PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کپی کردن فیل ها

AMMS.co
06-03-2008, 23:49
:40: :40: :40:
با سلام به دوستان و استادان Vb.
من می خواستم ببینم که چگونه می توان برنامه ای را نوشت که فایلی را برای ما از جایی به جای دیگر کپی کند.
با تشکر.
:11: :11: :11:

nk_hsn
07-03-2008, 00:14
تابعی که می شود برای کپی کردن یک فایل ازش استفاده کرد . می تونید در برنامه های بانک اطلاعاتی خودتون بعنوان یک زیر روال برای تهیه پشتیبان از بانک های اطلاعاتی استفاده کنید . اینکار سرعت پشتیبان گیری رو فوق العاده بالا می بره و حجم رو خیلی پایین می آره و البته مشکلاتی هم داره که دوست دارم سایر دوستان برای مشارکت در این درس نظراتشون بدن . متشکرم.

کد:
Private Declare Function CopyFile Lib "kernel32" Alias "CopyFileA" (ByVal lpExistingFileName As String, ByVal lpNewFileName As String, ByVal bFailIfExists As Long) As Long

lpExistingFileName : آدرس فایل مبدا مثل کد:
c:\Ehteram.txt
lpNewFileName : آدرس فایل مقصد
bFailIfExists : مشخص می کند در صورت وجود فایل مقصد عملیات کپی ادامه یابد یا نه . اگر صفر باشد انجام می شود و اگر یک باشد انجام نمی شود.

نحوه استفاده در برنامه :

کد:
dim a as long
کد:
copyFile ("c:\Ehteram.txt","d:\mrjamshidy.txt",0)

البته دوستان دقت داشته باشند که می توانند اختیار انتخاب مسیر ها رو از طریق componet دیالوگ متد ShowSave به کاربران نرم افزار نوشته شده بدهند.

در ضمن اگر کمی دیر بروز می کنم . می خوام دوستان بیشتری فرصت دیدن و مشارکت در بحث رو داشته باشند . در غیراینصورت گذاشتن انبوه مطالب بطور پیوسته فقط سبب خستگی و یکطرفه شدن بحث می شود.

MrJamshidy
07-03-2008, 03:19
دوست عزیز نیازی به این کار نیست
FileCopy(Source As String,Destination As String)

Source: فایل مبدا
Destination: فایل مقصد

AMMS.co
07-03-2008, 06:57
:40: :40: :40:
از دوستان عزیزم MrJamshidy و nk_hsn بسیار متشکرم.
:11: :11: :11: