PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سرویس پک

ساره38
24-03-2008, 18:03
سلام دوستان
من یه سوال کاملا ابتدایی داشتم اطلاعات من در زمینه رایانه بسیار اندک است .سوال من درمورد سرویس پک است این اصطلاح یعنی چی؟ سرویس پک 2 یا 1 چه تفاوتهایی باهم دارند ؟و کدامیک بهتر است
ممنونم با شرمندگی از حضور همه اساتید بر من مبتدی ببخشاید

Ghaioom
24-03-2008, 18:07
سروسی پک 2 از یک بهتر هست.
وامنیت بیشتری رو داره.

ساره38
24-03-2008, 18:10
ممنونم اما نگفتی سرویس پک چیه و چطوری باید نصبش کرد؟

Ghaioom
24-03-2008, 18:15
سروویس پک که تو ویندوز xp هست ؟
مگه مشخصات ویندوز xp ندیدی؟
رویMy computer راست کلیک کن بعد در تب General مشخصات رو میبینی.

mahdi7610
24-03-2008, 18:52
سلام دوستان
من یه سوال کاملا ابتدایی داشتم اطلاعات من در زمینه رایانه بسیار اندک است .سوال من درمورد سرویس پک است این اصطلاح یعنی چی؟ سرویس پک 2 یا 1 چه تفاوتهایی باهم دارند ؟و کدامیک بهتر است
ممنونم با شرمندگی از حضور همه اساتید بر من مبتدی ببخشاید
سلام ساره جان

اصلا هم سوال شما ابتدایی نبود . بلکه خیلی هم سوال خوبی بود .

تقريبا هر سال يك بار مايكروسافت مجموعه‌اى از بروز رسانى‌هاى نرم‌افزارى را براى ويندوز xp ارائه مى‌كند.
اين بسته نرم‌افزارى امنيت، ثبات و سازگارى ويندوز را بهبود مى‌بخشد.

بعد از این که نسخه نهایی ویندوز تولید شد احتمال دارد هنوز یک سری مشکلات داشته باشد که ماکروسافت برای انکه این مشکلات را حل کنه یک سری نرم افزار تولید می کنه که شما باید اون را روی سیستم خودتون نصب کنید که اصطلاحا به اونا hot fix گفته می شه .

غالبا hot fix ها مشکلات سیستم عامل را حل می کنند . و اغلب این مشکلات نرم افزاری نیستند بلکه مشکلات امنیتی هستند . این hot fix ها وقتی جمع بشن به عنوان یک بسته نرم افزاری بزرگ عرضه می شن به نام patch .

وقتی شما یک patch را نصب می کنید در واقع چندین hot fix را نصب می کنید و چندین hot fix و patch به وجود می یاد و در نهایت سیستم عامل دارای یک بسته نرم افزاری ترمیمی بسیار بزرگی میشه به اسم service pack .
پس همون سرویس پکی که میگن یعنی این .

سیستم عامل های ماکروسافت درای سرویس پک 1 و 2 می باشد که هنوز سرویس پک 3 به وجود نیامده و قرار است ماکروسافت به زودی ان را عرضه کند .

و در حال حاضر بهترین ویندوز ماکروسافت Microsoft windows xp proffessional service pack 2 هستش
پس فکر کنم خودت هم متوجه شدی که سروس پک 2 بهتر از سرویس پک 1 هستش به دلیل امنیت زیادی که داره .

موفق باشی .

ساره38
26-03-2008, 10:11
سلام دوستان
از همه دوستان ممنونم مخصوصا مهدی جان عزیز که سنگ تمام گذاشتن خیلی خیلی ممنونم.
پاینده باشید و سال نو بر همه دوستان مبارک

beginner63
26-03-2008, 11:04
سلام. ويندوز من xp 2002 هست و به دلايلي بايد با همين ويندوز كار كنم. بعضي از نرم افزارها رو كه ميخوام نصب كنم پيغام ميده كه ويندوز حداقل بايد service pack 1 رو داشته باشه.sp1 رو هم از microsoft دانلود كردم اما نصب نميشه. بايد چيكار كنم؟

mahdi7610
26-03-2008, 11:41
سلام دوستان
از همه دوستان ممنونم مخصوصا مهدی جان عزیز که سنگ تمام گذاشتن خیلی خیلی ممنونم.
پاینده باشید و سال نو بر همه دوستان مبارک
سلام خواهش می کنم ساره جان

سلام. ويندوز من xp 2002 هست و به دلايلي بايد با همين ويندوز كار كنم. بعضي از نرم افزارها رو كه ميخوام نصب كنم پيغام ميده كه ويندوز حداقل بايد service pack 1 رو داشته باشه.sp1 رو هم از microsoft دانلود كردم اما نصب نميشه. بايد چيكار كنم؟

سلام دوست عزیز

منظورتون از xp 2002 همون سرویس پک 2 ورژن 2002 هست ؟
می شه بگید کدوم برنامه های روی سرویس پک 2 اجرا نمی شن ؟
وقتی سرویس پک 1 را می خوای نصب کنی چه پیغامی یا error ی می ده ؟

موفق باشی .

beginner63
26-03-2008, 12:02
متاسفانه الان به سيستمم دسترسي ندارم و اصل پيغام رو نميدونم. فقط مطمئنام كه پيغام ميداد "اين فايل براي win32 در دسترس نيست".ضمنا ويندوز xp2002 معمولي هست (بدون هيچ سرويس پكي)آخرين نرم افزار رو فكر كنم يه برنامه براي موبايل بود كه پيغام داد سرويس پك ميخوادتشكر