PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری باید Xp رو روی ساتا نصب کنم ؟

sagh_moha
30-03-2008, 01:02
اول فکر کردم مثل باقی کامپیوتر هاست اما تا سی دی XP رو می آید بالا و می پرسه چی کار کنم و می کم نصب ویندوز ( همان اول ) می نویسه هیچ هارد دیسکی متصل نیست ... چی کار کنم ؟یکی از بچه ها گفت از روی سی دی Main بایذ فلاپی درست کنی و همون اول F6 رو بزنی و از اسکازی بری ؟ من سر در نیاوردم کسی می تونه یه توضیح کامل بده ؟:41:

nw_nk
30-03-2008, 01:10
اول فکر کردم مثل باقی کامپیوتر هاست اما تا سی دی XP رو می آید بالا و می پرسه چی کار کنم و می کم نصب ویندوز ( همان اول ) می نویسه هیچ هارد دیسکی متصل نیست ... چی کار کنم ؟یکی از بچه ها گفت از روی سی دی Main بایذ فلاپی درست کنی و همون اول F6 رو بزنی و از اسکازی بری ؟ من سر در نیاوردم کسی می تونه یه توضیح کامل بده ؟:41:

سلام

1- ایکس پی که می خوای نصب کنی چه سرویس پکیه و تا کی آپدیت شده؟

2- مادربوردت چیه؟

3- هاردت توی بایوس شناخته شده دیگه؟ نه؟

ashkanbamaram
30-03-2008, 04:18

اون Sata که شما میگی از نوع قدیمیاشه. در صورتی که ساتاهای جدید به راحتی هارد رو میشناسه.
یه فلاپی باید داشته باشی که داخلش یه فایل هست که همون اول که سیستم میاد بالا اون فایل رو میخونه و هارد رو شناسائی میکنه (این اتفاق برای من هم افتاده، ولی خیلی وقت پیش. اسم فایل رو یادم نمیاد متأسفانه :41:).
به نظر من هاردت رو با ساتاهای سری جدید عوض کن. وگرنه همیشه موقع نصب همین اتفاق میفته.

wordist
30-03-2008, 07:38
سلام

البته اگه كارت فوريه و ميخواي وين نصب كني ميتوني از توي ستاپ مادربورد گزينه مربوط به Raid رو به Ide تبديل كني تا هاردت رو بشناسه و بعد كه نصب تمام شد دوباره به Raid بذاريش

mahdi7610
30-03-2008, 12:12
سلام

البته اگه كارت فوريه و ميخواي وين نصب كني ميتوني از توي ستاپ مادربورد گزينه مربوط به Raid رو به Ide تبديل كني تا هاردت رو بشناسه و بعد كه نصب تمام شد دوباره به Raid بذاريش
سلام دوست عزیز

برای نصب windows XP:
اگه شما فلاپی مربوط به چیپست مادربورد را ندارید باید به سایت سازنده مادربرد خود بروید و در قسمت support به قسمت motherboard رفته و با مشخص کردن مدل مادربرد خود دیسکت درایور هارد sata را دانلود کنید

اگر یادتان باشد بعد از اینکه کامپیوتر را با سی دی ویندوز xp بوت کردید یک صفحه آبی ظاهر میشود که در این لحظه صدای فلاپی هم به گوش میرسد و در همین لحظه در پایین صفحه نمایش پیغامی به این عنوان میبینید که برای نصب سخت افزارهای لازم کلید F6 را بزنید که باید F6 را زده و منتظر یک پیغام باشید که از شما میخواهد دیسکت درایور هارد sata را در floppy بگذارید و کلید S را بزنید

از لیست ظاهر شده درایور مربوط به xp را انتخاب کنید و اینتر بزنید و نصب را به صورت معمولی ادامه دهید و بعد از انتخاب یک پارتیشن برای نصب و اتمام فرمت باید دیسکت فوق در floopy باشد تا در هارد کپی کند و سپس فایل های نصب ویندوز را در هارد می ریزد و restart می شود که حالا دیگر می توانید دیسکت را خارج کنید
یک نکته هم این است که در بایوس باید نوع حالت هارد خود را از RAID به BASE تبدیل کنید و اگر حالت base نداشتید DISABLE کنید

موفق باشید .

nemesis
30-03-2008, 16:04
منم هارد 320 دارم ! ولی نمیدونم چرا 2 ویندوز Me و Xp رو نمی تونم باهم داشته باشم !
یعنی اگه ME نصب باشه دیگه Xp نصب نمیشه ! ME رو هم بزور نصب میکنم !

mahdi7610
30-03-2008, 16:35
منم هارد 320 دارم ! ولی نمیدونم چرا 2 ویندوز Me و Xp رو نمی تونم باهم داشته باشم !
یعنی اگه ME نصب باشه دیگه Xp نصب نمیشه ! ME رو هم بزور نصب میکنم !
سلام دوست عزیز

برای نصب ویندوز روی هاردهای ساتا باید به ترتیب ابتدا 98 و me و XP را نصب کنید . یعنی از قدیم به جدید .

برای نصب win 98
باید یک پارتیشن از نوع FAT32 روی هارد ایجاد کنید

از دیسک های rescue از نرم افزار partition magic می تونید استفاده کنید

برای درست کردن این دیسکت بعد از نصب partition magic از منوی tools گزینه create rescuu disk را بزنید و فلاپی را داخل فلاپی دیسک قرار بدید یا از دیسک بوت 98 یا me استفاده و یا از برنامه fdisk استفاده کنید .

سپس سی دی ویندوز 98 یا me را توی CD ROM گذاشته و کامپیوتر را restart کنید و ویندوز به صورت معمولی را نصب کنید

موفق باشید .

nemesis
30-03-2008, 16:45
سلام دوست عزیز

برای نصب ویندوز روی هاردهای ساتا باید به ترتیب ابتدا 98 و me و XP را نصب کنید . یعنی از قدیم به جدید .

برای نصب win 98
باید یک پارتیشن از نوع FAT32 روی هارد ایجاد کنید

از دیسک های rescue از نرم افزار partition magic می تونید استفاده کنید

برای درست کردن این دیسکت بعد از نصب partition magic از منوی tools گزینه create rescuu disk را بزنید و فلاپی را داخل فلاپی دیسک قرار بدید یا از دیسک بوت 98 یا me استفاده و یا از برنامه fdisk استفاده کنید .

سپس سی دی ویندوز 98 یا me را توی CD ROM گذاشته و کامپیوتر را restart کنید و ویندوز به صورت معمولی را نصب کنید

موفق باشید .

من قبلاً هاردم IDE بود و مشکلی نداشتم !
الان با Sata مشکل دارم !
من با Maxblast و Partion magic پارتیشن بندی کردم ! کل درایو هامو FAT32 گذاشتم ولی بازم مشکل دارم !

ASRE_NOVIN
30-03-2008, 19:05
من توی بخش لب تاپ توضیح دادم

nemesis
30-03-2008, 22:18
من توی بخش لب تاپ توضیح دادم

خوب لینکش رو میزاشتی !

با این وضع من یک هارد 320 SATA مدل Maxtor میخوام ! گفتید مدل جدید لین مشکل رو نداره !
اگه امکان داره مدلش رو به من بگید تا من همون رو بگیرم ! الان مدل مال من STM3320820AS !

در ضمن مادربورد من SATA ! اگه هارد SATA 2 باشه مشکلی پیش نمیاد ؟

nw_nk
30-03-2008, 22:23
خوب لینکش رو میزاشتی !

با این وضع من یک هارد 320 SATA مدل Maxtor میخوام ! گفتید مدل جدید لین مشکل رو نداره !
اگه امکان داره مدلش رو به من بگید تا من همون رو بگیرم ! الان مدل مال من STM3320820AS !

اکثر هاردهای ساتا 2 پشتشون جامپری دارن که باهاش میشه هارد روی به حالت ساتای معمولی برد.

یعنی مشکلی نیست و با مادربوردهای حاوی ساتا هم میشه ازشون استفاده کرد.

ashkanbamaram
31-03-2008, 03:02
خوب لینکش رو میزاشتی !

بهتره که اینجوری نباشه، شاید مشکلی پیش نیاد ولی سرعت و کارائی واقعی خودش رو نشون نمیده.