PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درایو دوربینت رو خودت بساز

adrenalin
27-03-2008, 16:54
سلام من داشتم فرم ای ار تی سی ای رو نگاه میکردم گفتم برای p30world هم بزارم
با این برنامه شما میتونید درایور دوربین خودتون رو ویرایش کنید و هر جور که دوست دارید میتونید اونو تغییر بدید . برنامش خیلی کامل هست .

این برنامه بر مبنای جاوا نوشته شده و برای اجرا کردنش باید JAVA Runtime Enviroment رو سیستمتون نصب باشه .
میتونید JAVA Runtime Enviroment رو از لینک زیر دانلود کنید با حجم تقریبی 20 MB دانلود کنید

ورژن جدیدش 15 مگه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/code [/code

کد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

adrenalin
27-03-2008, 16:57
که از اکسترکت اون سه تا فولدر بوجود میآد به نامهای docs - drivers - tools که برنامه اصلی در پوشه tools هست با نام CamConfigTool که باید توسط نرم افزار java platform se binary باز بشه شما اگر این برنامه رو رو کامپیوترتون نصب ندارین باید از پست اول دانلود کنید و نصب کنین تا نرم افزارتون اجرا بشه

خب اول عکس کلی برنامه رو ببینید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای شروع کار شما باید دکمه open رو بزنین و از محل پوشه drivers خود برنامه یک درایور متناسب با cid گوشی انتخاب کنید
توجه داشته باشین که فقط همون درایور هایی که با خود برنامه در پوشه درایور هست رو می تونین بسازین و دراور های ساخته شده توسط نرم افزار باز نمی شن
بعد از اینکه یک درایور رو باز کردین می تونین از بخش function برای دکمه ها یEV مورد های مختلف رو تعریف کنید و با کلید های >< که تو عکس مشخص کردم به سمت راست بفرستین
توجه داشته باشین چون نرم افزار بصورت پیشفرض برای حالت supermode تعریف شده همه function ها به سمت راست منتقل شدن و شما می تونین هر کدوم رو که دوست ندارین به سمت چپ برگردونین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بخش بعدی نرم افزار بخش intial parameters هست که شما ازاین بخش می تونین مدل گوشی رو انتخاب کنین همچنین حالتهای مختلفی رو برای درایور بذارین از قبیا کنتراست - میزان نور پیشفرض - کیفیت عکسها و ... که من پیش نهاد می کنم به brightness دست نزنین چون درایور ساخته شده همه چیزو بیش از حد سفید نشون می ده
اکثر انتخابهای این بخش کاملا مشخص هست و احتیاج به توضیح خاصی نداره
بخش بعدی بخش profile هست که با رنگ سبز کمرنگ مشخص کردم
دراین بخش شما می تونین تنظیمات رنگها و سرعت شاتر و میزان فوکوس و روشنایی و... رو تنظیم کنین البته اگر بر روی حالت auto باشین تمامی انتخابهای این بخش طبق عکس اول خاموشه و شما برای اینکه اونها رو روشن کنین باید روی حالت cloudy landscape یا document برین
همچنین شما می تونین در پنچره aditional code ورژن مربوط به درایور تون رو قرار بدین که بصورت پیشفرض 6.7 هست
آخرین بخش نرم افزار بخش WB color correction هست که این مرحله بعد از اینکه شما دکمه شاتر رو برای گرفتن عکس فشار دادین در عکس اعمال میشه
یعنی کل حالتهایی که تا الان درست کرده بودین مربوط به قبل از گرفتن عکس هست (تنظیمات رنگ و میزان روشنایی و ... ) اما در این بخش بعد از اینکه شما عکس گرفتین در مدتی که مشغول save عکس هست اصلاحات میزان رنگ و روشنایی و .. رو انجام میده

بعد از اینکه درایور تون رو ساختین باید بانام camdriver0 اون ذخیره کنین و بعد به گوشی منتقل کنین تا نتیجه کارتون رو ببینین که برای ذخیره از دکمه save استفاده می کنین

امیدوارم شما بتونین درایور های خوبی بسازین

منبع ای ار تی سی ای -----------:11:

H M R 0 0 7
27-03-2008, 18:13
شما زمانیکه فایل ضمیمه در پست اول رو گرفتین باید اونو اکسترکت کنین

كدوم فايل ضميمه؟

adrenalin
27-03-2008, 18:24
من که هنوز کاربر عادی هستم ومثل فرم های دیگه نمیشه فایل ضمیمه کرد ویرایش شد

adrenalin
28-03-2008, 10:53
کسی استفاده نکرده

R@R#M@N
28-03-2008, 11:11
مرسی ولی 20 مگ زیاد هست ‍!!!
واسه من که زغالیم

SAEED_BARCELONA
28-03-2008, 11:23
یکی که اینترنتش با سوخت هسته ای کار میکنه اینو دانلو کنه ببینیم چطوره. الکی ما دانلود نکنیم!

hessam_sz
28-03-2008, 12:24
لينك دانلود دومي اشتباه است لطفا تصحيح بفرمايييييد

adrenalin
28-03-2008, 13:34
درسته هیچ مشکلی نداره

Royce
28-03-2008, 19:24
خوب يه درايور و كه حرفه اي ها باهاش ساختند دان كن نصب كن
ساختنش كه كار منو شما نيست

adrenalin
31-03-2008, 13:54
خوب يه درايور و كه حرفه اي ها باهاش ساختند دان كن نصب كن
ساختنش كه كار منو شما نيست

ما چیمون کمتر از این روس ها هست خلاصه از یه جا باید شروع کنیم دیگه
مافقط باید منتظر باشیم تا اونا درایو دوربین درست کنند تا ما دان کنیم؟

B L A S T E R
31-03-2008, 14:53
بحث سیاسی شد...
به نظر من همش تقصیر امور خارجست!!

D E V I L
31-03-2008, 22:27
ما چیمون کمتر از این روس ها هست خلاصه از یه جا باید شروع کنیم دیگه
مافقط باید منتظر باشیم تا اونا درایو دوربین درست کنند تا ما دان کنیم؟

به به.به به:31:

adrenalin
12-05-2008, 08:17
کسی از این برنامه استفاده نکرده
من اگه اینترنت پرسرعت داشتم استفاده میکردم ولی....

n_yaghmaei
15-05-2008, 00:15
با سلام خدمت شما دوست عزيز
شما در اينجا دو عدد لينک قرار داده ايد که اولي در سايت filehippo قرار دارد که (احتمالا) سالمه (چون من الان حدود 15% رو دانلود کردم و حجم همون 15.8 مگا بايت ولي بازم خبر قطعي رو مي دم )
اما لينک دوم از طريق سايل Upload bazar آپلود شده که زماني که فايل را اکسترکت مي کنيم يک برنامه (بدون پسوند ) در داخل اون هست ممنون ميشم اگر ممکنه اون رو تصحيح کنيد و در سايت بذارين ضمنا حجم اين لينک 2.2 کيلوبايت مي باشد
بازم از زحماتتون ممنونم

n_yaghmaei
15-05-2008, 00:20
راستي اينو يادم رفت بگم اينترنت منم از اين ذغالي هاست ولي هر کي مي خواد اينو دانلود کنه يک نرم افزار Downloader روي کامپيوترش بريزه و با اون دانلود کنه وقتي حدود 50% کامل شد اونو به طور موقت قطع کنه ادامه اش رو زماني که دوباره به اينترنت متصل شد دانلود کنه اينطوري سختي دانلود اين فايل براش به سختي دانلود يک آهنگ مي شه

n_yaghmaei
15-05-2008, 01:27
اقا آخرين خبر برنامه جاوا لينک اول درست و برنامه تغيير درايور لينک دوم خراب است

.

adrenalin
15-05-2008, 14:13
پست اول ویرایش شد

banel87
15-05-2008, 16:30
باید میگفتی ( یا میگفت)، بعد از اکسترکت run config tool.bat اجرا کنید.
در ضمن دوستان Java Runtime Environment چرا دان میکنید؟ تو هر سی دی مجموعه ای ( مثل کینگ) که بگردی هست.
مدل گوشی من هم توش نبود تا تست کنم، اینارو داره: K750, W800, W810, K790, K800, K810, K550
موفق باشید:10:

n_yaghmaei
15-05-2008, 22:52
ممنونم لينک درست شد با حجم 110 Kb

iAR11
16-05-2008, 22:50
با سلام!
با توجه به کشیده شدن بحث به اون‌طرف (!!) منم یه سوال مربوط می‌پرسم!
چرا این روس‌ها اینقدر تو سونی‌اریکسون مخن؟ و چرا اینقدر طرف این گوشی‌ها می‌رن؟

adrenalin
17-05-2008, 09:20
با سلام!
با توجه به کشیده شدن بحث به اون‌طرف (!!) منم یه سوال مربوط می‌پرسم!
چرا این روس‌ها اینقدر تو سونی‌اریکسون مخن؟ و چرا اینقدر طرف این گوشی‌ها می‌رن؟

چون گوشیهای اریکسون جاوا هست و خیلی راه نفوذ زیادی دارند ومثل نوکیا نیست که تمام راه ها بسته باشه

ولی فکر کنم این روسا روی CID53 کم بیارن چون این CID رو هنوز هک نکردن

arash_a
17-05-2008, 12:37
چون گوشیهای اریکسون جاوا هست و خیلی راه نفوذ زیادی دارند ومثل نوکیا نیست که تمام راه ها بسته باشه

ولی فکر کنم این روسا روی CID53 کم بیارن چون این CID رو هنوز هک نکردن

دوست عزیز بهتون قول می دم به زودی CID 53 هم هک میشه مطمئن باشید .
روس ها تو کار هک و برنامه نویسی رودست ندارن.

rezakf
24-05-2008, 12:01
آقا لينك دوم از پست اول اشكال داره لطفاً جاي ديگه آپلود كنيد ممنون

rezakf
25-05-2008, 18:34
ببخشيد امروز تونستم دانلود كنم لينك درسته