PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترين شيوه ايجاد پنل ادمين

saghishab
13-04-2008, 23:24
من پنل ادمين رو تو چند تا از پروژه هام بطور ابتكاري طراحي كردم. و براي ورود هم به ادمين سايت نام كاربري و رمز عبور مي دادم و ادمين هم از همان قسمتي كه اعضا وارد ميشن وارد ميشد و رمزشم قابل تغيير بود و مشكلي نداشت

حالا مي خام بدونم چه كار كنم كه پنل ادمين من امن باشه يعني هر كسي نتونه راحت وارد بشه؟؟

و بعد اين كه كلا اگه ادمين بخواد وارد پنلش بشه چي كار بايد بكنه آيا بايد فقط از همون كادر قسمت اعضا با رمز

مخصوص وارد بشه؟؟؟؟

ضمنا من با php & mysql كار مي كنم. و تمام كد هام رو هم خودم مي نويسم.

neopersia
14-04-2008, 01:30
اگه کدی رو که نوشتی امن باشه فرقی نمیکنه از کجا ادمین وارد بشه
اگر هم دلت بخواد میتونی برای پنل مدیریتی یه صفحه جدا درست کنی که از بقیه کاربرا جدا باشه و آدرس صفحه رو فقط به ادمین بدی
کلاً من برای ادمین سایت از یه کلاس جدا استفاده میکنم و سشنی هم که به ادمین میدم با کاربرای دیگه فرق میکنه تا تو اختیاراتشون تداخلی پیش نیاد

saghishab
14-04-2008, 16:39
من بين تمامي صفحات ادمين با سيشن ارتباط برقرار كردم. و شرطي هم بر اساس همون سيشن ها گذاشتم

كه هر كسي غير از ادمين نتونه وارد بشه و فكر كنم سيستم امني باشه

ولي مثلا راه ورود ميتونه اينطوري باشه كه ما فرض يه فرم ورودي مخصوص در صفحه اي جدا بسازيم و ادمين با تايپ

در url به اون صفحه بره مثلا:

grcd.ir/as/admin.php

اين روش خوبه يا ........

neopersia
15-04-2008, 00:03
فکر میکنم اینطوری بهتر باشه
حداقل کار کسی رو که میخواد از این راه وارد بشه سخت تر میکنه
البته بهتره برای اسمش هم از یه چیز گنگ تر استفاده کنی تا گیر ربات ها هم نیافته

saghishab
15-04-2008, 13:04
neopersia عزيز از كمكت ممنونم. ولي ايا مثلا من مي تونم يه لينك همرنگ با صفحه بزارم و فقط به ادمين بگم روي اون لينك كليك كنه و بعد فرم ورود ادمين باز بشه؟؟

البته بايد كاري كنم كه رنگ لينك تغيير نكنه؟؟؟ بنظرت اين روش چطوره؟؟؟

اصلا اگه خودت بودي چي كار مي كردي؟؟؟؟
----------------------
راستي تو براي يه سايتي با امكانات زير چقدر قيمت مي دادي؟؟؟
صفحه خبر
درباره ما
تماس با ما
پنل مخصوص اعضاي اصلي
صفحه دانلود
سيستم گالري عكي
سيستم نمايش خدمات شركت شامل 4 بخش كه هر بخش شامل عكس و مطلب و .... است
صفحه بررسي اهداف شركت
نمايش پروژه هاي شركت
سيستم سفارش پروژه
و ..............
بنظرت چقدر بگم خوبه؟؟؟؟؟؟

saghishab
15-04-2008, 13:10
البته تمامي اين امكانات دايناميك هستند و همچنين يه پنل بايد واسه ادمين بسازم تا همه اينا رو كنترل كنه

من با php $ mysql كار مي كنم.

neopersia
15-04-2008, 23:42
neopersia عزيز از كمكت ممنونم. ولي ايا مثلا من مي تونم يه لينك همرنگ با صفحه بزارم و فقط به ادمين بگم روي اون لينك كليك كنه و بعد فرم ورود ادمين باز بشه؟؟
اصلاً حرفش هم نزن
رباتها که رنگ لینکو نمیبینن! تازه برای بازدید کنندگان هم خیلی راحت لو میره. مثلاً کافیه کنترل و A رو بزنن و همه متن صفحه سلکت بشه!
به جای این میتونی هیچ لینکی به اون صفحه نسازی و مستقیماً ادرسشو به مدیر سایت بدی

بیشتر بستگی به پروژه و سلیقه شخصی داره. شاید صد تا روش باشه که همیچکدوم اشتباه نباشه

neopersia
16-04-2008, 00:14

----------------------
راستي تو براي يه سايتي با امكانات زير چقدر قيمت مي دادي؟؟؟
صفحه خبر
درباره ما
تماس با ما
پنل مخصوص اعضاي اصلي
صفحه دانلود
سيستم گالري عكي
سيستم نمايش خدمات شركت شامل 4 بخش كه هر بخش شامل عكس و مطلب و .... است
صفحه بررسي اهداف شركت
نمايش پروژه هاي شركت
سيستم سفارش پروژه
و ..............
بنظرت چقدر بگم خوبه؟؟؟؟؟؟
یه مقدار شلوغ شد جزئیاتش رو هم که من نمیدونم
نمیتونم قیمتی رو تخمین بزنم بستگی به کیفیت کاری داره که انجام میدی و وقتی که روش میزاری و مهمتر از اون اینکه از سیستمهای مدیریت محتوا استفاده میکنی یا خودت مینویسی، کار گرافیکی چقدر داره و چقدر روی طراحی استاتیکش کار کردی و...
بزار اول بقیه نظر بدن شاید منم یه حدودی دستم اومد