PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش انیمیشن(قانونها و تکنیکها)و...

hadi_moom
13-04-2008, 09:23
سلام دیدم همچین تاپیکی وجود نداره گفتم ایجاد کنم .
میخوام هر اطلاعاتی که در مورد انیمیشن می دونم رو اینجا مطرح کنم بخصوص 12 قانون اصلیDisney که اگر در انیمیشن خوب رعایت بشه و اصولی هم رعایت بشه انیمیشن خوبی از آب در میاد امیدوارم که کار مفیدی انجام داده باشم و حتی اگر استقبال خوبی شد از دوستان انیماتورم مثل رامتین احمدی که انیماتور خیلی خوبی هستن هم در اینجا استفاده کنیم و همچنین از دوست خوب هندی Amrit Derhgawen هم بهره ببریم.

hadi_moom
13-04-2008, 09:41
اول از همه چندتا ریگ (Rig) میزارم تا با اونا بتونید انیمیت کنید.

ریگ برای Maya:
این ریگ کار دوستم رامتین احمدی هست ریگ معروفیه خیلیها باهاش انیمیت کردن حتی انیماتورهای معروف مثل Chads Sellers انیماتور blue Sky و keith lango انیماتور Disney

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MooM By Ramtin ver 4.0.0

از اینجا دانلودش کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MooM version ver 3.0

از اینجا دانلودش کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یک ریگ توپ.

دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدریگ برای 3DSmax:

دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دانلود:

hadi665
13-04-2008, 10:22
سلام هادی جان خیلی ممنونم
اما ای کاش در مورد اینکه چطور به بهترین شکل بتونیم مدل هامونو به این ریگ skin کنیم تا بتونیم انیمت کنیمشون ، یکمی توضیح بدی

hadi_moom
13-04-2008, 10:27
سلام هادی جان خیلی ممنونم
اما ای کاش در مورد اینکه چطور به بهترین شکل بتونیم مدل هامونو به این ریگ skin کنیم تا بتونیم انیمت کنیمشون ، یکمی توضیح بدی

این ریگا کلا آماده هستن و اگر شما بخواین مدلاتونو انیمیت کنین باید جدا ریگ بشن که اگر هر جای ریگ کردن مشکل دارید بگین با کمک دوستانم براتون حل میکنم

hadi665
13-04-2008, 13:01
من وقتی توی مکس 9 میخوام از skin استفاده کنم و یه محدوده رو برای یه استخون انتخاب کنم همش قرمز انتخاب میشه و اصلا اسموت انتخاب نمیکنه ، نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه
اگه یه توضیحی بدید ممنون میشم

hadi_moom
13-04-2008, 13:08
من وقتی توی مکس 9 میخوام از skin استفاده کنم و یه محدوده رو برای یه استخون انتخاب کنم همش قرمز انتخاب میشه و اصلا اسموت انتخاب نمیکنه ، نمیدونم منظورمو رسوندم یا نه

من الان Maya کار می کنم و بیشتر مسلت هستم ولی فرقی نمی کنه چون مکس هم کار کردم . و جدیدا هم باید بیشتر کار کنم یک برسی کنم مشکلتونو میگم.:31:

hadi_moom
13-04-2008, 13:30
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1. SQUASH AND STRETCH( له شدن و کش آمدن).

(در کل بحسها منظور از شخصیت یا کاراکتر صرفا فقط انسان یا حیوان نیست منظور هر شیئی که انیماتور به آن جان میدهد می باشد.)

این قانون به بیننده این حس را وارد می کند که شخصیت انیمیشن هنگام حرکت دارای وزن می باشد و حس شخصیت را به بیننده بهتر می رساند و بیننده از انیمیشن لذت بیشتری می برد.
این قانون در حالتهای چهره شخصیت خیلی مفید می باشد.مقدار استفاده از این فانون بستگی به نیاز حرکت شخصیت در صحنه دارد یعنی حرکت شخصیت این مقدار را تعیین میکند چون ممکن است مقدار کم و زیاد این قانون اون حس لازم را به بیننده نرساند حتی گاهی وقتها بعضی از انیماتورها به طور اصولی از این قانون استفاده نمی کنند و بیننده وجود انیماتور را احساس میکند و حتی از انیمیشن لذت نمی برد و متوجه مصنوعی بودن حرکت می شود پس انیماتور به طور ماهرانه ای باید از این قانون استفاده کند.
این قانون در تمام قسمت انیمیشن مورد استفاده قرار می گیرد از جمله:جهش توپ ، وزن شخصیت ، همچنین مقدار این قانون شخصیت روانی و احساسی فردی شخصیت انیمیشن را تعیین می کند.

مثالها :

در این مثال SQUASH AND STRETCH در کمر شخصیت می بینیم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر این مثال SQUASH AND STRETCH را در بر خورد توپ به زمین و همچنین هنگام پریدن می بینیم.

hrgh2
13-04-2008, 14:44
بحث جالبی هست منم کنجکاو شدم لطفا ادامه بدید

MAX X
13-04-2008, 14:54
عزیز این سایت ف ی ل ت ر

البته من که مشکل ندارم

این مشکل شما رو هم حل میکنه:31:

hrgh2
13-04-2008, 16:34
سلام hadi moon من یک سوال داشتم ( 3ds max )
ببینید زمانی که من یک کاراکتر را اسکلت بندی میکنم skin یا physique بهش میدم ولی اگر چیزی مثل یک دامن پاش باشه من دیگه نمیدونم چه کارش باید کنم ( امیدوارم منظورم را به خوبی رسونده باشم )

hadi_moom
13-04-2008, 17:45
سلام hadi moon من یک سوال داشتم ( 3ds max )
ببینید زمانی که من یک کاراکتر را اسکلت بندی میکنم skin یا physique بهش میدم ولی اگر چیزی مثل یک دامن پاش باشه من دیگه نمیدونم چه کارش باید کنم ( امیدوارم منظورم را به خوبی رسونده باشم )

خوب من و شما هم خیلی به هم نزدیک هستیم شما مرودشت منم شیراز.:31:

مثل اینکه دوستان در زمینه Skin مشکل دارن من یک فیلم آموزشی همین امروز فردا درست میکنم و میزارم تا دوستان استفاده کنن.

hrgh2
13-04-2008, 17:50
بابا ایول پس هموطنیم !!!!
راستی میتونید ویدئو را بی خیال بشید و وب بزارید ؟؟؟؟؟؟
آخه من دایال آپ هستم

alibitaraf
13-04-2008, 23:24
سلام هادی جان
ایول من عاشق ریگینگ هستم...
فقط یه سوال :
میدونی اگه بخوای اینو بسازی چیکار باید بکنیم:
مثلا ما یک کاراکتر مرغ دام . می خواهم که وقتی سرش رو تکون می دم خود به خود وreal time کاکل سرش تکون بخوره!!!!
توی تری دی مکس و مایا .....

SomeThink
14-04-2008, 06:32

اقا هادی اگه میشه من جوابتونو بدم !

اول رنگا : قرمز - نارنجی - زرد - ابی

قرمز : قسمتی که کاملآ جابجا میشود

نارنجی - زرد هم به همین صورت ولی کمتر

و ابی : این قسمت باید درست تو مفصل ها قرار داشته باشه ...

مهمترین نکته که من همیشه اشتباه میکردم اما به لطف مسابقه یاد گرفتم اینه که اول باید Skin رو بدین و بعد از Mesh smooth یا چیزای دیگه استفاده کنید!

خب اگه رنگا درست نبودن میتونین از Paint استفاده کنید ... اگه باهاش تو رنگها مشکل پیدا کردین یعنی جایی که میخواستین رنگ نمیشد یه گزینه زیرش داره که تیک خورده (bend ....) تیک اونو وردارین ...

خب فرض میکنیم که شما کار یه سمتو تموم کردین حالا برای سمت دیگه از mirror که چند تا زیر مجموعه پایین تره ایتفاده کنید ... خیلی سادس یه کم باهاش ور بری میفهمیش !

فکر کنم خیلی مزخرف توضیح دادم ... اگه مشکلی داشتی دور منو خیط بکش چون خودمم نفهمیدم چی نوشتم ... اصلآ همش تقصیر این پهنای بانده! ... :31:

شوخی کردم!:31:

hadi665
14-04-2008, 09:46
اقا هادی اگه میشه من جوابتونو بدم !

اول رنگا : قرمز - نارنجی - زرد - ابی

قرمز : قسمتی که کاملآ جابجا میشود

نارنجی - زرد هم به همین صورت ولی کمتر

و ابی : این قسمت باید درست تو مفصل ها قرار داشته باشه ...

مهمترین نکته که من همیشه اشتباه میکردم اما به لطف مسابقه یاد گرفتم اینه که اول باید Skin رو بدین و بعد از Mesh smooth یا چیزای دیگه استفاده کنید!

خب اگه رنگا درست نبودن میتونین از Paint استفاده کنید ... اگه باهاش تو رنگها مشکل پیدا کردین یعنی جایی که میخواستین رنگ نمیشد یه گزینه زیرش داره که تیک خورده (bend ....) تیک اونو وردارین ...

خب فرض میکنیم که شما کار یه سمتو تموم کردین حالا برای سمت دیگه از mirror که چند تا زیر مجموعه پایین تره ایتفاده کنید ... خیلی سادس یه کم باهاش ور بری میفهمیش !

فکر کنم خیلی مزخرف توضیح دادم ... اگه مشکلی داشتی دور منو خیط بکش چون خودمم نفهمیدم چی نوشتم ... اصلآ همش تقصیر این پهنای بانده! ... :31:

شوخی کردم!:31:

آقا ممنون اما من که چیزی نفهمیدم :31:

سلام هادی جان
فقط یه سوال :
مثلا ما یک کاراکتر مرغ دام . می خواهم که وقتی سرش رو تکون می دم خود به خود وreal time کاکل سرش تکون بخوره!!!!

خوب دوست عزیز شما میتونید اول اون قسمت کاکول رو انتخاب کنید و بعد از flex استفاده کنید تا کاکول ژله ای بشه و دیگه لازم به استخون بندی و ریگ برای کاکول نیست

hadi_moom
14-04-2008, 10:33
سلام هادی جان
فقط یه سوال :
علی جون تو مکس میتونی از Flex استفاده کنی و تو مایا از تلفیق joint ها و Hair Dynamic Curve که من برات یک اسکریپت مایا پیدا کردم میزارم کارو راحت میکنه 3 سوت چون اگر بخوام به صورت دستی توضیح بدم شاید درست منظورمو نفهمی بعد کلی هم طول می کشه:31:.

کار این Script اینطوره که وقتی کپیش کردی اینجا :Windows Drive:\Documents and Settings\User\My Documents\maya\Maya Ver\scripts
بعد مایا رو اجرا می کنی و اون قسمت مورد نظر مثلا تاج مرغ که مثلا یراش3 joint گذاشتی اول جوینت اول یا بیس تاجو انتخاب میکنی و بعد جوینت اخر که در کل 2 جویت رو باید انتخاب کنی و توی Enter Mel Command یا Script Editor میزنی ;makeIkHair این کار راحت انجام میشه و دیگه جوینت گردنو که تکون بدی تاج خودش اتوماتیک حرکت میکنه که برای تنظیم حرکتش هم خودش یکCurve به صورت فلش درست میکنه که یک سری گزینه داره.

لینک :

لینک مثال:

alibitaraf
14-04-2008, 20:56
من flex رو بلدم ولی خیلی بدرد نمی خوره چون اصاصش بر vertex هست . من می خوام براش مفصل درست کنم که روی اون مفصل ها به صورت لولا تکون بخوره.
اصلا کسی میتونه بگه که حرکت flex رو چه جوری میشه روی bone توی 3dmax آورد.....
از جواب همه ممنونم.....

hadi_moom
16-04-2008, 09:46
2. Anticipation (پیشبینی حرکت)

این قانون بینندگان را برای حرکت اصلی شخصیت آماده می کند مثلا شخصیت می خواهد از روی یک مانع بپرد که اول به سمت عقب می رود و خم می شود و بعد حرکت اصلی که همان پرش می باشد را انجام میدهد و آن حرکت اول که همان (پیشبینی حرکت) می باشد بینندگان را برای حرکت اصلی مطلع می کند و انیمیشن را جذابتر می کند این قانون در تمام حرکات شخصیت کاربرد دارد یک رقاص در صحنه تنها پرش و حرکات یکنواخت انجام نمی دهد بلکه قبل از اینکه به جلو حرکت کند به عقب حرکت می کند و بعد به جلو حرکت می کند.
یا اینکه اگر بخواهیم ترس شخصیت از یک چیز بهتر به بیننده منتقل کنیم این قانون کاربرد خوبی دارد.

مثالها:

RezaTayebiJ
18-04-2008, 18:16
Great!

جای این تاپیک واقعا خالی بود. ممنون.

کتاب The Animator`s Survival Kit محبوب ترین و یکی از بهترین کتاب ها در زمینه ی آموزش اصول متحرک سازی هست. اگه می تونید حتما از لینک پایین دانلودش کنید.

hadi665
18-04-2008, 20:44
ممنون رضا جان
بگم که این کتاب حجمش 33.5مگابایته اما ارزش دانلود داره

هادی جان کاره شما هم خیلی خوبه ، خیلی ممنون

hadi_moom
19-04-2008, 09:01
Great!

جای این تاپیک واقعا خالی بود. ممنون.

کتاب The Animator`s Survival Kit محبوب ترین و یکی از بهترین کتاب ها در زمینه ی آموزش اصول متحرک سازی هست. اگه می تونید حتما از لینک پایین دانلودش کنید.

آقا رضا ممنون که اینو گذاشتی اینجا منم میگم واقا ارزش دانلود داره من اینو خوندم و اگر دانلود نکنین ...:31:

hadi_moom
19-04-2008, 09:30
منم چندتا کتاب به قول خودمون خفن معرفی می کنم.

آین کتاب اسمش هست The Illusion of Life Disney Animation:

این کتاب کار دوتا از پیرمردهای دیسنی هست که نمی دونم هنوز هستن یا نه فکر کنم یکیشون هنوز در حیات باشه که اسمشون هست Ollie Johnston, Frank Thomas .
این کتاب در مورد کل انمیشنهای دیسنی و تکنیکهای دیسنی هست و حجمش (JPG | 110.2MB) ولی من کتاب اصلیشو که دوستم خریده بود دیدم کل برگاش روغنی و فکر کنم 2 یا 3 کیلو وزنش بود.:31:

RapidShare :

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Depositfiles:

اینم کتاب Timing for animation کار Harold Whitaker, John Halas هست.
این کتاب برای چگونگی زمانبندی حرکتها در انیمیشنه.

حجم: 4.58 _ 148 صفحه

deposit files:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4Shared:

hadi_moom
26-04-2008, 12:33
3. STAGING (وضعیت و حالت شخصیت در صحنه جلوی دوربین)

این قانون تعیین کننده یک حرکت یا حالت شخصت در صحنه می باشد به طوری که ارتباطی بین شخصیت و بیننده ایجاد کند وهمچنین و ضعیت قرار گرفتن شخصیت جلوی دوربین در هر فریم منظور داستان و همچنین منظور شخصیت در انیمیشن را به خوبی به بیننده برساند و با حرکاتی بیهودی و زیادی بیننده را سردر گم و گیج نکنیم و بیننده مفهوم داستان را نفهمد مگر اینکه ایده ما این باشد که در این صحنه بخواهیم بیننده را سر در گم و گیج کنیم.
همانطور که گفته شد این قانون برای رساندن منظور شخصیت و همچنین ایده و مفهوم داستان به بیننده می باشد.
همچنین پس زمینه یا محیطی که شخصیت در آن قرار دارد باید با یکدیگر همخوانی داشته باشد.

مثلا در عکس زیر در در قسمت 1 اگر ما تصویرمان را به طوری که میبینیم سیاه و سفید کنیم جوری باشد که باز بیننده منظور ما را در داستان بفهمد.
و در قسمت 2 ما با حالات شخصیتها به خوبی می فهمیم که منظور شخصیتها در صحنه چیست.

hrgh2
26-04-2008, 20:53
هادی جان خیلی خوبه لطفا ادامه بدید

hadi_moom
27-04-2008, 09:53
هادی جان خیلی خوبه لطفا ادامه بدید
ممنون عزیزم.
ولی فکر کنم همش زحمت بیهوده باشه چون می بینم کسی به انمیت اهمیت نمیده.:41:

ولی اول و آخر من کاره خودمو میکنم.:31:
بعد از اینکه 12 قانون دیسنی رو اینجا گذاشتم شروع میکنم به دادن تمرینهای انیمیت به صورت اصولی.:5:

alibitaraf
27-04-2008, 15:10
خيلي خوبه

ولي فکر کنم همش زحمت بيهوده باشه چون مي بينم کسي به انميت اهميت نميده.
چرا؟
مگه چيزي شده؟
من خيلي برام انيميت مهمه و از مهمترين قانون هاي انيميشنه که ما اون رو توي انيميشن پيکسار بسيار حرفه اي ميبينيم.
دوست دادرم تا آخرش ادامه بدي .......
اگه کسي نباشه من پايتم!!!!!

hadi_moom
27-04-2008, 15:38
خيلي خوبه
.
چرا؟
مگه چيزي شده؟
من خيلي برام انيميت مهمه و از مهمترين قانون هاي انيميشنه که ما اون رو توي انيميشن پيکسار بسيار حرفه اي ميبينيم.
دوست دادرم تا آخرش ادامه بدي .......
اگه کسي نباشه من پايتم!!!!!
ممنون علی جان.

hrgh2
28-04-2008, 19:32
قانون بعدی چی شد هادی جان
ما منتظریم

hadi_moom
29-04-2008, 20:39
کتاب معروف و مفید Cartoon Animation by Preston Blair که اگه دانلودش نکنید واقا ضرر کردید چون کلی چیز در مورد انیمیشن توش یاد میگرید.

حجم : 42MB
بازم میگم نگیریش ضرر کردی.

4shared Link:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدdepositfiles Link:

hadi665
30-04-2008, 09:32
سلام هادی جان خیلی ممنون که کمک میکنی
راستش من دارم کاره ساخت یک رباطو شروع میکنم که کلی بازو و مفصل داره یهو در راستای همین تاپیکت قاطی کردم گفتم برای انیمیت کردنش مدلسازی کنم یعنی میخوام اگه بشه وقتی دستشو حرکت میدم از مفاصل بچرخه و پیستون هاش فشرده بشن
به عکس زیر نگاه کن
میخوام اون پیستون وقتی با زاویه به سمت داخل فشرده میشه از نقطه پایین بچرخه و از خوده پیستون داخل بره
نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه
اگه نتونستم بگید تا بیشتر راهنمایی کنم
راستی من با مکس کار میکنم اگه راهی هست یه توضیحی بدید ممنون میشم هادی جان

hadi_moom
30-04-2008, 09:37
سلام هادی جان خیلی ممنون که کمک میکنی
راستش من دارم کاره ساخت یک رباطو شروع میکنم که کلی بازو و مفصل داره یهو در راستای همین تاپیکت قاطی کردم گفتم برای انیمیت کردنش مدلسازی کنم یعنی میخوام اگه بشه وقتی دستشو حرکت میدم از مفاصل بچرخه و پیستون هاش فشرده بشن
به عکس زیر نگاه کن
میخوام اون پیستون وقتی با زاویه به سمت داخل فشرده میشه از نقطه پایین بچرخه و از خوده پیستون داخل بره
نمیدونم تونستم منظورمو بفهمونم یا نه
اگه نتونستم بگید تا بیشتر راهنمایی کنم
راستی من با مکس کار میکنم اگه راهی هست یه توضیحی بدید ممنون میشم هادی جان

راستش درست نمیدونم چی میخوای.ولی فکر کنم میخوای روباتتو ریگ کنی درسته.
اگر میتونی بسشتر توضیح بده ممنون.

hadi665
30-04-2008, 09:57
خوب نگاه کن دوست عزیز من میخوام مثلا مثل شکل زیر اول یه بازو با پیتون ها و قید وسطش که از اون جا بازو بازو بسته میشه بسازم بعد هم وقتی من اونو میارم بالا یعنی بازو رو میبندم پیستون جمع شه ، یعنی خود به خود جمع شه و یعنی استوانه ی داخل پیستون فقط در جهت داخل پیستون رفتو آمد داشته باشه و خوده بنده ی پیتون هم فقط نسبت به قسمت زیریش حرکت دایره ای داشته باشه
یعنی یه چیزی که کاملا تعریف بشه و با حرکت دادن خوده بازوی زرد رنگ کله مجموعه حرکته طبیعی داشته باشه
میشه این کارو کرد؟
مثلا با راکتور یا چیزه دیگه؟

hadi_moom
30-04-2008, 10:02
خوب نگاه کن دوست عزیز من میخوام مثلا مثل شکل زیر اول یه بازو با پیتون ها و قید وسطش که از اون جا بازو بازو بسته میشه بسازم بعد هم وقتی من اونو میارم بالا یعنی بازو رو میبندم پیستون جمع شه ، یعنی خود به خود جمع شه و یعنی استوانه ی داخل پیستون فقط در جهت داخل پیستون رفتو آمد داشته باشه و خوده بنده ی پیتون هم فقط نسبت به قسمت زیریش حرکت دایره ای داشته باشه
یعنی یه چیزی که کاملا تعریف بشه و با حرکت دادن خوده بازوی زرد رنگ کله مجموعه حرکته طبیعی داشته باشه
میشه این کارو کرد؟

آره از شدنی میشه فقط باید یکم ریگ بلد باشی. من این کارو تو مایا انجام میدم . بعد تو مکس تست میزم ببینم تو مکس میتونم این کارو انجام بدم.
که اگر تونستم تو مکس این کارو کنم میگم چکار کنی آخه من خیلی وقت هست که درست حسابی مکس کار نمیکنم امیدوارم بتونم کمکت کنم .

hadi665
30-04-2008, 10:07
آره از شدنی میشه فقط باید یکم ریگ بلد باشی. من این کارو تو مایا انجام میدم . بعد تو مکس تست میزم ببینم تو مکس میتونم این کارو انجام بدم.
که اگر تونستم تو مکس این کارو کنم میگم چکار کنی آخه من خیلی وقت هست که درست حسابی مکس کار نمیکنم امیدوارم بتونم کمکت کنم .

خیلی ممنون داداش هادی
خیلی لطف داری اگه شد بهم یه توضیحی بدی حله
ممنون:11:

hadi_moom
30-04-2008, 12:15
میشه این کارو کرد؟

دوست عزیز تو مایا تونستم درش بیارم تو مکس هنوز تست نزدم .
خبرشو بهت میدم.

اینم فایل مایا:

hadi665
30-04-2008, 14:08
ای ول هادی دمت گرم ، تونستی
یعنی الآن اون مکعب نارجی که تکون بخوره اون پیستونا خودشون حرکت میکنند ؟
اینطوری خیلی عالیه
ممنون میشم برای مکسم راهنمایی کنی

alibitaraf
30-04-2008, 15:03
نوشته شده توسط hadi665
میشه این کارو کرد؟

سلام هادی جون من جوابتو می دونم :
می دونی ، همون طور که توی تصویر می بینی و اسم گزاری شده باید:

1. (t1) رو به (box 1) لینک کنی
2. باید pivot (dom 1) رو به نقطه ی مشخص شده که زرد است منطقل کنی
3. بعد (dom 1) رو انتخاب کنید و در قسمت Animation>Constraints>Position Constraints رو بزن و بلافاصله روی (box 1) کلیک کن
4. دوباره (dom 1) رو انتخاب کرده و در در قسمت Animation>Constraints>LookAt Constraints را زده و بلافصله روی(t 2) کلیک کنید
همین مراحل کار رو برای dom2 و (t 2) انجام بده.

اینم دانلود فایل مکس:

می تونی توی این تاپیک یه چیزایی گیر بیاری :

hadi665
30-04-2008, 15:34
ممنون علی جان دوست خوبم
خیلی لطف کردی
من اینو امتحان کردم جواب هم داد
قربانت

hadi_moom
30-04-2008, 15:44
ممنون علی جان دوست خوبم
خیلی لطف کردی
من اینو امتحان کردم جواب هم داد
قربانت
مشکلت حل شد.

hadi665
30-04-2008, 21:24
مشکلت حل شد.

ممنونم از شما و علی جان عزیز
بعله فعلا حله
ممنون

hadi_moom
01-05-2008, 10:37
4.STRAIGHT AHEAD انیمیت از اول صحنه تا آخر صحنه POSE TO POSE ANIMATION And انیمیت به صورت کلید کلید.

این قانون 2 بخش می باشد درروش اول(STRAIGHT AHEAD):در این روش انیمیشن را از حالت اول انیمیشن شروع به انیمیت کاراکتر میکیند به صورتی که پشت سرهم تا پایان صحنه کاراکتر را حرکت می دهیم تا انیمیت به پایان برسد در این روش ممکن هست شما تناسب و حالتهایی را که بر روی کاغذ پیاده کرده اید را به خوبی نتوانید بر روی کاراکتر خود بیاورید ولی میتوانیم انیمیت صحنه را زودتر به پایان برسانیم.
و در روش دوم (POSE TO POSE ANIMATION): در این روش انیمیت کاراکتر بیشتر طول میکشد چون شما به صورت کلید کلید (Frame Frame)حالتهای کاراکتر را در میارید . به صورتی که مثل انیمیشن دوبعدی به عنوان مثال اگر صحنه شما 20 فریم (کلید) باشد حالت اول کاراکتر را در فریم اول تمام میکنیم و حالت آخر را در فریم آخر و بعد به ترتیب کلیدهای میانی را تکمیل می کنیم.در این روش میتوانیم به حالتهای و تناسبها دلخواهی که برای کاراکترمان روی کاغذ پیاده کردیم برسیم وانیماتور به کنتراست دلخواه حالتهای کاراکتر برسد. و حتی میتوانیم از تلفیق این دو روش استفاده کنیم.

STRAIGHT AHEAD مثال:

آموزش با مثال POSE TO POSE ANIMATION

hadi_moom
01-05-2008, 10:52
برای بدست آوردن زمانبندی و آشنایی با انیمیت باید اول با چندتا توپ شروع به کار کنیم .

1: شما توپ فوتبال خود را بر روی زمین رها کنید و فیلم بگیرید یا اگر دوربین ندارید به خوبی تماشا کنید و بعد توسط یک کره در نرم افزارتان همین حرکت را به خوبی در آرید.
2: شما توپهای مختلف را بازسازی کنید مثل پینگ پنگ و دیگر توپها و همچنین یک توپ سنگین و یک توپ سبک مثل بادبادک.
3 : سپس توپ خود را به صورت کاراکتر در بیارید مثلا دنبال یک توپ کوچکتر بزاره یا از وری چندتا مانع بپره .

این تمرینها اصولیترین و ابدتایی ترین راه و روش هست که همه برای شروع انیمیشن استفاده میکنن.

توجه: فعلا سراغ کاراکتر دست و پا دار نرید چون ممکنه شما رو از انیمیت کردن در ابتدای راه معیوس کنه چون شما تا به حال انیمیت نکردیت و ممکنه تا حالا تجربه نکرده باشید و یک کاراکتر دست و پا دار برای شما یک قول به نظر بیاد و شما رو از انیمیت زده کنه .

اینم یک تست که قبلا زدم: :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینم یک تست زیبا از انیماتور پیکسار:

hrgh2
01-05-2008, 19:06
ممنون هادی جان

hadi_moom
10-05-2008, 08:56
اینم یک ریگ باحال هم برای Max هم برای Maya هر دو تو یک فایل.

این ریگ کار آقای ایلا سلیمانی هست.

اینم لینک دانلود :

alibitaraf
11-05-2008, 00:09
دستت درد نکه هادی جان ..
خیلی خوبه...
ادمه بده...
چند وقته نیستی....

SSS_HHH_OOO
11-05-2008, 21:55
من چیزی رو که از زبراش میارم تو 3ds max چطوری ریگ کنم؟؟؟ خیلی سنگینه!!!!

hadi665
11-05-2008, 22:06

:18::18::18::18:
میخوای اون مدلای سنگینو ریگ کنی :19:
مگه میشه ، آخه کامپیوترت هنگ میکنه که !!!!!
توی زیبراش یه جایی هست که میگن جزئیاتو به صورت یه displace میده بیرون یعنی مثلا یه تکسچری میده که توی مکس به مدلت displace بدیش
فکر کنم اگه اینو استفاده کنی مشکلت تا حدودی حل شه
البته من خودمم نمیدونم چطوریه:31:

SSS_HHH_OOO
11-05-2008, 22:53
:18::18::18::18:
میخوای اون مدلای سنگینو ریگ کنی :19:
مگه میشه ، آخه کامپیوترت هنگ میکنه که !!!!!
توی زیبراش یه جایی هست که میگن جزئیاتو به صورت یه displace میده بیرون یعنی مثلا یه تکسچری میده که توی مکس به مدلت displace بدیش
فکر کنم اگه اینو استفاده کنی مشکلت تا حدودی حل شه
البته من خودمم نمیدونم چطوریه:31:

عجب گیری شده این ریگ....

من حتی وقتی یه مقدار کار رو سنگین میکنم دیگه نمیتونم وارد 3ds max کنمش. یعنی کامپیوتر هنگ میکنه...

فکر کنم راه بهترش اینه که برم یه ابر کامپیوتر بخرم. البته اگه اون هم زیر بار این همه Face کمر خم نکنه.:31:

hadi_moom
12-05-2008, 08:56

سلام دوست عزیز همونطور که دوستمون آقا هادی گفت باید با Displacment این کارو انجام بدی چون این کاری که تو میکنی اصلا غیر ممکنه با اینقدر poly در اصل Low poly تو که میبر ی تو ز براش باید Uv شده باشه یا با ابزار خود زیبراش ابجکتتو Uv کنی و تو ز براش کلید Projection Master رو بزی و به آبجکتت جزئیات بدی بعد این جزئیاتو Export کنی و تو مکس به صورت Map دیسپلیسمنت به آبجکتت بدی که جزئیات رو تو رندر می بینی . و دیگه لازم نیست که اون آبجکت Hi Poly رو ریگ کنی اصلا همچین چیزی غیره استاندارده . و فقط همون Low poly تو ریگ میکنی و جزئیاتتو دیگه تو رندر می بینی.

hadi665
12-05-2008, 09:59
سلام دوست عزیز همونطور که دوستمون آقا هادی گفت باید با Displacment این کارو انجام بدی چون این کاری که تو میکنی اصلا غیر ممکنه با اینقدر poly در اصل Low poly تو که میبر ی تو ز براش باید Uv شده باشه یا با ابزار خود زیبراش ابجکتتو Uv کنی و تو ز براش کلید Projection Master رو بزی و به آبجکتت جزئیات بدی بعد این جزئیاتو Export کنی و تو مکس به صورت Map دیسپلیسمنت به آبجکتت بدی که جزئیات رو تو رندر می بینی . و دیگه لازم نیست که اون آبجکت Hi Poly رو ریگ کنی اصلا همچین چیزی غیره استاندارده . و فقط همون Low poly تو ریگ میکنی و جزئیاتتو دیگه تو رندر می بینی.

ها
پس منم یه چیزایی بلدما ،:31: امید به زندگیم رفت بالا ، دو ساعت دیگه امید دارم :31::31:

خوب البته یه راه دیگه هم هست که گمونم همون ریگ بدنی توی زیبراش هست که میگن خیلی قدرتمندم هست اما گمونم بازم در این صورت با آوردن مدل توی مکس مشکل داشته باشی
البته تو اگه بخوای فقط یه رندر از مدل به ما نشون بدی میتونی توی زیبرا کارو رندر کنی تا زیاد در گیرت نکنه

SSS_HHH_OOO
12-05-2008, 11:55
ممنون...
آخه با Displace کیفیت افت نمیکنه؟؟؟
یعنی همونطوری که در حالت Hipoly هست نمایش داده میشه؟؟؟؟؟

hadi_moom
12-05-2008, 11:58
ممنون...
آخه با Displace کیفیت افت نمیکنه؟؟؟
یعنی همونطوری که در حالت Hipoly هست نمایش داده میشه؟؟؟؟؟

نه افت نمیکنه ولی باید تنظیماتو درست انجام بدی .

برو یک آموزش گیر بیار که Export دیسپلیسمنت از زیبراش به مکس باشه .:10:

dejavu
12-05-2008, 17:06
واقعا جای این بحث خالی بود !! خسته شدیم اینقدر رندر v-ray دیدیم !!!!!!!!

hadi_moom
13-05-2008, 09:43
واقعا جای این بحث خالی بود !! خسته شدیم اینقدر رندر v-ray دیدیم !!!!!!!!

منظورت انیمیشنه ،انیمیشن تو ایران کلا جاش خالیه.:31:

SSS_HHH_OOO
13-05-2008, 11:34
نه افت نمیکنه ولی باید تنظیماتو درست انجام بدی .

برو یک آموزش گیر بیار که Export دیسپلیسمنت از زیبراش به مکس باشه .:10:
ممنون. همین کار رو میکنم..

blackfox
15-05-2008, 07:43
اگه به امید خدا از این کنکور جون سالم به در بردم ، حتما تابستون یه آموزش کامل واسه ریگینگ و انیمیتینگ میذارم . اول ریگ مدل انسان و انیمیتش و همین طور ریگ و انیمیت ماشین و ...
hadi_moom جان ممنون از زحماتت

sweetanimate
01-06-2008, 09:55
هیچ گاه در انیمیشن تمام اجزا متحرک سازی شده با هم نمی ایستند و هنگامی که بعضی از اجزا ایستاده اند قسمتهای دیگر هنوز به حرکت خود ادامه میدهند .
این جلوه بر اساس وزن اجزای به حرکت درآمده اجرا می شود و به ترتیب اجزای سنگین تر با بازه حرکتی کم تر زود تر از حرکت باز می استند و اجزای سبک تر با حرکات راحت و ملایم تر دیر تر از حرکت باز می ایستند .

نمونه : حرکت چرخشی ضربه گلف
هنگامی که می خواهیم به توپ ضربه بزنیم ابتدا نیرو از مرکز ثقل بدن وارد دستان شده و حرکت چرخشی کمر باعث میشود که ما به نیروی بیشتری به توپ ضربه بزنیم . اگر خوب و درست این ضریه را اجرا کنید متوجه می شوید که بعد از برخورد چوب گلف به توپ ابتدا اجزای میانی و در گیر با مرکز ثقل بدن از حرکت باز می ایستند و بعاث می شود که ما بتوانیم با کم کردن سرعت حرکت دست آن را نگه داریم .

نکته : این قانون ارتباط مستقیمی با قوانین نیوتن دارد .
- هیچ جسم در حال حرکتی از حرکت باز نمی ایستد مگر اینکه نیرو یا نیروهایی مانع حرکت آن بشوند
- هیچ جسم ساکنی حرکت نمیکند مگر اینکه نیرو و یا نیروهایی باعث حرکت ان بشوند .

SSS_HHH_OOO
01-06-2008, 15:48
هیچ گاه در انیمیشن تمام اجزا متحرک سازی شده با هم نمی ایستند و هنگامی که بعضی از اجزا ایستاده اند قسمتهای دیگر هنوز به حرکت خود ادامه میدهند .
این جلوه بر اساس وزن اجزای به حرکت درآمده اجرا می شود و به ترتیب اجزای سنگین تر با بازه حرکتی کم تر زود تر از حرکت باز می استند و اجزای سبک تر با حرکات راحت و ملایم تر دیر تر از حرکت باز می ایستند .

نمونه : حرکت چرخشی ضربه گلف
هنگامی که می خواهیم به توپ ضربه بزنیم ابتدا نیرو از مرکز ثقل بدن وارد دستان شده و حرکت چرخشی کمر باعث میشود که ما به نیروی بیشتری به توپ ضربه بزنیم . اگر خوب و درست این ضریه را اجرا کنید متوجه می شوید که بعد از برخورد چوب گلف به توپ ابتدا اجزای میانی و در گیر با مرکز ثقل بدن از حرکت باز می ایستند و بعاث می شود که ما بتوانیم با کم کردن سرعت حرکت دست آن را نگه داریم .

نکته : این قانون ارتباط مستقیمی با قوانین نیوتن دارد .
- هیچ جسم در حال حرکتی از حرکت باز نمی ایستد مگر اینکه نیرو یا نیروهایی مانع حرکت آن بشوند
- هیچ جسم ساکنی حرکت نمیکند مگر اینکه نیرو و یا نیروهایی باعث حرکت ان بشوند .

جالب بود... ممنون.........

sweetanimate
01-06-2008, 21:21
slow in and slow out که بیشتر با نام ease in and ease out شناخته می شود به نوع زمانبندی فریم ها برای ایجاد اکشن گفته می شود .
یه طور کلی حرکات در انیمیشن و حتی دنیای واقعی هرگز به یک سرعت آغاز نمی شود و با یک سرعت نگه داشته نمی شود . البته منظود حرکات جانداران است نه ماشین ها و غیره
ابتدا آغازحرکت برای اینکه بتوانیم جسم را جابجا کنیم نیروی زیادی به آن وارد میکنیم و آرام آرام جسم با اضافه شدن سرعتش شروع به حرکت میکند و پس از آنکه نیروی اصطکاک از بین رفت در مراحل میانی سرعت حرکت زیاد شده و بالاخره در مراحل پایانی حرکت که نیروهای مخالف انرژی مضاعفی برای نگه داشتن جسم وارد میکنند با کم کردن سرعت حرکت آرام آرام آن را نگه می دارند تا جسم کاملا" از حرکت باز ایستد .

نمونه : هنگامی که توپی را از سطح بلندی به سمت زمین رها کنید می بینید که در جند لحظه اول سرعت آن کم است و کم کم سرعتش زیاد می شود و هنگامی که به سطح زمین برخورد میکند چون دارای اینرسی حرکتی است با همان سرعت تغییر جهت می دهد تا اینکه نیروی بالا برندگی توپ رفته رفته کاهش می یابد و نیروی جاذبه زمین این نیرو را دفع میکند در نتیجه پس از چند لحظه کوتاه که سرعت توپ در هوا کم شده به سمت زمین تغییر جهت می دهد و دوباره همان اتفاق اول تکرار می شود تا اینکه بالاخره نیروی بالا برندگی توپ که در اثر رها کردن توپ به سمت زمین بوجود امده در مقابل نیروی جاذبه زمین رفته رفته کاهش یابد و توپ کاملا" در حالت ایستا روی زمین قرار بگیرد .

sweetanimate
02-06-2008, 21:51
می بینم که انیمیشن خیلی طرفدار داره .
جالبه که ما به محاورات ابزاری در انیمیشن خیلی بیشتر از خود انیمیشن به مفهوم واقعی توجه می کنیم .
انیمیشن یعنی جان دادن - آفریدن - یعنی از روح خود به یک کارکتر دمیدن - یعنی زنده کردن و زندگی بخشیدن نه مدلسازی و رندر و نه اینکه مایا قویتره یا مکس . . .
برای همینه که هیچوقت انیمیشن تو ایران رشد نمیکنه .
آقای عظیمی تو همایش انیمیشن راست می گفت :جوونهای ما تنبل و کم حوصله اند و اگه همینطور پیش بره تا سالهای اتی ما همچنان در گیر مشکلات محاوره ای هستم .
متاسفم.

hrgh2
21-06-2008, 17:05
نکنه قانونها تموم شد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چرا کسی ادامه نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hadi_moom
22-06-2008, 10:01
می بینم که انیمیشن خیلی طرفدار داره .
جالبه که ما به محاورات ابزاری در انیمیشن خیلی بیشتر از خود انیمیشن به مفهوم واقعی توجه می کنیم .
انیمیشن یعنی جان دادن - آفریدن - یعنی از روح خود به یک کارکتر دمیدن - یعنی زنده کردن و زندگی بخشیدن نه مدلسازی و رندر و نه اینکه مایا قویتره یا مکس . . .
برای همینه که هیچوقت انیمیشن تو ایران رشد نمیکنه .
آقای عظیمی تو همایش انیمیشن راست می گفت :جوونهای ما تنبل و کم حوصله اند و اگه همینطور پیش بره تا سالهای اتی ما همچنان در گیر مشکلات محاوره ای هستم .
متاسفم.

خیلی ممنون .

منم مدتی هست جایی مشغول کارم.
حتما ادامه میدم سر فرصت.

mr_max
12-10-2008, 15:11
مرسی از مطالب خوبتون
حالا من میگم با این استفاده از این مدلهای rigging شده بیایم یه سری دمو بسازیم و بزاریم
دمو های کوتاه مثل کارهای animation mentor
نظرتون چیه؟

hadi_moom
14-10-2008, 01:35
مرسی از مطالب خوبتون
حالا من میگم با این استفاده از این مدلهای rigging شده بیایم یه سری دمو بسازیم و بزاریم
دمو های کوتاه مثل کارهای animation mentor
نظرتون چیه؟

منم موافقم.:thumbsup::10:

mr_max
15-10-2008, 02:09
هیچ کس دیگه ای حاضر نیست بیاد شرکت کنه؟ :hmm:
فکر کنم باید یه تاپیک جدید بسازیم در این باره
هادی جان خب ما شروع میکنیم تا بقیه هم بهمون بپیوندن :26:
اول با توپ شروع کنیم یا کاراکتر؟؟

Hamidreza2007
01-12-2008, 00:09
سلام...ادامه بدید لطفا...

mohceni
02-12-2008, 00:12
سلام: یکی به من بگه چطوری میشود ریش وسبیل ساخت؟

SSS_HHH_OOO
03-12-2008, 12:31
سلام: یکی به من بگه چطوری میشود ریش وسبیل ساخت؟

خوب اگه میخوای خیلی طبیعی بشه باید از hair and fur یا یه پلاگین ساخت مو استفاده کنی....
اگه میخوای فانتزی بسازی یه باکس بذار و تغییر شکلش بده تا شبیه به سبیل و ریش بشه...
این کار رو میتونی با زبراش هم انجام بدی..... با قلم ریز شروع کنی خطوطی رو سطح صورت ایجاد کنی تا شبیه ریش بشه...

hrgh2
05-12-2008, 10:47
در تکمیل سخن دوستم شهاب
اگه میخوای اون ریش و سبیل فانتزی که باکس مدلینگ کردی حالت ارتجاعی و انعطافی هم داشته باشه تا در انیمیشن ازش استفاده کنی میتونی از مادیفیر Flex هم استفاده کنی

Aminzikzak
09-12-2008, 01:59
سلام ...
تاپیک پرباریست ...
هادی جان خسته نباشی ...
استیکی شد ...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
•♥•

smax3d
03-01-2009, 20:36
سلام هادی جان
ممنون میشیم ادامه بدی
من هم موافق حرف آقای mr max هستم و برای ساخت دموی کوچیک از ریگ استارت رو زدم
فعلا یا علی

Excel-VB
25-01-2009, 10:16
آقا ممنون اما من که چیزی نفهمیدم :31:

خوب دوست عزیز شما میتونید اول اون قسمت کاکول رو انتخاب کنید و بعد از flex استفاده کنید تا کاکول ژله ای بشه و دیگه لازم به استخون بندی و ریگ برای کاکول نیست

سلام بر دوستان عزيز
من علاقه بسياري به 3dmax دارم و تمرينات زيادي هم انجام داده ام كلا تخصصم در اسلايد سازي است ... اخيرا به انيميشن هم علاقه مند شده ام .... پست ها را مطالعه مي كردم كه اين پست و پست قبلي را ديدم و برايم سوالي مطرح شد:
1- معني ريگ چيست؟؟ دوستان خيلي از اين كلمه استفاده مي كنند!
2- در توضيح دوستمون در پست فوق كه گفته بودند بايد رنگ ها را جابجا كني، آيا در مكس اين امكان وجود دارد؟؟ چگونه مي توان دستور داد كه رنگ خاصي جابجا شود و رنگ خاص ديگر بعد از آن؟!

متشكرم

SSS_HHH_OOO
29-01-2009, 22:27
سلام بر دوستان عزيز
من علاقه بسياري به 3dmax دارم و تمرينات زيادي هم انجام داده ام كلا تخصصم در اسلايد سازي است ... اخيرا به انيميشن هم علاقه مند شده ام .... پست ها را مطالعه مي كردم كه اين پست و پست قبلي را ديدم و برايم سوالي مطرح شد:
1- معني ريگ چيست؟؟ دوستان خيلي از اين كلمه استفاده مي كنند!
2- در توضيح دوستمون در پست فوق كه گفته بودند بايد رنگ ها را جابجا كني، آيا در مكس اين امكان وجود دارد؟؟ چگونه مي توان دستور داد كه رنگ خاصي جابجا شود و رنگ خاص ديگر بعد از آن؟!

متشكرم

خوب منظور شما رو از سوال دوم نفهمیدم..
ولی برای سوال اول...

شما وقتی بخوای یه موجودی که دست و پا داره رو حرکت بدی اگه بخوای نقطه به نقطه جسمت رو جابجا کنی هیچوقت حتی نمیتونی 3 ثانیه انیمیشن بسازی...برای این مشکل امکاناتی رو فراهم کردن که شما یک اسکلت برای کارتون تعریف میکنید و از چرخوندن مثلا دست اسکلت دست کاراکتر شما حرکت میکنه...

خوب عمل نسبت دادن اجزا اسکلت به جسم رو میگن ریگ..یعنی مشخص کنی که دست اسکلت کجاها رو حرکت بده یا مثلا پای اسکلت کجای جسم رو تکون بده...این کار خیلی سخت و تخصصی هست...

Excel-VB
04-02-2009, 10:18
خوب منظور شما رو از سوال دوم نفهمیدم..
ولی برای سوال اول...

شما وقتی بخوای یه موجودی که دست و پا داره رو حرکت بدی اگه بخوای نقطه به نقطه جسمت رو جابجا کنی هیچوقت حتی نمیتونی 3 ثانیه انیمیشن بسازی...برای این مشکل امکاناتی رو فراهم کردن که شما یک اسکلت برای کارتون تعریف میکنید و از چرخوندن مثلا دست اسکلت دست کاراکتر شما حرکت میکنه...

خوب عمل نسبت دادن اجزا اسکلت به جسم رو میگن ریگ..یعنی مشخص کنی که دست اسکلت کجاها رو حرکت بده یا مثلا پای اسکلت کجای جسم رو تکون بده...این کار خیلی سخت و تخصصی هست...

با سلام و تشكر از توجه و پاسخ شما
منظور بنده از اولويت رنگ ها اين بود كه مثلا 4 آبجكت داريم با 4 رنگ مختلف (يعني كل آبجكت ها با 1 رنگ خاص متريال داده شوند) حال بگوييم كه اول فلان رنگ حركت كند سپس در ادامه آن با دستور رابطه پدر و فرزندي يعني Link يا دستور ديگري آبجكت ديگر با فلان رنگ تكان بخورد يا حركت كند ...
البته اين برداشت من از صحبت دوستمون بود ...
با احترام
كاويان

ZOHAA
22-02-2009, 11:45
سلام اگه میتونی لطفا کمکم میکنی؟ یه پروژه فوری دستمه که یه جاش گیر کردم. میخوام تو یه باکس یه فیلم نمایش بدم و هم زمان رندر بگیرم مثله یه تلوزیون روشن تو میدونی باید چی کار کنم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنی.

b3dnet
03-03-2009, 16:11
سلام اگه میتونی لطفا کمکم میکنی؟ یه پروژه فوری دستمه که یه جاش گیر کردم. میخوام تو یه باکس یه فیلم نمایش بدم و هم زمان رندر بگیرم مثله یه تلوزیون روشن تو میدونی باید چی کار کنم؟ ممنون میشم اگه کمکم کنی.

خوب میتونی توی یکی از material هات به جای عکس یه فیلم انتخاب کنی و به اندازه ی time فیلم زمان animation زیاد کنی ( تعداد فریم)

البته باید نوع فیلم Mpeg , Mov , Avi البته من Avi انتخاب کردم نیومد...

البته این سوالو تو این تایپیک نباید میزنی....

m@d
05-03-2009, 00:36

چرا از افتر افکت استفاده نمی کنی تا زمان رندرت پائین تر بیاد ؟
موقعی که داری کامپوزیشن می کنی یه فلیم بنداز توی باکسه همزمان با فریم هات و رنگبندی هات اون رو هم رندر کن که از نرم افزار های سه بعدی رندرش زمان کم تری داره

Reza Razor
21-03-2009, 21:33
درود!
من میخوام صورت یا بدنه ی یه سرباز هخامنشی رو البته بعنوان یه کار آموزشی بعنوان یه تازه کار انجام بدم مشکلم اینه که نمیدونم چطوری عکس یا اسکن های front view و side view شو تهیه کنم کسی داره لطف کنه بذاره!

/.,mnb
21-03-2009, 21:58
درود!
من میخوام صورت یا بدنه ی یه سرباز هخامنشی رو البته بعنوان یه کار آموزشی بعنوان یه تازه کار انجام بدم مشکلم اینه که نمیدونم چطوری عکس یا اسکن های front view و side view شو تهیه کنم کسی داره لطف کنه بذاره!

خب منظورتون بلوپرينت هست؟
اگه بلوپرينت مي خواهيميد مي تونيد اينجا درخواست بديد:

موفق باشيد.

Reza Razor
21-03-2009, 22:00
گفتم که تازه کارم!
اوکی پس به اینا میگن بلوپرینت!
مرسی

elone
27-04-2009, 17:26
هادی جان خسته نباشی لطف کردی.:5::11::40:

mashkoook
15-01-2010, 14:59
سلام خدمت همه دوستان من از ریگ کردن تقریبا هیچی نمی دونم
می خواستم اگه بشه کمکم کنین یه تراکتور رو به یه آدم آهنی تبدیل کنم مهم نیست که این تبدیل منطقی باشه یا نه حتی می تونه موقع تبدیل شدن یه قسمتاش حذف یا اضافه شه!:20:

musicjet
26-01-2010, 02:17
دوستان چه جوری میشه رفلکس روی اشیا ایجاد کرد؟ مثلا توی محیط آشپزخونه عکس وسائل روی یخچال که جنسش از استیله و رفلکس داره دیده میشه. یا روی زمین عکس اشیا به صورت برعکس میفته.
ممنون میشم راهنمایی کنید. و مراحلشو توضیح بدید.

3dmap
14-06-2010, 21:01
سلام خدمت همه دوستان!

یه شش ماهی هست که کسی به اینجا سر نزده من هم تازه این تاپیک رو مطالعه کردم
خیلی عالیه ولی چرا ادامه ندادید؟!!

hadi_moom
14-06-2010, 23:49
سلام خدمت همه دوستان!

یه شش ماهی هست که کسی به اینجا سر نزده من هم تازه این تاپیک رو مطالعه کردم
خیلی عالیه ولی چرا ادامه ندادید؟!!

سلام .:11:

مدتی بود به خاطر یک سری مشکل نتونستم ادامه بدم.

ولی اگر دوستان مایل باشن دوباره ادامه میدیم.:10:

hrgh2
15-06-2010, 10:22
کجا بودی هادی؟
معلومه که میخوایم ادامه بدی ...:40:

Unknown_CG
30-06-2010, 19:19
دوستان عزیز قوانین تقریبا 26 تا هستند البته 14 تا از این قوانین باید رعایت شه...و مابقی جذابیت کار مارو بالا میبره...!

من 12 قوانین اولیه رو واستون میگم مابقی قوانین تجربی هستش که بعدا به شرح اونها می پردازیم...

1. Timing
2. Ease In and Out (or Slow In and Out)
3. Arcs
4. Anticipation
5. Exaggeration
6. Squash and Stretch
7. Secondary Action
8. Follow Through and Overlapping Action
9. Straight Ahead Action and Pose-To-Pose Action
10. Staging
11. Appeal
12. Personality

sharin
12-08-2010, 23:17
آقا خواهشن ادامه بديد. خيلي عالي هستن.
من تازه اينجارو پيدا كردم و دارم از اول مي خونم.
ممنون.

موفق باشيد.
يا علي.

hadi_moom
12-08-2010, 23:26
آقا خواهشن ادامه بديد. خيلي عالي هستن.
من تازه اينجارو پيدا كردم و دارم از اول مي خونم.
ممنون.

موفق باشيد.
يا علي.

حتما ادامه میدیم.:10:

amirsadraii
20-08-2010, 14:37
سلام دوستان من تا حالا انیمیشن کار نکردم اما کارم معماریه میخوام یه انیمیشن ساده بزنم به این صورت که دوربین وارد خونه بشه واز مبلمان فیلم بگیره الته با وی ری مکس .سیستمم 5هسته ای با 8 گیگ رمه اگه کسی آموزشی داره کمکم کنه ممنون

masood alikhany
31-08-2010, 18:33
:8:mr30 baraie komak bozorget

w13rasol
18-09-2010, 22:57
اين دهمين صفحه اي است كه باز شده ولي چرا مراحل كار يا منبعي كه بشه از ابتدا رينگ كردن رو آموزش بده رو معرفي نمي كنيد
آقا هادي ممنونم ولي ادامه بديد
اگر ميشه مراحل كار رو روي يك ابجكت به صورت تصويري بزاريد

pat.mat71
11-07-2011, 19:32
آخه چرا مبحث به این خوبی و مفیدی که داشت انقدر عالی پیش میرفت و ول کردید؟

hafzei93
29-07-2011, 10:28
دانلود نمیشه چکار کنم

pcsoft
01-08-2011, 21:35
سلام خسته نباشید.
من یه کاربر صفر در کار با مایا هستم. تصمیم قطعی گرفتم که مایا رو یاد بگیرم از شما راهنمایی می خوام که:
1- یک منبع یا کتاب فارسی در صورت امکان معرفی کنید تا بتونم یاد بگیرم.(از بین DVD های آموزشی فارسی کدوم رو پیشنهاد میدین؟)
2- من اگه از امروز شروع کنم و روزی 5 ساعت کار و مطالعه کنم به نظرتون کی از صفر بودن در میام و می تونم یه کارای حالا هر چند ساده رو انجام بدم.(منظورم از کار، خروجی یعنی مثلا انیمیشن یا مدل است)
مشخصات من:
کنجکاوی: 100%
علاقه به انیمیشن: 100%
تلاش:80%

ممنون

reza_rashte
25-10-2011, 02:24
سلام من می خواستم ازتون خواهش کنم یک جنین برام طراحی کنید.

reza_rashte
30-10-2011, 19:12
سلم.
حمید جان من اگه بخوام طراحی کاراکترو یاد بگیرم باید چیکار کنم هیجا آموزش روشن(واضع) طراحی کاراکتر نیست.:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:

jamshidi20
13-01-2012, 12:18
سلام به همگي . يه سوال داشتم..
كسي ميدونه اين ميان برنامه هاي تلويزيني رو با چه برنامه اي ميسازن؟ (مثل ميان برنامه فارسي 1 يا ... كه يه آرم متحرك مياد و بهد زمان پخش برنامه هاي رو ميگه؟)
ممنون

amin256
18-02-2012, 23:51
سلام به همگي . يه سوال داشتم..
كسي ميدونه اين ميان برنامه هاي تلويزيني رو با چه برنامه اي ميسازن؟ (مثل ميان برنامه فارسي 1 يا ... كه يه آرم متحرك مياد و بهد زمان پخش برنامه هاي رو ميگه؟)
ممنون
سلام
من فکر میکنم این ترکیبی از 3d max و after effects هست
توی شبکه زمزمه هم اگه دیده باشی اون روبانها که از وسط صحنه رد میشن کار مکسه

---------- Post added at 11:51 PM ---------- Previous post was at 11:48 PM ----------

سلم.
حمید جان من اگه بخوام طراحی کاراکترو یاد بگیرم باید چیکار کنم هیجا آموزش روشن(واضع) طراحی کاراکتر نیست.:41::41::41::41::41::41::41::41::41::41:
اگر با زی براش کار کرده باشی میبینی یک نرم افزار تخصصی ساخت کاراکتر هست
آموزشش هم تو بازار یافت میشه
من کار کردم واقعا که محشره.

pedi_sa
21-02-2012, 16:40
سلم.

طراحی کاراکتر آموزشی نیست...هر tutorial ای رو هم که پیدا کنی، فقط یک روشه...در صورتی که چندین روش برای هر چیزی هست
بستگی داره منظورت از طراحی کاراکتر چی باشه...منظورت شغل "طراح کاراکتر" یا مدلساز کاراکتر...

در هر دو صورت برای این که توی کارت عالی شی اول از همه باید طراحی و آناتومی رو یاد بگیری

واسه مدل سازی کاراکتر بهتره با مدل سازی اصولی آناتومی بدن انسان (رئال) شروع کنی و سعی کنی رئال کار کنی بعد به کاراکتر های فانتزی رو بیاری (از رئال شروع کنی آناتومی رو خیلی خوب میفهمی و چون مدل انسان رئال سخت تر از فانتزیه، مدل سازی فانتزی خیلی برات سریع تر و راحت تر میشه)
در مدلسازی کاراکتر بعد از آناتومی مهمترین چیز رعایت topology که فرم خطوطی کارت هست
واسه همین هر آموزشی دیدی خیلی به topology کارها دقت کن

اگه می خوای یه طراح کاراکتر حرفه ای بشی و میخوای این رشته رو اصولی یاد بگیری ، اول از همه طراحی رو باید خیلی خوب یاد بگیری...بعد بیای یه نرم افزار واسه مدل سازی انتخاب کنی کار کنی (3DsMax یا Maya یا XSI ...) بعد یه نرم افزار مدل سازی دیگه به نام Zbrush رو یاد بگیری که یه نرم افزار تکمیل کننده اس و برای جزئیات یا detail دادن خیلی کاربردیه... (اگه منظورت صرفا مدلساز کاراکتر بود تا همین جا برسی خیلی هم عالیه بعدش فقط تمرین با نرم افزاره که تو رو قوی میکنه)
اگه هدفت اینه که کاراکتر دیزاینر موفقی باشی (حتی در سطح جهانی مطرح باشی)، بهتره Digital painting رو هم با photoshop یاد بگیری که کانسپتهای کاراکترهاتو بتونی خیلی خوب نشون بدی!!ولی بازم بگم مهمترین چیز واسه یه کاراکتر دیزاینر طراحیه...بهتره با طراحی هم مطالعاتی راجع به مبانی هنرهای تجسمی و رنگها هم داشته باشی...

2ERroR
06-04-2012, 12:12
بحث جالبیه
دوستان لطفا ادامه بدین
من تازه کار هستم و در حد تیم ملی به پویا نمایی علاقه دارم
3 تا سوال داشتم :
1 . آیا با 3dmax میشه بازی ساخت ؟
2.اسم چند پروژه(فیلم،بازی یا هر چیز دیگه ای) معروف که با 3dmax ساخته شده رو بیان کنید
3. میخواستم بدونم قطعات سخت افزاری من واسه 3dmax 2012 مناسبه؟
پردازنده : E7500 Intel - دو هسته ای - هر هسته 2.93 ghz
گرافیک : 1 گیگابایت geforce 9500 - gt
رم : 8 گیگابایت DDR 3
سیستم عامل : ویندوز 7 - 64 بیتی
اگه پیشنهادی واسه من که تازه کار هستم دارین بیان کنید
چون آموزشهایی که انجام میدم خسته کننده شده
و سرعت رندرم خیلی پایینه

Mostafa 3D
06-04-2012, 15:54
بحث جالبیه
دوستان لطفا ادامه بدین
من تازه کار هستم و در حد تیم ملی به پویا نمایی علاقه دارم
3 تا سوال داشتم :
1 . آیا با 3dmax میشه بازی ساخت ؟
2.اسم چند پروژه(فیلم،بازی یا هر چیز دیگه ای) معروف که با 3dmax ساخته شده رو بیان کنید
3. میخواستم بدونم قطعات سخت افزاری من واسه 3dmax 2012 مناسبه؟
پردازنده : E7500 Intel - دو هسته ای - هر هسته 2.93 ghz
گرافیک : 1 گیگابایت geforce 9500 - gt
رم : 8 گیگابایت DDR 3
سیستم عامل : ویندوز 7 - 64 بیتی
اگه پیشنهادی واسه من که تازه کار هستم دارین بیان کنید
چون آموزشهایی که انجام میدم خسته کننده شده
و سرعت رندرم خیلی پایینه

1 - یکی از کارهای اصلی تری دی مکس همینه | ساخت بازی
2 - پروژه فیلم و بازی که با مکس ساخته شده زیاده مثلا
فیلم : 2012
بازی : assassin's creed
3 - قطعاتتون برای شروع خیلی خوبه .

موفق باشی

amir animator
25-04-2012, 10:19
اگه کسی کتاب The Illusion Of LifeDisney Animation رو داره لطفا ایمیل hoseinamir62@yahoo.com ایمیل کنه با تشکر :20:

2ERroR
02-06-2012, 06:01
و ناگهان این تاپیک به تاریخ پیوست ...:21:

Diba24
08-12-2012, 00:39

سال2011 |216 صفحه | ISBN: 9780240817286 | 7,84 MB |[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود کتاب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

معرفی: در دنیای تحت سلطه عکس‌های کامپیوتری، تکنیک‌های توقف-حرکت تناوبی مانند انیمیشن پرش‌نمایی، عکاسی با وقفه زمانی و تکنیک‌های در تعامل با تکنولوژی‌های جدید، یک روش جدید، قابل لمس و مهیج را برای انیمیشن ارائه می‌دهد.
Tom Gasek با بیش از ۲۵ سال تجربه حرفه‌ای، یک راهنمای جامع برای انیمیشن های توقف-حرکت بدون تمرکز بر عروسک بازی و یا مدل انیمیشن ارائه می‌دهد
این کتاب با نکته‌ها، ترفند‌ها و تمرین‌های کاربردی، مرحله به مرحله به فیلم‌سازان مبتدی و حرفه‌ای کمک خواهد کرد تا موثرترین نتایج از این شاخه انیمیش را کسب کنند. با الهام از فیلم‌سازان پیشرو مانند PES (خالق اسپاگتی غربی، مجله زمان ۲ویدئو ویروسی ۲۰۰۸)، Dave Borthwick، برادران Bolex و…!
در این کتاب، نرم‌افزارهای توقف-حرکت معرفی می‌شود و شامل لیستی از فیلم‌های توصیه شده، ابزراها و منابع موردنیاز برای هنرمندان حرفه‌ای و مبتدیان این حرفه، انیمیشن‌سازان و فیلم‌سازان است.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چشم‌داشتی که باید از یک کتاب داشت، این است که شفاف باشد و نور را بازتاباند. " کریستین بوبن"

amir323b
12-04-2013, 02:26
با سلام .
دوستان من با ادوب فلش 6 کار میکنم و میخوایم :
1- فایل فلشم رو لینکدار کنم یعنی روش کلیک شد یه صفحه وب باز کنه .
2- میخوام صفحه وب در یک نیو تب باز شود .

لطفا راهنماییم کنید .... ببخشید اگه جای درستی نپرسیدم .

amir323b
13-04-2013, 13:06
دوستان ممنون میشم جواب بدید .

anet311
07-08-2013, 09:22
توی این سالها چرا کسی کاری بیرون نمیده ؟
رایگان برای دل خودش تا دیگران دانلود کنن؟!!!!
:n16:

mehjam
14-10-2013, 01:05
سلام دوستان من تازه وارد در بخش انیمیشن هستم
میخواستم بدونم می تونم غیر حضوری آموزش ببینم؟
وحرفه ای بشم
مواردی وجود داره که برام پیشنهاد کنید؟( از قبیل یه سایت خوب یا ...)
آیا غیر حضوری میشه انیمیشن سازی رو بطور حرفه ای یاد گرفت .
ممنونم