PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : cms در ویندوز

sb1370
03-04-2008, 15:02
لطفا" یک cms (رایگان یا با کرک) معرفی کنید که روی سیستم های ویندوز جواب دهد و قابلیت ساخت فروشگاه هم داشته باشد.

salim_a
03-04-2008, 19:42
شما دوست عزیز می تونی Cms های آماده .رایگان رو دریافت کنی

مثل :
mybb-phpbb-phpnuke-postnuke ...و هزاران cms دیگر

واسه فروشگاه هم کامرسی وجود داره می تونی دانلود کنی

مشکلی داشتی در خدمتم

راستی

این لغتی که به کار بردی غلطه

... یا با کرک ...

peyman1987
04-04-2008, 00:37
جوملا + virtumart

یا بهتر از اون:

drupal

cms خفن ترین از این دو تا من سراغ ندارم دیگه

H@mid-Vista
04-04-2008, 10:28
مگه سی ام اس های لینوكس روی ویندوز جواب میده؟
این بنده خدا واسه هاست ویندوزس سی ام اس میخواست!!!
من خودم هاستم لینوكس هست و دارم سی ام اس استفاده میكنم

Mohsen khan
04-04-2008, 11:08
يك سيستم ويندوزي در همين بخش معرفي شده بود
اسمش خاطرم نيست
ولي اگر دوستمون يك سرچ بزنند پيدا مي كنند

اين را پيدا كردم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

+

Web Wiz سیستم انجمن ساز ASP !!!( دانلود مجانی!) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

peyman1987
04-04-2008, 13:11
دوستان cms ویندوز و لینوکس یعنی چی؟؟؟

هر cms که نیاز به htaccess نداشته باشه روی هر دو پلتفرم اجرا میشه.
الان اکثر cms های بزرگ مولتی پلتفرم هستن یعنی اصلا مهم نیست روی چه هاستی با چه سیستم عاملی نصب بشن.

Mohsen khan
04-04-2008, 15:20
دوستان cms ویندوز و لینوکس یعنی چی؟؟؟

هر cms که نیاز به htaccess نداشته باشه روی هر دو پلتفرم اجرا میشه.
الان اکثر cms های بزرگ مولتی پلتفرم هستن یعنی اصلا مهم نیست روی چه هاستی با چه سیستم عاملی نصب بشن.
اين طوري هم نيست
درسته بايد در عمل اين طور باشه
و در هردو my sql و ... داريم
ولي در عمل بعضي وقت ها درست جواب نميده
معمولا هم خود سيستم ها جزو نيازمندي مي نويسند : لينوكس

neopersia
04-04-2008, 17:31
فکر میکنم به جای ویندوز و لینوکس بهتره بگیم آپاچی و IIS
آخه PHP و Mysql که تو هر دو تاسیستم عامل کار میکنند و تفاوت زیادی هم ندارند پس احتمالاً این سرورهای ویندوز مشکل ایجاد میکنند
آخه من تو ویندوز خودم خیلی از این CMS ها رو با آپاچی بدون مشکل نصب کردم
البته نصب کردم من بیشتر از سر کنجکاوی بوده شاید دوستانی که بیشتر در با CMS ها کار میکنند چیزایی بدونند که من با اونا مواجه نشده باشم

Ultimator
04-04-2008, 22:09
رو windows ميتونيد cms های asp.net نصب کنيد که از نظر کارايی عاليند ولی معمولا رايگان نيستند
ولی اگه ميخواين php ها رو روی iis windows نصب کنيد بهتون پيشنهاد ميکنم اين کار رو نکنيد اصلا کارايی خوبی ندارن .
نمونه ی يه cms خوب با پشتيبانی از فارسی (چند زبانه) که از طرف مايکرسافت هم تاييد شده و کار يکی از بچه های ايرونيه رو ميتونيد از اين سايت به صورت رايگان دريافت کنيد

اما برای فروشگاه به اين راحتيا نميتونيد رايگان گير بيارين مخصوصا فارسی
من يه نسخه ی asp رايگان ديده بودم ولی اسمش خاطرم نيست اگه تو گوگل بگردين ممکنه پيداش کنيد

Ultimator
04-04-2008, 22:25
من تو ویندوز خودم خیلی از این CMS ها رو با آپاچی بدون مشکل نصب کردم

رو وب سرور windows که نميتونيد آپاچی نصب کنيد !!! iis داره خودش و دوتا سرور رو يه port کار نميکنن !

تازه اگه سرور مال خودتون بود شايد بتونيد روش اپاچی رو روی يه port ديگه نصب کنيد !!!!!!!!!!!!

در ضمن شکی نيست که سرور های windows قوی ترن !!!! ولی php رو با هزارتا فیـــــــــــلتر isapi و با واسط cgi و ... روش نصب ميکنن که مشکل windows نيست ! php بايد خودشو تطبيق بده !!!!

البته نميگم کار نميکنه ! خيلی وقتها هم خوب کار ميکنه ! ولی در شرايط ايده عال مثلا اگه سرعت اينترنتتون پايين باشه iis خطای cgi timeout ميده و زياد کردن timeout سرور هم از اختيارات ما خارجه !!!!

واسه همينه رو local اکثرا به مشکل خاصی بر نميخورين ( البته اگه بتونين php رو روی iis نصب کنين!!!!)

در ضمن شما احتمالا windows xp داشتين نه windows server اينا خيلی با هم فرق ميکنن !

مثلا الان ورژن iis ويندوز xp نسخه ی 5 هست ولی رو سرور های اينترنت نسخه ی 6 يا جديدا 7 نصب شدست

ببخشيد اگه اين بحث ها زياد ربطی به موضوع نداشت!

neopersia
05-04-2008, 14:34
رو وب سرور windows که نميتونيد آپاچی نصب کنيد !!! iis داره خودش و دوتا سرور رو يه port کار نميکنن !
چزا نمیشه؟ میشه IIS رو با چهار پنچ تا کلیک برای همیشه غیر فعال کرد تا دیگه پورت 80 اشغال نباشه و اونوقت آپاچی رو نصب کرد.
گذشته از این به راحتی میشه آپاچی رو تو یه پورت دیگه مثلاً 8080 نصب کرد که تداخلی با آپاچی نداشته باشه اونوقت مثلاً وقتی آدرس
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو بزنی صفحه رو از آپاچی فراخوانی میکنه و وقتی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید رو بزنی از IIS

در ضمن شکی نيست که سرور های windows قوی ترن !!!!
شما دلیلی هم برای این حرفتون دارید؟ تا جایی که من میدونم IIS به گرد آپاچی هم نمیرسه. چه از لحاظ امنیتی چه از نظر تعداد باگها ...
در حال حاضر هم پر کاربردترین سرور تو وب آپاچی هست.
در ضمن نصب کردن PHP در IIS هم اصلاً کار سختی نیست و اتفاقاً تو PHP همونطور که یک سری توابع برای آپاچی داره برای IIS هم یه سری قابلیتها داره
این مسئله که PHP رو بیشتر با لینوکس و آپاچی استفاده میکنند به دلیل قدرت اونا هست نه ضعف PHP

PHP بايد خودشو تطبيق بده !!!!
بهتره بگیم IIS نمیخواد خودشو تطبیق بده چون برای کار با محصولات مایکروسافتی طراحی شده نه محصولات اپن سورس

در ضمن شما احتمالا windows xp داشتين نه windows server اينا خيلی با هم فرق ميکنن !
من هم تو ویندوز XP آپاچی نصب کردم، هم تو ویندوز مدیاسنتر که زیرمجموعه ویندوز XP هست و هم تو ویندوز سرور 2003 تو هیچکدوم هم مشکلی نداشتم تازه تو ویندوز سرور Virtual Host های آپاچی خیلی بهتر و کم دردسرتر کار میکنن و میشه از آی پی های مجازی مختلفی برای هر Virtual Host استفاده کرد ولی تو ویندوز XP باید برای همه اونا از آی پی 127.0.0.1 استفاده کرد.

Ultimator
05-04-2008, 16:02
بحث در مورد قدرت سرور ها و زبانهای برنامه نويسی رو بيخيال شيد اصلا حوصلشو ندارم . البته ببخشيد !

باز که حرف خودتونو زديد !!!!!!! شما آپاچی نصب کرديد درست ! خوب هم رو هر windows ی کار ميکنه درست !
ميشه iis رو با 5 تا نه اصلا یکی stop کرد درست ! ميشه آپاچی رو رو هر پورتی دلتون خواست نصب کرد باز هم درست !!!:D
ولی دوست عزيز از اول بحث من رو سرور های واقعی تو اينترنت بود نه کامپيوتر شخصيتون !!!
شما وقتی يه هاست windows ميخری ميری بعدش روش آپاچی نصب ميکنی !!!!!!!!!!! نه تورو خدا اين کارو ميکنی ؟؟؟؟؟!!!!!!
اصلا همچين دسترسی اي داری ؟؟؟؟!!! اصلا حتی اگه داشتی ميرفتی اينکارو ميکردی ؟؟!! خوب اگه آپاچی ميخوای ميری از اينهمه سرور ارزون لينوکس يا bsd و ... يکی ميخريدی !!!! مردم windows ميخرن که از iis استفاده کنن!... بی خيال شايد شما از اول متوجه منظور من نشدی که ميگی رو windows خودت نصب کردی .
خداييش اصلا بحثی در مورد مشکل نصب آپاچی شده بود ؟ غير از اشغال بودن پورت 80 ؟
تو اينترنت معمولا از پورت های ديگه برای مصارف عادی استفاده نميکنن!! ولی تو لوکال چرا که نشه !!!

از اول بحث سر مشکل iis با php بود که خودتون هم اشاره کرديد ! حالا مشکل از مايکروسافته يا چيزه ديگه به بحث ما مربوط نميشه ! دوست عزيز ما اومديم مثلا به اين دوستمون کمک کنيم نه اينکه کل کل و بحث سياسی کنيم !
تا اينجا که من فهميدم اين دوستمون يه هاست win داره که ميخواد روش cms نصب کنه منم گفتم اگه win دارين بهتره روش php نصب نکنين به دلايلی که خودتون هم ميدونين اگه اشتباه فهميدم ببخشيد !
در ضمن اينو هم گفته بودم ممکنه تو لوکال iis و php به مشکلی بر نخورن من هم خودم از php رو iis لوکل استفاده ميکنم اما من تجربه ام رو روی سرور های اينترنت گفتم , ممکنه اصلا هيچ وقت هيچ مشکلی پيش نياد .
من خودم از روی اجبار xoops رو روی يه هاست win نصب کردم يه هفته بعد پشيمون شدم ! بماند که پشيمونی چه درد سر هايی واسه يه سايت فعال داره!

sb1370
05-04-2008, 17:50
آخرش یه cms که روی ویندوز جواب بده و قابلیت ساخت فروشگاه رو هم داشته باشه معرفی نکردید.

neopersia
05-04-2008, 18:46
بحث در مورد قدرت سرور ها و زبانهای برنامه نويسی رو بيخيال شيد اصلا حوصلشو ندارم . البته ببخشيد !

باز که حرف خودتونو زديد !!!!!!! شما آپاچی نصب کرديد درست ! خوب هم رو هر windows ی کار ميکنه درست !
ميشه iis رو با 5 تا نه اصلا یکی stop کرد درست ! ميشه آپاچی رو رو هر پورتی دلتون خواست نصب کرد باز هم درست !!!:D
ولی دوست عزيز از اول بحث من رو سرور های واقعی تو اينترنت بود نه کامپيوتر شخصيتون !!!
شما وقتی يه هاست windows ميخری ميری بعدش روش آپاچی نصب ميکنی !!!!!!!!!!! نه تورو خدا اين کارو ميکنی ؟؟؟؟؟!!!!!!
اصلا همچين دسترسی اي داری ؟؟؟؟!!! اصلا حتی اگه داشتی ميرفتی اينکارو ميکردی ؟؟!! خوب اگه آپاچی ميخوای ميری از اينهمه سرور ارزون لينوکس يا bsd و ... يکی ميخريدی !!!! مردم windows ميخرن که از iis استفاده کنن!... بی خيال شايد شما از اول متوجه منظور من نشدی که ميگی رو windows خودت نصب کردی .
خداييش اصلا بحثی در مورد مشکل نصب آپاچی شده بود ؟ غير از اشغال بودن پورت 80 ؟
تو اينترنت معمولا از پورت های ديگه برای مصارف عادی استفاده نميکنن!! ولی تو لوکال چرا که نشه !!!

از اول بحث سر مشکل iis با php بود که خودتون هم اشاره کرديد ! حالا مشکل از مايکروسافته يا چيزه ديگه به بحث ما مربوط نميشه ! دوست عزيز ما اومديم مثلا به اين دوستمون کمک کنيم نه اينکه کل کل و بحث سياسی کنيم !
تا اينجا که من فهميدم اين دوستمون يه هاست win داره که ميخواد روش cms نصب کنه منم گفتم اگه win دارين بهتره روش php نصب نکنين به دلايلی که خودتون هم ميدونين اگه اشتباه فهميدم ببخشيد !
در ضمن اينو هم گفته بودم ممکنه تو لوکال iis و php به مشکلی بر نخورن من هم خودم از php رو iis لوکل استفاده ميکنم اما من تجربه ام رو روی سرور های اينترنت گفتم , ممکنه اصلا هيچ وقت هيچ مشکلی پيش نياد .
من خودم از روی اجبار xoops رو روی يه هاست win نصب کردم يه هفته بعد پشيمون شدم ! بماند که پشيمونی چه درد سر هايی واسه يه سايت فعال داره!
من میدونم که وقتی یه هاست معمولی میخریم دسترسی به تنظیمات سرور نداریم
من که نگفتم برید یقه صاحب سرور رو بگیرید بگید من آپاچی میخوام
حرف من این بود که به جای اینکه بگیم فلان CMS رو ویندوز جواب نمیده و مخصوص لینوکسه بگیم فلان CMS با IIS جواب نمیده چون اگه همون رو توی ویندوز و با آپاچی نصب کنیم بدون مشکل اجرا میشه
شما خودت بحثو کشیدی طرف اینکه رو فلان ویندوز میشه آپاچی نصب کرد و رو اون یکی نمیشه یا نصب کردن PHP سخته و...
یه نگاهی به پست قبلیت بنداز:

واسه همينه رو local اکثرا به مشکل خاصی بر نميخورين ( البته اگه بتونين php رو روی iis نصب کنين!!!!)

شما احتمالا windows xp داشتين نه windows server اينا خيلی با هم فرق ميکنن !
وگرنه منم گفته بودم که تولوکال اینارو نصب کردم نه رو سرور تو اینترنت
من خودم هم اگه بخوام CMS نصب کنم (که فکر نمیکنم این کارو بکنم) بیکار نیستم برم سرور ویندوز بگیرم که برای خودم دردسر بتراشم

آخرش یه cms که روی ویندوز جواب بده و قابلیت ساخت فروشگاه رو هم داشته باشه معرفی نکردید.
اگه من باعث شدم تاپیک منحرف بشه معذرت میخوام
دیگه ساکت میشم تا دوستان جوابشونو بدن

Ultimator
05-04-2008, 18:53

دوست عزيز

cms با asp.net يا asp که قبليت راه اندازی فروشگاه داشته باشه به اين راحتی پيدا نميشه .

من يکمی گشتم باز هم ميگردم .

در ضمن من نگفتم روی

win server نميشه آپاچی نصب کرد پست رو نگاه کن نوشتم نسخه ی iis شون فرق ميکنه ...

نصب php سخته ولی غير ممکن نيست .منظورم اين بود که اينستالر php همه کار رو نميکنه و يه مقدار manual configuration داره واسه کاربرای مبتدی مثل من سخته .... حالا بيخيال

منم معذرت ميخوام اگه بحث الکی راه انداختم .

Ultimator
07-04-2008, 20:13
یه cms فروشگاه انگلیسی رایگان اپن سورس تحت asp.Net پیدا کردم ولی یادم نمیاد کجا اسمش StoreNuke بود
ولی سرچ کردم احتمالا میتونین از اینجا دان کنید .:

یا اینجا

sb1370
24-04-2008, 16:16
هنوز جواب منو نداديد.

Ultimator
24-04-2008, 16:38
یه cms فروشگاه انگلیسی رایگان اپن سورس تحت asp.Net پیدا کردم ولی یادم نمیاد کجا اسمش StoreNuke بود
ولی سرچ کردم احتمالا میتونین از اینجا دان کنید .:

یا اینجا

دوباره بنویسم !!!!؟!؟!!!؟؟؟؟