PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناخته نشدن یکی از درایو ها توسط ویندوز

mohsen1400
06-04-2008, 21:05
آقا یکی به داد من برسه همه چیزام پرید چی کار کنم
یه درایوهام رو ویندوز نمی شناسه چی کار کنم

mahdi7610
06-04-2008, 21:18
آقا یکی به داد من برسه همه چیزام پرید چی کار کنم
یه درایوهام رو ویندوز نمی شناسه چی کار کنم
سلام دوست عزیز
لطفا عنوان مناسب برای سوال خود انتخاب کنید . عنوان تایپک ویرایش شد .

یه خورده واضح تر توضیح بدین .
یعنی چی که ویندوز نمی شناسه ؟
کار خاصی داشتین می کردین که این اتفاق افتاد ؟
موقع وراد شدن به درایو error داده می شه ؟ اگر error می ده اون اررور را بزاید اینجا .
درایو شما مخفی شده یا قابل روئیت هستش ؟

اگر اطلاعات اضافی هم می تونید بدید تا بهتر بشه کمک کرد .

mohsen1400
06-04-2008, 21:53
یعنی اینکه اگه با پارتشین مجیک بازش کنی راهی جز فرمت کردن نداری وضمنا اون درایو هم توی مای کامپیوتر نیست وهجمش هم حدودا 54 گیگابات هست وفرمت اون هم ان تی اف اس هست

mahdi7610
06-04-2008, 22:34
یعنی اینکه اگه با پارتشین مجیک بازش کنی راهی جز فرمت کردن نداری وضمنا اون درایو هم توی مای کامپیوتر نیست وهجمش هم حدودا 54 گیگابات هست وفرمت اون هم ان تی اف اس هست
سلام

روش های زیر را امتحان کن ببین درست می شه یا نه .

روی مای کامپیوتر راست کلیک کن و بعد manage را بزن و از پنجره باز شده گزینه disk management را انتخاب کن و از پنجره باز شده روی درایو c راست کلیک کن و گزنیه change drive latter and path را بزن و از پنجره باز شده گزینه add را بزن و سپس browse را بزن و از پنجره باز شده درایو خودت را انتخاب کن و بعد همه پنجره ها را ok کن .

توي پارتيشن مجيک روي درايو راست کليک کن و از پنجره باز شده گزينه Brows را بزن بايد يه پنجره باز بشه که کل اطلاعات درايو توي اون هست . اگه تو نستي اطلاعات را ببيني اونا را کپي کن توي يه دريو ديگه .

توی همون پارتیشن میجیک روی درایو راست کلیک کن و گزینه chek for error را بزن

روی درایو راست کلیک کن و گزینه windows chek disk را بزن

از برنامه زیر هم که یکی از بهترین برنامه ها است می تونی برای ریکاوری کردن اطلاعاتت استفاده کنی .

برنامه Paragon partition Manager هم برنامه خوبي هستش اين برنامه مي تواند پارتيشن خراب شده را شناسايي کرده و با يک تغيير اندازه کوچک مشکل برطرف شود.

این برنامه که لینک اونا می بینی برنامه فوق العاده قدرتمندي هستش و حتي داخل هرفرمت پارتيشن (حتي UnKnown)جستجو ميكنه و فايلها رو Recover ميكنه

اين برنامه براي درايوهاي با فايل سيستم FAT32 هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

اين برنامه هم براي درايو هاي با فايل سيستم ntfs هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی.

mohsen1400
06-04-2008, 22:51
دوست عزیز آخه همه چیز وقتی اون دریو رو انتخاب می کنی غیر فعا شده در هر دو
در پارتیشن مجیک و همون disk management جز فرمت چیزی غیر فعال نیست

mahdi7610
07-04-2008, 08:03
دوست عزیز آخه همه چیز وقتی اون دریو رو انتخاب می کنی غیر فعا شده در هر دو
در پارتیشن مجیک و همون disk management جز فرمت چیزی غیر فعال نیست
سلام دوست عزیز

پس با این اوصاف وضع خراب هستش . و راهی به جز فرمت ندارید .

با استفاده از برنامه های ریکاوری که گذاشتم می تونید اطلاعات خودتون را به درایو دیگه انتقال بدید .
سعی کنید اگه اطلاعاتتون مهم هستند با استفاده از برنامه های ریکاوری که دو نمونه اش را توی پست بالایی معرفی کردم را به درایوی دیگه انتقال بدید .
و بعد هم درایو را فرمت کنید . چون توی این گونه مواقع راهی به جز فرمت وجود نداره .

موفق باشید .

winxp
07-04-2008, 19:07
با اجازه مهدی جون گل گلاب

البته این راهی که میخوام بگم شاید کار نکنه ولی خوب بی راهم نیست دیگه

عزیزم با نرم افزار paragon یه تست بزن چون ماله من هم همین طوری شده بود و توی پارتیشن مجیک فقط فرمت بود ولی پاراگون گذاشت که من اون درایو رو convert کنم

paragon رو هم میتونی از hirren برداری

فعلا .

mahdi7610
07-04-2008, 19:46
با اجازه مهدی جون گل گلاب

البته این راهی که میخوام بگم شاید کار نکنه ولی خوب بی راهم نیست دیگه

عزیزم با نرم افزار paragon یه تست بزن چون ماله من هم همین طوری شده بود و توی پارتیشن مجیک فقط فرمت بود ولی پاراگون گذاشت که من اون درایو رو convert کنم

paragon رو هم میتونی از hirren برداری

فعلا .
سلام بهروز جان

اون برنامه هایی که توی پست بالایی معرفی کردم اونها هم کارشون خوبه . می تونن پارتیشن هایی که قابل شناسایی توسط ویندوز نیستند را هم ریکاوری کنه .

موفق باشی .