PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : يك سوال از اساتيد برنامه نويسي دلفي

Koorosh Nokia
06-03-2008, 11:52
با سلام به خدمت همه برنامه نويسان عزيز.
راستش مدتي است مشكلي پيدا كردم من ميخوام بدونم وقتي ميخواي با دلفي يك برنامه بنويسي كه از طريق اون برنامه بتوني يك فولدرو پاك كني بايد چيكار كرد.
مثلا من اگه بخوام يك عكس رو از داخل درايو E پاك كنم و اسم عكس هم به عنوان مثال Pic1 باشه دستور زير رو مينويسم:

Begin
deletefile('E:\pic1.jpg');
end;

حالا ميخوام بدونم اگه بخوام يك فولدر رو Delete كنم بايد چيكار كنم.آيا بايد از همين دستور بالا استفاده كنم كه اگه اينطوري باشه من پسوند Folder را نميدونم و نميدونم بايد از چه پسوندي استفاره كنم و اگه بايد از يه دستور ديگه استفاده كرد لطفا دستورشو با يه مثال برام بنويسيد.
از دوستان دلفي كار خواهش ميكنم كه هرچه سريعتر من رو راهنمايي كنند.
مرسي.

NoneForce
06-03-2008, 12:03
با سلام به خدمت همه برنامه نويسان عزيز.
راستش مدتي است مشكلي پيدا كردم من ميخوام بدونم وقتي ميخواي با دلفي يك برنامه بنويسي كه از طريق اون برنامه بتوني يك فولدرو پاك كني بايد چيكار كرد.
مثلا من اگه بخوام يك عكس رو از داخل درايو E پاك كنم و اسم عكس هم به عنوان مثال Pic1 باشه دستور زير رو مينويسم:

Begin
deletefile('E:\pic1.jpg');
end;

حالا ميخوام بدونم اگه بخوام يك فولدر رو Delete كنم بايد چيكار كنم.آيا بايد از همين دستور بالا استفاده كنم كه اگه اينطوري باشه من پسوند Folder را نميدونم و نميدونم بايد از چه پسوندي استفاره كنم و اگه بايد از يه دستور ديگه استفاده كرد لطفا دستورشو با يه مثال برام بنويسيد.
از دوستان دلفي كار خواهش ميكنم كه هرچه سريعتر من رو راهنمايي كنند.
مرسي.

سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

romixery
06-03-2008, 18:27
سلام
من راه حل بهتر و مناسب تري سراق دارم:

اينا از دستورات ويندوز هستن و براي همه زبانهاي برنامه نويسي صادقن. با Mkdir هم مي توني يه فلدر بسازي.
موفق باشي

Koorosh Nokia
06-03-2008, 19:54
سلام
من راه حل بهتر و مناسب تري سراق دارم:

اينا از دستورات ويندوز هستن و براي همه زبانهاي برنامه نويسي صادقن. با Mkdir هم مي توني يه فلدر بسازي.
موفق باشي
سلام دوست عزيز.
از اينكه جواب سوالمو دادي ازت ممنونم.ولي ميشه لطف كني يه مثال برام بزني.به عنوان مثال من اگه بخوام يه فولدرو در درايو E با نام Folder1 پاك كنم.ميشه دستورشو برام بنويسي و اگه محبت كني دستور ساختنش رو هم برام بنويسي ممنونت ميشم.

VDeveloper
07-03-2008, 05:20
اينا از دستورات ويندوز هستن و براي همه زبانهاي برنامه نويسي صادقن.
RmDir از جمله توابع سیستمی دلفی هست و ربطی به ویندوز نداره. در ضمن، این تابع فقط پوشه های خالی را حذف میکنه.

romixery
07-03-2008, 10:15
سلام

بله درسته از توابع سيستمي هستن. چون در يونيت System هم قرار دارند. منظورم همين بود. اشتباهم رو ببخشيد.

این تابع فقط پوشه های خالی را حذف میکنه.
خودم مي دونستم. دوستمون كه نگفتن پوششون خاليه يا پر. گفتن فقط مي خوان پاكش كنن. اگه پوشه پر هستش بهترين روش همون روشه كه نانفورس جانم گفته بودن. البته با DirectoryListBox هم مي توني كه توصيه نمي كنم.
موفق باشي
باي