PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چجوري ميشه نام ويندوز رو در هنگام بوت تغيير داد؟

kiarash3500
07-03-2008, 14:43
سلام
من دو تا ويندوز يكي 2000 و يكي ايكس پي دارم ميخواستم ببينم ميشه نام پيش فرض رو مثلا از ايكس پي به كيارش تغيير داد تا هنگام روشن كردن كامپيوتر و صفحه انتخاب ويندوز اين اسم نشون داده بشه؟
ممنون

mahdi7610
07-03-2008, 15:02
سلام
من دو تا ويندوز يكي 2000 و يكي ايكس پي دارم ميخواستم ببينم ميشه نام پيش فرض رو مثلا از ايكس پي به كيارش تغيير داد تا هنگام روشن كردن كامپيوتر و صفحه انتخاب ويندوز اين اسم نشون داده بشه؟
ممنون
سلام کیارش جان

اره می شه این کار را انجام داد .

روی my computer راست کلیک کن و بعد properties را بزن و از پنجره باز شده به تب Advanced برو و روی اخرین settings کلیک کن و از پنجره باز شده گزینه Edit را بزن تا فایل نوت پد باز بشه اونجا می تونی اسم ویندوز را تغییر بدی .

یادت باشه فقط اسم اون را تغییر بده . به چیز دیگه ای دست نزنی که ویندوزت بالا نمیاد .

یعنی اگه اسم ویندوزت Microsoft Windows XP هست فقط این قسمت را پاک کن و اسم کیارش را بنویس .

بعد از تغییر دادن به منوی file برو و روی گزینه save کلیک کن تا محتوای فایل نوت پد ذخیره بشه .

موفق باشی .

K A R I M I
07-03-2008, 15:34
سلام
تو cmd چه دستوری بنویسیم که مثلا در دایرکتوری یکسان یه پوشه رو باز کنه ؟
مثلا پوشه ای داریم با نام test حالا چه جوری با استفاده از دستورات cmd این پوشه رو فقط باز کنیم ، همین !!

mahdi7610
07-03-2008, 15:49
سلام
تو cmd چه دستوری بنویسیم که مثلا در دایرکتوری یکسان یه پوشه رو باز کنه ؟
مثلا پوشه ای داریم با نام test حالا چه جوری با استفاده از دستورات cmd این پوشه رو فقط باز کنیم ، همین !!
سلام
خوب شما ابتدا باید توی cmd به درایو جاری برید و بعد با دستور cd test وارد اون پوشه بشید . و با دستور dir محتوای اونا مشاهده کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

K A R I M I
07-03-2008, 15:54
نه مهدی جان
من می خوام که اون پوشه باز بشه ، چه جوری بگم ؟ باز بشه دیگه !! :دی
مثلا وقتی مینویسیم :
call test.txt این فایل تکست برای کاربر باز میشه منم میخوام پوشه برای کاربر باز بشه !

mahdi7610
07-03-2008, 16:02
اهان فهمیدم یعنی اینکه انگار روش کلیک کردی و باز شده .
والا دقیق نمی دونم بشه همچین کاری کرد یا نه ؟

K A R I M I
07-03-2008, 16:07
اهان همین الآن یافتم !!
باید بنویسیم :

\ رو باید بذاریم حتما که من نمیذاشتم !!

mahdi7610
07-03-2008, 16:52
اهان همین الآن یافتم !!
باید بنویسیم :

\ رو باید بذاریم حتما که من نمیذاشتم !!
اهان جالب بود . اینا نمی دونستم .
ایول باهال بود .

موفق باشی .

aRThaS_08
07-03-2008, 17:58
سلام من اون کاری که mahdi7610 گفت کردم ولی عوض نشد روی Edit که کلیک میکنم این میاد

و من دو تا ویندوز XP,Vista دارم از وقتی Vista رو ریختم اسم XP شده این Earlier Versin of Windows

mahdi7610
07-03-2008, 18:12
سلام من اون کاری که mahdi7610 گفت کردم ولی عوض نشد روی Edit که کلیک میکنم این میاد

و من دو تا ویندوز XP,Vista دارم از وقتی Vista رو ریختم اسم XP شده این Earlier Versin of Windows
سلام دوست خوبم
شما یه دونه ویستا دارید و یه دونه هم ویندوز xp دارید . درسته ؟
شما از داخل ویندوز xp برید و این فایل نوت پد را باز کنید و محتوای اونا کامل بزارید اینجا . تا اگه بتونم راهنمایی کنم .
چون خودم تا حالا ویستا نداشتم . و بوت ویستا با xp یه خورده فرق می کنه .
ویندوز شما چی هستش . یعنی سرویس پک هستش یا مدیا سنتر . اسمی که در هنگام بوت میاد را دقیق بنویسید .
موفق باشید .