PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در مورد نوشتن سیتم عامل

Mohandes_mansour
26-03-2008, 21:03
ببخشید من یه مشکل پیدا کردم . به من اطلاعاتی در مورد روش نوشتن سیستم عامل بدید !

خیلی ضروریه

با تشکر

bad_boy_2007
29-03-2008, 22:47
ببخشید من یه مشکل پیدا کردم . به من اطلاعاتی در مورد روش نوشتن سیستم عامل بدید !

خیلی ضروریه

با تشکر

سوالت بسیار کلی و جامع است !!!
سیستم عامل یک برنامه 10 هزار خطی ساده نیست که بشه تو یه پست در مورد نوشتنش بحث کرد ، یک تاپیک حدود یک یا دو سال پیش در همین انجمن بود و تعدادی از بچه های این انجمن تصمیم به نوشتن سیستم عاملی کاملا فارسی گرفته بودن و در نهایت یکی از اعضا یک هاست تهیه کرد و تو اون هاست جدید انجمن جدیدی زدن و اونجا بحثشون رو ادامه دادن سرچ کن پیداش میکنی

Mohandes_mansour
30-03-2008, 05:19
میشه آدرس دقیق اون سایت رو به من بدید ؟؟

جون نیاز شدیدی به سایت دارم!

با تشکر

bad_boy_2007
30-03-2008, 23:12
اگر سرچ میزدید زودتر به جواب میرسیدید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bad_boy_2007
30-03-2008, 23:15
اینم اون سایتی که گفته بودم ولی واسه من که بالا نمیاد احتمالا بیخیال شدن و هاستشون داون شده !!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Mohandes_mansour
31-03-2008, 17:32
مي دوني من تظاهر ندارم فقط مي خوام كاملا بفهمم سيستمهايي كه باهاشون كار مي كنم چه جوري نوشته شدن و طرز كارشون چه جوريه؟شايد سالها بعد يكي هم سوال خودمو از خودم پرسيد دوست دارم بتونم توجيهش كنم.من سليقه كاريم خيلي خوبه فقط راهش رو بلد نيستم كه تمام كار همينه.فكر كنم اگه ياد بگيرم بتونم يه ويندوز خيلي ناز 120 سال ديكه بسازم كه خودت تشويقم كني.به هر حال من هرگز نا اميد نمي شم.براي تو هم آرزوي موفقيت دارم.بهم گفتن مي تونم از برنامه cygwinبراي نوشتن استفاده كنم ولي شرمندگيم از اينه كه اصلا اين برنامه رو نميشناسم.كمكم مي كني؟ مي توني بهم نوشتن برنامه command .com رو ياد بدي؟
از بابت جوابی که بهم دادی ممنون .راس میگی من اطلاعاتم نتقصه ولی در حدیه که بهمون تو دانشگاه دارن یاد میدن .اگر کافی بود که دست به دامن دوستی مثل تو نمی شدم.
ممنون از لطفت

bad_boy_2007
01-04-2008, 01:04
دوست عزیز من در این زمینه تخصص ندارم و این حیطه آنقدر وسیع هست که اگر بخوام در این خصوص تخصص کافی کسب کنم اگر دهها سال هم مطالعه کنم محال است به تنهایی بتوانم اقدام به انجام چنین کار بزرگی بکنم !!!!
اینگونه کارها اگر هم قرار باشد انجام شود باید گروهی (نه انفرادی !) و به همراه یک مدیر پروژه خبره و باتجربه و سرمایه گذاری کلان (بالای میلیارد) و با جمع بیش از 20 نفر برنامه نویس خبره ، طراح گرافیست ، متخصص جلوه های صوتی و تصویری و هزار و یک نقش دیگه باشه !!!!

Mohandes_mansour
07-04-2008, 14:33
کسی نتونست جواب درستی به ما بده ؟!!؟

AANOSHEH
19-04-2008, 20:00
سلام
می تونی سورس کدهای سیستم عامل لینوکس را گیر بیاری و با فهمیدن کدها تا حدودی موضوع دستت بیاد. چون توضیحات خوبی هم در مورد هر کد البته به انگلیسی داره. که باز هم البته باید زبان سی یا سی پلاس پلاس را بلد باشی. چون اکثر سیستم عاملها با این زبانها ایجاد می گردند.