کنم اصلا بازی رو نمیاره چه برسه به این اگزش کنم:41:.
در مورد اسپرایتا به غیر از بمب و سکه ها و سنگ ها که از پیشفرض گیم میکر8 ورداشتم بقیش رو خداییش خودم کشیدم

keb
03-06-2010, 10:51
من از روی پیغام ها این جوری فهمیدم(منظورم اسمتونه) حالا ببخشید
وقتی به گیم میکر 7 تبدیلش می کنم اصلا بازی رو نمیاره چه برسه به این اگزش کنم:41:.
در مورد اسپرایتا به غیر از بمب و سکه ها و سنگ ها که از پیشفرض گیم میکر8 ورداشتم بقیش رو خداییش خودم کشیدم

آفرین به اسپرایت سازی و بازیت. خیلی خوبه. باچی اسپرایت هارو طراحی کردی؟

عادل سلیمی 20
08-06-2010, 00:20
آفرین به اسپرایت سازی و بازیت. خیلی خوبه. باچی اسپرایت هارو طراحی کردی؟
با Paint و photoshop

MZ_Love17
08-06-2010, 11:52
سلام
اين تاپيك كه فقط براي حرفه اي هاست
من تازه يه هفته هست كه با اين نرم افزار آشنا شدم و تا الان هم يه بازي فسقلي ساختم :27:
من كل اين تاپيك رو خوندم ولي چيزي متوجه نشدم :13:
من يه سوال داشتم
مي خواستم بدونم چطوري ميشه تو بازي به اسپرايت يه حالتي بديم كه وقتي شخص بازي كننده روي دكمه ي Space كليك كرد از اون اسپرايت تير و يا گلوله پرتاب بشه
سوال دومم اينكه مي خواستم براي بازيم جون درست كنم يعني اگه به عنوان مثال سه تا جون بذارم كه با هر بار سوختن يكي از جون ها كم بشه و اگه صفر شد بازي Game Over بشه
لطفا به طور كامل و خيلي آسون توضيح بدين
چون من يه تازه با اين نرم افزار آشنا شدم
خيلي ممنونم از لطفتون
راستي
اينم لينك دانلود بازي اي كه ساختم هستش

لطفا نظرتون رو هم در مورد بازي بگين :21:

راستي يه كتاب آموزي در مورد اين گيم ميكر سراغ ندارين كه هم خوب توضيح داده باشه و هم كامل باشه
اگه هر كي سراغ داره لطفا لينك دانلودش رو بذاره
خيلي ممنون
:11:

---------- Post added at 11:52 AM ---------- Previous post was at 11:50 AM ----------

راستي عادل جان
بازيت خيلي جالب بود :27:
ميشه طريقه ساختش رو آموزش بدي
و سورس فايل رو هم بذاري تا ما مبتدي ها ياد بگيريم
خيلي ممنون مي شم :11::40:

AMIR REZAs
08-06-2010, 12:01
سلام
به جمع بازی سازان پسی وورد خوش آمدید.............:11:
از اینجا میتونید مقالات فارسی گیم میکر رو دانلود کنید:

موفق باشید.........

MZ_Love17
08-06-2010, 15:29
سلام
به جمع بازی سازان پسی وورد خوش آمدید.............:11:
از اینجا میتونید مقالات فارسی گیم میکر رو دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید.........

سلام
اينكه نمي ذاره من وارد بشم و دانلود بكنم
نمي دونم چرا؟؟؟
من تو سايت ثبت نام كردم و لي بااين حال بازم نمي ذاره
اگه ممكنه شما آموزشهاش رو دانلود بكنيد و اينجا آپلودش بكنيد
خيلي ممنون مي شم
:40::40::40::11::11:

lord arthas
09-06-2010, 12:16
سلام منم تازه واردم و میخاستم بدونم که تو اون بازی که خود game maker 8 اموزش میده چی کار کنم که وقتی اسپرایت ها به سنگ میخورن برگردن؟

parvizamd
09-06-2010, 13:57
از زبانه move قسمت jump گزینه bonce را انتخاب کنید یا speed=speed*-1 قرار دهید

keb
09-06-2010, 17:18
خوب هرچی سوال دارید چه مبتدی چه پیشرفته بپرسید.

lord arthas
10-06-2010, 09:33
میشه مبتدی بگین من هیچی بارم نیست

---------- Post added at 10:33 AM ---------- Previous post was at 10:30 AM ----------

بعد از بانس چی؟

armin_555
10-06-2010, 10:26
منظورش اکشن Bounce هستش.:5:

عادل سلیمی 20
10-06-2010, 23:05
من يه سوال داشتم
1-مي خواستم بدونم چطوري ميشه تو بازي به اسپرايت يه حالتي بديم كه وقتي شخص بازي كننده روي دكمه ي Space كليك كرد از اون اسپرايت تير و يا گلوله پرتاب بشه
2-سوال دومم اينكه مي خواستم براي بازيم جون درست كنم يعني اگه به عنوان مثال سه تا جون بذارم كه با هر بار سوختن يكي از جون ها كم بشه و اگه صفر شد بازي Game Over بشه

جواب1=>تو باید اول کلیدی مثل space براش تعریف کرنی (برای آبجکتی که تیر می اندازه در قسمت add event روی press key کلیک میکنی و space رو انتخاب میکنی)
در قسمت action , باید creat object رو بذاری(Drag & Drop کنی) که به شکل یک چراغه
بعدش یک صفحه باز می شه که تو اون اول در قسمت پایین relative رو تیک بزن و x و y رو تعیین کن(آن قسمت از آبجکتی که می خوای تیر بیاندازه)
در بالای صفحه در پایین قسمتی که self انتخاب شده دو گزینه ی دیگر other و object وجود دارد که به آن ها کاری نداریم ، در قسمت پایین آن آبجکتی که میخوای به عنوان تیر باشه را انتخاب کن (یعنی در قسمت بالای کادر x)
تمام :31:
جواب 2=> تو اول یک آبجکت به اسم"controller" بدون اسپرایت درست کن و اون رو تو روم ، هر جا که خاستی بذار(اگه اسپرایت نداشته باشه به شکل یه علامت سوال آبی در میاد)
بعدش داخل آبجکت "controller" در اونت creat اکشنی که به شکل قلب قرمز با پس زمنیه ی خاکستریه (در تبِ "score" ) رو قرار بده و تو صفحه ی باز شده جلوی "new lives" عدد 3 رو وارد کن (یعنی 3 جون)
حالا من نمی دونم این کاراکترت تو بازی چه جوری [جونش کم میشه ولی تو هر اونتی که خواستی جونش یکی کم بشه همین قلب:40: با پس زمینه ی خاکستری رو مذاری ، عددش رو (1- )میکنی و اون پایین(تو صفحه ی باز شده از قلبه) تیک realtive رو میزنی.
حالا تو اون آبجکت "controller" روی "add event" کلیک میکنی و تو قسمت "No more lives" , "other" رو انتخاب میکنی و تو قسمت "Action" هر حالتی رو که می خوای واسه Game over شدنش بزاری ، میذاری.
یه چیز دیگه اگه میخوای جونش دیده بشه باید تو آبجکت "conrtroller" اونت "Draw" اون قلبی که پس زمینش کرمیه رو بذاری و x و y جایی که میخوای نشون داده بشه رو وارد کنی.
تمام :31:
منو ببخش که خیلی توضیح دادم آخه خودت گفتی که ساده و مفصل باشه:20:

lord arthas
11-06-2010, 14:52
mer30 adel jan

armin_555
11-06-2010, 15:03
آرتاس جان لطفاً اسپم نده واسه تشکر دکمه ی تشکر رو بزن.:5:

prince mostafa
16-06-2010, 10:56
ببخشيد آموزشي جامع game maker رو بزارين البته اگه ميشه
من يه چند تا بهم ريختشو دارم از آقا محسن ميخواستم کاملشو هم داشته باشم
ممنون

armin_555
17-06-2010, 14:53
می تونی بیای تو تاپیک آموزش کامل گیم میکر تا بهت گیم میکر رو یاد بدم.

عادل سلیمی 20
17-06-2010, 21:09
یه سوال داشتم :21:
میشه نقطه ی برخورد بین دو آبجکت رو دونست و ازش استفاده کرد؟چه جوری؟:23:

armin_555
18-06-2010, 11:19
آره میشه.
می خوای چه استفاده ای ازش بکنی؟

armin_555
18-06-2010, 11:31
اینم یه مثال برو حالشو ببر.
لینک :

MARTIN
20-06-2010, 12:05
سلام من نمی تونم بگیرمش.
یادمه شما یه چیز دیگه هم تو 4sh فرستاده بودی اونم نمی تونستم بگیرم.
اگر می شود در یه جای دیگه بزارش.

armin_555
20-06-2010, 12:24
اینم یه جای دیگه ::31:

خوبه؟:46:

عادل سلیمی 20
21-06-2010, 18:45
وقتی فایل دانلود شده رو بازش می کنم این ارور رو میده "File does not exist"

keb
27-06-2010, 09:55
یه سوال بد جور، constant چیه؟؟؟

parvizamd
27-06-2010, 10:42
منظورت ثابت هست کارایی زیادی نداره به نظرمن:2:

armin_555
27-06-2010, 14:55
یه سوال بد جور، constant چیه؟؟؟
اگه منظورت Defined Constants که تو گیم میکره هست جوابت اینه :
توش میشه متغیر تعریف کرد (از نظر مقدار و ...).:46:

M - K
28-06-2010, 14:22
سلام، چجوری میشه بگی" اگه فلان شد اسپرایت 1 بچرخه" ؟!

armin_555
28-06-2010, 17:22
اينم يه مثال واسه چرخش اسپرايت :

تو اين مثال وقتي object0 به object1 برخورد مي کنه object1 به object2 تبديل ميشه و object2 مي چرخه.
البته يه راه ديگه اي هم هست که بايد از دستور direction استفاده کني اگه خواستي بگو تا اون روش رو هم بهت ياد بدم.

Penhan-B8
28-06-2010, 22:16
با سلام!
من تو Game Maker خیلی حرفه ای نیستم!
اوایل کارمه!
درم با همون Sprite های خودش یه "توپ و راکت" میسازم!
میخوام وقتی که توپ با یه Object برخورد میکنه و میخواد برگرده، زاویه دار برگرده!
گزینه ی Precisely رو هم فعال میکنم ولی باز زاویه بندیش خراب میشه!
به شکل Sprite ها ربط داره یا باید جور دیگه ای این کار رو بکنم؟

armin_555
28-06-2010, 22:34
می تونی بازیت رو آپ کنی؟

keb
29-06-2010, 10:52
چه طوری باید گفت که اگه یه فایل تو فولدر بازی وجود داشت اون وقت یه سری کارها رو بکنه؟

Penhan-B8
29-06-2010, 11:13
خواستم پیغام خصوصی برات بفرستم نذاشت!
ایناهاش:
راستی یه ابجکت Unvisible هم تو ی صفحه گذاشتم که هر وقت امتیاز رسید 72 بره مرحله ی بعد! (Room بعد)
ولی کار نمیکنه!
؟؟؟!؟!!!؟؟؟!؟!
یه مرحله هم فعلا بیشتر براش نذاشتم!
بعضی وقتا هم توپ گیر میکنه به دیوار صاف دیگه حرکت نمیکنه!
؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟

tebs
29-06-2010, 13:54
با سلام خدمت همه دوستان عزيز .

يك مشكل اساسي تو گيم ميكر دارم ! به هزار بدبختي با فتوشاپ يك اسپرايت درست كردم كه انيميشن هم داره ولي وقتي مياد
تو گيم ميكر و بازي اجرا ميشه انيميشنش خيلي خيلي سريعه و سرعتش هيچ جور كم نميشه !!:sad::sad:

armin_555
29-06-2010, 14:21
برو تو آبجکتی که اون اسپرایت رو داره و توی ایونت Create اکشن Set Variable رو بذار.
جلوی Vaiable بنویس image_speed و جلوی Value بنویس 0.2.
اگه هنوز سرعتش زیاده عدد Value رو کم کن و اگه سرعتش کمه عدد جلوی Value رو زیاد کن.

tebs
29-06-2010, 14:41
خيلي ممنون آرمين جان ولي درست نشد آپ ميكنم خودت يك دستي بهش بكش !:19:

armin_555
29-06-2010, 14:43
اگه آپ کنی عالیه.

tebs
29-06-2010, 14:48
آقا درست شد خيلي ممنون . ولي اگه يك دعوت نامه پرشين گيگ برام جور كني ميتونم اسپرايتمو در اختارتون بگذارم چون از شما خوشم آومده !!:10:

armin_555
29-06-2010, 14:50
خب چرا تو persianupload یا 4shared آپ نمی کنی؟

tebs
29-06-2010, 15:01
البته هنوز يكم ناقصه انشا الله بعدا برات اپ ميكنم . الان بايد ديس كانكت شم .
راستي يك مشكل ديگه اگه براي رفتن به راست كاراكتر از همين اسپرايت استفاده كنم بازم سريعه و اونجا كه نميشه set variable استفاده كرد !!؟؟ :19:

armin_555
29-06-2010, 15:05
می تونی بری تو روم قسمت Settings و جلوی Speed یه عدد کوچک تر از سی بنویسی تا سرعت اسپرایت ها کم بشه.:46:
ولی یه بدی داره اونم اینه که سرعت کل اسپرایت ها کم میشه.:41:

M - K
29-06-2010, 15:11
میشه یه لینک دانلود Game Maker Pro رو بذارید؟!
اون اولیه هم خراب بود هم ویروسی.
مرسی :11:

armin_555
29-06-2010, 15:43
این لینک دانلود گیم میکر 8 :

اینم لینک دانلود کرک گیم میکر 8 با پسورد younes-design

tebs
29-06-2010, 16:27
می تونی بری تو روم قسمت Settings و جلوی Speed یه عدد کوچک تر از سی بنویسی تا سرعت اسپرایت ها کم بشه.:46:
ولی یه بدی داره اونم اینه که سرعت کل اسپرایت ها کم میشه.:41:

راه حلشو خودم فهميدم تو تنظيمات اكشن تغيير اسپرايت قسمت Speed رو برابر همون 0.2 قرار دادم درست شد !:31:

Penhan-B8
29-06-2010, 20:50
می تونی بازیت رو آپ کنی؟

ایناهاش:
راستی یه ابجکت Unvisible هم تو ی صفحه گذاشتم که هر وقت امتیاز رسید 72 بره مرحله ی بعد! (Room بعد)
ولی کار نمیکنه!
؟؟؟!؟!!!؟؟؟!؟!
؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟

armin_555
29-06-2010, 21:52
ایناهاش:
ولی کار نمیکنه!
؟؟؟!؟!!!؟؟؟!؟!
؟؟؟!؟!؟!؟!؟!؟!!؟
سورسش رو آپ کن.

راه حلشو خودم فهميدم تو تنظيمات اكشن تغيير اسپرايت قسمت Speed رو برابر همون 0.2 قرار دادم درست شد !:31:
آره این هم میشه.

Penhan-B8
30-06-2010, 00:14
سورسش رو آپ کن.

بفرمایید!
این هم سورسش!

keb
30-06-2010, 09:04
چه طوری باید گفت که اگه یه فایل تو فولدر بازی وجود داشت اون وقت یه سری کارها رو بکنه؟

چرا جواب نمیده هیچ کس؟

armin_555
30-06-2010, 11:17
چرا جواب نمیده هیچ کس؟
یه ذره صبر کن.:46:

Penhan-B8
30-06-2010, 11:23
یه ذره صبر کن.:46:

سرش شلوغه!
داره به توپ و راکت من میخنده!:31:

armin_555
30-06-2010, 11:43
بفرمایید!
این هم سورسش!
این چند تا کار رو واسه بازیت کردم :
1-واسه بازیت جون گذاشتم.
2-دیگه توپ به دیوار گیر نمی کنه.
3-امتیازات رو درست کردم.
4-بالای روم (اتاق) بازی اسم بازیت رو نوشنم (نوشتم Breakout).

اگه باز هم چیزی میخوای بگو تا درست کنم و بعداً برات آپ کنم.

Penhan-B8
30-06-2010, 12:37
این چند تا کار رو واسه بازیت کردم :
1-واسه بازیت جون گذاشتم.
2-دیگه توپ به دیوار گیر نمی کنه.
3-امتیازات رو درست کردم.
4-بالای روم (اتاق) بازی اسم بازیت رو نوشنم (نوشتم Breakout).

اگه باز هم چیزی میخوای بگو تا درست کنم و بعداً برات آپ کنم.

دستت مرسی!
اینکه به دیوار گیر نمیکنه رو خودم درستش کردم!
جونم میخواستم آخر از همه بذارم براش!
ولی الان 4 تا مرحله درست کردم! (که امتیازاش و هنوز ست نکردم!)
اینم یه نگاهی بنداز، قربون دستت!:31:
شرمنده انقدر زحمت میدیم ها!
ایشا... یه روز جبران کنیم!
بی زحمت اونم که درست کردی برام آپ کن که جونش و بقیه ی چیز هایی رو که درست کردی از تو اون بریزم تو این!
خیلی خیلی خیلی خیلی دستت درد نکنه!
واقعا شرمنده کردی!
ممنون!:20:

M - K
30-06-2010, 14:05
این لینک دانلود گیم میکر 8 :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم لینک دانلود کرک گیم میکر 8 با پسورد younes-design

خیلی ممنون ولی اون لینکی که واسه کرکش دادید نمیاد، میگه چنین جایی وجود نداره و از این چیزا...:41: