PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] ADSL Asiatech / شركت آسياتك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 [138] 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150

misam5526
14-11-2017, 13:04
نگفتم نمیدونید گفتم ندیدید ! چون نوشتید مگ ! به مگابایت میکن مگ (عامینه منظور)

در هر دو منظور به کار میره.

مثلا وقتی میگن سرویس 8 مگ (دقیقا همین لفظ رو میگن) منظورشون مگابیته
و وقتی میگن 8 مگ دانلود کردیم اونوقت مگابایت!!

به قول جامعه شناسا در جوامع شرقی مسئولیت متوجه شدن یک مطلب با شنونده و در جوامع غربی با گویندست!!! برا همینه ما میگیم شنونده باید عاقل باشه و پر از استعاره و کنایه حرف میزنیم و طرفمونم میفهمه!!:n05:

Golbarg01
14-11-2017, 13:34
اینجور که من از پست وزیر فهمیدم در طرح جدید سرعتت هرچقدر باشه اگر از سقف مصرف بگذری سرعتت میشه 128!! حتی اگر 16 مگ داشته باشی و پله کانی نیست
در واقع همون حجمیه با محدودیت بیشتر و قیمت بالاتر
فقط سرعت صفر نمیشه 128 میشه که عملا کاری باهاش نمیشه کرد و مشترک مجبوره یا پول بده که سرعتش به حالت عادی برگرده یا تا اخر ماه بدون اینترنت درست حسابی بمونه

misam5526
14-11-2017, 17:02
اصل کار از یه جهت با ارزشه و اونم بستن دست شرکتها در گرفتن پول اضافی برای سرعتیه که به مشترک نمیدادن!! خیلی از مشترکا با مسایلی مثل نویز یا کمبود پهنای باند و ... در جواب چرایی عدم استفاده از حداکثر سرعت وعده داده شده روبرو می شدند در حالی که شرکتها دلیل تعرفه بالا رو همون سرعت بالا میدونستن ... مثلا وقتی وزیر قبلی مجبورشون کرد غیرحجمی بفروشن همشون سرعت رو دقیقا رو همون سرعت اسمی بستن. به فرض 1 مگ غیرحجمی رو دقیقا سرعت یک مگ بود برای حجم تعیینی... دلیلش هم این بود که قیمتش از نظر شرکتها کم بود و دلیل نداشت سرعت بالاتر بدن بقول خودشون!

اما الان لیست سرعتها خوبه فقط حجم تعیین شده مهمه که امیدوارم رقابت بین شرکتها باعث افزایش حجم هم بشه...

این سرعت پایه هم توی یه سایتی نوشته بود 128 درنظر میگیرن که شاید اینم تغییر کنه و ضریب بخوره برای سرعتهای بیشتر (شایدم نخوره)

senator2011
14-11-2017, 17:48
چرا اینقدر ور میرن با این سرعت و حجم اینترنت؟ حالا پیشرفت نکنیم نمیشه؟:n02:

poorya_2
14-11-2017, 19:14
این کلمه ها رو از کجاشون در میارن ، مصرف منصفانه ؟!!

عجب سیرکی راه انداختن

ShadowDragon
15-11-2017, 11:10
اصل کار از یه جهت با ارزشه و اونم بستن دست شرکتها در گرفتن پول اضافی برای سرعتیه که به مشترک نمیدادن!! خیلی از مشترکا با مسایلی مثل نویز یا کمبود پهنای باند و ... در جواب چرایی عدم استفاده از حداکثر سرعت وعده داده شده روبرو می شدند در حالی که شرکتها دلیل تعرفه بالا رو همون سرعت بالا میدونستن ... مثلا وقتی وزیر قبلی مجبورشون کرد غیرحجمی بفروشن همشون سرعت رو دقیقا رو همون سرعت اسمی بستن. به فرض 1 مگ غیرحجمی رو دقیقا سرعت یک مگ بود برای حجم تعیینی... دلیلش هم این بود که قیمتش از نظر شرکتها کم بود و دلیل نداشت سرعت بالاتر بدن بقول خودشون!

اما الان لیست سرعتها خوبه فقط حجم تعیین شده مهمه که امیدوارم رقابت بین شرکتها باعث افزایش حجم هم بشه...

این سرعت پایه هم توی یه سایتی نوشته بود 128 درنظر میگیرن که شاید اینم تغییر کنه و ضریب بخوره برای سرعتهای بیشتر (شایدم نخوره)

مصرف منصفانه برای نت ثابت باید حداقل ۵۰ گیگ باشه وگرنه به درد عمشون میخوره

dadash42
15-11-2017, 11:23
مصرف منصفانه برای نت ثابت باید حداقل ۵۰ گیگ باشه وگرنه به درد عمشون میخوره۵۰ گیگ کجا؟ امروزه حداقلش ماهی ۱۰۰گیگ لازمه

ShadowDragon
15-11-2017, 13:20
۵۰ گیگ کجا؟ امروزه حداقلش ماهی ۱۰۰گیگ لازمه

دوست عزیز حرف شما کاملا درسته اما به کلمه حداقل توجه کنید!
۳-۴ گیگ در ماه کجا و ۱۰۰ گیگ کجا!!!
من گیمیرم، هفته پیش Dota 2 رو ۲ گیگ اپدیت کردم، این هفته میخواستم ۱-۲ ساعت بازی کنم، دیدم ۲ گیگ اپدیت دیگه داره! کل ۴-۵ گیگ من با اپدیت رفت که !
بعضی وقتا pS4 رو روشن میکنم، هر دیسکی که بندازی تو، بدون شک کم کم ۱۰ گیگ اپدیت داره!!! دوران فلاپی دیسک گذشته دیگه...

esmiz
15-11-2017, 22:57
دوست عزیز حرف شما کاملا درسته اما به کلمه حداقل توجه کنید!
۳-۴ گیگ در ماه کجا و ۱۰۰ گیگ کجا!!!
من گیمیرم، هفته پیش Dota 2 رو ۲ گیگ اپدیت کردم، این هفته میخواستم ۱-۲ ساعت بازی کنم، دیدم ۲ گیگ اپدیت دیگه داره! کل ۴-۵ گیگ من با اپدیت رفت که !
بعضی وقتا pS4 رو روشن میکنم، هر دیسکی که بندازی تو، بدون شک کم کم ۱۰ گیگ اپدیت داره!!! دوران فلاپی دیسک گذشته دیگه...یادش به خیر دوران ps2 و ps one دیسک می ذاشتی بازی رو پلی می کردی کاملا راحت نه نصب داشت نه آپدیت کاشکی الان همون طوریش کنن و اون موقع هم اگه مقداری باگ داشت باهاش کنار می اومدیم زیادم سخت نبود.
حالا خارج از این بحث مصرف مصفانه زیر 100 گیگ اصلا منصفانه نیست

فرستاده شده از F5122ِ من با Tapatalk

Greedy
16-11-2017, 00:27
باز اومدن به بهونه ارزون کردن یه سری تغییرات ایجاد کردن و ملت هم اسکول فرض میکنن . اخه چی تا حالا تو این مملکت ارزون شده که که نت ارزون بشه
الان میان میگن مصرف منصفانه ترافیک داخلی 100 گیگ ترافیک بین الملل 10 گیگ
ولی تنها حسنی که داره اینه که دیگه این همه طرح های مسخره اسیاتک دیگه مجبور نیستیم تحمل کنیم . اسامی مضحکی مثه کولاک ، کیمیا ، چابک ، کهکشان راه شیری و ...:n08: هر کدوم هم با 10 تا طرح جداگانه برای تلکه کردن جیب ملت

dadash42
16-11-2017, 10:43
باز اومدن به بهونه ارزون کردن یه سری تغییرات ایجاد کردن و ملت هم اسکول فرض میکنن . اخه چی تا حالا تو این مملکت ارزون شده که که نت ارزون بشه
ولی تنها حسنی که داره اینه که دیگه این همه طرح های مسخره اسیاتک دیگه مجبور نیستیم تحمل کنیم . اسامی مضحکی مثه کولاک ، کیمیا ، چابک ، کهکشان راه شیری و ...:n08: هر کدوم هم با 10 تا طرح جداگانه برای تلکه کردن جیب ملت

ترافیک داخلی:n08: چقدر مسخره، اونکه دیگه اینترنت نیست
هیچ جای دنیا اینترنت رو داخلی خارجی تقسیم نمیکنن :n08:
اگر قراره فقط بکنن انترانت داخلی هیچ کسی روشن نمیکنه، مثل صدا سیما

dadash42
16-11-2017, 10:54

اگر قراره بکنن انترانت داخلی هیچ کسی روشن نمیکنه

قیمت 1GB اینترنت تو دنیا حدوداً 1cent هست، کشورمون نزدیک 100cent یعنی 1$
واقعاً مسخره، بعید نیس دولت اینتوری دلار وارد کشور میکنه، کاربران dsl برای کسب دلار از خارج مثل گاو دوشیده میشن

اربعین تو عراق سوار پراید اوتوماتیک شدم، صاحبش گفت صفر خریده 1800$ یعنی 7 میلیون تومان:n04: اینجا قبمت 25 میلیون
برای وارد کردن ارز به کشورمون!
گفت هر سال میفروشه یه تازه شو میخره!

esmiz
16-11-2017, 21:13
اگر قراره بکنن انترانت داخلی هیچ کسی روشن نمیکنه

قیمت 1GB اینترنت تو دنیا حدوداً 1cent هست، کشورمون نزدیک 100cent یعنی 1$
واقعاً مسخره، بعید نیس دولت اینتوری دلار وارد کشور میکنه، کاربران dsl برای کسب دلار از خارج مثل گاو دوشیده میشن

اربعین تو عراق سوار پراید اوتوماتیک شدم، صاحبش گفت صفر خریده 1800$ یعنی 7 میلیون تومان:n04: اینجا قبمت 25 میلیون
برای وارد کردن ارز به کشورمون!
گفت هر سال میفروشه یه تازه شو میخره!شما که پراید اتوماتیک سوار شدی 1800 دلار این سایت پایین مشابه دیوار در عراق دمت گرم یه پراید دنده ای در حد 2000 دلار واسه ما پیدا کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dadash42
16-11-2017, 22:30
شما که پراید اتوماتیک سوار شدی 1800 دلار این سایت پایین مشابه دیوار در عراق دمت گرم یه پراید دنده ای در حد 2000 دلار واسه ما پیدا کن

دمت گرم، پس این مسافرکش عراقی به ما چاخان میگفت. منو همسفرم کاملا باور کردیم!
خیلی ممنونم برای این لینک، دلم خنک شد

ZeroNetizen
17-11-2017, 23:04
برداشت من اینه که با اینترنت مثلا غیرحجمی داریم به عقب برمیگردیم
بچه هایی که اینترنت Dial-up استفاده کردن و یادشون هست میدونن که اون موقع هم غیرحجمی بود :n28:
روزهای تاریکی در پیش روی اینترنت و کاربران اینترنت ایران هست و به سمت کره شمالی شدن خواهیم رفت :n27::n05:

mehdidotcom
18-11-2017, 01:40
برداشت من اینه که با اینترنت مثلا غیرحجمی داریم به عقب برمیگردیم
بچه هایی که اینترنت Dial-up استفاده کردن و یادشون هست میدونن که اون موقع هم غیرحجمی بود :n28:
روزهای تاریکی در پیش روی اینترنت و کاربران اینترنت ایران هست و به سمت کره شمالی شدن خواهیم رفت :n27::n05:
برداشت شما کاملا اشتباه است
ایران تنها کشوری است که اینتنرنت حجمی داره
و فروش بر اساس حجم است
در تمام دنیا بر اساس سرعت است نه حجم
مثلا اپراتور وداون در کلیه سرویس هاش داره
سایر اپراتور ها هم به همین شکل
حجمی یک مدل من دراوردی برای خالی کردن جیب بود همون بهتر که رفت
به نظر من که خوبه البته بستگی داره شرکت ها حجم منصفانه رو چند بزارن و با هم دست به یکی نکنن کم بزارن

f_s10224
18-11-2017, 11:31
و فروش بر اساس حجم است
به نظر من که خوبه البته بستگی داره شرکت ها حجم منصفانه رو چند بزارن و با هم دست به یکی نکنن کم بزارن
در دنیا چیزی به اسم مصرف منصفانه نداریم حداقل در امریکا که وجود ندارد . شما اگر کمپانی های ای تی اند تی و ایکسفینیتی رو بررسی کنید متوجه میشید که سرویس حجمی کابلی دارند که سرعت 100 مگ و حجم مصرفی 1 ترا می باشد . در صورت تموم شدن حجم به ازای هر 50 گیگ -10 دلار ازتون میگیرن و برای سرعت های بالاتر که در ای تی اند تی هست مصرف نامحدود و میزان سرعت تا 1000مگ می باشد . که تظمین سرعت 960 مگ رو به شما در 99% شرایط می دهند (یعنی چیزی سریع تر از سرعت هارد 5400).
تازه سرویس گیمینگ ایکسفینتی چیزی نیست که پارس یا شرکت ها می دهند ...استفاده از کیلرلن در سر سرور و.... ای پی های خاص گیمینگ تا سرور ....... جدا از شرایط تی وی و امنیت خانه (دوربین مدار بسته) و تلفن نامحدود با تمام امریکا و کانادا و مکزیک و اس ام اس نامحدود با تمام دنیا .....اینها را به همراه یک مودم به مبلغ 60 دلار می دهد . یعنی مفت !!!!!!!!!

f_s10224
18-11-2017, 11:33
و فروش بر اساس حجم است
در دنیا چیزی به اسم مصرف منصفانه نداریم حداقل در امریکا که وجود ندارد . شما اگر کمپانی های ای تی اند تی و ایکسفینیتی رو بررسی کنید متوجه میشید که سرویس حجمی کابلی دارند که سرعت 100 مگ و حجم مصرفی 1 ترا می باشد . در صورت تموم شدن حجم به ازای هر 50 گیگ -10 دلار ازتون میگیرن و برای سرعت های بالاتر که در ای تی اند تی هست مصرف نامحدود و میزان سرعت تا 1000مگ می باشد . که تضمین سرعت 960 مگ رو به شما در 99% شرایط می دهند (یعنی چیزی سریع تر از سرعت هارد 5400).در واقع فقط یک سرویس حجمی با این شرایط دارند که 30 دلار هم می باشد .و باقی سرویس نامحدود بدون مصرف منصفانه می باشد . اینترنت موبایل در امریکا حجمی می باشد و حجم کمی هم دارد ولی در همه نقاط حتی روی کوه هم انتن می دهد با سرعت بالا و پینگ مناسب !!!!
تازه سرویس گیمینگ ایکسفینتی چیزی نیست که پارس یا شرکت ها می دهند ...استفاده از کیلرلن در سر سرور و.... ای پی های خاص گیمینگ تا سرور ....... جدا از شرایط تی وی و امنیت خانه (دوربین مدار بسته) و تلفن نامحدود با تمام امریکا و کانادا و مکزیک و اس ام اس نامحدود با تمام دنیا .....اینها را به همراه یک مودم به مبلغ 60 دلار می دهد . یعنی مفت !!!!!!!!!

mehdidotcom
18-11-2017, 12:32
در دنیا چیزی به اسم مصرف منصفانه نداریم حداقل در امریکا که وجود ندارد . شما اگر کمپانی های ای تی اند تی و ایکسفینیتی رو بررسی کنید متوجه میشید که سرویس حجمی کابلی دارند که سرعت 100 مگ و حجم مصرفی 1 ترا می باشد . در صورت تموم شدن حجم به ازای هر 50 گیگ -10 دلار ازتون میگیرن و برای سرعت های بالاتر که در ای تی اند تی هست مصرف نامحدود و میزان سرعت تا 1000مگ می باشد . که تضمین سرعت 960 مگ رو به شما در 99% شرایط می دهند (یعنی چیزی سریع تر از سرعت هارد 5400).در واقع فقط یک سرویس حجمی با این شرایط دارند که 30 دلار هم می باشد .و باقی سرویس نامحدود بدون مصرف منصفانه می باشد . اینترنت موبایل در امریکا حجمی می باشد و حجم کمی هم دارد ولی در همه نقاط حتی روی کوه هم انتن می دهد با سرعت بالا و پینگ مناسب !!!!

اولا حجم هزار گیگ کجا حجم ده گیگ بیست گیگی که اپراتورها می دادن کجا از این حجم کاسبی می کردن
در امریکا هم اپراتور ای تی اند تی مصرف منصفانه دارد و بعد از یک حجمی سرعت شما را کم می کنه که به این می گن data cap

ZeroNetizen
18-11-2017, 14:07
و فروش بر اساس حجم است

نه دوست عزیزم، برداشت من اشتباه نیست بلکه شما توجه ندارید که با چه کسانی طرف هستید و پشت هر کاری که اونها میکنند چقدر نقشه و نیرنگ نهفته هست.
مسلما اگه برداشتن اینترنت حجمی به این معنی بود که قرار هست ما هم مثل بقیه دنیا بشیم من هم خوشحال میشدم ولی هیچ آدم عاقلی نمیتونه اینقدر خوشبین باشه.

تمام نقشه حاکمیت که مجری اون وزارت ارتباطات و شخص وزیر (با سابقه ...) که به طور سفارشی انتخاب شده این هست که به صورت تدریجی دسترسی مردم به اینترنت محدود بشه و از اون طرف اینترانت ملی رو جایگزین کنند.

خلاصه اینکه سرنوشت اینترنت در این کشور سرعت پایین تر، هزینه گران تر و فیلترینگ شدیدتر هست :n27:

ZeroNetizen
18-11-2017, 14:15
در دنیا چیزی به اسم مصرف منصفانه نداریم حداقل در امریکا که وجود ندارد . شما اگر کمپانی های ای تی اند تی و ایکسفینیتی رو بررسی کنید متوجه میشید که سرویس حجمی کابلی دارند که سرعت 100 مگ و حجم مصرفی 1 ترا می باشد . در صورت تموم شدن حجم به ازای هر 50 گیگ -10 دلار ازتون میگیرن و برای سرعت های بالاتر که در ای تی اند تی هست مصرف نامحدود و میزان سرعت تا 1000مگ می باشد . که تظمین سرعت 960 مگ رو به شما در 99% شرایط می دهند (یعنی چیزی سریع تر از سرعت هارد 5400).

اولا حجم هزار گیگ کجا حجم ده گیگ بیست گیگی که اپراتورها می دادن کجا از این حجم کاسبی می کردن
در امریکا هم اپراتور ای تی اند تی مصرف منصفانه دارد و بعد از یک حجمی سرعت شما را کم می کنه که به این می گن data cap

البته آمریکا هم مثال خوبی برای آزادی اینترنت نیست چون الان در اونجا لابی هایی هستند که سعی در اعمال محدودیت از طریق کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) و حذف net neutrality دارند

mohandes23
18-11-2017, 14:32
انوخت فیبر گوگل هم محدودیت داره؟؟؟؟؟ خیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییر

SNOW PATROL
18-11-2017, 14:43
بچه ها پین هدیه ای که باشگاه مشتریان میده رو باید کجای سایت وارد کنیم ؟ من که تو قسمت خرید ترافیک وارد میکنم میگه پین اشتباه هست؟!

f_s10224
18-11-2017, 20:43

سرعت شما را کم نمی کنن ولی اولویت سرعت به شما نمی دهند همین مورد در المان برای داداشم پیش امد که سرعتش از 100 مگ ثابت بین 80 تا 100 مگ نوسان کرد بعد از همون دیتا کپ .

mehdidotcom
19-11-2017, 01:03
نه دوست عزیزم، برداشت من اشتباه نیست بلکه شما توجه ندارید که با چه کسانی طرف هستید و پشت هر کاری که اونها میکنند چقدر نقشه و نیرنگ نهفته هست.
مسلما اگه برداشتن اینترنت حجمی به این معنی بود که قرار هست ما هم مثل بقیه دنیا بشیم من هم خوشحال میشدم ولی هیچ آدم عاقلی نمیتونه اینقدر خوشبین باشه.

تمام نقشه حاکمیت که مجری اون وزارت ارتباطات و شخص وزیر (با سابقه ...) که به طور سفارشی انتخاب شده این هست که به صورت تدریجی دسترسی مردم به اینترنت محدود بشه و از اون طرف اینترانت ملی رو جایگزین کنند.

خلاصه اینکه سرنوشت اینترنت در این کشور سرعت پایین تر، هزینه گران تر و فیلترینگ شدیدتر هست :n27:

بیش از حد بدبینی تا حدودی درکت می کنم اما
اولا اگر هدفی که شما می گی بود برای اینترنت موبایل هم همین طرحو می دادن الان اغلب رو موبایل دارن کار میکنند چرا اون هنوز حجمی است
دوما نسل اینترنت ثابت روی سیم مسی رو به انقصا است مشکلاتی که داره نظیر سرعت کم و غیره باعث شده که کاربران به سمت اینترنت موبایل بروند الان در هر خانه ای هر کس گوشی خودشو دیگه شارز می کنه و دوره وای فای دیگه داره تمام میشه
به همین دلیل نیاز به مدلی برای اینترنت دی اس ال هست که کاربر رو چذب کنه
اگر شرکت ها سقف مصرف رو کم در نظر بگیرن با توجه به اینکه بر پایه سرعت هم شده مطمئن باش زود بر شکست می شن و فاتحه دی اس ال خونده است
پس مجبورن حجم خوبی در نظر بگیرن
حالا باید صبر کرد ببینیم شعور بازار یابی شرکت ها چقدر است

ZeroNetizen
19-11-2017, 13:21
بیش از حد بدبینی تا حدودی درکت می کنم اما
اولا اگر هدفی که شما می گی بود برای اینترنت موبایل هم همین طرحو می دادن الان اغلب رو موبایل دارن کار میکنند چرا اون هنوز حجمی است
دوما نسل اینترنت ثابت روی سیم مسی رو به انقصا است مشکلاتی که داره نظیر سرعت کم و غیره باعث شده که کاربران به سمت اینترنت موبایل بروند الان در هر خانه ای هر کس گوشی خودشو دیگه شارز می کنه و دوره وای فای دیگه داره تمام میشه
به همین دلیل نیاز به مدلی برای اینترنت دی اس ال هست که کاربر رو چذب کنه
اگر شرکت ها سقف مصرف رو کم در نظر بگیرن با توجه به اینکه بر پایه سرعت هم شده مطمئن باش زود بر شکست می شن و فاتحه دی اس ال خونده است
پس مجبورن حجم خوبی در نظر بگیرن
حالا باید صبر کرد ببینیم شعور بازار یابی شرکت ها چقدر است

شما ببین در طی یک سال گذشته چطور طرحهای خوب (مثل عصرانه یا همین 200 گیگ 110 هزارتومن که سریع تغییرش دادند به 45 گیگ بین الملل و 155 گیگ داخلی) توی همین شرکت آسیاتک حذف شد و تغییر کرد. خب اگه قصد رقابت و جذب مشتری بود به نظرت این کارها باعث رضایت کاربر میشه؟

درمورد اینترنت موبایل هم فعلا اپراتورها در حال جذب مشتری و فروش مودم هاشون هستند و به موقع که همه رو وابسته کردند نقشه هایی مشابه اینترنت ثابت و یا حتی بدتر اجرا میکنند.

بدبینی من ریشه تاریخی در این واقعیت داره که هیچ چیزی در ایران ارزون و آزاد و بهتر نمیشه :n27:

sorooshfm
19-11-2017, 16:18
البته آمریکا هم مثال خوبی برای آزادی اینترنت نیست چون الان در اونجا لابی هایی هستند که سعی در اعمال محدودیت از طریق کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) و حذف net neutrality دارند

اتفاقا یکی از آزادترین کشورها در زمینه اینترنت آمریکا هست اون موردی هم که شما گفتی لابی بازی برای افزایش فروش یا در دست گرفتن بیشتر بازار از طرف بعضی شرکتها هست ولی به هیچ عنوان سرعت اینترنت ملت را فدای جیب خودشون نمیکنن بالفرض اگرم کاهش سرعت باشه 128 کیلوبیت یا به عبارتی 16 کیلوبایت بر ثانیه سرعتشون نمیشه ! الان 4k اونجا استریم میکنن.

ZeroNetizen
19-11-2017, 16:45
اتفاقا یکی از آزادترین کشورها در زمینه اینترنت آمریکا هست اون موردی هم که شما گفتی لابی بازی برای افزایش فروش یا در دست گرفتن بیشتر بازار از طرف بعضی شرکتها هست ولی به هیچ عنوان سرعت اینترنت ملت را فدای جیب خودشون نمیکنن بالفرض اگرم کاهش سرعت باشه 128 کیلوبیت یا به عبارتی 16 کیلوبایت بر ثانیه سرعتشون نمیشه ! الان 4k اونجا استریم میکنن.

من که آمریکا رو با ایران مقایسه نکردم :n02:
فقط خواستم بگم آمریکا نه توی سرعت اینترنت اول هست و نه توی آزادی اینترنت، هرچند ما اصلا حرفی برای مقایسه با اونها نداریم :n41:

dadash42
20-11-2017, 09:32
من که آمریکا رو با ایران مقایسه نکردم :n02:
فقط خواستم بگم آمریکا نه توی سرعت اینترنت اول هست و نه توی آزادی اینترنت، هرچند ما اصلا حرفی برای مقایسه با اونها نداریم :n41:

در آمریکا و انگلیس و غیره بسیار زیادی از سایتهایی که ما ایرانیها عاشقشیم فیلتر شدن، خصوصا سایتهای دانلود سریال و فیلم خارجی. خبرهای چند جانبه و ...غیره
اما پچه های مقیم اونجا مهارت باز کردن اینها رو دارن

ZeroNetizen
20-11-2017, 12:30
در آمریکا و انگلیس و غیره بسیار زیادی از سایتهایی که ما ایرانیها عاشقشیم فیلتر شدن، خصوصا سایتهای دانلود سریال و فیلم خارجی. خبرهای چند جانبه و ...غیره
اما پچه های مقیم اونجا مهارت باز کردن اینها رو دارن

درمورد دانلود حالا چه فیلم و سریال و موزیک و یا حتی نرم افزار اونجا قانون کپی رایت خیلی جدی هست، اما در عوضش مثلا netflix دارند و ضمنا وضع اقتصادیشون هم خیلی بهتر از ماست و میتونن برای خرید محصولات اوریجینال بیشتر هزینه کنند.
تازه وقتی شما بتونی جدیدترین فیلم مورد علاقه ت رو توی سینما و با بهترین کیفیت تماشا کنی چه نیازی به دانلود هست :n06:
کلا نیازهای ما با اونها تفاوت داره :n05:

dadash42
20-11-2017, 13:14
درمورد دانلود حالا چه فیلم و سریال و موزیک و یا حتی نرم افزار اونجا قانون کپی رایت خیلی جدی هست، اما در عوضش مثلا netflix دارند و ضمنا وضع اقتصادیشون هم خیلی بهتر از ماست و میتونن برای خرید محصولات اوریجینال بیشتر هزینه کنند.
تازه وقتی شما بتونی جدیدترین فیلم مورد علاقه ت رو توی سینما و با بهترین کیفیت تماشا کنی چه نیازی به دانلود هست :n06:
کلا نیازهای ما با اونها تفاوت داره :n05:
والا من سینمای شلوغ و تنگ دوست ندارم
خارج مردم کمتر سینما میرن، خونه خودشون رو FullHD تماشا میکنن
تازه اونجا نفری حداقل 20$ سینما میگیرن، با یک دانلود تمام عزای خانه متونن راحت و مفت وی مبلمان خودشون تماشا کنن

پسرم آلمان هم netflix هم amazon داره هیچ وقت دانلود نمیکنه، فقط streaming

من ترجیع میدم خونه به وقت خودم روی LED-FullHD 40~50inch راحت با یک کاسه آجیل، پفک و چای تماشا کنم

bioteck
20-11-2017, 16:54
سرويس کهکشان غيرحجمي 50 گيگ در ماه( حجم بين الملل)
این منظورش چیه؟سایتا داخلی نامحدود و سایتای خارجی 50 گیگ؟

satttanism
22-11-2017, 12:31
سلام دوستان
یه سوال
من الان گیگ باکس فعال دارم در صورتی که اقدام به خرید گیگ معمولی بکنم گیگ باکسم از بین میره؟

sat15000
22-11-2017, 13:20
سلام دوستان
یه سوال
من الان گیگ باکس فعال دارم در صورتی که اقدام به خرید گیگ معمولی بکنم گیگ باکسم از بین میره؟
نه . من تا به حال چندین بار این کار رو کردم ، آسوده خاطر شارژکن

sat15000
22-11-2017, 13:39
سرويس کهکشان غيرحجمي 50 گيگ در ماه( حجم بين الملل)
این منظورش چیه؟سایتا داخلی نامحدود و سایتای خارجی 50 گیگ؟
این برای طرح قدیمشون بود ، برای قیمت و طرح جدید باید صبر کرد ...برای همین طرح قدیم هم همیشه می نوشتن مثلا 50 گیگ حجم بین الملل و هیچ موقع سایت داخلی نامحدود نمی دهند

bernybeast
22-11-2017, 20:48
اقا یه مشکل من 16 مگ اینترنت گرفتم ولی نمیدونستم خطم چقدر میکشه الان تست کردم دیدم با این مشخصات
downstream
max rate : 10736 kbps
10736 /8 = 1342
1342 باید سرعت دانلودم باشه درسته؟ ولی کلا 500 تا 600 خیلی کم 700 کیلو بیشتر نمیده حالا اینم data rate :
6141 kbps
6141/8=767.625
طبیعی باید حداقل 1300 کیلوبایت بگیرم وقتی 16 مگ دارم دیگه؟ 16/8=2 حداکثر
حالا مشکل از کجاست؟
کیفیت خطمم:

sat15000
22-11-2017, 22:09
اقا یه مشکل من 16 مگ اینترنت گرفتم ولی نمیدونستم خطم چقدر میکشه الان تست کردم دیدم با این مشخصات
downstream
10736 /8 = 1342
1342 باید سرعت دانلودم باشه درسته؟ ولی کلا 500 تا 600 خیلی کم 700 کیلو بیشتر نمیده حالا اینم data rate :
6141 kbps
6141/8=767.625
حالا مشکل از کجاست؟

شما باید زنگ بزنی پشتیبانی بگی خطت رو چک کنند و رو 16 ست کنند.
بعد تازه ست کردن یه چیزه فاصله مخابرات تا شما و نویز خط و... در کاهش سرعت موثره
برای من تو 16 ست شده کمتر از یک کیلومتر فاصله دارم با مخابرات و 14 مگ می گیرم

android500
22-11-2017, 22:36
کسی نامحدود 512 تا 2048 مگابیت حداقل 36 گیگ در ماه رو گرفته؟؟ میخام ببینم سرعتو بعد از حدود 1 گیگ تو هر روز محدود میکنن یا نه همون 2 مگ میمونه؟؟

dadash42
23-11-2017, 11:45
downstream
10736 /8 = 1342
6141 kbps
6141/8=767.625
حالا مشکل از کجاست؟
کیفیت خطمم:
خطث خیلی خوبه، نویزت کمه و کشش 16,000 داره
همونترsat1500 گفت باید زنگ بزنی بگی خط کامل 16,000 بشه
محلمون نویز زیاده فقط تا 7,000 میره

bernybeast
23-11-2017, 12:24
اقا دستتون درد نکنه حالا سرعت خوبی دارم میگیرم میگم که مودمم واسه 5 6 ساله پیشه عوضش کنم میتونم تا 16 مگ هم بگیرم؟ یا ربطی نداره؟ چون الان 1400 تا دانلود میگیرم
مستقیم از حیاط وصله به پشت مودم فکر نکنم از سیم باشه همم؟

sat15000
23-11-2017, 13:31
اقا دستتون درد نکنه حالا سرعت خوبی دارم میگیرم میگم که مودمم واسه 5 6 ساله پیشه عوضش کنم میتونم تا 16 مگ هم بگیرم؟ یا ربطی نداره؟ چون الان 1400 تا دانلود میگیرم
مستقیم از حیاط وسله به پشت مودم فکر نکنم از سیم باشه همم؟
ربطی نباید داشته باشه ولی من پارسال تي پي-لينک مدل TD-W8901G داشتم وقتی زنگ زدم خطم رو رو 16 ست کنند می گفتند نویز زیاده و نمی شه... به اصرار من ست کردند اما تو روز چند بار قطعی داشتم ... مودم رو عوض کردم asus n14 گرفتم و مشکل حل شد... چند وقت پیش هم زنگ زدم سرعت آپلود رو که 1024 بود رو 1200 ست کردند...

bernybeast
23-11-2017, 14:05
سرعت آپلود هم مگه میشه تغییر داد من خیلی به آپلودم نیاز دارم

sat15000
23-11-2017, 17:31
سرعت آپلود هم مگه میشه تغییر داد من خیلی به آپلودم نیاز دارم
برای آپلود هم اگه زنگ بزنید خط رو چک کنند بدون کاهش سرعت دانلود تا 1.5 مگ افزایش پیدا می کنه ...

arming900
23-11-2017, 18:29
یعنی آخر کلاهبردارن اینا

توی باشگاه مشتریان دو تا قرعه کشی شرکت کردم یکی اپل واچ یکی هم تبلت سامسونگ من 20 آبان شرکت کردم تا 25 مهلت شرکت بود 30 آبان هم قرعه کشی،امروز هم که 2 آذر هیچی به هیچی حداقل نکردن به قرعه کشی جعلی اجرا کنن ! صداشم درنیاوردن:n27:

dadash42
24-11-2017, 10:28
ربطی نباید داشته باشه ولی من پارسال تي پي-لينک مدل TD-W8901G داشتم وقتی زنگ زدم خطم رو رو 16 ست کنند می گفتند نویز زیاده و نمی شه... به اصرار من ست کردند اما تو روز چند بار قطعی داشتم ... مودم رو عوض کردم asus n14 گرفتم و مشکل حل شد... چند وقت پیش هم زنگ زدم سرعت آپلود رو که 1024 بود رو 1200 ست کردند...
مودم asus که تو لیگ برتره، حتی با نویز بالا قطعی نداره، مثلا با 9db راحت 16,000 بدون قطعی
فکر کنم چیپ broadcom باشه

George Shelly
24-11-2017, 11:31
مودم asus که تو لیگ برتره، حتی با نویز بالا قطعی نداره، مثلا با 9db راحت 16,000 بدون قطعی

من دی لینک دارم snr مودم رو 6 هست تا 19600 میکشه بدون قطعی ...

sat15000
24-11-2017, 11:50

R O O T
24-11-2017, 18:41
سلام قیمت بسته های گیگ باکس اسیاتک به چه صورت هست ؟ ایا این بسته ها همیشه هستن یا ممکنه که حذف شن در اینده ؟

soroori2
24-11-2017, 23:18
سلام
با این طرح جدید کسانی که دارای اینترنت با حجم مشخص ومدت 18 ماهه هستند چطور می شود؟

poorya_2
24-11-2017, 23:22
سلام قیمت بسته های گیگ باکس اسیاتک به چه صورت هست ؟ ایا این بسته ها همیشه هستن یا ممکنه که حذف شن در اینده ؟

درود

گیگ باکس های 9GB و 15GB و 90GB فعلا ثابت هستن گاهی اوقات برای مدت محدود 30GB هم دیدم اضافه میکنن ، اینکه حذف کنن یا نه نمیشه با اطمینان گفت

9GB قیمت 10 هزار تومن
15GB قیمت 13 هزار تومن
90GB قیمت 98 هزار تومن

MehrZaad
25-11-2017, 14:55
من سرویس 10 گیگ در ماه 2 تا 8 فری + یه گیگ باکس 10 روزه میگرفتم حدودا 70 تومن ماهی میشد
الان دیدم سرویس صدف هست 12 ماهه 110 گیگ 2-8 مجانی 240 تومن
دوستان ارزش داره این سرویسو بگیرم یا صبر کنم برای تعرفه های جدید؟

horaman
25-11-2017, 16:18
من سرویس 10 گیگ در ماه 2 تا 8 فری + یه گیگ باکس 10 روزه میگرفتم حدودا 70 تومن ماهی میشد
الان دیدم سرویس صدف هست 12 ماهه 110 گیگ 2-8 مجانی 240 تومن
دوستان ارزش داره این سرویسو بگیرم یا صبر کنم برای تعرفه های جدید؟

سوال منم همین این تعرفه های جدید به نفع ماست یا به ضرر ما؟ کسی دلیل قطعی داره؟

AliMirzaie
25-11-2017, 20:39
به نظر من اگه شما هم مثل من جزو کاربرایی هستید که دانلود شبانه بالایی دارید مسلما به ضررتونه. ولی اگه کل مصرف ترافیک اینرنتتون در ماه (شبانه + عادی) چیزی در حد 50 گیگ هست که فکر می کنم اکثریت آماری کل کاربرای فعلی ADSL در کشور (ولی اقلیت کاربرای این انجمن) رو شامل شه از نظر حداکثر حجم قابل استفاده به نفعتون خواهد بود. ولی از نظر سرعت دسترسی نسبت به سرویس های محدود و پرسرعت فعلی مسلما برای همه کاهش محسوسی خواهیم داشت.
حالا اگه بخوایم ریز شیم جزییاتش خیلی بیشتره ولی اینو خیلی کلی گفتم.

android500
25-11-2017, 21:01
خب جا داره سرویس های جدید غیر حجمی حجمی :n21: های وب رو با هدف اجبار به استفاده داخلی از همین تریبون تبریک عرض بنمویم :n31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

majnoon21
25-11-2017, 21:10
خب جا داره سرویس های جدید غیر حجمی حجمی :n21: های وب رو با هدف اجبار به استفاده داخلی از همین تریبون تبریک عرض بنمویم :n31:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

این خوب نیست اما اون یکی که هنوز دقیقا مشخص نیست برای کدوم شرکته اما به احتمال زیاد مال شاتله خیلی بهتر و به صرفه تر هست البته الان سایت های وب رو دیدم همچین چیزی توش ندیدم.

George Shelly
25-11-2017, 21:14
این خوب نیست اما اون یکی که هنوز دقیقا مشخص نیست برای کدوم شرکته اما به احتمال زیاد مال شاتله خیلی بهتر و به صرفه تر هست البته الان سایت های وب رو دیدم همچین چیزی توش ندیدم.
این همونه منتها شاتل اومده یهو گفته 240 گیگ که 160 گیگش داخلیه 80 گیگش خارجی اما های وب حجم خارجیه گفته بعد زده داخلی نیم بها که میشه همون .....

misam5526
25-11-2017, 21:15

این تعرفه از اون تعرفه قبلی که شرکتش معلوم نیست که بهتره!!

های وب داره 4 مگ رو ماهی 40 هزارتومن میده با 60 گیگ ترافیک ماهانه (در قرارداد سالانه)

Mana5
25-11-2017, 21:17

تو سایت های وب که الان من دیدم همچین چیزی نبود هنوز همون تعرفه های قدیم بود

soroori2
25-11-2017, 21:17
سلام
با این طرح جدید کسانی که دارای اینترنت با حجم مشخص ومدت 18 ماهه هستند چطور می شود؟
کسی جواب نداره؟

misam5526
25-11-2017, 21:31
این پست من مربوط به یه تاپیک دیگست....

در تاپیکی که خب فعلا بسته شده، از روی معده ادعا شده که بیشترین استفاده کنندگان از تورنت از امریکا و اروپاست.... مدرکش هم خاطرات موهوم بوده!! فقط جهت اطلاع و اصلاح:

به لینک زیر مراجعه بشه میبینید بیشترین سرقت محتویات کپی رایت دار (خاصه از طریق تورنت) ابتدا متعلق به چین و در جایگاه سوم روسیست.

منطقه ای هم :

1- اروپای شرقی
2-اسیای شرقی
3-خاورمیانه و افریقا

بیشترین سهم رو در استفاده از امثال تورنت برای گرفتن محتویات پولی بوده.

این حد از عدم یه سرچ کوچیک و قبول اینکه هرکی هرچی گفت وحشتناکه!

android500
25-11-2017, 21:52
این تعرفه از اون تعرفه قبلی که شرکتش معلوم نیست که بهتره!!

های وب داره 4 مگ رو ماهی 40 هزارتومن میده با 60 گیگ ترافیک ماهانه (در قرارداد سالانه)

جریان این تعرفه قبلی که شرکتش مشخص نیست چیه؟ کجاست؟

George Shelly
25-11-2017, 22:00

شاتله .......

majnoon21
25-11-2017, 22:01

صفحات 13 و 14 رو ببین تا همه چی دستت بیاد

Bensonw3x
25-11-2017, 22:23
آذری جهرمی با انتشار توئیتی اعلام کرد که از این پس، ارائه‌ی خدمات اینترنت ثابت به خطوط تلفن PCM و ONU به‌صورت انحصاری توسط شرکت مخابرات انجام نخواهد شد

soroori2
25-11-2017, 22:49
سلام
جالبه دوستان عزیز مثل این که این سوال برا کسی مطرح نیست.اگر جواب اون روشنه لطف کنید پاسخ بدید.

misam5526
25-11-2017, 22:53
جالبه دوستان عزیز مثل این که این سوال برا کسی مطرح نیست.اگر جواب اون روشنه لطف کنید پاسخ بدید.

قاعده اینه که یک قانون جدید عطف به ما سبق نمیشه. یعنی کسی که قبل از شروع یک قانون جدید، قرارداد بسته میتونه به قراردادش ادامه بده مگه اینکه خودش نخواد.

albertxx
25-11-2017, 23:17
آذری جهرمی با انتشار توئیتی اعلام کرد که از این پس، ارائه‌ی خدمات اینترنت ثابت به خطوط تلفن PCM و ONU به‌صورت انحصاری توسط شرکت مخابرات انجام نخواهد شد

یعنی چی ؟؟؟؟
یعنی شرکت ها شخصا میتونن نت وارد کنن ؟؟؟؟؟

sima_6600
25-11-2017, 23:26
یعنی چی ؟؟؟؟
یعنی شرکت ها شخصا میتونن نت وارد کنن ؟؟؟؟؟
نه دوست عزیز یعنی روی فیبر نوری های قدیمی که فقط مخابرات اینترنت میداد حالا شرکت ها دیگه هم اجاره ارئه اینترنت دارن.

siamosi60
25-11-2017, 23:55
تعرفه های اون سایته که نمی شناسیدش مال شرکت شبدیزه . های وب ۱۲۰ گیگ بین الملل میده و در صورت استفاده داخلی ۲۴۰ گیگ ولی شبدیز ۸۰ گیگ بین الملل و ۱۶۰ گیگ زوری داخلی

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

sunshineboy
26-11-2017, 01:46
الان این بحث خارج از موضوع این پست هست ولی خب الان ک چی این لینک؟ دنبال اثبات چی هستی شما؟:n02: از ی طرف میگی امریکارو با ایران مقایسه نکنید چرا مقایسه میکنید !
از اون طرف هم میگی امریکایی ها از تورنت استفاده نمیکنن ولی اینجا و روسیه و اسیا شورشو دراوردن و مردم بی فرهنگن باید جلوشون گرفته بشه باید همه پول بدن واسه محصولاتی ک میخوان جلوی دانلودر گرفته بشه!
اولا ی توضیح بده در مورد دانلودر؟
من الان بخوام توسایت twitch tv ی بازی تماشا کنم حداقل 50 مین وقت میگیره با حرف زدن خود اون طرف و ... رو کیفیت خوبش حداقل 800 مگی حجمم رو میخوره! خبر ندارم چ قدر تا حالا موفق نشدم رو کیفیت خوب ببینم بلکه بیشتر از 800 مگ باید باشه! شما اسم منو میزاری دانلودر ؟ این اسمش چی میشه تو فرهنگ لغت شما؟ دانلود ک فقط معنیش دانلود کردن فیلیم و بازی نیست حق استفاده از سرویس های انلاین رو هم شما با این حرفات داری میگیری و نسخه میدی واسه بقیه چون خودت مصرف نداری یا ترجیح میدی بشینی اپارات نگا کنی دلیل نمیشه ک بقیم مث تو باشن ! من بلکه از تورنت استفاده نمیکنم چیزی هم دانلود ندارم ولی میخوام فیلمم انلاین ببینم بازی انلاین نگاه کنم. این مصرف منصفانه چیش منصفانس؟ ی پسر 10 ساله مصرف منصفانش با ی مرد مثلا 50 ساله خیلی فرق داره مصرف منصفانه ای ک خودشون تایین میکنند به درد خودشون میخوره. اینا شعور درکشون هنو نمیرسه ک میان تعیین مصرف منصفانه میکنن. ی دکتر ی گیمر و ی کودک دبستانی خیلی فرق داره مصرفشون. ولی خب شما و دوستات ی نسخه میپیچید واسه همه مردم ایران!

راستی ایران تموم مراکز دولتیش از مایکروسافت افیس کرک شده ویندوز کرک شده فوتوشاپ کرک شده استفاده میکنن!تورنت محتوای غیر قانونیه با محصولات کرک شده ک فرق نداره بااطن موضوع کیه.شما دوستان خودت ک ازشون طرفداری میکنی باعث بانی این موضوع و محتوان! وقتی خودشون حمایت میکنن و دارن استفاده میکنن چ توقعی از مردم داری؟! ک بگی اینجا دارن غیر قانونی دانلود میکنن.مردم باید درست بشن! نه اونی ک باید درست بشه و فرهنگش رو درس کنن کس دیگه ای هست در درجه اول خود دولت.

اینجا شرکت ای اس پی اسیا تک میاد سایت وارز(اسا دی ال) درس میکنه اصن یه چیز عجیبیه من یه جام گفتم خندیدن گفتن مگه میشه؟ ای اس پی سایت وارز هاست کنه؟ اگه بی فرهنگ و بی شعوریم باشه خود شرکت های ای اس پی و همینطور دولتی ک جواز کسب کار به این داده اولیشه! شاتل هم فک کنم یه سایت داره اینجا کلا نوبره همه چیش من شخصا با تورنت و کرک و ... مشکل ندارم استفادم میکنم. تا وقتی ک ویروسی نباشه.
ولی موضوع اینه شرکتای ای اس پی ما کلا کاراشون غیر قانونیه اینو شما نمیخوای بفمی؟ الان من مثالش زدم اسیا دی ال اینو چ طوری میخوای توجیه کنی؟!همین کارشون مهری هست بر ماهیت فاسد و سودجوشون هر کسم حمایت کنه از اینها یا دستش با خودشون یکیه یا فاسده.! هیچ شرکت ای اس پی ای نیست تو دنیا ک سایت با محتوای غیر قانونی شخصا هاست کنه:n02:
! این نشون میده چ قدر کلاس کاری این ها پایین هست و کسایی هم ک ازشون حمایتت میکنند به همین شکل!از کاربری ک اینترنتش توسط ی شرکتی همچینی تهیه میشه دیگه چ توقعی داری؟ : -)

ShadowDragon
26-11-2017, 07:06
صفحات 13 و 14 رو ببین تا همه چی دستت بیاد

این که خیلی بده
واسه من که ۴ گیگ میگرفتم ۱۲ تومن و شبانه هم پانلود میکرذم، الان ۵گیگ گیرم میاد (۱۰تا ایرانیشم بدرد خودشون میخوره) سرعتم هم از ۵۰۰ میاد رو ۶۴!!!!

majnoon21
26-11-2017, 11:36
دوستان این تعرفه ای که می گفتند برای شاتل هست برای شبدیز هست این هم آدرسش:

hooman101
26-11-2017, 12:53

majnoon21
26-11-2017, 12:58

این عالیه من منتظر شاتلم اگه حجم منصفانه اش خوب نباشه قطعا از دیده بان نت می گیرم

ZeroNetizen
26-11-2017, 13:05
این عالیه من منتظر شاتلم اگه حجم منصفانه اش خوب نباشه قطعا از دیده بان نت می گیرم

هر گیگ 2 هزارتومن عالیه؟ :n13:
دیگه با این سرویس ها کسی نمیتونه دانلود بکنه

ShadowDragon
26-11-2017, 15:21

خیلی کیفیت عکس پایینه اصلا مشخص نیست

majnoon21
26-11-2017, 15:23
خیلی کیفیت عکس پایینه اصلا مشخص نیست

خوب روش کلیک کن تا بزرگ بشه!

crazyrobot
26-11-2017, 16:15
این پست من مربوط به یه تاپیک دیگست....

در تاپیکی که خب فعلا بسته شده، از روی معده ادعا شده که بیشترین استفاده کنندگان از تورنت از امریکا و اروپاست.... مدرکش هم خاطرات موهوم بوده!! فقط جهت اطلاع و اصلاح:

به لینک زیر مراجعه بشه میبینید بیشترین سرقت محتویات کپی رایت دار (خاصه از طریق تورنت) ابتدا متعلق به چین و در جایگاه سوم روسیست.

منطقه ای هم :

1- اروپای شرقی
2-اسیای شرقی
3-خاورمیانه و افریقا

این حد از عدم یه سرچ کوچیک و قبول اینکه هرکی هرچی گفت وحشتناکه!

این که برای سال 2011.
و اینکه اروپا و آمریکایی ها از وی چی ان استفاده میکنند.

misam5526
26-11-2017, 16:31
این که برای سال 2011.
و اینکه اروپا و آمریکایی ها از وی چی ان استفاده میکنند.

سرچ کنید منابع جدیدترش هم میتونید ببینید.

شما یا اون کاربر چه منابع دقیقی گذاشتید؟ فقط یک طرف قراره منبع بده؟ باز من برای دانسته هام یک منابعی دارم نه حرفهای از روی معده

ShadowDragon
26-11-2017, 18:16
خوب روش کلیک کن تا بزرگ بشه!

من از کروم موبایل استفاده میکنم و کلیک هم کرده بودم اما وارد صفحه اول اون سایت میشه...
واسه خودمم عجیب بود

misam5526
26-11-2017, 18:22
من از کروم موبایل استفاده میکنم و کلیک هم کرده بودم اما وارد صفحه اول اون سایت میشه...
واسه خودمم عجیب بود

بزار تایپ کنم قیمتا رو خونده بشه:

512 کیلو : 15 گیگ -12500
1 مگ: 40 گیگ-20000
2 مگ: 50 گیگ- 25000
3 مگ: 80گیگ - 35000
4 مگ: 100 گیگ - 40000
8 مگ: 120 گیگ -50000
16 مگ: 240 گیگ-80000

crazyrobot
26-11-2017, 20:19
سرچ کنید منابع جدیدترش هم میتونید ببینید.

شما یا اون کاربر چه منابع دقیقی گذاشتید؟ فقط یک طرف قراره منبع بده؟ باز من برای دانسته هام یک منابعی دارم نه حرفهای از روی معده

misam5526
26-11-2017, 20:33

ممنونم از اینکه زحمت کشیدید بابت سرچ مطلب.

لینک اخری که دادید:

این لینک اگه درست بگم اپدیت شده همون مبع خودمه که برای 2011 بود و اینی که فرستادید برای 2017 هست ظاهرا.
در اینجا هم چین رتبه اول و روسیه رتبه سومه و خبری از امریکا نیست

لینک بعدی که فرستادید

در اینجا چین اوله و روسیه چهارم ایران سوم(!) و امریکا دوم

در لینک دومی که فرستادید

در اینجا روسیه اوله
چین دومه
وخبری از امریکا نیست

در نهایت لینک اولی که فرستادید

به رشد استفاده از تورنت در امریکا اشاره میکنه ولی همچنان میگه در کل امریکای شمالی کانادا اوله با 11 درصد و در جدول هم که مشخص کرده چند کشور اروپای شرقی همچنان با رنگ قرمز در ته جدول بیشترین نرخ سرقت محتوا رو دارند و امریکا با رنگ سبز جز مناطق کمتر استفاده کنندست.

الان این بررسی منابع خودتون بود.

سه تاشون قاطعانه میگن چین و روسیه در صدر سارقان محتوی پولی اینترنتی هستند و یک منبع امریکا رو رتبه داده فقط.

dadash42
27-11-2017, 08:03
بزار تایپ کنم قیمتا رو خونده بشه:

512 کیلو : 15 گیگ -12500
1 مگ: 40 گیگ-20000
2 مگ: 50 گیگ- 25000
3 مگ: 80گیگ - 35000
4 مگ: 100 گیگ - 40000
8 مگ: 120 گیگ -50000
16 مگ: 240 گیگ-80000

این خیلی بهتر از آسیاتکه، همون 100گیگ در ماه برام عالیه و بیداری شب رایگان نداره

android500
27-11-2017, 11:56
این خیلی بهتر از آسیاتکه، همون 100گیگ در ماه برام عالیه و بیداری شب رایگان نداره
دقیقا این عالیه اگه همه اپراتورا همینطوری اعمال کنن یعنی گیگی حداکثر 500 تومن خوبه وگرنه طرحی که های وب گذاشته خیلی افتضاحه و در واقع اینترنت گرون میشه دوباره

crazyrobot
27-11-2017, 12:08
ممنونم از اینکه زحمت کشیدید بابت سرچ مطلب.

لینک اخری که دادید:

این لینک اگه درست بگم اپدیت شده همون مبع خودمه که برای 2011 بود و اینی که فرستادید برای 2017 هست ظاهرا.
در اینجا هم چین رتبه اول و روسیه رتبه سومه و خبری از امریکا نیست

لینک بعدی که فرستادید

در اینجا چین اوله و روسیه چهارم ایران سوم(!) و امریکا دوم

در لینک دومی که فرستادید

در اینجا روسیه اوله
چین دومه
وخبری از امریکا نیست

در نهایت لینک اولی که فرستادید

به رشد استفاده از تورنت در امریکا اشاره میکنه ولی همچنان میگه در کل امریکای شمالی کانادا اوله با 11 درصد و در جدول هم که مشخص کرده چند کشور اروپای شرقی همچنان با رنگ قرمز در ته جدول بیشترین نرخ سرقت محتوا رو دارند و امریکا با رنگ سبز جز مناطق کمتر استفاده کنندست.

الان این بررسی منابع خودتون بود.

سه تاشون قاطعانه میگن چین و روسیه در صدر سارقان محتوی پولی اینترنتی هستند و یک منبع امریکا رو رتبه داده فقط.

خب الان مصرف تورنت ایرانی ها بالاتر بود یا آمریکایی ها؟ ایرانی ها نرم افزار های غیرقانونی بیشتری استفاده میکنن یا آمریکایی ها؟ شما سطح در آمد رو هم در نظر بگیری باز اونا وضعشون از ما خرابتره.

ویرایش: شبیه خودتون بولد میکنم.

dadash42
27-11-2017, 14:32
خب الان مصرف تورنت ایرانی ها بالاتر بود یا آمریکایی ها؟ ایرانی ها نرم افزار های غیرقانونی بیشتری استفاده میکنن یا آمریکایی ها؟ شما سطح در آمد رو هم در نظر بگیری باز اونا وضعشون از ما خرابتره.

اونهایی که من میشناسم با لینک مستقیم دانلود میکنن، به ندرت از تورنت

خارج هم خیلی کم از بس شماره ipشون ثبت شده جریمه شدن، اونجا هم مثل ما با لینک مستقیم

misam5526
27-11-2017, 19:14

عرض بشه که...

1- اکثر قریب به یقین کاربرای ایرانی دانلودهاشون رو اعم از فیلم، سریال، بازی ،نرم افزار با لینک مستقیم میتونن انجام بدن و خیلی کم شده نیاز پیدا کردن به تورنت برای ایرانیها بر عکس کشورهای غربی که تنها راه دانلود محتوای پولیه! بنابراین اگه یکی بگه کاربرای تورنت ایرانی کمترن یا فلان کشور ارتباطی به نتونستن یا نخواستن نداره، ایرانی ها در سالیان اخیر نیازی نداشتن چون لینکهای پرسرعت دانلود برای اکثر خواسته هاشون در اختیارشون بوده (اونم با ترافیک داخلی که قابل رهگیری برای منابع خارجی نیست)

2- پستی که شما دنبال کردید و منابع اوردید براش دنباله بحثن بود که بیشترین محتوی پولی غیر مجاز و خصوصا تورنت در جهان از طرف کدوم ناحیست؛ که من چین و روسیه رو اشاره کرده بودم و یکی دیگه گفته بود این دو کشور نیستن و امریکا و اروپای غربی بیشترین استفاده از تورنت و منابع کرک شده رو دارند (ایران بحثش نبود این بین)

3- به طور کلی تنها بخشی از زیر ساخت و بک بن نت یک شرکت امریکا به اسم گوگل کل شبکه دیتای ایران رو میتونه قورت بده یه ابم روش! باقی شرکتاشون بماند...پس خیلی متناسب نیست مقایسه وضعیت حتی اگه در بحثی نیاز شد

4- به استناد منبعی که در تاپیک سابق گفته شد (از طرف کاربری دیگه) 90 درصد میانگین استفاده مردم امریکا استریم ویدئو عنوان شده بود

- - - Updated - - -

عرض بشه که...

1- اکثر قریب به یقین کاربرای ایرانی دانلودهاشون رو اعم از فیلم، سریال، بازی ،نرم افزار با لینک مستقیم میتونن انجام بدن و خیلی کم شده نیاز پیدا کردن به تورنت برای ایرانیها بر عکس کشورهای غربی که تنها راه دانلود محتوای پولیه! بنابراین اگه یکی بگه کاربرای تورنت ایرانی کمترن یا فلان کشور ارتباطی به نتونستن یا نخواستن نداره، ایرانی ها در سالیان اخیر نیازی نداشتن چون لینکهای پرسرعت دانلود برای اکثر خواسته هاشون در اختیارشون بوده (اونم با ترافیک داخلی که قابل رهگیری برای منابع خارجی نیست)

2- پستی که شما دنبال کردید و منابع اوردید براش دنباله بحثن بود که بیشترین محتوی پولی غیر مجاز و خصوصا تورنت در جهان از طرف کدوم ناحیست؛ که من چین و روسیه رو اشاره کرده بودم و یکی دیگه گفته بود این دو کشور نیستن و امریکا و اروپای غربی بیشترین استفاده از تورنت و منابع کرک شده رو دارند (ایران بحثش نبود این بین)

3- به طور کلی تنها بخشی از زیر ساخت و بک بن نت یک شرکت امریکا به اسم گوگل کل شبکه دیتای ایران رو میتونه قورت بده یه ابم روش! باقی شرکتاشون بماند...پس خیلی متناسب نیست مقایسه وضعیت حتی اگه در بحثی نیاز شد

4- به استناد منبعی که در تاپیک سابق گفته شد (از طرف کاربری دیگه) 90 درصد میانگین استفاده مردم امریکا استریم ویدئو عنوان شده بود

Greedy
28-11-2017, 00:00

همانطور که قبلا گفتم این گفته های این وزیرک جدید مخابرات مبنی بر ارزون کردن نت و اینا همش کشکه و همینطورم شد
تو پست جدیدش تو اینستاش:

گفته :
۴) مطالعات بازار حاکی از این است که حدود هفتاد درصد کاربران، مصرف هفت تا ده گیگابایتی را در ماه تجربه می‌کنند
دیگه با این جملش مشخصه چه به سر کاربران میخواد بیاد

حرف زدن بیشتر وقت تلف کردنه

majnoon21
28-11-2017, 07:27
همانطور که قبلا گفتم این گفته های این وزیرک جدید مخابرات مبنی بر ارزون کردن نت و اینا همش کشکه و همینطورم شد
تو پست جدیدش تو اینستاش:

گفته :
۴) مطالعات بازار حاکی از این است که حدود هفتاد درصد کاربران، مصرف هفت تا ده گیگابایتی را در ماه تجربه می‌کنند
دیگه با این جملش مشخصه چه به سر کاربران میخواد بیاد

حرف زدن بیشتر وقت تلف کردنه

من قبلا هم در کامنتی گفته بودم هرچی می کشیم از این کم مصرف هاست. اونها هیچوقت حق اعتراض ندارن.

sima_6600
28-11-2017, 11:45
من قبلا هم در کامنتی گفته بودم هرچی می کشیم از این کم مصرف هاست. اونها هیچوقت حق اعتراض ندارن.
کم مصرف های پر مصرف رو میگی دیگه ؟؟؟
کسایی که طرح شبانه میخوان تا رایگان دانلود کنن و پدر اینترنت رو در بیارن تنها با پرداخت ماهی 20 هزار تومن سرعت128 به 16 مگ بگیرن و بشن یکی از شرکای شما در شیر 1 به 8 ولی حالا دیگه دوره به نام تو به کام من تموم شد و باید برای هر میزان که استفاده میکنی پول بدی و هر سرعتی که میخوای باید به همون اندازه پول بدی و خبری از شیر 1 به 8 نیست. برای همین یک سری داره بهشون فشار میاد.
با این طرح من مخالف بودم و هستم ولی نه به دلایلی که خیلی های دیگه مخالف هستن ولی اگر این طرح درست اجرا بشه من یکی از طرف دار های این طرح میشم به شرط این که فقط شعار نباشه و به شرکت ها برای ارائه 1 به 1 سرعت فشار وارد بشه.

majnoon21
28-11-2017, 12:43
کم مصرف های پر مصرف رو میگی دیگه ؟؟؟
کسایی که طرح شبانه میخوان تا رایگان دانلود کنن و پدر اینترنت رو در بیارن تنها با پرداخت ماهی 20 هزار تومن سرعت128 به 16 مگ بگیرن و بشن یکی از شرکای شما در شیر 1 به 8 ولی حالا دیگه دوره به نام تو به کام من تموم شد و باید برای هر میزان که استفاده میکنی پول بدی و هر سرعتی که میخوای باید به همون اندازه پول بدی و خبری از شیر 1 به 8 نیست. برای همین یک سری داره بهشون فشار میاد.
با این طرح من مخالف بودم و هستم ولی نه به دلایلی که خیلی های دیگه مخالف هستن ولی اگر این طرح درست اجرا بشه من یکی از طرف دار های این طرح میشم به شرط این که فقط شعار نباشه و به شرکت ها برای ارائه 1 به 1 سرعت فشار وارد بشه.
آره من از وقتی که اینترنت داشتم همیشه نامحدود بوده شاتل، داتک، مخابرات هیچوقت حجمی نگرفته و هیچوقت هم اهل دانلود شبانه نبودم برای همین من هم با این طرح اگه درست اجرا بشه و حجمها معقول باشه موافقم.

dadash42
29-11-2017, 09:31
...
کسایی که طرح شبانه میخوان تا رایگان دانلود کنن و پدر اینترنت رو در بیارن ...

آره من از وقتی که اینترنت داشتم همیشه نامحدود بوده شاتل، داتک، مخابرات هیچوقت حجمی نگرفته و هیچوقت هم اهل دانلود شبانه نبودم برای همین من هم با این طرح اگه درست اجرا بشه و حجمها معقول باشه موافقم.

انصافاً اینترنت عادی مثل بقیه دنیا بدونه محدودیتها و قیمتهای مسخره میخواهیم

امروزه یک نفر منصفانه حداقل ۳ گیگ برای streaming و دانلود لازم داره، اونهم با دسترسی کامل به "اینترنت" نه یه شبکه داخلی "اینترانت"

تو دنیا اکثرا برنامه شون از شبکه های مختلف stream میکنن و برای یه ساعت streaming-FullHD یک گیگ لازمه

اونهایی که اینترنت رو فقط telegram و browsing میدونن درک اینترنت ندارن

Antonio1991
29-11-2017, 15:34
اونهایی که اینترنت رو فقط telegram و browsing میدونن درک اینترنت ندارن

بله ولی متاسفانه 70 درصد ملت از همین گروهن

ul696
29-11-2017, 18:22
در تلگرام و اينستاگرام آسياتك پست زده بودند:
به مناسبت تولد خداد عزیزی و بیستمین سالگرد بازی با استرالیا
یک گیگ حجم هديه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به سرویس حجمی و یا سه روز زمان به سرویس نامحدود مشترکین اهدا می‌گردد.
ولي هر دو جا پست را پاك كردند.
چرا؟!!!!

ul696
29-11-2017, 19:22
در تلگرام و اينستاگرام آسياتك پست زده بودند:
به مناسبت تولد خداد عزیزی و بیستمین سالگرد بازی با استرالیا
یک گیگ حجم هديه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به سرویس حجمی و یا سه روز زمان به سرویس نامحدود مشترکین اهدا می‌گردد.
ولي هر دو جا پست را پاك كردند.
چرا؟!!!!
پست را عوض كردند و به متولدين آذر ماه آن هديه را مي دهند.

android500
29-11-2017, 23:56

تغییرات پایه‌ای در شیوه‌ی ارایه خدمات اینترنت پرسرعت و معرفی سرویس‌های جدید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

۸ آذر ۱۳۹۶سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت شاتل (+ADSL2) از تاریخ ۱۰ آذر ۱۳۹۶ به شیوه‌ی جدیدی به مشتریان ارایه خواهند شد.
بر اساس مصوبه شماره ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ یاد شده، سرویس‌های اینترنت پرسرعت (+ADSL2) ارایه شده به مشتریان به سرویس‌های غیرحجمی (Connection Based) تغییر می‌کند. سرویس‌های غیرحجمی که براساس سرعت قابل ارایه طبقه‌بندی می‌شوند، دارای آستانه مصرف تعریف شده هستند که جزییات آن در جدول زیر قابل مشاهده است:

ردیف

سرعت پایه سرویس*(Kbps)

آستانه مصرف منصفانه در هر ماه (گیگابایت)

تعرفه اشتراک ماهانه (تومان)

تعرفه اشتراک سه ماهه (تومان)

تعرفه اشتراک شش ماهه (تومان)

تعرفه اشتراک یک ساله (تومان)

۱

۵۱۲

۱۲

۱۲٬۵۰۰

۳۷٬۵۰۰

۷۱٬۲۵۰

۱۳۵٬۰۰۰

۲

۱۰۲۴

۲۱

۲۰٬۰۰۰

۶۰٬۰۰۰

۱۱۴٬۰۰۰

۲۱۶٬۰۰۰

۳

۲۰۴۸

۲۷

۲۵٬۰۰۰

۷۵٬۰۰۰

۱۴۲٬۵۰۰

۲۷۰٬۰۰۰

۴

۴۰۹۶

۵۱

۴۰٬۰۰۰

۱۲۰٬۰۰۰

۲۲۸٬۰۰۰

۴۳۲٬۰۰۰

۵

۸۱۹۲

۹۰

۵۰٬۰۰۰

۱۵۰٬۰۰۰

۲۸۵٬۰۰۰

۵۴۰٬۰۰۰

۶

۱۶۳۸۴

۱۸۰

۸۰٬۰۰۰

۲۴۰٬۰۰۰

۴۵۶٬۰۰۰

۸۶۴٬۰۰۰

*بنابر سیاست‌های تشویقی شاتل، سرعت هر یک از سرویس‌‌ها تا بیش‌ترین میزان کشش خط و پشتیبانی بستر مخابراتی، تا ۱۶ مگابیت بر ثانیه باز خواهد بود و شاتل در صورت فراهم بودن بستر مناسب، (صرف‌نظر از سرعت پایه) به هر سرویس سرعتی فراتر از تعهدات قید شده در قرارداد اختصاص خواهد داد.
مطابق این قیمت‌ها بر اساس مصوبه کاربران می‌توانند حداکثر به میزان یک سوم ترافیک یاد شده (آستانه مصرف منصفانه) ترافیک بین‌الملل استفاده کنند و به طورکلی پس از پایان ترافیک مجاز سرویس در هر ماه، سرعت آن سرویس به سرعت قانونی مصوب در مصوبه ۲۶۶ کاهش می‌یابد. اما مشتریان می‌توانند با خرید حجم ترافیک دلخواه به سرعت اصلی سرویس خود بازگردند.
به دنبال این تغییرات از این پس قیمت هر گیگابایت ترافیک بین‌الملل حداکثر ۲٬۰۰۰ تومان و قیمت هر گیگابایت ترافیک داخلی ۱٬۰۰۰ تومان خواهد بود.
بر این اساس کلیه سرویس‌های فعلی شاتل در تاریخ سررسید اشتراک، قابل تغییر به سرویس‌های جدید خواهند بود و مشتریان عزیز شاتل می‌توانند، سرویس فعلی خود را به یکی از سرویس‌های ارایه شده در جدول بالا تغییر دهند.

رسما میگه غلط میکنی حجم بینالملل استفاده کنی :n35:
دقیقا وضعیت خودروسازی رو پیاده کردن واسه اینترنت :n34:

soroori2
30-11-2017, 00:32
سلام
با این وضعیت تغییر تعرفه به نظر دوستان آیا میصرفه که الان صد گیگ آسیاتک به قیمت حدود هر گیگی هزار تومان بخریم و تا آخر مدت بسته استفاده کنیم یا این که از تعرفه جدید استفاده کنیم ؟

android500
30-11-2017, 00:35
سلام
با این وضعیت تغییر تعرفه به نظر دوستان آیا میصرفه که الان صد گیگ آسیاتک به قیمت حدود هر گیگی هزار تومان بخریم و تا آخر مدت بسته استفاده کنیم یا این که از تعرفه جدید استفاده کنیم ؟
بسته نگیر داداش
سرویس 18 ماهه بگیر 200 گیگ 105 تومن اونم یه جفت اگه خط دیگه داری رو اونم یه جفت بگیر که نت داره گرون میشه :n03:

sara_2656
30-11-2017, 04:31
حالا تکلیف سرویس های در حال مصرف چی میشه ... باقی می مونن یا تبدیل می شن به سرویس های جدید ... و کسانی که گیگ باکس خریداری کردن و حجم دارن چطور میشن ... دست بخواد به سرویس ها بخوره عملا شرکت ها دیوانه می شن از حجم زیاد تماس های مشترکین و جنگ اعصاب مشترک و اپراتور و هر روز یه فحشی می دن به بانی و باعث ش هر دو طرف

mehryar1973
30-11-2017, 07:56
حالا تکلیف سرویس های در حال مصرف چی میشه ... باقی می مونن یا تبدیل می شن به سرویس های جدید ... و کسانی که گیگ باکس خریداری کردن و حجم دارن چطور میشن ... دست بخواد به سرویس ها بخوره عملا شرکت ها دیوانه می شن از حجم زیاد تماس های مشترکین و جنگ اعصاب مشترک و اپراتور و هر روز یه فحشی می دن به بانی و باعث ش هر دو طرف

در حال مصرف رو فکر میکنم نتونن کاری بکنن تا پایان دوره چون مشترک قرار داد داره
اینی که میگم فکر نمیکنم بخاطر اینه که من یه سرویس شبانه نامحدود دار داشتم که یهو آسیاتک شبانه نامحدود ها رو کرد با بسته ویژه حالا کار نداریم که بعضی دوستان میگفتن همونه
و فقط اسمش عوض شده مال منم تو پنل اسمش به بسته ویژه تعغیر پیدا کرد البته من امتحان نکردم ببینم واقعا نامحدوده یانه...

ZeroNetizen
30-11-2017, 12:42
بسته نگیر داداش
سرویس 18 ماهه بگیر 200 گیگ 105 تومن اونم یه جفت اگه خط دیگه داری رو اونم یه جفت بگیر که نت داره گرون میشه :n03:

ولی این رو که تغییر دادن به 45 گیگ بین الملل و 155 گیگ داخلی :n14:

حسین 94
30-11-2017, 13:23
حجم و مدت زمان سرویس من رو در سایت و اپ 0 زده
و نوشته سرویس فعال

dadash42
30-11-2017, 13:48
ولی این رو که تغییر دادن به 45 گیگ بین الملل و 155 گیگ داخلی :n14:
آخه شبکه داخلی چی داره که ۲/۳ حجم واگزار کردن
اگه میخوام یه سریال تکراری سیما تماشا کنم ifilm هست

حالا بچه ها شاید راهی پیدا کنن اون داخلی با proxy قابل استفاده بشه

تازه قیمت ۱ گیگ "عادی" اینترنت رو زدن ۲۰۰۰ تومان، یعنی 0.5$ واقعا مسخره گرون
تو دنیا ۱ گیگ 0.05$ هزینه داره
یعنی میخوان ۱۰ برابر هزینه سود ببرن، این کجاش منصفانه هست؟!
و میخوان هزینه انترانت وانت بار داخلی رو ۱۰۰۰ تومان کیلومتری حساب کنن:n38:

h_gh_gamkhor
30-11-2017, 14:22
حجم و مدت زمان سرویس من رو در سایت و اپ 0 زده
و نوشته سرویس فعالتایید میشه.
منم چک کردم همین حالت بود

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

Terova
30-11-2017, 16:22
من امروز اومدم از سایت آسیا دس ال دانلود کنم که بعد از 4 گیگ نگاه کردم دیدم به عنوان حجم بینالملل از من کم کرده زنگ زدم آسیا تک زیر بار نمیرفت هر چی گفتم لینک چک کن و.. زیر بار نمیرفت بعد گفتم ازتون شکایت میکنم که گفت شماره موبایل بده تماس میگیریم باهات

حالا من چیکار کنم آیا شکایت کنم یا وایسم زنگ بزنن بهم؟

ZeroNetizen
30-11-2017, 16:48
من امروز اومدم از سایت آسیا دس ال دانلود کنم که بعد از 4 گیگ نگاه کردم دیدم به عنوان حجم بینالملل از من کم کرده زنگ زدم آسیا تک زیر بار نمیرفت هر چی گفتم لینک چک کن و.. زیر بار نمیرفت بعد گفتم ازتون شکایت میکنم که گفت شماره موبایل بده تماس میگیریم باهات

حالا من چیکار کنم آیا شکایت کنم یا وایسم زنگ بزنن بهم؟

حتما شکایت کن

asa2016
30-11-2017, 22:30
بسته نگیر داداش

من چند روز پیش اولیشو خریدم دومیشم الان گرفتم پولشم دادم زد واسم شروع سرویس از 98/02/21 حالا اگه فرضا شش ماه دیگه 200 گیگ حجم سرویس اولی تموم شد چجوری دومی رو زودتر فعال کنم؟

ZeroNetizen
30-11-2017, 23:28
من چند روز پیش اولیشو خریدم دومیشم الان گرفتم پولشم دادم زد واسم شروع سرویس از 98/02/21 حالا اگه فرضا شش ماه دیگه 200 گیگ حجم سرویس اولی تموم شد چجوری دومی رو زودتر فعال کنم؟

باید زنگ بزنی به 1544 و بگی برات فعالش کنن...
راستی الان چقدر از حجمش رو استفاده کردی؟
ترافیک داخلی و خارجی رو برات تفکیک کرده یا همه ش بین المللی هست؟

android500
30-11-2017, 23:29
کاری نداره هر وقت خاستی فعال کنی میری از پنل بخش مالی فاکتورهای سرویس مقابل اون سرویس دکمه بروزرسانی رو میزنی سرویس قبلی از بین میره جدید جایگزین میشه

asa2016
01-12-2017, 10:48
باید زنگ بزنی به 1544 و بگی برات فعالش کنن...
راستی الان چقدر از حجمش رو استفاده کردی؟
ترافیک داخلی و خارجی رو برات تفکیک کرده یا همه ش بین المللی هست؟
من ده روزه 25 گیگشو مصرف کردم ولی بارها و بارها زنگ زدم پشتیبانی گفت نگران نباش کلا بین الملل حساب میشه

کاری نداره هر وقت خاستی فعال کنی میری از پنل بخش مالی فاکتورهای سرویس مقابل اون سرویس دکمه بروزرسانی رو میزنی سرویس قبلی از بین میره جدید جایگزین میشه
ممنون دوست عزیز:n16:

ShadowDragon
01-12-2017, 10:54
یکی دیگه از مشکلات این طرح که به زودی متوجه میشید تفکیک داخلی و خارجیه! شما داخلی دانلود میکنی اما خارجی کم میشه و شرکت هم زی بار نمیره و شکابت و ۱۹۵ و میخره بازی شروع میشه.....

ShadowDragon
01-12-2017, 10:55
من ده روزه 25 گیگشو مصرف کردم ولی بارها و بارها زنگ زدم پشتیبانی گفت نگران نباش کلا بین الملل حساب میشه

ممنون دوست عزیز:n16:

یعنی این تفکیک ۱۵۵-۴۵ اشتباهه؟ اگه اره که همین طرح رو بگیرم؟

h_gh_gamkhor
01-12-2017, 11:04
یه مطلبی درباره همین حجم داخلی و بین الملل رو مشرق نیوز نوشته. جالبه.
طرح باید به این شکل باشه که مثلا اگر شما ۲۰ گیگ حجم بین الملل داشته باشی و همش صرف سایت های داخلی کنی حجمت تا ۴۰ گیگ باشه.

اگر هم که مخلوط اینترنت داخلی و بین الملل مصرف کردی به یه شکل دیگه محاسبه بشه.
الان شاتل دیدم نوشته ۱/۳ حجم شما بین الملل و بقیش داخلی هست!. این با اون چیزی که قرار بوده پیاده بشه فرق داره.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]احتمال-تغییر-سقف-مصرف-منصفانه-اینترنت-نامحدود#r

mahmoodsoft
01-12-2017, 11:27
یکی دیگه از مشکلات این طرح که به زودی متوجه میشید تفکیک داخلی و خارجیه! شما داخلی دانلود میکنی اما خارجی کم میشه و شرکت هم زی بار نمیره و شکابت و ۱۹۵ و میخره بازی شروع میشه.....

طبق گفته وزیر تمامی سایت ها و سرورهای داخلی باید نصف حساب بشن . به نظر من احتمالا تغییری در سیستم میدن و با تعریف تمامی رنج آیپی های ایران این مشکلو برطرف میکنن! از خوبی های این روش اینه سریعتر انجام میشه و نیازی نیس دونه دونه آیپی سایتا در سیستم ثبت بشه!
اگه اینطور که من گفتم بشه بازار وی پی ان داخلی دوباره به اوج خودش برمیگرده :n02:

sorooshfm
01-12-2017, 12:02
دوستان شاتل نوشته بعد از رسیدن به مقدار مصرف منصفانه سرعت به اندازه مصوبه 266 یا همان 16 کیلوبایت بر ثانیه میرسه خب این مسخره هست مشخصه که حجم فروشی میکنن به جای سرعت فروشی چون تمام سرویس ها بطوریکسان بعد از عبور از حجم مشخص میاد روی 16 کیلوبایت مگر اینکه حجم بخری. میخوان مصرف اینترنت رو محدود کنند و بجاش همه رو به سوی استفاده از اینترانت سوق بدن با ایجاد محدودیت و گرانی:n34:

- - - Updated - - -

دوستان شاتل نوشته بعد از رسیدن به مقدار مصرف منصفانه سرعت به اندازه مصوبه 266 یا همان 16 کیلوبایت بر ثانیه میرسه خب این مسخره هست مشخصه که حجم فروشی میکنن به جای سرعت فروشی چون تمام سرویس ها بطوریکسان بعد از عبور از حجم مشخص میاد روی 16 کیلوبایت مگر اینکه حجم بخری. میخوان مصرف اینترنت رو محدود کنند و بجاش همه رو به سوی استفاده از اینترانت سوق بدن با ایجاد محدودیت و گرانی:n34:

- - - Updated - - -

sorooshfm
01-12-2017, 12:05
جالب اینه که برای تمام سرویس ها گفتن 16 کیلوبایت در صورتی که مثلا سرویس 8 یا 16 مگابایتی بشه 16 کیلوبایت واقعا مسخره هست مشخصه که از قصد اینکار رو کردن نه کنترل بازار و کمک به مصرف کننده اینجوری کلا باید قید بازی آنلاین و استریم و دانلود رو زد مخصوصا اینکه حجم بین الملل یک سوم از حجم کل حساب میشه.

asa2016
01-12-2017, 12:08
یعنی این تفکیک ۱۵۵-۴۵ اشتباهه؟ اگه اره که همین طرح رو بگیرم؟

بگیر داداش من دوتا گرفتم بعد از خرید تو پنلت حرفی از تفکیک نیست و کلا میزنه 200 گیگ

ZeroNetizen
01-12-2017, 12:12
جالب اینه که برای تمام سرویس ها گفتن 16 کیلوبایت در صورتی که مثلا سرویس 8 یا 16 مگابایتی بشه 16 کیلوبایت واقعا مسخره هست مشخصه که از قصد اینکار رو کردن نه کنترل بازار و کمک به مصرف کننده اینجوری کلا باید قید بازی آنلاین و استریم و دانلود رو زد مخصوصا اینکه حجم بین الملل یک سوم از حجم کل حساب میشه.

اصلا هدف از این طرح این نیست که شرکت ها پول بیشتر یا کمتر در بیارن (هر چند در عمل مشترکین متضرر میشن)
هدف واقعی اینه که دسترسی مردم رو به اینترنت واقعی کم کنند و اینترانت رو به زور به مردم تحمیل کنند :n27:

naasr
01-12-2017, 12:14
اسیاتک هنوز تعرفه های جدیدش نزاشته؟

ShadowDragon
01-12-2017, 14:09
طبق گفته وزیر تمامی سایت ها و سرورهای داخلی باید نصف حساب بشن . به نظر من احتمالا تغییری در سیستم میدن و با تعریف تمامی رنج آیپی های ایران این مشکلو برطرف میکنن! از خوبی های این روش اینه سریعتر انجام میشه و نیازی نیس دونه دونه آیپی سایتا در سیستم ثبت بشه!
اگه اینطور که من گفتم بشه بازار وی پی ان داخلی دوباره به اوج خودش برمیگرده :n02:

چیزی که شما فکر میکنی با چیزی که من از ایرانسل دیدم فرق میکنه!!! تی دی ایرلنسل همچین چیزی داره اما اکثر مواقع همه چیرو خارجی خساب میکنه

android500
01-12-2017, 14:15
رهایی از محدودیت ترافیک! نحوه قیمت گذاری سرویس‌های اینترنت پرسرعت ثابت آسیاتک تغییر می کند

تاریخ خبر : ۱۳۹۶/۰۹/۱۰

به گزارش روابط عمومی آسیاتک، بر اساس مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تعرفه سرویسهای غیر حجمی آسیاتک تغییر می کند. این تغییرات تعرفه ای که از روز شنبه مورخ ۱۱ آذرماه ۹۶ در سامانه امور مشترکین آسیاتک در دسترس کلیه کاربران خواهد بود، می تواند به مقرون به صرفه تر شدن ارتباطات ثابت با سرویس های تعاملی هم کمک کند.شایان ذکر است با توجه به اینکه توسعه ارتباطات در هر کشوری، زیر ساخت لازم برای توسعه کلیه صنایع است، تغییرات این چنینی می تواند مقدمه توسعه و پیشرفت بیش از پیش ملی باشد.تعرفه سرویس های غیر حجمی آسیاتک به شرح زیر خواهد بود:

تعرفه سرویس های غیر حجمی آسیاتک

سرعت
سطح FUP
یک ماهه
سه ماهه
شش ماهه
دوازده ماهه

۵۱۲Kb
۲۰
۱۲۵۰۰۰
۳۷۵۰۰۰
۷۱۲۵۰۰
۱۳۵۰۰۰۰

۱Mb
۳۰
۲۰۰۰۰۰
۶۰۰۰۰۰
۱۱۴۰۰۰۰
۲۱۶۰۰۰۰

۲Mb
۵۰
۲۵۰۰۰۰
۷۵۰۰۰۰
۱۴۲۵۰۰۰
۲۷۰۰۰۰۰

۴Mb
۱۰۰
۴۰۰۰۰۰
۱۲۰۰۰۰۰
۲۲۸۰۰۰۰
۴۳۲۰۰۰۰

۸Mb
۱۵۰
۵۰۰۰۰۰
۱۵۰۰۰۰۰
۲۸۵۰۰۰۰
۵۴۰۰۰۰۰

۱۶Mb
۳۰۰
۸۰۰۰۰۰
۲۴۰۰۰۰۰
۴۵۶۰۰۰۰
۹۱۲۰۰۰۰

بنا بر مصوبه، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی نصف ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد. این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از اینترنت استفاده کند و سقف سرویس ۱۶ مگابیت ,۱۵۰ گیگ و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند؛ سقف مصرف وی همان ۳۰۰ گیگ خواهد بود. در صورت مصرف مرکب هم مطابق همین فرمول عمل خواهد شد.درصورت خرید سرویس های ششماهه و یک ساله ، تخفیفی معادل ۵% و ۱۰% ارایه خواهد شد. سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن ) است. پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه ، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید استفاده با سرعت مورد نظرنمایند. مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویسها اضافه خواهد شد.خرید ترافیک اضافه ، مطابق مصوبه ۲۶۶ با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است.با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید .در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک ( آستانه مصرف منصفانه= FUP) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵٬۰۰۰ تومان است. هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد. خدمات ارایه شده به مشترکین شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.ترافیک فوق برای محاسبه مصرف داخلی بوده و مصرف اینترنت بین الملل ۲ برابر مصرف داخلی محاسبه می شود .درصورت خرید سرویس های ششماهه و یک ساله ، تخفیفی معادل ۵% و ۱۰% ارایه خواهد شد.سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن ) است.
پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه ، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید استفاده با سرعت مورد نظرنمایند. مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویسها اضافه خواهد شد.خرید ترافیک اضافه ، مطابق مصوبه ۲۶۶ با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است. منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است. با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید.در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک ( آستانه مصرف منصفانه= FUP) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵٬۰۰۰ تومان است. هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد. خدمات ارایه شده به مشترکین شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.

vahidreza2007
01-12-2017, 14:24
اقا از انصاف خارج نشيم بد نيست طرح اسيا تك البته اگر اون حجم خوري معروف خودش رو نداشته باشه مثل قبل ! اگر همون روال باشه مفت نميارزه ولي سرعت هاي 1 و 2 و 4 مگش براي كاربر هاي خانگي با مصرف معمولي فكر كنم بد نباشه !

بي صبرانه منتظر ارايه ليست همه شركت ها هستم ببينم معنا و مفهوم رقابت بينشون به چه شكله ! فعلا كه اين ليست از شاتل بهتره !

android500
01-12-2017, 14:26
با این که بازم خوب نیست ولی نسبت به اون شاتل بهتره که
اگه ترافیک داخلی منظورشون تمامی سایتهای داخلی باشه باز قابل تحمله اگه نه بردارن 4 تا سایت بانک و دانشگاه رو داخلی حساب کنن عملا نت با اسم ارزون شدن گران شد!! :n29:

k1ozil
01-12-2017, 14:30
اسیاتک خوب بود از های وب هم ارزونتر بود
ببینم پارس چ میکنه :)

smk1369
01-12-2017, 14:33
با اینکه بهتره از بقیه است ولی بازم به ضرر من یکی تموم شد مجبورم برای مصرفم ۱۶ مگ بگیرم و این یعنی حداقل ماهی ۳۰ تومن هزینه بیشتر لعنت

android500
01-12-2017, 14:34
اسیاتک خوب بود از های وب هم ارزونتر بود
ببینم پارس چ میکنه :)
پارس؟؟
پارس مگه خبرش نیومد که قراره با های وب ادغام بشه؟؟

android500
01-12-2017, 14:38
جالبه یه ایراد بزرگ تو این طرح هست که وزارت ارتباطات اصلا انگار تو خواب این طرحارو طراحی کردن چرا باید سرعت 512 حجمش اینقد کم باشه درحالی که سرعت 16 مگ این همه حجم داره چرا مثلا برای سرعت 512 حجم 100 گیگ نمیزارن؟؟؟ حالا بماند آساتک و ... محدودیت سرعت نمیزارن ولی کلا عیب تو این طرح جدید هست که مشترک کم مصرف باید گیگ رو با قیمت بالاتری بخره نسبت به پرمصرفها

android500
01-12-2017, 14:41
یه سوال بزرگ دیگه اینه که مثلا برای سرعت 16 مگ که 150 گیگ ترافیک بین الملل داره این محدودیت به صورت روزانه اعمال میشه یا کلی هست؟؟ اگه روزانه باشه که عملا به مشکلات زیادی برخورد میکنیم!!

naasr
01-12-2017, 14:44
این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از اینترنت استفاده کند و سقف سرویس ۱۶ مگابیت ,۱۵۰ گیگ و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند؛ سقف مصرف وی همان ۳۰۰ گیگ خواهد بود.

این منظورش اینه اگه سرویس 16 مگ 300 گیگ بگیری اگه کلا از ترافیک بین الملل استفاده کنی حجمت 150 گیگ هست اگه کلا از ترافیک داخلی استفاده کنی حجمت 300 گیگ هست

smk1369
01-12-2017, 14:44
طبق چیزی که نوشته " منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن ) است " مصرف دوره ای حساب میشه مثلا یکماهه سه ماهه شش ماهه یا یکساله

naasr
01-12-2017, 14:45
این که خیلی افتضاح هست

ShadowDragon
01-12-2017, 14:45
بگیر داداش من دوتا گرفتم بعد از خرید تو پنلت حرفی از تفکیک نیست و کلا میزنه 200 گیگ

رفیق یعنی ۲۰۰ گیگش رو میشه خارجی مصرف کرد؟؟ خیلی مهمه! از پشتیبانی سوال کردی؟ من فاکتورش رو ساختم، تفکیک خارجی و داخلی داره اخه!!!

naasr
01-12-2017, 14:48
بنا بر مصوبه، در سقف مصرف منصفانه، ترافیک داخلی نصف ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد. این بدان معناست که اگر کاربری صرفا از اینترنت استفاده کند و سقف سرویس ۱۶ مگابیت ,۱۵۰ گیگ و اگر صرفا از ترافیک داخلی استفاده کند؛ سقف مصرف وی همان ۳۰۰ گیگ خواهد بود. در صورت مصرف مرکب هم مطابق همین فرمول عمل خواهد شد.درصورت خرید سرویس های ششماهه و یک ساله ، تخفیفی معادل ۵% و ۱۰% ارایه خواهد شد. سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن ) است. پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه ، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید استفاده با سرعت مورد نظرنمایند. مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویسها اضافه خواهد شد.خرید ترافیک اضافه ، مطابق مصوبه ۲۶۶ با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است.منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است.با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید .در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک ( آستانه مصرف منصفانه= FUP) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵٬۰۰۰ تومان است. هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد. خدمات ارایه شده به مشترکین شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.ترافیک فوق برای محاسبه مصرف داخلی بوده و مصرف اینترنت بین الملل ۲ برابر مصرف داخلی محاسبه می شود .درصورت خرید سرویس های ششماهه و یک ساله ، تخفیفی معادل ۵% و ۱۰% ارایه خواهد شد.سرعت سرویس ها بر اساس سرعت مشخص شده ثابت و با گارانتی ۹۵% قابلیت استفاده مطابق مصوبه ۲۶۶ تنظیم مقررات می باشد. منظور از آستانه مصرف منصفانه، حداکثر میزان تبادل ترافیک مجاز در یک دوره از سرویس ( با حداکثر سرعت ممکن ) است.
پس از رسیدن به آستانه مصرف منصفانه ، سرعت سرویس‌ به حد قانونی مندرج در مصوبه ۲۶۶ سازمان تنظیم مقررات تغییر می‌کند و مشتریان می‌توانند با خرید حجم اضافه با سرعت قبلی و یا خرید سرویس جدید استفاده با سرعت مورد نظرنمایند. مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویسها اضافه خواهد شد.خرید ترافیک اضافه ، مطابق مصوبه ۲۶۶ با انتخاب بسته‌های ترافیکی امکان‌پذیر است. منظور از ترافیک هر دوره، مجموع ترافیک دریافتی و ارسالی در آن دوره است. با توجه به این که سرعت دریافت اطلاعات (سرعت دانلود) بر اساس کیلوبایت بر ثانیه نمایش داده می‌شود، برای تبدیل سرعت‌ سرویس‌های‌ بالا به کیلوبایت بر ثانیه باید سرعت سرویس را به عدد ۸ تقسیم کنید.در سرویس‌های فوق قابلیت انتقال ترافیک ( آستانه مصرف منصفانه= FUP) از یک ماه به ماه بعد وجود دارد. و با درنظر گرفتن منافع مشترکینFUP کل دوره خرید بصورت یکجا به مشترک اختصاص داده خواهد شد و در هر زمان از دوره سرویس پس از اتمام حجم تجمیعی، FUP اجرا خواهد شد.هزینه‌ی راه‌اندازی و نصب این سرویس‌ها ۱۵٬۰۰۰ تومان است. هزینه دایری و تخلیه خطوط مشترکین توسط شرکت مخابرات ایران (مطابق مصوبه شماره ۱ جلسه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات)، ۱۲٫۰۰۰ تومان است که در هنگام ثبت نام دریافت خواهد شد. خدمات ارایه شده به مشترکین شرکت آسیاتک، مطابق ضوابط مصوب شده در جلسه شماره ۱۷۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، مشمول توافق‌نامه سطح خدمات یا (SLA) خدمات ارتباطات داده‌ها می‌شود.

naasr
01-12-2017, 14:50
قانون تعرفه جدید این بود که حجم داخلی دو برابر خارجی باشه اما اسیاتک نوشته اگه کلا از ترافیک داخلی استفاده کنی حجمت دو برابر هست دیگه از حجم خارجی خبری نیست
وقتی ترافیک خارجی 150 گیگ هست ترافیک داخلی 300 گیگ باید باشه یعنی مجموع 450 گیگ

smk1369
01-12-2017, 15:01
آسیاتک رفته زرنگی کنه حجم مجموع رو زده مثلا های وب سرویس ۱۶ مگ ۱۲۰ گیگ اینترنت داره یا معادل ۲۴۰ گیگ داخلی

poorya_2
مثل اینکه اسیاتک هم تعرفه های جدید رو ارائه داد

smk1369
آسیاتک رفته زرنگی کنه حجم مجموع رو زده مثلا های وب سرویس ۱۶ مگ ۱۲۰ گیگ اینترنت داره یا معادل ۲۴۰ گیگ داخلی

android500
01-12-2017, 15:03
رفیق یعنی ۲۰۰ گیگش رو میشه خارجی مصرف کرد؟؟ خیلی مهمه! از پشتیبانی سوال کردی؟ من فاکتورش رو ساختم، تفکیک خارجی و داخلی داره اخه!!!
اره داداش خیالت تخت من یکیشو تموم کردم 200 گیگ بین الملله

k1ozil
01-12-2017, 15:19
پارس؟؟
پارس مگه خبرش نیومد که قراره با های وب ادغام بشه؟؟

تا عید پارسه

asa2016
01-12-2017, 15:28
آره برادر آره ده بار زنگ زدم از پشتیبانی پرسیدم من دوتا خریدم تو بخر اگه ضرر کردی خودم خسارتتو میدم والا به خدا

sara_2656
01-12-2017, 15:42
300 گیگ ترافیک رو با خط 16 مگ می ده 80000 تومان این جالبه یعنی گیگی تقریبا 270تومان در می اد
و یه خط 512 رو با ترافیک 20 گیگ رو می ده 12500 که اینم 625 تومان در می اد خب این یعنی ترافیک اولیه خریداری شده به شدت کاهش قیمت داره نسبت به ترافیک الان
حالا اگر به صورت درست هم نگاه گنیم از اون 300 گیگ می گیم 150 گیگ قابل استفاده اس که در اون صورت گیگی 550 تقریبا میشه
و یه خط 512هم با 10 گیگ ترافک خارج میشه 1250 هر گیگ
به نسبت سرویس های قدیم قیمت ها به نظر کاهش داشته البته این محاسبات اولیه س اینکه گرون تر شده باید بحث بشه
و مورد بعد اکثریت نفرات که بتونن 16 مگ دریافت کنن چه مقدار هستن فکر نمی کنم تعداد شون زیاد باشه اکثریت نفرات خط دومگ تا هشت مگ دارن پس انکه قیمت پایین تر می دن به خط بالا هم کمی جالبه اگر مصرف منصفانه هم بخوایم در نظر بگیرم باید سرویس های پایین که سرعت کمتری دارن قیمت شون پایین تر باشه چیزی که شرکت برعگس کرده و این نوع زرنگی هست
الان با این اوصاف شما مجبور هستید حجم اضافه خریداری کنی چون 10 گیگ ترافیک عمرا کفاف یه ماه کاربر وب گردی هم جواب بده و این مصرف منصفانه ایران هست و مورد اخر وقتی هنوز زیر ساخت کشور نتونسته بستر پهنای باند داخلی رو اکی کنه چرا باید یوزر پول 2 برابر حجم داخل رو ازش بگیرن اونم روی سرویس این اجباری کردن اصلا درست نیس و عملا دارن پول زور می گیرن از کاربرا متاسفانه کسی هم صداش در نمی اد اگر بستر داخلی پهنای باندش چیز بدرد بخوری داشت بازم ادم دلش خوش بود ولی وقتی مصرف نمی کنه فرد دو برابر و سه برابرش چه فایده ای داره برای یوزر

k1ozil
01-12-2017, 15:42
یچیزی‌ ک بین همه شرکتا (جز های وب) مشترکه سعی در فریب دادن مشترک دارن یجوری تعرفه هاشون غلط اندازه
مثلن اسیاتک زده ۳۰۰ گیگ در واقع اینجوریه که اگه داخل استفاده کنی ۳۰۰ گیگه و اگه خارج استفاده کنی ۱۵۰ گیگ و به این معنی نیس که ۱۵۰ گیگ داخل ۱۵۰ گیگ خارج ( حتی کانال زومیت ب اشتباه زده ۱۵۰ گیگ داخل ۱۵۰ گیگ خارج سعی دارن خیلی شیک سر کاربرای مبتدی کلاه بزارن )

frozan2014
01-12-2017, 15:46
آره برادر آره ده بار زنگ زدم از پشتیبانی پرسیدم من دوتا خریدم تو بخر اگه ضرر کردی خودم خسارتتو میدم والا به خدا
سلام دوست عزیز
منم براساس گفته شما خرید رو انجام دادم
تفکیک بشه جسارتا خسارتش با شما ههههه

smk1369
01-12-2017, 16:04
چیزی که واقعا مبهم هست همین چگونگی تفکیک ترافیک داخل و خارج هست. ترافیک داخل شامل چه مواردی هست همون 500 سایت مزخرف؟ نحوه ی تقسیم این ترافیک چطوره؟ گفته 150 گیگ خارجی یا 300 گیگ داخلی! یعنی در صورت استفاده ترکیبی به اندازه استفاده از ترافیک خارجی ترافیک داخلی دوبرابر کم میشه. عملا با استفاده از 150 گیگ ترافیک بین الملل سرعت خط شما میاد روی 16 کیلو بایت تا دوباره حجم بخری یا تمدید کنی.
بقیه isp هم همین آش و همین کاسه از کلمه " معادل " و "یا" استفاده می کنند

IVAN
01-12-2017, 16:12
همونطور که دوستان گفتن آسیاتک شیطنت کرده و حجم ترافیک داخلی رو تو جدول قید کرده. مشتری هم میبینه و فکر میکنه که این مقدار حجم ترافیک بین الملل هست.
واقعا ایرانی توی فرار از قید و بند قانون تکه. سازمان تنظیم مقررات باید یه تبصره هم اضافه کنه که شرکتها باید مقدار ترافیک بین الملل رو بنویسن نه با احتساب ترافیک داخل!

poorya_2
01-12-2017, 16:34
حالا چه گیری دادید به این ، کلا 1 خط بعدش توضیح داده که

مسئله اصلی اینه که این تعرفه ها خنده داره ، همین حالا هم خیلی ها راضین تازه تشکر هم میکنن :n02:

h_gh_gamkhor
01-12-2017, 17:22
اسیاتک باید حجم بین الملل رو ملاک قرار بده توی جدولش و نه حجم کل رو.

الان این کاری که کردن باعث میشه خیلی از کاربرهای اماتور بعد از قطع شدن اینترنتشون و تبدیل شدنش به اینترانت مرتب زنگ بزنن پشتیبانی چون خیلی ها اون بندهای الصاقی رو نمیخونن.

در کل این طرز نوشتن حجم یعنی سر بی درد خودش رو درد اورده‌ اسیاتک.

ir.ghost
01-12-2017, 17:42
سرویس وایرلسش رو قیمت جدید بده من سرویس 50 مگ دارم

xaxi
01-12-2017, 17:45
الان این 8 mbps که نوشته تقسیم بر 8 میشه سرعت دانلودش؟

f_s10224
01-12-2017, 17:46
این الان از های وب بیشتر داره میده !!! 150 گیگ خارجی یا 300 گیگ داخلی ....های وب 120 گیگ خارجی یا 240 گیگ داخلی داره میده .....اصلا چیزی به اسم نصف نصف نداره . فقط اومده یجا نوشته اینو اسیاتک ....های وب هم اگه می خواست یجا بنویسه می نوشت 240 گیگ!!!

ir.ghost
01-12-2017, 17:47
الان این 8 mbps که نوشته تقسیم بر 8 میشه سرعت دانلودش؟

همیشه همین طور بوده بیت 8 برابر بایت هست

hooman101
01-12-2017, 18:01

ShadowDragon
01-12-2017, 18:27

ممنون بابت جواب، با این وصف اینو میگیرم ، چون مصرف من خیلی کمه و این خیلی به صرفه تر در میاد

ShadowDragon
01-12-2017, 18:30

این مخابراته که....

android500
01-12-2017, 19:13
مخابرات تا اونجایی که یادمه نگفته بود مثلا اون 130 گیگه تقسیم بر 2 یا 3 میشه!! شید ترافیک بین الملل باشه اون 130 گیگه که در این صورت اگه یکساله رو درنطر بگیریم این 130 میشه 210 و به صرفه تر از آسیاتک میفته

android500
01-12-2017, 19:19

مسئولین خوبی داریم ها ...
واسه اینترنت نامحدود
سقف تعیین میکنن که
حداقل یه سقفی رو سر ما باشه
مرسی مهربونا ...

m2music
01-12-2017, 20:32

poorya_2
01-12-2017, 21:03
حالا هر صفحه این جدل تعرفه رو بزارید ، از بس چیز قشنگی هم هست :n21:

arming900
01-12-2017, 21:11
از فردا اجرا میشه،لطفا هر کاربری که از این سرویس ها گرفت اینجا اطلاع بده که سرعتش چجوریه

ShadowDragon
01-12-2017, 21:41
منم یه سرویس ۲۰۰ گیگ گرفتم، اردیبهشت ، صبحانه بعد ۲ سال تموم میشه این فعال میشه فقط امید وارم ۲۰۰ تا کلی حساب شه :((

h_gh_gamkhor
01-12-2017, 22:09
الان اسیاتک ۱۰۰ گیگ میده ۱۰۸ تومن یعنی گیگی ۱۰۰۰ تومن
من فعلا ماهی ۲۰ گیگ استفاده میکنم که یعنی ۱۰۰ گیگ ۵ ماه دووم میاره و ماهی چقدر پام می افته ؟ تقریبا ماهی ۲۲ هزار تومن

حالا یه نگاه به تعرفه های جدید بندازیم و حساب کتاب سرانگشتی کنیم.

مثلا اسیاتک نوشته ۵۰ گیگ حجم که در واقع ۲۵ گیگه. خب ۶ ماهه زده ۱۴۲۵۰۰ تومن که بگیم با مالیات بشه ۱۵۰ تومن

۶ × ۲۵ گیگ = ۱۵۰ گیگ

۱۵۰ گیگ پام در میاد ۱۵۰ تومن

میشه گیگی ۱۰۰۰ تومن و ۶ ماه اینترنت دارم با ماهی ۲۵ گیگ حجم و هزینه هر ماه هم ۲۵ هزار تومن

نتیجه گیری :

۱. برای یکی مثل من که ماهی ۲۰ گیگ مصرف داره وضعیت تغییری نکرده

۲. با خرید حجم بالاتر احتمالا هزینه هر گیگ برام کمتر می افته.

Greedy
01-12-2017, 22:55
منم یه سرویس ۲۰۰ گیگ گرفتم، اردیبهشت ، صبحانه بعد ۲ سال تموم میشه این فعال میشه فقط امید وارم ۲۰۰ تا کلی حساب شه :((

امضات اینه :

نظر سنجی جدید برای آسیاتک بزارید!
آشغال ترین ISP ممکن همین آسیاتکه!
سرعت دانلود = افتضاح
پینگ بازی حتی سرور ایرانی = فوق افتضاح! سرور خارجی تعطیل!
قیمت گذاری = مزخرف!
هر ماه تعرفه گرون تر از ماه قبل!

بعد هی تمدید میکنی
وات د فاز؟:n09:

albertxx
01-12-2017, 23:12
امضات اینه :

سرعت دانلود = افتضاح
قیمت گذاری = مزخرف!

بعد هی تمدید میکنی

الان از 70 یا 80 میلیون ایرانی بپرسی وضعیت زندگیت چیه بالای 50 درصد و حتی بیشتر اینقدر برات میگه تا گریت بگیره
هی اینجا فلان چیز گرونی دارن سرمون رو میبرن فلان جای دنیا گل و بلبله
اینجا قیمت گذاری مذخرف اونور دنیا بهشت

بعد هی دارن اینجا زندگی میکنن
وات د فاز ؟؟؟ :n09::n02:

k1ozil
01-12-2017, 23:18
الان از 70 یا 80 میلیون ایرانی بپرسی وضعیت زندگیت چیه بالای 50 درصد و حتی بیشتر اینقدر برات میگه تا گریت بگیره
هی اینجا فلان چیز گرونی دارن سرمون رو میبرن فلان جای دنیا گل و بلبله
اینجا قیمت گذاری مذخرف اونور دنیا بهشت

بعد هی دارن اینجا زندگی میکنن
وات د فاز ؟؟؟ :n09::n02:

:///
مثال فوق العاده ای بود :n02:

بچه ها کسی‌تمدید کرد از کیفیتشون هم بگه ببنیم فرقی کرده یا ن

poorya_2
01-12-2017, 23:30
:///
مثال فوق العاده ای بود :n02:

بچه ها کسی‌تمدید کرد از کیفیتشون هم بگه ببنیم فرقی کرده یا ن

طبق گفته خودشون ، این تعرفه های جدید از شنبه اجرایی میشه ، الان چیزی در دسترس نیست که کسی بخواد تست کنه

k1ozil
01-12-2017, 23:32
طبق گفته خودشون ، این تعرفه های جدید از شنبه اجرایی میشه ، الان چیزی در دسترس نیست که کسی بخواد تست کنه

نیم ساعت دیگه شنبس :)

IVAN
01-12-2017, 23:53
حالا اینا به کنار. کسایی که نامحدود آسیاتکو استفاده کردن میدونن؛ سرعت و تعداد کانکشن در حدی پایین میاد که کلا دین و ایمونتون یادتون میره :biggrin:

poorya_2
01-12-2017, 23:56
نیم ساعت دیگه شنبس :)

انتظار داری تا این حد وقت شناس باشن :n02:

android500
02-12-2017, 00:00
بی‌گمان مطلع هستید که این شرکت، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ی 266 کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارایه‌ی سرویس‌های غیرحجمی شد. به همین منظور نیز تعرفه‌های جدید مطابق قانون و با هماهنگی دارندگان پروانه طی چند روز گذشته اعلام گردید. با این همه، با پی‌گیری‌هایی که با نهادهای حاکمیتی داشتیم، به نظر می‌رسد هنوز ابهاماتی در تفسیر مصوبه‌ی یادشده وجود دارد که لازم است از این نهادها کسب تکلیف و درخواست شفاف سازی کنیم. بر این اساس، با توجه به ابهامات موجود، مجبور به حذف تعرفه‌های جدید شدیم تا برای قیمت سرویس‌ها تعیین تکلیف گردد. از صبوری شما سپاسگزاریم.
آنچه مسلم است، ما از یک سو موظف به رعایت قوانین هستیم و از سوی دیگر، بزرگترین خانواده‌ی مشتریان اینترنت کشور را در شاتل اتفاقی گرد هم نیاورده‌ایم و رضایت آنان، پیش فرض همه‌ی فعالیت‌های ماست.

شاتل

ShadowDragon
02-12-2017, 00:14
امضات اینه :

سرعت دانلود = افتضاح
قیمت گذاری = مزخرف!

بعد هی تمدید میکنی

تو بهترشو بگو، من میگیرم! سالی ۲۵ هزار تومن بیشتر نشع...
....
اما جوابتو میدم که راحت بخوابی
سال ۹۲ قرارداد نامحدود منو با محدود عوض کردن، منم رفتم های وب و پورت نویز داشت و پارس هم گرون بود ، مخابرات کرمانشاه افتضاح بود و بقیه شرکت ها هم سرویس ندادن!
تنها شرکتی که سرویس داد همین اسیاتکه، و پینگش به درد عمش میخوره، قیمتشم تو این چند سال فقط گرون شده و سرعت دانلود هم ۲۰۰ نهایتش بود ...
حالا که به جوابت رسیدی، اینم بدون:
من الان اون خط دسترسی ندارم ، فقط قیمت مهمه
و که خیلی وقته از نت ایرانسل استفاده میکنم، به جز مشکلات دانلود، راضیم

ShadowDragon
02-12-2017, 00:19
بی‌گمان مطلع هستید که این شرکت، مطابق با الزامات قانونی مصوبه‌ی 266 کمیسیون تنظیم مقررات، مجبور به حذف سرویس‌های حجمی و ارایه‌ی سرویس‌های غیرحجمی شد. به همین منظور نیز تعرفه‌های جدید مطابق قانون و با هماهنگی دارندگان پروانه طی چند روز گذشته اعلام گردید. با این همه، با پی‌گیری‌هایی که با نهادهای حاکمیتی داشتیم، به نظر می‌رسد هنوز ابهاماتی در تفسیر مصوبه‌ی یادشده وجود دارد که لازم است از این نهادها کسب تکلیف و درخواست شفاف سازی کنیم. بر این اساس، با توجه به ابهامات موجود، مجبور به حذف تعرفه‌های جدید شدیم تا برای قیمت سرویس‌ها تعیین تکلیف گردد. از صبوری شما سپاسگزاریم.
آنچه مسلم است، ما از یک سو موظف به رعایت قوانین هستیم و از سوی دیگر، بزرگترین خانواده‌ی مشتریان اینترنت کشور را در شاتل اتفاقی گرد هم نیاورده‌ایم و رضایت آنان، پیش فرض همه‌ی فعالیت‌های ماست.

شاتل

فهمیده دست گل به اب داده الان میخواد مشتری مداری کنه!!!

mahmoodsoft
02-12-2017, 00:25
تو بهترشو بگو، من میگیرم! سالی ۲۵ هزار تومن بیشتر نشع...
....
اما جوابتو میدم که راحت بخوابی
سال ۹۲ قرارداد نامحدود منو با محدود عوض کردن، منم رفتم های وب و پورت نویز داشت و پارس هم گرون بود ، مخابرات کرمانشاه افتضاح بود و بقیه شرکت ها هم سرویس ندادن!
تنها شرکتی که سرویس داد همین اسیاتکه، و پینگش به درد عمش میخوره، قیمتشم تو این چند سال فقط گرون شده و سرعت دانلود هم ۲۰۰ نهایتش بود ...
حالا که به جوابت رسیدی، اینم بدون:
من الان اون خط دسترسی ندارم ، فقط قیمت مهمه
و که خیلی وقته از نت ایرانسل استفاده میکنم، به جز مشکلات دانلود، راضیم

ببخشید پینگ بالا چه ربطی به isp داره ؟ ( به شرط اینکه پینگ داخلی خوب باشه )

android500
02-12-2017, 00:32
پارس هم که طبق معمول گرونفروشی تو ذاتشه

بر اساس گزارش آسیاتک، ترافیک داخل به صورت نیم‌بها کسر خواهد شد. به بیان ساده‌تر ترافیک بین‌الملل (تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب و ...) به‌صورت عادی و ترافیک داخل به صورت نیم‌بها از این مقدار کسر خواهد شد.

AliMirzaie
02-12-2017, 00:43
طرحای نامحدود محدود جدید که کلا نابودن ولی باز از بین اینا به صرفه ترینشون واسه کسایی که مصرف متوسط دارن سرویسای 12 ماهه 3 مگ و 4 مگ های وب هست که به ترتیب هر گیگ بین المللشون درمیاد 455 و 416 تومن و با سرعت و هزینه ماهیانه ای که حداقل گریه آدمو در نمیاره. (اولی ماهی 20 و دومی 25 تومن)
واسه کاربرای کم مصرف و یا مصرف متوسط که به سرعت قابل قبول نیاز دارن (حداقل 8 مگ) که اصلا هیچ طرحی ارائه نشده و یا باید با سرعت پایین بسازن یا جیب خالی. فقط مگه به این امیدوار باشیم که تا چند ماه آینده بیشتر شرکتا این آپشن شاتل که سرعت رو تا کشش خط باز میزاره رو به همین سرویساشون اضافه کنن.
من که فعلا سی گیگ حجم و 3 ماه زمان از سرویس پارس آنلاینم مونده، همین امروز زدم یه سرویس 200 گیگ آسیاتک رزرو کردم :n10: پشتیبانی هم تایید کرد که کل حجمش بین الملله. اما گفتن مشخص نیست که سه ماه دیگه هم با این شرایط بمونه. :n03:

اره داداش خیالت تخت من یکیشو تموم کردم 200 گیگ بین الملله

با تشکر از این دو تا دوستمون که اطلاعات به موقشون من یکی رو واقعا نجات داد

AliMirzaie
02-12-2017, 00:45
پارس هم که طبق معمول گرونفروشی تو ذاتشه

بر اساس گزارش آسیاتک، ترافیک داخل به صورت نیم‌بها کسر خواهد شد. به بیان ساده‌تر ترافیک بین‌الملل (تلگرام، اینستاگرام، یوتیوب و ...) به‌صورت عادی و ترافیک داخل به صورت نیم‌بها از این مقدار کسر خواهد شد.
باز از شاتل بهتره. شاتل که فعلا فقط رو آپشن سرعت آزاد قمار کرده.

android500
02-12-2017, 01:09
باز از شاتل بهتره. شاتل که فعلا فقط رو آپشن سرعت آزاد قمار کرده.
شاتل احتمالا آقازاده هاش احساس کمبود پاستیل کردن به خاطر همین گفتن یه چیزی بندازیم وسط به هر حال ما شاتلیم بقیه نگاه کنن بگن اِ شانلو ببین چجوری داده :n02: یه دفعه ارزون ندن پاستیلمون کم شه :n15:

AliMirzaie
02-12-2017, 01:22
احتمالا الآن که بقیه شرکتا به پاستیلایشون طمع کردن شاتلم رنگشون کنه جای پاستیل میوه ای قالب کنه به ملت. :n02:

mahan999
02-12-2017, 02:13
فهمیده دست گل به اب داده الان میخواد مشتری مداری کنه!!!

به نظر من این یه بازی کثیف از سمت شاتل بود خوب دقت کنید :

به همین منظور نیز تعرفه‌های جدید مطابق قانون و با هماهنگی دارندگان پروانه طی چند روز گذشته اعلام گردید

این می خواسته دست شرکتهای دیگه رو بخونه و تعرفه های دیگه رو اول ببینه بعد تصمیم گیری درست رو انجام بده.

misam5526
02-12-2017, 02:37
به نظر من این یه بازی کثیف از سمت شاتل بود خوب دقت کنید :

به همین منظور نیز تعرفه‌های جدید مطابق قانون و با هماهنگی دارندگان پروانه طی چند روز گذشته اعلام گردید

این می خواسته دست شرکتهای دیگه رو بخونه و تعرفه های دیگه رو اول ببینه بعد تصمیم گیری درست رو انجام بده.

لابی گری شرکتها و نفوذ مدیرانشون در ساختار وزارت خونه رو نباید از یاد برد!

شرکتی مثل شاتل که دارای سطح بالای مشترک و گستردگی فناوری و ... هست خودش رو در جایگاهی میدونه که نظرات وزیر رو تحت شعاع قرار بده ...کاری که شرکتها سابقا در مراحلی انجام دادند در زمان وزیر پیشین و موفق شدند

اما الان با توجه به اینکه واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور شده و اصلاح ساختار نت رو هنوز در دستور کار داره با حمایتت از وزیر جوان عملا اعمال فشار رو از نهاد ریاست جمهوری داره انجام میده و اینبار شرکتها دیگه زیر میز مذاکره با وزارت نمیتونند بزنند!

misam5526
02-12-2017, 11:40
جدول تعرفه های سابق و جدید آسیاتک رو هم سعی میکنم اینجا قرار بدم تا وضعیت بهتر شدن یا بدتر شدن سرویسها فارغ از بحث دانلود شبانه مشخص بشه.

نکته: بحث دانلود شبانه و کسانی که متضرر میشن از حذفش رو تا روشن شدن وضعیتش کنار گذاشته و فقط به مصرف ترافیک متداول روزانه می پردازم. همینطور جشنواره های ویژه هم در سرویس جدید قابل ارائست پس اونا رو هم نمیشه فعلا قضاوت کرد.

سرویس های یک ماهه

16 مگ 10 گیگ = 44000 تومن
16 مگ 4 گیگ = 29000 تومن
16 مگ 2 گیگ = 24000 تومن
------------------------------------------

8 مگ 10 گیگ = 42000 تومن
8مگ 4 گیگ = 27000 تومن
8 مگ 2 گیگ = 22000 تومن

-----------------------------------------

4 مگ 10 گیگ = 40000 تومن
4 مگ 4 گیگ = 25000 تومن
4 مگ 2 گیگ = 20000 تومن

2 مگ 10 گیگ = 34000 تومن
2 مگ 4 گیگ = 19000 تومن
2 مگ 2 گیگ = 14000 تومن

1 مگ 10 گیگ = 32000 تومن
1 مگ 4 گیگ = 17000 تومن
1 مگ 2 گیگ = 12000 تومن

نامحدود (مخصوص اسیاتک)

سرویس برنزی از256 کیلو تا 2 مگ = 32000 تومن ( 15 گیگ در ماه حداکثر سرعت)
سرویس نقره ای از 512 تا 2 مگ = 58000 تومن (36 گیگ در ماه حداکثر سرعت)
سرویس طلایی از 1.5 مگ تا 4 مگ = 231000 تومن (180 گیگ در ماه حداکثر سرعت)

سرویس های جدید آسیاتک:

16 مگ 150 گیگ = 80000 تومن
8 مگ 75 گیگ = 50000 تومن
4 مگ 50 گیگ = 40000 تومن
2 مگ 25 گیگ = 25000 تومن
1 مگ 15 گیگ = 20000 تومن

بیشترین کاربرهایی در آسیاتک که سود می برند از تغییرات:
هر کاربری که مصرف روزانه بیشتر از 20 -30 گیگ داشته از سرویس جدید سود میکنه (جدا از بحث دانلود شبانه)

کاربرانی با سود و زیان متعادل:
بخاطر اینکه سرعت سرویس در طرح جدید روی حداکثر نیست کابرانی با نیاز 10- 30 گیگ از یک طرف سود و از طرف دیگه بخاطر کم شدن احتمالی سرعت ضرر کردند (جدا از بحث دانلود شبانه)

کابرانی با بیشترین ضرر:
کاربرایی که مصرفشون در ماه زیر 10 گیگ بوده بخاطر کم شدن سرعت در سرویس های جدید بیشترین ضرر رو متحمل میشند. (جدا از بحث دانلود شبانه)

* در مورد سرویسهای نامحدود خود اسیاتک هم قطعا سرویس های جدید به مراتب بهتر از نامحدود برنزی و نقره ای و طلایی میشه

همچنان واقعیت اینه که استفاده کننده های دانلود شبانه بیشترین ضرر رو کردند در این شرکت.

android500
02-12-2017, 11:53
جدول تعرفه های سابق و جدید آسیاتک رو هم سعی میکنم اینجا قرار بدم تا وضعیت بهتر شدن یا بدتر شدن سرویسها فارغ از بحث دانلود شبانه مشخص بشه.

نکته: بحث دانلود شبانه و کسانی که متضرر میشن از حذفش رو تا روشن شدن وضعیتش کنار گذاشته و فقط به مصرف ترافیک متداول روزانه می پردازم. همینطور جشنواره های ویژه هم در سرویس جدید قابل ارائست پس اونا رو هم نمیشه فعلا قضاوت کرد.

سرویس های یک ماهه

16 مگ 10 گیگ = 44000 تومن
16 مگ 4 گیگ = 29000 تومن
16 مگ 2 گیگ = 24000 تومن
------------------------------------------

8 مگ 10 گیگ = 42000 تومن
8مگ 4 گیگ = 27000 تومن
8 مگ 2 گیگ = 22000 تومن

4 مگ 10 گیگ = 40000 تومن
4 مگ 4 گیگ = 25000 تومن
4 مگ 2 گیگ = 20000 تومن

2 مگ 10 گیگ = 34000 تومن
2 مگ 4 گیگ = 19000 تومن
2 مگ 2 گیگ = 14000 تومن

1 مگ 10 گیگ = 32000 تومن
1 مگ 4 گیگ = 17000 تومن
1 مگ 2 گیگ = 12000 تومن

نامحدود (مخصوص اسیاتک)

سرویس برنزی از256 کیلو تا 2 مگ = 32000 تومن ( 15 گیگ در ماه حداکثر سرعت)
سرویس نقره ای از 512 تا 2 مگ = 58000 تومن (36 گیگ در ماه حداکثر سرعت)
سرویس طلایی از 1.5 مگ تا 4 مگ = 231000 تومن (180 گیگ در ماه حداکثر سرعت)

سرویس های جدید آسیاتک:

16 مگ 150 گیگ = 80000 تومن
8 مگ 75 گیگ = 50000 تومن
4 مگ 50 گیگ = 40000 تومن
2 مگ 25 گیگ = 25000 تومن
1 مگ 15 گیگ = 20000 تومن

بیشترین کاربرهایی در آسیاتک که سود می برند از تغییرات:
هر کاربری که مصرف روزانه بیشتر از 20 -30 گیگ داشته از سرویس جدید سود میکنه (جدا از بحث دانلود شبانه)

کاربرانی با سود و زیان متعادل:
بخاطر اینکه سرعت سرویس در طرح جدید روی حداکثر نیست کابرانی با نیاز 10- 30 گیگ از یک طرف سود و از طرف دیگه بخاطر کم شدن احتمالی سرعت ضرر کردند (جدا از بحث دانلود شبانه)

کابرانی با بیشترین ضرر:
کاربرایی که مصرفشون در ماه زیر 10 گیگ بوده بخاطر کم شدن سرعت در سرویس های جدید بیشترین ضرر رو متحمل میشند. (جدا از بحث دانلود شبانه)

* در مورد سرویسهای نامحدود خود اسیاتک هم قطعا سرویس های جدید به مراتب بهتر از نامحدود برنزی و نقره ای و طلایی میشه

همچنان واقعیت اینه که استفاده کننده های دانلود شبانه بیشترین ضرر رو کردند در این شرکت.
وضعیت قبلی یه طوری بود که میشد کلا از سرویس های ویژه استفاده کرد نمونش هم صبحانه و عصرانه و آخریش هم همین 200 گیگ 105 تومن 18 ماهه ولی الآن چطور بشه خدا میدونه
مشکل اصلی در حال حاضر اینه که میخان داخل و خارجو جدا کنن شک ندارم درست وضعیت خودروسازی برای اینترنت پیش میاد پرایدمونو ببینین محتوای داخلی رو هم ببینین. محتوای داخل هر طوری باشه مجبور میکنن که ازش استفاده کنیم پراید هم هر جور باشه حتی از نوع بی کیفیت ترینش مجبوری بخری وگرنه ماشین خارجی دو برابر قیمت میدن و ترافیک خارجی هم همینطور به 2 برابر قیمت!!!

babak13592006
02-12-2017, 11:54
اقا همچی می یای مقایسه انجام می دی که انگار چه انقلاب بزرگی در فضای نت ایران افتاده هیچ فرقی نکرده واگر قرار برحذف طرح های تشویقی باشه وهمشون یک طرح یک شکل مثل الان داشته باشن کلا همون یک ذره تفاوت هم بین این شرکتا ازبین می ره وکلا چیزی به نام رقابت نمی مونه
سرعت رو هم همشون باز می زارن پس عملا این بحث سرعتم از بین می ره فقط کلا یک سرکاری بزرگ بود فقط در صورت بودن طرح هایی مانند شبانه می شه گفت یک ذره مثبت شده واگرنه فقط کیسه دوزیه

android500
02-12-2017, 11:58
همین ابتدای کار اگه حواس ملت نباشه وضعیت خراب میشه
وضعیت خودروسازیمون رو دارین میبینین دیگه نمیدونم مسئولین خوابن یا خودشونو زدن به خواب اون وزیر انگار نمیدونه با اجبار نمیشه محتوای داخل رو بنا کرد این همه اجبار و انحصار تو خودروسازی نتیجش چی شده؟؟؟؟؟؟؟؟ :n35:

misam5526
02-12-2017, 12:02
همین ابتدای کار اگه حواس ملت نباشه وضعیت خراب میشه
وضعیت خودروسازیمون رو دارین میبینین دیگه نمیدونم مسئولین خوابن یا خودشونو زدن به خواب اون وزیر انگار نمیدونه با اجبار نمیشه محتوای داخل رو بنا کرد این همه اجبار و انحصار تو خودروسازی نتیجش چی شده؟؟؟؟؟؟؟؟ :n35:

فرمایش شما کاملا درسته. محتوای داخل خودش باید جذابیت ایجاد کنه. وقتی هم اینکار رو کرد دیگه نیاز به اجبار و جداسازی نیست.

فناوری هایی مثل توزیع محتوای غیرمتمرکز دارن پیگیری میشن. شرکت شاتل پیشتاز و مخابرات، اسیاتک و پارس هم در همین مسیرن.

مثلا تلگرام توافق کرده که بخشی از محتواش غیرمتمرکز توزیع بشه در سرورهایی در داخل ایران که این خودش عملا حدود نصف پهنای باند خارجی رو آزاد میکنه!!

rezapcworld
02-12-2017, 12:17
اقا همچی می یای مقایسه انجام می دی که انگار چه انقلاب بزرگی در فضای نت ایران افتاده هیچ فرقی نکرده واگر قرار برحذف طرح های تشویقی باشه وهمشون یک طرح یک شکل مثل الان داشته باشن کلا همون یک ذره تفاوت هم بین این شرکتا ازبین می ره وکلا چیزی به نام رقابت نمی مونه
سرعت رو هم همشون باز می زارن پس عملا این بحث سرعتم از بین می ره فقط کلا یک سرکاری بزرگ بود فقط در صورت بودن طرح هایی مانند شبانه می شه گفت یک ذره مثبت شده واگرنه فقط کیسه دوزیه

اقا اگر اینا به همین طرحشونم عمل کنن عالیه. الان طرح جدید اسیاتک سرعت 512KB/S ماهی 100 گیگابایت بین الملل با هزینه ارزش افزودش میشه 43600 تومن. به نظر من که خیلی عالیه.

misam5526
02-12-2017, 12:18
اقا اگر اینا به همین طرحشونم عمل کنن عالیه. الان طرح جدید اسیاتک سرعت 512KB/S ماهی 100 گیگابایت بین الملل با هزینه ارزش افزودش میشه 43600 تومن. به نظر من که خیلی عالیه.

سرویس 4 مگ 50 گیگ بین الملله.

android500
02-12-2017, 12:35
فرمایش شما کاملا درسته. محتوای داخل خودش باید جذابیت ایجاد کنه. وقتی هم اینکار رو کرد دیگه نیاز به اجبار و جداسازی نیست.

فناوری هایی مثل توزیع محتوای غیرمتمرکز دارن پیگیری میشن. شرکت شاتل پیشتاز و مخابرات، اسیاتک و پارس هم در همین مسیرن.

مثلا تلگرام توافق کرده که بخشی از محتواش غیرمتمرکز توزیع بشه در سرورهایی در داخل ایران که این خودش عملا حدود نصف پهنای باند خارجی رو آزاد میکنه!!
این قضیه تو کشورای دیگه کاملا ثابت شده هست که تعرفه گذاری و اجبار ملت به استفاده از یک چیز باعث افت کیفیت و کارایی اون میشه با هیچ چیزی هم جبران نمیشه فرمایش شما مثل این میمونه که دارن خودروهای پسابرجامی رو تولید میکنن چه گرهی رو باز کرده؟؟ همین پژوهای جدید 2008 و 301 و 208 قرار بود مونتاژ بشه کو؟؟ فقط 2008 اومد که اونم اصلا نمیشه خرید قیمت 70 تومنیش هم شده 100-120 میلیون و به خاطر همین قضیه میخان دوباره تعرفه واردات رو بالا ببرن. ببینین چه روزیه بهتون میگم محتوای داخلی نه تنها بهتر نمیشه بلکه هر آشغالی رو مجبور میکنن استفاده کنی آشغالهایی که برای دوام این رژیم نیاز هست و کاملا تحت نظر خودشون داره تولید میشه!!!

babak13592006
02-12-2017, 12:36
اره کلا برای کسانی که برای مصرف روزانه می خوان این طرح به صرفه است بخصوص اسیاتک خیلی خوبه
ولی باید دو مورد درکنارش در نظر گرفته بشه یکی اینکه تو ساعات سبکی شبکه بزارن دونفر از ساعات شبانه استفاده کنن واینکه درسته قیمت گیگ کم شده اما بازم برای کسانی که حجم زیاد خرید می کنن مثل قبل پلکانی باشه تا بشه حجم هایی با قیمت کمتر از هزار تومان برای کسی که ترافیک بالا بخره مهیا باشه
در این صورت این طرح به همه چی توجه کرده

misam5526
02-12-2017, 12:45
این قضیه تو کشورای دیگه کاملا ثابت شده هست که تعرفه گذاری و اجبار ملت به استفاده از یک چیز باعث افت کیفیت و کارایی اون میشه با هیچ چیزی هم جبران نمیشه فرمایش شما مثل این میمونه که دارن خودروهای پسابرجامی رو تولید میکنن چه گرهی رو باز کرده؟؟ همین پژوهای جدید 2008 و 301 و 208 قرار بود مونتاژ بشه کو؟؟ فقط 2008 اومد که اونم اصلا نمیشه خرید قیمت 70 تومنیش هم شده 100-120 میلیون و به خاطر همین قضیه میخان دوباره تعرفه واردات رو بالا ببرن. ببینین چه روزیه بهتون میگم محتوای داخلی نه تنها بهتر نمیشه بلکه هر آشغالی رو مجبور میکنن استفاده کنی آشغالهایی که برای دوام این رژیم نیاز هست و کاملا تحت نظر خودشون داره تولید میشه!!!

قرار نیست با بحث کردن نظر شما رو یا کس دیگه ای تو این فروم تغییر کنه. در کشور هزار و یک مشکل وجود داره که هر کدوم میتونه باعث ناراحتی شدید باشه.

قسمت اینترنتش رو علاقه دارم بحث کنم اینجا و اونم اگه زمینه نسبتا فنی داشته باشه یا بحثی که اخرش یه کمکی کرده باشه به خواننده که خیلی بهتره !

در صورتی که لینک خارجی اینترنت حداقل 3 برابر بشه ظرف چهار سال اینده، در کنار محتوایی داخلی که جای خودش رو باز کرده ، کاربر مصرف کننده رو از کنترل خارجی داخلی بینیاز میکنه و قیمتها رو بهم نزدیک.

محتوی داخلی لزوما قرار نیست قابل لمس باشه. کاربری که از یک اپلیکیشن استفاده میکنه براش کار کردنش مهمه. یه تعرفه در ماه میده و میخواد نیازهاش براورده بشه و همه ملت دنبال تعاریف شبکه قرار نیست باشن...

dadash42
02-12-2017, 13:20
من هر ماه حداقل ۱۰۰ گیگ نیاز دارم
این قیمت و طرح جدید فقط یه خوبی داره، لازم نیس شب نشینی کنم. میتونم هر ساعتی سریال و فیلم دانلود کنم...البته اگر خط تو اون ساعت خواب بده
غیر از این برام گرونتر شده، معمولا با طرح گیگ۱۰ با شب رایگان ماهی ۱۰۰ گیگ برام ۵۰٫۰۰۰ تومان تموم میشد
الان باید ببنیم اگه میتونم با ماهی ۷۵ گیگ ۵۰٫۰۰۰ تومان بسازم

misam5526
02-12-2017, 13:25
من هر ماه حداقل ۱۰۰ گیگ نیاز دارم
این قیمت و طرح جدید فقط یه خوبی برام داره، لازم نیس شب نشینی کنم. میتونم هر ساعتی سریال و فیلم دانلود کنم...البته اگر خط تو اون ساعت خاوب بده
غیر از این برام گرونتر شده، معمولا با طرح گیگ۱۰ با شب رایگان ماهی ۱۰۰ گیگ برام ۵۰٫۰۰۰ تومان تمام میشد
الان باید ببنیم اگه میتونم با ماهی ۷۵ گیگ ۵۰٫۰۰۰ تومان کنار بیام

به عنوان یه پیشنهاد، لینک های دانلودتون رو داخلی کنید اینطوری ترافیک محاسبه شده نصف شده یعنی می تونید 20 گیگ ترافیک معمول برای مصرف ماهانه+ 110 گیگ دانلود داخلی شده ؛ استفاده کنید

xaxi
02-12-2017, 13:38
مگه قرار نبود امروز اجرایی شه؟
چرا تو تمدید سرویس پیدا نمیکنم این داستانارو؟

Mana5
02-12-2017, 13:53
به عنوان یه پیشنهاد، لینک های دانلودتون رو داخلی کنید اینطوری ترافیک محاسبه شده نصف شده یعنی می تونید 20 گیگ ترافیک معمول برای مصرف ماهانه+ 110 گیگ دانلود داخلی شده ؛ استفاده کنید

خوب داخلی کردن لینک های دانلود اپلودسنتر داخلی هم میخواد با ترافیک بالا و تقریبا رایگان که بشه لینک ها رو ریموت کرد
شما سراغ دارید همچین اپلودسنتری که مشترکان کل شرکت ها بتونن استفاده کنن؟
فقط شاتل یه شاتللند داره که اونم ویژه کاربران خودش هست و فقط هم کاربران سرویس حجمی نه غیرحجمی ها
هر چند شاتللند رو ظاهرا حذفش کردن

misam5526
02-12-2017, 13:58
خوب داخلی کردن لینک های دانلود اپلودسنتر داخلی هم میخواد با ترافیک بالا و تقریبا رایگان که بشه لینک ها رو ریموت کرد
شما سراغ دارید همچین اپلودسنتری که مشترکان کل شرکت ها بتونن استفاده کنن؟
فقط شاتل یه شاتللند داره که اونم ویژه کاربران خودش هست و فقط هم کاربران سرویس حجمی نه غیرحجمی ها
هر چند شاتللند رو ظاهرا حذفش کردن

استفاده از شاتل لند برای همه ممکنه و ویژه شاتل نیست.

برای کاربرای شاتل فقط رایگان بود تا 5000 گیگ دانلود ولی برای کاربرای سایر شرکتها ترافیک نصف حساب میشد.

rezapcworld
02-12-2017, 14:21
سرویس 4 مگ 50 گیگ بین الملله.
بله شما درست میگی. من فکر کردم اینا مثل های وب ترافیک بین الملل و زدن ولی مثل اینکه ۱۰۰ گیگ داخلیه . پس تا این جا های وب از همه بهتر بوده.

amin_v30
02-12-2017, 14:47
دوستان مثلا زده برای سرعت 1 مگ FUP 30
این یعنی که: 15 گیگ اینترنت بین الملل و 15 گیگ داخلی هست؟
یا اینکه کلا 30 گیگ اینترنت داریم که خودشون ترافیک داخلی رو نصف حجم کم میکنن
ممنون میشم بگین:n16:

Mana5
02-12-2017, 14:56
استفاده از شاتل لند برای همه ممکنه و ویژه شاتل نیست.

برای کاربرای شاتل فقط رایگان بود تا 5000 گیگ دانلود ولی برای کاربرای سایر شرکتها ترافیک نصف حساب میشد.
تنها کاربران سرویس های شاتل می توانند در شاتل لند عضو شوند
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

dadash42
02-12-2017, 15:09

حالا پیدا کردن سرور داخلی برا خودش
مشکل اینه خیلی از سرورهای خارجی اصلا اجازه ریموت نمیدن، بلوک کردن
بطور مستقیم با سرعت بالا خیلی راحت تره و وقت نمیگیره

misam5526
02-12-2017, 15:13

چه کسانی میتوانند در شاتلند ثبت نام کنند؟

ثبت نام در سایت شاتل‌لند از طریق صفحه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجام می‌شود، چنانچه کاربران از مشتریان اینترنت پرسرعت شاتل باشند به منظور خدمات ارایه شده برای کاربران شاتلی از جمله استفاده از آپلودسنتر باید با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور مای شاتل اقدام به ثبت نام نمایند در غیر اینصورت چنان‌چه کاربران از مشترکین سایر اپراتورها باشند می توانند تنها با وارد نمودن مشخصات شخصی خود در سایت شاتل لند ثبت نام نمایند.

وقتی وارد صفحه شدید یک قسمت ابی رنگه
نوشته ثبت نام کاربرانی که از شاتل استفاده نمیکنند

جزییاتش رو از پشتیبانی شاتل بپرسید

---------------------------------------------

البته دوستان اهل دانلود احتمالا لیچرهای بیشتری میتونند به شما معرفی کنند که کم دردسر یا ارزونتر باشه. یا حتی در صورت کلی سازی ترافیک داخلی روی همه ای پی های ایران، از وی پی ان داخلی هم میشه استفاده کرد.

misam5526
02-12-2017, 15:38
مگه قرار نبود امروز اجرایی شه؟
چرا تو تمدید سرویس پیدا نمیکنم این داستانارو؟

ارائه اینترنت پرسرعت نامحدود(مصرف منصفانه) با اعلام تعرفه از سوی شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی(ISPها) در آستانه اجرا قرار گرفت اما بار دیگر به تعویق افتاد.
برخي ابهام‌ها مانند اختلاف‌نظر در مورد چگونگي محاسبه و اعمال سقف مصرف اينترنت منصفانه، افزايش تعرفه‌هاي اينترنت به‌خصوص براي مشتركان كم‌مصرف و پيش‌شرط‌هاي شركت‌هاي اينترنتي براي ارائه اينترنت پرسرعت به كاربران، موجب تعويق اعمال اين تعرفه‌ها به مدت 2روز(تا12آذر) و موكول شدن آن به بعد از نشست شركت‌هاي اينترنتي شد.

Mana5
02-12-2017, 15:46
چه کسانی میتوانند در شاتلند ثبت نام کنند؟

ثبت نام در سایت شاتل‌لند از طریق صفحه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انجام می‌شود، چنانچه کاربران از مشتریان اینترنت پرسرعت شاتل باشند به منظور خدمات ارایه شده برای کاربران شاتلی از جمله استفاده از آپلودسنتر باید با استفاده از شناسه کاربری و رمز عبور مای شاتل اقدام به ثبت نام نمایند در غیر اینصورت چنان‌چه کاربران از مشترکین سایر اپراتورها باشند می توانند تنها با وارد نمودن مشخصات شخصی خود در سایت شاتل لند ثبت نام نمایند.

وقتی وارد صفحه شدید یک قسمت ابی رنگه
نوشته ثبت نام کاربرانی که از شاتل استفاده نمیکنند

جزییاتش رو از پشتیبانی شاتل بپرسید

---------------------------------------------

البته دوستان اهل دانلود احتمالا لیچرهای بیشتری میتونند به شما معرفی کنند که کم دردسر یا ارزونتر باشه. یا حتی در صورت کلی سازی ترافیک داخلی روی همه ای پی های ایران، از وی پی ان داخلی هم میشه استفاده کرد.

اتفاقا قسمت آبی رنگ رو کلیک کردم و ثبت نام کردم ولی یوزر پسوردی برای ورود به شاتللند بهم نداد ایمیل هم چک کردم فقط نوشته بود اطلاعات شما ثبت شده و جزییات دیگری موجود نبود
به نظر اون قسمت آبی رنگ سرکاریه

ShadowDragon
02-12-2017, 16:33
دوستان مثلا زده برای سرعت 1 مگ FUP 30
این یعنی که: 15 گیگ اینترنت بین الملل و 15 گیگ داخلی هست؟
یا اینکه کلا 30 گیگ اینترنت داریم که خودشون ترافیک داخلی رو نصف حجم کم میکنن
ممنون میشم بگین:n16:

سلام
هیچ کدوم، شما ۳۰ گیگ داخلی داری، ذر صورتی که خارجی مصرف کنی ۱۵ گیگ! یا مثلا ۷.۵ گیگ خارجی و ۱۵ گیگ داخلی...

dadash42
02-12-2017, 17:46
سلام
هیچ کدوم، شما ۳۰ گیگ داخلی داری، ذر صورتی که خارجی مصرف کنی ۱۵ گیگ! یا مثلا ۷.۵ گیگ خارجی و ۱۵ گیگ داخلی...

این دیگه حساب کتابش مشکل شد، من غیر از سایت جرایم رانندگی و شاید یکبار در ماه روزنامه ایرونی هیچ کار با شبکه داخلی ندارم

دیگه حجم هر ماه نصف حساب باید کرد،
مثلا 150 گیگ میخرم ولی 75 گیگ دارم

ShadowDragon
02-12-2017, 17:49
اینم هنر اسیاتک بود دیگه... حالا ما که ماشینم نداریم به سایت جرایم سر بزنیم:n02:

dadash42
02-12-2017, 17:57
اینم هنر اسیاتک بود دیگه... حالا ما که ماشینم نداریم به سایت جرایم سر بزنیم:n02:

تازه اون روزنامهء ایرانی، مثل اطلاعات یا presstv .com روی سرور خارجیه، پس اونهم هیچ

h_gh_gamkhor
02-12-2017, 18:10
این دیگه حساب کتابش مشکل شد، من غیر از سایت جرایم رانندگی و شاید یکبار در ماه روزنامه ایرونی هیچ کار با شبکه داخلی ندارم

دیگه حجم هر ماه نصف حساب باید کرد،
مثلا 150 گیگ میخرم ولی 75 گیگ دارمایرانسل دو تا حجم رو جدا از هم مشخص میکنه.

اسیاتک هم همچین طرحی باید اجرا کنه.

یه مطلبی هم از جلسه امروز شرکت ها اینجا نوشته:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بخش-اقتصادی-4/688811-تعرفه-جدید-اینترنت-از-فردا?rssRedirect=c2hhaHJla2hhYmFyLmNvbQ%3D%3D

mars1920
02-12-2017, 20:17
سلام
دوستان بلاخره معلوم شد کل سایت های داخلی رو میتونیم استفاده کنیم و یا سایت هایی که خودشون توی لیستش دادن؟
توی اون پی دی اف ۲۶۶که اسیاتک گذاشته توی سایتش نوشته ترافیک داخلی شامل کلیه سایت هایی که هاست شون توی ایران هست.
سایت پیشگامان رو چک میکردم ۱۶مگش ۴۵۰ گیگ هست که نوشته فقط سایت های لیست خودشون.اصلا به صرف نیست اینجور.ولی اگه کلیه سایت های داخلی باشه بازم یه چیزی.
کسی اطلاع داره؟
پشتیبانی هم گیج گیج بود زنگ زدم بهش.

android500
02-12-2017, 22:05
من امروز با ایرانسل هر سایت ایرانی میرفتم نصف حساب میکرد :n01:

babak13592006
02-12-2017, 22:20
سايت هاي ایرانی برای وبگردی که می ری می زنه ترافیک داخلی ولی من از هاستی که سرورش اسیاتک هست دانلود می کنم جزو ترافیک خارجی حساب می کنه

ir.ghost
03-12-2017, 02:28

باید معلوم بشه برای همه آیپی های ایران هست یا آیپی خاص

من از همین الان سرویس تبدیل اینترنت داخلی به بین الملل راه میندازم

soroori2
03-12-2017, 06:06
سلام
با این تعرفه های جدید آلان صد گیگ آسیاتک بخریم صد هزار تومان به صرفه هست ؟

mmt1122
03-12-2017, 06:09
سلام دوستان
با اینکه من سرویس حجمی قدیمی دارم ترافیک بین الملل من دو برابر حساب میشه مال همه اینجوری یا دارن اشتباه برام حساب می کنند؟

amin_v30
03-12-2017, 10:31
دوستان لطفا کسی سرویس جدید تمدید کرد بیاد بگه که سرویس ها سرعتشون اسمی هست یا خط رو تا جایی که بکشه باز میذارن،ممنون:n16:

reza_vt
03-12-2017, 10:56
هنوز تو پنل کاربری طرح های جدید اضافه نشده که

siamosi60
03-12-2017, 12:49
کم نمیشه . حتما می خواد زیاد شه . بالاخره رقابته دیگه . مطمعنا تمام شرکت ها از مخابرات که ۱۷۵ گیگ خارجی گذاشته بیشتر میزارن با آپشن های بیشتر مثل شبانه یا سرعت باز یا سرعت منصفانه بیشتر از ۱۲۸ . یا مثل شاتلند و...
ولی یه چیزی رو مطمعنم های وب که الان کمترین حدو گذاشته آپدیت لیست می کنه و مطمعنا از پارس که زیر دستشه بیشتر می زاره ولی هر شرکتی باید یه آس رو کنه مثلا یکی شبانه -یکی شاتلند -یکی سقف سرعت بالا بعد مصرف -یکی فشفشه و... وگر نه این رقابت یه گیگ کمتر بیشتر تا ابد می تونه ادامه پیدا کنه.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ZeroNetizen
03-12-2017, 14:02
سلام دوستان
با اینکه من سرویس حجمی قدیمی دارم ترافیک بین الملل من دو برابر حساب میشه مال همه اینجوری یا دارن اشتباه برام حساب می کنند؟

این خیلی وحشتناکه :n04:
من امروز دقت میکنم ببینم برای من هم اینجوری شده یا نه
بقیه دوستان هم لطفا توجه کنن تا بدبخت نشدیم :n27:

esiya
03-12-2017, 14:16
دلتون بسوزه:n10:

peyman_omnia2
03-12-2017, 14:27

سلام کدوم isp هست؟
دوستات یکم ترافیک آسیا تک نسبت به شرکتای دیگه کم نیست؟

h_gh_gamkhor
03-12-2017, 14:35
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تعرفه کجاست ؟

mohandes23
03-12-2017, 14:36
تعرفه کجاست ؟

تعرفه برای یوزنت هست!

senator2011
03-12-2017, 14:53
یه 200 گیگ گرفتم 18 ماهه خدا کنه بین الملل باشه 200 گیگش

ZeroNetizen
03-12-2017, 15:05
یه 200 گیگ گرفتم 18 ماهه خدا کنه بین الملل باشه 200 گیگش

من هم 2 تا روی دو تا خط خونه گرفتم :n02:
اینترنت 16مگ با این قیمت دیگه توی رویاهامون باید پیدا کنیم :n02:
ترافیکش رو هم زنگ زدم به آسیاتک و پرسیدم و صداشون رو هم ضبط کردم تا اگه بعدا دبه کردن شکایت کنم :n10:
طرف گفت همه ش بین الملل هست :n18:

ZeroNetizen
03-12-2017, 15:07
همه میگن تعرفه های شاتل خوبه (البته از نظر حجم بهتر از بقیه هست) ولی چیزی که توجه ندارن پایین اومدن سرعته

من که مجبور شدم برم قرارداد جدید ببندم
آرت 5 بودم و زنگ زدم سرویس 4 مگ رو فعال کنن که با مخلفاتش شد 43600
جالب بود که به من گفتن رایگان شبانه نمی خوای؟اگه می خوای 10 هزار اضافه تر بدی!!!رایگان :| من :| شاتل :))
این تستیه که الآن با سرویس جدید گرفتم
نظرتون چیه؟
سرور در استکهلم

سرور در تهران

سرعت دانلود با idm

2_ahmadzadeh
03-12-2017, 15:10
ترافیکش رو هم زنگ زدم به آسیاتک و پرسیدم و صداشون رو هم ضبط کردم تا اگه بعدا دبه کردن شکایت کنم :n10:
حالا میدونی که ضبط کردن صدای شخص بدون اینکه خودش اطلاع داشته باشه جرمه؟:n09: واسه همین تو سیستم گویاها اول میگن صداتون ضبط میشه
میری شکایت میکنی صدا رو رو میکنی خودتون میبرن اب خنک خوری:n08:

black sabbath
03-12-2017, 15:14
همه میگن تعرفه های شاتل خوبه (البته از نظر حجم بهتر از بقیه هست) ولی چیزی که توجه ندارن پایین اومدن سرعته

ما تو ایران یاد گرفتیم داخلیمون رو با داخلی مقایسه کنیم.پس من هم با آرت 5 ی که داشتم مقایسه می کنم.تو آرت 5 ماهی 65 هزار میدادم مصرفم از 60 گیگ که میزد بالا همش دلهره داشتم محدود نشم که برخی مواقع میشدم.سرعتم هم خیلی کم بود اما الآن با سرویس 4 مگ می دونم تا کجا برم محدودم و سرعتم نسبت به آرت 5 خیلی بهتر شده و بیشتر از 25 هزار هم کمتر پول میدم
فقط طبق گزارش قبلی که گرفتم در ماه مهر من 50 گیگ مصرف داشتم که 45 گیگش بین الملل بوده!!!الآن با سرویس جدید که 55 تا داخلی و 55 تا خارجی هست،می تونم بین المللم رو تا مرز 55 گیگ مدیریت کنم اما داخلیه هرز میره و بلا استفاده می مونه.اینو چکار کنم؟

ZeroNetizen
03-12-2017, 15:20
ما تو ایران یاد گرفتیم داخلیمون رو با داخلی مقایسه کنیم.پس من هم با آرت 5 ی که داشتم مقایسه می کنم.تو آرت 5 ماهی 65 هزار میدادم مصرفم از 60 گیگ که میزد بالا همش دلهره داشتم محدود نشم که برخی مواقع میشدم.سرعتم هم خیلی کم بود اما الآن با سرویس 4 مگ می دونم تا کجا برم محدودم و سرعتم نسبت به آرت 5 خیلی بهتر شده و بیشتر از 25 هزار هم کمتر پول میدم
فقط طبق گزارش قبلی که گرفتم در ماه مهر من 50 گیگ مصرف داشتم که 45 گیگش بین الملل بوده!!!الآن با سرویس جدید که 55 تا داخلی و 55 تا خارجی هست،می تونم بین المللم رو تا مرز 55 گیگ مدیریت کنم اما داخلیه هرز میره و بلا استفاده می مونه.اینو چکار کنم؟

شما میتونی با VPN داخلی ترافیک داخلی رو هم به خارجی تبدیل کنی :n06:

black sabbath
03-12-2017, 15:23
شما میتونی با VPN داخلی ترافیک داخلی رو هم به خارجی تبدیل کنی :n06:
البته برعکس منظورته دیگه؟یعنی با V*P*N داخلی ترافیک خارجی رو به داخلی تبدیل کنم؟

ZeroNetizen
03-12-2017, 15:24
حالا میدونی که ضبط کردن صدای شخص بدون اینکه خودش اطلاع داشته باشه جرمه؟:n09: واسه همین تو سیستم گویاها اول میگن صداتون ضبط میشه
میری شکایت میکنی صدا رو رو میکنی خودتون میبرن اب خنک خوری:n08:

خب من هم اولش میگم صدای شما در این مکالمه ضبط میشود و بعد از طرف سوالم رو میپرسم :n02:
نه اونها برای ثبت صدای من از خودم مجوز کتبی گرفتن و نه من از اونها، پس این به اون در :n06:
بعدش هم اون ضبط صدا که جرم هست مربوط به اینه که مکالمه محرمانه دیگران رو به شکل شنود ضبط کنند نه اینکه من خودم طرف مکالمه هستم نتونم اون رو مستند کنم

ZeroNetizen
03-12-2017, 15:28
البته برعکس منظورته دیگه؟یعنی با V*P*N داخلی ترافیک خارجی رو به داخلی تبدیل کنم؟

نه، منظورم اینه که با V/p/N که سرورش ایرانی هست وارد سایت های خارجی بشید
اینجوری از حجم داخلی شما کم میشه ولی شما به اینترنت واقعی دسترسی دارید

2_ahmadzadeh
03-12-2017, 15:34
خب من هم اولش میگم صدای شما در این مکالمه ضبط میشود و بعد از طرف سوالم رو میپرسم :n02:
نه اونها برای ثبت صدای من از خودم مجوز کتبی گرفتن و نه من از اونها، پس این به اون در :n06:
بعدش هم اون ضبط صدا که جرم هست مربوط به اینه که مکالمه محرمانه دیگران رو به شکل شنود ضبط کنند نه اینکه من خودم طرف مکالمه هستم نتونم اون رو مستند کنم
اینکارو بکنی عالیه!!!!!:n08::n08::n08::n08:
ترکیدم از خنده:n08:

ولی بی شوخی همه رقمش جرمه.من به یه بابایی پول داده بودم رو خریت ازش رسید نگرفته بودم.یه بار باهاش قرار گذاشتم و نشستیم حرف زدیم و خودشم گفت که فلان تومن ازت پول گرفتم.منم کامل همه رو با گوشی ضبط کردم بعد از 110 پرسیدم گفت این مدرک حساب نمیشه که هیچ تازه میتونه ازتم شکایت کنه:n19:

ShadowDragon
03-12-2017, 16:18

زنگ بزن اول سوال کن بعدش بگو میخوام ضبط کنم و دوباره تاکیدی سوال کن

ZeroNetizen
03-12-2017, 16:51
اینکارو بکنی عالیه!!!!!:n08::n08::n08::n08:
ترکیدم از خنده:n08:

ولی بی شوخی همه رقمش جرمه.من به یه بابایی پول داده بودم رو خریت ازش رسید نگرفته بودم.یه بار باهاش قرار گذاشتم و نشستیم حرف زدیم و خودشم گفت که فلان تومن ازت پول گرفتم.منم کامل همه رو با گوشی ضبط کردم بعد از 110 پرسیدم گفت این مدرک حساب نمیشه که هیچ تازه میتونه ازتم شکایت کنه:n19:

مگه ندیدی خبرنگارها دوربین بر میدارن و میرن توی شرکت ها و ... هم صدای اونها رو ضبط میکنند و هم فیلم میگیرند اونهم با دوربین های مخفی شده؟
اگه بحث شکایت باشه اول باید برن سراغ اونها
چیزی که ممنوع هست استراق سمع (شنود) هست نه اینکه شما میگی

یه نمونه دیگه مثلا دوربین های مدار بسته که مردم استفاده میکنند و صدا و تصویر دیگران رو در خونه یا شرکت و ... ضبط میکنه.

زنگ بزن اول سوال کن بعدش بگو میخوام ضبط کنم و دوباره تاکیدی سوال کن

:n31::n31::n31:

ShadowDragon
03-12-2017, 16:57
مگه ندیدی خبرنگارها دوربین بر میدارن و میرن توی شرکت ها و ... هم صدای اونها رو ضبط میکنند و هم فیلم میگیرند اونهم با دوربین های مخفی شده؟
اگه بحث شکایت باشه اول باید برن سراغ اونها
چیزی که ممنوع هست استراق سمع (شنود) هست نه اینکه شما میگی

یه نمونه دیگه مثلا دوربین های مدار بسته که مردم استفاده میکنند و صدا و تصویر دیگران رو در خونه یا شرکت و ... ضبط میکنه.

فایل صوتی که بدون اطلاع ضبط بشه، ارزش قانونی نداره... مطمین باش

اما نمیدونم طرف میتونه شکایت کنه یا نه! قسمت اول رو مطمینم

ZeroNetizen
03-12-2017, 17:02
فایل صوتی که بدون اطلاع ضبط بشه، ارزش قانونی نداره... مطمین باش

اما نمیدونم طرف میتونه شکایت کنه یا نه! قسمت اول رو مطمینم

اون واسه آمریکا هست توی ایران بستگی داره که چقدر زور داشته باشید :n06:

ShadowDragon
03-12-2017, 17:23
اون واسه آمریکا هست توی ایران بستگی داره که چقدر زور داشته باشید :n06:

از نظر ارزش قانونی گفتم! حالا کاری نداره،روزه شک دار نگیر،کاریکه گفتم رو انجام بده...
دلیل امضامنم همینه! سرویس نامحدود منو وسط دوره عوض کرد.... یا اینکه سرویس صبحانه رو وسط دوره محدود کرد! در این حد بگم ،جز کثیف ترین شرکت هاست.....

android500
03-12-2017, 17:29
تعرفه های جدید صبانت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]* ترافیک مصرف منصفانه برای ترافیک داخلی یک دوم ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد.

-------------------------------------------
حالا یعنی اون 240 گیگ برای سرعت 16 مگ خارجیه یا داخلی؟؟

wire
03-12-2017, 17:52
مسخره شده قبلا شکوفه گیلاس گرفتم 48 تومن یکسال کافی بود الان هرماه حداقل باید 20 تومن بدی :n21:
حالا این قیمت نهایی نیست و *مبلغ مالیات ارزش افزوده مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور به سرویس ها اضافه خواهد شد.
و طبق نوشته سایت آسیاتک FUP های اعلام شده در صورت استفاده از ترافیک داخلی می باشد که در صورت مصرف ترافیک بین الملی نصف و در صورت مصرف ترکیبی هم مطابق همین فرمول عمل خواهد شد.

javad_0569
03-12-2017, 18:00
این تعرفه های نامحدود و جدید کجای سرویس ها قرار دارند ؟

h_gh_gamkhor
03-12-2017, 18:02
تعرفه های جدید صبانت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]* ترافیک مصرف منصفانه برای ترافیک داخلی یک دوم ترافیک بین الملل محاسبه خواهد شد.

-------------------------------------------
حالا یعنی اون 240 گیگ برای سرعت 16 مگ خارجیه یا داخلی؟؟فکر کنم حجم ها شامل هر دو رو هم میشه. شما فقط وقتی محتوای داخلی استفاده کنی از حجم، نصف کم میشه. همین.

h_gh_gamkhor
03-12-2017, 18:04
این تعرفه های نامحدود و جدید کجای سرویس ها قرار دارند ؟اسیاتک هنوز تعرفه های جدید رو اجرا نکرده. ولی برای خرید حجم اضافی طرح جدید گیگی ۲ هزار تومن اجرا شده.

esiya
03-12-2017, 19:17
این طرحا ظلمه واقعا ظلمه
فکر کنید 45هزارتومن یارانه میدن که یه فرد ایرانی ماهیانه باهاش سر کنه الان تو بخوای به شبکه جهانی وصل شی باید از شکم بزنی
الان از این خبری که چند روز پیش در مورد اینکه نصف ایرانیها با وجود توان کار کردن کار نمیکنند به کنار...
فک کنید بخوایید برای پروژه های دانشگاهی یا تحقیق در مورد کسب و کار با اینترنت زغالی که به قیمت الماس فروخته کاری کنی
یا یوتیوب بری از یه چیزی ایده بگیری

dadash42
03-12-2017, 19:26

واقعا به به :n06:
کسی میدونه تو قم میدن؟

esiya
03-12-2017, 19:29
واقعا به به :n06:
کسی میدونه تو قم میدن؟

نه فقط سمنان و گلستان

ailll
03-12-2017, 19:40
این یوز نت چجور شرکته من استان گلستان هستم خوبه ازش بگیرم؟ پینگش خوبه ؟ سرعت دانلود 16 m چنده؟

computera13
03-12-2017, 19:57
در قسمت اطلاعات خط نوشته کافو نوري ONU 14 - ZTE چه فرقی با فیبر نوری داره و غیر از مخابرات میشه از شرکت دیگه سرویس گرفت؟

esmiz
03-12-2017, 21:16
این طرح ها چیه اگه واقعا طرح خوبیه باید همون طرح های قبلی رو می ذاشتن اینا رو هم می ذاشتن کنارش تا هرکی خواست و فکر کرد اینا بهتره ازش استفاده کنه قبلا طرح های جشنواره ای بود با قیمت های خیلی خیلی مقرون به صرفه تر من الان خودم 15 ماه سرعت 16 مگ با 30 گیگ حجم اولیه گرفتم 130 تومن ساعت 4 تا 6 صبحش هم رایگان بود روزی 10 گیگ می شد دانلود کرد حجم اضافه رو هم می خریدم 80 گیگش رو هشتاد هزار تومن و بعدش هم 100 گیگش رو 100 هزار تومن خیلی هم مقرون به صرفه بود شبا هم از دانلود رایگانش استفاده می کردم الان امروز دیدم اکسترا باکس که نبود و نمی شد بسته 100 گیگ و هشتاد گیگ رو خرید طرح ها هم همه این طرح های جدید بود که اصلا به صرفه نیست ترافیک داخلی و بین الملل که از قبل هم نصف بود حالا الان باید فقط ماهیانه پول زور داد چون دیگه طرح های جشنواره ای مدت دار با قیمت پایین موجود نیست

hooman101
03-12-2017, 21:18
حجم اضافی رو فقط به مقدار 20 و 50 و 100 میشه خرید. 100 هم قیمتش شده 179000

esmiz
03-12-2017, 21:20
حجم اضافی رو فقط به مقدار 20 و 50 و 100 میشه خرید. 100 هم قیمتش شده 179000مسخره است به جای اینکه ارزون بشه الان گرون شد طرح های جشنواره ای هم برداشته شد با قیمت کم مدت زیاد

ShadowDragon
03-12-2017, 21:27
مسخره است به جای اینکه ارزون بشه الان گرون شد طرح های جشنواره ای هم برداشته شد با قیمت کم مدت زیاد

ناراحتن عزیزم!:میخوان لحضات اخر هم بتیغن ملت رو