PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز اصلی در Dell Inspiron 6400

SuB
24-03-2008, 19:26
سلام

بنا به دلایلی مجبور هستم ویندوز اصلی لپ‌تاپ رو دوباره نصب کنم ولی از اونجایی که سی دی یا دی‌وی‌دی ویندوز اصلی لپ‌تاپ باهاش داده نشده، نمی‌دونم باید چکار کنم.

لپتاپ دل هست مدل Inspiron 6400 و ویندوزش هم XP Home Edition هست.

لطفاً راهنمایی کنید. خیلی فوری هست.

با تشکر

REGISTERED USER
24-03-2008, 23:45
اگر سی دی سدرایور همراه دل 6400 شما نبوده و برچسب سریال windows OEM هم زیر لپ تاپ نباشه یعنی اصلا لپ تاپ شما از همان اول هم ویندوز اصل نداشته (کلاهبرداری فروشنده بوده و خودش نصب کرده به عنوان ویندوز اصل) و باید یا ویندوز اوریجینال بخری یا 1000 تومن بدی یه سی دی xp از بازار بخری همون کرک شده ها رو نصب کنی ...

درایورها هم از لینک زیر دانلود کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SuB
25-03-2008, 00:07
اگر سی دی سدرایور همراه دل 6400 شما نبوده و برچسب سریال windows OEM هم زیر لپ تاپ نباشه یعنی اصلا لپ تاپ شما از همان اول هم ویندوز اصل نداشته (کلاهبرداری فروشنده بوده و خودش نصب کرده به عنوان ویندوز اصل) و باید یا ویندوز اوریجینال بخری یا 1000 تومن بدی یه سی دی xp از بازار بخری همون کرک شده ها رو نصب کنی ...

درایورها هم از لینک زیر دانلود کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سی دی خود ویندوز همراهش نبود ولی برچسب سربال Windows OEM داره.

در ضمن در درابو C چند پوشه از جمله i386 وجود داره که من فقط این پوشه‌ها را در سی‌دی‌های ویندوز دیده‌ام. و فکر کنم تمام اون فایلها هم در این پوشه‌ها وجود دارند.

وقتی از یکی از دوستان پرسیدم که چرا در پارتیشن یندی لپ‌تاپ، چند گیگی از هارد به عنوان درایوهای غیرقابل دسترسی توسط من پارتشن بندی شده‌اند، پاسخ داد که این فایلهای لازم برای نصب ویندز اصلی بر روی سیستم هستند ولی نمی‌دونست که چطوری ویندوز رو نصب کنه. آیا شما از این موضوع اطلاعی دارید؟

REGISTERED USER
25-03-2008, 00:43
پارتیشن با کاتفیگ ISEA دقیقا برای همین کار هست ...
دکمه F11 رو هنگام بوت باید بزنی ... توی بعضی مدل هادکمه Ctrl+f11 را باید بزنی ... کنسول ریکاوری میاد بالا ... یه 10 دقیقه هم بالا آمدنش زمان میبره

SuB
25-03-2008, 17:56
پارتیشن با کاتفیگ ISEA دقیقا برای همین کار هست ...
دکمه F11 رو هنگام بوت باید بزنی ... توی بعضی مدل هادکمه Ctrl+f11 را باید بزنی ... کنسول ریکاوری میاد بالا ... یه 10 دقیقه هم بالا آمدنش زمان میبره

دکمه F11 رو زدم و برنامه Norton Gost 10 را در محیطی شبیه ویندوز آورد. اما نمی‌خواهم با این برنامه ریکاوری رو انجام بدم. چوی روی ویندوز آپدیت‌هایی دارم که خیلی طول کشیده تا انجام بشوند. همچنین برنامه‌هایی دارم که دیگه امکانش نیست که گیر بیارم. همچنین وقت ندارم که دوباره کلی برنامه رو نصب کنم. ترجیح می‌دهم با خود ویندوز این کار رو انجام بدم.

اما مشکل اینجاست که وقتی فایل Winnt32.mci رو اجرا می‌کنم تا چند درصدی از کپی کردن فایلهای نصب ویندوز رو انجام میده اما بعد با یه پیغام به کار خودش پایان میده.
همچنین وقتی فایل Winnt32.exe را اجرا میکنم و در ابتدا Upgrade رو انتخاب می‌کنم و سپس سریال ویندوز اصلی رو می‌زنم، در کپی کردن برخی فایلها مشکل داره. و وقتی تمام فایلها رو کپی کرد و سیستم رو Restart کرد، در همون مراحل اول نصب گیر میکنه.

چکار کنم. لطفاً کمک کنید. خیلی فوریه.

REGISTERED USER
26-03-2008, 00:14
اگر نتونی ویندوز رو اپدیت کنی و سر بعضی از فایل ها ارور میده تنها راه نصب یک نسخه clean copy هست ... یعنی ویندوز قبلی پاک بشه