PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [بحث و بررسی] ADSL Asiatech / شركت آسياتك

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 [132] 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150

hellbrain666
13-02-2017, 23:49
اینترنت یک :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

971971
14-02-2017, 00:32
شاهکار آسیاتک تو این یه هفته! جالبش اینه که 60-70% ترافیک آپلودم مربوطه به سرویس به اصطلاح رایگان آیو!!

بعید به نظر می رسد که این سایت اینقدر آپلود داشته باشد، پیشنهاد میکنم برنامه netlimiter را نصب کنید تا مطمئن شوید که کدام برنامه ترافیک آپلود غیرعادی دارد. به عنوان مثال برنامه بازار در موبایل یکی از دوستان به صورت غیر عادی آپلود داشت که با حذف آن مشکل حل شد.
این سایت هم مفت گران است چه برسد به اینکه چند گیگ از ترافیک را به علت آپلود مصرف کند.
الان هم تست کردم سایت را، آپلود غیر عادی ندیدم. احتمالا کامپیوترتان ویروس دارد، فکر می کنم نصب مجدد ویندوز و یک آنتی ویروس خوب مشکلتان را حل کند.

Armania97
14-02-2017, 11:41
دوستان از 195 پیگیر باشین
این آپلود برداشته خیلی به ضرر ما تموم شده
من طی این هفته 3 گیگ از ترافیکم بخاطر آپلود کم شده ... در حالیکه همش وبگردی و دانلود داشتم ... اپلود چرا داشتم الله اعلم !!!!
من شکایت تنظیم کردم
شما هم تو شکایتتون ارجاع بدین به مصوبه 237 بند 4 تا شکایتتون مستند باشه

saeed.tgold
14-02-2017, 12:01
برای تمامی مشتریان قبل از 18 بهمن باید اپلود رایگان باشه و برای جدید ها هم 25% حجم اضافه از سرویس خریداری شده لحاظ بشه.
گفتن قرارداد نداشتین بگین تبلیغاتون کلا رو اپلود رایگان بوده و الان کم فروشی میکنید و تبلغ غیرواقعی.
اگه گفتن پیگیری میکنیم و حجمتون رو اضاف میکنیم خوشحال نشید!
روی اپلود رایگان زووم کنید چون 25% حجم برای بعضی سرویس ها هیچی نمیشه

Armania97
14-02-2017, 12:54
دوستان بالاخره تکلیف این 265 گیگ عصرانه چی شد؟ نامحدود هست؟ دان کنیم؟

wire
14-02-2017, 13:13
آپلود که لحاظ بشه حجم خیلی زود میپره مال من همچنان درحال پیگیریه :n03::n34:

IVAN
14-02-2017, 13:59
بعید به نظر می رسد که این سایت اینقدر آپلود داشته باشد، پیشنهاد میکنم برنامه netlimiter را نصب کنید تا مطمئن شوید که کدام برنامه ترافیک آپلود غیرعادی دارد. به عنوان مثال برنامه بازار در موبایل یکی از دوستان به صورت غیر عادی آپلود داشت که با حذف آن مشکل حل شد.
این سایت هم مفت گران است چه برسد به اینکه چند گیگ از ترافیک را به علت آپلود مصرف کند.
الان هم تست کردم سایت را، آپلود غیر عادی ندیدم. احتمالا کامپیوترتان ویروس دارد، فکر می کنم نصب مجدد ویندوز و یک آنتی ویروس خوب مشکلتان را حل کند.

من اکثرا از نرم افزارهای پورتیبل استفاده میکنم و به همین خاطر سرویس بک گراندی نیست که از اینترنت استفاده کنه. نرم افزار مانیتورینگ هم نصب هست (روی همه دیوایس ها)
آیو تنها خوبیش این هست که بچه ها سرگرم میشن (کارتون و انیمیشن کمی تا قسمتی بد نیست). در آیو به خاطر بافرینگ کمش به صورت مداوم ریکوئست ارسال میشه. یه چند ساعتی استفاده کنین متوجه میشین

saeed.tgold
14-02-2017, 14:29
دوستان بالاخره تکلیف این 265 گیگ عصرانه چی شد؟ نامحدود هست؟ دان کنیم؟

نامحدوده

همچنین :n35:

من اکثرا از نرم افزارهای پورتیبل استفاده میکنم و به همین خاطر سرویس بک گراندی نیست که از اینترنت استفاده کنه. نرم افزار مانیتورینگ هم نصب هست (روی همه دیوایس ها)
آیو تنها خوبیش این هست که بچه ها سرگرم میشن (کارتون و انیمیشن کمی تا قسمتی بد نیست). در آیو به خاطر بافرینگ کمش به صورت مداوم ریکوئست ارسال میشه. یه چند ساعتی استفاده کنین متوجه میشین

این سرویس های بی کاربرد رو گذاشتن منجمله سایت اسیا دی ال و منتش رو گذاشتن رو سر کاربرا که ما پیشرو در خدمات دانلود و .. بودیم
و رو این حساب اپلود هم حذف شد..
تو تایم رایگان اپلود بازم پولی باشه دیگه خیلی زوره.
برای من که اصلا نمی صرفه با اینکه سرویسم 100 گیگ ترافیک داره هنوز

WhiteHat
14-02-2017, 15:40
برای تمامی مشتریان قبل از 18 بهمن باید اپلود رایگان باشه و برای جدید ها هم 25% حجم اضافه از سرویس خریداری شده لحاظ بشه.
گفتن قرارداد نداشتین بگین تبلیغاتون کلا رو اپلود رایگان بوده و الان کم فروشی میکنید و تبلغ غیرواقعی.
اگه گفتن پیگیری میکنیم و حجمتون رو اضاف میکنیم خوشحال نشید!
روی اپلود رایگان زووم کنید چون 25% حجم برای بعضی سرویس ها هیچی نمیشه

منم زیر بار 25% نرفتم و گفتم شکایت رو ادامه میدم انگار بچه میخوان خر کنند
اونایی که از 25% حمایت می کنند بعدا میفهمند که چه کلاه گشادی سرشون رفته
دقیقا حکایت آب و برق مجانیه واقعا که چطوری این مردم رو گول می زنند

Armania97
14-02-2017, 16:11
دقیقا

آره آیو در این مورد افتضاحه ... بازم فیلم نت بافرش بهتره

منم زیر بار 25% نرفتم و گفتم شکایت رو ادامه میدم انگار بچه میخوان خر کنند
اونایی که از 25% حمایت می کنند بعدا میفهمند که چه کلاه گشادی سرشون رفته
دقیقا حکایت آب و برق مجانیه واقعا که چطوری این مردم رو گول می زنند
واقعا 25% هم کلاه گشادیه
من 40% حجم مصرفیم بخاطر آپلوده .. روی آپلود رایگان پافشاری کنید

Armania97
14-02-2017, 16:24
دوستان . استفاده از فیلمیو و فیلم و نت و ... درسته که ترافیک دانلود حساب نمیشه ولی برای بافرینگ اون حجم زیادی آپلود میشه که با برداشته شدن آپلود رایگان ضرر زیادی بهمون وارد میشه
من یه تیکت تو 195 ثبت کردم ... شما هم ثبت کنید تا نتیجه بگیریم

شرکت اسیاتک درحال تبلیغ است که استفاده از سرویس های نظیر "فیلم نت" + "آیو" + "فیلیمو" + "آی سیما" و ... بدون مصرف ترافیک صورت میگیرد؛ درحالیکه شرکت فقط ترافیک دریافتی از این سرویس ها رو رایگان کرده و ترافیک ارسالی (آپلود) همچنان محسوب میشود و از حجم ترافیک مشترکین کم میشود . همانطورکه مستحضر هستید برای تماشای آنلاین ویدیو حجم بالایی برای "Buffering" آپلود میشود و در واقع هزینه برهستش که این خلاف تبلیغ آسیاتک هستش. برای رفع این شائبه باید اسیاتک ترافیک آپلود به این سرویس هارو رایگان کنه

دقت کنید این حرکتا باید جمعی باشه تا به ثمر برسیم ... همت کنید

ahmaditt
14-02-2017, 18:00
آقا این سیستم جزئیات مصرف آسیاتک چرا انقدر گنگه؟!

این مصرفه من از ساعت 12:00 دیشب تا امروز ساعت 17:30 هست.

الان اینجا حدود 60 مگابایت استفاده در زمان عادی و حدود 350 مگ در تایم رایگان هست. (یعنی از ساعت 4 به بعد که تا 8 رایگانه)

ولی الان از حجم من حدود 330 مگابایت کم شده که یعنی تایم رایگان رو هم ازم حجم کم کردن! یعنی حجم من 96 گیگ بوده (یعنی 100000 مگابایت) که شده 99666 مگ!

اینم مجموع استفاده من هست:

دوستان کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ آیا من اشتباه میکنم؟ باید 1544 زنگ بزنم؟

saeed.tgold
14-02-2017, 18:57

الان اینجا حدود 60 مگابایت استفاده در زمان عادی و حدود 350 مگ در تایم رایگان هست. (یعنی از ساعت 4 به بعد که تا 8 رایگانه)

ولی الان از حجم من حدود 330 مگابایت کم شده که یعنی تایم رایگان رو هم ازم حجم کم کردن! یعنی حجم من 96 گیگ بوده (یعنی 100000 مگابایت) که شده 99666 مگ!

این برای من هم گنگه یه بار 1 شب به بعد زد تایم رایگان 2-3 گیگ دانلود کردم بعد همش کم شد با اینکه تو پنل زد تایم رایگان و تیکت زدم گفت نه رایگان نیست اون تایم برای سرویستون :n03:

saeed.tgold
14-02-2017, 19:17
مشترکین محترم به اطلاع می رسد ، آسیاتک بعنوان بزرگترین حمایت کننده از ارتقاء ترافیک داخلی و گسترش شبکه ملی اطلاعات همواره تلاش نموده تا بهترین ارزش افزوده ها به مشترکین محترم ارائه شود ، در همین راستا استفاده از بسیاری از وب سایتهای پرمخاطب کشور همانند : فیلم نت، فیلیمو، آیو، آی سیما ، آسیا دی ال و نیز پیام رسان گپ برای کاربران بدون محاسبه هزینه ترافیک و رایگان گردیده است. لذا با توجه به استقبال روز افزون کاربران برای استفاده از ترافیک رایگان دانلود، امکان ارسال رایگان که سابق بر این در شبکه آسیاتک بدون هزینه تلقی میگردید و متاسفانه با استفاده غیر منصانه برخی کاربران ، در برخی زمان ها اختلالاتی را برای سایر کاربران فراهم آورده بود از تاریخ 18 بهمن حذف می گردد. آسیاتک همواره امید دارد تا با ارائه امکانات و ارزش افزوده های جدید ، مسیر توسعه و رشد ارتباطات الکترونیکی در کل کشور و برای همه آحاد جامعه فراهم گردد.

الان دیگه اختلالی نمی بینید دوستان!؟
سرعتاتون چطوره چه اپلود چه دانلود؟
پینگ؟
:n27: :n35:

sara_2656
14-02-2017, 21:00
مصرف عادی منم الان بیشتره قبلا 900 مگ مصرف روزانه بود (وب گردی و کانال ها اجتماعی) الان شده روزانه تقریبا 1.5 گیگ کاملا مشخصه این وضعیت به نفع اسیاتک خواهد شد به مرور

WhiteHat
14-02-2017, 21:53

والا ما هم نفهمیدیم خدا می دونه چقدر ترافیک از همه دزدیدند...
ایشالا آخر سال جمع کنیم بریم تا اینا هارتر نشدند

Hammy
14-02-2017, 22:05

,واللا به ردیف 8 ام دقت کنید! از ساعت 4 بعد الظهر تا حدود 4:30 بعدالظهر بیش از 300 مگ مصرف داشتید فکر کنم! فقط نمی دونم 4 تا هشت صبح رایگان هست یا 4 تا هشت بعدالظهر؟ اگر بعد الظهر رایگان هست (اصلا همچین سرویسی داریم؟) فکر کنم باید پیگیری کنید.

مسئله ای که هست اینه که برای هر بازه زمانی 3 ردیف وجود داره (چراش رو نمی دونم!!) به هر حال اول حتما مطمئین شید که مشکل وجود داره بعد زنگ بزنید.

mehdi_08
14-02-2017, 22:30
سلام
دوستان یه موضوعی رو الان متوجه شدم
میزان اپلود داره دو برابر محاسبه می شه!!!!!!!

sara_2656
14-02-2017, 22:33
سلام
دوستان یه موضوعی رو الان متوجه شدم
میزان اپلود داره دو برابر محاسبه می شه!!!!!!!

از کجا فهمیدی میشه توضیح بدی؟ برای من حجمش روزانه می ببینم کم اه ولی باز توضیح بده منم برم ببینم وای خدا دوبرابر !!!

mehdi_08
14-02-2017, 22:37
توی ریز مصرف در یک بازه زمانی معین دو نوع مصرف نوشته می شه یکی عادی و دیگری مصرف هوشمند!!
حالا اگر دقت کنین تمام آپلود های مصرف عادی وهوشمند با هم جمع زده شده !!!! و جز آپلود کل حساب شده
ولی برای دانلود فقط قسمت مصرف عادی، حجم مصرفی با هم جمع زده می شه وجز مصرف کل می شه

mehdi_08
14-02-2017, 22:39
باقی دوستان هم چک کنن
می خوام شکایت کنم دوباره

saeed.tgold
14-02-2017, 23:02
باقی دوستان هم چک کنن
می خوام شکایت کنم دوباره

منکه مصرف هوشمند ندارم چون مصرف هوشمند برای سایت اسیا دی ال، و بقیه سرویس های VOD هست..
ولی حتما پیگیری کنید و نتیجه رو بگید..

ضمنا برای اپلود رایگان هم 195 شکایت ثبت کنید و هم تو سایت خودشون و کوتاه نیاید با 25% حجم بیشتر.
چون بر اساس همون حجمی که اون روز دارین محاسبه میشه و یکمم اینجا گول میخورید

mehdi_08
14-02-2017, 23:12
منکه مصرف هوشمند ندارم چون مصرف هوشمند برای سایت اسیا دی ال، و بقیه سرویس های VOD هست..
ولی حتما پیگیری کنید و نتیجه رو بگید..

ضمنا برای اپلود رایگان هم 195 شکایت ثبت کنید و هم تو سایت خودشون و کوتاه نیاید با 25% حجم بیشتر.
چون بر اساس همون حجمی که اون روز دارین محاسبه میشه و یکمم اینجا گول میخورید
من از اسیا دی ال و باقی سرویس های vod استفاده نمی کنم !!!
فعال کردم ولی استفاده نمی کنم

mehdi_08
14-02-2017, 23:26
زنگ زدم پشتیبانی
اولش میخواست بپیچونه
بعد گفت نه میزان آپلود در مصرف هوشمند جمع زده می شه
بهش گفت دادا ببین خلاف حرف خودت سیستم حساب شده !!!
گفت بله ساکت شد:n34:

saeed.tgold
14-02-2017, 23:53
خدا می دونه اینا چطور حجم حساب می کنن!
الانکه اپلود پولی شد کلا سر درگم شدیم :n35::n36:

sara_2656
14-02-2017, 23:58
باید یه شکایت مجدد بکنیم این سیستم هوشنگ مزخرف اول حذف بشه حجم ها الان مشخص نیس دقیقا چطوری اه!!!!

saeed.tgold
15-02-2017, 00:56
باید یه شکایت مجدد بکنیم این سیستم هوشنگ مزخرف اول حذف بشه حجم ها الان مشخص نیس دقیقا چطوری اه!!!!

فعلا از موضوع اصلی اپلود منحرف نشیم!
دوستان نتیجه پیگیری هاشون رو بذارن

ahmaditt
15-02-2017, 01:29
,واللا به ردیف 8 ام دقت کنید! از ساعت 4 بعد الظهر تا حدود 4:30 بعدالظهر بیش از 300 مگ مصرف داشتید فکر کنم! فقط نمی دونم 4 تا هشت صبح رایگان هست یا 4 تا هشت بعدالظهر؟ اگر بعد الظهر رایگان هست (اصلا همچین سرویسی داریم؟) فکر کنم باید پیگیری کنید.

مسئله ای که هست اینه که برای هر بازه زمانی 3 ردیف وجود داره (چراش رو نمی دونم!!) به هر حال اول حتما مطمئین شید که مشکل وجود داره بعد زنگ بزنید.

سرویسی که من دارم اسمش اینه: سرويس عصرانه 96 آسياتک 128k تا16مگ 18 ماهه 1396 گيگ 96 گيگ ساعات عادي و 16 تا 20 با 1300گيگ رايگان

باید اون ساعت رایگان باشه دیگه، ولی مثل اینکه رایگان نیست!

Reza_brj
15-02-2017, 01:37
توجه توجه توجه توجه

بچه ها گروه زدم تله واسه درو هم جمع شدنمون و تصمیم گیری واسه همین کارای بی برنامه اسیا تک

به ایدی من @ REZa_Nz7 یه پی ام بدین تا لینکو بدم بهتون و یه تصمیم هماهنگ بگیریم رد مورد اتفاقات

Muhammad-ALi
15-02-2017, 02:45
توجه توجه توجه توجه

بچه ها گروه زدم تله واسه درو هم جمع شدنمون و تصمیم گیری واسه همین کارای بی برنامه اسیا تک

به ایدی من @ REZa_Nz7 یه پی ام بدین تا لینکو بدم بهتون و یه تصمیم هماهنگ بگیریم رد مورد اتفاقات
پیام دادم . . .

الان دیگه اختلالی نمی بینید دوستان!؟
سرعتاتون چطوره چه اپلود چه دانلود؟
پینگ؟
:n27: :n35:
خوب نیست، ساعات رایگان (2تا8) که قبلا حدود 600 کیلوبایت و بعضی وقتا حدود یک میگابایت در ثانیه میداد، نزدیک ده روز هستش که حدود 100 میده، زیر 120 اغلب. البته از سرورهای خوب و قوی. از سرورهای خارجی و ضعیف خیلی کم حدود 20 تا 30 تا.

کلا آسیاتک در شهر ما چند روزی هست وضعیتش بد شده، ی مدت که قطعی هم میداد!

گزارشی از اوضاع اشتراک آسیا تک من در چند روز گذشته، سرویسم 8 میگ هستش، 2 تا 8 نامحدود یا همون رایگان

نکته: مشکلات اشاره شده در ادامه در ساعات رایگان(2 تا 8) هستش که در بعضی سرویس ها فعال هستش. ساعات رایگان که جای خود دارد!!!

امروز 26 بهمن سال 1395، طی چند روز گذشته(نزدیک 10 روز) اختلالات نسبتاً شدیدی در اشتراک اینترنتم بوجود آمده(آسیاتک) که هنوز ادامه داره و رفع نشده، حتی صفحات وب هم به سختی باز میشدن.

بارها با پشتیبانی شرکت تماس گرفتم و از قضیه سر خط چک کردن گرفته تا باقی رهنمودهایی که فرمودند را پیگیری و اجرا کردم (دنبال نخود سیاه). متأسفانه نتیجه ای حاصل نشد(هر چند مطمئن بودم از این مسائل نیست). گفتگوهای فنی و مسائل زیادی رد و بدل شد که از حوصله این متن خارج است. فقط همینقدر که رهنمودهایشان سردواندنی بیش نبود (چیزهایی دیکته شده).

خلاصه بعد از پیگیریهای ممتد با پشتیبانی و داخلی 4 که ظاهراً سطح بالاتری از پشتیبانان هستند(از لحاظ دسترسی و پیگری)، قبولانده شدند که مشکل از سمت شرکت و یا مرکز شهر ماست. چون استعلام هم که گرفتند خودشان وضع مرکز ما خراب بود. امروز که با داخلی 4 تماس گرفتم گفتند مشکلتان حل شده، هر چند تغییری احساس نمی شد. فقط قطعی ممتد دیشب و قطعیهای موردی روزهای قبل ظاهراً کمتر شده بود.

دوباره با داخلی 4 تماس گرفتم گفتم مشکل حل نشده. گفت سرعت دانلودت الان چنده و . . . گفتم آقا دانلود رو ول کن، من اصلا دانلود ندارم، مسئله Packet Loss بالای شبکه است، الان Packet Loss مربوط به DNS داخلی خود شرکت حدود 20 درصد است، چه برسد به سرورهای خارجی(که نزدیک 30 درصد هم می رسید. این تازه مال زمانی بود که گفتند مشکل حل شده، قبلا بالای 50 درصد هم بود!). سوال کردم حد استاندارد تضمینی شرکت آسیاتک چقدر هستش؟ فرمودند صفر درصد. گفتم صفر که مال روی کاغذه، شما زیر 5 هم بدید ما راضی هستیم (هر چند به نظرم زیر 2 درصد اصلا قابل قبول نیست، البته این درصد در پروتکلهای مختلف شاخص های مختلفی دارد).

تصویر زیر Packet Loss رو از سرور dns خود آسیاتک و گوگل نشان میده: ستون PL. همینطور که میبینید بالای 20!!!

بالاخره مجدداً چند باره قبول کردند که مشکل از مرکز شهر هستش و فرمودند شما تماس نگیرید دیگه. مشکلتون رو بررسی کنیم و بهتون اطلاع میدیم؛ اگر چند روز دیگه هم طول کشید شما تماس نگیرید ما پیگیر مشکل هستیم و حتما بهتون اطلاع میدیم، و این شد پایان تماس. حالا منتظرم تا اطلاع بدن، در غیر این صورت موضوع رو با ثبت شکایت در سامانه 195 پیگیری می کنم.

به نظر بنده این مورد به دو دلیل عمده بوجود میاد یا مشکل فنی (مثل زیر ساخت و ادوات شبکه و . . . ) یا مشکل کم فروشی (یعنی بیشتر از ظرفیت پهنای باند مرکز اشتراک دادن).

موظف دانستم این مسئله رو مکتوب و منتشر کنم تا مشترکین دیگه مورد سوء استفاده احتمالی بعضی شرکت ها قرار نگیرند. انشاءالله مورد ما هم فنی هستش و شرکت در آینده ی نزدیک به حالت نسبتاً خوب قبل خودش برمیگرده و مشکل حل میشه.

خلاصه اینکه:
در درجه اول سرعت دانلود رو ملاک کیفیت سرویس خود قرار ندهید. شاید سرعت قابل تحمل باشه ولی اگر Packet Loss بالا باشه در مرور وب به مشکل بر می خورید. مثلاً اگر سرویس 8 میگ داشته باشید و حدود 100 کیلوبایت در ثانیه سرعت دانلودتان باشه و اعتراض کنید، نهایتاً در جواب بهتون میگن ضریب اشتراک 1 به 8 هستش و این وضعیت عادی است و موردی نداره، شما هم شاید قانع بشید و حتی تشکر هم کنید! صحبت در باب این ضریب 1 به 8 هم زیاد است بگذریم.

ملاک کیفیت سرویس خود را ابتدا معیارهایی همچون Packet Loss در شبکه بگذارید که باید نزدیک به صفر باشد. و سایر معیارهای مرتبط مثل سرعت Ping که برای سرورهای خارجی میگن باید زیر 400 باشه و حدود 150 هم میگن خوبه. خود شرکت ها هم ادعا می کنند که سعی بر صفر بودن Packet Loss است اما بیشتر از 2 درصد هم به نظر قابل قبول نیست.

Packet Loss چیست: موقع ارسال داده به مقصدی مشخص، داده ی شما به بسته های کوچتری تقسیم میشه، بسته ای که تو راه گم میشه رو، بسته ی گم شده یا Packet Loss میگن. مثلا اگر از 100 تا بسته 20 تا نرسه، 20 درصد Packet Loss داشتید.

نمونه دستوری که می توانید در Command Prompt(cmd) ویندوز یا Shell سیستم عاملهای شبه یونیکس بزنید:
ping 8.8.8.8 –n 100
با اجرای این دستور بسته ای به سایز 32 بایت به سرور DNS عمومی گوگل فرستاده میشه. البته ما در این مثال با سوئیچ –n گفتیم که این عمل 100 بار انجام بشه. بعد از اتمام عملیات نتیجه ای مشابه این خواهید داشت:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

همانطور که در نتیجه می بینید حدود 20 درصد بسته ها تو راه گم شدن! و به طور میانگین 172 میلی ثانیه طول کشیده تا بسته شما بره و برگرده.

با استفاده از نرم افزار PingPlotter هم میتونید، میزان Packet Loss اشتراک خودتون رو نسبت به سرورهای مختلف بدست بیارید (نرم افزارهای مشابه دیگه ای هم هستند). این نرم افزارها مدیریت جامع تری ارائه میدن.
لینک نرم افزار: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

----------------------
در مورد آپلود رایگان هم با همون داخلی 4 در میان گذاشتم، جواب ندن 195 شکایت میکنم.

Muhammad-ALi
15-02-2017, 03:24
یک مورد دیگه: از پشتیبانی سوال کردم که در ساعات رایگان(2 تا 8)، آپلود و دانلود جفتش رایگان هستش؟ استعلام گرفت و گفت بله جفتش رایگان هستش.
البته دیشب که تست کردم تو همون ساعات رایگان حدود 80 میگ کم کرده بود.
باز امشبم تست میگیرم نتیجه رو میگم.

971971
15-02-2017, 08:37
یک مورد دیگه: از پشتیبانی سوال کردم که در ساعات رایگان(2 تا 8)، آپلود و دانلود جفتش رایگان هستش؟ استعلام گرفت و گفت بله جفتش رایگان هستش.

برای اینکه هم سیستم آسیاتک خطا نکند هم خودتان راحتتر حسابتان را چک کنید، یک بار بعد از شروع ساعات رایگان و یک بار قبل از پایان ساعات رایگان مودمتان را خاموش و روشن کنید، در مورد سرویسهای رایگان مانند آیو هم بهتر است این کار را بکنید.

971971
15-02-2017, 09:44
3 روز پس از تماس اول دوباره تماس گرفتند و اعلام کردند که قانونا الزامی نیست و فقط برای اثبات وفاداری، 25 درصد به حجمم اضافه کرده اند.
ولی با توجه به اینکه قرارداد من قبل از 18 بهمن است باید تا پایان سرویس طبق تبلیغاتی که کرده اند آپلودم رایگان باشد و ضمنا مشخص نیست که این اضافه حجم برای حجمها و سرویسهایی که بعدا خریداری شوند هم اعمال خواهد شد یا نه، در سایت 195 درخواست تجدید نظر دادم.

hellbrain666
15-02-2017, 11:39
گزارشی از اوضاع اشتراک آسیا تک من در چند روز گذشته، سرویسم 8 میگ هستش، 2 تا 8 نامحدود یا همون رایگان

...
..
.

در مورد آپلود رایگان هم با همون داخلی 4 در میان گذاشتم، جواب ندن 195 شکایت میکنم.

سلام
شما کدوم شهر هستید؟
داخلی 4 رو چطور میشه بهشون دسترسی داشت؟
منم همین مشکل + مشکل افت SNR برام شدید شده و هر چی تماس میگیرم میگن مرکر مشکل نداره

Torch Bearer
15-02-2017, 11:56
دیروز صبح تو 195 شکایت ثبت کردم، غروب از آسیاتک زنگ زدن گفتن داریم بررسی میکنیم و بهتون خبرمیدیم.
الان دوباره همون اوپراتور تماس گرفت، گفت 25 درصد حجمتون بهتون اضافه شده. گفتم ماها با پیش فرض رایگان بودن آپلود طرحمونو خریدیم، گفت این جزو هیچ قانونی نیست و آسیاتک به عنوان یک ارزش افزوده و یک خدمت اضافه تر داشته این کارو میکرده و الان به خاطر استفاده غیر منصفانه بعضی ها تصمیم جدیدی گرفته شده که دیگه این امکان ارائه نمیشه.
گفتم خب اگر قراره از این به بعد ارائه نشه باید به کسایی که قرارداد جدید میبندن دیگه ارائه نشه و برای ماهایی که قبل از 18 بهمن قرارداد بستیم باید باشه همچنان، گفت این اصلا جزو قرارداد نیست. من هی گفتم اصلا ربطی به قرارداد نداره و مربوط میشه به تبلیغات تو سایت، اونم هی گفت هیچ قانونی نیست که آسیاتکو مجبور کنه به دادن آپلود رایگان و تو قراردادها هم همچین چیزی نیست ولی فعلا داریم یک کارهایی میکنیم و یک برنامه ریزی هایی صورت میگیره که خبرش بعدا اعلام میشه. وقتی پرسیدم چه کارهایی گفت در حال حاظر نمیتونیم اطلاعات بیشتری بدیم و بعدا اعلام میشه به طور کلی.
در آخر برای میزان آپلودی که از 18 بهمن الان رو خطم صورت گرفته گفتم و پرسید چقدره؟ گفتم نمیدونم، شما باید چک کنید! اونم گفت بذارید چک میکنم و دوباره باهاتون تماس میگیرم.

چجوری باید به 195 دوباره اعلام کرد برای آپلود رایگان؟
یک شکایت جدید ثبت کنیم؟

971971
15-02-2017, 12:17
دیروز صبح تو 195 شکایت ثبت کردم، غروب از آسیاتک زنگ زدن گفتن داریم بررسی میکنیم و بهتون خبرمیدیم.
الان دوباره همون اوپراتور تماس گرفت، گفت 25 درصد حجمتون بهتون اضافه شده. گفتم ماها با پیش فرض رایگان بودن آپلود طرحمونو خریدیم، گفت این جزو هیچ قانونی نیست و آسیاتک به عنوان یک ارزش افزوده و یک خدمت اضافه تر داشته این کارو میکرده و الان به خاطر استفاده غیر منصفانه بعضی ها تصمیم جدیدی گرفته شده که دیگه این امکان ارائه نمیشه.
گفتم خب اگر قراره از این به بعد ارائه نشه باید به کسایی که قرارداد جدید میبندن دیگه ارائه نشه و برای ماهایی که قبل از 18 بهمن قرارداد بستیم باید باشه همچنان، گفت این اصلا جزو قرارداد نیست. من هی گفتم اصلا ربطی به قرارداد نداره و مربوط میشه به تبلیغات تو سایت، اونم هی گفت هیچ قانونی نیست که آسیاتکو مجبور کنه به دادن آپلود رایگان و تو قراردادها هم همچین چیزی نیست ولی فعلا داریم یک کارهایی میکنیم و یک برنامه ریزی هایی صورت میگیره که خبرش بعدا اعلام میشه. وقتی پرسیدم چه کارهایی گفت در حال حاظر نمیتونیم اطلاعات بیشتری بدیم و بعدا اعلام میشه به طور کلی.
در آخر برای میزان آپلودی که از 18 بهمن الان رو خطم صورت گرفته گفتم و پرسید چقدره؟ گفتم نمیدونم، شما باید چک کنید! اونم گفت بذارید چک میکنم و دوباره باهاتون تماس میگیرم.

چجوری باید به 195 دوباره اعلام کرد برای آپلود رایگان؟
یک شکایت جدید ثبت کنیم؟
صبر کنید یک اس ام اس با متن زیر برسد، بعدا با شماره پیگیری وارد سایت 195 بشوید و درخواست تجدید نظر کنید:
درخواست شما نهایی شده است. درخواست تجدید نظر تا سه روز امکان پذیر می باشد. جهت اطلاع از پاسخ ارائه شده به سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مراجعه یا با شماره 195 تماس حاصل نمایید. سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

mehdi_08
15-02-2017, 15:07
سلام
از اسیاتک تماس گرفتن
درباره دوبرابر حساب کردن اپلود بهشون گفتم
گفتن بررسی می کنیم اگر ییستم اشتباه کم کرده بهتون حجم رو می گردونیم
گفتن دوباره تماس می گیریم

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

Muhammad-ALi
15-02-2017, 15:13

این بار تغییری نکرده بود، سری قبلی مطمئن نبودم. پس به نظر کم نمیشه. اگر موردی پیش آمد همینجا اعلام می کنم.

Muhammad-ALi
15-02-2017, 15:20
چند دقیقه پیش تماس گرفتن گفتند 25 درصد حجم بابت آپلود به حسابتون اضافه شد.
600 میگ اضافه کردن در حالی که باید 1 گیگ اضافه می کردند. چون سرویسم 4 گیگ هستش.
حجم الانم 2166 هستش و به نظر مبتنی بر این حجم حساب کردن که 25 درصدش میشه 541 میگ که 600 رندش کردن. 58 میگ منت گذاشتند بر سر ما ;-)
البته دوستان بنده هم دنبال آپلود رایگان بودم، ولی چون سرویس 1 ماهه دارم بیشتر از این زورم نمیرسید. سرویسم رو هم بعد از اعلام رایگان نبودن آپلود از سمت شرکت، تمدید کردم.

Muhammad-ALi
15-02-2017, 15:24
برای اینکه هم سیستم آسیاتک خطا نکند هم خودتان راحتتر حسابتان را چک کنید، یک بار بعد از شروع ساعات رایگان و یک بار قبل از پایان ساعات رایگان مودمتان را خاموش و روشن کنید، در مورد سرویسهای رایگان مانند آیو هم بهتر است این کار را بکنید.
​امتحان کردم مشکلی نداشت. آینده اگر موردی بود هم اطلاع رسانی می کنم.

Reza_brj
15-02-2017, 15:28
دوستان عزیز به 90% تون من پیغام خصوصی دادم و لین گروهی ک زدیم تو تله واسه همین اپلود و این داستانا رو دارم
لطفا سریع تر چک کنید و بیاید تو گروه
کسی هم لینک خواست یه پی ام ب ایدی تله من REZa_Nz7

Muhammad-ALi
15-02-2017, 15:34
سلام
شما کدوم شهر هستید؟
داخلی 4 رو چطور میشه بهشون دسترسی داشت؟
منم همین مشکل + مشکل افت SNR برام شدید شده و هر چی تماس میگیرم میگن مرکر مشکل نداره
سلام، 1544 که تماس گرفتید تلفن گویا میکه برای "ارائه نظرات و پیشنهادات و انتقادات عدد 4" (ی چیزی تو همین مایه ها)، 4 رو بزنید.
بله بنده مقداری صبوری کردم و هر چی گفتند انجام دادم تا بهانه ای نباشه، مرحله به مرحله مستند میکردم و الان دیگه هیچ بهانه ای براشون نماند. تا اینکه پیگری زدن برام. البته بعضی پشتیبانها که سر میدواندن، ولی دوباره تماس میگرفتم تا وصل بشم به کس دیگه. آدم خوب هم توشون هست. ولی داخلی 4 هم با سند همون Packet Loss بهشون قبولاندم که مشکل وجود داره. الان هم که تماس گرفتند بابت برگرداندن 25 درصد اضافه گفتند، مشکل دیگتون هم در حال بررسی هستش و اطلاع میدیم.

ahmaditt
15-02-2017, 15:42
بنده هم دیروز در سایت 195 در مورد آپلود رایگان و اینکه بدون اطلاع قبلی و یکطرفه آسیاتک این مورد رو حذف کرده، شکایت ثبت کردم.

امروز از پشتیبانی آسیاتک تماس گرفتن و گفت که مصوبه جلسه 237 رو مطالعه کردی و من گفتم که بله و شما نباید بدون اطلاع قبلی سرویس آپلود رایگان رو حذف میکردین و اونم گفت که ما در حال پیگیری هستیم و دوباره تماس میگیریم و خبر میدیم. گفتم باشه/

در مورد اشتباه سیستم آسیاتک در حساب کردن حجم در ساعات رایگان، چندین بار محاسبه کردم و الان مطمئنم که سهواً و یا عمداً ترافیک در ساعات رایگان هم از حجم باقی مانده ام کم میشه. (مثلاً سرویس عصرانه از ساعت 16 تا 20 ترافیک رایگان هست و نباید حساب بشه، ولی من حساب کردم در اون تایم حدود 600 مگ استفاده کرده بودم که حدود 400 مگ از حجمم کم کرده بود!)

به هر حال با توجه به گفته دوستان میخوام قبل از شروع و بعد از اتمام ساعت رایگان مودم رو ریبوت کنم که سیستمشون دچار اشتباه نشه (که البته بازم ضعف از آسیاتک هست ولی خب شاید واقعاً کار از دستشون برنمیاد). در صورتی که بازم به این نتیجه برسم که دارن حجم رو اشتباه ازم کم میکنند، فکر میکنم یک شکایت هم باید بابت این مسئله ثبت کنم.

Muhammad-ALi
15-02-2017, 15:43
دوستان عزیز به 90% تون من پیغام خصوصی دادم و لین گروهی ک زدیم تو تله واسه همین اپلود و این داستانا رو دارم
لطفا سریع تر چک کنید و بیاید تو گروه
کسی هم لینک خواست یه پی ام ب ایدی تله من REZa_Nz7
چرا نمیشه به گروه خودمون کسی رو اضافه کنیم؟

IVAN
15-02-2017, 15:44
من تست کردم. مثل اینکه مشکل حل شده. هم سرویس آیو و هم ساعات رایگان آپلود محاسبه نمیشه
ولی قبلا اینطور نبود و سیستمشون مشکل داشت. به یه مورد دیگه برخوردم. اینکه آپلود ساعات غیر رایگان بیشتر محاسبه میشه! من دیشب برای تست یه فایل 10.2 مگی آپلود کردم. و قبل و بعد آپلود، کانکشن رو قطع و وصل کرده بودم. چک کردم و حدود 11.1 مگ حجم کم کرده بود که عجیب به نظر میرسید. البته نیاز به تست بیشنر هست تا با اطمینان بگیم تو این مورد اکانتینگ مشکل داره یا خیر...

mehdi244
15-02-2017, 15:51
بعد از حذف شدن اپلود رایگان مصرف ترافیک بیش از حد بالا رفته دوبرابر شده همینجور پیش بره تخلیه میکنم

ahmaditt
15-02-2017, 17:28
خب امروز بعد از چندین بار تست و آزمون خطا، مطمئن شدم که آسیاتک اشتباه محاسبه میکنه حجم من رو و در سرویس عصرانه آسیاتک که از 16 تا 20 رایگان هست، از حجم عادی من کم میکنن.

این حجم من قبل از شروع تایم رایگان (یعنی قبل از ساعت 4 عصر):

این حجم من بعد از 1 ساعت استفاده در زمان رایگان (یعنی تا حدود ساعت 5 عصر):

این هم جزئیات مصرف من در این زمان که حدود یک ساعت هست:

در این حدود یک ساعت مجموع آپلود و دانلود من نزدیک به 810 مگابایت بوده و دقیقاً 712 مگابایت از حجم عادی من کسر شده.
در این مدت چند بار مودم رو ریبوت کردم که دیگه مشکلی هم پیش نیاد!

در این مورد با پشتیبانی آسیاتک تماس گرفتم، آقای پشتیبان به من گفت که صبر کنید چک کنم و گفت که در حال بروزرسانی هستیم (از رو کتاب جوابها اینا رو میگن) بعد از حدود 20 دقیقه معطلی پشت خط و بعدش کلی صغری کبری! ، آقا قبول کرد که این مشکل به این واضحی از طرف شرکت آسیاتک هست و گفت که براتون تیکت رسیدگی ثبت می کنم و بعد از 72 ساعت اگر هنوز مشکلی بود تماس بگیرید که دوباره چک کنیم!

بازم صبر میکنیم و امیدوارم که درست بشه، اگر نشد که بخاطر کم فروشی و گران فروشی توی روز روشن باید شکایت کنیم.

دوستان شما هم چک کنید اگر همچین مشکلاتی هست در میون بذارید.

arsinn
15-02-2017, 18:58
بنده هم دیروز در سایت 195 در مورد آپلود رایگان و اینکه بدون اطلاع قبلی و یکطرفه آسیاتک این مورد رو حذف کرده، شکایت ثبت کردم.

امروز از پشتیبانی آسیاتک تماس گرفتن و گفت که مصوبه جلسه 237 رو مطالعه کردی و من گفتم که بله و شما نباید بدون اطلاع قبلی سرویس آپلود رایگان رو حذف میکردین و اونم گفت که ما در حال پیگیری هستیم و دوباره تماس میگیریم و خبر میدیم. گفتم باشه/

در مورد اشتباه سیستم آسیاتک در حساب کردن حجم در ساعات رایگان، چندین بار محاسبه کردم و الان مطمئنم که سهواً و یا عمداً ترافیک در ساعات رایگان هم از حجم باقی مانده ام کم میشه. (مثلاً سرویس عصرانه از ساعت 16 تا 20 ترافیک رایگان هست و نباید حساب بشه، ولی من حساب کردم در اون تایم حدود 600 مگ استفاده کرده بودم که حدود 400 مگ از حجمم کم کرده بود!)

به هر حال با توجه به گفته دوستان میخوام قبل از شروع و بعد از اتمام ساعت رایگان مودم رو ریبوت کنم که سیستمشون دچار اشتباه نشه (که البته بازم ضعف از آسیاتک هست ولی خب شاید واقعاً کار از دستشون برنمیاد). در صورتی که بازم به این نتیجه برسم که دارن حجم رو اشتباه ازم کم میکنند، فکر میکنم یک شکایت هم باید بابت این مسئله ثبت کنم.
قضیه حذف آپلود رایگان و اون مصوبه چی هست اخه عدم محاسبه آپلود قانون سازمان تنظیم مقررات رادیویی بوده مانند رایگان شبانه نبوده که حالت تشویقی داشته باشه و هرگاه خواستند حذف کنند آیا قانون تغییر کرده؟ در این صورت باید همه شرکتها حذف کرده باشند

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

WhiteHat
15-02-2017, 19:40
وقتی پرسیدم چه کارهایی گفت در حال حاظر نمیتونیم اطلاعات بیشتری بدیم و بعدا اعلام میشه به طور کلی.

یعنی میخوان بساط دزدی پهن کنند و مردم رو با اون 25% خر کنند

فعلا منتظر تماس از طرف سامانه 195 هستم

saeed.tgold
15-02-2017, 20:18
* تمامی دوستان چه افرادی که شکایت کردن چه نکردن
و چه اونایی که 25% حجم بیشتر گرفتن و چه اونایی که نگرفتن

همگی با استناد به ماده 6 قرارداد اسیاتک
بند 6-2
می تونن آپلود رایگان رو پس بگیرن!

همگی قرار داد زیر رو ذخیره کنید و اسکرین شات تهیه کنید، چون بزودی ویرایش میشه و دیگه هیچی موجود نیست! :

و به استناد به این و مستندات تبلیغات اپلود رایگان که قبلا دوستان در انجمن قرار دادن پیگیری کنید
آپلودتون رایگان میشه :n01:

ضمنا بدونید این حقتون هست، و پیگیری کردن جرم نیست! پس با قدرت برید :n39:

Torch Bearer
15-02-2017, 20:41

بند 6-2

همگی قرار داد زیر رو ذخیره کنید و اسکرین شات تهیه کنید، چون بزودی ویرایش میشه و دیگه هیچی موجود نیست! :

و به استناد به این و مستندات تبلیغات اپلود رایگان که قبلا دوستان در انجمن قرار دادن پیگیری کنید

احسنت به خاطر این کشف!
منم همچنان منتظرم برا محاسبه‌ی حجم آپلود شده از 18 بهمن تا الان باهام تماس بگیرن
زنگ بزنن بهشون میگم اینو

saeed.tgold
15-02-2017, 21:07
احسنت به خاطر این کشف!
منم همچنان منتظرم برا محاسبه‌ی حجم آپلود شده از 18 بهمن تا الان باهام تماس بگیرن
زنگ بزنن بهشون میگم اینو

خواهش میکنم .
حتما بگین، منم مجدد شکایت میزنم و با ارائه این مستندات.
جواب ندادن از خود وزارت خونه باید پیگیری کنیم.
:n39:
دوستان توی این مقطع همه هماهنگ باشید، خیلی از مشترکین دیگه حتی نمی دونن آپلود رایگان برداشته شده و هزینه سربار زیادی ناآگاهانه اضافه میشه براشون.

این نکته رو هم اضافه کنم، همه حتما از لینکی که دادم فایل پی دی اف رو دانلود کنند و یا روی خود سایت اسکرین شات بگیرن که ادرس سایت مشخص باشه ، احتمالش خیلی زیاد هست به محض اینکه با استناد به این پیگیری کردیم ویرایش بشه!
و چون رمز داره از طریق وب آرشیو نمیشه بازیابیش کرد

Bensonw3x
15-02-2017, 21:19
خواهش میکنم .
حتما بگین، منم مجدد شکایت میزنم و با ارائه این مستندات.
جواب ندادن از خود وزارت خونه باید پیگیری کنیم.
:n39:
دوستان توی این مقطع همه هماهنگ باشید، خیلی از مشترکین دیگه حتی نمی دونن آپلود رایگان برداشته شده و هزینه سربار زیادی ناآگاهانه اضافه میشه براشون.

این نکته رو هم اضافه کنم، همه حتما از لینکی که دادم فایل پی دی اف رو دانلود کنند و یا روی خود سایت اسکرین شات بگیرن که ادرس سایت مشخص باشه ، احتمالش خیلی زیاد هست به محض اینکه با استناد به این پیگیری کردیم ویرایش بشه!
و چون رمز داره از طریق وب آرشیو نمیشه بازیابیش کرد

الان این مورد رو شما منظورتون بود یا ویرایش کردن ؟

متعهد می شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها را تنظیم کند.

الان ماده 6 بند 2 برا منم اینه.

saeed.tgold
15-02-2017, 21:26
الان این مورد رو شما منظورتون بود یا ویرایش کردن ؟

متعهد می شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها را تنظیم کند.

الان ماده 6 بند 2 برا منم اینه.

بله منظورم اینه که این فایل رو پیوست کنید هنگام ارسال شکایت
و ادرس لینک رو ندید چون احتمالا بزودی ویرایش کنند

saeed.tgold
15-02-2017, 21:27
دوستانی که جدید تاپیک رو میخوانند
از طریق لینک زیر بابت تبلیغات خلاف واقع و کم فروشی اسیاتک برای حذف اپلود رایگان از لینک زیر شکایت خود را ثبت کنند:

horaman
15-02-2017, 23:33
دوستان کسی این سرویس اسیا دی ال رو فعال کرده؟ دانلود رایگان از سایت اسیا دی ال من فعال کردم تو تنظیمات ولی وقتی از سایت اسیا دی ال دانلود میکنم باز از حجمم کم میکنه مشکل از چیه؟؟

mahan999
15-02-2017, 23:54

بند 6-2

البته به صراحت داخل تبصره ذکر شده :
تبصره: در خصوص قراردادهای قبلی، آسیاتک موظف به کسب رضایت مشترکین جهت اعمال تغییرات میباشد.
پس از حقتون کوتاه نیاید

IVAN
16-02-2017, 00:22
ممنون از saeed.tgold
علاوه بر بند 6-2 بند 6-6 هم مهم هست. کسایی که سرویس عصرانه قبل 18 بهمن خریداری کردن اگه شکایت کنن که دیگه دست شرکت کاملا بسته میشه و طبق صحبتی که با داخلی 4 داشتم گفتن که سیستمشون این قابلیتو نداره که آپلودو برای عده ای از کاربرا رایگان کنه و برای بعضی غیر رایگان. یا برای همه رایگان میشه یا برای هیچ کس که با توجه به قوانین خود شرکت مجبور میشه کل ترافیک آپلودو دوباره رایگان کنه :V30:

Muhammad-ALi
16-02-2017, 00:47
قابل توجه مشترکین اینترنت شرکت آسیاتک

آسیاتک "آپلود رایگان" خود را که به طور عمده، در تبلیغات خود برای جذب مشتری مورد استفاده قرار میداده است، را با اطلاع رسانی بسیار محدود (یکی دو روز قبل از اجرا و فقط در پنل مشترک که آن هم معلوم نیست مشترک چه زمانی به پنلش سر میزند) و به یکباره برداشته است. طبق بند 6-8 از قرارداد شرکت آسیاتک با مشترکین خود که به شرح ذیل می باشد، این شرکت در مورد اطلاع رسانی هم خلاف تعهدات خود عمل کرده است:

8-6) چنانچه به تشصیص آسیاتک، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تائید سازمان، حداقل 14 روز قبل از لازم الاجرا شدن نسبت به تحویل نسخه کتبی و یا الکترونیکی به مشترک اقدام نموده و مشترک در طی مدت مذکور می تواند اعتراضات خود را به صورت کتبی و یا الکترونیکی به آسیاتک اعلام نماید.

و حداقل با توجه به ماده 2-6، در قرارداد شرکت آسیاتک با مشتریان خود که به شرح ذیل است:

6-2) آسیاتک متعهد می شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها رو تنظیم کند.

مشترکین این شرکت و یا حداقل مشترکینی که با این تبلیغات مشترک این شرکت شده اند می توانند شکایت خود را به "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ارجاع دهند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] (tg://join?invite=AAAAAAqafmrhfbrzFatLcg)

saeed.tgold
16-02-2017, 00:56
ممنون از @saeed.tgold ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
علاوه بر بند 6-2 بند 6-6 هم مهم هست. کسایی که سرویس عصرانه قبل 18 بهمن خریداری کردن اگه شکایت کنن که دیگه دست شرکت کاملا بسته میشه و طبق صحبتی که با داخلی 4 داشتم گفتن که سیستمشون این قابلیتو نداره که آپلودو برای عده ای از کاربرا رایگان کنه و برای بعضی غیر رایگان. یا برای همه رایگان میشه یا برای هیچ کس که با توجه به قوانین خود شرکت مجبور میشه کل ترافیک آپلودو دوباره رایگان کنه :V30:

بله بند های دیگه هم هست:
از این عکس می تونید بعنوان استناد کامل به همه چیز استفاده کنید

WhiteHat
16-02-2017, 01:16
دم همتون گرم! دومین شکایت رو هم با خط دیگه ثبت کردم دهنشون سرویسه تازه ادعای خسارت و جریمه هم کردم
یعنی یه حساب سرانگشتی کنید ببینید چند میلیارد تو همین 10 روزه به جیب زدند تازه اطلاع رسانی درست هم که نکردند و خیلی ها هنوز تو باغ نیستند

Armania97
16-02-2017, 01:24
برا من حدود 17 گیگ زدن تو پنل ولی تماسی نگرفتن
چون میترسن تیکت رو ببندن و من تجدید نظر بزنم:n02:
به محض بسته شدن شکایت با استفاده از مستنداتی که دوستان در اختیار گذاشتن تجدید نظر میزنم
باشد که رستگار شوند:n13:

WhiteHat
16-02-2017, 01:29
به محض بسته شدن شکایت با استفاده از مستنداتی که دوستان در اختیار گذاشتن تجدید نظر میزنم

دقیقا! ببینید چقدر زرنگند که میخوان آب ها از آسیاب بیفته بلکه گندش کمتر در بیاد
برای همین من شکایت دوم رو بر اساس اون ماده زدم البته با یه خط دیگه

saeed.tgold
16-02-2017, 01:32
درود به همه دوستان.
تا می توانید اطلاع رسانی کنید چون هنوز تعدادمون کمه و می تونم تضمین بدم 90% نمی دونن.
همچنین یادتون باشه حتما از سامانه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شکایت ثبت کنید که توسط بازرسان سازمان تنظیم مقررات نیز قابل مشاهده باشد و نه داخل بخش صدای مشتریان خود اساتک.

Torch Bearer
16-02-2017, 01:40
موقع درخواست تجدید نظر میشه فایل جدید اضافه کرد؟
این عکس جدیده از قرارداد رو میخوام اضافه کنم

saeed.tgold
16-02-2017, 01:50
موقع درخواست تجدید نظر میشه فایل جدید اضافه کرد؟
این عکس جدیده از قرارداد رو میخوام اضافه کنم

بله، من توی درخواست تجدید نظر عکس قرار داد + عکس تبلیغ اپلود رایگان رو اضافه کردم

WhiteHat
16-02-2017, 02:40
از طریق 1544 داخلی 4 واحد رسیدگی به شکایات یا لینک زیر هم می شود شکایت کرد ولی تاثیر و سرعتش کمتر از 195 است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]صدای-مشتری

هرچی کلّاشه تو همون واحد 4 هستش. فقط از طریق 195 شکایت بزنید تا حساب ببرند

Armania97
16-02-2017, 02:54
هرچی کلّاشه تو همون واحد 4 هستش. فقط از طریق 195 شکایت بزنید تا حساب ببرند
همونا هستن که به درخواستای 195 رسیدگی میکننا ... ولی قبول دارم تا زور سازمان بالا سرشون نباشه اقدام جدی نمیکنن

ZeroNetizen
16-02-2017, 03:47
موارد نقض تعهدات قرار داد مشترکین توسط آسیاتک

سلام

شرکت انتقال داده های آسیاتک از تاریخ 18 بهمن 1395 اقدام به نقض تعهدات خود نسبت به مشترکین ADSLنموده است. آسیاتک در 17 بهمن و تنها یک روز قبل از عملی کردن تغییرات خود آن را از طریق پنل کاربری و اخبار سایت که ممکن است هنوز خیلی از کاربران ندیده باشند اطلاع داد. تغییر مذکور محاسبه ترافیک ارسالی کاربران است. این امر موارد متعددی از تعهدات آسیاتک مندرج در قرارداد فروش اینترنت پرسرعت این شرکت را نقض میکند.

در ماده 6 تحت عنوان تعهدات آسیاتک آمده است:

6-1 آسیاتک ارئه یک یا چند مورد خدمات یا تجهیزات را به خرید یا چند مورد دیگر مشروط نمی نماید.
لیکن آسیاتک در توجیه حذف آپلود رایگان گفته است که ارائه سرویس های رایگان دیگر از قبیل: فیلم نت، فیلیمو، آیو، آی سیما، آسیا دی ال و پیام رسان گپ، دلیل حذف این بخش از خدمات شرکت است.

6-2 آسیاتک متعهد می شود که به همان ترتیب اعلامی در تبلیغات و بازاریابی خود قراردادها را تنظیم کند.
در نقض این مورد باید گفت که علیرغم اینکه بسیاری از کاربران به خاطر تبلیغ آپلود رایگان این شرکت از طریق رسانه های مختلف جذب آن شده اند، آنها این مورد بسیار مهم را در قرارداد ذکر نکرده اند تا به ظاهر برای خود توجیه داشته باشند که این جزئی از حقوق مشتری نیست! بدیهی است که قرارداد می بایست مطابق با تبلیغات تنظیم می شد و قصور شرکت در تنظیم قرارداد موجب سلب مسئلویت آنها نیست.

6-6 آسیاتک متعهد می شود تا پایان دوره اشتراک انتخابی، تغییری در شرایط مقرر در قرارداد نخواهد داد مگر اینکه بر اساس اعلام سازمان مجبور به اعمال تغییرات باشد...
در نقض این بند واضح است که حذف آپلود رایگان سرویس ها هیچ ربطی به سازمان نداشته و آسیاتک به تصمیم خودش این کار را انجام داده است.

6-8 چنانچه به تشخیص آسیاتک، اصلاحات یا ایجاد تغییرات در متن قرارداد ضروری باشد، پس از تایید سازمان، حداقل 14 روز قبل از لازم الاجرا شدن نسبت به تحویل نسخه کتبی یا الکترونیکی به مشترک اقدام نموده و مشترک در طی مدت مذکور می تواند اعتراضات خود را به صورت کتبی و یا الکترونیکی به آسیاتک اعلام نماید.
مجددا این بند نیز نقض شده است. چرا که اولا این تغییر به تایید سازمان نرسیده و ثانیا آسیاتک به جای مهلت 14 روزه تنها یک روز قبل از اجرای تغییر اقدام به اطلاع رسانی محدود در این زمینه کرد.

تبصره: در خصوص قراردادهای قبلی، آسیاتک موظف به کسب رضایت مشترکین جهت اعمال تغییرات می باشد.
با توجه به تبصره فوق آسیاتک موظف است رضایت مشترکین پیش از 18 بهمن را که خواستار ادامه سرویس آپلود رایگان هستند جلب نماید.

لازم به ذکر است علاوه بر نقض موارد فوق از قرارداد شرکت آسیاتک با مشترکین سرویس اینرنت پر سرعت، سیستم محاسبه حجم این شرکت نیز پس از اعمال این تغییرات، یعنی از 18 بهمن دچار ایرادات متعددی شده است. از جمله اینکه آپلود در ساعت رایگان سرویس ها نیز محاسبه شده و از این عجیب تر آپلود هنگام استفاده از سرویس های رایگان فیلم نت، فیلیمو، آیو، آی سیما، آسیا دی ال و پیام رسان گپ نیز در همه ساعات روز محاسبه می شود!

لذا اینجانب خواستار آن هستم تا آسیاتک ضمن فعال سازی مجدد سیستم آپلود رایگان، حجم کم شده بابت ترافیک ارسالی که از تاریخ 18 بهمن منظور شده است را به مشترکین پس دهد.
اسناد و مدارک لازم به پیوست ارائه می شود.

با تقدیم احترام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]نقض-تعهدات.jpg ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوستان میتونن از این متن و عکس ها برای شکایت خودشون در سایت 195 استفاده کنند.
:n16:

Muhammad-ALi
16-02-2017, 04:22
دوستان میتونن از این متن و عکس ها برای شکایت خودشون در سایت 195 استفاده کنند.
واقعا دمت گرم، کارت حرف نداشت

بچه ها الان دیگه همه چی حاضره، فقط اطلاع رسانی رو به صورت جدی دنبال کنید و صد البته ثبت شکایت در سامانه 195 با مستندات جدیدی که دوستمون زحمتش رو کشیدن

Muhammad-ALi
16-02-2017, 07:17
دوستان متن شکایتی که دوست عزیزمون زحمتش رو کشیدن و موارد دیگه ای که دوستان دیگه زحمت کشیدن و جمع آوری کردن رو تحت یک فایل زیپ گردآوری کردم.

دانلود ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %D9%88_%D8%B6%D9%85%DB%8C%D9%85%D9%87_%D9%87%D8%A7 _%D8%A2%D8%B3%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DA%A9.zip.html)

mahan999
16-02-2017, 10:04
دم همه بچه های آسیاتکی گرم من خودم پارس آنلاین دارم ولی از اتحاد همه بچه های علیه شرکتها که حق خوری می کنند طرفداری می کنم
می دونستید چرا آسیاتک آپلود رو از رایگان درآورده ؟ برای اینکه دیتا سنتر داره و با پولی شدن آپلود می خواد کاربرها آپلود کمتر بکنند و این پهنای باند رو اختصاص بده به سرورهاش چون توی دیتا سنتر سرعت آپلود مهمه که اطلاعات رو در دسترس دیگران قرار میده نه سرعت دانلود . پس اصلا بحث سوء استفاده بعضی ها نیست بحث طمع خود آسیاتک هست.

misagh1372
16-02-2017, 11:27
دوستان کسی این سرویس آیو رو فعال کرده من هرچی میخوام فعال کنم ارور میده نمیشه ؟

Armania97
16-02-2017, 11:35
آیو چندان آش دهن سوزی نیست ... کلا به درد نمیخوره
ولی شما اول باید گزینه دانلود پلاس رو تو پنل 1544 فعال کنید
بعد از قسمت VOD باید شماره خودتون رو بدین تا نام کاربری و رمز براتون اس بشه
و یه نکته مهم اینکه توی پنل آیو (tv.aionet) شماره تون رو با 98 بزنید

saeed.tgold
16-02-2017, 11:47

دوستان تک تک تصاویر رو پیوست کنید.
لینک شکایت:
اونایی هم که قبلا شکایت کردن و 25% حجم گرفتن تجدید نظر بزن با ارائه مستندات جدید.
تا اپلود رایگان نشه هر روز پیگیری کنید.

اگه نتونیم جلوی اینو بگیریم به ضرر کل مردم در تمامی ای اس پی ها خواهد بود.
چون بزودی بقیه هم اپلود رایگان رو برخواهند داشت همونطور که همیشه اسیاتک پیشرو بوده و گند میزده! بقیه پشت سرش..

WhiteHat
16-02-2017, 12:30

انقدر پای شبکه های آی فیلم و جم و فیلمهای سینماییشونو اون سایتهای آشغال داخلی و گروهکهای تلگرامیشون نشینید اینا همش تله هست!
تازه یه آشی پختند برای فریبکاری که تا چند ماه دیگه در راهه. جای اون سایتهای کاذب وقت تلف کنی بشینید شب بخیر ایران رو گوش بدید
اگه راست میگند یوتیوب رو رایگان کنند چرا باهاش مشکل دارند با حافظ سعدی مولوی فردوسی...

saeed.tgold
16-02-2017, 12:40

الان که حق تک تک کاربران اسیاتک داره خورده میشه وقت تحریم همچنین سرویس های بی مصرف هست.
این فیلمارو شما از کانال های دیگه هم می تونید دریافت کنید
چرا به خودتون خیانت میکنید! اپلودتون که پولی شد و اون حجم request که برای این سایت ها میره در واقع پولیه و زیاده
گول رایگان بودن رو نخورید
فکر کنید دوستان

misagh1372
16-02-2017, 12:52
الان که حق تک تک کاربران اسیاتک داره خورده میشه وقت تحریم همچنین سرویس های بی مصرف هست.
این فیلمارو شما از کانال های دیگه هم می تونید دریافت کنید
چرا به خودتون خیانت میکنید! اپلودتون که پولی شد و اون حجم request که برای این سایت ها میره در واقع پولیه و زیاده
گول رایگان بودن رو نخورید
فکر کنید دوستان

منم میخوام امتحان کنم بببنم این اپلود در این سایت رایگان هست یا نه؟

ahmaditt
16-02-2017, 13:05
چیو دارن بروزرسانی میکنن؟!

ahmaditt
16-02-2017, 13:10
منم میخوام امتحان کنم بببنم این اپلود در این سایت رایگان هست یا نه؟

دوست من، سرویس آیو میگن که رایگان هست، ولی من تست کردم، برای من که حجم زیادی کم میکنه. البته نه برای دانلود بلکه برای آپلود (ارسال)، برای حدود 30 دقیقه که من استفاده کردم نزدیک به 200 مگابایت ارسال داشتم! که از حجمم کم شد. (هیچ سایت یا نرم افزار دیگری هم باز نبود و هیچکس هم از اینترنت استفاده نمیکرد)

971971
16-02-2017, 13:58
ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﺑﻪ ﺍﻃﻼﻉ ﻫﻤﻪ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﯽﺭﺳﺎﻧﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻣﺼﻮﺑﺎﺕ ﺷﻤﺎﺭﻩﯼ ۲۵۱ ﻭ ۲۵۳ ﮐﻤﯿﺴﯿﻮﻥ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ، ﻗﯿﻤﺖ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﺩﺭﺻﺪ ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﯾﮕﺮ، ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺣﺠﻢ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﯽ ﻭ ﺍﺭﺳﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺟﺰﯾﯿﺎﺕ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﺩﺭ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺍﺳﺖ .
ﺧﻮﺵﺑﺨﺘﺎﻧﻪ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻫﻤﯿﻦ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭘﯿﺮﻭ ﺳﯿﺎﺳﺖﻫﺎﯼ ﺗﺸﻮﯾﻘﯽ ﺷﺎﺗﻞ، ﺍﺯ ﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﻗﺒﻞ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﻪ ﺍﺭﺍﯾﻪﯼ “ ﺑﺴﺘﻪ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺍﯾﺮﺍﻥ ” ﺑﺎ ﻗﯿﻤﺖ ﺟﺬﺍﺏ ۱۰ ﻫﺰﺍﺭ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ۲۰۰ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﭘﺮﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﺑﺎ ﺗﻀﻤﯿﻦ ﺣﺪﺍﻗﻞ ۱۰۰ ﮔﯿﮕﺎﺑﺎﯾﺖ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺷﺪﻩﺍﯾﻢ ﮐﻪ ﺧﺒﺮ ﺁﻥ ﭘﯿﺶﺗﺮ ﺗﻘﺪﯾﻢ ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﯿﻮﻩﯼ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪﯼ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏِ ﯾﺎﺩﺷﺪﻩ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﺍﺳﻔﻨﺪﻣﺎﻩ ﺻﻮﺭﺕ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ .
ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﭘﺮﺳﺶ ﯾﺎ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ، ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩﯼ ﭘﺎﺳﺦ ﮔﻮﯾﯽ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ
ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺷﺎﺗﻞ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مصوبات-جديد-سازمان-تنظيم-مقررات-در-محا/

ZeroNetizen
16-02-2017, 15:56
ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﺑﻪ ﺍﻃﻼﻉ ﻫﻤﻪ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻣﯽﺭﺳﺎﻧﯿﻢ ﮐﻪ ﺑﺮ ﺍﺳﺎﺱ ﻣﺼﻮﺑﺎﺕ ﺷﻤﺎﺭﻩﯼ ۲۵۱ ﻭ ۲۵۳ ﮐﻤﯿﺴﯿﻮﻥ ﺗﻨﻈﯿﻢ ﻣﻘﺮﺭﺍﺕ ﺍﺭﺗﺒﺎﻃﺎﺕ، ﻗﯿﻤﺖ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺩﺍﺧﻠﯽ ﭘﻨﺠﺎﻩ ﺩﺭﺻﺪ ﮐﺎﻫﺶ ﯾﺎﻓﺘﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﺍﺯ ﺳﻮﯼ ﺩﯾﮕﺮ، ﻣﺠﻤﻮﻉ ﺣﺠﻢ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺩﺭﯾﺎﻓﺘﯽ ﻭ ﺍﺭﺳﺎﻟﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪ ﻣﯽﺷﻮﺩ ﮐﻪ ﺟﺰﯾﯿﺎﺕ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﺩﺭ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﺩﺭ ﺩﺳﺘﺮﺱ ﺍﺳﺖ .
ﺧﻮﺵﺑﺨﺘﺎﻧﻪ ﻣﺒﺘﻨﯽ ﺑﺮ ﻫﻤﯿﻦ ﻣﺼﻮﺑﻪ ﻭ ﺍﻟﺒﺘﻪ ﭘﯿﺮﻭ ﺳﯿﺎﺳﺖﻫﺎﯼ ﺗﺸﻮﯾﻘﯽ ﺷﺎﺗﻞ، ﺍﺯ ﺭﻭﺯﻫﺎﯼ ﻗﺒﻞ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﻪ ﺍﺭﺍﯾﻪﯼ “ ﺑﺴﺘﻪ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺍﯾﺮﺍﻥ ” ﺑﺎ ﻗﯿﻤﺖ ﺟﺬﺍﺏ ۱۰ ﻫﺰﺍﺭ ﺗﻮﻣﺎﻥ ﺑﺮﺍﯼ ۲۰۰ ﻭﺏ ﺳﺎﯾﺖ ﭘﺮﺑﺎﺯﺩﯾﺪ ﺑﺎ ﺗﻀﻤﯿﻦ ﺣﺪﺍﻗﻞ ۱۰۰ ﮔﯿﮕﺎﺑﺎﯾﺖ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏ ﺷﺪﻩﺍﯾﻢ ﮐﻪ ﺧﺒﺮ ﺁﻥ ﭘﯿﺶﺗﺮ ﺗﻘﺪﯾﻢ ﮔﺮﺩﯾﺪﻩ ﺍﺳﺖ . ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺷﯿﻮﻩﯼ ﻣﺤﺎﺳﺒﻪﯼ ﺗﺮﺍﻓﯿﮏِ ﯾﺎﺩﺷﺪﻩ ﻧﯿﺰ ﺍﺯ ﺍﺑﺘﺪﺍﯼ ﺍﺳﻔﻨﺪﻣﺎﻩ ﺻﻮﺭﺕ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﮔﺮﻓﺖ .
ﺩﺭ ﺻﻮﺭﺕ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻫﺮ ﮔﻮﻧﻪ ﭘﺮﺳﺶ ﯾﺎ ﻧﯿﺎﺯ ﺑﻪ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﯾﯽ، ﺻﻤﯿﻤﺎﻧﻪ ﺁﻣﺎﺩﻩﯼ ﭘﺎﺳﺦ ﮔﻮﯾﯽ ﺷﻤﺎ ﻋﺰﯾﺰﺍﻥ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ
ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺷﺎﺗﻞ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]مصوبات-جديد-سازمان-تنظيم-مقررات-در-محا/

آیا این مصوبه عطف به ماسبق می شود یا نه؟
حتی اگر مصوبه ای هم باشه احتمالا برای بعد از این هست نه قراردادهای قدیمی...

ho3in2012
16-02-2017, 16:56
دوستان یه سوال داشتم:
الان اگه تو تایم رایگان، دانلود کنم
میزان ترافیک آپلود از ترافیکم کسر میشه؟

ZeroNetizen
16-02-2017, 17:13
دوستان یه سوال داشتم:

بله برای بعضی ها اینطور هست...
حتی ترافیک آپلود از سایت های رایگان asiadl و آیو و ... هم محاسبه میشه!

saeed.tgold
16-02-2017, 17:50
ﮐﺎﺭﺑﺮﺍﻥ ﻋﺰﯾﺰ
ﺑﺎ ﺳﭙﺎﺱ
ﺍﻣﻮﺭ ﻣﺸﺘﺮﯾﺎﻥ ﺷﺎﺗﻞ

من تو چند پست قبلی گفتم آسیاتک میره جلو یه کاری میکنه بقیه پشت سرش!
پس پیگیری هایی که برای اسیاتک ادامه میدیم تا اخر که به نتیجه مدنظر میرسه باید باشه

ghnjfg
16-02-2017, 17:54
برای سرویس عصرانه اگه واقعا از ساعت 4 تا 8 نامحدود باشه خیلی خوبه ولی من میترسم دانلود کنم:n29:

android500
16-02-2017, 18:02
برای سرویس عصرانه اگه واقعا از ساعت 4 تا 8 نامحدود باشه خیلی خوبه ولی من میترسم دانلود کنم:n29:
همین چند پست قبل یکی از دوستان نشون داد که تو این ساعات با اینکه مودمو خاموش روشن کرده ولی بازم ازش حجم رفته :n15:

ghnjfg
16-02-2017, 18:14
همین چند پست قبل یکی از دوستان نشون داد که تو این ساعات با اینکه مودمو خاموش روشن کرده ولی بازم ازش حجم رفته :n15:

پس الان که برای من چیزی کم نمیشه یعنی نامحدوده؟

مگه مجبوری پست ارسال کنی:n21:

IVAN
16-02-2017, 19:11
دوستان یه سوال داشتم:

فکر کنم اونایی که شکایت ثبت کرده بودنو حساب نمیکنه. برای من که اینطور بود
تبصره در آسیاتک: اگه به مشکل عجیبی برخوردین سریعا تو 195 شکایت ثبت کنین درست میشه :biggrin:

Reza_brj
16-02-2017, 20:24
دوستان عزیز بازم تاکید میکنم ک پیگیر باشید

ما گروه زدیم تو تله کلی هم فعالن بچه ها یه پک کاملا حرفه ای و خوب + متن شکایت تنظیم کردیم ک همگی بچه ها دارن استفاده میکنن از این مرجع کامل شما هم بیاید به جمع ما تا بنویم ایشالا یه کار خوبی رو به سرانجام برسونیم

آپلود دادنی نیس بلکه گرفتنی است ما میتوانیم

saeed.tgold
16-02-2017, 20:42

ما گروه زدیم تو تله کلی هم فعالن بچه ها یه پک کاملا حرفه ای و خوب + متن شکایت تنظیم کردیم ک همگی بچه ها دارن استفاده میکنن از این مرجع کامل شما هم بیاید به جمع ما تا بنویم ایشالا یه کار خوبی رو به سرانجام برسونیم

دوستانی که میخوان سرویس اپلودشون رایگان بشه و درنتیجه حدود 50% حجمشون صرفه جویی بشه لطفا به ایشون پیام خصوصی بدن و لینک گروه رو بگیرن

و لطفا تا این قدم به نتیجه نرسیده موضوع تاپیک به سایر جزئیات معطوف نشه.

Muhammad-ALi
17-02-2017, 02:11
قابل توجه مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک

با سلام
شرکت انتقال داده های آسیاتک در تاریخ 18 بهمن 1395 اقدام به تغییری نمود که به موجب آن برخی از تعهدات این شرکت نسبت به مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL نقض گردید.
این شرکت در رابطه با این موضوع، 17 بهمن 1395 و تنها یک روز قبل از اجرایی شدن، از طریق پنل کاربری و اخبار وب سایت شرکت، اطلاع رسانی محدودی به عمل آورد، که ممکن است درصد قابل توجهی از مشترکین هنوز مطلع نشده باشند.
تغییر مذکور محاسبه ترافیک ارسالی کاربران (آپلود) است. این امر موارد متعددی از تعهدات این شرکت را که مندرج در قرارداد فروش اینترنت پرسرعت ADSL است را نقض میکند.
توضیحات مکفی و همچنین اسناد مربوطه را می توانید از لینک زیر دریافت نمایید:
goo.gl/HhYUPC
از شما خواهشمندیم در این خصوص، ضمن ثبت شکایت خود در (complaint.cra.ir) "سامانه پاسخگويي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات" به آدرس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اطلاع رسانی مناسب را به عمل آورید.

با تقدیم احترام
جمعی از مشترکین اینترنت پرسرعت ADSL شرکت انتقال داده های آسیاتک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] goo.gl/uvYM5Y)
goo.gl/uvYM5Y

saeed.tgold
17-02-2017, 13:25

دوستانی که مایلند حق خودشون و تمام هم وطنان رو از این شرکت بگیرند لطفا به گروه بپیوندن.
ضمنا در جریانید که اسیاتک جلو رفت و پشت سرش الان شاتل و فن آوا اپلود ها رو حذف کردن.
هشداری که از خیلی وقت پیش توی این انجمن گفتیم اگه جلوشون واینایستیم به ضرر همه تمام میشه.
بزودی مخابرات همه جا رو فیبر میکشه و همه مجبورن از مخابرات سرویس بگیرن و این شرکت ها دیگه نمی تون اینترنت بدن یکی از دلایل شاید این باشه که الان به اندازه کافی سود کنن.

mehdi_08
17-02-2017, 14:07
سلام
هنوزم میزان آپلود رو داره 2 برابر حساب م یکنه سیستم !!!!
2 روز هم از پیگیری شون می گذره:n35:

mehdi_08
17-02-2017, 17:31
دقت کنید
در ستون قرمز رنگ برای هر اتصال سه تا رکورد ثبت می کنه که دوتاش عدد داره
یکی مصرف عادی و دیگری هوشمنده
مصرف هوشمند آپلود کل چه در ساعت رایگان و غیر رایگانه و مصرف عادی فقط شامل آپلود در ساعات غیر رایگان
همون طور که می بینین سیستم داره عملا دوبار مصرف رو با هم جمع می زنه !!!!!:n29:

Armin.Computer
17-02-2017, 17:34
سلام
مگه قرار نبود قیمت ترافیک داخلی کم بشه
شد؟!

ZeroNetizen
17-02-2017, 18:03
کمپین اعتراض کاربران به حذف ترافیک رایگان آپلود از سوی سرویس دهندگان اینترنت آسیاتک، شاتل و غیره

حتما مطالعه کنید :n16:

misagh1372
17-02-2017, 19:28
همین طور که میبیند در ساعت رایگان اپلود رایگان هست

wire
17-02-2017, 19:47
اصلا این چه پنل مزخرفیه ریز مصرف رو خیلی پیچیده تحویل کاربر میده

saeed.tgold
18-02-2017, 00:32
دقت کنید
در ستون قرمز رنگ برای هر اتصال سه تا رکورد ثبت می کنه که دوتاش عدد داره
یکی مصرف عادی و دیگری هوشمنده
مصرف هوشمند آپلود کل چه در ساعت رایگان و غیر رایگانه و مصرف عادی فقط شامل آپلود در ساعات غیر رایگان
همون طور که می بینین سیستم داره عملا دوبار مصرف رو با هم جمع می زنه !!!!!:n29:

اینو هم تو گروه تلگرام بذارین دوستان موقع شکایت پیوست کنن

WhiteHat
18-02-2017, 00:35
وقتی تو یه گروه خودی کوچیک نشه اتحاد داشت و سانسور باشه دیگه چه انتظاری از بقیه هست
متاسفانه الان همه دارند نون رو به نرخ روز می خورند و شدند مومن، با این وضع نه تنها امیدی نیست بلکه باید منتظر گرونی های نه چندان دور هم باشید
اینا تازه اولشه پس فردا که ترافیک خارجی 10 برابر شد این پست سندی میشه برای اون موقع البته اگه بمونه، بازم وقتتونو با سایتهای داخلی تلف کنید...

mahan999
18-02-2017, 00:57
سلام
مگه قرار نبود قیمت ترافیک داخلی کم بشه
شد؟!

سلام مصوبه 251 در این مورد هست منتها هنوز رو سایت رگولاتوری نیومده.
اصلا ترافیک داخلی چیزی نداره که بخواد ارزون بشه یه پول برق و هزینه نگهداری و اجاره تجهیزاته شاید گیگی 50 تومن هم براشون نیافته
اگر شما اجازه بدید و حوصله من رو یاری کنه یک تاپیک در مورد گران فروشی اینترنت توسط زیرساخت به FCP ها و گرانفروشی ثانویه توسط FCP ها به کابران نهایی با مستندات واقعی بزنم.
فکر کنم کاربرها همه یعنی حداقل 10000 نفری باید جمع بشن جلوی تعزیرات مشکل رو ریشه ای حل کننده.
همینجوری به شما میگم هزینه خرید هر گیگ برای شرکتها در بدترین حالت 250 تومان هست .

arsinn
18-02-2017, 00:59
من تو چند پست قبلی گفتم آسیاتک میره جلو یه کاری میکنه بقیه پشت سرش!
پس پیگیری هایی که برای اسیاتک ادامه میدیم تا اخر که به نتیجه مدنظر میرسه باید باشه
محاسبه آپلود بصورت رایگان یکی دو سال هست که بر اساس مصوبه سازمان به شرکتها ابلاغ شده و اجرا میشه پیش از اون از زمان راه اندازی adsl در ایران همیشه پولی بود اکنون هم فقط به شرطی این شرکتها میتونن دوباره آپلود رو محاسبه کنند که مصوبه جدیدی ابلاغ شده باشه یعنی چیز اختیاری نبوده که بگن چون ما فلان سرویس رو دادیم بجاش میخوایم آپلود رو پولی کنیم و اگر هم سازمان مقررات دوباره آپلود رو پولی کرده باشه شکایت ما هیچ تاثیری نخواهد داشت چون شرکت کار غیر قانونی نکرده ولی چیزی که هست شاتل اون صفحه ای که لینک داده و بهش استناد کرده بخش اولش راجع به کاهش 50 درصدی نرخ ترافیک داخلی در اون لینک سازمان مقررات آمده اما چیزی از پولی شدن آپلود در اونجا من هرچه گشتم ندیدم. تو خود سایت سازمان چیزی ندیدم. حال باید اول دید آیا سازمان مصوبه پولی شدن آپلود رو داده یانه اگر نداده و این دو شرکت سرخود انجام دان بله قابل پیگیری و شکایت هست اگرهم داده که هیچی بزودی بقیه شرکتها هم محاسبه خواهد کرد و دست ماهم بجایی بند نخواهد بود اینها خودشون میبرند خودشون میدوزند.

sara_2656
18-02-2017, 01:21
یه توضیح من بدم در مورد پنل شون البته من تماس گرفتم اینطوری گفتن بهم و به نظرم درست اومد باز توضیح می دم شما هم ببینید درسته یا نه طبق عگس ریز مصرف یکی از دوستان
دو قسمت وجود داره یکی مصرف عادی یکی هم مصرف هوشمند مصرف عادی برای استفاده خودتون هست و دومی یعنی مصرف هوشمند هم برای سایت هایی هست مثل اسیادل و سرویس های جدید که مثلا قرار دادن در مصرف عادی اگر دقت کنید یه قسمت برای مصرف اپلود قرار داره و یه قسمت برای دانلود جمع این دو تا میشه مصرف کل شما در اون تایم مشخص و یه قسمت دیگه هم هست که جدا گونه تایم رایگان کنارش قرار دادن توی اون ساعات رایگان حجم کل باید روی اونجا قرار بگیره و قاعدتا در قسمت حجم مصرفی در ساعت های رایگان صفر زده بشه اگر در ساعات رایگان حجم در کادر حجم مصرفی حجمی زده شد می تونید شکایت کنید ازشون
در مورد مصرف هوشمند هم اپلو و دانلود مصرف شده نمایش داده میشه ((کنتور این قسمت نمی تونه اطلاعات رو تفکیک کنه برای همین اعداد دانلود و اپلود معمولا شبیه مصرف عادی زده میشه ))اما در حجم مصرف کاربر صفر زده میشه عملا همیشه دو بار حجم ها نمایش داده میشه بنابراین چیزی از کاربر کم نمیشه ... در مجموع باید قسمت هوشمند رو حذف کنن دلیل اینکه این قسمت رو گذشتن چیه نمی دونم ولی برای همه گیج کننده س
در مجموع اگر اپلود های ساعات عادی همین کاربر رو جمع کنیم دقیقا می ببینیم سیستم حجم اضافه ثبت نکرده برای کاربر

mehdi_08
18-02-2017, 01:52
یه توضیح من بدم در مورد پنل شون البته من تماس گرفتم اینطوری گفتن بهم و به نظرم درست اومد باز توضیح می دم شما هم ببینید درسته یا نه طبق عگس ریز مصرف یکی از دوستان
دو قسمت وجود داره یکی مصرف عادی یکی هم مصرف هوشمند مصرف عادی برای استفاده خودتون هست و دومی یعنی مصرف هوشمند هم برای سایت هایی هست مثل اسیادل و سرویس های جدید که مثلا قرار دادن در مصرف عادی اگر دقت کنید یه قسمت برای مصرف اپلود قرار داره و یه قسمت برای دانلود جمع این دو تا میشه مصرف کل شما در اون تایم مشخص و یه قسمت دیگه هم هست که جدا گونه تایم رایگان کنارش قرار دادن توی اون ساعات رایگان حجم کل باید روی اونجا قرار بگیره و قاعدتا در قسمت حجم مصرفی در ساعت های رایگان صفر زده بشه اگر در ساعات رایگان حجم در کادر حجم مصرفی حجمی زده شد می تونید شکایت کنید ازشون
در مورد مصرف هوشمند هم اپلو و دانلود مصرف شده نمایش داده میشه ((کنتور این قسمت نمی تونه اطلاعات رو تفکیک کنه برای همین اعداد دانلود و اپلود معمولا شبیه مصرف عادی زده میشه ))اما در حجم مصرف کاربر صفر زده میشه عملا همیشه دو بار حجم ها نمایش داده میشه بنابراین چیزی از کاربر کم نمیشه ... در مجموع باید قسمت هوشمند رو حذف کنن دلیل اینکه این قسمت رو گذشتن چیه نمی دونم ولی برای همه گیج کننده س
در مجموع اگر اپلود های ساعات عادی همین کاربر رو جمع کنیم دقیقا می ببینیم سیستم حجم اضافه ثبت نکرده برای کاربر
سلام
ببینیند یه مصرف هوشمند که نوشته و اعدادش از دوتا رکورد بقلیش بیشتره اون کل حجم آپلود و دانلود در ساعات پولی و رایگانه
رکورد بعدیش می شه حجم در تایم رایگان و یا استفاده از سایت های رایگان
رکورد بعدی می شه مصرف عادی در تایم غیر رایگان که از تفریق دو تا رکورد قبلی بدست میاد

برای این ریز مصرف مجموع آپلود های ساعات عادی می شه
1119.652 =443.362+656.462+19.828

حالا سیستم چقدر آپلود حساب کرده؟
2276.122

اختلاف بیشتر حساب کردنش می شه
1156.47 مگابایت !!!!

این بند حرف شما
((عملا همیشه دو بار حجم ها نمایش داده میشه بنابراین چیزی از کاربر کم نمیشه)) الان دقیقا داره برعکس اتفاق میوفته آپلود داره دوبرا با هم جمع زده می شه

mehdi_08
18-02-2017, 01:56
ببینید دوستان
پنل آسیا تک بر مبنای آپلود رایگان ساخته شده بوده ، و همون طور که در پنل میبینید فقط یه قسمت به عنوان حجم مصرفی داشته ،حجم مصرفی از نظر سیستم یعنی فقط دانلود
الان که آپلود پولی شده سیستم داره تمام رکود هایی که توی قسمت آپلود میاد رو جمع می زنه
در حالی که باید یه قسمت جدید اضافه بشه به اسم آپلود مصرفی تا آپلود رو جدا گانه حساب کنه

- - - Updated - - -

لطفا یکی از دوستان که در پنلش 3 تا رکورد برای هر بازه زمانی ثبت می شه یه اسکرین شات بذاره ببینم آپلود اونا چطوری محاسبه می شه

ahmaditt
18-02-2017, 02:03

جالب اینجاست که در ساعات رایگان در این جدول، حجم مصرفی من رو صفر میزنه، ولی از مجموع حجم مانده ای که دارم کم میشه!!

sara_2656
18-02-2017, 02:24
من الانن باز تماس گرفتم ویک پرفایل باز در خواست دادم و گفتم حجم فعلی من طبق خود حجم کلی که در سایت زده به این صورته 207720.80MB گفتن فردا همین موقع چک کنید اگر حجم دو برابر افتاد تماس بگیرید ما حتما بررسی می کنیم و گفتن سیستم مشکلی نداره حالا من حجم دقیق کل خودم رو نوشتم و مصرف عادی روزانه می ذارم مصرف بشه فردا شب باز همین ساعت حجم مصرفی می ذارم شما هم مودم تون یه روز همین کار رو بکنید یه بار خاموش کنید بعد روشن که کنتور اونا صفر شه فردا شب حجم الان رو از حجم دیشب کم کنید و با لیست خود اسیاتک چک کنید واضح و روشن اگر اون قسمت هوشمند اضافه بشه بهم ول کن شون نحواهم بود

mehdi_08
18-02-2017, 02:51
این چه سیستمیه آسیاتک داره
مودم رو خاموش روشن کردم حالا از 25 بهمن به عقب هیچ چیزی رو نشون نمیده !!!
الان دوباره چک کردم دیدم سیستم حجم مصرفی رو فقط از حجم کل کم می کنه ! یعنی با اون مجموع آپلود و دانلودی که اون بالا نوشته کاری نداره
مثله این که آپلود رو درست کم می کنه ولی چون گنگ و نا مفهومه سیستم ادم گیج می شه من دچار اشتباه شدم

سیستمشون میاد آپلود رو به حجم مصرفی اضافه می کنه
یعنی عددی که به عنوان حجم مصرفی نوشته شامل آپلود و دانلود در ساعات عادیه

منتها نمی دونم چرا میاد آپلود رو دقیقا با عدد منفی در قسمت تایم رایگان حساب می کنه !!!!!!!

hellbrain666
18-02-2017, 03:18
این چه سیستمیه آسیاتک داره
مودم رو خاموش روشن کردم حالا از 25 بهمن به عقب هیچ چیزی رو نشون نمیده !!!
الان دوباره چک کردم دیدم سیستم حجم مصرفی رو فقط از حجم کل کم می کنه ! یعنی با اون مجموع آپلود و دانلودی که اون بالا نوشته کاری نداره
مثله این که آپلود رو درست کم می کنه ولی چون گنگ و نا مفهومه سیستم ادم گیج می شه من دچار اشتباه شدم

سیستمشون میاد آپلود رو به حجم مصرفی اضافه می کنه
یعنی عددی که به عنوان حجم مصرفی نوشته شامل آپلود و دانلود در ساعات عادیه

منتها نمی دونم چرا میاد آپلود رو دقیقا با عدد منفی در قسمت تایم رایگان حساب می کنه !!!!!!!

من کلا از این ریز مصرف سر در نیاوردم
الان شما توی یک ردیف مصرف هوشمند بررسی کن میزان حجم مصرفی برابره با میزان دریافتی
ولی توی مصرف عادی اینطور نیست:n13:

sara_2656
18-02-2017, 04:40
دوستان من یه سری تست انجام دادم ببیننم دقیقا مشکل از چیه اومدم اولش مودم رو خاموش کردم بعد چند دقیقه روشن کردم بعد وارد سایت شون شدم حتما باید از نو لاگین کنید تا حجم کلی تون رو نشون بده حجم اصلی خودم رو یه بار از سایت اسیاتک نوشتم یه بار هم از تلفن گویا برای اطمینان و مطمن شدم بعد اودم یه 70 مگی توی یه سایتی اپلود کردم بعدش مودم رو خاموش کردم حجم قبلی من 207682.26MB بودش بعد روشن شدن به سایت اسیاتک دوباره لاگین شدم و حجم فعلی من 207609.57MB شد 72.69MB از من کسر کرده از حجم کل من حالا به این عگس دقت کنید از پنل اسیاتک گرفتم خودتون نظر بدید مشکل متاسفانه حجم بری نیس
همونطور که می ببینید سیستم پنل اپلود و دانلود تو پنل سایت مشکل داره ولی سیستم محاسبه اسیاتک طبق اپلود که داشتم با حجم درست حجم کسر کرده دوستان دیگه هم جتما همین کار رو بکنن تا مطمن بشن از طریق کامپیوتر یه فایل رو اپلود کنن به پنل سایت دقت نکنید چون واقعا گمراه کننده اس متاسفم برای این شزکت که سعی نمی کنه ایراد سایت خودش رو رفع کنه همه چی گویا باشه
مورد اخر توی سایت به حجم اپلود و دانلود کلی که تاریخ زده دقت نکنید چون کل لیست رو جمع زده گفتم برای اطمینان یه فایل اپلود کنید خودتون حتما قبل و بعد اپلود مودم رو ریست کنید و حجم کلی تون رو ببینید دقیق مشخصه سیستم شون کلا گنگ اه
یه مورد دیگه مودم های جدید امکان نمایش مصرف اپلود و دانلود خودشون هستن مودم من این مورد رو داره Traffic Manager از این قسمت مودم هم می تونید کل ترافیک تون رو زیر نظر داشته باشید برای من مشکلی نبود و خیالم راحت شد

امشب اعصابم رو واقعا خورد کرد این اینترنت واقعا منم شک کردم نکنه حرف ها درست باشه و اسیاتک گند بزرگی زده باشه به کل کاربرا ولی وقتی تست کردم خودم مطمن شدم که حجم اپلود درسته دو برابر نمی دازه
در مورد اینکه ساعت رایگان کنتور می ندازه من عملا نمی تونم نظری بدم چون ساعات شبانه رایکان سرویسی که خریدم نداره این مورد رو باید دوستانی که می گن همین موارد من رو در ساعات رایگان امتحان کنن اصلا به پنل نباید دقت کنید اعداد محاسبه شده کلی که در بالا لیست می زنه کاملا نمی دونم چطوری محاسبه می زنه تنها راه همین هست حجم کلی خودتون رو با حجم بعدی که بدست می ارید کسر کنید و مطمن شیذ شب همگی بخیر

sara_2656
18-02-2017, 04:47
من این مورد رو جویا شدم پشتیان گفت وقتی منفی می زنه یعنی ساعت رایگان تون هست و وقت منفی نیس یعنی محاسبه میکنه در مجموع برای منی که کلا شبانه رایگان نخریدم منفی می زنه حالا داستان چطوری اه نمی دونم

mahan999
18-02-2017, 10:03
من این مورد رو جویا شدم پشتیان گفت وقتی منفی می زنه یعنی ساعت رایگان تون هست و وقت منفی نیس یعنی محاسبه میکنه در مجموع برای منی که کلا شبانه رایگان نخریدم منفی می زنه حالا داستان چطوری اه نمی دونم

اینها نتونستند ترافیک آپلود رو رایگان کنند یک منفی میگذارند پست عدد که با ترافیک غیر رایگان جمع بشه که میشه صفر برای همین از حجم کلی شما چیزی کم نمیکنه یعنی برنامه نویس فوق هوشمند بوده طرف

hellbrain666
18-02-2017, 12:49
کسی سرویس عصرانه داره؟
سرعت و پینگ تو ساعات رایگان (16-20) چقدر افت میکنه؟

IVAN
18-02-2017, 14:16
...

تو ستون تایم رایگان؛ وقتی منفی بخوره یعنی از حجمتون کم میشه

misagh1372
18-02-2017, 14:58
کسی سرویس عصرانه داره؟
سرعت و پینگ تو ساعات رایگان (16-20) چقدر افت میکنه؟

من دارم همه چی عادی هست افتی نداره

post98
18-02-2017, 16:30
سلام

دوستان من امروز سرویس اینترنت آسیاتک ثبت نام کردم تو بخش ورود کاربران این پیام رو نوشته :

بوخت اسپلیتر رانژه کشی تکراری است

این چه معنی رو میده ، از پشتیبانی هم پرسیدم زیاد سردرنیاورد:n13::n13::n13:

senator2011
18-02-2017, 16:31
این روزا بهترین روزای اسیاتک هستش با یه پینگ با ثبات یعنی تو هر ساعتی اینترنت با کیفیت دارید:n01:

misagh1372
18-02-2017, 18:45
این روزا بهترین روزای اسیاتک هستش با یه پینگ با ثبات یعنی تو هر ساعتی اینترنت با کیفیت دارید:n01:

اره والا از وقتی اپلود رو برداشته همه چی خوب شده [emoji16]
ولی گیگا زود میپره

امیرچهکندی
18-02-2017, 19:54
سلام دوستان دلایل تایم اوت چیه؟به نویز خط بستگی داره؟چند وقتیه خیلی خرابه.آسیاتک دارم 16 مگ
در ضمن داخل پنل کاربریم که میرم نمیتونم کیفیت خط رو ببینم نوشته ارتباط شما قطع میباشد در صورتی که من اینترنت دارم و استفاده میکنم
ممنون اگه کسی میدونه کمک کنه

hellbrain666
18-02-2017, 20:24
سلام دوستان دلایل تایم اوت چیه؟به نویز خط بستگی داره؟چند وقتیه خیلی خرابه.آسیاتک دارم 16 مگ
در ضمن داخل پنل کاربریم که میرم نمیتونم کیفیت خط رو ببینم نوشته ارتباط شما قطع میباشد در صورتی که من اینترنت دارم و استفاده میکنم
ممنون اگه کسی میدونه کمک کنه

سلام
تایم اوت اکثرا به علت اختلال یا شلوغی سرور های ISP هستش
یک مقدار ناچیز ممکنه به علت نوسان بالای SNR باشه که اونم مربوط به ISP میشه

پنل هم پیغام خطا در سایت!!!لطفاً مجدداً تلاش نمایید میده

امیرچهکندی
18-02-2017, 20:35
همین قطع بودن باعث شده وقتی زنگ میزنم آسیاتک میگه مودمو روشن کن تا بتونم تغییرات اعمال کنم در صورتی که چراغ اینترنتم
روشنه

mahan999
18-02-2017, 21:55
سلام

دوستان من امروز سرویس اینترنت آسیاتک ثبت نام کردم تو بخش ورود کاربران این پیام رو نوشته :

Bukht (بوخت)بوخت یک شماره اختصاصی ازمکان قرارگیری رانژه خط مشترک درMDF مخابرات میباشد،که شامل 3 بخش : ردیف - طبقه – اتصالی است . هر خط تلفن بوخت اختصاصي خود را دارد که بااستفاده ازهمین بوخت مسئولین مخابرات میتوانند محل دقیق رانژه شدن خط مشترک راپیداکنند .

ahmaditt
18-02-2017, 23:48
سلام

یادمه من هم همین مشکل رو داشتم اول ثبت نام، بهم گفتن قبلاً از شرکت دیگه سرویس داشتی و اون هنوز جمع آوری نشده!!

بعد یادمه یکی از پشتیبانهای آسیاتک بهم گفت که شخصاً برم مرکز مخابراتی بگم مشکل رو برطرف کنم، که منم پا شدم رفتم مرکز مخابراتی، بهم گفتن شما نمیخواد کاری بکنی خود شرکتی که ثبت نام کردی باید پیگیری کنه!

دوباره زنگ زدم به آسیاتک، یکی دیگه از پشتیبانا بهم گفت که ما خودمون پیگیری میکنیم و شما لازم نبود اصلاً بری مخابرات!!

بعد کلاً همینجوری داستان داشتیم الکی که آسیاتک بهم میگفت باید کارشناسامون رو بفرستیم مرکز مخابراتی که مشکل رو برطرف کنن!!

حدود 2 3 ماه طول کشید! آخرش یکی از پشتیبانا بهم گفت که این مشکلات معمولاً به این دلیل هست که پورت خالی نداشتیم در مرکز شما!! (مرکز مخابراتی سلمان فارسی)

hellbrain666
19-02-2017, 20:08
فکر کنم از توی پنل سرویس عصرانه و گیگ باکس 30 گیگی حذف شده
میشه چک کنید؟
ممنون

WhiteHat
19-02-2017, 21:08
با توجه به اون مصوبه دیگه دهن همه سرویس شد و رفت پی کارش حالا بازم بشینید بزنید تو سر و کله خودتون که چرا گرون شد
طبق تماسی هم که امروز گرفتند گفتند تازه مصوبه های جدیدتری هم در راهه برای حمایت از اینترانت ملی
پس منتظر گرونی های بعدی ترافیک خارجی هم باشید یا مگر اینکه عقل ها تکون بخوره تا بجاش دهن اون زیرساخت سرویس بشه

Terova
19-02-2017, 23:26
این 3 ماه 90 گیگم که برداشتن!!!؟
الان بهترین سرویسش برای خرید چی هست؟ حجم بالا
میشه 12 گیگ سه ماه خرید بعد گیگ باکس 90 گیگی روش زد؟

hellbrain666
20-02-2017, 14:43
این 3 ماه 90 گیگم که برداشتن!!!؟
الان بهترین سرویسش برای خرید چی هست؟ حجم بالا
میشه 12 گیگ سه ماه خرید بعد گیگ باکس 90 گیگی روش زد؟

کلا سرویس های جشنواره ای حذف شده
گیگ باکس 90 گیگ هم از 72 تومن شده 125 تومن

imnot12
20-02-2017, 19:02
دوستان یک بن تخفیف 22تومانی موجوده هر کی میخواد 15تومان میدم در صورت تمایل پ.خ بدید

mehrabooni
20-02-2017, 21:52
الان از HiWeb با من تماس گرفتن (+982129400000) اوپراتور گفت قراره از امشب همه ی ISP ها طرح های جشنواره ی خودشونو حذف کنن و قراره ترافیک آپلودی واسه ی مشترکین قدیمی و جدید هزینه داشته باشه

گفت اگه میخواین طرح های جشنواره رو بخرین امشب تا قبل از ساعت 24 اقدام کنید

جریان چیه ؟
راست میگن ؟

misagh1372
20-02-2017, 22:12
الان از HiWeb با من تماس گرفتن (+982129400000) اوپراتور گفت قراره از امشب همه ی ISP ها طرح های جشنواره ی خودشونو حذف کنن و قراره ترافیک آپلودی واسه ی مشترکین قدیمی و جدید هزینه داشته باشه

گفت اگه میخواین طرح های جشنواره رو بخرین امشب تا قبل از ساعت 24 اقدام کنید

جریان چیه ؟
راست میگن ؟

مجبوری 100 جا بپرسی سوالت رو ؟

mehrabooni
20-02-2017, 22:16
مجبوری 100 جا بپرسی سوالت رو ؟
هدف اطلاع رسانی به عزیزانی بود که اگه میخوان سرویس جشنواره ای رو بخرن که از سایت حذف شده میتونن تا قبل از ساعت 24 امشب با شماره ی مرکزی شرکت ارائه دهنده ی اینترنتشون تماس بگیرن پول رو کارت به کارت کنن سرویس مورد نظرشونو بگیرن

saeed.tgold
20-02-2017, 22:48
دوستان برای اینکه اپلود حذف شده داخل خود مصوبه 237 هم یک بند وجود داره که میگه تغییرات جدید برای مشترکین قدیمی اجباری نیست و درصورت رضایت خود مشترک لحاظ میشه.
پس می بینید که قانون هم در قرارداد اسیاتک و هم در مصوبه سازمان تنظیم مقررات به نفع ماست و پیگیر باشید آپلود رایگان بر می گرده
یکم پیگیری و تلاش لازمه

Muhammad-ALi
21-02-2017, 01:41
قطعی 100 درصد اینترنت خارجی و و وصل بودن اینترنت داخلی در، یک ساعت گذشته، اول اسفند (متوجه ام که از سرور DNS آسیاتک پینگ گرفتم. سایتهای داخلی مشکلی نداشت چه تو این برنامه چه تو مرورگر. باز میشدن اما کندتر از سابق بودن)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]قطعی_100_درصد_اینترنت_خارج ی_و_و_وصل_بودن_اینترنت_داخلی _در،_یک_ساعت_گذشته،_اول_اسفن د.png

rahyarpaul
21-02-2017, 09:46
بچه ها یه سوال:
برا من جشنواره 1396 گیگ عصرانه و 96 گیگ روزانه اومده بود برا عید یه دفعه الان حذف شده بعد الان زنگ زدم اسیاتک میگه این برا بهمن بوده میگم نه برا عید گفتن بوده
میگه جشنواره عید بعدا میاد این حرف درسته یا نه کلا ترکوندن چون خبر اومده بود نماینده ارومیه گفته اینترنت سال دیگه قیمتش 5 برابر میشه

amin885
21-02-2017, 10:46
حذف شود......

Armania97
21-02-2017, 13:21
قیمت هر گیگابیت اینترنت تا هزارتومان افزایش می یابد

براساس اعلام عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، در صورت تصویب بندی در بودجه سال ۹۶ کشور، قیمت هر گیگابیت اینترنت تا هزارتومان افزایش می یابد.

به گزارش کلیک، سیدفرید موسوی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در همین زمینه گفت: افزایش تعرفه اینترنت در بودجه به کندشدن سرعت توسعه درکشور منتهی می شود.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل در دسترسی مردم به اینترنت گفت: در یکی از بندهای الحاقی لایحه بودجه سال ۹۶ مصوب درکمیسیون تلفیق بودجه، به ازای فروش هر مگابیت اینترنت مبلغ ۱۰ ریال از شرکت های فروشنده اخذ و به وزارت بهداشت ارایه می شود.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در لایحه بودجه مصوب درکمیسیون تلفیق مقرر شده است میزان پول اخذ شده از افزایش هزینه اینترنت که به حساب وزارت بهداشت واریز می شود برای اجرای طرح پزشک خانواده در روستاها و شهرهای با ۵ هزار نفر جمعیت و همچنین پرداخت هزینه هایی بیماران صعب العلاج صرف شود.

موسوی گفت: پرداخت هزینه های بیماران صعب العلاج و خرید تجهیزات برای مراکزدرمانی اقدام مثبتی است؛ اما نباید منابع آن از محل افزایش قیمت اینترنت حاصل شود.
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: افزایش قیمت اینترنت در شرایطی که سرعت اینترنت درکشور درمقایسه با سایرکشورها پایین است، غیرمنطقی است.
موسوی گفت: افزایش تعرفه اینترنت در بودجه به کند شدن سرعت توسعه کشور منتهی می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآو رشد: افزایش قیمت اینترنت توسعه بسیاری از بخش های کشور مانند بخش های پژوهشی را با مشکل روبه رو می کند؛ بنابراین بنده و برخی همکاران پیشنهاد حذف این بند الحاقی را در زمان بررسی بودجه ارایه خواهیم داد.

اینترنت ایران 50 برابر گران‌تر از قیمت جهانی!

اینترنت در ایران نسبت به برخی کشور‌ها ارزان‌تر است و نسبت به بسیاری از کشور‌های دیگر گران‌تر. در سال‌های اخیر به موازات افزایش استفاده از ابزارهای جدید ارتباطی و به تبع آن اینترنت، همزمان که مباحثی درباره ارزان‌تر شدن خدمات اینترنتی مطرح شده، خبرهایی هم درباره گران‌فروشی یا کم فروشی بسته‌های اینترنتی انتشار یافته است. مساله مهم در این میان این است که اینترنت آسان و ارزان زمینه را برای رونق کسب و کارهای جدید فراهم می‌کند و در واقع در این میان بیش از آنکه کسب سود از طریق فروش بسته‌های اینترنتی مد نظر باشد، باید به سودی که از طریق کسب و کارهای مرتبط با اینترنت به دست می‌آید، اندیشید.

به گزارش روزنامه آرمان، سال ۱۳۷۲ بود که بالاخره کشور ایران هم مجهز به اینترنت شد. آن زمان کمتر کسی بود که به دنبال این ابزار ارتباطی جدید باشد و بیشتر سازمان‌ها و ادارات بودند که خود را به عنوان پیشگامان استفاده از اینترنت در ایران مطرح کردند، اما با شروع دهه ۸۰ رفته رفته این ابزار نوین تلاش کرد جای خود را در خانه‌های ایرانیان پیدا کند و هنوز صدای خاطره‌انگیز مودم‌های Dial up در ذهن بسیاری از ما باقی مانده است. البته در دهه گذشته هنوز رایانه و مودم بیشتر به عنوان وسایلی لوکس در خانه‌ها شناخته می‌شدند، اما امروزه کمتر خانه‌ای را به ویژه در محیط شهری می‌توان یافت که مجهز به سیستم رایانه و اینترنت نباشد، چنان که آخرین گزارش‌های مرکز آمار ایران ضریب نفوذ اینترنت و رایانه را میان ایرانیان به ترتیب ۳/۴۵ و ۲/۴۱ درصد اعلام کرده است. البته برخی گزارش‌های رسمی نشانگر ضریب نفوذ ۸۳ درصدی اینترنت در میان ایرانیان است. گذشته از تعداد کاربران اینترنتی، امروزه با ورود نسل‌های جدید، سرعت اینترنت به عنوان مهم‌ترین شاخص رتبه‌بندی کشورها مطرح می‌شود که کشور ما در این زمینه در جایگاه مطلوبی به سر نمی‌برد و قرار گرفتن در رتبه ۱۱۲ جهان از میان ۱۲۹ کشور جهان توی ذوق شهروندان ایرانی می‌زند.

همچنین آمارهای سال ۲۰۱۶ «آکامای» نشان می‌دهد ایران با دارا بودن میانگین سرعت اینترنت ۵/۳ مگابایت بر ثانیه در میان کشورهای منطقه فقط از سه کشور ترکمنستان، پاکستان و افغانستان بالاتر قرار دارد. نکته جالب توجه در این گزارش‌ها رتبه بهتر کشورهایی نظیر عراق که در وضعیت ناامن جنگ‌های داخلی و خارجی قرار دارند، نسبت به ایران است. ثبت سرعت اینترنت ۳۴/۴۱ برخی کاربران اینترنتی در کره‌جنوبی نشانگر فاصله زیاد ایران با امکانات اینترنتی روز دنیاست. البته بر اساس آخرین تحقیقات انجام شده سرعت میانگین اینترنت در جهان ۳/۶ مگابایت است که سرعت اینترنت ایران با این عدد نیز فاصله چشمگیری دارد. در این بین همچنین کاربران اینترنت در ایران در چند سال گذشته و به ویژه در دولت قبل، هم از فیلترینگ اعمال‌شده توسط نهادهای دولتی و هم از فیلترینگ معکوس اعمال‌شده توسط شرکت‌های وابسته به کشورهایی که ایران را تحریم کرده‌اند، رنج برده‌اند. همچنین کنترل سرسختانه وبگاه‌ها، سایت‌ها، کانال‌ها و شبکه‌های گوناگون اینترنتی توسط برخی نهادهای ناظر استفاده از اینترنت را در ایران با مشکلات متعددی همراه ساخته است.

اینترنت ارزان می‌شود

بنابر آنچه گفته شد، مشخص می‌شود که سطح کیفیت اینترنت ایران از بسیاری از کشورها پایین‌تر است و کاربران اینترنتی در ایران نه تنها نمی‌توانند با سرعت لازم، امور خود را حل و فصل کنند، بلکه همواره باید مراقب رفتارهای اینترنتی خود باشند و اجازه استفاده از سایت‌های محدودی را دارند. حال سوال اساسی این‌گونه مطرح می‌شود که چرا با وجود چنین مسائلی اینترنت در ایران گران‌تر از کشورهای دیگر فروخته می‌شود. علاوه بر این، در این سال‌ها همواره بسیاری از کاربران، اعتقاد به کم‌فروشی برخی از اپراتورهای تلفن همراه در فروش اینترنت دارند. البته اکنون بسته‌های اینترنتی هر سه اپراتور فعال در کشور نیز متفاوت است، اما با نگاهی گذرا به جدول تعرفه‌ بسته‌های اینترنتی هر دو اپراتور متوجه می‌شویم اپراتور اول رویکرد مقرون به‌صرفه را سرلوحه کار خود قرار داده و اپراتور دوم دنبال پیشنهادهای بیشتر به مشترکان است.

مقایسه قیمت اینترنت در ایران با سایر کشورها به طور کلی نشان‌دهنده تفاوت‌های ملموسی در این مورد است. در حالی که اینترنت ۱۲۸ کیلو بایت در ثانیه‌ای ایران بین ۱۰ تا ۲۰ هزار تومان در ماه هزینه دارد، اینترنت ۲۲۴ مگابایت برثانیه‌ای مالزی تنها حدود ۱۵۰۰ تومان در ماه به فروش می‌رسد. البته هزینه‌ها در مقایسه با سایر کشور به این صورت است که قیمت یک سرویس۲۵۶K در ایران تقریبا دو برابر امارات، سه برابر مصر و ۱۲ برابر ترکیه است! اما قیمت‌های خرده‌ فروشی در وضعیت اسفناک‌تری به سر می‌برند و بررسی‌ها نشان می‌دهد که هزینه پهنای باند در ایران تا بیش از ۵۰ برابر قیمت جهانی است. با این حال مسئولان وزارت ارتباطات در چند ماه گذشته وعده‌هایی مبنی بر ارزان‌تر کردن داده‌اند، اما تا امروز کاهش قیمت محسوسی صورت نگرفته است و امید می‌رود تا پایان سال چنین وعده‌هایی محقق شوند.

گردش مالی اینترنت در ایران

سرعت نفوذ اینترنت در چند سال گذشته به حدی رسیده است که نمی‌توان نقش اساسی آن در اقتصاد را منکر شد. امروزه بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته جهان بسیاری از امور دستی و فیزیکی را کنار گذاشته‌اند و با استفاده از اینترنت و دنیای مجازی به تامین نیاز شهروندان خود می‌پردازند. در حال حاضر دولت ایران نیز تلاش دارد با به کارگیری ابزارهای اینترنتی، سهم این بخش را در اقتصاد و رقابت‌پذیرتر کردن بازار ارتقا بخشد. گرچه قیمت بالای اینترنت در ایران همچنان بهبود استفاده از امکان‌های تجاری و اقتصادی این بخش را با تاخیر مواجه می‌سازد، ولی در شرایط کنونی نیز استفاده از اینترنت گردش مالی خوبی را برای شرکت‌های ارائه‌دهنده این خدمات به ارمغان می‌آورد.

اگر فرض کنیم در ایران ۴۰ میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند (با توجه به ضریب نفوذ ۴۵ درصدی اینترنت) و هر یک از کاربران به طور میانگین در ماه ۱۵ هزار تومان بابت این خدمات می‌پردازند، باید گفت که در هر ماه ۶۷۵ میلیارد تومان به حساب شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت واریز می‌شود؛ هزینه‌کردی که البته با توجه به سرعت اینترنت در ایران به نوعی مقرون به صرفه نیست. هرچند اینترنت و دسترسی به آن طبق محاسبات انجام شده برای مردم ایران گران تمام می‌شود، اما به نظر می‌رسد بیش از گرانی اینترنت، سرعت پایین آن در ایران باعث می‌شود که بسیاری از افراد تمایلی به کار با اینترنت و تجارت با آن نداشته باشند. همین سرعت کم باعث شده است که امروزه بر خلاف کشورهای پیشرفته جهان، کسب‌وکارهای اینترنتی جایگاه قابل قبول در بین مشاغل ایران نداشته باشد.

کسب و کارهایی هم که این روزها از این طریق به بازار خوبی دست یافته‌اند، با مشکلات متعددی مواجه می‌شوند. به طور مثال «اسنپ» یکی از کسب‌وکارهای آنلاین است که در مدت اخیر به دلیل تنوع خدماتی که ارائه می‌دهد و واقعی بودن قیمت آن طرفداران زیادی پیدا کرده است، اما همین هفته پیش بود که به دلیل اعتراض بعضی تاکسیرانان سنتی دچار اخلال در ادامه روند کار شد. به هر حال امید می‌رود امروز که ۱۷ سال از شروع قرن ۲۱ میلادی می‌گذرد و سرعت در اقتصاد حرف اول را می‌زند، ما نیز بتوانیم با برطرف کردن محدودیت‌ها، اصلاح قوانین، تعدیل قیمت و افزایش سرعت اینترنت از اقتصاد سنتی جدا شده و همگام با کشورهای توسعه‌یافته جهان در مسیر اقتصاد اینترنتی و دیجیتال گام برداریم. متاسفانه عملکرد ضعیف ایران در این بخش اقتصاد ما را با پاره‌ای از مشکلات مواجه ساخته که از جمله آنها می‌توان به موانع موجود در ارتباطات بانکی، تجاری و گمرکی اشاره کرد و اکنون از دولت انتظار می‌رود با اقدامات لازم چنین تنگناهایی را برطرف سازد.
احتمالا پهنای باند منظورشون بوده نه ترافیک واسه مایی که 10 مگ داریم باید ماهی 10 تا تک تومنی به وزارت بهداشت بدیم

rahyarpaul
21-02-2017, 13:23
احتمالا پهنای باند منظورشون بوده نه ترافیک واسه مایی که 10 مگ داریم باید ماهی 10 تا تک تومنی به وزارت بهداشت بدیم
میشه گیگی 100 تومن اضافه میشه
با 10 مگ ماهی چیکار میکنی شما

Armania97
21-02-2017, 13:29
میشه گیگی 100 تومن اضافه میشه
با 10 مگ ماهی چیکار میکنی شما
پهنای باند :n04: ترافیک :n13:
شما خوندی که چی نوشتم؟

rahyarpaul
21-02-2017, 13:36
پهنای باند :n04: ترافیک :n13:
شما خوندی که چی نوشتم؟
آخه رو اون که مبلغ خاصی نمیشه که صحبت از این همه کار میکنن و آسیب خیلی خاصی وارد نمیکنه که اینهمه مصاحبه کنه آسیب میزنه به اینجا و اونجا
شاید با این برداشت و افزایش قیمت گیگی اینترنت بشه توجیه کرد که چرا یدفعه هم قیمت اینترنت رفت بالا و هم جشنواره ها حذف شده ،البته بازم نمیشه توجیه کرد 90 گیگ اکسترا یدفعه شده 125
اینا که فرق پهنای باند و حجم رو نمیفهمند
اینو ببین
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA-5-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D8%A8%D8%B1-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%88%D8%AF

Armania97
21-02-2017, 13:40
آخه رو اون که مبلغ خاصی نمیشه که صحبت از این همه کار میکنن و آسیب خیلی خاصی وارد نمیکنه که اینهمه مصاحبه کنه آسیب میزنه به اینجا و اونجا
شاید با این برداشت و افزایش قیمت گیگی اینترنت بشه توجیه کرد که چرا یدفعه هم قیمت اینترنت رفت بالا و هم جشنواره ها حذف شده ،البته بازم نمیشه توجیه کرد 90 گیگ اکسترا یدفعه شده 125
اینا که فرق پهنای باند و حجم رو نمیفهمند
اینو ببین
بیخیال قاضی پور ... اون که فرق بیت و بایت / ترافیک و پهنای باند رو تشخیص نمیده
وزیر ارتباطات قول کاهش تعرفه رو داده بود
الله اعلم
کسی نمیدونه دارن چیکار میکنن

rahyarpaul
21-02-2017, 13:46
بیخیال قاضی پور ... اون که فرق بیت و بایت / ترافیک و پهنای باند رو تشخیص نمیده
وزیر ارتباطات قول کاهش تعرفه رو داده بود
الله اعلم
کسی نمیدونه دارن چیکار میکنن
مشکل سر همینه که اینها دارن تصمیم میگیرن
و گگر نه تو همه جا اینترانت بیشتر برای کارهای دولتی و شرکتها استفاده میشه و تبادلات اطلاعات اونها نه برای مردم
که اینها گیر دادن به گسترش اینترانت

saeed136812
21-02-2017, 14:06
پینگ برا شما هم خراب شده شب خوابیدم صبح بیدار شدم از 130 شده 180 2 3 هفته ای بود ثابت بود یه 5 6 درصدم لاست فکر کنم به خاطر دهه فجر خوب شده بود الان 2 روزه وضع اینه {8.8.8.8.}

saze
21-02-2017, 19:43
سلام
آسیاتک سرویس نامحدود داره؟

saze
21-02-2017, 19:43
سلام

T_L_O_T_D
21-02-2017, 22:37
گیگ باکس 30 گیگ رو برداشتن باز :n03:

Terova
21-02-2017, 22:39
در عرض نیم ساعت پینگم از 130 اومد رو 220 دیشبم اینجوری شد به نظرتون چه اتفاقی افتاده؟ یعنی اینا چی کار کردن اینجوری شده که من زنگ بزنم بهشون بگم

R#z@-R2
22-02-2017, 00:18
سلام دوستان اینا چی میگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 503 Service Unavailable
Date: Monday, 20-Feb-17 18:17:38 IRST
Keep-Alive: timeout=38

Still unable to dial persistent://ikco.iranecar.com:80 after 3 attempts

رفتم سایت ایران خوردو برای دایی جان 405 اقساطی ببینم چنده اینا امدش از اول این هفته اینجوری میشه
بعد جالبش اینه تلفن قطع ولی خونه نت داریم در حد ضعیف با لپ تاپ هم همین میاد همجا بذور میشه رفت دانلود که هیچی صفره

Armin.Computer
22-02-2017, 00:55
گیگ باکس 30 گیگ رو برداشتن باز :n03:

متاسفانه می خواستم امروز 30 گیگ شارژ کنم که دیدم برداشته

Terova
22-02-2017, 02:47
متاسفانه می خواستم امروز 30 گیگ شارژ کنم که دیدم برداشته

الان همه شرکتها دارن تعرفه های خوبشون رو بر میدارن نامردا پارس آنلاین یکی داشت میخواستم بگیرم 70 گیگ 50 تومن 3 ماهه اونم برداشتن نمیدونم چی زیر سرشون هست ولی خیلی ح...خ...ن

Armania97
22-02-2017, 03:27
الان همه شرکتها دارن تعرفه های خوبشون رو بر میدارن نامردا پارس آنلاین یکی داشت میخواستم بگیرم 70 گیگ 50 تومن 3 ماهه اونم برداشتن نمیدونم چی زیر سرشون هست ولی خیلی ح...خ...ن
های وب هم بسته های 360 گیگ و 600 رو برداشته
فک کنم علیه مشترکین متحد شدن:n22:

rahyarpaul
22-02-2017, 14:01
من الان نگاه کردم اسیاتک حتی dsl box هم حذف کرده در حالیکه اسیاتک حتی زمانی که جشنواره فروش نداشت dslbox داشت
این اتفاقات حاکی از یه خبر خوب نیست

Terova
22-02-2017, 14:29
اینها با هم دست به یکی کردن برای گران کردن اینترنت
میخوان شبکه ملی رو ارزون بدن ملت و شبکه بین المللی بالا ببرن

همش هم وزارت ارتباطات نشات می گیره

rahyarpaul
22-02-2017, 15:11
اینجور که معلومه تنها چیزی که قرار تو عید اضافه بشه 29 گیگ 43 هزار تومن تا 1/30 قابل خریداری هست
و مهلتش هم تا پایان سرویس
اینجوری که میگن مشخص نیست جشنواره ها برگرده
امید زیادی نیست بهشون

ahriman323
22-02-2017, 17:09
سلام

نامحدود ۱ ماهه سرعت[۱۲۸ تا ۱مگ]=۲۶,۰۰۰[۵۱۲ تا ۲مگ]=۵۴,۰۰۰[۱.۵ تا ۴مگ]=۱۹۹,۰۰۰ تومان
9 درصد مالیات هم به قیمت ها اضافه میشه/اگر سرعت براتون مهمه سرویس های حجمی سرعتشون بهتره

saze
22-02-2017, 17:43
نامحدود ۱ ماهه سرعت[۱۲۸ تا ۱مگ]=۲۶,۰۰۰[۵۱۲ تا ۲مگ]=۵۴,۰۰۰[۱.۵ تا ۴مگ]=۱۹۹,۰۰۰
9 درصد مالیات هم به قیمت ها اضافه میشه/اگر سرعت برتون همه سرویس های دیگه بهتر هست خریدکنید
واقعا نامحدود هست؟سقف حجم داره؟

ahriman323
22-02-2017, 17:53
واقعا نامحدود هست؟سقف حجم داره؟
بله نامحدود هست سقف نداره ولی سرعت جالب نیست خیلی

Bensonw3x
22-02-2017, 20:07
اه ناله مردم گرفته ، کله دیتاسنتر آسیاتک رفته رو هوا الان هیچ سایتی که میزبانی اسیاتکه باز نمیشه

shinyboy
22-02-2017, 20:45
خیلی مسخرس !! گیگ باکس 90 گیگ از 72 تمن شده 125 تمن هیچکی صداش در نیومد من زنگ زدم شرکت میگن ! سیاست شرکته !! نحوه قیمت گذاریمون تغییر کرده !! بدون هیچ اطاعی بدون هیچ مقدمه ای !! بدون هیچ چیز اضافه ای یا تغییری !!

shinyboy
22-02-2017, 21:14
تازه علاوه بر این send رو هم الان جزو ترافیک حساب میکنن !!!!!!!!!!!!!!!!! همین یعنی یک سوم افزایش قیمت !!!! در کل قیمت اینترنت 2 برابر شده !!! بجای اینکه نزدیک عیده بخوان تسهیلات یا طرح های ویژه ای بزارن برا مشتریکن معلوم نیست دارن چه غ.... میکنن!!!!

hellbrain666
22-02-2017, 21:41
من برای اولین بار تو عمرم اومدم از آسیا دی ال دانلود کنم ولی نمیشه:n27:

alidhn98
22-02-2017, 21:54
همکاری بی سابقه شرکت های PAP یکی از دلایل گران شدن اینترنت خواهد بود و مافیایی که در صنعت خودرو هست به شرکت های pap هم رسیده خیالتون راحت وضع از این هم که هست بدتر خواهد شد

mehdi_08
22-02-2017, 22:39
22 بهمن خواستم حجم بگیرم گفتم به جاش گیگ باکس 90 گیگ بهتره
که تا خواستم بخرم اونم گرون کردن
خدا براشون نسازه
دارن به طور هماهنگ گرون می کنن :n28:

amin885
22-02-2017, 22:51
دوستان نمیدونم چه خبری شده ولی همه شرکتها سرویس های ویژه حتی برای ثبت نام اولیه رو هم برداشتن
حتی الان که دم عیدم هست هیچ جشنواره ای وجود نداره برای ثبت نام اولیه چه اسیاتک چه بیست نت و چند شرکت دیگه.

mehdidotcom
22-02-2017, 23:34
شرکت هایی هستند که هنوز جشنواره دارند مثلا عصر تلکام برید به سمت اونها من نمایندگیشو دارم هر کی خواست پیام بده بهش سرویس میدم
شرکت های گرون فروش را تخلیه کنید و به سمت شرکت های منصف برید

ahriman323
22-02-2017, 23:46
دوستان نمیدونم چه خبری شده ولی همه شرکتها سرویس های ویژه حتی برای ثبت نام اولیه رو هم برداشتن
حتی الان که دم عیدم هست هیچ جشنواره ای وجود نداره برای ثبت نام اولیه چه اسیاتک چه بیست نت و چند شرکت دیگه.
حالا چه نقشه ای کشیدن خدامیدونه.
بله شرکت ها توافق کردن که اینجوری بشه و تصمیم عجیبی هم هست ولی اینکه دوستان میگن گرون شده غلط هست چون سرویس های جشنواره با تخفیف قیمتشون این بود و حالا شرکت ها این تخفیف هارو دیگه ارائه نمیدن و ترجیح دادن به قیمت اصلی برگردند
من حدس میزنم که بخاطر کارای تنظیم مقررات وسیاست هایی که داره اعمال میکنه مبنی بر نصف شدن قیمت ترافیک داخلی و جداسازی ترافیک داخلی از خارجی باشه بنابر این شرکتها هم تصمیم گرفتن سیاستشون را عوض کنن
چند وقت پیش هم خبری خوندم مبنی بر گرون شدن اینترنت موبایلی که نمیدونم اعمال شد یا نه ولی احتمالا همین روزا اجرا بشه
پیش بینی میکنم جشنواره بیاد ولی با تخفیف کمتر چون اینکار روی فروش تاثیر داره

ahmaditt
23-02-2017, 00:20
حجم 3 گیگ ، 2 هزار تومن هم دیگه نمیده برای آخر هفته؟!

WhiteHat
23-02-2017, 00:27
همکاری بی سابقه شرکت های PAP یکی از دلایل گران شدن اینترنت خواهد بود و مافیایی که در صنعت خودرو هست به شرکت های pap هم رسیده خیالتون راحت وضع از این هم که هست بدتر خواهد شد

همشون با همند فقط مردم هستند که با هم نیستند!

Armin.Computer
23-02-2017, 00:32

اگر قرار باشه تعرفه adsl به lte برسه
خو همون lte خیلی بهتره که

ahriman323
23-02-2017, 00:38
تا امروز ظهر موجود بود ولی عصر نبود ظاهرا برداشته شد
فعلا 29 گیگ خرید کنید با قیمت 24 گیگ حساب میشه یعنی 5 گیگ رایگان دریافت میکنید تا 31 فروردین هست

حجم 3 گیگ ، 2 هزار تومن هم دیگه نمیده برای آخر هفته؟!

saeed.tgold
23-02-2017, 01:45
دوستان پیگیر قضیه حذف اپلود رایگان باشین که از جیبتون میره..
بعدا متوجه خواهید شد

Armania97
23-02-2017, 01:51
دوستان پیگیر قضیه حذف اپلود رایگان باشین که از جیبتون میره..
بعدا متوجه خواهید شد
مصوبه جدید رسما دستمون بسته
فقط میتونیم بگیم برای قرارداد های ماقبل 24 بهمن این مورد رو لحاظ کنن ... که خیلی حرف زدم ... زیر بار نمیرن
عملا شکست خوردیم

mehdidotcom
23-02-2017, 07:15
بله شرکت ها توافق کردن که اینجوری بشه و تصمیم عجیبی هم هست ولی اینکه دوستان میگن گرون شده غلط هست چون سرویس های جشنواره با تخفیف قیمتشون این بود و حالا شرکت ها این تخفیف هارو دیگه ارائه نمیدن و ترجیح دادن به قیمت اصلی برگردند
من حدس میزنم که بخاطر کارای تنظیم مقررات وسیاست هایی که داره اعمال میکنه مبنی بر نصف شدن قیمت ترافیک داخلی و جداسازی ترافیک داخلی از خارجی باشه بنابر این شرکتها هم تصمیم گرفتن سیاستشون را عوض کنن
چند وقت پیش هم خبری خوندم مبنی بر گرون شدن اینترنت موبایلی که نمیدونم اعمال شد یا نه ولی احتمالا همین روزا اجرا بشه
پیش بینی میکنم جشنواره بیاد ولی با تخفیف کمتر چون اینکار روی فروش تاثیر داره

اگر قرار باشه شرکت ها یکی یکی مزیت رقابتی خودشون را در دی اس ال که قیمت مناسب بود از دست بدهند مردم مگه مغز خر خورد ه اند دی اس ال بگیرند می رند به سمت ال تی ای یا وی دی اس ال که مخابرات آغاز کرده بده هم سرعت بالاتری داره ال تی ای هم همیشه همراه و هم همه فقط پول یک اینترنت می دهند حالا گرون تر هم باشه من تنها علتی که دی اس ال می گرفتم مزیت قیمتی اون بود الان نباشه بعد از اتمام اشتراکام (اسیاتک و شاتل) دیگه تمدید نمی کنم
شما هم عاقل باشید قید این تکنولوژی قدیمی و گران را بزنید در همه جای دنیا دی اس ال حجمش نامحدود است اینجا پولی الان اپراتور های امریکایی دیتا موبایل هم دارند نامجدود می کنند ما داریم آپود را پولی می کنیم پس قید دی ا س ال را بزنید از اپراتور های موبایل یا شرکت هایی که در دی اس ال تخفیف هنوز می دهند استفاده نمایید
یکی به سازمان تنظیم باید بگه آقا پاتو بکش بیرون از اینترنت بزار قیمت ها رقابتی بشه چرا مجبور می کنی ارزون بدن که شرکت ها هم بخواهند گرون کنند با هزاران ترفند

amin885
23-02-2017, 11:32
...حذف شود....

Armania97
23-02-2017, 11:45
اگر قرار باشه شرکت ها یکی یکی مزیت رقابتی خودشون را در دی اس ال که قیمت مناسب بود از دست بدهند مردم مگه مغز خر خورد ه اند دی اس ال بگیرند می رند به سمت ال تی ای یا وی دی اس ال که مخابرات آغاز کرده بده هم سرعت بالاتری داره ال تی ای هم همیشه همراه و هم همه فقط پول یک اینترنت می دهند حالا گرون تر هم باشه من تنها علتی که دی اس ال می گرفتم مزیت قیمتی اون بود الان نباشه بعد از اتمام اشتراکام (اسیاتک و شاتل) دیگه تمدید نمی کنم
شما هم عاقل باشید قید این تکنولوژی قدیمی و گران را بزنید در همه جای دنیا دی اس ال حجمش نامحدود است اینجا پولی الان اپراتور های امریکایی دیتا موبایل هم دارند نامجدود می کنند ما داریم آپود را پولی می کنیم پس قید دی ا س ال را بزنید از اپراتور های موبایل یا شرکت هایی که در دی اس ال تخفیف هنوز می دهند استفاده نمایید
یکی به سازمان تنظیم باید بگه آقا پاتو بکش بیرون از اینترنت بزار قیمت ها رقابتی بشه چرا مجبور می کنی ارزون بدن که شرکت ها هم بخواهند گرون کنند با هزاران ترفند
البته فک نکنم دخالت نکردن سازمان تنظیم به نفع مشترکین باشه
چون الان هم سازمان برای ترافیک سقف قیمت تعیین کرده و شرکت ها میتونن قیمت رقابتی و کمتر از سقف ارائه بدن ولی همه شرکت ها متاسفانه دقیقا با تعرفه مصوب شده ترافیک ارائه میدن

Terova
23-02-2017, 12:19
اینجور مافیایی ندیدم

بعد جالب اینجاست رای هم میخوان!!؟

الان تو دنیا دارن به سمتی میرن که اینترنت رو رایگان کنن ما عقب گرد کردیم الان به خاطر کیفیت محتوا حجم ها رفته بالا یک روز عادی رو طی میکنی 1 گیگ حداقل مصرف داره یعنی حداقل ماهی 30 گیگ باید حجم بخری به قیمت خدا تومن

Armania97
23-02-2017, 14:17
اینجور مافیایی ندیدم

بعد جالب اینجاست رای هم میخوان!!؟

الان تو دنیا دارن به سمتی میرن که اینترنت رو رایگان کنن ما عقب گرد کردیم الان به خاطر کیفیت محتوا حجم ها رفته بالا یک روز عادی رو طی میکنی 1 گیگ حداقل مصرف داره یعنی حداقل ماهی 30 گیگ باید حجم بخری به قیمت خدا تومن
متاسفانه ریاست این مافیا هم دست آسیاتکه
من که احتمالا دیگه تمدید نکنم سرویس adsl رو
چون تنها مزیت اون قیمتش بود که با اومدن lte ایرانسل و گرون شدن و این قضایا دیگه به صرفه نیست
با lte ایرانسل هم همیشه همراهته هم پینگ بهتری داره هم سرعت بهتری و اینکه اگه عمده بخوای ترافیک بخری گیگی حدود 1500 تومن میفته
قیمت این بسته 6 ماهه ؛ 100 گیگابایت 175 تومن خورده که اگه از فروشنده های شارژ خط به خط بخوای بگیری فک کنم حدود 150 تومن دربیاد که خیلی به صرفه تر از adsl هستش
شرکتهای adsl دارن گور خودشون رو میکنن

amin885
23-02-2017, 14:20
متاسفانه ریاست این مافیا هم دست آسیاتکه
من که احتمالا دیگه تمدید نکنم سرویس adsl رو
چون تنها مزیت اون قیمتش بود که با اومدن lte ایرانسل و گرون شدن و این قضایا دیگه به صرفه نیست
با lte ایرانسل هم همیشه همراهته هم پینگ بهتری داره هم سرعت بهتری و اینکه اگه عمده بخوای ترافیک بخری گیگی حدود 1500 تومن میفته
قیمت این بسته 6 ماهه ؛ 100 گیگابایت 175 تومن خورده که اگه از فروشنده های شارژ خط به خط بخوای بگیری فک کنم حدود 150 تومن دربیاد که خیلی به صرفه تر از adsl هستش
شرکتهای adsl دارن گور خودشون رو میکنن

البته چون حتی 3g هم هنوز برخی جاها به خوبی ارائه نمیشه نمیشه گفت برای همه جا اما برای خیلی شهر ها و خیلی جاها کسایی که امکانش هست بهترین کار همون استفاده از دیتای سیم کارت با توجه به اینکه قیمت ها گرون شدن حتی اونجوری دیگه مزیت همراه داشتن اینترنت برای هرجا بخوای بری هم داری.

ماهی 30تومن اینرنت adsl برای 5 ماه میشه همون اینترنت رو روی دیتا سیم کارت گرفت با مزیت بیشتر کیفیت بهتر و حجم بیشتر

misagh1372
23-02-2017, 15:26
دوستان کسی اکانت فیلمنت داره اگه استفاده نمی کنه؟

امیرچهکندی
23-02-2017, 16:11
با سلام من سرعت 16 مگ دارم میخواستم بدونم چرا سرعت آپلودم به 100 کیلوبایت نمیرسه سرعت دانلودم خوبه اما آپلود واقعا ضعیفه باید چکار کنم؟
با سرویس 16 مگ باید سرعت آپلود چند باشه؟

امیرچهکندی
23-02-2017, 16:22
پس بستگی به خط داره که چقدر کشش داره درسته؟
مودمم روی انکس a تا 3200 کیلوبیت کشش داره
همه isp ها همینطور هستن؟یا اسیاتک اینطوره؟

j-f
23-02-2017, 19:36
بسته گیگ باکس 90 گیگ 90 روزه، قیمتش از 72 هزار تومن به 125 هزار تومن افزایش پیدا کرده و بسته های 3 و 30 گیگ حذف شدند.

ahmaditt
24-02-2017, 00:08
دوستان درست پیش بینی کردن!!

پارس آنلاین هم از تاریخ 95/12/5 حجم ارسالی (آپلود) رو محاسبه میکنه!

Armania97
24-02-2017, 01:18
با سلام من سرعت 16 مگ دارم میخواستم بدونم چرا سرعت آپلودم به 100 کیلوبایت نمیرسه سرعت دانلودم خوبه اما آپلود واقعا ضعیفه باید چکار کنم؟
با سرویس 16 مگ باید سرعت آپلود چند باشه؟
کلا تو سرویس adsl 2+ آپلود تا 2 مگابیت میکشه
که اسیاتک آپلود خط رو معمولا رو 1 مگابیت میذاره که معادل همون 128 کیلوبایت هستش

arsinn
24-02-2017, 05:47
فقط میتونیم بگیم برای قرارداد های ماقبل 24 بهمن این مورد رو لحاظ کنن ... که خیلی حرف زدم ... زیر بار نمیرن
عملا شکست خوردیم
مصوبه جدید چی هست تو سایت سازمان تنظیم که چیزی نیست؟

rahyarpaul
24-02-2017, 08:48
دارن از روش به مرگ بگیر به تب راضی بشن استفاده میکنن
کل جشنواره ها و ... رو حذف کردن بعد جشنواره 150 تومنی رو 250 برمیگردونن مردم میگن چه خوب شد و همه چی تموم میشه اپلود رو هم درصدیشو مجانی میکنن
این روش همیشه تو کشور ما همیشه جواب داده
برنج هززار تومنی یه شبه شد 5 تومن بعد شد 4 تومن،همه گفتن ارزون شد

Armania97
24-02-2017, 11:16
مصوبه جدید چی هست تو سایت سازمان تنظیم که چیزی نیست؟

با اصلاح یه بندی مجموع دانلود و آپلود رو مقدار مصرفی معرفی کرده

Armania97
24-02-2017, 11:24
این پست حذف شود . لطف

WhiteHat
24-02-2017, 11:32
عملا شکست خوردیم
چرا کسی از تنظیم مقررات شکایت نمیکنه؟
جالبه، پس صبر کنید تا گرونی های بعدی برسه پوستتون کنده بشه

Armania97
24-02-2017, 11:38
چرا کسی از تنظیم مقررات شکایت نمیکنه؟
جالبه، پس صبر کنید تا گرونی های بعدی برسه پوستتون کنده بشه
باید یه کمپین راه بندازیم برای کاهش قیمت ترافیک بین الملل به زیر 1000 تومن
که متاسفانه مردم ما هیچ وقت اون اتحاد لازم رو ندارن
اگه بچه ها موافق باشن تو همین انجمن با یه تاپیک شروع کنیم بعدا هم با اینستاگرام و سایت های خبری به گوش وزیر برسونیم
یه خورده همت میخاد

Armania97
24-02-2017, 12:30
دوستان گرامی با حمایت از کمپین اعتراض به قیمت اینترنت خواهان اصلاح قیمت و گرفتن حق خود شوید

یک دست صدا ندارد
لینک کمپین:

ehsanch73
24-02-2017, 14:31
سلام دوستان اسیاتک برای گیم انلاین خوبه وضعیت پینگ چطوریه و هر از گاهی هم برای دانلود بسته چی داره مثل های وب فشفشه داره یا در دانلود شبانش محدودیتی اعمال میکنه؟

rahyarpaul
24-02-2017, 16:30
سلام دوستان اسیاتک برای گیم انلاین خوبه وضعیت پینگ چطوریه و هر از گاهی هم برای دانلود بسته چی داره مثل های وب فشفشه داره یا در دانلود شبانش محدودیتی اعمال میکنه؟

آسیاتک تو هر منطقه هم متفاوته چه برسه به شهر
مثلا من تو سرور خارجی و داخلی 700 هست یه دوستم تو مرکز من شبانه 1 مگ داخلی 250 خارجی
بعد بعضیا 250 رو هر کدوم ثابت
پینگ هم جدیدا شده 130
فشفشه نداریم اکستراگیگ داریم 90 گیگ 125 تومن ولی هایوب 70 گیگ میده 40 تومن
فعلا یه سرویس گیم رایگان داریم اونم تا عید احتمالا پولی میشه
در کل برای اسیاتک رو هیچی حساب قطعی باز نکن

mehdi_08
24-02-2017, 20:17
سلام
قیمت گذاری گیگ باکس جالبه قبلا قیمت هر گیگ در 90 گیگی ارزون تر از 9 گیگی بود
الان بر عکس شده
در 9 گیگی هر گیگ 1000 تومن
در 90 گیگی هر گیگ1200 تومن
بابا به خدا شما هرجا در هر صنفی بیشتر خرید کنی قیمت واحد پایین تر میاد
ولی در اسیاتک برعکسه انگاری:n02:

Zeitgeist
25-02-2017, 10:27
آسیاتک دیگه آپلودش رایگان نیست و محاسبه میکنه توی ترافیک مصرفی؟!

and-roid2
25-02-2017, 11:15
آسیاتک دیگه آپلودش رایگان نیست و محاسبه میکنه توی ترافیک مصرفی؟!
همه شرکتها طبق مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات موظف هستند اپلود رو محاسبه کنند.

amin885
25-02-2017, 14:31
..........حذف شود...

Zeitgeist
25-02-2017, 15:25
همه شرکتها طبق مصوبه جدید سازمان تنظیم مقررات موظف هستند اپلود رو محاسبه کنند.

wtf :/ چقد مسخره

ZeroNetizen
25-02-2017, 16:01
کمپین و این مسائل چیزی رو درست نمیکنه همش دست خود کاربراست که جز ضروریات از اینترنت استفاده نکنن هر کسی میبنی رفته سرویس خریده با گیگ های فراوان که دانلود کنه این باعث شده اون وزیران ارتباطات و شرکت ها هم مدام به فکر چاه و چاله ای باشن که از این مصرف ترافیک زیاد نون بیشتری بدست بیارن اگه دو ماه کاربرا دانلود نکنن و مصرف ترافیک پایین بیاد اون موقع خودتون خواهید دید چقدر سرویس های ویژه میذارن با قیمت مناسب. اما کشور ما برعکس هست تا میبینن چیزی گرون شده میرن هی بیشتر میخرن.

wtf :/ چقد مسخره

با دست روی دست گذاشت کار درست نمیشه...
بیاید اینجا و فعالیت کنید:

کمپین اعتراض کاربران به حذف ترافیک رایگان آپلود از سوی سرویس دهندگان اینترنت آسیاتک، شاتل و غیره

rahyarpaul
25-02-2017, 18:04
من اس ام اس و ایمیل زدم برا شکایت اسیاتک
برام جواب اومده
با سلام با توجه به سیاست های فروش شرکت متاسفانه سرویس حذف شده است
خودم میدونم حذف شده
بعد چرا تاسف میخورین خود شما شرکتین تاسف نخورین و سیاستهاتونو برگردونین به قبل
رسما جوابشون از صد تا بد و بیراه بدتره

shinyboy
25-02-2017, 19:21
یکم همت نشون بدین و نتتون رو تمدید نکنید !!

لینک کمپین : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کمپین و این مسائل به تنهایی چیزی رو درست نمیکنه همش دست خود کاربراست که جز ضروریات از اینترنت استفاده نکنن هر کسی میبنی رفته سرویس خریده با گیگ های فراوان که دانلود کنه این باعث شده اون وزیران ارتباطات و شرکت ها هم مدام به فکر چاه و چاله ای باشن که از این مصرف ترافیک زیاد نون بیشتری بدست بیارن اگه دو ماه کاربرا دانلود نکنن و مصرف ترافیک پایین بیاد اون موقع خودتون خواهید دید چقدر سرویس های ویژه میذارن با قیمت مناسب. اما کشور ما برعکس هست تا میبینن چیزی گرون شده میرن هی بیشتر میخرن.

ghnjfg
25-02-2017, 20:17

Tornado2800
25-02-2017, 22:48
سلام
چند مدت پیش در همین تاپیک میدیدم برخی از دوستان اشاره به ایپی خاصی می کردند که اگر روی ان باشیم سرعت کمی تجربه میکنیم
و یا فلان ایپی کیفیت و سرعت بهتری داره
کسی در این باره اطلاعی داره مجددا اینجا بنویسه؟
هرچی جستجو کردم پیداش نکردم

WhiteHat
26-02-2017, 15:52
دوستان تاپیک رو با کارهای بچگانه به حاشیه نبرید، کاری که اونا از خداشونه

تا الان چند نفر با این متن پایین شکایت طرح کردند؟

Gregar
26-02-2017, 16:20
دوستان یه چند روزیه این سرویس 100+265 گیگیه اسیاتک رو گرفتم منتهی تو پنل کاربری 1544 چیز زیادی معلوم نیست . از پنل مخابرات بدتره که .

الان میخوام ببینم اپلود که میکنم از حجمم کم میشه یا نه . یا اینکه از اون 265 گیگم چقدر مونده چطور معلوم میشه .

Armania97
26-02-2017, 16:38
دوستان یه چند روزیه این سرویس 100+265 گیگیه اسیاتک رو گرفتم منتهی تو پنل کاربری 1544 چیز زیادی معلوم نیست . از پنل مخابرات بدتره که .

الان میخوام ببینم اپلود که میکنم از حجمم کم میشه یا نه . یا اینکه از اون 265 گیگم چقدر مونده چطور معلوم میشه .
پنلش واقعا افتضاحه
بله آپلود کسر میشه
فعلا اون 265 گیگ نامحدود هستش و به گفته اپراتور آسیاتک قراره به زودی تفکیک بشه و نمایش داده بشه

Memonex
26-02-2017, 21:15
از دوستان اگه کسی سرویس گیم رو فعال کرده ممنون میشم یه پینگ بزاره از 4.2.2.4 و 8.8.8.8 شنیدم جدیدا انجام میدن پروفایل گیم رو

hellbrain666
26-02-2017, 23:13
از دوستان اگه کسی سرویس گیم رو فعال کرده ممنون میشم یه پینگ بزاره از 4.2.2.4 و 8.8.8.8 شنیدم جدیدا انجام میدن پروفایل گیم رو

Pinging 8.8.8.8 with 32 bytes of data:
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=153ms TTL=35
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=153ms TTL=35
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=152ms TTL=35
Reply from 8.8.8.8: bytes=32 time=170ms TTL=35

Ping statistics for 8.8.8.8:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 152ms, Maximum = 170ms, Average = 157ms

Pinging 4.2.2.4 with 32 bytes of data:
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=152ms TTL=45
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=166ms TTL=45
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=153ms TTL=45
Reply from 4.2.2.4: bytes=32 time=150ms TTL=45

Ping statistics for 4.2.2.4:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 150ms, Maximum = 166ms, Average = 155ms

البته بوده روزایی که پینگ زیر 110 هم اومده ولی اکثرا همینطوره

sara_2656
26-02-2017, 23:58
هر منطفه و هر شهر وضعیتش فرق می کنه باز این وضیعت من
PING 4.2.2.4 (4.2.2.4): 56 data bytes
64 bytes from 4.2.2.4: seq=0 ttl=49 time=90.173 ms
64 bytes from 4.2.2.4: seq=1 ttl=49 time=86.422 ms
64 bytes from 4.2.2.4: seq=2 ttl=49 time=84.248 ms
64 bytes from 4.2.2.4: seq=3 ttl=49 time=82.900 ms
64 bytes from 4.2.2.4: seq=4 ttl=49 time=83.424 ms

--- 4.2.2.4 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 82.900/85.433/90.173 ms

PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 data bytes
64 bytes from 8.8.8.8: seq=0 ttl=38 time=93.941 ms
64 bytes from 8.8.8.8: seq=1 ttl=38 time=91.862 ms
64 bytes from 8.8.8.8: seq=3 ttl=38 time=90.985 ms
64 bytes from 8.8.8.8: seq=4 ttl=38 time=94.182 ms

--- 8.8.8.8 ping statistics ---
5 packets transmitted, 4 packets received, 20% packet loss
round-trip min/avg/max = 90.985/92.742/94.182 ms

ghnjfg
27-02-2017, 12:07
پنلش واقعا افتضاحه
بله آپلود کسر میشه
فعلا اون 265 گیگ نامحدود هستش و به گفته اپراتور آسیاتک قراره به زودی تفکیک بشه و نمایش داده بشه

اگه بخواد محاسبه بکنه پس احتمال زیاد میزان مصرف شده های قبلا هم حساب میکنه

shinyboy
27-02-2017, 14:40
از امروز صبح آسیاتک یه گیگ باکس 30 گیگی رو اضافه کردن به پنل (باقیمت نسبتا مناسب 29 تمن) ولی امکان خرید نداره !!!!!! مسخــــــــــــــــــــــ ــرس نه !!! دارن بچه گول میزنن !! واقعا که مشترکارو چی فرض کردن ؟مردم ایران و .....

زنگ زدم پشتیبانی هیچ جوابی برا گفتن نداره میگه واست 90 گیگ فعال کنم ! بابا خواهشن به خودتون بیایید !! اینم شده قضیه بنزین و ........

shinyboy
27-02-2017, 14:42
از امروز صبح آسیاتک یه گیگ باکس 30 گیگی رو اضافه کردن به پنل (باقیمت مناسب 29 تمن) ولی امکان خرید نداره !!!!!! مسخــــــــــــــــــــــ ــرس نه !!! دارن بچه گول میزنن !! واقعا که مشترکارو چی فرض کردن ؟مردم ایران و .....

زنگ زدم پشتیبانی هیچ جوابی برا گفتن نداره میگه واست 90 گیگ فعال کنم !!بابا خواهشن به خودتون بیان !! اینم شده قضیه بنزین و ........

Armania97
27-02-2017, 16:27
اگه بخواد محاسبه بکنه پس احتمال زیاد میزان مصرف شده های قبلا هم حساب میکنه
نه فقط از 18 بهمن آپلود حساب میشه

rahyarpaul
27-02-2017, 20:40
از امروز صبح آسیاتک یه گیگ باکس 30 گیگی رو اضافه کردن به پنل (باقیمت مناسب 29 تمن) ولی امکان خرید نداره !!!!!! مسخــــــــــــــــــــــ ــرس نه !!! دارن بچه گول میزنن !! واقعا که مشترکارو چی فرض کردن ؟مردم ایران و .....

زنگ زدم پشتیبانی هیچ جوابی برا گفتن نداره میگه واست 90 گیگ فعال کنم !!بابا خواهشن به خودتون بیان !! اینم شده قضیه بنزین و ........

همه میدونن قضیه چیه ولی دست به جایی بند نیست
من خودم چند روزه مداوم زنگ میزنم اسیاتک و بقیه ه شاید تماسها بره بالا یه اتفاقی بیوفته و برگردوندن همه چی رو
ولی دست همه تو یه کاسه هست
همه شرکتها با هم دست به یکی کردن
یه زمان پارس حذف کرد شبانشو
اومدن همه شاتل و اسیاتک
شروع کرد به جشنواره گذاشتن و برگردوندن شبانه
الان همه با هم اینکار رو کردن
های وب اسیاتک شاتل پارس انلاین
قضیه با دفعات قبل فرق داره
اینبار همه isp ها متحد شدن بر علیه کاربرا در حالیکه قبلا بر ضد هم بودن

ghnjfg
27-02-2017, 21:06
مردم با این گرونی کمتر از اینترنت استفاده میکنن فکر کنم به خاطر همین پهنای باند خلوت و سرعت بهتر شده

ghnjfg
27-02-2017, 21:09
نه فقط از 18 بهمن آپلود حساب میشه

نه منظورم حجم دانلود 4تا8 سرویس عصرانه بود

hellbrain666
27-02-2017, 21:30
این پروفایل گیم من تا به حال سه بار رفته روی حالت عادی
تماس هم میگیرم میگن ما تغییری ندادیم
ممکنه خود به خود؟

Zharfa
27-02-2017, 22:35
من که امروز تخلیه کردم. میخوام برم مخابرات بگیرم. 6ماهه 40 گیگ 54500 خراسان رضوی. شبانه هم داره 2 تا 8. هر شب تا 3 گیگ میتونی دانلود کنی

دوستم طرح عصرانه داره. بعد اینکه آپلود رو برداشتن، 195 شکایت کرد. دیروز اسیاتک 24 گیگ بهش حجم داد

zed2
27-02-2017, 23:16
ops
اشتباه زدم - نتیجه باز کردن بیش از حد تب ها و مخفی شدن نام تاپیک:n16:

usainbol
28-02-2017, 09:20
دوستان من در خواست جمع اوری زدم چقدر طول میکشه؟ از پنل زدم

971971
28-02-2017, 11:34
دوستان من در خواست جمع اوری زدم چقدر طول میکشه؟ از پنل زدم
در حالت عادی حدود یک هفته ولی اگر به سایت 195 شکایت کنید یک روز.

mehdi_08
01-03-2017, 00:16
از پشتیبانی زنگ زدن که نحوه محاسبه آپلود کل (که توی نمایش دادن دوبرابر نمایش می داد) رو درست کردن منم گفتم مرسی
حالا توی پنل چک کردم نمایش مجموع اپلود رو درست کردن ولی نمایش مجموع دانولد رو تغییر دادن
الان کلا هرچیزی که در ستون دانلود نوشته شده باشه رو با هم جمع می زنه !!!
چه رایگان چه عیر رایگان حتی زمانهایی که همپوشانی دارن

اومدن ابروشو درست کنن زدن چشمشو کور کردن !!!!!!!:n02:

basem.c905
01-03-2017, 08:52
سلام
از شما ها کسی هست که اخیر در مورد حذف اپلود برای قرارداهای قبلی نزد 195 شکایت کرده باشه

usainbol
01-03-2017, 12:51
در حالت عادی حدود یک هفته ولی اگر به سایت 195 شکایت کنید یک روز.
دقیقاچه کارهایی بایدانجام بدم متن و...؟

kisiya
01-03-2017, 12:57
دوستان سلام این جریان اپلود چیه من عصرانه دارم بهشون گفتم حجم اصلیم یهو تموم شد وبعد گفتم کیفیت خظو مگشو بردن بالا حالا هی قطع میکنه علتش چیه؟

971971
01-03-2017, 18:56
دقیقاچه کارهایی بایدانجام بدم متن و...؟

بروید سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در قسمت ثبت درخواست مشخصات خودتان و آسیاتک را وارد کنید و در متن شکایت هم بنویسید که خطتان علی رغم درخواست تخلیه تا حالا تخلیه نشده است.

971971
01-03-2017, 19:09
دوستان سلام این جریان اپلود چیه من عصرانه دارم بهشون گفتم حجم اصلیم یهو تموم شد وبعد گفتم کیفیت خظو مگشو بردن بالا حالا هی قطع میکنه علتش چیه؟

آسیاتک آپلود را از 18 بهمن در حجم مصرفی حساب می کند و بنابراین حجمتان زودتر تمام می شود، می توانید به سایت 195 شکایت کنید و بخواهید که طبق مصوبه 237 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات آپلود رایگان سرویستان ادامه داشته باشد، اگر آپلود را هم رایگان نکنند 25 درصد به حجم باقیمانده تان در 18 بهمن اضافه خواهند کرد.
بهتر است برنامه netlimiter را هم نصب بکنید تا ببینید کدام برنامه آپلود غیرعادی دارد.
خطتان نویز دارد، اگر بصورت مستقیم از سیم سیاه مخابرات در ورودی منزل تا مودم سیم کشی کنید نویزتان کمتر می شود، اگر سیم در مسیر چند تکه شده است لحیمکاری اتصالات می تواند نویزتان را کاهش دهد.

ahriman323
02-03-2017, 04:36
اگر چراغ لینک چشمک زن میشه میتونید بگید یکم سرعتتونو بیارن پایین تر تا مشکل بر طرف بشه یا کاری که دوستمون در پست قبل گفتن میتونید انجام بدید تا اگر مشکل از سیم کشی داخلی هست برطرف بشه برای اینی که متوجه بشید مشکل از سیم کشی داخلی هست میتونید مودم را سر خط وصل کنید وسیمکشی منزل را قطع کنید تا مشخص بشه مشکل از سیم کشی هست یا نه/در ضمن کیفیت خط با تماس با پشتیبانی برای داخل منزل و سر خط میتونید بپرسید تا مشخص بشه که سیم کشی مشکل داره یا خطتتون بیشتر از این کشش نداره

rahyarpaul
02-03-2017, 11:31
لطفا ذف شود

hellbrain666
02-03-2017, 12:45
همچنان گیگ باکس 30 گیگی موجوده ولی امکان خرید داره
واقعا مسخرس

frozan2014
02-03-2017, 14:18
اسیاتک؛

ایران:

فرانسه:

Ocaryx
02-03-2017, 15:21
دوستانی که سرویس 16 مگ رو دارید شبانه شما لیمیت شده یا نه ؟
من طرح 16 مگابیت رو داشتم و تا الان شبا آزاد بود سرعت... ولی الان 2 شبه که ساعت 2 سرعت روی 1.2 تا 1.3 مگابیت فیکس میشه.

[Mohsen]
02-03-2017, 23:28
ahriman323

با سلام،

آسیاتک در حال حاضر جشنواره ای داره یا خیر؟

apple021
03-03-2017, 01:00
بسته برنز نامحدود روزانه سقفش چقد هست؟

sara_2656
03-03-2017, 06:01
بسته برنز نامحدود روزانه سقفش چقد هست؟

حدود 1.2 گیگ

Greedy
03-03-2017, 11:12
این امتیاز باشگاه مشتریان برای من مشکل پیدا کرده یا کلا اینطوری شده ؟
قبلا مثلا خرید میکردی 80 هزار تومن 80 امتیاز هم به باشگاه مشتریانت اضافه میشد ولی هفته پیش 80 تومن خرید کردم فقط دو امتیاز اضافه شد ؟

amin885
03-03-2017, 11:13
دوستان dns قبلی اسیاتک رو میخوام که با 155 شروع میشد الان dns رو عوض کردن از دیروز گوگل پلی تصاویر رو نمیاره اگه کسی از دوستان dns قبلی که با 155 شروع میشد رو داره محبت کنه ممنون میشم

ZeroNetizen
03-03-2017, 15:33
دوستان dns قبلی اسیاتک رو میخوام که با 155 شروع میشد الان dns رو عوض کردن از دیروز گوگل پلی تصاویر رو نمیاره اگه کسی از دوستان dns قبلی که با 155 شروع میشد رو داره محبت کنه ممنون میشم

من با هر DNS که داشتم تست کردم باز هم درست نشد...
فکر کنم مشکل از فیلترینگ ملی هست و باید کم کم فاتحه همه چیز رو بخونیم...
کاربران هم که همه ساکت هستن و گول سرعت دانلودشون رو میخورن :n28:

ghnjfg
03-03-2017, 16:12
ساعت 16
تصاویر گوگل پلی برای من مشکلی ندارن

ZeroNetizen
03-03-2017, 16:58
ساعت 16
تصاویر گوگل پلی برای من مشکلی ندارن

dns شما چیه؟
میشه برای ما هم بزارید؟

ghnjfg
03-03-2017, 17:53
dns شما چیه؟
میشه برای ما هم بزارید؟

من هیچوقت dns تنظیم نمبیکم

endoftime
03-03-2017, 18:23
من تا دیروز بدون مشکل از یوتیوب و pinterest استفاده میکردم اما از دیشب به هیچ کدوم دسترسی ندارم(بدون فیلتر شکن)
قضیه چیه؟فیلترینگ جدیدی اعمال شده؟

rahyarpaul
03-03-2017, 19:13
من از پریروز مشکل شروع شده بیشتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها که در حالت عادی فیلترند و با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشدن مثل redditمشکل خوردن
به نظر بوی فاز بعدی اینترانت میاد که از نشانه هاش همین حذفهای جشنواره و ایناست
که میخوان بگن برین اینترانت ،اینترنت رو گرون کنن

amin885
03-03-2017, 19:17
من از پریروز مشکل شروع شده بیشتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ها که در حالت عادی فیلترند و با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] باز میشدن مثل redditمشکل خوردن

امروز اینترنت پارس انلاین دوستم رو تست کردم تصاویر در گوگل پلی میومد اما اینترنت اسیاتک تصاویر در گوگل پلی هم نمیاد.

ZeroNetizen
03-03-2017, 22:18

دقیقا دارن فیلترینگ ملی رو افتتاح میکنند و آسیاتک هم مثل همیشه پیش قدم شده ...
تنها راه نجات اینه که usa برامون اینترنت ماهواره ای بفرسته...

apple021
04-03-2017, 00:09
حدود 1.2 گیگ
خیلی کمه گفتم حداقل ۱.۵ هست روزی!
ممنون بابت پاسخ تا ۶۰ تومن چه سرویسی بگبرم خوبه بیشتر وب گردی و فیلم و بازی دانلود میکنم

amir_82111
04-03-2017, 01:37
سلام دوستان.
گویا ارسال در آسیاتک دیگه رایگان نیست و مثل دانلود محاسبه میشه.
قیمت گیگ باکس 90 گیگ هم از 70 هزار تومان به 125 هزار تومان تغییر قیمت داده.
گیگ باکس 30 گیگ هم کلا حذف شده.
آخه فلاکت تا کجا ؟؟؟؟
بدبختی و نکبت تا کجا ؟؟؟

apple021
04-03-2017, 01:42
من اواره شدم پس :)) اون شاتل که میگه پورت نداریم های وبم خیلی گرون کرده و قطعیش بیش از حد شده
اینم اسیاتک من مصرفم بالاس 30 گیگ که دوستمون میگه حذف شده
گیگ باکس دیگه نیست جز ۹۰ گیگ ؟

ZeroNetizen
04-03-2017, 01:58
سلام دوستان.
گویا ارسال در آسیاتک دیگه رایگان نیست و مثل دانلود محاسبه میشه.
قیمت گیگ باکس 90 گیگ هم از 70 هزار تومان به 125 هزار تومان تغییر قیمت داده.
گیگ باکس 30 گیگ هم کلا حذف شده.
آخه فلاکت تا کجا ؟؟؟؟
بدبختی و نکبت تا کجا ؟؟؟

کمپین اعتراض کاربران به حذف آپلود رایگان :n24:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir_82111
04-03-2017, 02:13
من اواره شدم پس :)) اون شاتل که میگه پورت نداریم های وبم خیلی گرون کرده و قطعیش بیش از حد شده
اینم اسیاتک من مصرفم بالاس 30 گیگ که دوستمون میگه حذف شده
گیگ باکس دیگه نیست جز ۹۰ گیگ ؟

9 گیگ توی 5 روز داره...
اینا اولش یه طرح رو جا میندازن تا مصرف حجم مشترک بالا بره بعد یه طرح گرونتر جایگزین میکنن.
از ماست که بر ماست...