PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : « ترفندي براي ذخيره كردن يك گيگااطلاعات روي سي دي معمولي »»

راه كوير
15-03-2008, 16:34
سلام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با اين ترفند مي تونيد بر روي سي دي هاي معمولي حتي تا 1 گيگا بايت اطلاعات ذخيره كنيد .
شايد برايتان پيش اومده باشه كه مثلا يه برنامه داريد كه حجمش از 700 مگابايت بيشتر باشه . و مي خواهيد اونو رايت كنيد در اين مواقع مي بايست اون برنامه رو فشرده كنيد كه البته شايد باز هم اون برنامه تو سي دي جا نشه . با اين ترفند مي تونيد بر روي سي دي هاي معمولي حتي تا 1 گيگا بايت اطلاعات ذخيره كنيد .

ابتدا مي بايست ببينيد رايتر شما overburning ساپورت مي كنه يا نه . براي تست اين كار مراحل زير را دنبال كنيد :

ابتدا به برنامه Nero رفته و سپس كليد هاي تركيبي Ctrl + R را فشار دهيد . تو اين پنجره ببينيد كه در قسمت Recorder information ، رو به روي عبارت Over burn عبارت suported نوشته شده است يا نه . اگر عبارت ساپورت نوشته شده باشد شما مي تو نيد از اين ترفند استفاده كنيد .

حال به منوي File رفته و قسمت preferences رو انتخاب كنيد سپس در قسمت Expert features دقت كنيد كه عبارت enable overburn قعال باشد . در زير همين گزينه مقدار مجاز overburn رو به دقيقه مشخص كنيد .

حال به منوي File رفته و گزينه New را انتخاب كنيد و در قسمت Multisession گزينه No Muttisession را انتخاب نماييد . سپس در قسمت Burn عبارت Write Method رو به Disc at Onec تبديل كنيد .

حال مي تونيد سي دي خود را رايت كنيد مقدار رايت هم بستگي خيلي زيادي به رايتر داره .

منبع : سايت اسمان طلائي :11:

Ghaioom
15-03-2008, 16:53
سلام دوست من
من این ترفند رو اول امتحان کردم 1 گیگابایت جا نمیشه .
فکر میکنم حجمش رو 800 یا 900مگابایت رایت کرد.

mahdi7610
15-03-2008, 17:00
راه کویر جان ممنون از اموزشهات .

همه این ترفندهایی که شما می گید قبلا توی انجمن به طور کامل بحث شده فقط کافیه یه سرچ بکنید متوجه می شید .
موفق باشی .

orlan2magic_66
15-03-2008, 17:04
1 گيگ نميشه...