PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Help Me

tapic
16-03-2008, 10:55
ببخشید من به یک مشکل برخوردم
من همه درایوهای کامپوترم رو فرمت کردم و می خواستم دوباره پارتیشن بندی کنم ولی یکی از درایوهام پرایمری(Primary)
بود و حافظه اون با بقیه درایوهام قاطی نمیشد چطوری میتونم این درایو رو از حالت پرایمری دربیارم.
لطفا خیلی سریع کمکم کنید چون با کامپیوتر دوستم این تاپیک رو ساختم.

mahdi7610
16-03-2008, 12:27
من همه درایوهای کامپوترم رو فرمت کردم و می خواستم دوباره پارتیشن بندی کنم ولی یکی از درایوهام پرایمری(Primary)
بود و حافظه اون با بقیه درایوهام قاطی نمیشد چطوری میتونم این درایو رو از حالت پرایمری دربیارم.
سلام دوست عزیز
فکر کنم این اموزش خیلی بهتون کمک کنه .
اموزش تصویری نصب ویندوز و پارتیشن بندی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید .

tapic
16-03-2008, 18:09
با تشکر از شما (mahdi7610)
ولی من ویندوز خیلی عوض کردم(ویندوز همه کامپیوترهای مدرسه ام رو)
ولی تو اون همه کامپیوتر هیچ کدوم درایو پرایمری نداشتند که با بقیه درایوها ادغام نشه؟
((اگه شما به آدرس Start / Control Panel / Administrative tools / Computer Management
بروید در قسمت Disk Management لیست همه درایوها وجود داره ولی احتمال میره یکی از داریوها پرایمری
باشه)) و من از شما می خوام بپرسم چطوری میشه اون رو حذف کرد یا با بقیه درایوها ادغامش کرد؟

mahdi7610
16-03-2008, 18:59
با تشکر از شما (mahdi7610)
ولی من ویندوز خیلی عوض کردم(ویندوز همه کامپیوترهای مدرسه ام رو)
ولی تو اون همه کامپیوتر هیچ کدوم درایو پرایمری نداشتند که با بقیه درایوها ادغام نشه؟
((اگه شما به آدرس Start / Control Panel / Administrative tools / Computer Management
بروید در قسمت Disk Management لیست همه درایوها وجود داره ولی احتمال میره یکی از داریوها پرایمری
باشه)) و من از شما می خوام بپرسم چطوری میشه اون رو حذف کرد یا با بقیه درایوها ادغامش کرد؟
سلام tapic جان

من اصلا منظورم این نبود که خدای نکرده شما بلد نیستید ویندوز عوض کنید .
چون این مقاله یکی از کاملترین و بی نقص ترین مقاله ها برای نصب ویندوز بود خواستم شما هم ازش استفاده کرده باشین .
راستش موقع پارتیشن بندی همیشه درایو اولی که ساخته می شه به عنوان درایو primary شناخته می شه . که همواره داریو C هستش .
شما مثل همیشه شروع به نصب ویندوز کنید و وقتی به قسمتی که درایو ها را براتون نشون می ده رسیدید اونجا می تونید با زدن کلید D درایو ها را یکی یکی حذف کنید و بعد از اینکه کل درایو ها را پاک کردید با زدن کلید C یکی یکی درایو ها را با دادن مقدار ظرفیت به اونها بسازید .
شما می تونید با این روش حتی ظرفیت درایو پرایمری را هم تغییر بدید . مطمئنا با این روش ظرفیت درایو پرایمری هم با درایو های دیگه به قول خودتون قاطی می شه . و شما می تونید ظرفیتی که خودتون می خواهید داشته باشه را بهش بدبد .
حتی با استفاده از برنامه پارتیشن مجیک هم می تونید ظرفیت درایو پرایمری را کم یا زیاد کنید .
امیدوارم تونسته باشم به سوالتون جواب داده باشم .
اگه سوالی بود بپرسید .
موفق باشید .

amirtoty
19-03-2008, 14:50

اگه خواستی از تو ویندوز درایو پاک کنی نمیشه !
ولی اگه خواستی ویندوز XP نصب کنی
برای پاک کردن هیچ مشکلی نداره !

لطفا" بیشتر توضیح بده.