PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک در مورد مدار الکترونیک

baba barghi
09-11-2005, 15:27
سلام دوستان
من صدای خروجی آمپلی فایر رو از تو رله رد کردم ولی متاسفانه صدای خروجی تغییر کرد کسی اگر راه حلی داره که همون کار رله رو بکنه و صدا رو تغییر نده ممنون می شم اگر به من بگه

ممنون
بای

soooot
09-11-2005, 16:47
سلام توضيح بيشتري بده اولا واسه چي صدا رو از توي رله رد كردي؟ دوما اصلا تو ميخواي چي كار كني؟

baba barghi
09-11-2005, 19:08
سلام سوت جان
عضویت شما رو تبریک می گم
من می خوام یه دستگاه صوتی توپ درست کنم بعد این دستگاه دو تا خروجی داره یکی برای پشت که وصل می شه به باند و یکی هم به 2 تا بلندگو که داخل این دستگاهی که می خوام بسازم وصل می شه بعد یک سیم صدای خروجی از آمپلی فایر بین بلندگو و پشت مشترکه و سیم دیگه رو از توی یک رله رد کردم تا در حالت قطع برق رله به بلندگو داخل دستگاه و در حالت وصل برق رله سیم صدا به پشت وصل بشه حالا امتحانش که کردم صدا کلفت تر شده بود

ممنون
بای

soooot
09-11-2005, 22:30
بازم سلام دوست عزيز شما ميتونيد به جاي اينكه جريان رو از يه رله عبور بديد اون رو به پايه بيس يه ترانزيستور تقويت كننده بديد و از ترانزيستور براي تغذيه بوبين استفاده كنيد نوع ترانزيستور رو هم ميتونيد از توي كتاب راهنماي ترانزيستور ها نسبت به جريان رله و ولتاژ كار انتخواب كنيد البته اگر ولتاژ كار رله شما كمتر از هفت دهم و يا چيزي نزديك به اون باشه شما بايد جنس ترانزيستور و مشخصات ديگه اون رو هم در نظر بگيريد دقت كنيد كه ترانزيستور از نوع تقويت كننده باشه و در صورتي كه ولتاژي كه ميخواهيد به پايه بيس ترانزيستور بدهيد بيشتر از ولتاژ استاندارد پايه بيس اون باشه ميتونيد از آيسي رگولاتور ولتاژ يا ديود زنر براي رسوندن ولتاژ به حد مورد نياز استفاده كنيد اميدوارم تونسته باشم كمكتون كنم بازم به اينجا سر ميزنم تا اگر به مشكلي برخورده بوديد اگر تونستم كمكتون كنم

baba barghi
10-11-2005, 14:12
سلام سوت جان
دمت گرم بابت این راهنماییت
ولی رشته ی من برق صنعتی هست نه الکترونیک و اینا رو من نمی فهمم فقط طرز کار رله رو بلد بودم و خواستم ازش استفاده کنم که صدا تغییر کرد و ولتا. کار مدار هم 10 ولت هست یه کمکی می کنید نوع ترانزیستور رو بهم بگید
ممنون
بای

soooot
10-11-2005, 18:34
سلام منم رشته ام برق صنعتي هست فكر ميكنم بتوني راحت تر از اينها هم مشكلت رو حل كني البته مطمئن نيستم كار كنه چون دقيقا نميدونم مدارت چجوريه ميتوني از اون سيمي كه از رله ردش ميكردي به جاي اينكه از رله ردش كني يه انشعاب بگيري و به يه ديو يكسو كننده بدي و بعد از ديود بدي به رله و اونور رله رو هم به منفي بدي شايد اينجوري هم مشكلت حل بشه البته منم كتاب راهنماي ترانزيستور ها رو ندارم ولي تو هر كتابخونه معتبري به راحتي ميتوني پيداش كني با اين حال ميگردم اگر چيز بدرد بخوري پيدا كردم همينجا برات مينويسم

soooot
10-11-2005, 18:44
راستي اگر اين آ/پلي فاير رو براي پروژه اي چيزي ميخواي شايد اين آدرس بتونه بهت كمك كنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soooot
10-11-2005, 18:45
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soooot
10-11-2005, 18:47
راستي يه خورده بيشتر از خودت بنويس حالا كه هم رشته هستيم دوست دارم بيشتر باهات آشنا بشم و ضمنا بنويس اين مدار رو براي چي ميخواي شايد بتونم بيشتر بهت كمك كنم

baba barghi
10-11-2005, 22:44
سلام عزیزم
من می خوام یه مدار الکترونیکی توپ برای افزایش صدا و وصل به کامپیوتر و ... امکانات داره در ضمن ممنون از کمکتون من با 3 کلید 3 حالته که یک سیم مشترک توش بردم و یک حالت قطع داره ویک حالت وصل داره استفاده کردم و این خلی توپ شده
من دیپلمه ی هنرستان فنی و حرفه ای ظل انوار در شیراز و رشته ی من الکتروتکنیک هست شما چی؟

ممنون از کمکتون
بای