PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد ویندوز ایکس پی

agaa_hojat2007
31-03-2008, 19:10
1-من روی کامپیوترم 2 تا ویندوز ایکس پی نصب کرده ام و میخوام یکی از این ویندوز ها را بطور کامل حذف کنم باید چیکار کنم.ممنون...:31:

mahdi7610
31-03-2008, 19:59
1-من روی کامپیوترم 2 تا ویندوز ایکس پی نصب کرده ام و میخوام یکی از این ویندوز ها را بطور کامل حذف کنم باید چیکار کنم.ممنون...:31:
سلام دوست عزیز

شما اگه می خواهید یکی از ویندوز ها را از روی سیستم پاک کنید باید ویندوز درایو d را پاک کنید .
برای این کار سیستم را با یه سی دی بوت راه اندازی کنید و سپس با استفاده از دستور زیر درایوی را که می خواهید فرمت کنید .
format X:/q
به جای X نام درایوی که قرار است فرمت شود را بنویسید .

موفق باشید .

agaa_hojat2007
31-03-2008, 21:53
سلام دوست عزیز

شما اگه می خواهید یکی از ویندوز ها را از روی سیستم پاک کنید باید ویندوز درایو d را پاک کنید .
برای این کار سیستم را با یه سی دی بوت راه اندازی کنید و سپس با استفاده از دستور زیر درایوی را که می خواهید فرمت کنید .
format X:/q
به جای X نام درایوی که قرار است فرمت شود را بنویسید .

موفق باشید .

منظورت از سی دی بوت همون سی دی ویندوزه!!!:31:

mahdi7610
31-03-2008, 23:06
منظورت از سی دی بوت همون سی دی ویندوزه!!!:31:
نه دوست عزیز منظورم سی دی بوت خالی هستش .
میتونی با استفاده از لینک زیر خودت یه سی دی بوت درست کنی .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی .

agaa_hojat2007
01-04-2008, 16:15

موفق باشی
- ابتدا CD ویندوز را در درایو گذاشته و نرم افزار IsoBuster را اجرا کنید.
2- در قسمت سمت چپ پنجره IsoBuster گزینه Bootable CD را انتخاب کنید.
3- در قسمت راست پنجره روی Microsoft Corporation.img راست کلیک کرده و گزینه Extract Microsoft Corporation.img را انتخاب کنید.
(دوستانی که برای استخراج فایل Image مشکل دارند فایل ایمیج رو براشون میذارم)
Image دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .

در جایی که نوشته شده Bootable CD یعنی این پوشه توی سی دی ویندوزه!!!

agaa_hojat2007
01-04-2008, 16:16
سی دی ویندوز با سی دی بوت چه فرقی داره...

agaa_hojat2007
01-04-2008, 16:17
من کامپیوترم ویروسی شده منم ویندوزش عوض کردم اما هنوز ویروسیـــــه!!!!!!!!!!!

mahdi7610
01-04-2008, 17:22
سی دی ویندوز با سی دی بوت چه فرقی داره...

ببین دوست عزیز فرق سی دی بوت خالی با ویندوز بوتیل این هست که با سی دی بوت شما فقط می تونید ویندوز را فرمت کنید و برای نصب ویندوز باید سی دی ویندوز را داخل سی دی رام گذاشته و ویندوز را نصب کنید .
اما ویندوز بوتیل یعنی اینکه با همین سی دی هم می تونید درایوی که ویندوز داخلش هست را فرمت کنید و بعد ویندوز را نصب کنید .

شما می تونید با یه فلاپی هم درایوی که ویندوز توش نصب هست را نیز فرمت کنید . برای درست کردن فلاپی بوت از روش زیر استفاده کنید .

براي درست کردن فلاپي بوت - ابتدا يک فلاپي در داخي فلاپي درايو قرار دهيد . - سي دي ويندوز 98 را در سي دي رام بگذاريد - از منوي start روي settings و سپس کنترل پانل کليک کنيد - روي نشانه add/ remove program دبل کليم کنيد - دکمه startup Disk را در بالاي پنجره انتخاب نماييد
- فرمان Create Disk را کليک نماييد تا ديسکت استارت آپ ساخته شود .

2- سي دي ( يا فلاپي ) بوت ايبل را در سي دي درايو قرار مي دهيم و کامپيوتر را ريستارت مي کنيم
3- از دو گزينه مشاهده شده در ابتدا ، گزينه boot from cd-rom را انتخاب مي کنيم و اينتر ميزنيم
4- گزينه start computer with cd-rom support را انتخاب کرده و اينتر را فشار مي دهيم
5- در داس به درايوي که سي دي وينذوز در آن قرار دارد مي رويم مثلا " اگر درايو d با شد ، تايپ مي کنيم :d اينتر را فشار مي دهيم
توجه کنيد که بعد از کلمه فورمت يک فاصله وجود دارد format c: اين دستور را در داس تايپ مي کنيم -
اينتر را مي زنيم و با تايپ y کا مپيوتر شروع به فورمت مي کند

اگر هم نمی تونید این کارها را انجام بدید برید و از بازار سی دی بوت را تهیه کنید .

mahdi7610
01-04-2008, 17:29
اینم یه بوت xp
فقط کافیه به صورت بوت روی سی دی رایت کنی .

agaa_hojat2007
01-04-2008, 19:43
ممنون دوست عزیز اگه به بعضی سوالات بدون پاسخم پاسخ میدادی بهتر بود... واقعا گل چیه درخت کاشتی...

mahdi7610
01-04-2008, 20:31
ممنون دوست عزیز اگه به بعضی سوالات بدون پاسخم پاسخ میدادی بهتر بود... واقعا گل چیه درخت کاشتی...
سلام دوست خوبم

خوب شما سوالاتتون را یکبار دیگه بپرسید تا من اگه تونستم بهشون جواب بدم .

موفق باشی .

agaa_hojat2007
02-04-2008, 12:00

موفق باشی
- ابتدا CD ویندوز را در درایو گذاشته و نرم افزار IsoBuster را اجرا کنید.
2- در قسمت سمت چپ پنجره IsoBuster گزینه Bootable CD را انتخاب کنید.
3- در قسمت راست پنجره روی Microsoft Corporation.img راست کلیک کرده و گزینه Extract Microsoft Corporation.img را انتخاب کنید.
(دوستانی که برای استخراج فایل Image مشکل دارند فایل ایمیج رو براشون میذارم)
Image دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) .

agaa_hojat2007
02-04-2008, 12:00
راستی ویندوز من یه ویروسی گرفته که فایلهای مخفی را میخوام ببینم نمیتونم ودوباره مخفی میمونه... در اینصورت اگر ویندوز عوض کنم این مشکل حل میشه!!!!!!!!!!

mahdi7610
02-04-2008, 13:44
سلام دوست عزیز

بله فایل image داخل خود سی دی ویندوز هست که شما با روشی که توی اموزش توضیح داده شده می تونید اون را از سی دی ویندوز خارج کرده و روی یه سی دی دیگه رایت کنید و یه سی دی بوت داشته باشید .

راستی ویندوز من یه ویروسی گرفته که فایلهای مخفی را میخوام ببینم نمیتونم ودوباره مخفی میمونه... در اینصورت اگر ویندوز عوض کنم این مشکل حل میشه!!!!!!!!!!!

به ادرسی که توی امضام هست رجوع کن . روشهایی برای رفع این مشکل گفتم .
اگه شما 10 بار هم ویندوز عوض کنید باز هم مشکل حل نخواهد شد . به خاطر این که باید ابتدا حتما ویروس را از بین ببرید .
به ادرسی که توی امضام هست رجوع کنید . و اگه سوالی در مورد ویروس داشتید همون جا مطرح کنید .

موفق باشید .

x_boy
04-04-2008, 11:05
سلام
بدون سی دی بوت هم راحت میتونی این کار و بکنی
با ویندوز اولی بیای بالا و درایو بعدی رو داخل ویندوز فرمت کنی
یا اینکه سی دی ویندوز رو بزاری و اونجا که میخوای درایو رو برا نصب انتخاب کنی
درایو دومی رو فرمت میکنی

ashkanbamaram
05-04-2008, 22:32
سلام
بدون سی دی بوت هم راحت میتونی این کار و بکنی