PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روش sign کردن برنامه ها با هک کردن سیمبیان 100% غملی و کاربردی

supermorik
14-04-2008, 04:17
سلام دوستان .بعد از گشت و گذاز زیاد تو اینترنت بالاخره تونستم روش ساین کردن فایل رو بدون نیاز به فایل key و cert تو خود گوش انجام بدم . مراحل کار به اینصورت هست:

1-فایل ActivePython را از

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
داونلود. و نصب کنید
2-فایل PySerial را از :

داونلود. و نصب کنید
3-فایل AppTRK را از:

داونلود و در گوشی خود نصب کنید.
4- فایل ---- Perms را از :

داونلود کنید.

حالا توسط کابل USB تلفن رو به حالت PC Suite mode ببرید.
حالا به مسیر زیر در control panel برید:
Control Panel>System>Hardware>Device Manager>Ports
یا در ویندوز ویستا به:
Control Panel>Hardware and Sound>Device Manager>Ports
حالا مقدار عددی پورت رو بخاطر داشته باشین. بطور مثال برای من COM 5 هسنش.

حالا برنامه APP TRK رو از توی گوشی اجرا کنید.
این برنامه در حالت استاندارد از Bluetooth میخواد استفاده کنه شما اون رو CANCEL کنید و به منوی options>settings>connection برید و طریقه انصال رو روی USB بزارید.
حالا به عقب برکردید و از منوی OPTION به قسمت CONNECT برید.

حالا فایل ---- Perm python رو توی نت پد ویندوز باز کنید.
کلید ctrl+f رو بزنید و بدنبال عبارت :

" = ser " بگردین ( البته بدون " " )

عبارتی به اینصورت دیده میشه: ser = serial.Serial(5) # I have COM6

حالا عدد داخل پرانتز رو با اون عددی که قبلا تو خاطرتون نگه داشتین ( شماره پورت گوشی شما که در کنترل پانل پیدا کردیم ) یکی کمتر جایگذاری میکنیم.

یعنی بطور مثال اگر عدد پورت پوشی شما 6 بود باید داخل پرانتز 5 بنویسیم واگر مثلا 7 بود 6 و الی آخر...

بعد فایل رو save میکینم .( مواطب باشید که save as بکار نبرید ).

بعد از save این فایل روی اون double click میکنیم تا اجرا بشه .

که بحالت dos shell اجرا میشه و بعد از چند ثانیه عبارت :

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!candidate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

رو مشاهده میکنید .و برنامه بصورت خودکار بسته میشه.

و این معنیش این هست که شما کارهاتون رو درست انجام دادین.

حالا فقط یک مشکل هست و اون این هست که ما همیشه کامپیوتر تو دسترسمون نیست که هر دفعه این کارها رو بکنیم .
و اما حل این مشکل:

ای فایل :

را دانلود کنید.
و محتویات اون رو توی یک شاخه تو گوشیتون بریزید. یکی از فایل ها CProfDriver_SISX.ldd هست

از برنامه Y Browser برای کپی کردن فایل تو مسیر C:\sys\bin استفاده کنید.

دو تا فایل دیگه CapsOn و CapsOff هستن اونها رو از تو گوشیتون نصب کنید.

همین !!!!!

حالا هر وقت خواستین از ---- استفاده کنید CapsOff رو بزنید و دیگه احتیاجی به کامپوتر نیست . و اگر خواسنین هک رو خاموش کنید برنامه CapsOn رو اجرا میکنید .

و اما بحث شیرین نصب هر نرم افزاری بدون ساین کردن !!

ایتدا فایل MobileSigner رو از :

داونلود کنید.

این فایل رو هم از اینجا

داونلود کنید.

برای دریافت Y Browser به این لینک برید:

حالا بکمک Y-browser به دریو C گوشی برید و به شاخه resource وارد شین و یک شاخه جدید بنام swicertstore
درست کنید و بداخل swicertstore برید و یک شاخه دیگه بنام dat درست کنید
یعنی c:\RESOURCE\SWICERTSTORE\DAT

حالا فایلی رو که الان داونلود کردین اونجا بریزید. ( فایل 00000001 )

حالا به resource برگردین و از طریق (Options>file>attributes) شاخه swicertstore رو read only کنید .

و save رو بزنید .

حتما با پیغام خطای 'invalid name' مواجه شدین !!
علت این خطا این هست که شما کلید save رو موقعی باید فشار بدین که عبارت c:\RESOURCE رو که در بالای صفحه در حرکت هست بطور کامل ببینید و کلید SAVE بزنید.

حالا به شاخه PRIVATE برید در درایو C گوشی
و برید به شاحه EC696702

این دو فایل رو :

توی این شاحه PASTE کنید اگر Y BROWSER پیغام OVERWRITE داد شما تایید کنید.

و اما مرحله پایانی :

حالا برنامه ای رو که میخواهین ساین کنید تو یه شاخه تو MEMORY CARD گوشی بریزید .مثلا من تو شاخه TEMP ریختم.
حالا برنامه MobileSigner رو که قبلا داونلود و نصب کردین اجرا کنید.

تنها کاری که باید بکنید این هست که مسیر فایل SIS که میخواهین SIGN کنید تو قسمت SIS FILE ا وارد کنید و Options>SelfSign رو بزنید .توی قسمت های دیگه چیزی ننویسین.

بعد از اینکار شما پیغام با موفقیت انجام شدن عملیات و دریافت میکنید.

برنامه یک فایل با پسوتد .SISx توی همون شاخه ای که فایل SIS رو ریخته بودین درست میکنه که براحتی روی گوشیتون تصب میشه . و این یعنی شما فایلی رو که برای نصبش احتیاج به SIGN کردن داشتین براحتی نصب کردین .
و از این به بعد برای نصب این برنامه ها فقط مرحله پایانی این راهنما رو اجرا کنید.

این روش کاملا عملی و علمی هست و من خودم اون رو روی گوشی n95 8gb و n95 و n82 امتحان کردم.

امیدوارم موفق و پیروز باشید. ما رو هم دعا کنین.

*عیسی*
14-04-2008, 09:08
این رو قبلا تو نت دیده بدم ولی دنبالش نرفتم به 2 دلیل.1-این کار با ریسک همراهه 2- با این کار امنیت بالای سری 60 ورژن 3 از بین می ره مثل ورژن 2 می شه. بازم ممنون به خاطر زحمتی که کشیدی.

supermorik
14-04-2008, 09:54
این رو قبلا تو نت دیده بدم ولی دنبالش نرفتم به 2 دلیل.1-این کار با ریسک همراهه 2- با این کار امنیت بالای سری 60 ورژن 3 از بین می ره مثل ورژن 2 می شه. بازم ممنون به خاطر زحمتی که کشیدی.

امنیت ?

لطفا اینجا رو بدقت بخونید:

"حالا هر وقت خواستین از ---- استفاده کنید CapsOff رو بزنید و دیگه احتیاجی به کامپیوتر نیست . و اگر خواسنین هک رو خاموش کنید برنامه CapsOn رو اجرا میکنید ."

پس امنیت دست خودتون هست.هر وقت خواسنین پورت رو باز میکنید . هر وفت خواستین میبندین !

rezapolad
14-04-2008, 10:32
دوست عزیز جناب supermorik من اصلا نمی تونم تو شاخه RESOURCE SWICERTSTORE رو بسازم ارور میده

supermorik
14-04-2008, 10:53
دوست عزیز جناب supermorik من اصلا نمی تونم تو شاخه RESOURCE SWICERTSTORE رو بسازم ارور میده

جتما باید تمام مراحل رو از بالا تا پایین برید وقتی پیغام !!!!!!!Candidate!!!!!!! رو دیدید یعنی مراحل رو درست رفتین و براحتی با Y Browser میتونید این شاخه رو ایجاد کنید.

Mojtaba N87
14-04-2008, 10:55
منم اول رفتم دنبال این روش که تو موبایلستان اعلام شد ولی دیدم هم درد سر داره و هم بالاخره فایل های سیستمی گوشی تغییر می کنه.راحت از سایت opda فایل cer گرفتم! این کارا هم لازم نبود!
بازم ممنون.

shahshahani
14-04-2008, 11:16
شما کارای زیادی با این نوع هک میتونی بکنی که یکیش ساین کردن برنامه هاست.من از کار هایی که میشه روی گوشی های نوکیا انجام داد اطلاعی ندارم ولی شما میتونی به اینجا یه سری بزنی(کارایی که میشه رو گوشی های UIQ انجام داد):

موفق باشی.

rezapolad
14-04-2008, 11:46
اصلا من این قسمتو تو گوشیم ندارم که فایلو کپی کنم توش C:\sys\bin

Mojtaba N87
14-04-2008, 11:49
درسته.گوشی های Uiq انعطاف زیادی دارن.ولی این روش برای نوکیا تا اونجایی که من می دونم فقط برای خلاصی از ساین برنامه هاست.

rezapolad
14-04-2008, 11:50
لطفا کمک کنید اصلا من این قسمتو تو گوشیم ندارم که فایلو کپی کنم توش C:\sys\bin

*عیسی*
14-04-2008, 15:14
منم اول رفتم دنبال این روش که تو موبایلستان اعلام شد ولی دیدم هم درد سر داره و هم بالاخره فایل های سیستمی گوشی تغییر می کنه.راحت از سایت opda فایل cer گرفتم! این کارا هم لازم نبود!
بازم ممنون.

بله . منم به خاطر اینکه فایل CER ام رو ار Opda گرفتم دیگه دلیلی واسه این کار ندیدم و دنبالش نرفتم. حالا ببینیم اگه کار دیگه ای می شه با این روش کرد (به غیر از نصب برنامه های ساین نشده) یا نه . اگه دیدم ارزشش رو داره این کار رو می کنم. یه مطلب دیدم که می شه سرعت پردازنده ی گوشی رو بالا برد! حالا تا چه حد صحیحه نمی دونم.:11:

supermorik
14-04-2008, 15:32
دوستان من هم فایلهای cert و key رو از opda حدود 2 ماه پیش گرفتم و شاید احتیاجی به اینکار ها نباشه ولی ...
توسط دسترسی به فایل های اصلی سیستم عامل خیلی کار های دیگه میشه کرد که sign کردن برنامه ها فقط قسمت کوچکی از اون هست.

supermorik
14-04-2008, 15:33
لطفا کمک کنید اصلا من این قسمتو تو گوشیم ندارم که فایلو کپی کنم توش C:\sys\bin

گوشی شما چی هست?

vtv004
16-04-2008, 11:23
سلام اين برنامه خيلي باهاله اگه عملي باشه ديگه نيازي به symbiansigned و opda نداريم:8:
ولي اين نرم افزار MobileSigner در گوشيم نصب نشد تا وسط installing ميره ارور unable install ميده مشكلش چيه؟:41:
با تشكر:10:

Mojtaba N87
16-04-2008, 12:40
بله . منم به خاطر اینکه فایل CER ام رو ار Opda گرفتم دیگه دلیلی واسه این کار ندیدم و دنبالش نرفتم. حالا ببینیم اگه کار دیگه ای می شه با این روش کرد (به غیر از نصب برنامه های ساین نشده) یا نه . اگه دیدم ارزشش رو داره این کار رو می کنم. یه مطلب دیدم که می شه سرعت پردازنده ی گوشی رو بالا برد! حالا تا چه حد صحیحه نمی دونم.:11:

یکی از کارهای دیگه این روش اینه که می شه یک سری از برنامه ها رو در خود گوشی کرک و استفاده کرد.یکیش quickoffice 5 premier هستش!
سرعت cpu رو هم می شه تا حدی بالا برد ولی اصلا توصیه نمی شه چون ممکنه گوشی آسیب جدی ببینه.خود نوکیا یه چیزی می دونسته که سرعت رو تنظیم کرده!
در کل به دوستانی که حوصله ندارن همون opda پیشنهاد می شه :31:

supermorik
16-04-2008, 23:25
سلام اين برنامه خيلي باهاله اگه عملي باشه ديگه نيازي به symbiansigned و opda نداريم:8:
ولي اين نرم افزار MobileSigner در گوشيم نصب نشد تا وسط installing ميره ارور unable install ميده مشكلش چيه؟:41:
با تشكر:10:

1-شک نکنید که کار میکنه ! همونطور که گفتم من اینجا روی بیشتر از 20 گوشی نصبش کردم بدون مشکل
2- برای اینکه برنامه بطور کامل کار کنه حتما از اول تا آخر عملیات رو بدقت اجرا کنید! مخصوصا قسمت اول خیلی خیلی مهم هست در واقع محیط رو برای کارهای بعدی حاضر میکنه.

supermorik
16-04-2008, 23:27
یکی از کارهای دیگه این روش اینه که می شه یک سری از برنامه ها رو در خود گوشی کرک و استفاده کرد.یکیش quickoffice 5 premier هستش!
سرعت cpu رو هم می شه تا حدی بالا برد ولی اصلا توصیه نمی شه چون ممکنه گوشی آسیب جدی ببینه.خود نوکیا یه چیزی می دونسته که سرعت رو تنظیم کرده!
در کل به دوستانی که حوصله ندارن همون opda پیشنهاد می شه :31:

دوستان کل اجرای این برنامه برای اونهایی که برای اولین بار این کار رو میکنن بیشتر از 10 دقیقه کار نمیبره !

vtv004
17-04-2008, 09:35
1-شک نکنید که کار میکنه ! همونطور که گفتم من اینجا روی بیشتر از 20 گوشی نصبش کردم بدون مشکل
2- برای اینکه برنامه بطور کامل کار کنه حتما از اول تا آخر عملیات رو بدقت اجرا کنید! مخصوصا قسمت اول خیلی خیلی مهم هست در واقع محیط رو برای کارهای بعدی حاضر میکنه.

درست شد عزيز:11:

satttanism
17-04-2008, 10:26
برای من همه چیز درست شد به جز capson و capsoff که وقتی اجراشون می کنم گوشیو ریسیت میشه!