PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فونتهاي زيبا براي سري 60 ورژن 3 (بهمراه آموزش تصويري)

samankermani
23-03-2008, 08:19
با سلام

در این مقاله سعی می کنم نحوه تغییر و تعویض فونت های اصلی گوشی های نوکیا سری 60 ویرایش سوم را برای شما عزیزان به ساده ترین شکل ممکن بیان کنم.
در ابتدا شما باید بدانید که آیا از فونت های مخصوصی برای این گوشی های استفاده می شود؟
-جواب این سئوال خیر است و در حقیقت این گوشی ها از فونت های TTF که همان فونت های ویندوز هستند استفاده می کنند.
بنابراین شما کافی است به شاخه :
كد:
c:/Windows/fonts

رفته و هر فونتی را که می خواهید انتخاب کنید.(به جای c نام درایوی که ویندوز در آن نصب است را بنویسید)
همچنین شما می توانید تعداد زیادی فونت را از سایت 1000fonts.com ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کنید.
پس از انتخاب فونتی که می خواهید استفاده کنید به ادامه کاربپردازید:

مراحل کار:

1) یک پوشه روی Desktop بسازید و مثلا نام آن را fonts بگذارید و فایل فونت خود را در آن کپی کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2) سه تا کپی از فایل فونت خود که در اینجا اسم فونت من مثلا my font است بگیرید. در این حالت 4 فایل فونت مانند شکل زیر دارید.

3) حالا به سراغ گوشی خود رفته که من در اینجا N73 را مثال می زنم.
با استفاده از یک فایل منیجر مثل X-plore به شاخه زیر در گوشی رفته:
كد:
Z:\resource\fonts

در اینجا مانند شکل زیر شما 4 فایل مانند فایل های زیر مشاهده می کنید:
nosnr60.ttf
nssb60.ttf
nstsb60.ttf
S60ZDIGI.ttf

4)به کامپیوتر برگردید و در پوشه ای که ساختید نام 4 کپی از فونت خود را دقیقا همنام با این 4 فایل که در گوشی مشاهده می کنید rename کنید.
بنابراین شما 4 فایل مانند شکل زیر خواهید داشت:

(ممکن است نام فایل های فونت شما مثلا در 3250 تفاوت داشته باشد و یا کمتر و مثلا 3 تا باشد که در این صورت 3 تا کپی از فونت مورد احتیاج است)

5) به سراغ گوشی رفته و فایل های ایجاد شده را در مسیر زیر کپی کنید:
كد:
M:\resource\fonts

(که منظور از M درایو مموری کارت است)
برای این کار می توانید یا از یک فایل منیجر و یا از card reader استفاده کنید.

پس از این مرحله کافی است گوشی خود را Restart کنید و نتیجه را مشاهده کنید. (به همین سادگی)

نکته بسیار مهم:

هنگامی که شما فونت گوشی را تغییر دادید نمی توانید پس از اتصال موبایل به کامپیوتر از ان به عنوان mass storage استفاده کنید به این دلیل که گوشی باید تمام
برنامه های در حال اجرا از روی memory card را ببندد ولی گوشی نمی تواند فونت ها را که از روی مموری اجرا می شون ببندد در حالی که فونت ها در حال استفاده هستند. :-o
ولی من یک روش برای شما ارائه می کنم تا بتوانید از گوشی به عنوان mass storage نیز استفاده کنید: :-)
-گوشی را خاموش کرده.
-مموری کارت را در آورده.
-گوشی را روشن کنید که با فونت های معمولی بالا خواهد آمد.
-پس از آن مموری کارت را قرار داده و از ان به عنوان mass storage استفاده کنید.(بار بعدی که گوشی را Restart کنید با فونت های تغییر داده شده بالا خواهد آمد) :-D
نکته دیگری که به ذهنم اومد این که برای این که بتوانید sms های فارسی رو هم ببینید و در حقیقت فونت های فارسی رو گوشی پشتیبانی کند .سعی کنید همیشه از فونت های UNICODE استفاده کنید.که می توانید با مراجعه به Google فونت های زیادی پیدا کنید.

نحوه پاک کردن فونت

از یک memory reader یا فایل منیجر (هنگامی که گوشی با فونت های استاندارد بالا آمده) استفاده کنید و به پوشه زیر رفته:
كد:
M:\resource\fonts

که M همان نام مموری کارت است و تمام محتویات آن پوشه را پاک کرده و گوشی را Restart کنید.
در زیر می توانید تصاویری از یک نمونه فونت پس از تغییر را مشاهده کنید:

موفق و پيروز....Mr20

agar khofe begid ta bogozaram ?

MoonAndSky
23-03-2008, 09:08
سلام دوست من
در n95 تنها باید از برنامه فایل منجیر که دوستمون اشاره کردند استفاده بشه که تو رم گوشی ذخیره میشه نه مموری کارت.

hadi665
23-03-2008, 09:29
این آخریه خیلی فونتش قشنگه
ممنون دوست عزیز کارت عالیه