PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسي تخصصی كارتهاي گرافیک معتبر Geforce 7800GTX

snappertiger
05-11-2005, 15:55
به نام خدا

سلام دوستان
تو این تاپیک من سعی کردم که کارتهای Nvidia Geforce 7800 GTX رو در مارکهای مختلف بررسی کنم در ضمن من این مطالب رو از مقالات و مجله های معتبر انگلیسی و فارسی جمع آوری کردم البته کارتهای دیگری هم در بازار هست که از لحاظ کیفیت در رده های پایینتر بود و مورد تایید در این مقاله ها و مجلات نبودند و من 7 کارت رو که معتبر بودند در اینجا بررسی کردم و باید بگم که از یک مقاله در یکی از مجله های فارسی هم کمک گرفتم.

Aopen (Aeolus 7800GTX) -1
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
A--- سرعت هسته 450MHZ و سرعت حافظه 1250MHZ که حالت استاندارد بهینه شده این کارت هست

B--- این کارت در 3D mark 05 امتیاز مناسبی کسب کرده که در این سرعت هسته جزو بالاترین امتیازهاست.

C--- نرم افزارهای همراه کارت زیاد نیستن فقط یک سی دی درایور و یک بازی Second sight هست

D--- قیمت این کارت 550 دلار هست که از همه کارت ها ارزونتره قیمت کمش تاثیری روی کارایی اون نداشته

E--- جمع بندی این کارت مناسب ترین کارت از لحاظ قیمت هست و کارایی خوبی هم داره

ASUS (EN7800GTX ) -2
A--- تولید کنندگان کارتهای گرافیک موجود در بازار سعی میکنند که کارتهای خودشون رو متمایز کنند که دو راه حل داره اول بالا بردن سرعت هسته و حافظه دوم ارائه نرم افزارهای گرافیکی همراه کارت که ASUS کار دوم رو انجام داده که دو نرم افزار Multimeadia و نرم افزار DVD ساخت خود شرکت ارائه داده

B--- قیمت این کارت 595 دلار هست

C-- نرم افزارهای همراه این کارت بازی های برنامه هایDirect3DE_Asus DVD_Cyber link Meadia &ShowSE2 و بازیهای Joint Operation_Xpand Rally_Project Snow blind هستند.

D--- جمع بندی این کارت قیمت بالایی داره که دلیل اصلیش نرم افزارها و بازیهای همراهشه و کاراییه چندان چشمگیری نداره که بنظر نمیاد کارت مناسبی برای خرید باشه

Gainward (Ultra/3500PCX) -3

A--- کارتهای گرافیک Gainward دارای بالاترین سرعت ساعت هستند که این باعث قویتر شدنش شده البته سعت همه کارتها رو میشه دستی زیاد کرد ولی مناسب ترین و مطمئن ترین روش این است که خود شرکت سازنده این کار رو انجام بده سرعت ساعت هسته این کارت 470MHZ و سرعت حافظه اش 1300MHZ هست که بالا ترین سرعت توی همه کارتهاست.

B--- قیمت این کارت حدود 600 دلار هست

C--- نرم افزارهای همرا این کارت Muvee3 و Power DVD 5 هست و هیچ بازی همراه اون نیست.

D--- در جمعبندی این کارت از لحاظ قدرت و کارایی بهترین کارت هست و در 3Dmark05 دارای بالاترین امتیاز هست یعنی 8291 امتیاز هست و قدرتمند ترین کات هست.

Galaxy (Gefoce 7800GTX) -4
A--- این کارت شبیه Aopen هست ولی یکم گرونتره سرعت ساعت هسته اش 450MHZ و سرعت حافظه اش 1250MHZ هست و یک ایراد داره که یک پورت DVI داره

B--- قیمتش حدود 560 دلار هست

C--- نرم افزارهای همراه کارت شامل بازی Second Sight هستش و غیر درایور هیچ نرم افزار دیگه ای نداره

ِD--- در جمعبندی این کارت کارت معمولی هست و در 3Dmark 05 دارای امتیاز 8083 هست که یه مقدار از Aopen بالاتره

Gigabyte (GV-NX78X256V-B) -5

A--- این کارت دارای سرعت 430MHZ برای هسته و 1200MHZ برای حافظه هست که همان حالت استاندارد هست

B--- قیمت این حدود 565 دلار هست

C--- نرم افزار های همراه کارت برنامه Power Director 3ME و بازیهای Joint Operation و Xpand Rally هست

D--- در جمعبندی این کارت ازتقا یافته نیست و بهمین دلیل سرعت ساعتش از استانداری که Aopen و Galaxy رعایت کردن کمتره

MSI (NX7800 GTX) -6

A--- سرعت هسته این کارت هم 430MHZ هست و سرعت حافظه اش 1200MHZ هست .

B--- قیمت این کارت حدود 580 دلار هست.

C--- نرم افزارهای همراه کارت شامل بازی The Cronicels of Riddick : Escape from Butchers Bay و مجموعه
برنامه MSI Beyond 3D هست

D--- در جمعبندی این کارت نسبت به کاراییش کمی گران هست و برای کسانی مناسب هست که نرم افزارهای موجود همراه این کارت که مفید هم هستند مهم باشه که در ایران مهم نیست چون نرم افزارها ی غیر اورجینال آزاد و ارزانتر هست

XFX Geforce 7800 GTX -7
A--- این کارت با سرعت 450MHZ برای هسته و 1250MHZ برای حافظه هست و بهینه شده است و کارایی بالایی داره و حتی از حالت استاندارد بهینه هم کمی بالاتره

B--- قیمت این کارت 630 دلار هست

C--- نرم افزارهای همراه کارت فقط DVD های بازی هستند که جزو عالی ترین بازیها از لحاظ گرافیک هستند و عبارتند از بازیهای Far Cry _ Ultimate Racing _ X2:The Treat

D--- در جمعبندی این کارت بعد از GAINWARD بهترین کارت هست ولی یه مشکل اساسی این وسط هست اونهم قیمتشه و گرونترین کارت هست دلیل اونهم DVD های همراهشه

نتیجه نهایی و ارائه پیشنهاد برای خرید در ایران :

اگر قصد خرید یکی از این کارتها رو دارید و برای شمافقط کیفیت کارایی و قدرت مهمه GAINWARD را پیشنهاد میکنم و این کارت 100% قدرتمند ترین و با کیفیت ترین کارت هست این کارت تحت لیسانس آلمان هست که همین اون رو از کارتهای کاملا آسیایی از لحاظ کیفیت قطعات برتر کرده و در ضمن بالاترین سرعت هسته و حافظه رو داره و در کل بالاترین و بهترین Perfomace رو در بین تمامی این کارتها داره
این کارت در ایران با گارانتی شاب SHOB وارد شده و معتبرترین گارانتیش در ایران همین هست

اگر قصد خرید دارید و میخواهید پول کمی بپردازید و در عین حال کیفیت براتون مهمه Aopen رو پیشنهاد میکنیم هر چند XFX کارایی بالاتری داره ولی بدلیل قیمت خیلی بیشترش باعث برتری Aopen شده و البته Galaxy هم یه مقدار از Aopen قویتره ولی به دلیل قیمت بسیار مناسب Aopen میشه از اون چشم پوشی کرد
معتبرترین گارانتی Aopen در ایران آسمان رایانه هست.

************************************************** *************************************
امیدوارم که براتون مفید بوده باشه و اگر راهنمایی یا پیشنهادی داشته باشید خوشحال میشم بگید.
به امید روزی که بتونیم خودمون در ایرن تولید کننده باشیم نه مصرف کننده محصولات دبگران.
حسین

Inkareeeeeeeeee
05-11-2005, 16:59
درود بر شما آقای SnapperTiger گرامی که کار خیلی هارو راحت کردین ... دست شما درد نکنه

Inkareeeeeeeeee
05-11-2005, 17:48
درود بر شما دوستان ... این جدیدترین کارتهاییه که میتونین بخرین...
************************************************** **********************************************
ASUS Extreme N7800GTX TOP/2DHTV
...(NVidia GeForce 7800 GTX / PCI Express x16 / 486 MHz / 2048 x 1536 / 256 MB GDDR3 SDRAM (1.35 GHz
************************************************** **********************************************
Gainward PowerPack! Ultra/3500PCX XP VIVO-DVI-DVI Golden Sample
.../ NVidia GeForce 7800 GTX / PCI Express x16 / 470 MHz / 256 MB GDDR3 SDRAM (1.3 GHz) / VGA / DVI

snappertiger
06-11-2005, 09:55
اگه سوال پیشنهاد یا انتقادی داشته باشید و بگید ممنون میشم

Lord_theOne
06-11-2005, 10:17
مرسي عزيز از اطلاعاتت
مي گم يعني قدرت كارت گرافيك بستگي به همين دو چيز داره؟

mohammadirani
06-11-2005, 11:39
دوست عزیز ممنون از مقالت .

ولی عقل حکم میکنه که برای کارت گرافیک هیچ موقع چنین پول هایی داده نشه.

Amir_P30
06-11-2005, 16:09
باید بگم که از یک مقاله در یکی از مجله های فارسی هم کمک گرفتم
فكر كنم مجله رايانه خبر بوده

به هر حال ممنون كارت عاليه دوست عزيز .
كارت هاي Galaxy هم فوق العاده خوبن .ولي از نظر قيمتي فكر كنم از اين گينوارد گرونتره

Lord_theOne
07-11-2005, 00:20
به نظر من اينها همش وشته هست همونطور كه درباره Amd و Intel مي نويسن بايد تست شود

snappertiger
10-11-2005, 07:53
سلام دوستابه هر حال هر کسی نظری داره

دوست عزیز lord_ the one اینها نتیجه تسته و با عددو رقم ذکر شده
منم با اون دوست عزیز موافقم اگه واقعا آدم احتیاج مبرم نداشته باشه نباید پول برای این محصولات بده
اینها بیشتر برای کسایی لازمه که کارهای گرفیکی فوق العاده بالا میکنند نه صرفا Game و کارهای سبک

به نظر من الان مناسبترین کارت از لحاظ قیمت و قدرت و کیفیت و روز آمدی کارتهای با GPU
Geforce 6600GT هست چون واقعا خوب جواب میده و میشه SLI بستش اگه یه وقت احتیاج بود

ولی اگه هر کارتی خواستید بخرید Gain Ward اگه توی بازار باشه توصیه میشه
چون کارتی هست که توی شرایط سخت تست شده و کارتی هست که با این کارتهای چینی تایوانی از لحاظ کیفیت یه مقدار متفاوته و توسط سازنده های اروپایی تایید شده

بعد از اون XFX هستش که روی Nvidia تکیه داره و تخصصش این GPU هاست
ولی همه اینها یه قطعه الکترومکانیکی مشکل ساز دارند که فن اونهاست و بعد از 2_3 سال آدم رو واقعا اذیت میکنه
که GIGA هیت پایپ گذاشته ولی خوب خود کارت هم باید بررسی بشه من خودم GIGA رو بررسی کردم توی سایتهایی که غول سخت افزارن و شاخص دارن و نتیجه تست رو میزنن GIGA اسباب بازه قشنگی بوده فقط
هر کسی دوست داره پول برای هرچی میده ئلی خوب پشیمونی بعد از مشاهده نتیجه هستش!
ولی نظر من اینه هیچ کمپانی و برندی مطلق نیست و هرکدوم تو یه محصولی برترن هیچ وقت نمیشه گفت که GIGA بهتره یا XFX یا ASUS یا هرچیزی دیگه سعی کنیم خودمون تست کنیم نه دیگران برای ما تست و تبلیغ کنند

به هر حال
صلاح دولت خویش خسروان دانند

Inkareeeeeeeeee
04-10-2006, 19:11
سلام دوستابه هر حال هر کسی نظری داره

دوست عزیز lord_ the one اینها نتیجه تسته و با عددو رقم ذکر شده
منم با اون دوست عزیز موافقم اگه واقعا آدم احتیاج مبرم نداشته باشه نباید پول برای این محصولات بده
اینها بیشتر برای کسایی لازمه که کارهای گرفیکی فوق العاده بالا میکنند نه صرفا Game و کارهای سبک

به نظر من الان مناسبترین کارت از لحاظ قیمت و قدرت و کیفیت و روز آمدی کارتهای با GPU
Geforce 6600GT هست چون واقعا خوب جواب میده و میشه SLI بستش اگه یه وقت احتیاج بود

ولی اگه هر کارتی خواستید بخرید Gain Ward اگه توی بازار باشه توصیه میشه
چون کارتی هست که توی شرایط سخت تست شده و کارتی هست که با این کارتهای چینی تایوانی از لحاظ کیفیت یه مقدار متفاوته و توسط سازنده های اروپایی تایید شده

بعد از اون XFX هستش که روی Nvidia تکیه داره و تخصصش این GPU هاست
ولی همه اینها یه قطعه الکترومکانیکی مشکل ساز دارند که فن اونهاست و بعد از 2_3 سال آدم رو واقعا اذیت میکنه
که GIGA هیت پایپ گذاشته ولی خوب خود کارت هم باید بررسی بشه من خودم GIGA رو بررسی کردم توی سایتهایی که غول سخت افزارن و شاخص دارن و نتیجه تست رو میزنن GIGA اسباب بازه قشنگی بوده فقط
هر کسی دوست داره پول برای هرچی میده ئلی خوب پشیمونی بعد از مشاهده نتیجه هستش!
ولی نظر من اینه هیچ کمپانی و برندی مطلق نیست و هرکدوم تو یه محصولی برترن هیچ وقت نمیشه گفت که GIGA بهتره یا XFX یا ASUS یا هرچیزی دیگه سعی کنیم خودمون تست کنیم نه دیگران برای ما تست و تبلیغ کنند

به هر حال
صلاح دولت خویش خسروان دانند

آقای خوش تیپ تمام اینها قبول ... ولی شرکت BFG که خیلی بالاتر از ASUS یا Gain Ward یا .... هستش

hiwa_it
06-10-2006, 14:24
سلام
مرسی عزیز تاپیک جالبی میشه
ولی یکی از بهترین بردهای nvidia رو فراموش کردی که من در حال حاضر خیلی قبولش دارم اونم
point of view هست که قبلا امکان خریدش نبود چون قیمت بالایی داشت با اومدن مدلهای جدید از این برد قیمتش پایین اومد و تونستم بخرمش
Point of View GeForce 7800 GTX 512 E.E. یکی از بهترین و رایج ترین کارتهای گرافیکی است که در اروپا بکار میره
* Graphics Engine: NVIDIA 7800 GTX GPU
* Video Memory: 512 MB
* Core Clock: 580 Mhz
* Memory Clock: 1730 Mhz
* Memory Speed: 1.1 ns GDDR 3
* Memory Bus: 256 bit
* Interface: PCI Express 16x
* RAMDAC: Dual 400 Mhz
* D-Sub: No
* DVI-I: 2x
* TV-Out: Yes
* Video-In: Yes