PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : از بين بردن زمان انتظار براي اسکن ديسک

mahammad_reza
29-03-2008, 22:03
سلام
اگه کامپيوتر به طور نادرست خاموش بشه وقتي که ميخوايي کامپيوتر رو دوباره روشن کني ويندوز 10 ثانيه وقت ميده که يک کليد بزني تا عمل چک کردن هارد متوقف بشه حالا سوال من اينکه چطوري ميتونيم اون 10ثانيه رو به 1 ثانيه کم کنيم يا اصلا برداريم طوري که ديگه براي کنسل کردن اسکن ديسک زماني رو بي خودي منتظر نمونيم

mahdi7610
29-03-2008, 23:14
سلام
اگه کامپيوتر به طور نادرست خاموش بشه وقتي که ميخوايي کامپيوتر رو دوباره روشن کني ويندوز 10 ثانيه وقت ميده که يک کليد بزني تا عمل چک کردن هارد متوقف بشه حالا سوال من اينکه چطوري ميتونيم اون 10ثانيه رو به 1 ثانيه کم کنيم يا اصلا برداريم طوري که ديگه براي کنسل کردن اسکن ديسک زماني رو بي خودي منتظر نمونيم
سلام دوست عزیز

اولا که فکر نکنم راهی باشه که شما بخواهید عمل اسکن دیسک را بردارید و همچنین اون را به 1 ثانیه تبدیل کنید . به نظر من کار اشتباهی هست که شما بخواهید اونا بردارید . چون این عمل در واقع هارد شما را بهینه می کنه و اشکالات و پراکندگی اطلاعات را سروسامان می ده .

اگه این عمل توی هارد اتفاق نیفته باعث کم شدن عمر هارد و از بین رفتن اون می شه . و باعث کم شدن سرعت سیستم هم می شه .
در ضمن مگه شما چند بار توی هفته یا ماه سیستمتون را به طور نادرست خاموش می کنید .
تنها دو بار این اتفاق می تونه بیفته .
یکبار هنگامی که برق می ره و یکبار هم هنگامی که سیستم هنگ می کنه و راهی به جز ریست کردن از روی کیس ندارید .

موفق باشید.

mahammad_reza
30-03-2008, 00:15
سلام
من نمی خوام که اسکن دیسک رو غیر فعال کنم من میخوام اون 10 ثانیه ای که ویندوز منتظر میشه تا ما یک کلید رو بزنیم تا اسکن رو لغو کنه رو بردارم چون حتی اگه یک بار هم در ماه باشه وقتی که عجله داری خیلی عصاب خرد کن میشه

shahedi
30-03-2008, 00:33
منظورتون کاهش زمان اسکن دیسک هست؟

در command prompt این دستور را بنویسید chkntfs /t در جلو حرف تی زمان را بر حسب ثانیه بنویسید

راستی من یادمه چند وقت پیش این مورد را به یه مدیریت دفراگ غیر فعال کردم

mehdy.delshekaste
18-06-2008, 22:49
ميشه اينكارو كرد.
برا اينكاردرCommand Prompt دستور زير رو تايپ ميكني
chkntfs/t:1
به جاي يك ميتوني هر عددي رو بذاري اين عدد به ثانيه ست