ورود

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : #c

Zelatco
08-04-2008, 18:54
با سلام خدمت اساتید برنامه نویس
میخوام یک تکست در #c داشته باشم که فقط حروف رو دریافت کنه و در صورت دریافت هر کاراکتری با
null کردن همون تکست باکس یه پیغام مناسب هم بده که فقط حروف تایپ بشن.
همین سوال رو درباره اعداد هم دارم
ممون میشم اگه کسی جواب بده

martin_superhuman
13-04-2008, 18:27
با سلام خدمت اساتید برنامه نویس
میخوام یک تکست در #c داشته باشم که فقط حروف رو دریافت کنه و در صورت دریافت هر کاراکتری با
null کردن همون تکست باکس یه پیغام مناسب هم بده که فقط حروف تایپ بشن.
همین سوال رو درباره اعداد هم دارم
ممون میشم اگه کسی جواب بده

سلام دوست عزیز
به رویداد keypress برید و کد زیر رو وارد نمایید. در این حالت فقط اجازه ورود اعداد رو بهتون میده :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای این که فقط حروف نوشته بشن هم به صورت زیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اما یه توضیح مختصر : شما در اینجا از کد اسکی استفاده می کنید و اگه ( رویداد keypress زمانی اجرا میشه که یه کلید فشرده بشه) در هر بار فشردن کلید اگر کد اسکی اون در محدوده کد اسکلی موردنظر نبود (مثلا 0 تا9 کد اسکی اون میشه 48 تا 57) اونوقت ما اجازه نوشتن رو نمیدیم. اما در مورد e.KeyChar != 8 باید گفت که شما با این کار اجازه فشردن کلید backspace رو میدید. و اگه بخواین space رو هم مجاز کنید باید e.keychar != 32 رو هم با موارد مورد نظر && کنید.

Zelatco
15-04-2008, 11:12
با سلام
از این که به من جواب دادید متشکرم . حالا چه جوری میتونم همین کد رو با کلاس بنویسم.اگر امکانش هست
نحوه ی طراحی یک تکست باکس رو میخوام که آدرس ایمیل رو هم چک کنه و در صورت نا معتبر بودنش پیغام مناسب بده.البته خودم تا یه جاییش رو طراحی کردم اما چون با کلاسها در سی شارپ اصلا کار نکردم نمیدونم چه شکلی باید درستش کرد.
با درود و سپاس