PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد جدا كردن يك طرح؟

lord_ashkan_z
07-04-2008, 14:49
سلام...

من مي خوام ببينم چه جوري ميشه يك طرح را از داخل يك عكس جدا كرد و به گونه اي ذخيره به جز طرح هيچ چيزي ديگري در عكس ذخيره شده نباشه.(حتي گوشه و حاشته. يعني فقط خود طرح باشه و حالت چهارگوش نداشته باشه)

مثلا طرح اين عكس:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

N A V I D
07-04-2008, 15:12
برای این کار اول باید عکس رو از لایه بکگراند خارج کنی و چشم لایه بکگراند رو برداری بعد با زدن دکمه W ابزار مورد نظر رو انتخاب کنی که الان اسمش یادم نیست ولی اگه W رو بزنی اون ابزار انتخاب میشه. روی قسمت سفید عکس مورد نظر کلیک کن و اون رو انتخاب کن. حالا دکمه Delete رو بزن. در آخر هم اگه میخوای عکست حاشیه نداشته باشه باید عکس رو با فرمت Png سیو کنی
اگه متوجه نشدی بگو چون خودم هم نفهمیدم چی گفتم !
ممنون
N A V I D

huti_421
07-04-2008, 15:17
برای این کار اول باید عکس رو از لایه بکگراند خارج کنی و چشم لایه بکگراند رو برداری بعد با زدن دکمه W ابزار مورد نظر رو انتخاب کنی که الان اسمش یادم نیست ولی اگه W رو بزنی اون ابزار انتخاب میشه. روی قسمت سفید عکس مورد نظر کلیک کن و اون رو انتخاب کن. حالا دکمه Delete رو بزن. در آخر هم اگه میخوای عکست حاشیه نداشته باشه باید عکس رو با فرمت Png سیو کنی
اگه متوجه نشدی بگو چون خودم هم نفهمیدم چی گفتم !
ممنون
N A V I D

نوید جان فکر لبه های عکسم بکن اینجوری حتی اگه Anti alays هم 100% باشه با این حال لبه های عکس پله پله میشه

شما باید با ابزار Blur که کلید میانبرش R هست لبه ها رو نرم کنی بالای صفحه یه سنسور هم واسه مقدار قدرت ابزار محو کن هست که شما می تونی باهاش بازی کنی تا به مقدار مورد نظر نرم بشه ( استانداردش واسه اینجور کارها فکر کنم 10-30 باشه )

موفق باشی ...

N A V I D
07-04-2008, 15:23
نوشته شده توسط huti_421
نوید جان فکر لبه های عکسم بکن اینجوری حتی اگه Anti alays هم 100% باشه با این حال لبه های عکس پله پله میشه

شما باید با ابزار Blur که کلید میانبرش R هست لبه ها رو نرم کنی بالای صفحه یه سنسور هم واسه مقدار قدرت ابزار محو کن هست که شما می تونی باهاش بازی کنی تا به مقدار مورد نظر نرم بشه ( استانداردش واسه اینجور کارها فکر کنم 10-30 باشه )

موفق باشی ...

خب من کلی توضیح دادم و توی جزئیات نرفتم وگرنه باید 2 صفحه توضیح میدادم
اما ... ممنون از کمکت
N A V I D

huti_421
07-04-2008, 15:28
خب من کلی توضیح دادم و توی جزئیات نرفتم وگرنه باید 2 صفحه توضیح میدادم
اما ... ممنون از کمکت
N A V I D

وظیفه بود داداش ...

تو این دور زمونه کی حال داره دو صفحه توضیح بده !!!! :27::27::27:

H M R 0 0 7
07-04-2008, 15:33
البته ميتونن بعد از انتخاب قسمت مورد نظر، از منوي Select گزينه Feather ( يا با فشار دادن كليد هاي Ctrl+Alt+D) رو انتخاب كنيد و مقدارش رو 1 يا بيشتر قرار بدين. و بعد اون قسمت رو بكشين و بندازين توي يك صفحه خالي كه بگ گراند نداشتنه باشه.يعني بگ گراندش Transparent باشه.
اين عكسي هم گزاشتين از همين تكنيك استفاده كرده.
براي ذخيره هم ميتونين از فرمت PNG يا Gif استفاده كنيد.بستگي به خودتون داره.

H M R 0 0 7
07-04-2008, 16:26
اين هم PNG همون عكسي كه گزاشتين از روشي كه توضيح دادم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

lord_ashkan_z
07-04-2008, 21:59
ببخشيد من از فتوشاپ هيچي كه سهل، از هيچي هم كمتر مي دونم.

براي اينكه مثل پست قبلي حاشيه نداشته باشه بايد چه كار كنم. خوب چه جوري اين قسمت از عكس را انتخاب كنم؟
من فقط از ابزارهايي كه جلوي ديد بودن استفاده كرده ام. مثلا ابزار wizard.

huti_421
08-04-2008, 13:29
ببخشيد من از فتوشاپ هيچي كه سهل، از هيچي هم كمتر مي دونم.

براي اينكه مثل پست قبلي حاشيه نداشته باشه بايد چه كار كنم. خوب چه جوري اين قسمت از عكس را انتخاب كنم؟
من فقط از ابزارهايي كه جلوي ديد بودن استفاده كرده ام. مثلا ابزار wizard.

شما ابزار Wizard رو انتخاب می کنی بعد روی بک گراندی که می خوای اونو از عکست جدا کنی کلیک می کنی

حالا اون بک گراند انتخاب شده ولی هنوز باید یه کارایی انجام بدی تا بک گراندت شفاف باشه

واسه اینکار شما از منوی لایه های خودت روی لایه ی بک گراند راست کلیک می کنی بعد گزینه ی Layer From Back ground کلیک می کنی بعد گزینه ی OK رو میزنی

حالا تمومه کافیه شما اون ناحیه ای که انتخاب کردی رو به طریقی حذف کنی مثلا می تونی Delete رو بزنی یا اینکه Ctrl + X که عمل Cut کردن رو انجام میده

حالا با توجه به اون پست قبلیم تو همین تاپیک شما دور عکست رو کمی محو می کنی

تموم ...

lord_ashkan_z
12-04-2008, 22:29
خوب مشكل من در همين انتخاب كردنه.
با ابزار wizard كه كليك مي كنم بخش هايي را هم كه مورد نظرم نيست انتخاب مي كنه.
مثلا همين آواتورم. امتحان كنيد. روي زمينه سياه كه كليك مي كني يه سري از خود عكس را هم انتخاب مي كنه.
با ابزارهاي دستي و دم دست هم كه درست و حسابي در نمي ياد(كج و مووج مي شه)

Saeed kmss-D
13-04-2008, 15:56
سلام...

دوست عزيز، اين مكلش به اين خاطره كه شما قبل از اسفاده از ابزار magic wand در قسمت تنظيمات در نوار بالا، مقدار Tolerance رو كم كني. تقريبا تجربيه، چند بار كم و زياد كني دستت مياد.

استفاده از گزينه Color Range در منوي Select هم يكي ديگه از راه كارهاي شما براي اين عمله.
با انتخاب اين گزينه و با ورود به پنجره مربوط به راحتي ميتونيد رنگ مورد نظر از عكس رو انتخاب كني و با تنظيم لغزنده موجود درجه و مقدار انتخاب رو تنظيم كني.

موفق باشي♥♥♥