PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور اینا رو پاک کنم؟

Linux Learner
17-03-2008, 13:59
چطور میتونم این فایل و فولدر رو رو پاک کنم و کاری کنم که اصلا" ایجاد نشن؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از قسمت Security وضعیت فولدر رو برای دسترسی خودم درست کردم ولی وقتی پاکش میکنم، بعد یه مدت ایجاد میشه! به اون فایل هم که اصلا دست نمیتونم بزنم. تب Security وجود نداره براش!

System Restore و Hibernate هم غیر فعالند

mahdi7610
17-03-2008, 14:29
چطور میتونم این فایل و فولدر رو رو پاک کنم و کاری کنم که اصلا" ایجاد نشن؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
از قسمت Security وضعیت فولدر رو برای دسترسی خودم درست کردم ولی وقتی پاکش میکنم، بعد یه مدت ایجاد میشه! به اون فایل هم که اصلا دست نمیتونم بزنم. تب Security وجود نداره براش!

System Restore و Hibernate هم غیر فعالند
سلام

اگه دوست ندارید از قابلیت System Restore استفاده کنید پس ابتدا اونا غیر فعال کنید و بعد هم از داخل همه درایوها پوشه system volume informatio را پاک کنید . برای غیر فعال کردن هم مسیر زیر را دنبال کنید .

1 . وارد Control Panel شوید .
2 . بر روی گزینه ی System دابل کلیک کنید .
3 . به سر برگ System Restore بروید .
4 . تیک Turn off System Restore on all drives رو بزنید .
5 . بر روی کلید OK کلیک کنید .
6 . بر روی کلید Yes نیز کلیک کنید .

برای پاک کردن هم باید ابتدا از طریق Security اونا به یوزر خودتون Replace کنید و بعد هم پاک کنید . بعد از پاک کردن و غیر فعال کردن System Restore دیگه فایل system volume information ایجاد نخواهد شد .

برای غیر فعال کردن و پاک کردن pagefile هم اگه شما به اندازه کافی ram دارید کارهای زیر را انجام دهید .

1. وارد Control Panel شوید .
2 . بر روی گزینه ی System دابل کلیک کنید .
3 . به سر برگ Advanced بروید .
4 . در قسمت Performance بر روس کلید Settings کلیک کنید .
5 . از کادر ظاهر شده به سر برگ Advanced بروید .
6 . در قسمت Virtual memory بر روی گلید Change کلیک کنید .
7 . در اینجا می توانید سایز این فایل را کم یا زیاد کنید و یا با انتخاب گزینه ی No paging file و کلیک بر روی Set به طور کامل آن را از بین ببرید .
8 . بر روی OK کلیک کنید .
9 . پنجره های باز را ببندید .
10 . به درخواست Restart پاسخ مثبت دهید

موفق باشید .

Ghaioom
17-03-2008, 14:34
سلام دوست عزیز اون پوشه رو که نمیشه پاک کرد.
این پوشه system volume information رد همه ی درایو های کامپیوترت هست مال پوشه ی سیستمی هست.
وقتی که میخوای پاکش کنی هم خطا میده.
اون فایل هم فایل سیستمی هست.
حالا برای چی میخوای پاکشون کنی؟

mahdi7610
17-03-2008, 14:45
سلام دوست عزیز اون پوشه رو که نمیشه پاک کرد.
این پوشه system volume information رد همه ی درایو های کامپیوترت هست مال پوشه ی سیستمی هست.
وقتی که میخوای پاکش کنی هم خطا میده.
اون فایل هم فایل سیستمی هست.
حالا برای چی میخوای پاکشون کنی؟
سلام ghaioom_gh جان
کی گفته نمی شه پاکش کرد . خیلی راحت هم می شه پاکش کرد .
اون اخطار هم به دلیل این است که شما باید اونا به یوزر خودتون Replace کنید .
و به نظر من بهتره از همه درایوها هم پاک بشه و هم غیر فعال بشه . چون فقط حجمی از درایو را به خودش اختصاص داده و از طرفی یکی از فایلهایی هست که ویروسها اون را مورد هدف قرار دادند .

پس بزار کامل برات توضیح بدم که چرا و چگونه باید پاکش کنی .

ببينيد توي سيستم عامل هاي ماکروسافت برنامه اي وجود داره به اسم system restore کهدر واقع مي شه گفت قابليت خوبي هست که ماکروسافت اونا توي سيستم عاملش قرار داده .

اين برنامه در مقابل برنامه هايي که شرکت هاي گوناگون براي باز سازياشکالات سيستم عامل بيرون داده اند واقعا حرفي براي گفتن نداره اما مي تونه در بعضيمواقع در نبود برنامه ها کمک زيادي براي رفع مشکلات به ما بکنه .

system restore قابليتي هست که اگه ما در بعضي مواقع برنامه اي روي سيستم خودمون نصب کرديمو اين برنامه مشکلاتي را براي سيستم ما به وجود اورد ما مي تونيم از اين برنامهاستفاده کنيم و سيستممون را به تاريخي برگردونيم که اين مشکل وجود نداشت .

بهتره ما بعد از نصب ويندوز و برنامه هايي ضروري بلافاصله يک Restore Point از ويندوز و برنامه هاي ان بگيريم تا در صورت بروز مشکل بتونيم به عقببرگرديم .

هر چند اگر ما اين کار را هم انجام نديم سيستم عامل به صورتهوشمند اين کار را براي ما انجام مي ده .
به اين صورت که بعد از نصب هر برنامهويندوز به صورت هوشمند يک Restore Point از همان تاريخ ميگيرد تا اگر برنامه اي کهما نصب کرديم مشکل داشت بتونيم از اين گزينه استفاده کرده و مشکل را حل کنيم .

همه اينها مقدمه اي بود تا برسيم به System Volume Information

اين پوشه جزء فاليهاي سيستمي يا سوپر هايدن سيستم عامل محسوب مي شه . بهخاطر همين اين پوشه مخفي هستي و شما قادر نخواهيد بود ان را به صورت عادي پاک کنيد .

پوشه System Volume Information مربوط به system restore مي باشد .

Point هايي که سيستم ريستور مي سازه ( منظور همون تاريخهايي هست که گفتمموقع مشکل مي شه به اون تاريخ برگشت ) فايلهاش را در واقع بايد يه جايي ذخيره کنه واون جا هم پوشه

System Volume Information هستش تا در صورتي که شما خواستينسيستمتون را رستور کنيد بتونه فايلها را از توي اين فولدر بازيابي کنه .

بهخاطر اينکه با انجام هر کاري توي سيستم عامل يک Restore Point ايجاد مي شه بنابراينحجم اين پوشه هر روز زياد تر مي شه . طوري که حتي مي شه گفت گاهي حجم اون به 4 گيگهم مي رسه . و در واقع حجم زيادي از درايو شما را به خودش اختصاص مي ده .

اما حالا System Volume Information خوبه باشه يا نباشه ؟وقتيسيستمي ويروس مي گيره اولين پوشه اي که الوده مي شه همين پوشه هستش و در واقع ويروسها اين پوشه را هدف اصلي قرار ميدن .

بنابراين بهتره هم به جهت ويروسي نشدنو هم به جهت ازاد کردن حجم زيادي از فضاي هارد اين پوشه از روي همه درايو ها به غيرسيستم عامل حذف شود.

بله درسته بهتره از همه پوشه ها حذف بشه به غير ازدرايو c . زيرا اگر براي درايو c پاک نشود شما مي تونيد در صورت بروز مشکل درويندوز به عقب برگرديد .

يا اينکه شما مي تونيد اين پوشه را براي تمام درايوها غير فعال کنيد که اين خوب نيست يعني بهتره پاک بشه . چون اگر غير فعال بشه بياستفاده مي ماند و حجم از درايو را هم به خود اختصاص مي دهد .

براي دسترسيبه سيستم ريستور مسير زير را دنبال کنيد .
All Programs \ Accessories \ System Tools \ System Restore

براي غير فعال کردن سيستم ريستور براي هر درايو کهدلتون مي خواد مسير زير را دنبال کنيد .

روي my computer راست کليک کنيد وسپس propertise را بزنيد و بعد هم به تب system restore بريد تو اونجا ليست درايوهاتون را مي بينيد هر کدوم را که دوست داشتيد انتخاب کنيد و بعد گزينه setting رابزنيد و بعد از صفحه باز شده يه گزينه هست که اونا تيک بزنيد و بعد ok کنيد .
براي درايو c تنها نمي تونيد اين کار را بکنيد اما مي تونيد توي همون صفحه اولکه اسم درايو ها را نشون مي ده يه گزينه اون بالا هست که اونا بزنيد تا براي همهدرايو ها غير فعال بشه حتي درايو c .

برای پاک کردن System Volume Information باید چه کار کنیم .

ابتدا my computer را باز کرده سپس روی [Tools] کلیک کرده، [Folder Options] را باز کنید. ابتدا [Show Hidden Files and Folders] را انتخاب کنید. سپس تیک کنار [Hide protected operating system files (Recommended)] را حذف کرده ، Yes و سپس Ok را کلیک کنید.
الان می توانید روی System Volume Information folder دابل کلیک کرده و ان را باز کنید.
اما گاهیاوقات ممکن است هنگام باز کردن فولدر system volume information با پیام X:\system volume information is not accessible مواجه شوید. این در صورتی است که سیستم فایلدرایو ویندوز شما NTFS باشد.
برای باز کردن این شاخه (system volume information) ابتدا روی ان راست کلیک کرده سپس [Properties] را کلیک و زبانه [Security] را انتخاب کنید. [Add] را بزنید و سپس user name کسانی را که مایلید بهانها اجازه دسترسی به این شاخه داده شود، وارد کنید. سپس ok و دو باره ok رابزنید.
حالا می تونید اونا پاک یا ویرایش کنید .

امیدوارم کامل متوجه شده باشی .

موفق باشی .

Linux Learner
20-03-2008, 11:37
متشکرم و همون طوری که گفتم قبلا" system restore رو غیر فعال کردم و با عوض کردن security پوشه مورد نظر رو پاک کردم ولی باز ایجاد میشه!! البته زیاد مهم نیست ولش کن. همونطور که میدونی ویندوز رو دارم میزارم کنار!