PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مادربرد گیگا

miss-pc
05-04-2008, 13:12
سلام دوستان
من با سیستمم یه مشکل دارم که فکر می کنم از مادربردش باشه. حالا می گم شاید شما بتونید کمک کنید.
سیستممو که استند بای می کنم بعداً که می خوام از این حالت خارجش کنم به هم میریزه . برای اینکه از این حالت دربیاد مجبور یه کم صبر کنم بعد با زحمت می تونم خاموش کنم و بع دوبار روشن کنم. گمون کنم از مادربردش باشه.
لطفاً راهنمایی کنید .با تشکر

bia2ramsar
16-04-2008, 08:31
salam dooste golam moshkel az power ya karte geraphicet hast
a

aval power ro avaz kon age javab nadad ehtemalan driver vga ro bad nasb karde windos ro aaz kon bad aal az hame drier vga ro be soorate kamel nasb kon dar ghayre in soorat moshkel az power hast.

mhaf
16-04-2008, 11:39
سلام دوستان
من با سیستمم یه مشکل دارم که فکر می کنم از مادربردش باشه. حالا می گم شاید شما بتونید کمک کنید.
سیستممو که استند بای می کنم بعداً که می خوام از این حالت خارجش کنم به هم میریزه . برای اینکه از این حالت دربیاد مجبور یه کم صبر کنم بعد با زحمت می تونم خاموش کنم و بع دوبار روشن کنم. گمون کنم از مادربردش باشه.
لطفاً راهنمایی کنید .با تشکر
چه جوری همچین گمونی بردی؟
منظورت از بهم میریزه چیه؟
مشکل میتونه از ویندوز باشه

miss-pc
22-04-2008, 21:05
چه جوری همچین گمونی بردی؟
منظورت از بهم میریزه چیه؟
مشکل میتونه از ویندوز باشه
تا حالا چند بار ویندوز رو عوض کردم ولی تأثیری نداشته.وقتی می گم بهم می ریزه یعنی پنجره ها خودبخود باز و بسته می شن، گاهی اوقات قفل می کنه و عملاً هیچ کاریش نمی شه کرد. البته اینها موقتی بعد از یکی دو دقیقه می تونم خاموش کنم وقتی دوباره روشن می کنم دیگه مشکلی نداره.
شنیده بودم که بعضی مادربردها هستند که نمی شه سیستم اونا رو standby کرد!؟

AKBARPARS
05-05-2008, 21:00
1) اول بایوس مادربردت را ریست کن( باطری را دره بیار چند قیقه بعد بزاز سرجاش) البته بگم بعضی مواق باید تو تنظیمات بایوس بری و 'گزینه STAND BY را ENABLE کنی.
2)اگر نشد بایوس مادربردت اپدیت کن .
3)اگه بازم نشد درایور جدید مادربردت را بگیر 100 درصد درست میشه .
4) شاید هم از ورژن windows باشه یک ویدوز دیگه نصب کن.

موفق باشی !؟

camary_2008
05-05-2008, 21:23
دوستان کمک کنید مادیر بردم صداش قد شده موقع ویندوز رامیریزم صداشو نمیشناسه بردم گارانتی صداش درست شد ویندوز را عوض کردم صداش دوباره قد شد هر کار ی کردم صداش نصب نشود موندم چیکار کنم راهنمایی کنید دوستان مادر بردم از نوع گیگا pls3 میباشد :41:

AKBARPARS
13-05-2008, 01:53
اول برو تو SETUP BIOS مادربردت ببین اگر گزینه sound onboard غیر فعال یا disable بود enable کن:20: .
دوم اگر نشد بایوس را ریست کن (بالا توضیح دادم چطور ریست کنی ).
سوم اگر بازم درست نشد بایوست را update کن به احتمال خیلی زیاد ذرست میشه اگر بازم نشد احتمالا مشکلت سخت افزاری باید ببری گارانتی:41:.

راستی ارور چی میده ؟

موفق باشی!؟

shahab_blaster
13-05-2008, 08:12
دوستان کمک کنید مادیر بردم صداش قد شده موقع ویندوز رامیریزم صداشو نمیشناسه بردم گارانتی صداش درست شد ویندوز را عوض کردم صداش دوباره قد شد هر کار ی کردم صداش نصب نشود موندم چیکار کنم راهنمایی کنید دوستان مادر بردم از نوع گیگا pls3 میباشد :41:
عزيز تو device manager ببين گزينه اي هست كه نشناخته باشه در قسمت system devices بعد اونو update driver كن مشكل حل ميشه

rad.rs
13-05-2008, 09:50
عزيز تو device manager ببين گزينه اي هست كه نشناخته باشه در قسمت system devices بعد اونو update driver كن مشكل حل ميشه

ممنون دوست من
منظور اينه كه دراور كارت صدا كه در سي دي مادر بورد قرار گرفته رو نصب كن.:5:

shahab_blaster
13-05-2008, 10:28
ممنون دوست من
منظور اينه كه دراور كارت صدا كه در سي دي مادر بورد قرار گرفته رو نصب كن.:5:
نه منظورم اين نيست
مادربوردهاي جديد يه bus driver داره كارت صداشون كه بعضي وقتا نصب نميشه و هر كاري بكني صداي سيستم درست نميشه تا اونو نصب كني

alidadash
13-05-2008, 17:07
سلام
مشکل به احتمال خیلی زیاد مربوط به بایوس میشه.
در گزینه های مربوط به قسمت Power Management یه سری تنظیمات برای Stand by موجود هست با تغییر دادن اونا به نتایج خوبی میرسی
اگه نشد بایوس رو آپدیت کن
گیگا هم که قربونش برم هم ورژن بایوس زیاد داره و هم آپدیت کردنش راحته

AKBARPARS
15-05-2008, 18:16
نه منظورم اين نيست
مادربوردهاي جديد يه bus driver داره كارت صداشون كه بعضي وقتا نصب نميشه و هر كاري بكني صداي سيستم درست نميشه تا اونو نصب كني

این راه حلی که دوستمون گفت هم راه خوبی امتحانش کن .
راستی اگه درایورهای بعضی از مادر بردها رو پشت سرهم بدون ریست کردن نصب کنی همچین اتفاقی میفته .
اینم بگم بعضی موقها از ورژن و CD(خش دار) ویندوز میشه.

موفق باشی !؟