PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف بوت از سیدی در بایوس!

Bil Gits
28-03-2008, 08:46
سلام
دوستان از بایوس من گزینه ی بوت از سیدی حذف شده. وقتی میخوام آپدیتش هم بکنم با اینکه فایل بایوس بی اشکال و همین بایوسه خطا میده که اندازه ی فایل
درست نیست.حجم فیل آپدیت 1.32هستش و ظرفیت بایوس 1.14 .
اگر دوستی می تونه کمک کنه خواهش می کنم عجله کنه چون گزینه ی بوت از سیدی ندارم اگر ویندوزم بپره نمیتونم کاری کنم.
مادربورد من
Manufacturer: Gigabyte Technology Co., Ltd.
Product: GA-8S661FXM-775.F1

Bil Gits
28-03-2008, 15:05
آقا لطفا "تو رو خدا کمک کنید".

rasool1
28-03-2008, 23:50
سلام دوست عزیز سه تا زحمت برای شما دارم اول اینکه زحمت بکش یک بار کابل برق رو قطع و باطری بایوس رو بردار و بعد از دو تا5 دقیقه دوباره بذار و کابل برق رو وصل کن ببین درست میشه یا نه دوم اینکه اگه ممکنه یک عکس از همون صفحه ستاپ که شما میگی بوت سی دی نداره بذار سوم اینکه readme فایلی که می خواهی با اون بایوس رو آپدیت کنی بذار تا بتونم بیشتر راهنمایی کنم یا علی

KambiaZ
28-03-2008, 23:58
نگاه کن الان می تونی بری توی بایوست ؟؟؟

Bil Gits
29-03-2008, 06:42
سلام دوست عزیز سه تا زحمت برای شما دارم اول اینکه زحمت بکش یک بار کابل برق رو قطع و باطری بایوس رو بردار و بعد از دو تا5 دقیقه دوباره بذار و کابل برق رو وصل کن ببین درست میشه یا نه دوم اینکه اگه ممکنه یک عکس از همون صفحه ستاپ که شما میگی بوت سی دی نداره بذار سوم اینکه readme فایلی که می خواهی با اون بایوس رو آپدیت کنی بذار تا بتونم بیشتر راهنمایی کنم یا علی

سلام دوست عزیز واقعا ممنونم ازت.ولی من نمیدونم باطری بایوس کجاست راهنمایی می کنی؟
دوست عزیز اینم باید بگم که این ""شاید"" به علت دستکاری های من هم باشه یعنی "خرابکاری"‏
‏‏ ‎‏ راستی چطوری از اون صفحه ی بایوس عکس بگیرم وقتی توی بایوسم با دکمه ی Print Screen SysRq میشه؟‏

glc_engineer
29-03-2008, 10:57
[quote=Bil Gits;2246277]سلام دوست عزیز واقعا ممنونم ازت.ولی من نمیدونم باطری بایوس کجاست راهنمایی می کنی؟
دوست عزیز اینم باید بگم که این ""شاید"" به علت دستکاری های من هم باشه یعنی "خرابکاری"‏
‏‏ ‎‏ راستی چطوری از اون صفحه ی بایوس عکس بگیرم وقتی توی بایوسم با دکمه ی Print Screen SysRq میشه؟‏[/
quote]

يه باتري مثل باتري ساعت هاي كامپيوتري مچي داره روي مادربورد اون باتري بايوسه

پرينت اسكرين هم فقط تو ويندوز كار ميكنه

با يه دوربين ديجيتال يا دوربين عكاسي موبايل عكس بگير

amin123
29-03-2008, 13:05

سلام رسول جان........

مادربورد ايشون با برداشتن باطري BIOS ريست نميشه،بلكه بايد توسط JUMPER_CLR اين كار را انجام بدهند

Bil Gits
29-03-2008, 17:58
سلام
‎ ‎‏ دوست عزیز واقعا ممنونم مشکل بوت از سیدی حل شد دو تا 5 دقیقه باطری رو درآوردم همونطور که گفتی بعدش تاریخ و ساعت و تنظیمات IDE یش‏
رو هم انجام دادم.‏
در تنظیمات IDE یش گزینه ی ‏
IDE Canal Master 1‎
باید بر روی ‏
Auto
می بود که من ‏
Manuel
کرده بودمش و با این کار مشکل بوت از سیدی هم حل شد.‏
اما در مورد آپدیت کردن مشکل این بود که آپدیتی ((بعد از 3 سال)) وجود نداشت و همون بایوس بود.‏
واقعا از همه ی دوستان تشکر می کنم.مخصوصا
rasool1‎
کوچیک شما هادی!‏