PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : با کلیک روی درایوها وارد درایو نمیشه ، چرا !؟

SajjadKAZ2003
06-03-2008, 00:15
سلام
برای ویندوز یکی از دوستان یه مشکل پیش اومده
وقتی رو درایوهای هاردش کلیک می کنه وارد اون درایو نمیشه (هیچ پیغامی هم نمیده) ولی وقتی روی درایو راست کلیک می کنه و Open رو میزنه مشکل نداره و وارد میشه
مشکل از چی میتونه باشه؟
البته این مشکل برای درایوهای سی دی رام وجود نداره!
ویندوزش XP

Saman.RS
06-03-2008, 00:17
دوست من ، من اطلاعي ندارم كه مشكا از چيه

واسه من اين اتفاق افتاد و نميتونستم نه با كليك و نه با open وارد درايو هام بشم

ولي با nod32 وقتي اسكن كردم و با ريستارت مشكل حل شد! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahdi7610
06-03-2008, 00:21
سلام
وقتی رو درایوهای هاردش کلیک می کنه وارد اون درایو نمیشه (هیچ پیغامی هم نمیده) ولی وقتی روی درایو راست کلیک می کنه و Open رو میزنه مشکل نداره و وارد میشه
مشکل از چی میتونه باشه؟
ویندوزش XP
سلام دوست عزیز

دوست عزیز سیستم دوستتون ویروس گرفته و احتمالا هم ویروس اتوران گرفته باشه .
به ادرسی که توی امضاء من هستش رجوع کنید و مشکل را با روشهای گفته شده حل کنید .
حتما ویروس اتوران گرفته .

موفق باشید .

sinaset
06-03-2008, 01:05
سلام
مشکل از چی میتونه باشه؟
ویندوزش XP
سلام دوست من اول از همه يك انتي ويروس خوب پيدا كن و كل كامپيوتر رو سر چ كن ببين ايا ويروسي هست بعد اگر بود پاكش كن و بعد ويندوز رو عوض كن
يادت باشه حتمان با انتي ويروس كل كامپيوتر ت رو سرچ كن بعد ويندوز رو عوض كن
انشالله كه مشكلتون حل بشه
:10::11:

SajjadKAZ2003
06-03-2008, 02:14
بعید می دونم ویروس باشه!
آخه هیچ فایل مشکوکی یا چیزی رو وارد سیستمش نکرده
وقتی هم رو درایوها کلیک می کنه هیچ پیغامی یا اروری نمی ده، فقط وارد درایو نمیشه

قبل از این اتفاق دو مورد پیش اومده:
1- یه فولدر ویندوز Me تو درایو C داشت که چون حجم درایو C زیاد شده بود خواست به یه درایو دیگه انتقال بده که البته وسط کار مثکه یه پیغامی داده " ممکنه فایلهای ویندوز دچار مشکل بشن " که بعد از این پیغام عمل انتقال فایلها رو کنسل کرده!
2- یه دیسک تو فلاپی گذاشته ، فلاپی هم شروع به خوندن کرده و چون دیسکت خراب بوده با اینکه دیسکت رو در میاره با این حال صدای قر قر خوندن فلاپی همینجوری ادامه پیدا می کنه حتی با اینکه سیستم رو ریست می کنه و روشن خاموش می کنه همچنان این صدای فلاپی ادامه داره!

ممکنه این دو مورد در مشکل اول دخیل باشه ؟

Saman.RS
06-03-2008, 02:18
شما اول با يه آنتي ويروس آپديت ، يه اسكن كنين

بعدشم يه ويندوز عوض كن ،‌مطمئن باش درست ميشه

SajjadKAZ2003
06-03-2008, 05:43
شما اول با يه آنتي ويروس آپديت ، يه اسكن كنين

بعدشم يه ويندوز عوض كن ،‌مطمئن باش درست ميشه

با عوض کردن ویندوز که به احتمال 99 درصد مشکل حل میشه ولی من می خام بدون تعویض ویندوز مشکل حل بشه

Balrog
06-03-2008, 06:12
فايل Autorun.inf رو از تو درايوها پاك كن.

mahdi7610
06-03-2008, 08:25
بعید می دونم ویروس باشه!
آخه هیچ فایل مشکوکی یا چیزی رو وارد سیستمش نکرده
وقتی هم رو درایوها کلیک می کنه هیچ پیغامی یا اروری نمی ده، فقط وارد درایو نمیشه

قبل از این اتفاق دو مورد پیش اومده:
1- یه فولدر ویندوز Me تو درایو C داشت که چون حجم درایو C زیاد شده بود خواست به یه درایو دیگه انتقال بده که البته وسط کار مثکه یه پیغامی داده " ممکنه فایلهای ویندوز دچار مشکل بشن " که بعد از این پیغام عمل انتقال فایلها رو کنسل کرده!
2- یه دیسک تو فلاپی گذاشته ، فلاپی هم شروع به خوندن کرده و چون دیسکت خراب بوده با اینکه دیسکت رو در میاره با این حال صدای قر قر خوندن فلاپی همینجوری ادامه پیدا می کنه حتی با اینکه سیستم رو ریست می کنه و روشن خاموش می کنه همچنان این صدای فلاپی ادامه داره!

ممکنه این دو مورد در مشکل اول دخیل باشه ؟
سلام دوست عزیز

من احتمال می دم که سیستم ویروس گرفته اون هم ویروس Autorun.inf . اگه به ادرسی که توی امضاء من هست رجوع کنی 3 روش برای فهمیدن و از بین بردن این ویروس گفتم .
احتمال داره فایل Explorer شما اسیب دیده باشه که اجاره باز شدن درایوها را نمی ده . بهتره در ویندوز خودتون را ریپیر کنید .
وقتی شما ویندوز را توی پارتیشنی غیر از پارتیشن primary نصب می کنید ویندوز خودکار فایلهای سیستمی و بوت خودش را توی درایو پرایمری که همون درایو c شما است قرار می ده . پس شما نباید فایلهای سیستمی را به جای دیگه ای انتقال بدید . بله می تونه مشکل از اون باشه . اما احتمالش خیلی کم هستش .
همین ویروس Autorun.inf می تونه از طریق فلاپی وارد سیستم بشه . برای خاموش شدن صدای فلاپی یکبار کابل اونا در بیاره و دوباره بزن سرجاش .

موفق باشی .

SajjadKAZ2003
21-03-2008, 15:27
ظاهرا مشکلش ویروس بوده
با nod32 چک کرد، مشکل حل شد
مرسی از راهنمایی دوستان