PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش مخفی کردن یک متن در یک تصویر

Hektor
09-04-2008, 18:59
سلام دوستان
یک آموزش جالب!

برای مخفی کردن متن در تصویر ابتدا از آدرس زیر برنامه ی کم حجم Hide و نیز ضمائمی رو که برای اینکار ممکنه بعدا لازم بشه دانلود کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
الف)مخفی کردن متن داخل عکس
فایل Hide.exe رو اجرا کنید.
کار ساده است. شما ابتدا با استفاده از دکمه ی Load Picture تصویری را فراخوانی کرده و در پنجره ی دوم,متن مورد نظرتون را وارد کنید و دکمه ی View/Add the hide text رو بزنید تا متن در عکس مخفی بشه و نهایتا با استفاده از دکمه ی Save Picture تصویر رو ذخیره کنید.
به تصویر زیر نگاه کنید:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شخصی که می خواد متن مورد نظر رو از عکس استخراج کنه باید این برنامه ی Hide.exe رو داشته باشه و با فراخوانی عکس,براحتی متن رو در پنجره ی میانی مشاهده خواهد کرد.
------------------------------------------------------
ب)رمزگذاری متن
اگر می خواهید که متن مورد نظر Encrypt بشه و هر کسی نتونه به متن مخفی شده در عکس دسترسی پیدا کنه و تنها کسی که یک پسورد داره بتونه متن رو ببینه، ابتدا لازم هست برنامه ی Coolfish که این هم به ضمیمه دانلود شده رو اجرا کنید.
به عکس زیر نگاه کنید:

ابتدا یک پسورد در بخش مربوطه وارد کنید و سپس متنی رو که می خواهید داخل تصویر مخفی کنید رو در محیط متنی برنامه بنویسید.
حالا دکمه ی Encrypt Window رو بفشارید
متن شما بصورت کد شده در بین دو عبارت زیر قابل مشاهده هست
--------- START CUT/COPY HERE ---->>>>>>>>

<<<<<<<<-- END CUT/COPY HERE -------------

حالا شما باید متن کد شده رو برداشته و طبق آموزش اولیه در بخش الف در عکس مخفی کنید.
شخصی که می خواد متن اصلی رو ببینه باید پسورد رو بهش بدهید.سپس متن Encrypt شده رو به داخل Coolfish.exe وارد و با دادن پسورد و فشردن دکمه ی Decrypt Window از حالت کد شده خارج کنه.

نکات پایانی
1- این برنامه برای فرمتهای bmp و Jpeg و همچنین بمنظور وارد کردن متون کوتاه نوشته شده. سورس کدهای برنامه به ضمیمه وجود داره و قابل توسعه به سایر فرمتهای تصویری و متون طولانی تر هست.
2- در صورتیکه برنامه های Hide.exe و Coolfish.exe بدرستی روی سیستم شما اجرا نشدند ,علتش نوشته شدن با Visual Basic 6 هست که نیاز داره Visual Stusio رو نصب کنید و یا Pack کوچکی که حاوی dllها وسایر ملزومات هست رو نصب کنید که از طریق آدرس زسر می تونید Pack مرو نظر رو به حجم 1MB دریافت کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
هر چند این مشکل در .Net برطرف شده

پایان

alil1369
09-04-2008, 20:17
با این که تکراری بود ولی بازم جالب بود این روش !!
مرسی

Sajad2006
09-04-2008, 20:33
خیلی ممنون.
جالب بود.

Hektor
09-04-2008, 21:49
با این که تکراری بود ولی بازم جالب بود این روش !!
مرسی
شک دارم این نوعیش تکراری باشه
میشه لینک بدی؟:46:

alil1369
10-04-2008, 17:22
شک دارم این نوعیش تکراری باشه
میشه لینک بدی؟:46:
تو روزنامه خوندم !!
لینکم کجا بود !!

Hektor
10-04-2008, 19:11
تو روزنامه خوندم !!
لینکم کجا بود !!
شما که کاربر قدیمی فروم هستی دیگه چرا؟!
وقتی کسی میگه تکراری بود یعنی اینکه تاپیک مشابهی توی انجمن وجود داشته باشه و این میشه تکراری
حالا خودت رو ناراحت نکن:11:
مطمئن بودم که تکراری نیست چون برنامه نویس این برنامه رو من میشناسم:46:

Viren
11-04-2008, 10:08
سلام

من این رو 5 ماه پیش تو ترفندستان خونده بودم

البته با این روش نه از طریق Cmd