PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال :اجرای برنامه فقط با پارامتر

SadeghPM
14-04-2008, 18:51
با عرض سلام خدمت دوستان...

سوال من اینه که می خوام برنامم فقط در صورت درخواست اجرا به صورت پارامتر ، اجرا بشه و با دبل کلیک کردن اجرا نشه...مثلا این جوری اجرا بشه :

"C:\MyPRJ.exe"\Run

F A R H A D
15-04-2008, 07:15
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SadeghPM
16-04-2008, 17:18
سلام

دستتون درد نکنه....چه جوری می تونم براش پارامتر تعریف کنم و اینکه با اون پارامتر چی کار بکنه...

F A R H A D
17-04-2008, 09:26
چه جوری می تونم براش پارامتر تعریف کنم

اینکه با اون پارامتر چی کار بکنه...
اين سوال شما بود نه من. شما ميخوايد كه برنامه با پارامتر اجرا بشه

as13851365
18-04-2008, 10:28
وقتی که شما پروژه ای دارید که در این پروژه از چندین فایل اجرایی دیگه که خودتان نوشته اید استفاده می کنید و می خواهید یک فایل اجرایی در اعزای دریافت یک پارامتر کار خاصی را انجام دهد به این صورت عمل می کنید :

:40:B]یک پروژه جدید ایجاد کنید .[/B]:40:
در پروژه ای که قرار است پارامتر ها را دریافت کند و بر اساس پارامترها کاری انجام دهد کافیست در قسمت ساخت فرم از کد های زیر استفاده کنید :

:40:
و در برنامه اصلی ( برنامه ای که می خواهید پارامتر ها را برای برنامه ارسال کنید ) از کد زیر استفاده کنید :

برای نمونه می تونید به این صورت عمل کنید :
یک پروژه جدید ایجاد کنید و دو عدد Edit در فرم قرار دهید و یک Button در فرم قرار دهید
در قسمت Uses مقدار Shellapi را اضافه کنید
در قسمت OnClick فرم کد زیر را قرار دهید :

حال برنامه آماده است .
در Edit1 مسیر و نام فایل را وارد کنید و در Edit2 پارامتری را که می خواهید برای برنامه ارسال گردد را وارد کنید و Button را انتخاب کنید . برنامه اجرا می شود

حال اگر در برنامه اول که براساس پارامتر کار می کند پارامتر های مناسبی ارسال گردد برنامه کار می کند اگه پارامتری به برنامه ارسال نشود و یا پارامتر های دیگری به برنام ارسال شود ( اگه دقت کرده باشید ) برنامه ای که پارامتر اشتباهی ( خالی ) برایش ارسال می کند یک لحظه نمایان می شود و دوباره بسته می شود برای جلوگیری از این کار کافیست در برنامه اولی در قسمت کد اصلی ( کلید Ctrl+F12 را فشار دهید ) کادری باز می شه که شما نام برنامه را انتخاب می کنید و قسمت کد به صورت زیر تغییر می دهید :

و کد قسمت ساخت فرم را به کد زیر تغییر دهید :

در ضمن در این برنامه فقط ار یک پارامتر استفاده شده است اگه می خواهید هم زمان چند پارامتر به برنامه ارسال کنید ادر قسمت ارسال پارامتر کافیست که بین پارامتر ها فاصله ایجاد کنید یعنی در Edit2 چنین تایپ کنید :

در این صورت دو پارامتر به برنامه ارسال می شود در قسمت بررسی پارامتر ها هم باید کد را به صورت زیر تغییر دهید :

تمام شد .:10::19:

SadeghPM
19-04-2008, 08:29
بسیار بسیار ممنون.:11:..توضیحتون خیلی کامل و دقیق بود ...:11: