PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام cms برای کار من مناسب تره؟

nakhordemast
05-04-2008, 17:52
من میخام یه سایت جمع و جور طراحی کنم از دوستان کمک میخوام که بگن چکاری بهتره

1 - میخام فوتوبلاگ داشته باشه. یعنی برنامه اصلی هم همینه. طوری که هم بشه عکس گذاشت و هم توش چیز نوشت و البته امکان نوشتن caption و توضیحات هم برای هر عکس جداگانه باشه همینطور نظرسنجی و کامنت.
البته باید قابلیت تفکیک و گالری های چند عکسه هم داشته باشه. یعنی شما بتونی یه مجموعه مثلا 10 عکسی رو بذاری که هر 10 تا عکس در ارتباط با هم و یا کنار هم ارائه بشه.

2 - در آینده هم شاید نیاز های متنی ایجاد بشه یعنی شبیه یه سایت خبری. یعنی قابلیت این رو داشته باشه که به یه سایت خبری جمع و جور تبدیلش کرد طوری که نیاز های یک نفر عکاس و خبرنگار رو جوابگو باشه.

من میخام بدونم از چه cms ی استفاده کنم با توجه به اینکه دانش زبان های php و asp ندارم.
برنامه pixelpost امکاناتی رو که در گزینه 1 مطرح کردم به من میده؟ کلان چطوره؟
اگر بعدا بخام سیستم رو گسترش بدم میشه در کنار pixelpost بیام و وردپرس هم نصب کنم؟
یا اینکه کل سیستم رو بذارم روی وردپرس و گالری هم از اون بگیرم؟
ام تی چطوره. هرچند که اصلا خوشم نمیاد ازش. باهاش کار کردم به نظرم خیلی پیچیدس

ممنون از راهنمایی های تان....:10:

salim_a
05-04-2008, 19:06
کاپیر ماین رو امتحان کردی

عکس ها رو گروه بندی می کنی و توضیحاتی در بارشون هم می دی و عکس ها رو داخل قرار می دی .

می تونی از ش آخرین ورودی ها رو هم بگیری .

-----------------------------------------------
اینم یه اسکریپت دیگه:

از جمله امکانات این اسکریپت می توان به تغییر سایز اتوماتیک عکس و قرار دادن نوشته در به صورت اتوماتیک در پایین تمام عکسها نام برد
همچنین پنل مدیریت آسان و قالب های زیبا باعث شده این اسکریپت طرفداران بسیاری پیدا کند

همچنین دارای یک سیستم عضو گیری امن و سازگار با سیستم های
* Nuke 5.0+
* NSN-nuke
* Post-nuke
* Geek Log
* phpBB2
* Mambo
می باشد

امکانات دیگر :
Image Magick or NetPBM .
* Auto Rotate Images -
* Image Quality and Size Defaults
* Main Gallery Page
* Optional Binaries: zip, jhead, jpegtran
* Languages
* Email Support
* Gallery-wide Slideshow -
* Commenting
* Logging
* RSS publishing
* Album Defaults
# Edit the title, caption, keywords, and other custom fields that you define.
# Modify the thumbnail with java applet, selecting only part of the image to show.
# Rotate the image in increments of 90 degrees.
# Move the photo to a different place in the same album or a different album.
# Hide the photo so that only the album owner or logged in users can see it.
# Delete the photo.
# Add a watermark of your choice to your photo
.....

این سیستم از خیلی جهات از جمله امنیت و ظاهر از اسکریپت های رقیبش مثل Coppermine سر تر است

یک سایت عکس استفاده کننده از این اسکریپت :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

دانلود مستقیم نسخه 2.2.4 با حجم 9.6 مگابایت :

برگرفته از :iranwz

pc-world
06-04-2008, 00:19
من میخام یه سایت جمع و جور طراحی کنم از دوستان کمک میخوام که بگن چکاری بهتره

1 - میخام فوتوبلاگ داشته باشه. یعنی برنامه اصلی هم همینه. طوری که هم بشه عکس گذاشت و هم توش چیز نوشت و البته امکان نوشتن caption و توضیحات هم برای هر عکس جداگانه باشه همینطور نظرسنجی و کامنت.
البته باید قابلیت تفکیک و گالری های چند عکسه هم داشته باشه. یعنی شما بتونی یه مجموعه مثلا 10 عکسی رو بذاری که هر 10 تا عکس در ارتباط با هم و یا کنار هم ارائه بشه.

2 - در آینده هم شاید نیاز های متنی ایجاد بشه یعنی شبیه یه سایت خبری. یعنی قابلیت این رو داشته باشه که به یه سایت خبری جمع و جور تبدیلش کرد طوری که نیاز های یک نفر عکاس و خبرنگار رو جوابگو باشه.

من میخام بدونم از چه cms ی استفاده کنم با توجه به اینکه دانش زبان های php و asp ندارم.
برنامه pixelpost امکاناتی رو که در گزینه 1 مطرح کردم به من میده؟ کلان چطوره؟
اگر بعدا بخام سیستم رو گسترش بدم میشه در کنار pixelpost بیام و وردپرس هم نصب کنم؟
یا اینکه کل سیستم رو بذارم روی وردپرس و گالری هم از اون بگیرم؟
ام تی چطوره. هرچند که اصلا خوشم نمیاد ازش. باهاش کار کردم به نظرم خیلی پیچیدس

ممنون از راهنمایی های تان....:10:

اگر فعلا همون گالری را میخواهی که کاپرماین خوبه
ولی اگر هردو را میخواهی که ای کا را میشود با دیتالایف کرد و ماژول گالری را براش گذاشت

هر چه میخواهی تو این سایت هست

nakhordemast
06-04-2008, 02:18
مرسی چه بچه های پر انرژی داره این فروم برنامه نویسی

نه من با کاپر ماین تا حالا کار نکردم. من اگر بخام دوتا برنامه مدیریت رو کنار هم داشته باشم میشه؟ مثلا همین کاپر ماین و یه چیز دیگه مثل ام تی یا ورد پرس؟ دوتا cms کنار هم چطوری میشه؟
اصلا این کار حرفه ایه یا نه و با مشکل موجه میشه.

این برنامه که معرفی کردید چقدر به کد نویسی نیاز داره؟

ممکنه یه توضیح کوچولو هم در مورد پیکسل پست هم بدید؟

nakhordemast
08-04-2008, 00:37
آقا اگر میشه یه سوال دیگه هم دارم( علاوه بر پست قبلی)
توی این برنامه های cms مخصوص عکس مثل پیکسل پست و کاپر ماین آیا میشه هم فوتوبلاگ درست کرد ( یعنی عکسهای یکی یکی) و هم گالری( مجموعه عکس)؟ یعنی این دو قابلیت توی هر دوشون هست و آیا میشه هم زمان اتوی یه سایت هم عکس تکی گذاشت هم مجموعه؟ من تا اونجایی که دیدم پیکسل پست گالری نداره؟

Mr.K2
10-04-2008, 19:41
آقا اگر میشه یه سوال دیگه هم دارم( علاوه بر پست قبلی)
توی این برنامه های cms مخصوص عکس مثل پیکسل پست و کاپر ماین آیا میشه هم فوتوبلاگ درست کرد ( یعنی عکسهای یکی یکی) و هم گالری( مجموعه عکس)؟ یعنی این دو قابلیت توی هر دوشون هست و آیا میشه هم زمان اتوی یه سایت هم عکس تکی گذاشت هم مجموعه؟ من تا اونجایی که دیدم پیکسل پست گالری نداره؟

میشه بیشتر توضیح بدی ؟؟

nakhordemast
10-04-2008, 21:26
میشه بیشتر توضیح بدی ؟؟

آره عزیزم من دوتا سوال دارم
1- آیامیشه چند تا سی ام اس رو با هم روی برای یک سایت مورد استفاده قرار داد؟ مثلا ام تی و پیکسل پست. هر دو در کنار هم روی یک سرور.

2-با تفاسیری که در پایین میدم cms مناسب برای من چیه؟ خودمم میخام راه اندازیش کنم.
نیاز عکاس ها از دو حالت خارج نیست
الف: فوتوبلاگ : ( با همون قابلیت های خودش رو داره نظیر کامنت نوشتن و اضافه کردن متن کنار هر عکس. و امتیاز و ...)
اما عکس صفحه اول تکی ظاهر می شود. به اصطلاح عکس ها تک تک و روزانه میان بالا.
مثل ایشون

ب: گالری : یعنی به جای تک عکس یه مجموعه رو بذاریم روی سایت که باز هم امکاناتی نظیر نوشتن متن و کامنت و... دارا باشه مثل چیزی که دوستمون معرفی کردن.
یعنی این سایت:

حالا میخام این دوتا قابلیت به خوبی کنار هم قرار بگیره همراه با امکانات متنی

یه چیزی مثل این
و
این

Mr.K2
10-04-2008, 23:36
آره عزیزم من دوتا سوال دارم
1- آیامیشه چند تا سی ام اس رو با هم روی برای یک سایت مورد استفاده قرار داد؟ مثلا ام تی و پیکسل پست. هر دو در کنار هم روی یک سرور.
2-با تفاسیری که در پایین میدم cms مناسب برای من چیه؟ خودمم میخام راه اندازیش کنم.
نیاز عکاس ها از دو حالت خارج نیست
الف: فوتوبلاگ : ( با همون قابلیت های خودش رو داره نظیر کامنت نوشتن و اضافه کردن متن کنار هر عکس. و امتیاز و ...)
اما عکس صفحه اول تکی ظاهر می شود. به اصطلاح عکس ها تک تک و روزانه میان بالا.
مثل ایشون

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدب: گالری : یعنی به جای تک عکس یه مجموعه رو بذاریم روی سایت که باز هم امکاناتی نظیر نوشتن متن و کامنت و... دارا باشه مثل چیزی که دوستمون معرفی کردن.
یعنی این سایت:

حالا میخام این دوتا قابلیت به خوبی کنار هم قرار بگیره همراه با امکانات متنی

یه چیزی مثل این
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو
این

بله کیشه ..فقط باید در 2 مسیر جدا و با 2 دیتابیس جدا ساخت بشه ...

در مورد این سایتها هم باید بگم که اینا رو من فکر نمیکنم که CMS های آمماده و مجانی باشه ...اینا رو پول دادند و طراحی کردند ...
در مورد مناسبترین CMS هم من با اینا کار نکردم اما چند تا رو دیدم مثل 4images - یا -pro photo host - TW gallery و.... که از این ها زیادند ...

hamid2day
10-04-2008, 23:45
جوملا..عالی هست..هم بلاگ و هم گالری