PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خدمات راه اندازی وبلاگ

shahrooz_wildboy
18-04-2008, 13:32
با سلام.
می خواستم در مورد سایت هایی مثل بلاگفا،پرشین بلاگ و...سوال کنم که از طریق اونا میشه وبلاگ ساخت.
اگه ممکنه بهم بگید برای اینکه یه سیستمی مثل اینا درست کنیم لازمه چه زبانی رو بلد باشیم؟این زبان تقریبا چقدر طول میکشه که یاد بگیریم.سیدی آموزشی هم هست یا حتما باید در کلاس شرکت کنیم؟و اینکه برای ساخت یه همچین سیستم هایی باید به این زبان تسلط کامل داشته باشیم یا اینکه یه فرد مبتدی(تا سطح متوسط)هم میتونه یه کارایی بکنه.
من این سوال برام پیش اومد چون بلاگفا asp استفاده کرده ولی تازگی ها یه سایت پیدا کردم php استفاده کرده.
:5:

milad-bavafa
04-05-2008, 22:41
من فک کنم پی اچ پی هم بشه

tabriz-info
05-05-2008, 09:05
فرقی نمیکنه با هر دو میشه همچین سیستمی طراحی کرد زبان مهم نیست
مهم اون تجربه و دانشی هست که تو زبان داشته باشی

در ضمن اونا که فقط برنامه نویسی نیست
خیلی چیزایی دیگه هم هست
قدرت امنیت و........

MATRIX reloaded
05-05-2008, 14:38
بلاگفا از يه برنامه مديريت و ايجاد وبلاگ استفاده مي كنه كه كلي بابتش پول داده. يعني برنامه مديريت و ايجاد رو خودش ننوشته. در ضمن از تكنولوژي مایکروسافت دات نت (Microsoft.NET) ، بانک اطلاعاتی MS SQL Server و معماری چند لایه (n-tier) استفاده مي كنه.
تجربه به من ثابت كرد كه برنامه هاي مايكروسافت داراي اشكالات امنيتي و اجرايي زيادي هستند. از جمله asp.net كه رخنه هاي امنيتي شديدي به ارمغان مي آورد.
مي تونين با برنامه wordpress يك وبلاگ كامل رو ايجاد و مديريت كنين. و البته ايجاد subdomain و وبلاگ توسط كاربران يك مقوله جداست و احتياج به يك برنامه داره كه سرور مجوز ايجاد رو به اون داده باشه
البته ما خودمون در آينده صفحات من جزو پروژه هامون هست: my.farabit.com ايجاد و مديريت وبلاگ و فضاي 10 مگابايتي رايگان.

بهترين زبان براي طراحي و برنامه نويسي وب به نظر من php هست.
الان هم كه دارن رو نسخه 6 كار مي كنن كه شديدا مي خواد پوزه asp.net رو بكوبونه رو ديوار.
دليل: بيشماري برنامه هاي تحت وب رايگان تحت php در اينترنت. كه asp.net خيلي خيلي كمه
امنيت بالا و بروزرساني هاي مكرر و سريع
اپن سورس بودن برنامه ها - مثل asp.net نيست كه كدهاي اصلي رو كاملا مخفي مي كنه و به شما چند تا كنترلر محدود مي ده كه بيشتر سرورها پول زيادي بابت فعال كردن كنترلر ها مي گيرن.
پشتيباني شركت هاي بزرگي چون گوگل - ياهو

بلاگفا نمي خواد يه تكوني به خودش بده لااقل اديتورش رو آژاكسي كنه، اعصابمون در رفت..
از دنيا عقبيم

eAmin
05-05-2008, 19:46
تجربه به من ثابت كرد كه برنامه هاي مايكروسافت داراي اشكالات امنيتي و اجرايي زيادي هستند. از جمله asp.net كه رخنه هاي امنيتي شديدي به ارمغان مي آورد.

1.بهترين زبان براي طراحي و برنامه نويسي وب به نظر من php هست.
2.الان هم كه دارن رو نسخه 6 كار مي كنن كه شديدا مي خواد پوزه asp.net رو بكوبونه رو ديوار.
3.دليل: بيشماري برنامه هاي تحت وب رايگان تحت php در اينترنت. كه asp.net خيلي خيلي كمه
4.امنيت بالا و بروزرساني هاي مكرر و سريع
5.اپن سورس بودن برنامه ها - مثل asp.net نيست كه كدهاي اصلي رو كاملا مخفي مي كنه و به شما چند تا كنترلر محدود مي ده كه بيشتر سرورها پول زيادي بابت فعال كردن كنترلر ها مي گيرن.
6.پشتيباني شركت هاي بزرگي چون گوگل - ياهو

سلام.

والا من که پیشکوست نیستم، ولی اگه ultimator و مخصوصاً _H2_ بیان، کاملا شما رو روشن میکنن!!!!!!!:31:
---------

NET. و مشکل اجرایی؟!!!؟؟!:13:

1. هر کس به یه زبانه خاصی علاقه داره، و این حرف شما از نظر من، از روی علاقه است!×!×!
به عنوان مثال: هر کی بهASP.NET علاقه داره می گه Net. و هر کی به جاوا علاقه داره، می گه JSP و ...!:5:

2. اینو کلی دارم می گم، و به دوستان بر نخوره،

تجربه به من نشون داده:جوجه رو آخر پائیز می شمورن!!!:21:

3. بهترین دلیلش می شه گفت همینه... یعنی رایگانه، و هاستهای ارزون تری داره نصبت به ASP.Net.

4. پاس داده می شود به اساتید:31:

5. اپن سورس بودن، حداقل توی ایران زیاد بدرد بخور نیست!! مگر اینکه یارو واقعاً برنامه نویس باشه.

در ضمن اگه با ASP.Net آشنا باشی هرگز این حرف رو نمی زنی: چندتا کنترلر محدود:18:

6. به نظرتون این یه مزیته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ اگه اینه منم می تونم چندتا شرکت معروف رو معرفی کنم!!!:20:

امیدوارم از حرفهای من ناراحت نشده باشید، یا از من بدتون نیاد:31::11::10::40:.