PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : *+=[پشتیبانی]=+* Quest 3D / کوئست تریدی

صفحه ها : 1 [2] 3

Amir_Amir_Amir
15-05-2009, 11:37
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و گرامی:
hadi665 جان یه چیزی ازت میخوام.
توی سایت Quest3D فکنم شما یه Demo گذاشته بودی که توش از افکت DOF استفاده کرده بودی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اگه لطف کنی این افکت رو برای ما هم بذاری خیلی ازت ممنون میشم
درضمن اگه یکم توضیح بدی چیجوری کار می کنه ممنون میشم

hadi665
15-05-2009, 18:53
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و گرامی:
hadi665 جان یه چیزی ازت میخوام.
توی سایت Quest3D فکنم شما یه Demo گذاشته بودی که توش از افکت DOF استفاده کرده بودی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه لطف کنی این افکت رو برای ما هم بذاری خیلی ازت ممنون میشم
درضمن اگه یکم توضیح بدی چیجوری کار می کنه ممنون میشم

بله من فایل اصلیشو گزاشتم شما این افکتو میتونید از توی این در بیارید

ببینید باید اولا چیزایی که به دوربین شما وصله رو جدا کنید و به جاش ماسماسکایی که به دوربین این فایله وصله رو بچسبونید به دوربین خودتون
بعد خلاصه کانال های مورد نیازش که هر چی توی اون فایل هستو انتقال بدید به فایل خودتون بعدم محیطی که ساختید نباید از نظره ابعادی از این محیطه خودش بزرگتر باشه وگرنه باس یه عدیدی هست الآن دقیقا نمیدونم کجاس اونو باس زیاد کنید تا آبجکت های نزدیک بلور نشن

حالا یکمی ور برین کاملا مشخصه

------------------------------

میگم کسی در مورد تکنیک radiosity normal map اطلاعی داره ؟
یعنی کلا بلد باشه ازش استفاده کنه ، آخه مطلب زیاد دربارش خوندم اما نتونستم خودم ایجادش کنم
این تکنیک کمک میکنه که هم light mp داشته باشیم هم برجستگی های نرمال

Amir_Amir_Amir
15-05-2009, 19:27
Mer30

hadi665
16-05-2009, 01:18
امیر جان من اینکارو کرده بودم اما شیدری که من ساختم تونست لایت مپو همراه نرمال بامپ بیاره ولی نیاز به نور داشت

این نور همه چیزو خراب کرد !
چون نمیخوام توی کوئست نور بیارم
آخه مدلم لایت مپ داره و نباید توی کوئست نور بکار بره
و اما شیدری که من ساختم برای نرمال بامپ نیاز به یه منبع نور داره

که این کارو اشتباه کرده !!!

Reza Azimy_RW
08-06-2009, 23:36
سلام
دو تا سوال از دوستان داشتم :
يک جسم مثل مکعب رو ميسازيم و از اون يک کپي در تري دي مکس ميگيريم يعني جسم رو انتخواب ميکنيم و Shift رو نگه ميداريم و با حرکت دادن جسم يک کپي ازش ميگيريم .فايل رو ذخيراه ميکنيم .
اون رو توي Quest 3D باز ميکنيم . حالا يک مربع وجود داره و اونم مربع اصلي هست و اوني که کپي گرفتيم وجود نداره
با اين مشکل چيکار کنم ؟
راستي X Exporter براي 3D MAX 2009 نيست ؟ هر چي گشتم پيدا نکردم ؟
ممنون
مشکل حل شد

Reza Azimy_RW
12-06-2009, 23:39
سلام دوستان
چطوری میشه کاری کرد که در کوییست عکس اجسام روی زمین بازتاب بشه ؟ مثلا یک شی روی یک پلاستیک براق که عکس شی توی اون بازتاب میشه ؟ یا مثلا یک سالن کاشی شده که تصویر اجسام توی کاشیها بازتاب میشه
البته میخوام Real Time باشه به همین دلیل از لایت مپ استفاده نمیکنم .
لطفا اگه زحمتی نیست کامل توضیح بدید
ممنون

Amir_Amir_Amir
20-06-2009, 15:32
خوب دوستان بالاخره دست بکار شدم و این مقاله رو نوشتم واستون.
امیدوارم که بدردتون بخوره!!!
درضمن اگه عکسها نا معلوم بود می تونید زوم کنید تا واضح بشه!

iload
24-06-2009, 13:29
سلام

میشه سورس یه بازی رو قرار بدید تا من هم یاد بگیرم . اگه لینک دانلود نرم افزار رو هم بدید خیلی لطف میکنید .

Amir_Amir_Amir
24-06-2009, 18:20
منکه چیزی ندیدم
ولی توی سایت Quest3D.com یسری نمونه هست که فقط محدود به یسری چیزای خاص هستن.
لینک دانلود Quest3D 4.2 رو هم توی 2 ، 3 صفحه پیش دوستان گذاشتن.
درضمن برای یادگیری هم بنظرم Video Tutorial های سایت Quest رو دانلود کن ، خیلی چیز خوبیه!
اگه سوالی داشتید من در خدمتم!
موفق باشید

ehsan_wwe
25-06-2009, 11:49
سلام دوستان
چطوری میشه کاری کرد که در کوییست عکس اجسام روی زمین بازتاب بشه ؟ مثلا یک شی روی یک پلاستیک براق که عکس شی توی اون بازتاب میشه ؟ یا مثلا یک سالن کاشی شده که تصویر اجسام توی کاشیها بازتاب میشه
البته میخوام Real Time باشه به همین دلیل از لایت مپ استفاده نمیکنم .
لطفا اگه زحمتی نیست کامل توضیح بدید
ممنون

دوست من برای این کار دوتا رندر باید بزاری که رندر اول به یک رندر تو تکسچر مصل شده باشد سپس به استارت تری دی اسکین ( توضیح در مورد چنل رندر تو تکسچر: این چنل تصویری را که از دوربین متصاعد میشود را ( برای این توصیح ) به تکسچر تبدیل میکند ) که می توانی اینن اون تکسچر را تو زمین بی اندازی برای ساختن این چیزی که میخوای ) باید تو رندر اولی یک دوربین به سمت عقب بزاری و بقیه آبجکت های رندر عینن مثل رندر دوم میشن البته آبجکتی که می خواهی بازتاب تصویر داشته باشه باید تو رندر دوم تکسچرش بشه شرت کات همون رندر تو تکسچر که به رندر اول وصله
اینترنتم داغونه و گرنه الان بیکارم و بهترین وقت برای اینکه بخام کوئست اموزش بدم
از دوست عزیزمونم امیر جان بسیار ممنونم که به سوالات بچه ها جواب می ده :04

iload
25-06-2009, 18:45
منکه چیزی ندیدم
ولی توی سایت Quest3D.com یسری نمونه هست که فقط محدود به یسری چیزای خاص هستن.
لینک دانلود Quest3D 4.2 رو هم توی 2 ، 3 صفحه پیش دوستان گذاشتن.
درضمن برای یادگیری هم بنظرم Video Tutorial های سایت Quest رو دانلود کن ، خیلی چیز خوبیه!
اگه سوالی داشتید من در خدمتم!
موفق باشید

سلام

اگه ادرس اونجایی که فیلمای آموزشیش هست رو بدید ممنون میشم . گشتم پیدا نکردم . :43:

Amir_Amir_Amir
25-06-2009, 23:08

Mehdi0936
27-06-2009, 18:39
سلام دوستان چطوری میشه در Quest3D یک را اضافه کرد مثلا user input هر بار که کلید را فشار می دهیم یک می گیرد حالا می خواهم تا زمانی که کلید را رها نکردم یکی یکی اضافه شود 2 3 4 5......

Amir_Amir_Amir
28-06-2009, 11:11
توی این عکس شما میبینید که از 2تا Expression Value استفاده شده.
یکیشون میاد مقدار قبلی رو با 0.02 جمع میکنه که اینجا ما یکسری عدد خورد بدست میاریم.
Expression Value دوم میاد از تابع Round استفاده می کنه که مثل همون جزصحیح خودمونه.
میاد اون مقدار قبلی رو بررسی می کنه که به n نزدیکه یا به n+1 و اون مقدار رو بهتون نشون میده که خروجی میشه 1و2و3و4و....

امیدوارم مشکلتون با این توضیحات حل بشه.

Reza Azimy_RW
28-06-2009, 11:30
سلام
از اقا احسان ممنون که سوال قبلي رو جواب دادند . خيلي لطف کردند
يک سوال ديگه :
مثلا ما يک بوته گياه داريم ميخوايم وقتي يک گوي روي اون رفت گياه کج بشه و وقتي از روش کنار رفت به جاي خودش برگرده . فکر نکنم بشه از انيميشن استفاده کرد چون بايد هرچي گوي جلوتر ميره گياه کج تر بشه .
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

Moh3en_DDD
28-06-2009, 14:45
سلام
از اقا احسان ممنون که سوال قبلي رو جواب دادند . خيلي لطف کردند
يک سوال ديگه :
مثلا ما يک بوته گياه داريم ميخوايم وقتي يک گوي روي اون رفت گياه کج بشه و وقتي از روش کنار رفت به جاي خودش برگرده . فکر نکنم بشه از انيميشن استفاده کرد چون بايد هرچي گوي جلوتر ميره گياه کج تر بشه .
ممنون ميشم راهنمايي کنيد

یکی از راه هاش این می تونه باشه :

قاعدتا باید مثلا نوک شاخه را به به قسمتی از ساقه Join بکنید . یه بادی کامند هم مثل add force به برگ بدید . برا گوی هم یه وزنی بیشتر از برگ بدید . اینطوری گوی که روی برگ می افته اگه نیروش بیشتر از add force ای بود که به برگ دادید برگ خم میشه و وقتی گوی افتاد اون add force که بهش داید برگ رو میکشه بالا .
البته برگ اینطوری خیلی میاد بالا و ممکنه صاف بشه بنابر این یکمی که به زاویه اش limite بدید ( بستگی به سلیقه خودتون داره ) دیگه این اتفاق نمی افته .

من فرض کردم شما فیزیک کوئست رو بلدید اگه بلد نیستید بگید یکم بیشتر توضیح بدم !!!

Reza Azimy_RW
28-06-2009, 16:27
یکی از راه هاش این می تونه باشه :

قاعدتا باید مثلا نوک شاخه را به به قسمتی از ساقه Join بکنید . یه بادی کامند هم مثل add force به برگ بدید . برا گوی هم یه وزنی بیشتر از برگ بدید . اینطوری گوی که روی برگ می افته اگه نیروش بیشتر از add force ای بود که به برگ دادید برگ خم میشه و وقتی گوی افتاد اون add force که بهش داید برگ رو میکشه بالا .
البته برگ اینطوری خیلی میاد بالا و ممکنه صاف بشه بنابر این یکمی که به زاویه اش limite بدید ( بستگی به سلیقه خودتون داره ) دیگه این اتفاق نمی افته .

من فرض کردم شما فیزیک کوئست رو بلدید اگه بلد نیستید بگید یکم بیشتر توضیح بدم !!!
ایول دمت گرم
دستت درد نکنه زحمت کشیدی
فیزیکش رو بلدم اگه به مشکلی برخوردم باز مزاحم میشم
بازم ممنون

Mehdi0936
28-06-2009, 17:20
سلام
کسی از دوستان سورس یک بازی کامل را در quset نداره بزاره تا کمی بیشر با تکنیک های این نرم افزار اشنا بشیم

Reza Azimy_RW
29-06-2009, 08:46
سلام
کسی از دوستان سورس یک بازی کامل را در quset نداره بزاره تا کمی بیشر با تکنیک های این نرم افزار اشنا بشیم
سورس یک بازی کامل !
یک بازی کامل رو هیچ وقت سورسشو برای دانلود نمیگذارند . شاید بتونی سورس یک دمو از کوییست رو پیدا کنی .
توی محل نصب کوییست پوشه :
Tutorials
خیلی سورس اماده هست که برای شروع عالیه
سورسهای پیشرفته کوییست هم توی ادرس :
Examples
قرار دارند که البته باید بعد از اینکه Tutorials رو کامل یاد گرفتی بری سراغ اونا

Reza Azimy_RW
29-06-2009, 23:17
سلام دوستان
من باز مزاحم شدم
چطوري ميشه کاري کرد که دوجسمي که فيزيک نيوتون رو بهشون نصبت داديم وقتي با هم برخورد ميکنند يک متغير 1 پس بده ؟
به وسيله Collission Box Check نشد .
جسمهام هم يک مربع و يک دايره هستند
اين سوال خيلي حياتيه واقعا ممنون ميشم جواب بديدOK شد ! TANK

Amir_Amir_Amir
04-07-2009, 15:47
دوستان کسی بلده با فیزیک Newton یه ماشین رو به حرکت در بیاره؟
اگه جواب مثبت هستش،لطفا یه راهنمایی بکنید ممنونتون میشم.

Reza Azimy_RW
04-07-2009, 19:22
دوستان کسی بلده با فیزیک Newton یه ماشین رو به حرکت در بیاره؟
اگه جواب مثبت هستش،لطفا یه راهنمایی بکنید ممنونتون میشم.
سلام امیر جان
یک سورس توی خود پوشه نصب کوییست هست :
Tutorials\4.2 - Physics simulation\Physics simulation 2 - Complete.cgr
در همین رابطه .
به طور کلی باید برای بدنه و 4 تا تایر با استفاده از ODE Body فیزیک تعیین کنی و بعد با استفاده از یک ODE Joint تایرها رو به بدنه متصل کنی و برای حرکتش کلیدها رو تعیین کنی .
اینم اموزش PDF :

موفق باشی

Amir_Amir_Amir
04-07-2009, 22:54
ممنونم رضا جان از لطفت.
شرمنده اگه سوالم رو یک بار دیگه بخونی بهتر میشه(Newton نه ODE)
بازم ممنون.
راستی اون سوالت که برای تشخیص برخورد در Newton بود چه راهی براش پیدا کردی؟

Reza Azimy_RW
05-07-2009, 16:04
ممنونم رضا جان از لطفت.
شرمنده اگه سوالم رو یک بار دیگه بخونی بهتر میشه(Newton نه ODE)
بازم ممنون.
راستی اون سوالت که برای تشخیص برخورد در Newton بود چه راهی براش پیدا کردی؟ شرمنده اشتباه متوجه شدم
اون رو با CollisionSphereCheck درست کردم و برای Value Vector Sphere Postion ش از یک VectorOperator استفاده کردم و اون رو روی Get Translation (matrix) قرار دادم

Reza Azimy_RW
05-07-2009, 22:26
بفرما اقا امیر :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم فیزیک ماشین با استفاده از فیزیک نیوتون
اگه سوالی بود در خدمتیم .

Amir_Amir_Amir
06-07-2009, 12:30
یه مشکلکی دارم:
من تا اینجا پیش میرم که با Slider واسه ی ماشینم کمک میسازم واین به خوبی کار میکنه
ولی وقتی میام Hinge میذارم واسه ماشین ، وقتی Run می کنم بدنه ی ماشین دور محورش شروع به چرخیدن می کنه بجای اینکه چرخ بچرخه!

ehsan_wwe
09-07-2009, 11:55
تا یه ساعت دیگه برات یک ماشین کامل میسازم و آپلود میکنم دعا کن کم حجم بشه :دی ( قبلآ یکی ساختم :دی )

Reza Azimy_RW
10-07-2009, 01:19
سلام
ببخشید یکم دیر اومدم اخه دیال اپم کارتم تموم شده بود !
من اون سورس رو از سایت کوییست دانلود کرده بودم . ببین این عکس کمکت میکنه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iload
15-07-2009, 02:44
سلام

چجوری میشه برای بازی منو ساخت ؟

Amir_Amir_Amir
16-07-2009, 18:26
یدونه مقاله باحال داشتم رو سیستمم که از سایت persian desginers گرفته بودمش.
حالا با اجازه نویسندش من مقاله رو براتون میذارمش .
درباره ی ساخت منو هستش ( یه اشاره کوچیکی کرده ).

Reza Azimy_RW
23-07-2009, 17:03
سلام
هوش مصنوعی بازی رو چطوری باید طراحی کرد ؟
پلاگینی چیزی برای این کار وجود نداره ؟

Amir_Amir_Amir
23-07-2009, 22:03
میشه بگید چه هوش مصنوعی می خواید درست کنید؟

Reza Azimy_RW
23-07-2009, 22:49
میشه بگید گه هوش مصنوعی می خواید درست کنید؟
ببخشید یکم جملتون نامفهومه !
کلی گفتم !
کلا هوش مصنوعی رو با چی طراحی میکنند توی کوییست ؟

mohsen_3
23-07-2009, 23:30
فکر کنم باید زبان اسکریپت نویسی بشه اینکارو کرد
توی اموزش هاش اسکریپت نویسی بگرد یه چیزایی پیدا می کنی

Amir_Amir_Amir
24-07-2009, 12:56
شرمنده!
منظورم چه بود که معنی جمله = واسه چه کاری میخوای؟
خوب خیلی کارها میشه کرد.
با if , else , exp,....... میشه این کارا رو کرد.
شما یه نمونه رو مثال بزن تا اگه بلد بودم واست توضیح بدم(فقط برای Race نباشه که بلد نیستم!!!!)

Moh3en_DDD
24-07-2009, 19:33
ببخشید یکم جملتون نامفهومه !
کلی گفتم !
کلا هوش مصنوعی رو با چی طراحی میکنند توی کوییست ؟

سلام

هوش مصنوعی که کلا چیزی جز If و Else نیست ولی خوب مثلا اگه هوش مصنوعی یکم پیچیده تر می خوایند کوئست یه امکان Path Finding تهویه کرده : دی
به طور معمول می تونید یه انسان را به صورت انیمیشن از یک نقطه به یک نقطه دیگه هدایت کنید ولی خوب خیلی ضایع هست و باید جاهایی وای سه یا در طول بازی باید به صورت Real time مسیر حرکتش رو عوض کنید که در حالت عادی با انیمیشن نمی شه اون کارو کرد .
Path Finding رو زیاد باهاش کاری نکردم ولی تا اونجا که می دونم یه نقطه های تصمیم گیری می تونی توی مسیر درست کنی که تو اونجا If بزاری که هر وقت به اون نقطه رسید ادامه مسیر رو تصمیم بگیره ( البته تا اونجا که می دونم دقیق مطمئن نیستم )

اگه آموزش می خوایند اینجا هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیک قابلیت دیگه ای که تقریبا میشه گفت به درد A.I می خوره کانالFiniteStateMachineهستش که توی هر کدوم این کانال ها می تونید مقدار زیادی کانال های عملیاتی و اینا انجام بزارید که مثلا یک تصمیم رو بگیره و تنها با یک switch بین دو تا کانالهای مختلف FiniteStateMachine که هرکدوم توش تصمیم گیری های مختلفی هست ، تصمیم گیری مثلا ماشین یا شخص را عوض کنید .

اگه آموزش می خوایند اینجا هست :

Moh3en_DDD
24-07-2009, 19:59
سلام

می دونید یه قابلیت دیگه ای هم که کوئست داره قابلیت اجرای برنامه ها تحت مرورگر ( web browser ) هستش .
تا حالا کسی اینا تست کرده ببینه درست جواب میده یا نه ؟
یه هاست مجانی میخواد که Php ساپورت کنه . کسی سراغ داره یه تستیش بکنیم ؟

ویرایش : تست کردم جواب نداد ، میشه شما هم تست کنید ببینید کار می کنه یا نه ؟؟

Reza Azimy_RW
03-08-2009, 12:13
سلام دوستان
ببخشید کسی میدونه چجوری میشه شعاع نور رو ایجاد کرد که مثلا از لای یک شیشه رنگی شعاعهای نور عبور کنه ؟

Amir_Amir_Amir
03-08-2009, 15:47
منظورت همون باریکه ی نور هستش دیگه،آره؟(god rays)
اونارو باید با استفاده از تکسچرینگ(تکسچر Gradiant(اگه املاش درست باشه)) درست کنی!
یه مدل میذاری که ترجیحا box باشه بعد این تکسچر رو بهش بده

Reza Azimy_RW
03-08-2009, 17:28
منظورت همون باریکه ی نور هستش دیگه،آره؟(god rays)
اونارو باید با استفاده از تکسچرینگ(تکسچر Gradiant(اگه املاش درست باشه)) درست کنی!
یه مدل میذاری که ترجیحا box باشه بعد این تکسچر رو بهش بده ]
میشه بیتر توضیح بدید ؟
اخه من گیراییم پایینه !

Amir_Amir_Amir
03-08-2009, 21:35
اگه می تونی یکم صبر کن تا واسط آموزشش رو درست کنم،فعلا سرم خیـــــــــــــــــلی شلوغه!!!
آقا رضایی دیگه! سعی می کنم تا آخر امشب درسنش کنم.
--------------------------------
موفق باشید!

Reza Azimy_RW
03-08-2009, 23:41
اگه می تونی یکم صبر کن تا واسط آموزشش رو درست کنم،فعلا سرم خیـــــــــــــــــلی شلوغه!!!
آقا رضایی دیگه! سعی می کنم تا آخر امشب درسنش کنم.واقعا دمت گرم
نمیدونم چجوری تشکر کنم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با مخلفات !
[

Amir_Amir_Amir
04-08-2009, 21:27
خوب دوستان بنا به یکسری مشکلات نتونستم براتون توی ورد درستش کنم ولی همین جوری میگمش:
اول شما باید مدلتون رو درست کنید که بهترین کار (مدل) یدونه دالنه!
وسطش رو سوراخ کنید و یدونه سیلندر بذارید اون تیکه ای که سوراخیدید(!) وباید جوری باشه که نقاط بالایی استوانه دقیقا جای سوراخ باشه و نقاط پایین اون رو تا زمین بیارید ویکمی scale کنیدش تا شکل نهاییتون شبیه به مخروط بشه و در انتها faceهای بالا و پایین رو delete کنید (faceهای کناری باقی بمونن ها(!))
----------------------------
تا اینجا این نحوهء مدل کردن بود.
حالا توی کوئست شما باید به ابجکتتون تکسچری نسبت بدید که مثل عکس زیر باشه(بالا سفید و پایین مشکی)

حالا برید به قسمت Object و بعد Surface و transparency رو به Add Smooth یا Add تبدیل کنید تا به یه چیزایی برسید.
حالا توی قسمت properties رفته Diffuse رو روی 0.6 یا 0.7 تنظیم کنید و Emissive رو روی 0.3 یا 0.2 چون نباید اون حالت خشک بودن مدل(تیز بودن لبه ها) از بین بره.
می تونید با استفاده از particle system و Steam اون رو در وسط مدل بذارید و جوری تنظیمش کنید که پراکنه حرکت کنن و آروم باشن(همون گرد و غبار میشه).
این فعلا یه راهنمایی از طرف ما بودنه آموزش!!!!
اگه بدردتون نخورد دیگه شرمنده چون منم خیلی وقت پیش دنبالش بودم این روش رو پیدا کردم.

یکه دیگه هم هست که خیلی واقعی تره ولی هنوز ناقصه اگه درست شد اون رو هم بهتون یاد میدم.

موفق باشید

Reza Azimy_RW
05-08-2009, 13:31
دستتو بوسیدم اقا امیر . ویندوزتم که حرفه ایه !

Reza Azimy_RW
05-08-2009, 14:33
ببخشید امیر اقا
خیلی عالی بود دمت گرم
ولی اینجاشو نفمیدم :

می تونید با استفاده از particle system و Steam اون رو در وسط مدل بذارید و جوری تنظیمش کنید که پراکنه حرکت کنن و آروم باشن(همون گرد و غبار میشه).

؟!
میشه سورسشو بزارید ؟

Amir_Amir_Amir
05-08-2009, 20:37
واسط ینمونه رو درست می کنم(عکسی چون نمیتونم حجم بالا آپ کنم)

Amir_Amir_Amir
05-08-2009, 21:27
خب اینم از پکاچرز(جمع مکسر picture(!))

Reza Azimy_RW
07-08-2009, 19:26
کسی تا حالا کانالهای جدید نصب کرده ؟
چجوریاس ؟
من Dll ش رو کپی میکنم بعد توی کوییست کانال اضافه میشه ولی وقتی واردش میکنم کوییست میقفله !

Amir_Amir_Amir
08-08-2009, 08:06
فک کنم CustomGeometry رو نصبیدی!
منم این مشکل رو داشتم ولی ورژن کوئست رو که عوض کردم درست شد!
روی ورژن 4.2 همه چیز کار میکنه.

Reza Azimy_RW
09-08-2009, 16:01
فک کنم CustomGeometry رو نصبیدی!
منم این مشکل رو داشتم ولی ورژن کوئست رو که عوض کردم درست شد!
روی ورژن 4.2 همه چیز کار میکنه.
نه !
این CustomGeometry چیه ؟
ورژن 4.2 چه امکانات دیگه ای داره ؟
ارزش دانلود با دیال اپ رو داره ؟

Amir_Amir_Amir
09-08-2009, 20:45
جواب سوال 2 :خب یسری امکانات جدید داره :
سایه ی حرفه ای Real Time
Paint Effectجدید ( اصلا ربطی به اون قبلیه نداره ها!!)
افزایش سرعت برنامه
و..............
در کل بهتر شده.با دایال آپ که فک نکنم بتونی بگیریش(20دقیقه برو کافینت دانش کن)

جواب سوال 1 :

ehsan_wwe
11-08-2009, 16:18
امیر جان و رضا جان بی نهایت شرمندم برای اون ماشینی که قرار بود ا÷لود کنم و نکردم من ساختمش اما درستم کار میکرد اما بعد از اینکه سیو کردم دیگه باز نشد تا باز میشه میبندتش برای اینه که هنوزم مشتری ODE هستم :دی
راستی رضا با وبلاگت حال کردم یکی از همکارام که مشتاق یاد گرفتن کوئست بود بهم گفت که رضا عظیمی رو میشناسی منم گفتم اره اومدم دیدم چه وبلاگی زدی ایول ..

راستی یادم رفت بگم فایل بالا از هیچ لحاظ مشکلی نداره اشکال از کوئسته اگه اونو الگو قرار بدید یک بازی ماشینی با کمک فنر و دستی دنده عقب فیزیک بسیار طبیعی audi TT و ... دارید

Amir_Amir_Amir
12-08-2009, 11:51
دستت درد نکنه!
واقعا لطف کردی.
انشا الله جبران کنم!

Reza Azimy_RW
13-08-2009, 17:30
دمت گرم احسان جان !
شما لطف داری !
در مورد وبلاگ وظیفم دونستم هر چی بلدم به دیگران هم یاد بدم ! کار زیاد شاخی انجام ندادم !
البته از شانس بد ما اون سایتی که روش فایلهامو اپولاد میکرم به Fake رفته !

Reza Azimy_RW
14-08-2009, 15:58
ببخشید دوستان کسی میدونه چجوری یه جسمی که فیزیک نیوتون داره ( مثلا یک دایره ) کاری کنیم که با Space بپره ؟ من یه کارایی کردم یعنی کاری کردم که مثلا وقتی Space رو زدیم یک لحظه یک مقدار مثلا 100 به Y دایره داده بشه بعد میپرید بالا و خوب هم کار میکنه ولی زیاد جالب نمیشه ! روش دیگه ای نیست ؟
یک سوال دیگه هم بود :
توی سایت کوییست کانال مربوط به ساخت مو رو گذاشته بودند با قیمت 1000 دلار ! میخواستم بدونم برای دانلود گیر نمیاد ؟

Amir_Amir_Amir
16-08-2009, 07:52
برای قسمت اول : شما یدونه Envelope Value درست کن و نمودار کسینوس رو توی اون درست کن.
بعد اون مقدارتم کمترش کن،مثلا 20،حالا شم باید کاری کنی که وقتی که دکمه فشار داده شد برای 1لحظه کار کنه و مقدار 20 رو به ما خروجی بده!مگرنه همینجوری میره بالا ، بعد برای اون مقدار20ه باید یک Timer درست کنی که کمش کنه و به 0 برسونتش.
حالا این کانال رو(که 20 رو خروجی میده)به Valueای که اول درست کردی وصل کن و تست کن ببین چجوری میشه!(البته این رو روی FastCollisionResponse تست کن نه روی Newton ، اگه جواب داد اون رو به Force توی Newton نسبت بده!)

دانلودش که فک نکنم Free بشه پیداش کرد ولی می تونید از Shader مو استفاده کنید!هم سبکه و هم راحت!

Reza Azimy_RW
16-08-2009, 08:26
دانلودش که فک نکنم Free بشه پیداش کرد ولی می تونید از Shader مو استفاده کنید!هم سبکه و هم راحت!
دمت گرم
چجوری ؟

Amir_Amir_Amir
16-08-2009, 09:07
اگه Shader Fx رو داری توی اون می تونی راحت درست کنی یا توی خود کوئست ، توی این آدرس :
Objects -> Surface -> Old Shaders -> Shaders(Vertex) -> Fur Shader
این هست ولی خیلـــــی تعریفی نیست!(اگه خودت با shader fx بسازی خیلی قشنگ تر میشه)

Reza Azimy_RW
16-08-2009, 10:52
من الان تو کافی نتم
2.30 دقیقه صبر کردم کوییست دانلود شه روی 99.99 درصد ÷یام داد نمیشه . دارم میرم خودکشی کنم !

Reza Azimy_RW
16-08-2009, 12:09
این هست ولی خیلـــــی تعریفی نیست!(اگه خودت با shader fx بسازی خیلی قشنگ تر میشه) خیلی ممنو اقا امیر واقعا لطف کردی . این Shader FX چیه ؟ پلاگین واسه مکسه ؟؟

Amir_Amir_Amir
16-08-2009, 15:36
اره ، یه پلاگین واسه ساخت Shaderهای دلخواه!
راستی الان از اون دنیا اومدی اینترنت؟(:دی)

Reza Azimy_RW
20-08-2009, 00:44
اره ، یه پلاگین واسه ساخت Shaderهای دلخواه!
راستی الان از اون دنیا اومدی اینترنت؟([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نه ! از اون دنیا نیومدم ! هنوز در خدمتیم !
یک سوال :
چطور براي دوربين محدوده اي تعريف كنيم كه از اون جلوتر نره بدون انكه كلوژن تعريف كنيم مثلا از لبه پرتگاه جلوتر نره ؟

Amir_Amir_Amir
20-08-2009, 09:16
فک کنم راحتترین راه این باشه که مدل دور پرتگته رو Low Poly درستش کنی!
میتونی با Logic ها هم این کار رو بکنی که خیلی سخت میشه! اصلا ولش کن این راه رو همون اولی از همه بهتره.

Reza Azimy_RW
22-08-2009, 00:02
یک سوال سخت ! :

_ چجوری میشه کاری کرد که مثلا مثل یک بازی شمشیری وقتی شمشیر میزنی توی هوا موج بنددازه دنباله خودش ! مثل ستره دنباله دار ! یعنی مثلا وقتی چیزی با سرعت حرکت میکنه دنبالش ادامه پیدا کنه . یعنی مثل بازی های شمشیری که دیدید وقتی شمشیر با سرعت حرکت میکنه چجوری میشه ؟ همونجوری ؟!
_ Slow Motion چطوری میتونیم بکنیم بازی رو ؟
ببخشید هواسم نبود از یکی بشتر شد سوالام !

Amir_Amir_Amir
22-08-2009, 12:39
برای سوال اولت باید از Motion Blur استفاده کنی.
اما سوا دوم:
سوالت سخته ولی یه خلاصه بهت میگم :
باید از Set time Base استفاده کنی و از این عدد دلخواهت به عنوان ضریب برای Motion استفاده کنی.
که وقتی کمش کردی تمام آبجکتات آهسته حرکت کنن.
می تونی توی قسمت System یپداش کنی.

Reza Azimy_RW
22-08-2009, 23:06
رای سوال اولت باید از Motion Blur استفاده کنی.
اما سوا دوم:
سوالت سخته ولی یه خلاصه بهت میگم :
باید از Set time Base استفاده کنی و از این عدد دلخواهت به عنوان ضریب برای Motion استفاده کنی.
که وقتی کمش کردی تمام آبجکتات آهسته حرکت کنن.
می تونی توی قسمت System یپداش کنی. خیلی ممنون ولی در مورد سوال اول Motion Blur کل سحنه اینجوری میشه . میخوام فقط یک ابجکت اینطوری بشه . یعنی فقط شمشیر . ؟
یک سوال دیگه هم پیش اومد :
چجوري ميشه کاري کرد که مثلا وقتي با اب برخورد ميکنه يه جسمي اب موج برداره ؟
یک زحمت دیگه :
این Shader FX رو هرچی گشتم برای 2010 نبود . یعنی برای هیچ کدوم از ورژنهای مکس پیدا نکردم . لینک دانلودی ازش ندارید ؟

Amir_Amir_Amir
23-08-2009, 10:01
سوال اول : میتونی شمشیر رو توی یک صحنه دیگه بذاریش یا یکار راحت تر : براش Laser_Trail درست کن(توی سایت Quest3D.com) پیداش کن.
سوال دوم : هم میتونی با شیدر درستش کرد و هم میتونی با Logic ها درستش کنی که اگه Object 1 با Object 2 برخورد کرد Object 3 انیمیشن فلان رو اجرا کنه( Object 1 = Sphere , Object 2 = Water , Object 3 = Square ) این هم یه راهه راحتی بود که یکم قدیمیه!
سوال سوم : توی Google یه سرچکی بکنی پیدا میشه ولی ورژن 2ش رو دانلود کن که درست و کامل باشه (واسه Max 2009)

Reza Azimy_RW
23-08-2009, 23:30
همون روش اول برای سوال اول بهتر بود ! ( البته هنوز تست نکردم ) ولی Laser_Trail رو میسرچم به این نتیجه میرسم :

که نتیجه جالبی نیست !
راستی استاد میبینم با دکمه تشکر بیشتر خوشهال میشی پست تشکر نمیدما !

*PiNk PaNTHeR*
24-08-2009, 10:11
ببخشید من از طراحی سه بعدی هیچی حالیم نیست. میتونم ازین انجین استفاده کنم؟ (اگه میشه لینک دانلود آخرین ورژنش رو هم لطف کنید بد نیست.)

Amir_Amir_Amir
24-08-2009, 11:27
جواب آقا رضا :
آره خب اون اولی بهتره ولی اینم که گفتم برای خیلی چیزها میشه استفاده کرداز جمله خط ترمز ماشین!!! ولی افکت 2D هستش.
اون قسمت آخر متوجه نشدم با کی بودی(ما که استاد نیستیم ، اساتید به خودشون بگیرن :دی)

---------

جواب *PiNk PaNTHeR* جان (اسمت رو نمی دونستم) :
Base اصلی کار با این برنامه دانشکی از 3D هستش ، چون شما باید بتونید یسرس از الگوریتم ها و منطق ها رو توی ذهنتون بررسی کنید و بعدش بیاید توی کوئست پیادش کنید.
درضمن احتیاج هم به مدل دارید که باید کار با حداقل یکی از برنامه های انیمیشن سازی از جمله ( Maya , 3Ds Max ,.....) رو بلد باشی تا بتونی فقط مدلت رو درست کنی(حالا بقیه ی کارهاش بماند!).
از این برنامه هم می تونید استفاده کنید ولی یکم طول میکشه تا راه بیفتید چون باید کار با برنامه های انیمیشن سازی رو یاد بگیری در کنارش.

لینک دانلودش هم توی صفحات قبل هست باید یکم بگردی ( از آخر برو به اول(زودتر پیداش می کنی :دی))
آخرین ورژنش هست ( 4.2 ) (جدیدا 4.3 هم امده ولی Beta هستش)

---------

اگه بازم سوالی بود در خدمتم.
موفق باشید!

Reza Azimy_RW
25-08-2009, 00:02
سوال دوم : هم میتونی با شیدر درستش کرد و هم میتونی با Logic ها درستش کنی که اگه Object 1 با Object 2 برخورد کرد Object 3 انیمیشن فلان رو اجرا کنه( Object 1 = Sphere , Object 2 = Water , Object 3 = Square ) این هم یه راهه راحتی بود که یکم قدیمیه!
روشی که بشه ریل تایم اینکارو کرد سراغ ندارید ؟ اخه اینجری مثلا بخوایم حرکت قدم زند یک فردی رو داخل اب شبیه سازی کنیم به Fake میریم !

Amir_Amir_Amir
25-08-2009, 09:41
اگه میخواید خیلی طبیعی بشه باید یه کاری بکنی که تقریبا احتمالش 0 هستش!!!!
بگرد پلاگین Nvidia Physics رو واسه Q3D پیداش کن و دانلود کن(بازم میگم احتمالش 0 هست).
تنها راهی هست که H.Q می تونی درستش کنی و فوق العاده طبیعی.

Amir_Amir_Amir
25-08-2009, 09:49

این ورژن واسه 4.2 هستش که نسخه 30 روزه هستش.

Reza Azimy_RW
26-08-2009, 01:13
اگه میخواید خیلی طبیعی بشه باید یه کاری بکنی که تقریبا احتمالش 0 هستش!!!!
بگرد پلاگین Nvidia Physics رو واسه Q3D پیداش کن و دانلود کن(بازم میگم احتمالش 0 هست).
تنها راهی هست که H.Q می تونی درستش کنی و فوق العاده طبیعی.
خوب اگه غیر ممکنه حتما پولیه ! قیمتش چنده ؟ اگه اطلاعاتی در مورد چگونگی خریدش دارید هم ممنون میشم بگید استاد .

Amir_Amir_Amir
26-08-2009, 10:50
خب ، اینم از بخش خرید :

ولی یکم قیمتش بالاست!!!!
بازم اگه مشکلی داشتید در خدمتم!

Reza Azimy_RW
26-08-2009, 23:53
ولی یکم قیمتش بالاست!!!!
بازم اگه مشکلی داشتید در خدمتم!
دمت گرم ولی من روی 300 , 400 تومن حساب کرده بودم نه این قیمت ! ( تک تومنی میگما ! ) برای یه بازی تجاری ارزش خرید داره ولی برای یکی مثل من سیستممو اپگرید کنم که هی قفل نکنه بهتره !
راستی اون Laser Trail رو هر جا گشتم نبود ! توی سایت کوییست هم همینطور ! چیکارش کنم !؟ با اون روش اولی هم جواب نداد !

Amir_Amir_Amir
27-08-2009, 20:50
هرجور که مایلی ، اگه سیستمت رو Upgrade کنی بنظرم بهتره :31:

laser یه افکت هستش تو مایه های Particle ولی میشه درستش کرد ، واست Uploadش کردم:8:.

روش اولی که راحت بود :10:!

Reza Azimy_RW
28-08-2009, 00:25
خیلی خیلی ممنون

هرجور که مایلی ، اگه سیستمت رو Upgrade کنی بنظرم بهتره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینو شوخی کردم !

laser یه افکت هستش تو مایه های Particle ولی میشه درستش کرد ، واست Uploadش کردم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خیلی خیلی ممنون . دمت گرم

روش اولی که راحت بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]! راحت بود ولی یه مشکلاتی داست . مثلا دیگه اصلا با جسمهایی که توی 3D Render اولی بودند ارتباط نداشت .

Amir_Amir_Amir
28-08-2009, 10:47
خب فک کنم شما هم همین رو میخواستید که با اشیا دیگه ارتباط نداشته باشه ، فقط شمشیر رو می گیره.

Reza Azimy_RW
08-09-2009, 11:14
سلام
يک سوال خيلي حياتي داشتم . خيلي خيلي برام مهمه :
يک جسمي رو براش انيميشن تعيين کردم توي خود کوييست . مثلا يک مربع بود که توي کوييست براش انيميشن تعيين کرده بودم که اين طرف و اون طرف بره . بعد براي اين جسم فيزيک نيوتون که تعيين ميکني و Newton Collision Tree رو بهش متصل ميکنم . همينجاست که بازي با افت فريم شديد رو به رو ميشه .
مشکل کجاست ؟

Amir_Amir_Amir
08-09-2009, 12:59
والا منکه هرچی تست کردم با مشکلی بر نخوردم!!!
ولی یکاری بکن ضرر نداره :
بجای Newton Collision Tree از Newton Collision Primitive یا Newton Collision Convex Hull
استفاده کن ( ولی خیلی تغییر نمی کنه !!! )
راستی گرافیک چیه ؟ ( مدل و ... )

Reza Azimy_RW
08-09-2009, 16:11
والا منکه هرچی تست کردم با مشکلی بر نخوردم!!!
ولی یکاری بکن ضرر نداره :
بجای Newton Collision Tree از Newton Collision Primitive یا Newton Collision Convex Hull
استفاده کن ( ولی خیلی تغییر نمی کنه !!! )
راستی گرافیک چیه ؟ ( مدل و ... )

اون دو تای دیگه که نمیشه چون شکلم شکل منظمی نیست . حالا یه بار دیگه تست میکنم و سورسشو اپلود میکنم ببینم چی میشه !
سیستمم اینه :
VGA : 1 GB 9500
CPU : Intel E5200
RAM : 2 GB

Reza Azimy_RW
08-09-2009, 16:23
اینه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفکر کنم مشکل از مدلسازیه . الان دوباره مدلمو میسازم ببینم چی میشه

Amir_Amir_Amir
09-09-2009, 13:35
خب !!!
بررسی شد ، منم همون مشکل رو داشتم ( عجیبه (!) ).
ولی یجوری میشه بهترش کرد : از Newton Collision Convex Hull استفاده کن بجای Tree ، همون کار رو تقریبا انجام میده .
ولی بجاش افت فریم نداری .
بازم دنبالش رو می گیرم ببینم چی میشه و چجوری میشه درستش کرد !

Moh3en_DDD
09-09-2009, 14:17
سلام
مدلت Low پلی نیست احتمالا
برا چه کاری می خوای از Newton Collision Tree استفاده کنی ؟ ، برا اشکالی که شکل هندسی ندارند از Convex Hull باید استفاده کنی

ehsan_wwe
10-09-2009, 13:53
سلام دوستان عزیز یک بازی دیگه هم برای نمایشگاه شروع کردم
اینم اولین شات بعد از 5 روز کار

Amir_Amir_Amir
10-09-2009, 16:17
جالب شده !
ولی هنوز جای کار زیادی داره که چندتاش رو میگم :
روی سایه ها بیشتر کار کن .
Bump + ( املاش رو یادم رفته ) Specular هم به کارت اضفه کن .
اگه می تونی یه فایل تصویری ازش بذار که درباره بقیش هم بگم :دی .

راستی موضوعش چیه ؟

ehsan_wwe
10-09-2009, 16:45
جنگه ایرانیه اما با یک موضوع جدید نه مثل کارای سپاه و ....

ممنون از نظرت بامپ که به درد نمیخوره پارالاکس (paralax) به کار میاد که نمیدنم چرا روی ابجکت های وصیع نمیوفتند هرچی پارالاکس و بامپ وجد داشت روش تست کردم اما هیچ کدوم کار نکردند
توی هوای بارونی که ظهر میاد اگه بری به سایه ها نگاه کنی میبینی هچی سایه نداره فقط یکم زیر هر ابجکت تیره شده سایه نرمه نرمه برای این من سایه هارو نرم کردم اگه به نظرت خوب نیست حالا عوضش می کنم

Amir_Amir_Amir
10-09-2009, 17:43
نبابا من غلط بکنم بگم بده!!!
خوبه ، اسم اون سایه آکولوژن هستش ( انگلیسیش رو یادم رفته چجوری می نویسن OCC ) .
بنظرم اگه Turtle رو داری ( واسه مایا ) سیستم نورپردازیش رو بذار مثل آسمون دیگه خودش درستش می کنه .
یه سوال :دی :
پارالاکس چیه ؟

ehsan_wwe
12-09-2009, 12:32
اه اه تورتل چرا اولن که به درد نمی خوره اگرم علی رحیمی با اون کار میکنه برای الینه که تو مایا از تورتل بهتر نیست
پارالاکس اینه

کل این کار روی یک صفحه صاف با 10 ورتکس می افتد

راستی یادم اومد که بگم نه با مایا کار میکنم نه با مکس :دی
من با یک برنامه شناخته نشده کار میکنم که تو ایران فعلان اینجور که بوش میاد اختصاص خودمه

Amir_Amir_Amir
12-09-2009, 13:23
حالا این پارالاکس رو چجوری باید درست کرد ؟
برنامه خاصی داره ؟ یا پلاگینه ؟
اسم برنامه که باش کار می کنی چیه؟

Reza Azimy_RW
12-09-2009, 17:53
خب !!!
بررسی شد ، منم همون مشکل رو داشتم ( عجیبه (!) ).
ولی یجوری میشه بهترش کرد : از Newton Collision Convex Hull استفاده کن بجای Tree ، همون کار رو تقریبا انجام میده .
ولی بجاش افت فریم نداری .
بازم دنبالش رو می گیرم ببینم چی میشه و چجوری میشه درستش کرد !

سلام
مدلت Low پلی نیست احتمالا
برا چه کاری می خوای از Newton Collision Tree استفاده کنی ؟ ، برا اشکالی که شکل هندسی ندارند از Convex Hull باید استفاده کنی
نمیشه از Newton Collision Convex Hul استفاده کرد چون مدل شکلش ناجوره ! لو پلی هم که میسازم چند تا جسم رو که بهشون Newton Collision Tree میدم همین مشکل پیش میاد .

Borhan72
13-09-2009, 12:36
كسی ميتونه يه سورس از يه بازی ماشين رو برام بذاره؟؟؟

Shahriar-b
13-09-2009, 16:15
من با یک برنامه شناخته نشده کار میکنم که تو ایران فعلان اینجور که بوش میاد اختصاص خودمه
نکنه منظورت بلندره؟؟

L u K e !
16-09-2009, 11:54
یه خبر خوب به زودی Nvidia Physx به Quest اضافه می شه

farbod123
17-09-2009, 12:08
سلام

چند تا سوال داشتم در مورد گیم سازی تو کوئست که ممنون می شم جواب بدین

1.روش ساختن منوی لودینگ
(بلدم finite state machine استفاده کنم اما نمی تونم منوی لودینگو که اول اکثر بازیا میاد درست کنم)

2.چطوری ماوسو در حالت ران مد حذف کنم و تغییر بدم

در ضمن اگه سایت خوب برا مدل آماده یا تکسچر و صدا می شناسین ممنون می شم معرفی کنین

ممنون
farbod123

L u K e !
17-09-2009, 22:03
سلام
خوب مشکلت با Progsses Bar ه ؟
اگه اره که Progsses Bar 2 تا مستطیل که یه دونه واسه Background یه دونه اونی که پر می شه فقط باید Size ش رو ++ کنی
موسم یه Chanal هست که اسمش MouseVisible هست که وقتی اونو به 3d sence وصل کنی هل می شه

U F O
19-09-2009, 14:01
سلام
خوب مشکلت با Progsses Bar ه ؟
اگه اره که Progsses Bar 2 تا مستطیل که یه دونه واسه Background یه دونه اونی که پر می شه فقط باید Size ش رو ++ کنی
موسم یه Chanal هست که اسمش MouseVisible هست که وقتی اونو به 3d sence وصل کنی هل می شه

در مورد اول Progsses Bar من هم مشکل دارم می دونم چطوری یک Progsses Bar بسازم فقط نمی دونم اطلاعات مورد نظر مثلا چقدر از صفجه رندر شده را نمی دونم.

U F O
20-09-2009, 14:41
یه سوال خیلی ساده دیگر هم دارم لطفا بهم نخندید:چطوری از آب کوئست استفاده کنم؟

Amir_Amir_Amir
21-09-2009, 09:13
اول یه معذرت خواهی بکنم از همه چون چند روز نبودم رفته بودم........:10:

چطوری از آب کوئست استفاده کنم؟
این رو بررسی کن ببین بدرد می خوره یا نه ؟!
Quest3D 4.X\Examples\Power\Water Rendering 3.6.3
اگه مشکلی داشتی بپرس تا بهت بگم:31:

L u K e !
21-09-2009, 11:08
خوب لازم نیست این کار شما یه زمانی رو بصورت پیش فرض قرار می دی که توی اون زمان هر سیستمی بتونه اون کار رو انجام بده

U F O
21-09-2009, 18:23
با تشکر ولی یه چیزی: چطوری تایمر بذارم؟

Amir_Amir_Amir
26-09-2009, 11:44
صفحه ی loading رو باید با LUA درستش کرد ، اون روشی که می گید بچه بازیه!
---
دوستان یه درخواستی دارم ازتون :
کسی شیدر SSAO رو داره ؟
واسه ساخت سایه ( از این شیدر توی کرایسیس و GTA IV استفاده شده ! ، توی نت هم نیستش ( پولیه 400$ قیمت پایینشه !))

hamedpooya
12-10-2009, 15:33
دوستان عزيز سلام . از مباحث شما دوستان چيزهاي زياداي ياد گرفتم . يك سوال مهم و حياتي راجع به لايت مپ دارم. البته آقا احسان توي صفحات 14و15 يك آموزش گذاشتن ولي آموزش كامل نيست . توي وبلاگهاي خارجي كه ميگردي ميبيني كه در برنامه مكس وقتي ميخواهي رندر تو تكسچر كني شماره كانال 1 و بعد 2 مطرح ميشه .اگه لطف كنيد ويك آموزش تصويري از اين روش بذارين ممنون ميشم چون هركاري ميكنم جور در نمياد .
دوم اينكه روش كار با پلاگين flatiron , و روش كرك كردن اون رو هم ميخوام . با تشكر دوباره

Reza Azimy_RW
13-10-2009, 21:03
سلام
یه مشکل خیلی بزرگ برام پیش اومده دیگه دارم دیوونه میشم !
من پلاگین Shader FX رو دانلود کردم ولی وقتی شیدر رو اکسپورت میکنم توی کوییست این کارها رو میکنم :
ابجکتم رو که توی مکس ساختم با فرمت 3DS اکسپورت میکنم
وارد کوییست میکنم و به یک کانال 3D RENDER متصل میکنم
شیدر رو با فرمت FX اکسپورت میکنم
به جای 3D OBJECT DATA توی کوییست یک HLSD وصل میکنم و داخلش فایل FX رو Open میکنم و روی Compile ...

کلیک میکنم
3D OBJECT DATA قبیلی رو به HLDS متصل میکنم .
ولی اصلا هیچی پیدا نیست ! یعنی مدلم سیاه میشه
وقتی هم که توی Shader FX میرم به بخش Tools>Show Insturoction Count مینویسه :
You may not have the DirectX SDK installed.
من هم رفتم کافی نت دانلودش کنم گفت 500 مگه 10 هزار تومن میشه دانلود کنی !
حالا مشکل از جای دیگست یا حتما باید Direct X SDK رو نصب کنم ؟

راستی یک سوال دیگه :
اگه از HDR استفاده کنیم همه اجسام از خودشون نور بازتاب میکنن و نمیشه که مثلا یک جسم اون وسط از خودش نور ساتع کنه و بقیه عادی باشند . چرا ؟ راهش چیه ؟ توی دو تا صحنه هم نمیشه گذاشت چون اثرات نور ساطع شده توی هوا مشخص نمیشه .

Amir_Amir_Amir
15-10-2009, 17:47
سلام خدمت همه ی بچه های گل.
hamedpooya جان سوالات رئ اصلا متوجه نشدم یعنی چی ( IQم نکشید!!!)

اینم واسه آقا رضا :
فک کنم منظورت از HLSD همون HLSL خودمون باشه ، نه ؟
اگه همونه باید اول 3D Object Data رو از مدل جدا کنی (کانالهاش قطع بشه)
بعد باید یدونه از همون HLSL ها بیاری .
فایلت رو براش لود کن ، بعدش تکسچراتم وصل کن ، اون رو به Surface وصل کن ، در نهایت Compile کن.
فک نکنم ربطی به SDK داشته باشه ، ولش کن.
میشه اشیا رو توی 2تا کانال HDR گذاشت ، یدونه با HDR یدونه هم بدون HDR ، اینجوری درست میشه ، خودم تستیدمش!!!
اگه جاییش مبهم بود دوباره بپرس .

تذکر : ممکنه دیر به دیر بیام سر بزنم دیگه.

hamedpooya
15-10-2009, 19:33
سلام امیر خان.
منظورم این بود که روش render to texture رو به صورت تصویری در 3dmax (البته با فوت کوزه گریش )
و اینکه با چه فرمتی برای کوئست خروجی میگیرین و همچنین استفاده از اون در داخل کوئست رو توضیح بدین. در کل اینکه خودتون از چه روشی برای لایت مپ استفاده میکنید .البته اگر ممکنه چون خیلی گیرم . بازم تشکر

Amir_Amir_Amir
15-10-2009, 21:50
---والا کار خاصی نداره انجام بدی ، آموزشش رو که آقا احسان زحمت کشیدن گذاشتن .
خلاصش اینجوریه :
اول UV ابجکتت رو درست کن ، بعد آبجکتت رو انتخاب کن ، کلید 0 رو بزن ، تنظیمات رندر رو بذار روی Vray_ShadowMap یا هرچیزی که دوست داری ، سایزشم دلخوه خودت تنظیم کن .
همین ، حالا دکمهء رندر رو بزن ، صبر کن تا کارش تموم بشه.
بعدش عکس رو که رندر شده خودت سیوش کن ( چون اگه خودش سیو کنه بعضی مواقع عکسش سیاه میشه و هیچی نداره )

---مدلاتم با فرمت .x یا .3ds می تونی خروجی بگیری

---من خودم از Maya استفاده می کنم.

hamedpooya
18-10-2009, 14:58
اقا از لطفتون ممنون ولي من جوابمو نگرفتم . اگه ميشد از مراحل كار هم در مكس و بعد هم در كوئست يك اموزش تصويري ميگذاشتين ، ديگه نهايت لطفتون بود

Amir_Amir_Amir
18-10-2009, 21:41
بگرد توی سایت ( توی همین بخش )
یدونه آموزش درست کرده بودم ، اون با مایا بود ولی در کل همشون همینن.

Reza Azimy_RW
21-10-2009, 20:55
امیر جان هر کاری کردم نشد !
میشه یه سورس اماده بزارید ؟

Amir_Amir_Amir
31-10-2009, 22:53
سلام آقا رضای گل.
شرمنده بخدا.
فعلا چیزی ندارم که واست upload کنم ، سیستمم میخوام عوض کنم نمی رسم واست بسازم.
توی انجمن های سایت خود کوئست اگه یه سرچکی بکنی خیلی پیدا میشه ها!!!
ولی سعی می کنم که یدونه درست کنم.

nasr2000
02-11-2009, 12:05
سلام

من از مایا 2009 می خواهم توی کوئست اکسپورت کنم

من پلوگین اکسپورت برای 2009 پیدا نکردم آخرش برای مایا 7 بود که انم تو2009 کار نمی کنه

از دوستان ممنون میشم راهنمایی کنند

Amir_Amir_Amir
02-11-2009, 17:02
سلام.
شما باید از برنامه ی Okino Poly Trans استفاده کنید.
مبدل فرمت های 3D هستش.
توی گوگل سرچ کنی پیدا میشه.
موفق باشد...

Reza Azimy_RW
02-11-2009, 18:57
سلام
ببخشید یه مشکل یزرگ توی HDR دارم . چطوری میشه کاری کرد که بین مثلا 100 تا ابجکت ( ! ) فقط یکیشون HDR داشته باشه ؟
مثلا ما چند تا مدل داریم برای هر کدومشون یک تنظیم دلخواه HDR قرار بدیم ؟
من هر کاری میکنم یا همه اجسام صحنه HDR دار میشند یا جسمی که HDR داره همراه با شعاعهای نورش کلا میره پشت جسمهای بدون HDR یا هم که برای همه اجسام فقط یک نوع HDR میشه استفاده کرد و برای هر کدوم نمیشه تنظیمات دلخواه HDR ور انجام داد . یعنی بلد نیستم این کارو انجام بدم !
اگه راهنمایی کنید بی نهایت ممنون میشم

L u K e !
15-11-2009, 21:52
اقا چند تا از این پلاگین ها و برنامه های کمکی و ... که تو کار با Quest نیاز می شه رو بزارید

L u K e !
16-11-2009, 22:43
این quest رو خیلی راحت می شده هک کردا

Reza Azimy_RW
16-11-2009, 23:39
یعنی چی ؟ مثلا چیکارش کرد ؟

L u K e !
17-11-2009, 16:45
محیطشو تغییر داد
فارسیش کرد

Amir_Amir_Amir
08-12-2009, 20:14
سلام مجدد به همه ، شرمنده که اینقدر تحقیقاتم طول کشید .
درباره ی سوال آقا رضا :
به همون روش قبلی ( یدونه رندری ) کارت رو بساز . برای آبجکت هایی که نمیخوای بدرخشن باید دیفیوز و .... رو کم کنی (x<0.8) و برای ابجکت های براق x>1.1
L u K e جان بنظرم بیخیال فارسی کردن کوئست شو!!
کدوم یکی از چیزایی که فارسی شدن کاربردیتر شدن ؟! فقط خیلی باگاشون رو بیشتر کردن.
پس همون کاری نکنیش خیلی بهتره ( البته این نظره منه ها ، ناراحت نشی !!!)

farazsoft
11-12-2009, 17:58
دوستان !!ببخشید نرم افزار هست که با اون بشه راحت مرف زد به غیر از face gen

Reza Azimy_RW
18-12-2009, 23:00
یک سوال برام پیش اومده دوستان :
با BumpMap تا حدودی میشه برجستگیهای جسم رو مشخص کرد . ولی حالا ما اگه بخوایم یک دیوار اجری درست کنیم باید با تری دی مکس همه اجرها رو خودمون بینشونو ببریم تو یا راه حلی مثل این وجود داره که برنامه اتو ماتیک برجستگیها رو بده بیرون ؟ یعنی دقیقا مثل BumpMap با این تفاوت که برجستگیها رو خیلی بده بیرون
راهی هست ؟

ehsan_wwe
18-12-2009, 23:06
اره ميشه

من اين كارو تو blender با batch render مي كنم راستي بهش normal map ميگن bump map اسم شدره ;)
تو مكسم من اين كارو ميكنم همه ابجكت هارئ يكي ميكنم بعد يك UV ميسازم از نماي روبروي كار بعد از پراپرتيز UV editor گزينه render UV را ميزنم و با بازي با option هاش يم Normal map khoob migiram

Amir_Amir_Amir
19-12-2009, 12:40
فک کنم منظور رضا اینه که مدلمون بدون شیدر برجسته باشه .
اگه منظورت اینه باید از Displace mesh استفاده کنی ( البته توی مکس ، اگه توی مایا هم میخوای بگو تا اونم بگم ) .
آبجکتت رو انتخاب کن ، از لیست Modifierت Displace mesh رو انتخاب کن ، بعد این کارا رو بکن :
Custome Settings رو فعال کن ، تیک Split Mesh رو بردار با توجه به نوع برجستگی و ... یکی از حالت Low , medium , High رو انتخاب کن .

اگه بازم مشکلی بود ، در خدمتم .

ehsan_wwe
19-12-2009, 13:00
نه فكر نكنم به اين تيكه نگاه كن

با تری دی مکس همه اجرها رو خودمون بینشونو ببریم تو یا راه حلی مثل این وجود داره که برنامه اتو ماتیک برجستگیها رو بده بیرون
رضا ببين داري تفرقه درست ميكني =))‌

Reza Azimy_RW
20-12-2009, 12:39
ایول دستتونو بوسیدم ) Ehsan _ Amir ( :31:

رضا ببين داري تفرقه درست ميكني =))‌
منه در به درو چه به تفرقه ! از هر دو تا جواب استفاده کردم . دمتون HOOOOOT :27:

Reza Azimy_RW
02-01-2010, 12:05
سلام
خوبید ؟ خوبم :31:
من چند روز پیش یه بازی تهیه کردم اینقدر گرافیک جالبی داشت فکم چسبید به زمین ! میخواستم بدونم میتونید بگید مثلا توی این صحنش که عکسشو گذاشتم از چه تکنیکهایی استفاده شده ؟ ( مثلا اگه خاستیم این صحنه رو توی کوییست شبیه سازی کنیم از چه تکنیکهایی استفاده کنیم )
اینم عکس :
راستی یه چیز دیگه شنیدم که توی بازی Unchacter 2 از تکنیک سایه زنی Screen Space Ambient Occlusion استفاده شده . میخواستم بدونم میشه این کارو با Quest هم کرد ؟
تصویر از این تکنیک سایه زنی :

ehsan_wwe
02-01-2010, 12:37
كار نشدني نيست فقط اينكه از الفا براي برگ ها از مش (‌حجم 3دي )‌ و امفا براي هاله نور
اون تكنيك سايه زني به روش برنامه نويس است اگر بتوني shader براي كوئست پيدا كني چيز غير ممكني نيست

يك روش شدر بلدم بهتون ميگم بعدا برين فضا اكثر بازي هاي قديمي با اين روش سايه زني ميشدند
اسمش vertex maping كه سايه هارو رو موتكس ها رنگ مسكنه

كيفيت بسيار بالايي داره حجم كم و لودينگ سري

Amir_Amir_Amir
02-01-2010, 21:22
اون شیدر SSAO واسه کوئست هستش .
من دموش رو پیدا کردم واسه دانلود ( اون موقه ها !!!)
بگردی پیداش می کنی ولی گرونه !
ازش توی GTA IV هم استفاده شده

Reza Azimy_RW
02-01-2010, 22:49
پس خیلی جالب بید !
من بسرچم ببینم پیداش میکنم شیدرو !

Reza Azimy_RW
12-01-2010, 14:23
سلام به همه دوستان
اقا امیر یه سورسی بود در رابطه با Laser Trail که بهم معرفی کردید ؟ اونو هر کاری کردم نفهمیدم !
یه جاییش هست یه کانال هست Array Matrix اونو وقتی روش دابل کلیک میکنم میگه با کوییست ورژن پایینتر ساخته شده و نمیشه بازش کنی و اگه بازش کنی اطلاعات داخلش از بین میره . من توش موندم توی اون کانال چیه . چون هرچی میسازم توی همون بخش گیر می افتم . ممنون میشم راهنمایی کنی

Amir_Amir_Amir
13-01-2010, 20:59
راستش منم همین مشکل رو داشتم باش !!!
ولی یکاری کن ، اون رو کپی کنش هروقت خواستیش !

farbod123
13-01-2010, 22:36
با عرض سلام
دوستان کسی می تونه کبمل توضیح بده چطور با مایا موشن ست بسازیم؟
یه جور مشکل شده برامون
یه سوال دیگه هم دوپلیکیت دستورش چیه که مثلا سربازا تولید بتونن بشن
ممنون

ehsan_wwe
15-01-2010, 00:59
بايد object oriented ياد بگيري دستور خواسي نداره
اما ميتوني تو دوتا ماتريكس كه بخايش تكرارش كني با array

Reza Azimy_RW
23-01-2010, 21:44
سلام دوستان
یه سوال :
یادگیری OO Editor راحته یا سخهته یا خیلی سخته ؟! یعنی به مشکلی مثلا ساختن اب 3.6.4 هست یا نه ؟
چجوری میشه توی OO Editor کاری کرد که مثلا یه جسمی توی صحنه ایجاد بشه ؟ سورسشو گیر اوردم ولی مفهموی نفهمیدم ! اگه میشه توابعشو توضیح بدید .
بینهایت ممنون

ehsan_wwe
04-02-2010, 00:39
اوه اوه دست كم نگير خيلي سخت تره OO (object oriented ) خيلي سخته اما ياد گيربش واقآ لازمم

Reza Azimy_RW
13-02-2010, 16:49
سلام
يه سوال :
من يک جسم رو بهش فيزيک نيوتون دادم و با Add Forlce کاري کردم که به بالا حرکت کنه . حالا وقتي يک گوي روي اون ميره از وستش رد ميشه . يک جسم ديگه هم دقيقا مثل هموني که بالا ميره رو وارد صحنه کردم و بهش فيزيک دادم ) Collesion Tree و با اون جسم همراهش کردم که با هم حرکت کنند ولي بام همين مشکل پيش اومد .
چه کنم ؟ خيلي برام مهمه اين سوال

Reza Azimy_RW
14-02-2010, 01:00
اصلا فيزيک اين کوييست کلا مشکل داره . وقتي چنين چيزي رو نشه باهاش ساخت دیگه ....:13:

Reza Azimy_RW
14-02-2010, 01:00
اصلا فيزيک اين کوييست کلا مشکل داره . وقتي چنين چيزي رو نشه باهاش ساخت دیگه ....:13:

Amir_Amir_Amir
15-02-2010, 19:09
سلام
يه سوال :
من يک جسم رو بهش فيزيک نيوتون دادم و با Add Forlce کاري کردم که به بالا حرکت کنه . حالا وقتي يک گوي روي اون ميره از وستش رد ميشه . يک جسم ديگه هم دقيقا مثل هموني که بالا ميره رو وارد صحنه کردم و بهش فيزيک دادم ) Collesion Tree و با اون جسم همراهش کردم که با هم حرکت کنند ولي بام همين مشکل پيش اومد .
چه کنم ؟ خيلي برام مهمه اين سوال
اگه امکانش هست فایلت رو آپلود کن تا یه نیگایی بش بندازیم :20:

فیزیکش رو هم قبول دارم ، خیلی چرت :19:ه !

Reza Azimy_RW
15-02-2010, 21:57
دمت گرم امیر جان
فردا اپ میکنم . راستی نمیدونی چجوری میشه که وقتی HDR به صحنه اضافه میکنی سایه های ریل تایم حذف میشه ؟!

Reza Azimy_RW
16-02-2010, 15:15
این سورس :

ولی فقط تا صحنه تموم نشده زود دوربینو بیار عقب

Amir_Amir_Amir
16-02-2010, 23:42
ببین مشکل حل شد ؟
روی سیستم خودم که درست بود .

واسه سایه هم یه فایل درست کن واسم ، چون نمیتونم خودم بسازم ( شرمنده وقتم خیلی پره ! )
روی اون واست امتحان می کنم.
موفق باشی

Reza Azimy_RW
17-02-2010, 18:15
امیر جان دمت گرم ولی من کوییست 4 دارم ! شما اینو با 4.2 ساختی نمیتونم بازش کنم ! میتونی با ورژن 4 بسازیش ؟ یا اگه نداری میشه یه راهنمایی کوچیک بکنی که چیکارش کردی ؟

Amir_Amir_Amir
17-02-2010, 20:09
ااااااااا ، نمی دونستم با 4 کار میکنی :دی
خب ببین برو توی Newton--->Body--->Body Command رو بیارش .
تنظیمش کن روی حالت Move(matrix) ---> ok
بدش اون تنظیماتی که برای حرکت درست کردی رو پاک کن ، تنظیمات رو روی یه مانریس دیگه درست کن بد وصلش کن به کانال سمت راستی ، از Body آبجکتت هم یه شرتکات بگیر وصل کن به سمت چپی .
اگه متوجه نشدی بگو تا عکس بذارم .

Reza Azimy_RW
18-02-2010, 12:36
بدش اون تنظیماتی که برای حرکت درست کردی رو پاک کن ، تنظیمات رو روی یه مانریس دیگه درست کن بد وصلش کن به کانال سمت راستی ، از Body آبجکتت هم یه شرتکات بگیر وصل کن به سمت چپی .
اگه متوجه نشدی بگو تا عکس بذارم .
این قسمتو نگرفتم .
هیچی از این قسمت نفهمیدم !

Amir_Amir_Amir
18-02-2010, 17:15
ببین این کمکت میکنه ؟

Amir_Amir_Amir
18-02-2010, 18:38
اینم از مشکل HDR :20:

Reza Azimy_RW
19-02-2010, 13:12
دمت گرم امير جون مشکلم تا حدودي حل شد ! يعني امتحان کردم روي يک مربع جوئاب داد . خيلي خيلي ممنون
راستي کسي نميدونه توي OO Editor يک Function : ChannelCaler ميسازيم بعد وقتي درگش ميکنيم توي صحنه دو تا کانال داره يکي زرد رنگ و يکي قرمز . ميشه بکيد هر کدوم چيکار ميکنن ؟! توي يک مقاله خوندم زرد رنگه شماره ايتم فعال رو برميگردونه . ايتم کدومه ؟!
يا اگه وقت داريد يه توضيح کوچيک در مورد کارکرد کلي OO Editor بگيد ؟

Amir_Amir_Amir
19-02-2010, 13:24
.: خواهش میکنم ، اگه بازم مشکلی بود در خدمتم :.
اصن این OO چیه :دی ؟
من که هیچی ازش سر در نیاوردم :دی

Reza Azimy_RW
19-02-2010, 13:56
.: خواهش میکنم ، اگه بازم مشکلی بود در خدمتم :.
اصن این OO چیه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟
من که هیچی ازش سر در نیاوردم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]واقعا پیچیدس این !
شما تاحالا بازی اول شخص نساختی ؟ نکنه از روش دیگه ای برای به وجود اومدن یه جسم توی صحنه ( مثل تیر ) و حرکتش رو به جلو سراغ داری ؟ اگه بلدی ممنون میشم توضیح بدی چون در به در شدم تا اومدم اینو یاد بگیرم !
راستی :
يه مشکلي پيش اومده . اون روشي که معرفي کرديد روي اشکال نامنظم عمل نميکنه يعني توپ بيشتر وقتها ازجسم رد ميشه . البته اگه اون جسم با فيزيکش حرکت کنه ! يعني يه جوراييوزنش کم باشه که به بالا حرکت کنه . روي اون مربع همينجوري هم عمل ميکرد ولي اينجا عمل نکرد . اگه ميشه يه نگاهي به سورس زير بندازيد ببينيد چجوريه جريانش :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروي مربع عمل ميکرد ولي روي اين شکل هر کار کردم نشد ! يعني بعضی وقتا عمل ميکنه .

ehsan_wwe
19-02-2010, 14:39
شما بايد instance create رو ياد بگيرين زياد سخت نيست از اموزش هاي object oriented همون O O كه تو سايت خود كوئست هست استفاده كنيد :11:

Amir_Amir_Amir
19-02-2010, 16:22
رضا باید اینجوری درست کنی :
(تو ضمیمه هستش):46:
یکم دقت کنی حله :دی
-----
واسه اون سوالتم توی سایت کوئست یه سرچی کنی کلی راه حل پیدا میکنی که خیلی سادس .:27:

Reza Azimy_RW
19-02-2010, 17:39
شما بايد instance create رو ياد بگيرين زياد سخت نيست از اموزش هاي object oriented همون O O كه تو سايت خود كوئست هست استفاده كنيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دمت گرم احسان جون . الان میرم سایتش ببینم چجوریه ولی فکر کنم ویدیویی باشه که حجمش بالاس !

(تو ضمیمه هستش)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکم دقت کنی حله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مشکلم اینجاست که گیراییم پایینه ! یه دفه اعصاب احسانو سر همین گیرایی پایین خورد کردم نزدیک بود با هم دعوامون بشه ! :31::10:

واسه اون سوالتم توی سایت کوئست یه سرچی کنی کلی راه حل پیدا میکنی که خیلی سادس .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ایول میرم ببینم کدومش به صرفه تره یاد بگیرم !

-----------
دستتونو بوسیدم

Reza Azimy_RW
19-02-2010, 17:48
(تو ضمیمه هستش)[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یکم دقت کنی حله [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هه !
نه امیر این نیست !
مشکلم اینه که میخوام وقتی یه جسم سنگینی روی اون یکی که داره میره بالا قرار گرفت , اونی که داره میره بالا برگرده پایین ( با نیوتون ) !

بعد این کارو که میکنم اون جسم که میاد روش از داخلش رد میشه !

به دلیل داشتن اینترنت زاغارت پست قبلیم ویرایش نشد

Reza Azimy_RW
20-02-2010, 13:51
کسی مشکل بالایی منو بلد نیست ؟
احسان , امیر و ... ( ! ) کجایین که به دادم برسید ؟!

Amir_Amir_Amir
20-02-2010, 14:10
آهـــــــــــــــــــان :دی .
خوب بابا زودتر می گفتی !
ببین اگه میخوای یه چیز تمیزی درست کنی که هرچی محکمتر برخور کنه پبشتر بره پایین باید اینجوری درستش کنی :
هرچیزی که میخوای رو میسازی .
باید با استفاده از متریالهای نیوتون قدرت برخورد رو بدست بیاری ، بعد طبق همون روش بالا برای جابچایی ، مقدار قدرت رو تنظییم کن که مثلا اگه 9 بود ، 0.9 کم بشه از ارتفاع یا هرجوری که دوست داری ، بعد این 0.9 رو بده به ماتریسش تا حرکت کنه .
کار سختی نیست ، راحته.
یه تستی بکن ببین چجوریاس .
اگه متوجه نشدیی بگو تا عکسی بهت نشون بدم .
موفق باشی :11:

Reza Azimy_RW
21-02-2010, 16:36
آهـــــــــــــــــــان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .
خوب بابا زودتر می گفتی !
ببین اگه میخوای یه چیز تمیزی درست کنی که هرچی محکمتر برخور کنه پبشتر بره پایین باید اینجوری درستش کنی :
هرچیزی که میخوای رو میسازی .
باید با استفاده از متریالهای نیوتون قدرت برخورد رو بدست بیاری ، بعد طبق همون روش بالا برای جابچایی ، مقدار قدرت رو تنظییم کن که مثلا اگه 9 بود ، 0.9 کم بشه از ارتفاع یا هرجوری که دوست داری ، بعد این 0.9 رو بده به ماتریسش تا حرکت کنه .
کار سختی نیست ، راحته.
یه تستی بکن ببین چجوریاس .
اگه متوجه نشدیی بگو تا عکسی بهت نشون بدم .
موفق باشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربونت امیر جان
الان تستش میکنم :10:

ehsan_wwe
21-02-2010, 20:35
حالم از نيوتون به هم ميخوره سره اون بازي كه برام در آورد :41:
راستي در مورد آموزشي كه گفتم يه صورت نوشتس نه ويدئو :40:

Amir_Amir_Amir
21-02-2010, 21:00
حالم از نيوتون به هم ميخوره سره اون بازي كه برام در آورد :41:
:40:
آره خدایی ، خیلی چرته ! :41:

Reza Azimy_RW
23-02-2010, 23:27
راستی امیر جون اون روشی که برای ایجاد یک ابجکت بود رو هرچی گشتم پیدا نکردم ! یعنی سرچیدم Create Object ولی به نتیجه ای نرسیدم ! میشه در موردش توضیح بدید ؟ یا بگید چی سرچ کنم اخه زبانم ضعیفه !
راستی مثلا ما این جسم رو ایجاد کردیم چطوری بهش بگیم وقتی ایجاد شد توی همون جهت که تفنگ هست با سرعت حرکت کنه ؟ یه توضیح کلی بدی ممنون میشم

parvizamd
24-02-2010, 18:27
رضا جان به نظر من 3d game studio کار کن خیلی بهتره و خیلی ساده تر البته برای گرافیک توپ بایستی shader خفن گیر بیاری
Quest3d این طور که شما می گی خیلی سخته . وقتی برای ساختن یه شی اینقدر دنگ و فنگ داره دیگه وای حالی به بقیش!:31:

Amir_Amir_Amir
24-02-2010, 19:10
راستی امیر جون اون روشی که برای ایجاد یک ابجکت بود رو هرچی گشتم پیدا نکردم ! یعنی سرچیدم Create Object ولی به نتیجه ای نرسیدم ! میشه در موردش توضیح بدید ؟ یا بگید چی سرچ کنم اخه زبانم ضعیفه !
راستی مثلا ما این جسم رو ایجاد کردیم چطوری بهش بگیم وقتی ایجاد شد توی همون جهت که تفنگ هست با سرعت حرکت کنه ؟ یه توضیح کلی بدی ممنون میشم
توی ضمیمه واست فایلش رو گذاشتم ، این یه نمونهء خیـــــــــــلی مبتدیه ، خودت باید یکم روش کار کنی تا درست بشه :46:

رضا جان به نظر من 3d game studio کار کن خیلی بهتره و خیلی ساده تر البته برای گرافیک توپ بایستی shader خفن گیر بیاری
Quest3d این طور که شما می گی خیلی سخته . وقتی برای ساختن یه شی اینقدر دنگ و فنگ داره دیگه وای حالی به بقیش!:31:
مگه همهء گرافیک میشه شیدر ؟! :13:
Quest هم اصلا سخت نیست ،فقط باید بتونی الگوریتم رو توی ذهنت پیاده کنی ، تنها سختیش فهمیدنه ( بر خلاف انجین های دیگه که باید کد حفظ کنی ! )

parvizamd
24-02-2010, 19:30
امیرجان توبه!!!!:41:
من که موندم قضیه Quest3d چطوری؟کانال کشی چطوریه ؟
قصدم من مسخره کردن Quest 3d نبود البته گیم استدیو باید به هش گفت منبع باگ این قبول دارم این آخرین بازی من با این انجین هست در سایت گیم استدیو عکس خفنی از بازی های که با این انجین ساخته هست که خیلی گرافیکشون خوبه
و من نگفتم تمامی گرافیک به شیدر بستگی داره بلکه گرافیک به مدل -texture- effect و غیره ! و هفته آینده هم Quest 3d گیر می آد اگه خوب باشه به جمع شما می پیبندم!:31:

Amir_Amir_Amir
24-02-2010, 19:58
نوکرتم ! :11:
بابا منم حرف بدی نزدم :31:
Quest جریان همون تبلیغس که میگه تا نخوری ندانی ( یه همچین چیزی بود فک کنم :31: ) !
تا باش کار نکنی متوجه نمیشی چجوریه ، ولی آره کانال کشیه همش !
شما دیگه نمیخوای یه ساعت بشینی رندر تعریف کنی ، دوربین و ....... همه چیز هست ، فقط وصل میکنی بهم .
البته به جای مخصوص خودش که درموقع کار باهاش میفهمی چه روشی داره ، همچین الکیم نیست :46:

parvizamd
24-02-2010, 21:23
ممنون امیر جان
شوخی بود!(امیر جان توبه)

واقعا خودم خیلی دوست دارم Quest3d رو ببنیم ولی حیف ADSL دیال آپ کفاف نمی ده:31:

parvizamd
27-02-2010, 21:13
برو بکس بلاخره Quest3d گیر آورم بابا اینجه آدم وحشت می کنه:31:کانال ها از کجا به وصل شدند! شوخی کردم ولی قدرتی داشت کیف کردم

!I LOVE YOU GAME MAKER

ehsan_wwe
27-02-2010, 22:50
خوش اومدي دوست عزيز به جمع ما

parvizamd
13-03-2010, 20:09
Quest 3d از نظر گرافیک عجب قدرتی داره که جد گیم استدیو هم بهش نمی رسه راستی این کوست level editor چیزی نداره که؟:31:

Amir_Amir_Amir
13-03-2010, 20:20
منظورت از level editor چیه ؟

parvizamd
13-03-2010, 21:13
یه چیزی تو مایه WED تو گیم استدیو

Amir_Amir_Amir
13-03-2010, 21:42
بابا داره :دی
بنده خدا یه چیزه باحالم داره !
F4 رو بزن میره تو level editor

parvizamd
13-03-2010, 22:14
امیر جان اون چیزی که شما گفتی animation editor بود نه level editor

Amir_Amir_Amir
13-03-2010, 22:51
خب توی Quest اسمش اینه ، همون کار رو انجام میده .

Hamed_joon
18-03-2010, 01:30
سلام
میشه یه آموزش جامع و کامل از ساخت آب تو quest به ما بدین ؟
ممنون
خیلی برام مهمه ها !!!
هر سوالی هم توی maya & photoshop داری بپرس !

Hamed_joon
22-03-2010, 01:26
یه مرد اینجا پیدا میشه آموزش ساخت آب تو quest به ما بده ؟؟؟

Hamed_joon
22-03-2010, 01:33

AMIR REZAs
22-03-2010, 12:24
راستش من quest کار نمیکنم ولی بلدم تو3d game آب بسازم حالا برات توضیح میدم:
کاری نداره فقط کافیه یه مکعب بسازی و تکچنسرش رو آب در حال حرکت انتخاب کنی همین حالا اجزای مکعب رو وردار تا فقط آب معلوم باشه تموم شد:31:

parvizamd
22-03-2010, 14:11
راستش من quest کار نمیکنم ولی بلدم تو3d game آب بسازم حالا برات توضیح میدم:
کاری نداره فقط کافیه یه مکعب بسازی و تکچنسرش رو آب در حال حرکت انتخاب کنی همین حالا اجزای مکعب رو وردار تا فقط آب معلوم باشه تموم شد:31:
تقریبا درسته اما ناقصه
برای درست کردن آب تو 3d game studio ابتدا در wed یک block ایجاد کنید سپس یه texture آب تو قرار بدهید
سپس تو تب textures کلیک کن سپس بروی texture آب راست کلید کن sething حالت texture رو tabuledene
قرار بده

Amir_Amir_Amir
22-03-2010, 18:23
بابا بنده خدا با کوئست میخواد فک کنم نه با 3GS .
ببین چون الان وقت ندارم اینجوری راهنماییت میکنم :
توی این مسیر هست :
Quest3D-->Examples-->Power--> Water Rendering 3.6.4
این رو بازکن ، خودش خیلی قوی درست کرده ، میتوننی از روش یاد بگیری

parvizamd
22-03-2010, 18:30
راستش امیر جان بحث شد مگر نه خودمون می فهمیم:31:
مثال خودش خوبه

Hamed_joon
26-03-2010, 23:18
مدلهای توی خود کوئست رو نگاه کردم ولی متأسفانه نفهمیدم دقیقا چطوری آب با رفلکشن درست و حسابی رو چطوری درست می کنن !
اگه کسی توضیح بده ممنون میشیم

Amir_Amir_Amir
27-03-2010, 10:30
والا من یدونه فایل دارم ، 14MB میشه تقریبا !!! :41:
ولی از نظر الگوم هیچ فرقی نداره .
بابا یکم فسفر بسوزونید درست میشه ها ، چیزه سختی نداره ! :31::31::31:

Reza Azimy_RW
29-03-2010, 15:47
سلام به همه برو بچه هاي پي سي ورلد
نميدونيد چقدر دلم ميخاست بيام اينجا . الانم که اومدم معلوم نيست دوباره کي بتونم بيام . واي تو نبود من چه خبرايي شده . ايرانسلمم به علت گند کاري مصدود شده با اونم نميتونم بيام ببينم چه خبره !کلي روحيه گرفتم . حالا ميفهمم اعتياد به اينترنت يعني چي ! الانم برم بينم از بازيا چه خبره Assassins کرک شده يا نه Splinter Cell اومده يا نه Datnes Unferno برا پي سي مياد يا نه و.... واي باورم نميشه از هيچچچي خبر ندارم . چقدر حرف زدم ولي به جاش کلي خالي شدم . ممنون که وقت خودتونو گذاشتيد چرت و پرتهاي منو خونديد

parvizamd
29-03-2010, 15:55
نه بابا دلمون برات تنگ شده بود!

Amir_Amir_Amir
29-03-2010, 18:46
آره بابا ، سایت بیتو ساکت شده بود :دی
خوشحال شدم که دوباره دیدمت

AMIR REZAs
30-03-2010, 16:36
ببخشید جدیدترین ورژن quest رو میخواستم

parvizamd
30-03-2010, 17:32
4 vr با حجم 140 مگ در سایت تبیان

Amir_Amir_Amir
30-03-2010, 20:15
توی همین تاپیک هست .
بگردی ورژن 4.2 رو پیدا می کنی .

AMIR REZAs
30-03-2010, 20:26
توی همین تاپیک هست .
بگردی ورژن 4.2 رو پیدا می کنی .
ببخشید من چه طوری40 صفحه رو بگردم:18::18:

Reza Azimy_RW
31-03-2010, 10:15
بفرما این اخرین ورژن ب4.2.3 که خودم دارم دانلود میکنم :
خودش :

کرکش :

AMIR REZAs
31-03-2010, 10:39
بفرما این اخرین ورژن ب4.2.3 که خودم دارم دانلود میکنم :
خودش :

کرکش :
ببخشید یه جای دیگه آپلود کنید

Amir_Amir_Amir
01-04-2010, 00:45
هرکه طاووس خواهد جور هندوستان کشد !!!

Amir_Amir_Amir
01-04-2010, 01:01
اینم بنا بر درخواست دوست گلم میذار :دی
درمورد فیزیک نیوتون هستش .
ورژن : 4.2

CPUSatan
08-04-2010, 13:22
سلام بچه ها،
من میخوام یه محیطی رو شبیه سازی کنم که بشه توش Navigate هم کرد، می خوام خروجی بگیرم که تا جای ممکن مستقل اجرا بشه. به طور مثال فضای یه اتاق رو شبیه سازی کنم و بتونم توش هم اینور و اونور برم..... تا حالا این کار رو نکردم و هیچ اطلاعاتی هم در موردش ندارم. خیلی این ور و اونور این مطلی رو پرسیدم آخرش رسیدم اینجا. گفتن باید از انجین ها استفاده کنی و ک.ئست تری دی پیشنهاد شد.
از برنامه نویسی هم یه چیزایی میفهمم.
خواهشا اینجا دیگه من رو به نتیجه برسونید. این کار از کوئست بر میاد یا نه؟
مرسی

Amir_Amir_Amir
08-04-2010, 14:00
آره ، بر میاد .
خیلی از این بیشترم بر میاد.

CPUSatan
08-04-2010, 22:45
سه تا سوال:
- برای مدلسازی باید از نرم افزارهایی مثل تری دی مکس استفاده کنم یا خودش محیط مدلینگ هم داره؟
- خروجی Stand Alone میده؟
- این فروم اسمش پشتیبانی بود، برای من آماتور هم مطالبی برای استارت زدن توش پیدا میشه یا نه باید برم دنبالش بگردم؟
مرسی

ehsan_wwe
09-04-2010, 00:14
پيشنهاد من به يكي از بچه حاي گيم ساز (‌ به جز من ( چون واقا وقتشو ندارم )‌ )‌ مدلتو بده بگو برات بياد walk trag out camera بزاره و .......

tovamohammad
09-04-2010, 02:11
سلام بچه ها،
من میخوام یه محیطی رو شبیه سازی کنم که بشه توش Navigate هم کرد، می خوام خروجی بگیرم که تا جای ممکن مستقل اجرا بشه. به طور مثال فضای یه اتاق رو شبیه سازی کنم و بتونم توش هم اینور و اونور برم..... تا حالا این کار رو نکردم و هیچ اطلاعاتی هم در موردش ندارم. خیلی این ور و اونور این مطلی رو پرسیدم آخرش رسیدم اینجا. گفتن باید از انجین ها استفاده کنی و ک.ئست تری دی پیشنهاد شد.
از برنامه نویسی هم یه چیزایی میفهمم.
خواهشا اینجا دیگه من رو به نتیجه برسونید. این کار از کوئست بر میاد یا نه؟
مرسی

سه تا سوال:
- برای مدلسازی باید از نرم افزارهایی مثل تری دی مکس استفاده کنم یا خودش محیط مدلینگ هم داره؟
- خروجی Stand Alone میده؟
- این فروم اسمش پشتیبانی بود، برای من آماتور هم مطالبی برای استارت زدن توش پیدا میشه یا نه باید برم دنبالش بگردم؟
مرسی

سلام

نمی دونم داری در مورد موتور تصمیم می گیری یا تصمیمشو گرفتی، ولی اگه حالت اوله، توصیه ی من اینه که خودت یه تحقیق بکنی راجع به موتور، اگه کیفیت کار برات مهمه. من خودم دارم با UDK یه شبیه سازی کامل انجام می دم، در مورد اونکه گفتی آیا از موتور بر می یاد یا نه، کوئست رو نمی دونم ولی برای UDK این کار زحمتی نداره.:5:

در مورد سوالاتت هم (با احتساب UDK البته):
-موتور یه چیزه و مدل دیزاین یه چیز دیگه، مهم نیست چه موتوری انتخاب کنی، در هر صورت باید از یه نرم افزار طرف مدلینگ استفاده کنی.
-UDK خروجی Standalone میده و خوبیش هم اینه که کلا یه پکیج بهت می ده و کل کاری که کاربر نهایی باید انجام بده اینه که اون فایل Exe رو اجرا کنه.
-اگه این موتور رو انتخاب کردی مسائل فنی و لینک آموزش ها داخل فروم زیر مطرح شدن، اگه سوالی هم داشتی می تونی اونجا بپرسی.

به خاطر داشته باش که من نمی گم بیای UDK یا Quest3D، بلکه توصیه می کنم خودت یه تحقیق چند ساعته بکنی راجع به موتورت، چون مدتی طول می کشه که به یه موتور تا یه حدی مسلط بشی، در نتیجه این کار رو بکن که یه وقت لازم نشه وسط کار، موتورت رو عوض کنی.

امیدوارم تو کارت موفق باشی.:8: تا بعد.

U F O
15-04-2010, 20:59
سلام آقایان!من تازه وارده کوئستم پس لطفا مرا راهنمایی کنید:
من میخوام یه موج بسازم از کجا باید اینکارو بکنم؟تو فروم کوئست که میگفتند با شیدره کسی سراغشو دارین؟

Amir_Amir_Amir
15-04-2010, 22:41
موج چجوری باشه ؟
کف کنه بیاد تو ساحل یا آب باشه که تکون بخوره ؟!

3ッドマクス
17-04-2010, 05:41
یه سوال ! وقتی توی تری دی مکس رندر تو نکستچر می کنیم چطوری می تونیم توی گوئست اون رو بزاریم روش ؟ من میرم تو قسمت متریال های گوئست و اون رندر تو تکستچرم رو میندازم رو مدل اما نمیشه مثلا 4 ضلع دیوار رو میندازه روی ضلع رو به روی دیوار این جریانش چیه ؟

Amir_Amir_Amir
17-04-2010, 11:16
یه سوال ! وقتی توی تری دی مکس رندر تو نکستچر می کنیم چطوری می تونیم توی گوئست اون رو بزاریم روش ؟ من میرم تو قسمت متریال های گوئست و اون رندر تو تکستچرم رو میندازم رو مدل اما نمیشه مثلا 4 ضلع دیوار رو میندازه روی ضلع رو به روی دیوار این جریانش چیه ؟

منظورت رو متوجه نشدم .
یعنی تکسچرت میریزه بهم ؟!

3ッドマクス
17-04-2010, 11:30
منظورت رو متوجه نشدم .
یعنی تکسچرت میریزه بهم ؟!

ببین وقتی رندر تو تکستچر میکنم یه فایلی بهم میده که اون رو نمیدونم چطوری تو گوئست روی مدل باید گذاشت !
یعنی وقتی رندر تو تکستچر میشه از تمام زاویه های مدل رندر میگیره و به صورت یه فایل tga میده که اون رو نمیدونم
چطور بزارم روی مدل ! اگر بازم متوجه نشدی بگو عکس بزارم .

Amir_Amir_Amir
17-04-2010, 11:41
نه دیگه فهمیدم :دی
ببین تو باید اول UV آبجکتت رو درست کنی توی 3Ds Max
بعد وقتی تکسچرت رو Bake میکنی ، دقیقا طبق UV واست سایه و ..... یا درکل تکسچرت رو درست میکنه .
حالا مدل رو ببر توی کوئست ( مدل UV دار ) بعد توی قسمت تکسچر فالی رو که درست کردی توی Max نسبتش بده به مدلت .
فک کنم توی همین فروم یکی از بچه ها آموزش کاملش رو گذاشته بود.
حالا اگه بازم مشکلی داشتی بپرس .

3ッドマクス
17-04-2010, 12:13
ببین عکس زیر مثلا رندر تو تکستچر یه مبله ! حالا این رو یعنی باید بندازم روی مبل و با استفاده از UV کاری کنم که درست بشه ؟

( عکس بزرگ بود پاکش کردم :31: )

راستی یه چیزی واسه Motion Blur حرفه ای دم دستت نیست ؟
به خاطر کمک ممنون خیلی گیر این موضوع بودم .

Amir_Amir_Amir
17-04-2010, 12:39
آره ، باید با UV کار کنی ، ولی وقتی تکسچر رو درست کردی دیگه به UV دست نزن.

افکت Motion Blur هم توی سایت خود کوئست گذاشتن ، یه سرچی بکن ببین چیزی پیدا میکنی یا نه .

3ッドマクス
17-04-2010, 14:51
آره ، باید با UV کار کنی ، ولی وقتی تکسچر رو درست کردی دیگه به UV دست نزن.

افکت Motion Blur هم توی سایت خود کوئست گذاشتن ، یه سرچی بکن ببین چیزی پیدا میکنی یا نه .

ممنون تو سایت گوئست رفتم اما نفهمیدم کجاست

Amir_Amir_Amir
17-04-2010, 19:36
برو توی قسمت search بنویس Motion Blur
خودش یالمه میاره ، هموشنم باحال هستن .

Reza Azimy_RW
22-04-2010, 07:20
سلامبه همه دوستان
دوستاني كه ميخواند شروع كنند يا ميخواند حرفه اي بشند توي وبلاگم خيلي اموزش به درد بخورد هست از جمله همين Render to texture كه سوال شده . توي امضام ادرسشو ميتونيد ببينيد
گفتم كمكي شده باشه وگرنه اون وبلاگ براي من هيچ سودي نداره !
موفق باشيد

alimisaghian
10-05-2010, 16:54
سلام به همه دوستان. من می خوامتو quest 3d یه دوربین متحرک داشته باشم که وقتی به یک جسم از نوع newton body برخورد کرد بتونه اونو حرکت بده. ممنون از همگی

ehsan_wwe
14-05-2010, 14:20
دوربينو به يه ابجكت كه invisable هست لينك كن و ابجكت رو از نوع newton قرار بده

alimisaghian
15-05-2010, 19:46
احسان جان ممنون از لطفت. ولی میشه یکم بیشتر توضیح بدی که از چه نوع دوربینی استفاده کنم و چطوری دوربینو به object لینک کنم ؟

ehsan_wwe
16-05-2010, 23:42
ماتريكس دوبين معمولي دوتا زيرش چنل داره كهه به هيچ جا وصل نيست اسم يكيش Parrente فك كنم (1 ساله دسا به كوئست نزدم اخه )‌
ماتريكس ابجكتو بهش وصل كن البطه بين ماتريس ابجكت و دوربين با استفاده از matrix operator ها نوع اعمال تغيرات روي ماتريكس رو تنظيم و محدود كن ( مثلا dump بده تا يه دوربين نرم بشه )

Myrox
20-05-2010, 08:53
سلام میخوام محیط دانشگاه رو با تری دی مکس واسه پروژه پایان ترم طراحی کنم.
از اساتید میخوام تا جایی که میتونن کمک کنن،چون هدفم فقط پروژه پایان ترمم نیست،خودم مدتیه تری دی کار میکنم به خاطر همین هم یه فعالیتی واسه تابستون باشه هم چیزای جدید یاد بگیرم

مشخصات پروژه ایناست:

محیط دانشگاه به صورت سه بعدی طراحی بشه طوری که بشه به عنوان یک کاراکتر داخل محیط حرکت کرد(مثل بازی)

فروم 3دی رفتم گفتن بیام اینجا از دوستان کمک میخوام واسه شروع باید چکار کنم؟

ehsan_wwe
20-05-2010, 12:04
هر موقع طراحيت تموم شد خبرمون كن تا بهت برنامه نويسي توشو ياد بديم
برگرد همون فروم 3دي :31: تا محيطط ساخته بشه

alimisaghian
23-05-2010, 16:52
دمت گرم احسان جون. دقیقآ همون چیزی که میخواستم شد. . . . . . .

Reza Azimy_RW
19-02-2011, 21:45
Nvidia PhisX For Quest 3D Download :

Reza Azimy_RW
19-02-2011, 22:02
SSAO For Quest3D 4.3.2

حالشو ببرید :5:

king00bikas
14-03-2011, 18:04
سلام

دوستان عزیز من تازه از quest 3d دارم استفاده می کنم ( مبتدی یه خورده بالاتر )

من دو تا آبجکت دارم که زمانی که Space رو نگه داریم می تونیم شی را جهت بدین البته اول روی شی کلیک می کنیم و بعد از فوکوس میکنه، می تونیم هر شی را جدا از هم حرکت بدیم. (فقط x,y)

من می خوام زمانی که شی اولی رو جابجا می کنیم زمانی که به شی دومی برخورد کرد وایسه جلو نره مثل یه مانع ولی بتونه در جهت های دیگه که مانعی وجود نداره حر کت کنه. و همین طور در مورد شی دوم هم همین اتفاق بیفته .

یعنی دو تا شی زمانی که رو محور x حرکت می کنن وقتی به همدیگه می خوره از توی هم رد نشن

منظور من اینه هر دوتا شی بتونن حرکت کنن ولی تا زمانی که روبرو هم یا به هم برخورد کردن دیگه از هم عبور نکنن.

با تشکر از دوستان

king00bikas
15-03-2011, 12:24
چرا پست های من ارسال نمیشه ؟ یه سوال پرسیدم هنوز ارسال نشده نه می تونم پیغام خصوصی بدم نه هیچی ؟!!!

Reza Azimy_RW
17-03-2011, 20:47
سلام

دوستان عزیز من تازه از quest 3d دارم استفاده می کنم ( مبتدی یه خورده بالاتر )

من دو تا آبجکت دارم که زمانی که Space رو نگه داریم می تونیم شی را جهت بدین البته اول روی شی کلیک می کنیم و بعد از فوکوس میکنه، می تونیم هر شی را جدا از هم حرکت بدیم. (فقط x,y)

من می خوام زمانی که شی اولی رو جابجا می کنیم زمانی که به شی دومی برخورد کرد وایسه جلو نره مثل یه مانع ولی بتونه در جهت های دیگه که مانعی وجود نداره حر کت کنه. و همین طور در مورد شی دوم هم همین اتفاق بیفته .

یعنی دو تا شی زمانی که رو محور x حرکت می کنن وقتی به همدیگه می خوره از توی هم رد نشن

منظور من اینه هر دوتا شی بتونن حرکت کنن ولی تا زمانی که روبرو هم یا به هم برخورد کردن دیگه از هم عبور نکنن.

با تشکر از دوستان سلام دوستان . بعد از چند وقت اومدم یه سر انجمن و رفتم ! :10:

رفیق شمارمو تو پیغام خصوصی فرستادم سوالی داشتی در خدمتم . اخه به این زودیا نمیتونم بیام انجمن و کمکت کنم این سوالم یکم نامفهوم بود جوابشم طولانی وقتمم محدود ! ( وضعییت وخیم تر از این میشه !؟:31: ) . اساتید خودمم مثله اینکه دیگه نمیان انجمن ! :10:

موفق باشید:40::40::40::40::40::40::40::40::40::40: :40::40::40::40::11::11::11::11::11::11::11:

mos2010
12-06-2011, 18:07
سلام عرض شد
آقا شما منو بیغ فرض کنید تو 3d
میخوام یه فایل ساختمون 3ds بیارم تو این برنامه
یه شخصیت اول شخص بیارم توش
با یه تعداد کاراکتر

فیزیک هم در حد سکون و باز و بسته کردن یا شدن درها

برای معرفی پروژه معماری میخوام

Reza Azimy_RW
13-06-2011, 11:15
سلام عزیز . سوالت خیلی کلیه
خیلی کار میبره اینا

یه شخصیت اول شخص بیارم توش
با یه تعداد کاراکترشخصیت اول شخص یا دوربین ؟ دوربین اول شخص رو میتونی از Template های کویست وارد کنی . Scene > Cameras >Walkthrough Camera

فیزیک هم در حد سکون و باز و بسته کردن یا شدن درهامیگم سوالاتت خیلی کلیه اینایی که شما میخوای گفتنش سادس برای انجام دادنش خیلی کارها باید انجام بدی . اگه یکم راه رو رفته بودی میگفتی فلان جا مشکل دارم راحت میشد راهنماییی کرد ولی خوب باز و بسته شدنه در رو ...
به صورته کلی باید یه Triger بزاری که وقتی نزدیک در شد مقدار 1 بشه بعد یه User Input هم بزاری که مثلا وقتی اینتر رو زدی 1 بشه بعد این دو تا رو جمع کنی بشه 2 . 2 که شد Triger2 عمل میکنه و انیمیشن باز شدنه در شروع میشه .

برای فیزیک که از در و دیوار رد نشه از 3D Object زمین یه Shurtcut به Colesion دوربین وصل کن .
که البته در این روش مدلها در صورت High Poly بودن افت فریم ایجاد میشه که برایه بر طرف کردنش چند راه هست که یکیش استفاده از فیزیک نیوتون هست . بعد خواستی بیشتر توضیح میدم .

ویرایش :

نمونه های داخل پوشه Tutorials کوییست که میتونه کمکت کنه برای این کار :

2.11 - Character animation

2.2 - Animation

3.1 - Logic

mos2010
13-06-2011, 17:16
خوب راه بده من از کجا شروع کنم
چجوری شروع کنم

منبعی چیزی

دستتم درد نکنه

Reza Azimy_RW
13-06-2011, 20:13
دستتم درد نکنه

قربونت
خوب راه بده من از کجا شروع کنم
چجوری شروع کنم

منبعی چیزی

از همون پوشه Toteroals کوییست شروع کن ( تو محل نصب کوییست این پوشه هست ) . خودمم یه سورسی گذاشته بودم تو انجمن قبلا" که یه خونه بود اون رو هم دانلود کنی خیلی کمک میکنه . تو وبلاگ خودمم اموزشهای خیلی زیاد هست در این مورد مقدماتی تا ....

اگرم با کوییست کار کردی این جاها رو مشکل داری میتونی فقط اون سورسایی رو که بالا بهت گفتم رو ببینی . اینا :

2.11 - Character animation

2.2 - Animation

3.1 - Logic

تو یادگگیری مشکلی هم پیش اومد در خدمتم

m4d
22-06-2011, 15:16
سلام
من دو تا سوال خیلی مهم دارم که بدجوری توش موندم میشه کمکم کنید؟
1- فرض کنید یه صحنه داریم که سه تا دکمه توش هست
با کلیک روی هر دکمه وارد یه ساختمون میشیم . ولی من میخوام ای ساختمونها رو تو سه تا فایل جدا بسازو م سیو کنم که فایل اول سنگین نشه بعد اون فایلها رو لینک کنم به فایل اول . آیا همچین چیزی امکان داره؟
2- فرض کنید به خونه رو ساختیم و به دیوارش تکسچر آجر دادیم . و برنامه رو پابلیش کردیم و خروجی گرفتیم . حالا سوال من اینه از چه طریق میشه کاری کرد که مثلا با جایگزین کردن یه تصویر همنام دیگه با اون تکسچر آجر ، تکسچر رو عوض کنیم (بدون ادیت مجدد توسط خود کوئست)
منظورم اینه که میخوام پروژه ای ایجاد کنم که متریالش رو از یه دایرکتوری خارجی بگیره همچین راهی هست؟ واگر هست با چه کانالی؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Reza Azimy_RW
23-06-2011, 01:21
سلام

1- فرض کنید یه صحنه داریم که سه تا دکمه توش هست
با کلیک روی هر دکمه وارد یه ساختمون میشیم . ولی من میخوام ای ساختمونها رو تو سه تا فایل جدا بسازو م سیو کنم که فایل اول سنگین نشه بعد اون فایلها رو لینک کنم به فایل اول . آیا همچین چیزی امکان داره؟یکی از روشها استفاده از کانال Hybrid ( مشکلاتی داره که اگه به مشکل برخوردی بگو تا روش دیگه رو بگم )

- فرض کنید به خونه رو ساختیم و به دیوارش تکسچر آجر دادیم . و برنامه رو پابلیش کردیم و خروجی گرفتیم . حالا سوال من اینه از چه طریق میشه کاری کرد که مثلا با جایگزین کردن یه تصویر همنام دیگه با اون تکسچر آجر ، تکسچر رو عوض کنیم (بدون ادیت مجدد توسط خود کوئست)
این یه سورس که با استفاده از Lua تکسچر رو از هر ادرسی خاستی لود میکنه :

برای باز کردن فایل تکسچر رو از یه پنجره ( مثله Open همه برنامه ها ) از کانال File Load باید استفاده کرد .

m4d
23-06-2011, 10:06
ممنون رضا جان این سورس که دادی تا حد خیلی زیادی کمکم کرد .
در مورد کانال Hybrid هم اگه لطف کنی بیشتر توضیح بدی ممنون میشم . و اینکه چطور ازش استفاده کنم . راستی این کانال به سبک شدن صحنه های بزرگ که چندی المان و مکان و .. دارند کمک میکنه؟ یعنی اصلا لازمه استفاده کنم ؟ من 15 تا مکان رو باید سه بعدی کنم و تحت یه فایل exe در بیارم :31:با یه منو اصلی که یوزر با انتخاب 15 دکمه وارد هر کدوم میشه . همه هم سه بعدی هست

m4d
23-06-2011, 10:49
ببخشید در ادامه پست قبلی یه سوال دیگه هم دارم . امکان انمیشن لایه ای تو کوئست هست؟ یعنی میشه برا یه آبجکت در طی 100 فریم دو حرکت مختلف تعریف کرد و با تعریف 2 تایمر تفکیک بشه؟ . مشکل بعدیم اینه که نمیتونم چند تا حرکت مختلف برای دوربینم بذارم . منظورم دوربینی نیست که با کلیدهای جهتی کیبورد بره . میخوام با زدن شماره 1 مثلا دوربین مسیر اول رو بره(که تو بخش انیمیشن و تایمرها خودم کلید زدم) با شماره 2 مسیر دوم و ...
ولی وقتی تو تامیر شماره 1 یه انیمیشن برا دوربین تعریف میکنم . و یه تایمر دیگه میسازم تا حرکت دیگه ای رو براش بسازم با حرکت اول قاطی میشه با وجود اینکه تو دو تا تایمر جداست!:41:

Reza Azimy_RW
23-06-2011, 13:07
ممنون رضا جان این سورس که دادی تا حد خیلی زیادی کمکم کرد .
در مورد کانال Hybrid هم اگه لطف کنی بیشتر توضیح بدی ممنون میشم . و اینکه چطور ازش استفاده کنم . راستی این کانال به سبک شدن صحنه های بزرگ که چندی المان و مکان و .. دارند کمک میکنه؟ یعنی اصلا لازمه استفاده کنم ؟ من 15 تا مکان رو باید سه بعدی کنم و تحت یه فایل exe در بیارم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]با یه منو اصلی که یوزر با انتخاب 15 دکمه وارد هر کدوم میشه . همه هم سه بعدی هست
کانال Hybrid رو بازش کن و فایل cgr رو انتخاب کن ! همین !
ولی در مورد سبک شدنه صحنه ها اگه از ChanelSwitch استفاده کنی هم هر مرحله جداگانه لود میشه هم وقتی یه صحنه لود میشه کاری به صحنه های دیگه نداره که چقدر سنگین هستند . یعنی یه ChanelSwitch بزاری بعد صحنه ها رو لینک کنی بهش .

ببخشید در ادامه پست قبلی یه سوال دیگه هم دارم . امکان انمیشن لایه ای تو کوئست هست؟ یعنی میشه برا یه آبجکت در طی 100 فریم دو حرکت مختلف تعریف کرد و با تعریف 2 تایمر تفکیک بشه؟

منظورت اینه که یه انیمیشن مثلا واسه حرکت و یکی دیگه مثلا واسه نشستن ؟ نمیفهمم منظورتو ! ولی در کل 2 تا انیمیشن جداگانه رو میشه با کانال MotionSetBlender ادغام کرد . چیلد یکی مونده به اخری یعنی BlendValue میزان ترکیب 2 انیمیشن رو مشخص میکنه . فک کنم همینو میخاستی .

مشکل بعدیم اینه که نمیتونم چند تا حرکت مختلف برای دوربینم بذارم . منظورم دوربینی نیست که با کلیدهای جهتی کیبورد بره . میخوام با زدن شماره 1 مثلا دوربین مسیر اول رو بره(که تو بخش انیمیشن و تایمرها خودم کلید زدم) با شماره 2 مسیر دوم و ...
ولی وقتی تو تامیر شماره 1 یه انیمیشن برا دوربین تعریف میکنم . و یه تایمر دیگه میسازم تا حرکت دیگه ای رو براش بسازم با حرکت اول قاطی میشه با وجود اینکه تو دو تا تایمر جداست![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب اینجا چند راه هست . اولی :
یه ExperesionValue به Value های دوربین وصل میکنی . بعد تایمر اول و دوم رو به ExperesionValue لینک میکنی و داخل ExperesionValue تایپ میکنی A+B بعد مثلا انیمیشن اول از 0 تا 100 فریم هست . که یه تایمر 0-100 واسش تعریف میکنی و لینک میکنی به ExperesionValue و انیمیشنتو تعیین میکنی . حالا وقتی انیمیشن اول تموم شد چی میشه ؟ تایمر رویه 100 میمونه . بعد 2 رو که مثلا زدی تایمر دوم که به ExperesionValue لینک هست شروع میشه و انیمیشن بعدیتو درست میکنی .

دومی :

مثلا" 2 تا دوبین تعیین میکنی که هر کدوم یه انیمیشنی دارند و به یک ChanelSwitch لینک میکنی که وقتی 1 چنل سوییچ دوربین اول رو انتخاب کنه و نیمیشنشو نمایش بده و وقتی 2 رو زدی سوییچ شه رو دوربین دومی و انیمیشنش اجرا بشه
موفق باشی :10:

m4d
24-06-2011, 17:39
ممنون رضاجان :11:
یعنی اگه همه ی 15 صحنه رو تو یه فایل درست کنم با یه کانال سویچ که با هر کلید یکیش رو نمایش بده اندازه فایل خروجیم سنگین نمیشه؟ یه مسئله که هست اینه که مثلا خروجی exe که میگیری اندازه فایلت مکنه مثلا بشه 200 مگ:18: در صورتی که تو اکثر بازیها میبینی با اون حجم و گرافیک سنگین فایل اجراییش یه آیکن چند کیلو بایتیه ! این رو چجوری میشه با کوئست درآورد؟
در مورد دوربین هم تست میزنم ببینم چی میشه .
راستی این کانال تایمر کامند دستور پلی بک نداره؟ مثلا با یه کلید دوربین یه مسیر رو بره و با کلید بعد همونو برگرده؟
منظورم پخش انیمیشن از فریم آخر به اوله؟
ببخشید شاید سوالام خیلی ریز و بیخود به نظر بیاد:27:

Reza Azimy_RW
24-06-2011, 19:27
ممنون رضاجان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربونت کاری که نکردم

راستی این کانال تایمر کامند دستور پلی بک نداره؟ مثلا با یه کلید دوربین یه مسیر رو بره و با کلید بعد همونو برگرده؟
ببخشید شاید سوالام خیلی ریز و بیخود به نظر بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سورس رو دانلود کن از سایت کوییست :

یعنی اگه همه ی 15 صحنه رو تو یه فایل درست کنم با یه کانال سویچ که با هر کلید یکیش رو نمایش بده اندازه فایل خروجیم سنگین نمیشه؟ یه مسئله که هست اینه که مثلا خروجی exe که میگیری اندازه فایلت مکنه مثلا بشه 200 مگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در صورتی که تو اکثر بازیها میبینی با اون حجم و گرافیک سنگین فایل اجراییش یه آیکن چند کیلو بایتیه ! این رو چجوری میشه با کوئست درآورد؟

اینم یکم صبر کن یه سورس اماده کنم تا رویه اون بهت بگم چجوریه

---------- Post added at 08:27 PM ---------- Previous post was at 08:26 PM ----------

ممنون رضاجان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربونت کاری که نکردم

ببخشید شاید سوالام خیلی ریز و بیخود به نظر بیاد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این سورس رو دانلود کن از سایت کوییست :

یعنی اگه همه ی 15 صحنه رو تو یه فایل درست کنم با یه کانال سویچ که با هر کلید یکیش رو نمایش بده اندازه فایل خروجیم سنگین نمیشه؟ یه مسئله که هست اینه که مثلا خروجی exe که میگیری اندازه فایلت مکنه مثلا بشه 200 مگ[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در صورتی که تو اکثر بازیها میبینی با اون حجم و گرافیک سنگین فایل اجراییش یه آیکن چند کیلو بایتیه ! این رو چجوری میشه با کوئست درآورد؟

اینم یکم صبر کن یه سورس اماده کنم تا رویه اون بهت بگم چجوریه

Reza Azimy_RW
24-06-2011, 19:46
خوب سورس رو دانلود کن فایل StartGruop رو باز کن توش یه چنل سوییچ هست که بهش یه متغیر وصله اسمش Changhe Scene هست .اونو اگه مقدار 0 بهش بدی صحنه اول رو از یه فایل که توی پوشه Project هست ود میکنه و اگه 1 بهش بدی صحنه دوم رو لود میکنه و .... اگه نفهمیدی چجوری اینجوری شد بگو توضیح بدم !

m4d
24-06-2011, 22:36
کمک بزرگی کردی آقا واقعا دستت درد نکنه . من حرفه ای نیستم ، ببخشید اگه سوالام پیش پا افتادست .:27:
فقط یه توضیح کوچولو برا اون سورس تایمر معکوس میدی
ببین من حرکت دوربین رو تو خود تایمر دیفالت تعریف میکنم (با ایجاد کلید فریم ها) بعد 6 تا ولیو از نوع انولوپ برا دوربین داریم که طی زمان تغییر کرده (همون 6 ولوو که 3 تاش برا position و سه تاش برا rotation)
حالا مشکل اینجاست که وقتی از بالای expression valu (سورسی که از سایت کوئست لیکشو بهم دادی) 6 تا لینک میدم به ولیو های مربوط به موقعیت و چرخش دوربین (6 تا لینک) سرعت فریم ریت خیلی بالا میره . یعنی انیمیشن خیلی سریع پخش میشه . انگار فقط باید به یه متغیر وصل شه:41:

Reza Azimy_RW
26-06-2011, 23:52
فقط یه توضیح کوچولو برا اون سورس تایمر معکوس میدی
ببین من حرکت دوربین رو تو خود تایمر دیفالت تعریف میکنم (با ایجاد کلید فریم ها) بعد 6 تا ولیو از نوع انولوپ برا دوربین داریم که طی زمان تغییر کرده (همون 6 ولوو که 3 تاش برا position و سه تاش برا rotation)
حالا مشکل اینجاست که وقتی از بالای expression valu (سورسی که از سایت کوئست لیکشو بهم دادی) 6 تا لینک میدم به ولیو های مربوط به موقعیت و چرخش دوربین (6 تا لینک) سرعت فریم ریت خیلی بالا میره . یعنی انیمیشن خیلی سریع پخش میشه . انگار فقط باید به یه متغیر وصل شه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیفالت تایمر رو Stop میکنی ؟
میتونی از Envelope هم برایه اروم کردن تایمر استفاده کنی

m4d
09-07-2011, 00:15
سلام . من بازم با چند تا سوال از کوئست اومدم:31:

میخواستم ببینم کسی در مورد بانک اطلاعاتی یا دیتا بیس در کوئست تخصص داره؟ راستش پروژه ای که روش دارم کار میکنم یه مسابقه تلویزیونی تلفنیه که میخوام خروجیم طوری باشه که متصل یه یه بانک داده بشه و بتونم سوالات رو هر دفعه عوض کنم . یعنی یه سری فایل متنی قابل تغییر رو از بیرون به برنامه وصل کنم .
اصلا استفاده از این روش مناسبه یا کار رو مشکل میکنه ؟ روش ساده تری هم هست که بشه چند فایل متنی رو از بیرون برنامه ویرایش کرد؟ مثلا چند فایل متنی با فرمت ورد لینک باشه به برنامه و هر وقت ما اونها رو مثلا تو ورد ویرایش کردیم تو برنامه هم تغییر کنه ؟ ساده تر بگم مثلا ما چند تا آبجکت داریم تو برنامه که رو هر کدوم چیزی نوشته و هر دفعه میخوایم اون نوشته ها تغییر کنن
فکر کنم آقا رضا بتونه کمک کنه :10:

ehsan_wwe
10-07-2011, 10:08
اسپم :

تو كه آشنات فوله مسابقه تلويزيوني ميگيري دست رضا رم ببر تو كار سواب داره كسي نيس كه 2 رو بعد بخاد جاتو بگيره :31:

ديتا بيسش چيز خاصي نداره كه فقط بايد فايلات mysql باشن و يوزر پسو بديو كانكت شي

Reza Azimy_RW
10-07-2011, 12:25
ایول داداش احسانمون !

اسپم :

تو كه آشنات فوله مسابقه تلويزيوني ميگيري دست رضا رم ببر تو كار سواب داره كسي نيس كه 2 رو بعد بخاد جاتو بگيره

میگم ![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

m4d
12-07-2011, 10:27
ما مخلص آقا رضا هم هستیم چشم باور کنید کار اوله تو کار های بعد حتما خبرش میکنم:10:

2lombe
13-07-2011, 17:16
ببخشید یکی از پرسید که از شما بپرسم که کدام یک از انچین های زیر برای مبتدیان بهتر است:
3D Game Studio

FPSC

anti-military
13-07-2011, 19:21
ببخشید یکی از پرسید که از شما بپرسم که کدام یک از انچین های زیر برای مبتدیان بهتر است:
3D Game Studio

FPSC

بازی اول شخص اگه میخواهی بسازی FPSC راحت تره اما خوب یکم خز شده
معمولا بازیهایی که با این موتور ساخته میشن مورد تمسخر قرار میگیره تو ایران

m4d
14-07-2011, 01:19
سلام دوستان
میخواستم بدونم کلا دیتا بیس کار رو سبک میکنه ؟ یا با همون کانال سوئیچ میشه کار اون رو انجام داد؟اصلا مورد مصرف دیتا بیس تو کوئست رو میشه با یه مثال بگید

ehsan_wwe
14-07-2011, 13:20
مشخصه ديگه ديتا بيس كه ميدوني چيه ؟؟ يه جاييه كه اطلاعاتت كد گذاري ميشه و ذخيره و تغيرو خانده شدن از اونجاس

اگه اينو رو يه سرور بزاره رو اينتر نت ميشه براي بازي انلاين ازش استفاده كرد تو دانشگاها هم چون همه استادا بي سوادن چپ ميرن راست ميرن ديتا بيس ميارن تو برنامه:31:

2lombe
14-07-2011, 14:01
بازی اول شخص اگه میخواهی بسازی FPSC راحت تره اما خوب یکم خز شده
معمولا بازیهایی که با این موتور ساخته میشن مورد تمسخر قرار میگیره تو ایران

دوست عزیز چون اولین کار منه فکر نکنم زیاد مشکل داشته باشه اگر بتونم با این موتور بازی بسازم و خوب در بیاد می تونم با کمک شما و دیگر همکاران این انجمن بازی های بهتری در انجین های دیگر بسازم با تشکر.

m4d
31-07-2011, 10:16
سلام . باز اومدم با چند تا سوال ؟ چطور میشه تو کوئست کاری کرد که یه متن رو از یه فایل خارجی لود کنه و نشون بده؟
مثلا فرض کنید تو کوئست یه تابلو سه بعدی ساختیم که روش یه نوشته هست و مثلا با هر کدوم از کلید های f کیبورد بخوایم یه متن دیگه از هارد سیستم (مثلا فایل ورد یا ...) لود بشه روی تابلو
خیلی حیاتیه . واقعا به مشکل برخوردم ممنون میشم کمک کنید .
میخوام هر دفعه اون فایل ورد رو تو هارد تغییر دادم بطور اتوماتیک تو کوئست هم تغییر کنه
پیشاپیش ممنون از لطف همه .

m4d
15-08-2011, 15:13
کسی نیست راهنمایی کنه؟:41:

NINJA0098
15-08-2011, 16:29
کسی نیست راهنمایی کنه؟
اینا رو رضا باید جواب بده که الانه یکی بود یکی نبوده.....

Reza Azimy_RW
15-08-2011, 22:56
عزیز بهترین روش برایه این کار اینه که از lua script استفاده کنی که البته کده امادش هست یه سرچ کوچیک بزنی پیدا میکنی . با Buffer و اینا هم میشه ولی پرژه پیچیده میشه .
موفق باشی

راستی شرمنده سوالتو ندیده بودم

m4d
15-09-2011, 11:27
سلام مجد . ممنون بابت راهنماییهاتون دوستان یه سوال دیگه . من یه پروژه نسبتا سنگین تو کوئست ساختم که با FSM صحنه هام رو به هم سویچ میکنم (هر صحنه هم از یه qroup مستقل لود میشه )ولی چون هر صحنه یه مکان سه بعدی هست لودش حدود 7 تا 8 ثانیه طول میکشه میخواستم ببینم میشه کاری کرد که ای زمان به صفر برسه؟ یعنی همه ی group ها همون اول برنامه لود بشه . و سوال دیگه اینکه چطور میشه کاری کرد که تو فاصله ی لود یه group مثلا یه تصویر یا عکس نشون داده بشه