PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در اجرای کیوری !

sampro
22-03-2008, 08:37
سلام دوستان
امروز می خواستم با ادوکیویری , ادوکانکشن و دیتاسورس یک کیوری به صورت زیر رو اجراش کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
که متاسفانه بعد از اجرا هیچ چی نشون نمی ده نه تو دیتاگرید و نو تو دیتالیبل .
البته با بعضی مقادیر کار می کنه و با بعضی ها نه . هیچ تناظری هم بین اون ها وجود نداره که چرا با اون ها کار می کنه و با بقیه نه . خوب اینم لیست همون stuff_name ها که من در کد بالا اون ها رو داخل متغیر strstuff ریختم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
البته جای بعضی هاش عوض شده در بالا ولی در کل من می خوام وقتی کاربر نوع کالا رو در یه فرم دیگه انتخاب کرد و اوکی زد من واحد اون کالا رو بگیرم . از وسط این کالاهایی که اینجا گذاشتم کالاهای مانیتور , چای , صندلی , میز , کارتریج و کیبرد هیچ مقداری رو نشون نمی دن

در حالیکه....

در حالیکه همین کد رو با خود استودیوی اس کیو ال سرور امتحان کردم و کار می کنه .

الان واقعا درمونده شدم و نمی دونم چی کار کنم .
دوستان کسی می تونه کمکم کنه.
ممنون.

F A R H A D
22-03-2008, 09:20
سلام. adoquery.open

sampro
22-03-2008, 10:30
سلام
نمی خواین بگین که من از دستور adoquery.open استفاده نکردم؟
من از این دستور هم استفاده کردم و نتایجشم هم گفتم که با بعضی ها کار می کنه و با بعضی ها نه . اصلا اگه از این دستور که استفاده نشه نتیجه نشون داده نمی شه .
احتمالا چون پست طولانی بوده متوجه نشدید .

دوستان کمک کنید .

F A R H A D
22-03-2008, 12:27
نمی خواین بگین که من از دستور adoquery.open استفاده نکردم؟
چون در کد بالا چیزی نبود تمام احتمالات در نظر گرفته میشه

مانیتور , چای , صندلی , میز , کارتریج و کیبرد
اگر فقط این کلمات هستند (کلماتی که در اونها از حرف "ی" استفاده شده) مشکل شما با استفاده از کامپوننتهای unicode حل میشه. چون این مشکل معمولا به خاطر نا سازگاری code page ویندوز با کاراکتر های ذخیره شده پیش میاد

sampro
22-03-2008, 16:30
اگر فقط این کلمات هستند (کلماتی که در اونها از حرف "ی" استفاده شده) مشکل شما با استفاده از کامپوننتهای unicode حل میشه. چون این مشکل معمولا به خاطر نا سازگاری code page ویندوز با کاراکتر های ذخیره شده پیش میاد

سلام فرهاد جان .
مي شه راه حل اين مشکل رو بگيد . در ضمن کمپوننت هاي آنيکود چين و چه جوري مي شه براي حل مشکلم ازشون استفاده کنم.

راستي الان که خوب به آواتورت دقت مي کنم مي بينم من يه جاي ديگه هم مزاحم بودم .

F A R H A D
23-03-2008, 12:45
در ضمن کمپوننت هاي آنيکود چين و چه جوري مي شه براي حل مشکلم ازشون استفاده کنم
همونطور که گفتم این کامپوننت ها مستقل از کد پیج ویندوز عمل می کنند. تلفظ اونها هم "یونیکد" هست. شما unicode یا tms unicode رو در همین بخش دلفی جستجو کن، قبلا معرفی شده.

راستي الان که خوب به آواتورت دقت مي کنم مي بينم من يه جاي ديگه هم مزاحم بودم
خواهش می کنم. تبسم!
ضمنا تلفظ query هم "کوئری" هست.
موفق باشید