PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری میشه چند صفحه را توی یک صحه قرار داد؟

reza3533
29-03-2008, 10:06
سلام
سایت من از سیستم Movable Type استفاده میکنه. در کنار این سیستم چند صفحه مثل تماس با ما، درباره ما و ... درست کردم (صفحه ها استاتیک هستند)
من به تازگی قالب مووبل تایپم رو عوض کردم. در نتیجه بخاطر همین برای هماهنگ شدن این صفحات (تماس با ما و...) با صفحات مووبل تایپ، مجبورم همه این صفحات رو دوباره ادیت کنم... راستش تعداد صفحات هم خیلی هستند و قطعاً انرژی و زمان زیادی برای انجام این کارها لازم هست.
اخیراً توی سایتی دیده بودم که این صفحات رو با استفاده از php درست کرده بود و مثلاً صفحه درباره ما سایتش، اینطوری بود:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
یا مثلاً آدرس تماس با ما سایت، به این صورت بود:
راستش من هم میخوام آدرس صفحاتم رو اینطوری کنم... آموزشی چیزی توی این فروم برای این کار نیست؟؟ چونکه هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم... می دونم که باید php بلد باشی ولی من راستش فقط میخوام همین قسمت از php رو یاد بگیرم...کسی می تونه کمکم کنه؟؟؟؟؟؟؟
ممنون:20:

dogtag
29-03-2008, 13:24
ببین این خیلی ساده است
ولی مشکلات زیادی به همراه داره (مشکل امنیتی) و اینکه به هر حال شما باید صفحه ی استاتیکت رو درست کنی و فقط بالا و پایینش رو درست نکنی
اگر خواستی بگو تا یه کدش رو برات بنویسم

Bill Gates
29-03-2008, 15:50
میشه مشکلات امنیتی که این روش داره رو بگید
تشکر//

dogtag
29-03-2008, 15:58
خب طرف می تونه به جای این اسم یه صفحه ای رو که نمی خوای وارد کنه
مثلا بنویسه:

و به صفحه ی تنظیمات برسه

یا این (اگر درست نوشته باشم):

و پسورد هاستت رو کش بره

راه مقابله هم داره ولی الان اینترنتم جواب نمی ده که زیاد راجع بهش بحث کنم

(مرگ من جمع شید پول بذارید واسه ما یه ADSL 64 بگیرید. دارم از بین می رم (فرار مغز ها به دلیل گرانی اینترنت! مسئولین کشور باید یه فکری بکنن))

reza3533
29-03-2008, 17:34
ببین این خیلی ساده است
ولی مشکلات زیادی به همراه داره (مشکل امنیتی) و اینکه به هر حال شما باید صفحه ی استاتیکت رو درست کنی و فقط بالا و پایینش رو درست نکنی
اگر خواستی بگو تا یه کدش رو برات بنویسم

سلام dogtag جان :11:
ممنون میشم کدش رو بگذاری:20:
چونکه واقعاً لازم دارم می دونم که بقیه دوستان هم ممکنه لازمشون بشه
این مشکل امنیتی هم بعداً یه فکری براش می کنیم:5:
به هر حال ممنونم منتظر کدش هستم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن یه سوال دیگه....من چند تا صفحه میخوام درست کم مثل جستجو، تماس، درباره و... آیا میشه همه شون به همین صورتی که گفتم (اولشون page.php) باشه یا نه؟؟
بسیار متشکرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dogtag
29-03-2008, 17:40
بله میشه
کدش رو هم چشم الانشروع میکنم به نوشتن
سرم شلوغه ولی 100% تا 1 ساعت دیگه بهت می دمش

dogtag
29-03-2008, 17:54
بیا این هم یه دونه من درآوردی

تنها کاری که باید بکنی اینه که اسم هر صفحه ای رو می سازی و می خوای بیاد توی کار ، توی اون آرایه ی pages بنویسی
تستش هم نکردم ولی احتمالاً جواب میده

reza3533
29-03-2008, 20:58
سلام
من هر کاری میکنم نمیتونم اجراش بکنم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ببین لطف کن کدهای تمام صفحه شو (منظورم کدهای صفحه page.php هست) با کدهای یه صفحه آزمایشی (مثلاً صفحه about) بگذار تا وقتی مثلاً page.php?about مینویسی صفحه درباره ما بیاد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ممنون میشم:20:
در ضمن این صفحه ها (منظورم صفحه about و... هست) باید چه پسوندی داشته باشند؟ html یا php ؟؟؟؟
و نمیخواد توی آرایه ی pages پسوندشونو بنویسی؟؟
بعدش احتمالاً این کد طوری هست که باید صفحات page.php و about.php و... توی یک پوشه باشند..نمیشه یه کاری کرد که مثلاً صفحات about و... توی یک پوشه دیگه بگذاری؟؟ اگر این کار امکان پذیر هست چگونه میشه انجامش داد؟؟
بسیار ممنونم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dogtag
29-03-2008, 22:56
امکان همه ی اون چیز هایی که گفتی هست
نیازی هم نیست که پسوند رو اضافه کنی
صفحه ها هم توی این کد باید php باشن که با تغییر اندکی در کد می تونی عوضی کنی

خدایی می خوام کارت رو راه بندازم ولی الان روی 3 تا پروژه ی سنگین دارم کار می کنم
ایشالا تا فردا برات می نویسم (ناراحت نشی ها. من تفکرم Open Sourceی یه ولی وقت و پول ندارم که خیلی کمک کنم)

reza3533
29-03-2008, 23:27
سلام
ايشالا توی پروژه هات موفق باشی که البته ميدونم موفق ميشی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابت کمک هایت ممنونم نمی دونم اگه شما نبودین کی می تونست کمکم کنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
می دونم که سرتون شلوغه بخاطر همین هر وقتی که بیکار شدین فقط کد نمونه ای از این جور صفحه ها رو توی فروم بگذارین تا من و بقیه دوستان استفاده کنیم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته اگر کد، مال تمام صفحه باشه خیلی خوب میشه چونکه بعضی ها مثل من زیاد با php آشنایی ندارن و نمیدونن این کدهایی رو که توی پست هفتمی نوشتین باید کجای صفحه بگذارن.
بسیار متشکر...

reza3533
31-03-2008, 00:05
سلام
می دونم که کار داری ببخشید ولی اگه ممکنه یکمی سریعتر چونکه به احتمال زیاد من تا چند روز دیگه به نت دسترسی دارم بعدش زیاد نمی تونم بیام....
بازم شرمنده[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dogtag
31-03-2008, 09:32
بفرما. کد رو برات تغییر دادم:

این هم مثلاً صفحه ی index.php:

و این هم مثلاً صفحه ی about.html:

ولی توی اینجا شما باید پسوندش رو هم توی آدرست بنویسی یعنی اینجوری:

ولی یه راه براش وجود داره:
شما صفحه های htmlت رو فقط با پسوند .php ذخیره کن و از این کد به جای page.php استفاده کن:

Bill Gates
02-04-2008, 14:38
سلام
من که الان صفحه اول رو مطالعه کردم متوجه اشتباهم شدم من این سوال رو با یه چیز دیگه اشتباه گرفتم
ولی تشکر //