PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست یک Refrence جامع درباره Indy

romixery
13-04-2008, 19:17
با سلام خدمت دوستان عزیزم
می خواستم ببینم که اگه کسی از دوستان یه Reference کامل را درباره Indy داره بزاره ممنون میشم.
راستش توی اینترنت جستجو کردم و Indy knowledgh base رو پیدا کردم که توش چیز خاصی نیست.
ممنون از کمک دوستان عزیزم
موفق باشین
بای

F A R H A D
14-04-2008, 07:21
سلام.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو ديديد؟

meghdad23
15-04-2008, 09:27
سلام
فکر میکنم دوستانمون توی سایت برنامه نویس هم بحثی روی اون انجام داده باشند

romixery
15-04-2008, 18:09
سلام.
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو ديديد؟
البته كه ديدم فرهاد جان. اين سايت اصليشه كه آخرين نسخه Indy رو هم از همين سايت گرفتم.

سلام
فکر میکنم دوستانمون توی سایت برنامه نویس هم بحثی روی اون انجام داده باشند

راستش من دنبال Reference هستم. خيلي دنبال بحث نيستم :8:
به هر حال بازم اگه كسي از دوستان منبعي رو دارن و پيشنهاد كنن ممنون ميشم.
موفق باشين
باي

VDeveloper
17-04-2008, 16:35
بخش عمده اطلاعات فردی که با Indy کار میکنه، از طریق مطالعه پروتکل هایی بدست میاد که میخواد ازشون استفاده کنه؛ یعنی، اگر در Indy یک کامپوننت برای Time Server می بینید، در صورتی می تونید درست از طرز کارش سر در بیارید که با پروتکل مربوطه آشنا باشید. درباره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] POP3, SMTP و... هم همین موضوع صادق هست.

romixery
18-04-2008, 10:14
خيلي ممنون. ببينم اين پروتكل ها هر كدوم مخصوص كاري هستن؟ راستش من يه برنامه دانلود كردم كه با دلفي نوشته شده و با سورس هم هست. در اون از كامپوننتهاي IndytcpClient و IndyTCPServer استفاده شده بود. برنامه در واقع دو برنامه جدا از هم بود. يكي Client و يكي هم براي Server. كارش هم اين بود كه با دادن Ip و يا نام كامپيوتر Server در Client ، سرور مي تونست از كامپوتر Client عكس بگيره و در سرور ذخيره كنه. درواقع يه نوع انتقال رشته دودوي بود. حالا ميخوام اينو ازتون بپرسم كه مثلا براي انتقال فايل هميشه از پروتكل TCP استفاده مي كنيم؟ اگه اينجوريه پس پروتكلهاي PoP3,SMTP و ... براي چي هستن؟ البته مثلا FTP رو ميدونم. تابلويه ديگه، براي انتقال فايل هستش. يعني با پروتكل TCP نميشه تحت Web كار كرد؟
راستي اگه ميشه بگين روي كدوم پروتكل وقت بزارم بهتره؟
خوب خيلي سوال پرسيدم. داستاني شد براي خودش:31:
خيلي ممنونم....
موفق باشين
باي

ghoghnoose_dana
18-04-2008, 11:21
خيلي ممنون. ببينم اين پروتكل ها هر كدوم مخصوص كاري هستن؟ راستش من يه برنامه دانلود كردم كه با دلفي نوشته شده و با سورس هم هست. در اون از كامپوننتهاي IndytcpClient و IndyTCPServer استفاده شده بود. برنامه در واقع دو برنامه جدا از هم بود. يكي Client و يكي هم براي Server. كارش هم اين بود كه با دادن Ip و يا نام كامپيوتر Server در Client ، سرور مي تونست از كامپوتر Client عكس بگيره و در سرور ذخيره كنه. درواقع يه نوع انتقال رشته دودوي بود. حالا ميخوام اينو ازتون بپرسم كه مثلا براي انتقال فايل هميشه از پروتكل TCP استفاده مي كنيم؟ اگه اينجوريه پس پروتكلهاي PoP3,SMTP و ... براي چي هستن؟ البته مثلا FTP رو ميدونم. تابلويه ديگه، براي انتقال فايل هستش. يعني با پروتكل TCP نميشه تحت Web كار كرد؟
راستي اگه ميشه بگين روي كدوم پروتكل وقت بزارم بهتره؟
خوب خيلي سوال پرسيدم. داستاني شد براي خودش:31:
خيلي ممنونم....
موفق باشين
باي بله برای انتقال فایل میشه از tcp استفاده کرد
smtp برای ارسال email و pop3 برای دریافت email هست برای ارتباط با برنامه های تحت وب که مورد نظر شماست idhttp برای این کار طراحی شده
و برای ایجاد برنامه های web application میتونین از مجموعه کامپوننتهای soap استفاده کنین

romixery
19-04-2008, 19:42
سلام- وقت بخير
خيلي ممنون كه جواب دادين. البته من در اينترنت سرچ كردم و به همه اين نتايج رسيده بودم. (البته بعد از پستي كه دادم).
حالا ببينم براي مثال اگه من بخوام به طور كامل كنترل يه كامپيوتر را از طريق Server بدست بگيرم بازم بايد از پرتكل TCP استفاده كنم (شبكه داخلي منظورمه ها نه اينترنت. به اينترنت هم مي رسيم)؟ منظورم از كنترل بدست گرفتن يعني اينكه برنامه اي رو روي Client از طريق Server باز كنم. تقريبا مثل برنامه هاي كنترل كامپيوتر در كافي نت ها.
موفق باشين
باي