PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جستجو در دیتابیس

LOVEMT
08-04-2008, 23:46
سلام . میخاستم اسکریپتی بنویسم که یک کلمه مانند " مهدی " رو داخل یک متن که در دیتابیس MySQL 5 ذخیره شده جستجو کنه و اگه وجود داشت اون متن رو نمایش بده .

زبان : PHP

با تشکر .:31:

dogtag
10-04-2008, 11:07
این هم مطرح شده
تهش بنویس:

WHERE `folan` LIKE '%مهدی%'

dogtag
10-04-2008, 11:08
البته ببخشاگر نفهمیدی بگو تا کاملش رو بنویسم ولی یه کم توی تاپیک ها دور بزنی شبیهش رو پیدا می کنی

LOVEMT
10-04-2008, 17:08
البته ببخشاگر نفهمیدی بگو تا کاملش رو بنویسم ولی یه کم توی تاپیک ها دور بزنی شبیهش رو پیدا می کنی

بهتر توضیح نمیدی

neopersia
10-04-2008, 21:23
از این کوئری میتونی استفاده کنی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

این کوئری مقدار همه سطرهایی رو که تو اونا ستون FIELD_1 حاوی کلمه مهدی باشه یا ستون FIELD_2 حاوی مهدی باشه بر میگردونه بعد شما میتونی با PHP نتایج رو تجزیه کنی
متونی بر اساس ساختار جدولت اونو دستکاری کنی تا نتیجه مناسب رو بده
البته Mysql الگوهای پیشرفته تری هم برای جستجو داره ولی فکر میکنم همین الگو کارتو راه بندازه

LOVEMT
11-04-2008, 09:17
از این کوئری میتونی استفاده کنی:

این کوئری مقدار همه سطرهایی رو که تو اونا ستون FIELD_1 حاوی کلمه مهدی باشه یا ستون FIELD_2 حاوی مهدی باشه بر میگردونه بعد شما میتونی با PHP نتایج رو تجزیه کنی
متونی بر اساس ساختار جدولت اونو دستکاری کنی تا نتیجه مناسب رو بده
البته Mysql الگوهای پیشرفته تری هم برای جستجو داره ولی فکر میکنم همین الگو کارتو راه بندازه

مرسی دوست عزیز چنتا سوال داشتم

1 - کتابی هست که من بتونم تمام کوری های mysql رو یاد بگیرم یه کتاب خوب مرجع ( ebook )
2 - همین کوری رو میشه جوری تعقیر داد که اگه متن "mahdi" در فیلد 1 عینا در فیلد 2 بود اون رو برگردونه .. برای سیستم لاگین فکر میکنم مفید باشه .

behi_joon
11-04-2008, 15:50
این کتاب خوبیه ولی سوال دومتو نفهمیدم اگه میشه بهتر توضیح بده

LOVEMT
11-04-2008, 17:20
سوال دوم من مثل پک کردن پسورده ! برای سیستم لاگین .. اگه عینا کلمه وجود داشت یه متدی رو اجرا کنه

LOVEMT
11-04-2008, 17:29
راستی کتاب رو دانلود کردم ولی پسورد داره

neopersia
11-04-2008, 21:48
من رفرنس خود Mysql رو پیشنهاد میکنم البته کتابی رو که دوستمون معرفی کرد من نخوندم شاید اونم چیز خوبی باشه
در مورد کلمه عبور روش دیگه ای استفاده میشه که نیازی نباشه توی همه دیتابیس سرچ کنی. معمولاً نام کاربری رو از کاربر میگیرن و میزارن تو کوئری تا کلمه عبور مربوط به اون نام کاربری رو به دست بیارن. بعد اون کلمه عبور صحیح با کلمه عبوری که کاربر وارد کرده مقایسه میشه و اگه درست بود اجازه ورود به کاربر داده میشه که دیگه بستگی به نوع لوگین داره البته معمولاً وقتی کلمه عبور درست بود یک سشن رو ست میکنند که به کاربر اجازه بازدید از صفحات محافظت شده رو میده.
تو این کد یه مثال ساده با این روش رو پیاده کردم:

behi_joon
12-04-2008, 02:58
کتاب خوبیه تقریبا تمام query ها رو داره خیلی هم خلاصه هست بیخودی کش نداده مطلب رو.
پسوردش: knowfree.net