PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست مقادیری راهنمایی از دوستان آشنا یا کار کرده با اینترنت پرسرعت بی سیم (Wireless) ?!؟

DaRiOuShJh
19-04-2008, 18:15
دوستانه گلم بسی خسته نباشید!

بی مقدمه دیگه کم آوردم امروز هم بازم مقادیری داد و بیداد سره شاتل گزاشتم هم از طریقه تلفن هم سایتش هم .... دیگه آخر مسولش زنگید گفت متاسفانه همچنان پورت بی پورت در مخابراته منطقه و اگر سرعت زیره 512 یا یه مگ میخوام برم خونمون منتظر باشم همچنان!×!

512 هم ماهی صد و اندی میافته که پول نداریم×!

اونم بعد از یه ساله چند روز××××

منم دوباره مقادیری گشتم تو سایت ها و .... از همه بهتر برایه بی سیم و قیمت خوب تر همین داتک رو پیدا کردم ولی اطلاعه خیلی زیادی ندارم
گفتن بلکه دوستان یه دستی بر آتیش بگیرند و مرا مقادیری روشن و مفیوض کنند
حالا در هر موردی
تا فک کنم ببینم میارزه یا نه!

اینم لینکه صفحشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ارزونترینش اینه:

تک کاربر32/128ندارد / نامحدود39,000خانگی و اداری

البته مودم و مقادیری مالیات و عوارض هم میاد روش

باز 100 تومنه مودم که بر میگردونند

نسبت به این ای دی اس ال 10 تومنی ها مقایسه نکنید که طرفایه ما پیدا نمیشه

همین شاتل هم 256 اش اگه بدن که نمیدن طرفایه 45 تموم میشه ماهی :13:
ولی خوب سرعتش بیشتره دیگه

چی میگید شما؟

DaRiOuShJh
19-04-2008, 18:19
خواهشا لینکه تالارهایه دیگه رو هم ندید که به مراتب خیری ندیدم ازشون!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bagher_mo68
19-04-2008, 18:37
من در این زمینه اطلاعی ندارم , شرمنده :10:

پست دادم که بدونی خوندم و نمیدونستم :11:

DaRiOuShJh
19-04-2008, 20:03
مرسی باقر جان
دیدم همه اینجا تاپیک زدن حاجت گرفتند همی گفتم منم بزنم ببینم چه شود بسی!

fuse
19-04-2008, 20:10
امیدوارم همی جوابت رو بگیری بسی i!i!i!i!

bagher_mo68
19-04-2008, 23:03
داریووش جان فک نمیکنی 32 Kb برای سند خیلی پایین باشه ؟!!

بعد شما که میخوای قیمت مودم و غیره و زالکش رو بدی خیلی گرون در نمیاد ؟!!

بهتر نیس واستی همون ADSL بگیری ؟!

بعدم 512 مگه بهت میدن !؟!!

خوب چرا پورت خالی نمیکنن ؟!! بیام دعوا [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
19-04-2008, 23:16
مرسی باقر جان
باز شما دوستانه قدیمی:12:
من فک کردم دوستان کمکی چیزی میکنن ولی ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

والا اصلا من از این سر در نیاوردم
نمیدونم این عددی که داده منظورش اینه که سرعته دریافت و ارسال مثلا بینه 32 تا 128 متغیره یا اونی که شما گفتی هست یا ... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا ایرانه دیگه پول بدی همه چی میدن قانون و ... کیلو چنده ولی واقعا خیلی گرونه من طرفایه ماهی 25 میخواستم که دیدم 256 میگه میدیم گفتم تا 39-40 هم میشه یه کاری کرد چون دیگه پوله تلفن هم ندارم
ولی صد و اندی مگه کافی نت میخوام بزنم!!×!

فسیل شدم تا همین به حالش آخه نامردا!!! هم نمیگن که نمیدیم میگن واستا تو نوبت پورت خالی میشه
یه روزم یه دفه زنگ میزنن میگن خالی شد بعد دوباره میگن پر شده یا اصلا خالی نشده×××

من که سر از کارشون در نیاوردم
سره همین موضوع هم رفتم طرفایه 170 تومن پوله دی وی بی و تجهیزاتش دادم که اونم با این پارازیت و .... به دره بسته خوردم تا حدوده زیادی×××

میبینی شانس رو؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

majid-ar
20-04-2008, 00:06
سلام داریوش :10:

بچه جردن بودم این دردسرا رو هم داره دیگه :دی

طرافای شما شرکت و بچه مایه دار زیاده واسه همین مصرف اینترنتشون بالاس پورتای مخابرات پر شده.

ولی به نظر من همینو بگیر کلک قضیه رو بکن.کشتی مارو!من بودم میگرفتم.

فقط حواست باشه سرعت آپلودتت تقریبا اندازه دیال آپ هست.اون عددارو تقسیم بر 8 کنی میشه سرعتت بر حسب کیلو بایت.

راستی اینم الان با سرچ پیدا کردم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه نگاه بندازش.البته چیزی ازش نمیدونم.

خوش باشی.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

United Kingdom
20-04-2008, 00:16
من تو ارومیه استفاده می کنم. راضی هستم. با سیگنال 80 درصد راحت می شه از حداکثر پهنای باند استفاده کرد.
من سرویس 256 کیلوبیت گرفتم. ماهی 60000 تومان، بدون محدودیت.
راستی بعضی وقت ها با 45 کیلوبایت دانلود می کنم. اصولا نباید بیشتر از 32 بره ولی ... .احتمال 90 درصد، تقصیر IBSng هست.
در ضمن اگه نمی خواهی فایل آپلود کنی 32 کیلوبیت سرعت آپلود کافیه.

DaRiOuShJh
20-04-2008, 00:56
سلام داریوش :10:

بچه جردن بودم این دردسرا رو هم داره دیگه :دی

طرافای شما شرکت و بچه مایه دار زیاده واسه همین مصرف اینترنتشون بالاس پورتای مخابرات پر شده.

ولی به نظر من همینو بگیر کلک قضیه رو بکن.کشتی مارو!من بودم میگرفتم.

فقط حواست باشه سرعت آپلودتت تقریبا اندازه دیال آپ هست.اون عددارو تقسیم بر 8 کنی میشه سرعتت بر حسب کیلو بایت.

راستی اینم الان با سرچ پیدا کردم:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یه نگاه بندازش.البته چیزی ازش نمیدونم.

خوش باشی.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام مجید جون! اینورا ناقلا کجاهایی نیستی نه تو یاهو نه ....:40::10:

بابا جردن و آفریقا ارزونیتون یه ای دی اس ال بدید بهمون!×!

رفیقم طرفایه پیروزی امروز زنگ زد فرداش آوردن نصبیدن اونم 10 تومن نا محدود!!!
آی سوخــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــتم که نگو!×!
الان حالا 3 سال دیگه هم میخوان بدن میان پی سی ام میکنن حالا بیا و ....:18:

آره شرکت و .... تجاری زیاده:41:

نه مقادیری اطلاعات میخواستم ببینم بگیرمن میارزه یا نه
سرعته دانلود بیشتر برام مهمه دیگه

مرسی از این سایته هم که چیزی سر در نیاوردم اصلا چی به چی هست!×!
قیمت میمت هم نزده

من تو ارومیه استفاده می کنم. راضی هستم. با سیگنال 80 درصد راحت می شه از حداکثر پهنای باند استفاده کرد.
راستی بعضی وقت ها با 45 کیلوبایت دانلود می کنم. اصولا نباید بیشتر از 32 بره ولی ... .احتمال 90 درصد، تقصیر IBSng هست.

به به به
خوب برادر زودتر میگفتی اینقد من چشم به در نمیموندم
ولی هیچی نفهمیدم همچین
یه نمه بیشتر و از بی سوادی توضیح میدی؟
مثلا من با این سرعت چی قد میتونم بگیرم حداکثر در ثانیه؟ و این سیگنال اینا موضوش چیه؟

این sky fiber هستا:10::11:

United Kingdom
20-04-2008, 01:43
به به به
خوب برادر زودتر میگفتی اینقد من چشم به در نمیموندم
ولی هیچی نفهمیدم همچین
یه نمه بیشتر و از بی سوادی توضیح میدی؟
مثلا من با این سرعت چی قد میتونم بگیرم حداکثر در ثانیه؟ و این سیگنال اینا موضوش چیه؟

این sky fiber هستا:10::11:

سیگنال جریانش عین ماهواره هست. هر چقدر درصد سیگنال بالاتر باشه کیفیت هم بالاتره.
دفتر شرکت از خونه من حدود 2 کیلومتر فاصله داره که دکلش رو هم رو پشت بومش نصب کردن ولی احتمالا وسط راه هم دکل زدن تا قدرت پوشش دهی بهتر باشه. منظورم این بود که از شرکتی سرویس بگیر که فاصله دکلش از خونه شما کمتر باشه.
از طرف شرکت اومدن یک اکسس پوینت نصب کردن (رو پشت بوم) که یه آنتن سرخود کوچک داره. بابتش هم پولی نگرفتن. فقط باید بهشون پس بدم.
با سرویس 32/256 می تونی به صورت نظری حداکثر تا 32 کیلوبایت دانلود و تا 4 کیلوبایت آپلود کنی (در 90 درصد مواقع به صورت عملی هم همینطوره. گاهی اوقات کع ترافیک زیاده سرعت میاد پائین). اگه فایل حجیم نخواهی آپلود کنی همین سرعت هم کافیه (4 کیلو) و برای ارسال ایمیل و ... مشکلی پیش نمی آد. ولی مثلا اگر بخواهی یک فایل 100 مگابایتی رو رپیدشر اپلود کنی اعصاب آدمو خورد می کنه.
ولی همونطور که گفتم سرعت دانلود خوبه. من تا 45 کیلوبایت هم دانلود داشتم (با سرویس 256 کیلوبیت).

البته اگه عین من از پشت کامپیوتر با سرویس 16 مگابیت بلند شی بیایی با 256 کیلوبیت کار کنی عین این می مونه که به یه معتاد تریاکی که 50 سال جنس مرغوب مصرف کرده بیایی چتنه بدی بکشه.:31:

اگه سوالی داشتی در خدمتم.

United Kingdom
20-04-2008, 01:50
این sky fiber هستا

اونطور که شنیدم تعریف چندانی نداره. می گن میزان سیگنال دریافتی کمتر و پینگ بالاتره نسبت به سرویس که من استفاده می کنم. فقط Sky Fiber هست؟

DaRiOuShJh
20-04-2008, 12:26
سیگنال جریانش عین ماهواره هست. هر چقدر درصد سیگنال بالاتر باشه کیفیت هم بالاتره.
دفتر شرکت از خونه من حدود 2 کیلومتر فاصله داره که دکلش رو هم رو پشت بومش نصب کردن ولی احتمالا وسط راه هم دکل زدن تا قدرت پوشش دهی بهتر باشه. منظورم این بود که از شرکتی سرویس بگیر که فاصله دکلش از خونه شما کمتر باشه.
از طرف شرکت اومدن یک اکسس پوینت نصب کردن (رو پشت بوم) که یه آنتن سرخود کوچک داره. بابتش هم پولی نگرفتن. فقط باید بهشون پس بدم.
با سرویس 32/256 می تونی به صورت نظری حداکثر تا 32 کیلوبایت دانلود و تا 4 کیلوبایت آپلود کنی (در 90 درصد مواقع به صورت عملی هم همینطوره. گاهی اوقات کع ترافیک زیاده سرعت میاد پائین). اگه فایل حجیم نخواهی آپلود کنی همین سرعت هم کافیه (4 کیلو) و برای ارسال ایمیل و ... مشکلی پیش نمی آد. ولی مثلا اگر بخواهی یک فایل 100 مگابایتی رو رپیدشر اپلود کنی اعصاب آدمو خورد می کنه.
ولی همونطور که گفتم سرعت دانلود خوبه. من تا 45 کیلوبایت هم دانلود داشتم (با سرویس 256 کیلوبیت).

البته اگه عین من از پشت کامپیوتر با سرویس 16 مگابیت بلند شی بیایی با 256 کیلوبیت کار کنی عین این می مونه که به یه معتاد تریاکی که 50 سال جنس مرغوب مصرف کرده بیایی چتنه بدی بکشه.:31:

اگه سوالی داشتی در خدمتم.

ممنون مقادیری زیاده منور گشتم همی همچون مشعل×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]خوب پس اینطور که معلومه مقادیری از دایال آپ هم آپلودش ضعیف تره ولی دانلودش با سرعته 128 من طرفایه 12-20 باشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همممممممممممممممممممممممم م
متاسفانه درباره دکلش و ... هم خبری ندارم دقیق که کجاس و چه قد فاصله داره و ...
ولی به مراتب از اینترنته آنلاین و دیش به صرفه تر باید باشه

حالا اگه ضعیف تر ببود که حتما تو تهران به این گنده ای و ساختومن های کوتاه بلند، هست خیلی تو سرعت تاثیر میزاره؟ مثلا 40-60 درصد باشه؟

اونطور که شنیدم تعریف چندانی نداره. می گن میزان سیگنال دریافتی کمتر و پینگ بالاتره نسبت به سرویس که من استفاده می کنم. فقط Sky Fiber هست؟

سرویس های دیگه هم داره ولی گرون ترن و چند کاربره نمیصرفن:13:
مرسی:11::40:

میبینید چه چیزایی اومده!×! جلل الخالق×××:18:

bagher_mo68
20-04-2008, 12:33

اّ ... :18: عجب شرایط توپی ...

داریووش بدو ...

البته زیاد عجله نکن ... واستا ببین چی میگم ... :31:

اول خوبه یه تحقیقی تو منطقت بکنی چون مسلماّ هرچی ترافیک بیشتر باشه سرعت پایینتره !

ببین تو منطقت کدوم ISP خلوتره ! چون خیلی فرق میکنه ... حالا چون دوستمون تو ارومیه با اون سرعت دانلود میکنه دلیل نمیشه که خیلی خوب باشه

من میگم باید از اطرافت تحقیق کنی ...

اما اگه یوقت بخوای Upload کنی با این سرعت سند پدرت در میادا !!

درضمن تو که میگی اینجا ایرانه و با پول میشه ... خوب اگه میتونی واستا Port خالی شه ADSL 512\512 بگیر یا حداقل 256\256 فک میکنم بهتر باشه , چون تا جایی که من میدونم ADSL با تعداد ترافیک افراد ربطی نداره اما Wireless چرا !

اگه کل نصب و مودم و غیره و زالک ADSL هم حساب کنی از قیمت مودم Wireless کمتر میشه ... درسته که پول مودم Wireless رو وقتی تموم شد قراردادت بر میگردونن اما فک نکنم زیاد مهم باشه چون تو باید اون 100 تومان رو بدی !! بعدم میتونی خودت یه مودم ADSL درست درمون بگیری

DaRiOuShJh
20-04-2008, 12:39
بابا باقر مگه من رو گنج نشستم از کجام بیارم!!! پول نداریم جوراب بخریم بعد ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bagher_mo68
20-04-2008, 12:41
بابا باقر مگه من رو گنج نشستم از کجام بیارم!!! پول نداریم جوراب بخریم بعد ....[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:31: منظورم اینه که بلاخره حداقل واسه 1 ماه 100 تومانت میپره !

بعدم اینجوری 100 تومنت میپره اما اونجوری تقریباّ 60 تومن , تازه 128 اون ارزونترم هست

بعد تازه اونجوری 40 50 تومن از پوله مودم پیشت میمونه اما اگه Wireless بگیری 100 تومنه حالا حالا ها پریده !

حالا میگی کمتر پول بدی و ماله خودت باشه بهتره یا یه پوله بیشتر بدی به این خیال که یه روز بر میگرده ؟!

bagher_mo68
20-04-2008, 13:36
راستی تو مگه همخونه ای نداری ؟!

اون نمیخواد شریک شه ؟!!!

---------------

راستی Wireless وضعیت قطعیش چطوره ؟!

دوستانی که دارن بگن

nic_chagal
20-04-2008, 22:44
من داتک 128 وایرلس دارم.سرعت دانلود با direct link بین 16 تا 20 هستش بستگی به مقدار سیگنال داره وقطعی هم نداره

DaRiOuShJh
22-04-2008, 22:25
:31: منظورم اینه که بلاخره حداقل واسه 1 ماه 100 تومانت میپره !

بعدم اینجوری 100 تومنت میپره اما اونجوری تقریباّ 60 تومن , تازه 128 اون ارزونترم هست

بعد تازه اونجوری 40 50 تومن از پوله مودم پیشت میمونه اما اگه Wireless بگیری 100 تومنه حالا حالا ها پریده !

حالا میگی کمتر پول بدی و ماله خودت باشه بهتره یا یه پوله بیشتر بدی به این خیال که یه روز بر میگرده ؟!

:20:ندانم والا چی بگم!
این چرا اومد اینجا یه دفه راستی؟

راستی تو مگه همخونه ای نداری ؟!

اون نمیخواد شریک شه ؟!!!

---------------

راستی Wireless وضعیت قطعیش چطوره ؟!

دوستانی که دارن بگن

:31:بابا برایه ولایت که نمیخوام برایه تهرون میخوام:46::10:

من داتک 128 وایرلس دارم.سرعت دانلود با direct link بین 16 تا 20 هستش بستگی به مقدار سیگنال داره وقطعی هم نداره

مرسی دوسته عزیز
یه نمه بیشتر توضیح میدی چون منم اگه بگیرم باید از داتک بگیرم

zed2
22-04-2008, 23:35
:20:ندانم والا چی بگم!
این چرا اومد اینجا یه دفه راستی؟

:31:بابا برایه ولایت که نمیخوام برایه تهرون میخوام:46::10:

مرسی دوسته عزیز
یه نمه بیشتر توضیح میدی چون منم اگه بگیرم باید از داتک بگیرم
ببینم این تاپیک قدیمی هست یا جدید؟
من الان داتک بی سیم دارم. بسته به انتن فرستنده ای که ارتباط داری سرعت ها فرق می کنه کیفیت سیگنال هم روش تاثیر می زاره.من که طی یک سال گذشته تو روز سرعت زیر 4 5 داشتم و شب ها بهتر می شد. جدیدا هم یکم کیفیت بهتر شده و به 7 8 میرسه .(البته الان که دارم باحات حرف می زنم سرعت شبم 6 7 است).شانس اگر تو منطقه خلوت بیفتی سرعت عالی داری.
در ضمن یک زنگ به نمایندگی بزن(البته اگر تونستی صحبت کنی من که خودم کار دارم فقط یک بار تو هفته تونستم صحبت کنم) بپرس مودم دارن ؟چون تا انجا که یادمه مودم دیگه نداشتن.جدیدا نمی دونم

DaRiOuShJh
23-04-2008, 12:23
ببینم این تاپیک قدیمی هست یا جدید؟
من الان داتک بی سیم دارم. بسته به انتن فرستنده ای که ارتباط داری سرعت ها فرق می کنه کیفیت سیگنال هم روش تاثیر می زاره.من که طی یک سال گذشته تو روز سرعت زیر 4 5 داشتم و شب ها بهتر می شد. جدیدا هم یکم کیفیت بهتر شده و به 7 8 میرسه .(البته الان که دارم باحات حرف می زنم سرعت شبم 6 7 است).شانس اگر تو منطقه خلوت بیفتی سرعت عالی داری.
در ضمن یک زنگ به نمایندگی بزن(البته اگر تونستی صحبت کنی من که خودم کار دارم فقط یک بار تو هفته تونستم صحبت کنم) بپرس مودم دارن ؟چون تا انجا که یادمه مودم دیگه نداشتن.جدیدا نمی دونم

نه جانم نویه نویه
متفرقه بود منتقلید اینجا غریب افتاده فقط:46:

مرسی
اینایی که گگفتی سرعتشون که خیلی افتضاح هست!
کدو م سرویسن؟

تویه اون صفحه کمه تو پسته اول دادم والا نوشته مودم رو هم میدن اگه 100 بدی

چون خودم 7-8 ماه پیشم از یه جایه دیگه دیده بودم ولی گرون بود
مودمش نوشته بود 360 هزار تومنه×!

rozbeh85
25-04-2008, 16:53
مودم که الان ندارن ولی لیست انتظار پر میکنند، یکی از رفقا که تو داتکه گفت دارن میارن
من خودم خانه مان نقطه کوره ولی از دوستم مودمش رو گرفتم و 2 هفته تست کردم اکثر مواقع هم سرعت دانلودم 13 بود نه بالاتر و نه پایین تر
کلا بهتر دیدم بگیرم
یکی از دوستان سایت هما رو زده بود
تو تهران هما و لایز هم ارائه میدن که برای خانگی اصلا مقرون به صرفه نیست

zed2
25-04-2008, 18:13
نه جانم نویه نویه
متفرقه بود منتقلید اینجا غریب افتاده فقط:46:

مرسی
اینایی که گگفتی سرعتشون که خیلی افتضاح هست!
کدو م سرویسن؟

تویه اون صفحه کمه تو پسته اول دادم والا نوشته مودم رو هم میدن اگه 100 بدی

چون خودم 7-8 ماه پیشم از یه جایه دیگه دیده بودم ولی گرون بود
مودمش نوشته بود 360 هزار تومنه×!
اره تو منطقه ما اینجوری است

مودم که الان ندارن ولی لیست انتظار پر میکنند، یکی از رفقا که تو داتکه گفت دارن میارن
من خودم خانه مان نقطه کوره ولی از دوستم مودمش رو گرفتم و 2 هفته تست کردم اکثر مواقع هم سرعت دانلودم 13 بود نه بالاتر و نه پایین تر
کلا بهتر دیدم بگیرم

همانطور که می بینی انتن به انتن فرق می کنه

DaRiOuShJh
26-04-2008, 11:31
کلا بهتر دیدم بگیرم

بله اونا رو هم دیدم ولی همونطور که گفتی قیمتاشون خیلی خفنه
ولی اینم 13 فک نکنم بصرقه
همینطوریش با دایال آپ متوسط روزی70-80 مگ دانلود دارم
اینوطری که وایرلس نمیصرفه
از همین سرویسه 128 اش بوده؟
داتک؟

اره تو منطقه ما اینجوری است

همانطور که می بینی انتن به انتن فرق می کنه

راهی ندراه که قبل از گرفتن بفهمیم مثله این دیش ها و کارته دی وی بی اینا نشه؟:13:

rozbeh85
26-04-2008, 14:24
128 هستش، از دایل آپ به صرفه تره...

یه مودم از دوستت بگیر تست نکن
از من به تو نصحیت تا تست نکردی نگیر چون مثلا یکی که تحت پوشش هست نمیگیره یکی مثل من که نقطه کوره میگیره...
ایرانه دیگه...

DaRiOuShJh
27-04-2008, 00:06
ممنون ولی مشکل اینجاس که تو آسنایان و دوستان یه نفرم وایر لس نداره!×!

rozbeh85
27-04-2008, 21:59
این داتک مودم هم دیگه نمیده...
میگه ما دیگه مودم رجیستر نمیکنیم باید صبر کنی یکی از یوزر ها برگرداند تا به نوبت بدیم به شما ها
اونایی که Adsl میخوان بگیرن مشکل پورت دارن ما ها هم مشکل مودم
بنازم به این مملکت گل و بلبل...