PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با سلام...من سوالی داشتمککه نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری ولی دنبال کمک میگردم

ila
30-03-2008, 10:05
با سلام...من سوالی داشتمککه نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری ولی دنبال کمک میگردم
اونم اینه که کامپیوتر من بعداز اون مدت زمان پیش فرضش(15دقیقه ) که میره تو حالت اسکرین سیور یهو ریست میشه و یه صفحه آب میاد که میگه کامپیوتر شما داریای یه مشکلی هست و باید بری تو سیف مد و اینا...فکر کنم براتون آشنا باشه این صفحه عادی
و بعد که سیستم میاد بالا دیگه هارد رو نمیناسه...یعنی من حتی تو بایوس هم میرم قسمت هارد رو میگه انتخاب کن و قرار بده.و هیچ هاردی نیست
من کابل برق و ساتای هاردم هم عوض کردم ولی باز هم مشکل حل نشد..
البته وقتی سیستم رو خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم هارد رو میشناسه..
این مشکل نشناختن هارد علاوه بر زمانی که میره تو اسکرین سیور موقعی که با انتی ویروس هم اسکن میکنم همچین اتفاق میوفته و سیستم دوباره ریست میشه و همون قضیه...
مطمئن هستم که از فن سی پی یو اینها نیست چون موقع کار با بازی های بسیار وحشتناک هم هیچ مشکلی نداره
فکر میکنید مشکل چیه؟ و من باید چیکار کنم؟

aliali58
30-03-2008, 11:22
من هم مشكلي مشابه دارم به اين شرح:
وقتي دارم با سيستم كار ميكنم يه صفحه آبي رنگ مياد و پيام ميده كه اگر اولين بار هست كه اين مشكل رو مي‌بينيد ممكنه نرم افزار يا سخت افزار جديدي نصب كرده باشين كه باعث اين مشكل شده باشه و ...
بعدش هم سيستم ري استارت ميشه و اكثر مواقع ديسك بوت ميخواد
مواردي كه لازم ميدونم بگم اينها هست
آنتي ويروس كسپر اسكي دارم و آپديت هست بنابراين احتمال اينكه ويروس باشه كمه
گاهي وقتها وقتي يكي از قطعات سخت‌افزاري رو دست ميزنيم همين مشكل پيش مياد به عنوان مثال چند بار كارت گرافيك يا كارت شبكه رو عوض كرديم همين مشكل به وجود مي‌اومد
كابلهاي روي مادربرد و هارد شل نشده‌اند
يك بار كه اين مشكل به وجود اومد كابل ديتاي هارد رو عوض كردم مشكل موقتا رفع شد ولي دفعه بعدي هم وجود داشت يعني مشكل به طور كامل رفع نشد
معمولا زماني مشكل به طور موقت رفع ميشه كه كابل هارد رو در ميارم و دوباره جا ميزنم يا جاي سوكتش رو روي مادربرد عوض ميكنم البته بعضي وقتها هم وقتي مشكل رفع ميشه و سيستم بالا مياد صفحه كليد و موس كار نميكنه و دوباره سيستم رو خاموش ميكنم و يه بار هم پورت صفحه كليد و موس رو ميكشم و جا ميزنم تا مشكل موقتا رفع بشه
معمولا روزي دو سه بار اين مشكل پيش مياد يعني سيستم ري استارت ميشه و هارد رو نميشناسه
خودم حدس ميزنم مشكل از پاور باشه نظر شما چي هست؟؟؟؟ اگه مشكلي هست راهنمايي بفرماييد.

aliali58
30-03-2008, 11:24
با سلام...من سوالی داشتمککه نمیدونم نرم افزاریه یا سخت افزاری ولی دنبال کمک میگردم
اونم اینه که کامپیوتر من بعداز اون مدت زمان پیش فرضش(15دقیقه ) که میره تو حالت اسکرین سیور یهو ریست میشه و یه صفحه آب میاد که میگه کامپیوتر شما داریای یه مشکلی هست و باید بری تو سیف مد و اینا...فکر کنم براتون آشنا باشه این صفحه عادی
و بعد که سیستم میاد بالا دیگه هارد رو نمیناسه...یعنی من حتی تو بایوس هم میرم قسمت هارد رو میگه انتخاب کن و قرار بده.و هیچ هاردی نیست
من کابل برق و ساتای هاردم هم عوض کردم ولی باز هم مشکل حل نشد..
البته وقتی سیستم رو خاموش میکنم و دوباره روشن میکنم هارد رو میشناسه..
این مشکل نشناختن هارد علاوه بر زمانی که میره تو اسکرین سیور موقعی که با انتی ویروس هم اسکن میکنم همچین اتفاق میوفته و سیستم دوباره ریست میشه و همون قضیه...
مطمئن هستم که از فن سی پی یو اینها نیست چون موقع کار با بازی های بسیار وحشتناک هم هیچ مشکلی نداره
فکر میکنید مشکل چیه؟ و من باید چیکار کنم؟

دوست عزيز شما زمان پيش فرضتون رو افزايش بدين يا به طور كلي اين زمان رو بردارين و از اسكرين سرور استفاده نكنيد ببيند باز هم مشكل رو دارين؟؟ البته اگر مشكل رو داشته باشين من دليلش رو نميدونم انشاالله دوستان ديگه راهنمايي ميكنن

reza41
31-03-2008, 23:10
من هم مشكلي مشابه دارم به اين شرح:
وقتي دارم با سيستم كار ميكنم يه صفحه آبي رنگ مياد و پيام ميده كه اگر اولين بار هست كه اين مشكل رو مي‌بينيد ممكنه نرم افزار يا سخت افزار جديدي نصب كرده باشين كه باعث اين مشكل شده باشه و ...
بعدش هم سيستم ري استارت ميشه و اكثر مواقع ديسك بوت ميخواد
مواردي كه لازم ميدونم بگم اينها هست
آنتي ويروس كسپر اسكي دارم و آپديت هست بنابراين احتمال اينكه ويروس باشه كمه
گاهي وقتها وقتي يكي از قطعات سخت‌افزاري رو دست ميزنيم همين مشكل پيش مياد به عنوان مثال چند بار كارت گرافيك يا كارت شبكه رو عوض كرديم همين مشكل به وجود مي‌اومد
كابلهاي روي مادربرد و هارد شل نشده‌اند
يك بار كه اين مشكل به وجود اومد كابل ديتاي هارد رو عوض كردم مشكل موقتا رفع شد ولي دفعه بعدي هم وجود داشت يعني مشكل به طور كامل رفع نشد
معمولا زماني مشكل به طور موقت رفع ميشه كه كابل هارد رو در ميارم و دوباره جا ميزنم يا جاي سوكتش رو روي مادربرد عوض ميكنم البته بعضي وقتها هم وقتي مشكل رفع ميشه و سيستم بالا مياد صفحه كليد و موس كار نميكنه و دوباره سيستم رو خاموش ميكنم و يه بار هم پورت صفحه كليد و موس رو ميكشم و جا ميزنم تا مشكل موقتا رفع بشه
معمولا روزي دو سه بار اين مشكل پيش مياد يعني سيستم ري استارت ميشه و هارد رو نميشناسه
خودم حدس ميزنم مشكل از پاور باشه نظر شما چي هست؟؟؟؟ اگه مشكلي هست راهنمايي بفرماييد.

سلام عزيزم
من طبق تجربه اي كه در اين مورد دارم اين صفحه كه به صفحه مرگ مشهوره در 90 درصد اوقات به خاطر رم هستش
اگه چندتا رم رو سيستم داري همشون رو دربيار و يكي يكي امتحان كن تا اوني كه مشكل داره رو پيدا كني و اگه يه رم داري يه رم از كسي بگير و ببين با همين رم جديد هم مشكل داري يا نه
در موارد خيلي خيلي كمي هم ناشي از پاور و يا چيپست هاي مادربرد هست
ولي اغلب قريب به اتفاق مربوط به رم هست ان شاء الله كه مشكلت حل مي شه

ila
01-04-2008, 16:07
من یک دونه رم بیشتر ندارم..یک گیگه
دوم این که هم مادر برد هم پاور هم جدید عوض کردم...

reza41
02-04-2008, 14:41
پس با یه رم دیگه سیستمت رو تست کن