PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بوت Xp

Admiral
09-03-2008, 07:17
سلام
من برنامه ای دارم که باید یکسری فایل ها رو هنگام بوت از سیستم بخونه و فایل هایی رو هم در سیستم کپی کنه.
من قبلا با استفاده از بوت ویندوز 98 یک دیسکت بوت و با استفاده از اون یک سی دی Bootable می ساختم.
ولی حالا می خوام برنامه ام درایو های NTFS رو هم بشناسه؛ واسه همین به بوت XP نیاز دارم.
می خواستم ببینم چطور می تونم یک سی دی Bootable با بوت XP داشته باشم و کاری کنم که بعد از بالا اومدن؛ برنامه من بطور اتوماتیک اجرا بشه (مثل دستکاری فایل Autoexec.bat توی 98)
ممنون

mahdi7610
09-03-2008, 09:14
سلام
من برنامه ای دارم که باید یکسری فایل ها رو هنگام بوت از سیستم بخونه و فایل هایی رو هم در سیستم کپی کنه.
من قبلا با استفاده از بوت ویندوز 98 یک دیسکت بوت و با استفاده از اون یک سی دی Bootable می ساختم.
ولی حالا می خوام برنامه ام درایو های NTFS رو هم بشناسه؛ واسه همین به بوت XP نیاز دارم.
می خواستم ببینم چطور می تونم یک سی دی Bootable با بوت XP داشته باشم و کاری کنم که بعد از بالا اومدن؛ برنامه من بطور اتوماتیک اجرا بشه (مثل دستکاری فایل Autoexec.bat توی 98)
ممنون
سلام دوست عزیز
فکر کنم منظورتون اینه .
یه سری به لینک زیر بزنید .

آموزش نحوه ساخت Bootable CD برای Windows XP

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

موفق باشی .

Admiral
09-03-2008, 13:39
سلام
خیلی ممنون مهدی جان
مشابه این تاپیک رو دیده بودم ولی مشکل من اینه که نمی خوام فایل نصب Xp اجرا بشه. اصلاً قرار نیست توی Cd ویندوز باشه!
می خوام وقتی سیستم از روی سیستم بالا اومد برنامه من اجرا بشه.
بوت ویندوز 98 کارم رو راه می اندازه اما چون پارتیشن های Ntfs رو ساپورت نمی کنه به مشکل خوردم.
خیلی ممنون
منتظر راهنمایی های دوستان هستم

AlilG
09-03-2008, 13:47
محتویات درایوهایNfts رو فقط ویندوزهای Nt میشناسن که! چطوری میخوای محتویاتشون قبل از بالا اومدن سیستم اجرا کنی و ببینی؟
بوت هم فقط درایوها رو میتونه نشون بده یا پاک کنه! پلتفرم نیست که اجراشونم بکنه!

AlilG
09-03-2008, 13:52
admrial این به کارت میاد؟

DOS NTFS boot disk to access NTFS partitions in Windows XP 2000 or NT

AlilG
09-03-2008, 13:54
بیا همشون...

چیز دیگه ای نداریم!!!

mahdi7610
09-03-2008, 14:02
سلام
خیلی ممنون مهدی جان
مشابه این تاپیک رو دیده بودم ولی مشکل من اینه که نمی خوام فایل نصب Xp اجرا بشه. اصلاً قرار نیست توی Cd ویندوز باشه!
می خوام وقتی سیستم از روی سیستم بالا اومد برنامه من اجرا بشه.
بوت ویندوز 98 کارم رو راه می اندازه اما چون پارتیشن های Ntfs رو ساپورت نمی کنه به مشکل خوردم.
خیلی ممنون
منتظر راهنمایی های دوستان هستم
سلام دوست خوبم
اگه درست متوجه شده باشم شما فقط یه بوت xp می خواهید . درسته ؟
یعنی یه دسکت بوت که بتونید ویندوز دارای فایل سیستم ntfs را باهاش بوت کنید . درسته ؟

اگه منظورت اینه می تونی از سایت ماکروسافت دانلود کنی

حجم فایل download برابر 2/4 مگابایت خواهد بود برای شروع download شما احتیاج به 6 عدد دیسکت خالی 1.44 MB دارید.

Admiral
10-03-2008, 10:06
سلام

محتویات درایوهایNfts رو فقط ویندوزهای Nt میشناسن که! چطوری میخوای محتویاتشون قبل از بالا اومدن سیستم اجرا کنی و ببینی؟
بوت هم فقط درایوها رو میتونه نشون بده یا پاک کنه! پلتفرم نیست که اجراشونم بکنه!

علی آقا من اطلاعاتم کامل نیست ولی تا اونجا که میدونم وقتی کامپیوتری بوت میشه یکسری از وظایف اولیه و سطح پایین سیستم عامل ها رو فراهم میکنه. مثلا سیستم عاملها وظایف مختلفی دارن مثل مدیریت فایل؛مدیریت دیسک؛مدیریت حافظه؛مدیریت I/O و .... و به طور کلی اعمالی که تعامل کاربر و سیستم رو تسهیل کنه و جزئیات طراحی و عملیات رو مخفی کنه و کاربر توسط روال هایی که فراخوانی های سیستمی هستن میتونه این کارها رو با واسطه گری سیستم عامل انجام بده.
هنگام BOOT شدن هم یکسری عملیات پایه البته بدون حضور کامل یک سیستم عامل در اختیار کاربر قرار میگیره.
میشه گفت هنگام بوت بخش هایی جزئی از وظایف سیستم عامل بارگذاری میشه تا کاربر در محیطی خارج از سیستم عامل که برخی محدودیت ها رو نداره بتونه با سیستم تعامل داشته باشه.
مثلا وقتی سیستم رو بوت میکنیم و بعد توی خط فرمان نام درایو ها رو می نویسیم و فایل ها رو کپی و کات و... میکنیم داریم از خدمات مدیریت فایل و مدیریت دیسک استفاده میکنیم اما در محیط سیستم عامل خاصی نیستیم. پس یکسری روال ها و راه اندازها هنگام بوت بارگذاری میشن که این قابلیت ها رو فراهم میکنن.
حالا اگه راه انداز یا سرویسی ارائه بشه که بتونه قابلیت تعامل با درایوهای NTFS رو داشته باشه و در موقع بوت شدن بارگذاری بشه کاربر میتونه بدون توجه به این که درایو FAT32 هست یا NTFS محتویات درایو رو ببینه و دستکاری کنه.

admrial این به کارت میاد؟
DOS NTFS boot disk to access NTFS partitions in Windows XP 2000 or NT
ممنون؛ برنامه جالبی بود.
این برنامه می تونه با سیستم فایلی NTFS ارتباط برقرار کنه و File Directory ها رو بخونه.
فقط مشکلش اینه که به صورت یه برنامه مجزا تهیه شده!
پس هنگام بوت و خارج از محیط سیستم عامل هم میشه به درایو NTFS دسترسی داشت.
این برنامه به صورتی پیاده سازی شده که می تونه جدول فایل ها و دایرکتوری های سیستم NTFS رو هم بخونه؛حالا اگه این روالها هنگام بوت بکار گرفته می شد کاربر میتونست توی خط فرمان بنویسه
Copy myfile.txt C:\ali
بدون اینکه نیاز داشته بدونه این درایو FAT32 هست یا NTFS !!!
منظور من این بود.

سلام دوست خوبم
اگه درست متوجه شده باشم شما فقط یه بوت xp می خواهید . درسته ؟
یعنی یه دسکت بوت که بتونید ویندوز دارای فایل سیستم ntfs را باهاش بوت کنید . درسته ؟

نه:31:
فکر کنم این چیزی که من دنبالش بودم پیدا نمیشه.
دست هر دوتون درد نکنه؛ خیلی ممنون