PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فایل های Exe و پنجره Open With

Moh3en_DDD
13-04-2008, 19:40
سلام ...

چند وقتیه وقتی می خوام فایل های Exe را باز کنم پنجره ی Open With باز می شه :31:
و برنامه های Exe را نمی دونم با کدوم برنامه باز کنم :31: ... البته اگر می شد حتما این کار را می کردم ...

به نظر خودم یک فایل اصلی ویندوزم پاک شده ... چون وقتی آنتی ویروس داشت ویندوز را چک می کرد یکی از ِDll های ویندوز را پاک کرد ...

ممکنه مشکل این باشه ؟

چطوری بفهمم آنتی ویروس کدوم Dll ها را پاک کرده بود تا دوباره برشون گردونم ؟

ویندوزم هم XP - Dark Edition هست ...

lord_ashkan_z
13-04-2008, 20:36
مشکل همون هست که گفتید:
یکی از فایل های اصلی ویندوزتا پاک شده است. البته بعید می دونم که این فایل کلا پاک شده باشد چون ویندوز کلا با این کار می کنه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

من به شما توصیه می کنم که ویندوز مجدد نصب کنی. البته احتمالا با repair کردن درست بشه ولی بعد از آن با مشکل رو به رو شوی

mahdi7610
13-04-2008, 20:55
سلام ...

چند وقتیه وقتی می خوام فایل های Exe را باز کنم پنجره ی Open With باز می شه :31:
و برنامه های Exe را نمی دونم با کدوم برنامه باز کنم :31: ... البته اگر می شد حتما این کار را می کردم ...

به نظر خودم یک فایل اصلی ویندوزم پاک شده ... چون وقتی آنتی ویروس داشت ویندوز را چک می کرد یکی از ِDll های ویندوز را پاک کرد ...

ممکنه مشکل این باشه ؟

چطوری بفهمم آنتی ویروس کدوم Dll ها را پاک کرده بود تا دوباره برشون گردونم ؟

ویندوزم هم XP - Dark Edition هست ...
سلام محسن جان

این مشکل به این دلیل است که فایل rundll32.exe که یکی از فایلهای اساسی سیستم عامل هست از بین رفته و این مشکل به همین دلیل است .

البته این فایل به تنهایی از بین نرفته بلکه به همراه چند فایل هم از بین رفته که این فایل مهمترینش هستش .
البته یکی دیگه از این فایلها explorer.exe هستش .

راستش من راهی براش نتونستم پیدا کنم . چون با این اوصاف ویندوز را ریپیر هم نمی شه کرد چون فایل اجرایی خود ویندوز هم از نوع exe هستش . اگه بتونی ویندوز را ریپیر کنی مشکل حل می شه .

البته یه انتی ویروس توی ادرسی که توی امضام هست وجود داره که برای ویروس کرنل گذاشتم .

انتی ویروسی هست که این مشکل را برای درایو ها حل می کنه اما برای برنامه ها امتحان نکردم . البته خود این انتی ویروس هم از نوع exe هست پس با این اوصاف اون هم نباید اجرا بشه .

موفق باشی .