PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چند تا سوال اساسی.

sltavakoli
07-03-2008, 01:04
سلام خدمت دوستان.

اول از همه بگم که اگر به سوالام جواب کامل بدیدخیلی ممنون میشم.(یهنی خلاصه ننویسید)

1-چیزی به اسم Visiual Basic وجود داره؟یا حتما باید با .Net بیاد؟ایا این دو تا 2 نسخه ی مختلف هستند؟

2-Visiual Basic 2008 اومده یا نه؟

3-من visiual studio 2005 رو دارم و از روی اون VB رو نصب میکنم.ولی وقتی در VB برنا مه ام رو مینویسم چیزی

برای اماده کردن محصول برای انتشار وجود نداره.یعنی نمیتونم برنامه رو در غالب یک فایل EXE ذخیره سازی کنم.

در صورتی که در VB 6 میشد این کار رو انجام بدی.باید چیکار کنم؟

4-شما چه جوری برنامه نویسی رو یاد گرفتین؟اموزشگاه یا کتاب یا ... ؟

5-با وجود اینکه ورژن های جدید تری به بازار امده چرا هوز خیلی ها از VB 6 استفاده میکنن؟

6-اگه به شما بگن که یه زبون برنامه نویسی که برای ویندوز باشه (نه وب) و اسون باشه و بشه باهاش نرم افزار

تولید کرد چی رو پیشنهاد میکنید؟

7-با یه زبون برنامه نویسی (مثلا VB ) میشه یه ویندوز ساخت؟بعنی اصلا امکانش هست یا به چیزهای دیگه هم

احتیاج داریم؟

در کل خیلی ازتون ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو کامل بدبد.چون خیلی وقته دنبال جواب این سوال ها میگشتم

لطف کنید و شماره ی هر سوال رو که جواب میدید بنویسید تا بهتر متوجه بشم.

یا حق.

MichaelQwerty
07-03-2008, 07:33
جواب شماره 7: یک سیستم عامل از مجموعه ای از زبانهای برنامه نویسی ساخته میشه
windows از زبان برنامه نویسی C , visual basic و فکر کنم اسمبلی ساخته شده این اسمبلی رو شک دارم

mehdibarghi
07-03-2008, 09:43
ویندوزو با هیچ زبونی به جز اسمبلی نمیشه ساخت (البته هسته اصلیشو) و بعد از ساخت اون که تو xp 1000000 خط شده بقیه شو با vc نوشتن ...

majid_kntu
07-03-2008, 12:39
سلام خدمت دوستان.

اول از همه بگم که اگر به سوالام جواب کامل بدیدخیلی ممنون میشم.(یهنی خلاصه ننویسید)

1-چیزی به اسم Visiual Basic وجود داره؟یا حتما باید با .Net بیاد؟ایا این دو تا 2 نسخه ی مختلف هستند؟

2-Visiual Basic 2008 اومده یا نه؟

3-من visiual studio 2005 رو دارم و از روی اون VB رو نصب میکنم.ولی وقتی در VB برنا مه ام رو مینویسم چیزی

برای اماده کردن محصول برای انتشار وجود نداره.یعنی نمیتونم برنامه رو در غالب یک فایل EXE ذخیره سازی کنم.

در صورتی که در VB 6 میشد این کار رو انجام بدی.باید چیکار کنم؟

4-شما چه جوری برنامه نویسی رو یاد گرفتین؟اموزشگاه یا کتاب یا ... ؟

5-با وجود اینکه ورژن های جدید تری به بازار امده چرا هوز خیلی ها از VB 6 استفاده میکنن؟

6-اگه به شما بگن که یه زبون برنامه نویسی که برای ویندوز باشه (نه وب) و اسون باشه و بشه باهاش نرم افزار

تولید کرد چی رو پیشنهاد میکنید؟

7-با یه زبون برنامه نویسی (مثلا VB ) میشه یه ویندوز ساخت؟بعنی اصلا امکانش هست یا به چیزهای دیگه هم

احتیاج داریم؟

در کل خیلی ازتون ممنون میشم اگه جواب سوالاتم رو کامل بدبد.چون خیلی وقته دنبال جواب این سوال ها میگشتم

لطف کنید و شماره ی هر سوال رو که جواب میدید بنویسید تا بهتر متوجه بشم.

یا حق.

سلام!
1-منظور از ويژوال بيسيك همون نسخه شش اونه.اين انجمن در واقع انجمن همين نسخه ششه.ولي اگه بنويسند ويژوال بيسيك دات نت يا وي بي دات نت...
2-نسخه 2008 ويژوال بيسيك هم اومده.
3-بعد از اتمام ساخت پروژه بايد گزينه build‌ رو بزنيد(تو 2005)
4-خوب هر كس يه جوري با برنامه نويسي آشنا شده و يا با اون كار ميكنه.اين مهم نيست كه بقيه چه طور باهاش آشنا شدن مهم اينه كه چرا مي خواييد برنامه بنويسيد :به اون به عنوان تفريح نگاه مي كنيد...با رشته تحصيليتون مرتبطه....كنجكاويد؟...در مورد كلاسهاي آموزشي هم بايد بگم تو اين كلاسها فقط برنامه نويسي با برنامه هايي مثل ويژوال بيسيك دات نت تدريس ميشه نه چيزي كه به عنوان علم برنامه نويسي تو دانشگاهها وجود داره و مسابقات بين المللي مثل Acm هم تو همون زمينه اند.
5-استفاده از ورژن هاي قديمي دقيقا به همون علتيه كه با وجود ظهور ويستا هنوز خيلي ها از اكس پي استفاده مي كنن يا همون دليلي كه باعث شده هنوز تو خيلي از بانك هاي خودمون از برنامه هاي توليد شده توسط سي يا پاسكال يا فاكس پرو استفاده بشه.
6-ويژوال بيسيك 6 (چون برنامه هاش براي اينكه تو سيستم مقصد نصب بشن نياز به نصب كامل دات نت فريم ورك 2 يا 3 ندارن.خود برنامه نويس به سادگي ميتونه همه چيز رو كنترل كنه .به نظر من كار كردن باهاش نسبت به دات نت براي كسي كه مبتدي باشه خيلي راحت تره)
7-پايه ويندوز رو سي بنا شده.از اونجا كه هر زبوني قابليت هاي خاص خودشو داره گاهي وقتا يه سيستم عامل به چندين زبون براي پياده سازي احتياج داره.
اگه بازم سوالي داري بپرس:31:

301
07-03-2008, 19:19
7-ویندوز برپایه زبان C نوشته شده و برای جاهایی که سرعت فوق العاده اهمیت داره (مثل مدیریت حافظه و پردازش ها) از زبان اسمبلی استفاده شده البته اول با C می نویسن بعد به زبان اسمبلی تبدیل میکنن (چون هزاران خط میشه و یه آدم نمی تونه این همه خط رو تجزیه و تحلیل کنه) و به این قسمت کرنل میگن.

sltavakoli
08-03-2008, 00:59
دوستا نمیخوام یه حسی که توی وجودم هست رو بهتون بگم:

من به برنامه نویسی خیلی خیلی علاقه دارم.اونقدر علاقه دارم که نمیتونم توصیف کنم.اونقدر که بدون کلاس و کتاب

تقریبا دیگه میفهمم که برنامه نویسی یعنی چه و چند تا برنامه ی ساده هم نوشتم.

در ضمن به ریاضیات هم خیلی علاقه دارم و در 3 پایه ی دبیرستان همه ی درس های مربوط به ریاضی رو 20 کامل

شدم.!!

از خودم تعریف نمیکنم.ولی تمام زیر و بم یک ویندوز و تمام امکانات اون رو هم بلدم و در کار کردت با اون هیچ

مشکلی ندارم.

حالا با این اوصاف میتونم از این سن یه برنامه نوس حرفه ای بشم یا نه؟چون فکر میکنم کلا دنیا بر اساس برنامه

نوشته شده.

تنها هدفم هم از برنا مه نویسی تولید یک ویروس خیلی حرفه ای مثل چرنوبیل که تا سال ها یا حتی قرن ها در ذهن

مردم بمونه.

ولی متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟بالاخره میتونم به ارزوم برسم یا نه؟

راستی برای برنامه نویسی حرفه ای به ریاضی هم نیاز هست یا نه؟اگه هست تا چه حدی؟

در کل اگه کسی میتونه راهنماییم کنه خیلی ممنونش میشم.

MichaelQwerty
08-03-2008, 07:51
من خودم عشق trojan , virus ساختن دارم ولی این کارها رو افتخار آوردن نمی بینم ساختن ویروس آسونه
همیشه کار خراب کردن آسونتر از درست کردنه با نوشتن یه ویروس مثل blaster,... میشه شهرت کسب کرد
انگار مثل صدام یه خیلی آدم بکشی صدام هم مثل هیتلر و خیلی های دیگه معروف شدن تا خیلی سال ها
هم تو ذهن مردم می مونن.
اگه می خوای زود به هدفت برسی همین vb خوبه ولی اگه معنی برنامه نویسی رو می خوای بفهمی بیا مثل من اسمبلی بخون که دو ساله که میخونم هنوز نمی دونم 50 صفحه اولش که همش ریاضی چی میگه
در ضمن قویترین سریع ترین کم حجم ترین ویرسها و برنامه ها رو با این زبان می نویسن هر کاری میشه کرد

majid_kntu
08-03-2008, 08:05
دوستا نمیخوام یه حسی که توی وجودم هست رو بهتون بگم:

من به برنامه نویسی خیلی خیلی علاقه دارم.اونقدر علاقه دارم که نمیتونم توصیف کنم.اونقدر که بدون کلاس و کتاب

تقریبا دیگه میفهمم که برنامه نویسی یعنی چه و چند تا برنامه ی ساده هم نوشتم.

در ضمن به ریاضیات هم خیلی علاقه دارم و در 3 پایه ی دبیرستان همه ی درس های مربوط به ریاضی رو 20 کامل

شدم.!!

از خودم تعریف نمیکنم.ولی تمام زیر و بم یک ویندوز و تمام امکانات اون رو هم بلدم و در کار کردت با اون هیچ

مشکلی ندارم.

حالا با این اوصاف میتونم از این سن یه برنامه نوس حرفه ای بشم یا نه؟چون فکر میکنم کلا دنیا بر اساس برنامه

نوشته شده.

تنها هدفم هم از برنا مه نویسی تولید یک ویروس خیلی حرفه ای مثل چرنوبیل که تا سال ها یا حتی قرن ها در ذهن

مردم بمونه.

ولی متاسفانه نمیدونم از کجا باید شروع کنم؟بالاخره میتونم به ارزوم برسم یا نه؟

راستی برای برنامه نویسی حرفه ای به ریاضی هم نیاز هست یا نه؟اگه هست تا چه حدی؟

در کل اگه کسی میتونه راهنماییم کنه خیلی ممنونش میشم.

اگه واقعا به برنامه نويسي علاقه داري رشته نرم افزار رو انتخاب كن.
اينو هم بهت بگم برنامه نويسي خيلي گسترده تر از چيزي كه عامه مردم فكر مي كنن.
در ضمن ويروس نويسي هم يه جورايي كمك به خلق خداست البته اگه كسي از اون سو استفاده نكنه.
بعدش هم،فقط تسلط به برنامه نويسي براي نوشتن ويروس كافي نيست بايد اين توانايي رو داشته باشي كه بتوني حفره ها رو پيدا كني

mehdibarghi
08-03-2008, 18:51
اساس کار سیستم عامل ها بر اساس زبان ماشین است ... یعنی یه برنامه با زبان ماشین (اسمبلی) نوشتن که هسته اصلی اونو تشکیل میده و بعد توی اون برنامه امکان بارگزاری زبانهای دیگه رو قرار دادن ... یعنی در حقیقت وقتی که ما رو گزینه xp در ابتدای راه اندازی سیستم Enter می کنیم اون برنامه اصلی رو اجرا می کنیم و سپس بقیه برنامه ها رو تحت اون اجرا می کنیم ... این اساس کار سیستم عامله ... در ضمن اگر قرار بود با C بنویسنش C رو روی چی اجرا می کنن ؟؟؟؟!!!! (روی سیستم عامل دیگه ...)

sltavakoli
11-03-2008, 21:26
زبان اسمبلی خیلی سخت هست یا نه؟

بالاخره برای یادگیری پاسکالو اسمبلی چی کار کنم؟

داره دیر میشه ها.

sltavakoli
11-03-2008, 21:29
یه سوال دیگه.

چه عاملی سبب میشه که به جای استفاده از زبون هایی مثل vb و .. بیایم و از اسمبلی استفاده کنیم؟

majid_kntu
11-03-2008, 23:48
همون عاملي كه باعث ميشه با وجود ويندوز از لينوكس استفاده كنيم

mehdibarghi
13-03-2008, 18:33
تو یه سری مواقع یه کارایی با اسمبلب میشه کرد که با vb و از این جو زبونا نمیشه ...
مثلاً با اسمبلی میشه به صورت مستقیم با سخت افزار کار کرد و...