PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اين(Swap) فايل كارش چيست؟

sinaset
03-03-2008, 17:57
سلام دوستان :20:
من يك سيدي اموزشي داشتم كه در اين سيدي اموزشي گفته بود فايل به نام SWAP در ويندوز به كار مي رود براي انها كه رمشون از 160 مگا بايت پايين تر است به نظر گفت كه كمك مي كرد به ويندوز ولي از حافظه بالاتر از 160 مگابايت ديگر بدرد نمي خورد و بايد غير فعالش كرد ايا كسي خبر دارد از اين فايل
اين فايل در اين قسمت استsystem.ini
در run تايپ كنيد system.ini بعد صفحه نوت پد بالا خواهد امد در ان زير گزينه [386enh]گزينه است به نام ConservativeSwapFileUsage=1 كه بايد اين رو دستكاري كنيم
بنظر گفت كه در صورتي كه بهش 1 بديد خاموش مي شود
در كل هر كس اصالاعات در اين مورد دارد لطفان به من هم بگه:11:

mahdi7610
03-03-2008, 21:31
سلام سینا جان

Swap يك حافظه كمكي براي ram است و معادل حافظه مجازي(virtual memory) در ويندوز مي باشد.
فضاي سوپ مانند فضاي حافظه عمل ميكند و شماره آن در هر سيستمي بسته به نوع و تعداد پارتيشن ها متغير مي باشد

هر يك از نسخه‌هاي ويندوز ، تابع يك رويكرد خاص براي Paging و فايل swap ذخيره شده بر روي هاردديسك هستند .
پس از اشغال تمامي فضاي حافظه اصلي از فايل swap به منظور ذخيره اطلاعات استفاده خواهد شد.
اندازه فايل فوق ثابت نبوده و مي‌تواند با توجه به شرايط موجود تغيير نمايد.
پس از استفاده از تمامي فضاي حافظه و ظرفيت اختصاص يافته براي فايل swap، ويندوز اقدام به افزايش ظرفيت آن مي‌نمايد.
در صورت تحقق چنين شرايطي سرعت و كارايي سيستم كاهش پيدا خواهد كرد.
براي مشخص نمودن ظرفيت فايل swap مي‌توان از گزينه System موجود در control panel استفاده نمود.
( System |Advanced | Performance Settings | Advanced | Virtual memory ) مثلا" مي‌توان حداقل و حداكثر ظرفيت فايل swap را مشابه و معادل سيصد مگابايت در نظر گرفت.

موفق باشید .

sinaset
03-03-2008, 21:34
سلام دوستان
اقا كسي اطلاعي نداره ؟:20:

sinaset
03-03-2008, 21:41
سلام سینا جان

Swap يك حافظه كمكي براي ram است و معادل حافظه مجازي(virtual memory) در ويندوز مي باشد.
فضاي سوپ مانند فضاي حافظه عمل ميكند و شماره آن در هر سيستمي بسته به نوع و تعداد پارتيشن ها متغير مي باشد

هر يك از نسخه‌هاي ويندوز ، تابع يك رويكرد خاص براي Paging و فايل swap ذخيره شده بر روي هاردديسك هستند .
پس از اشغال تمامي فضاي حافظه اصلي از فايل swap به منظور ذخيره اطلاعات استفاده خواهد شد.
اندازه فايل فوق ثابت نبوده و مي‌تواند با توجه به شرايط موجود تغيير نمايد.
پس از استفاده از تمامي فضاي حافظه و ظرفيت اختصاص يافته براي فايل swap، ويندوز اقدام به افزايش ظرفيت آن مي‌نمايد.
در صورت تحقق چنين شرايطي سرعت و كارايي سيستم كاهش پيدا خواهد كرد.
براي مشخص نمودن ظرفيت فايل swap مي‌توان از گزينه System موجود در control panel استفاده نمود.
( System |Advanced | Performance Settings | Advanced | Virtual memory ) مثلا" مي‌توان حداقل و حداكثر ظرفيت فايل swap را مشابه و معادل سيصد مگابايت در نظر گرفت.

موفق باشید .
سلام دوست من يعني اگر اين برنامه در حال اجرا باشد به كامپيوتر كمك مي كند و ايا اگر خاموش باشد چي؟
يك سوال ديگه هر وقت ولتاژ مموري رو ببنديم (خاموش كنيم)SWAPهم بسته مي شود؟
يك سوال ديگه ايا ظريفيت SWAPهمون ظرفيت ولتاژ مموري است(حافظه مجازي)؟
اخرين سوال ConservativeSwapFileUsage=1 اين 1 كه گزاشته شده جلوش يعني در حال كار است يا خاموش است؟

mahdi7610
03-03-2008, 22:20
سلام دوست من يعني اگر اين برنامه در حال اجرا باشد به كامپيوتر كمك مي كند و ايا اگر خاموش باشد چي؟
يك سوال ديگه هر وقت ولتاژ مموري رو ببنديم (خاموش كنيم)SWAPهم بسته مي شود؟
يك سوال ديگه ايا ظريفيت SWAPهمون ظرفيت ولتاژ مموري است(حافظه مجازي)؟
اخرين سوال ConservativeSwapFileUsage=1 اين 1 كه گزاشته شده جلوش يعني در حال كار است يا خاموش است؟
سلام سینا جان

این فایل معادل virtual memory ویندوز هستش . و در مواقعی که شما کمبود ram دارید به شما کمک می کنه و در حقیقت کار یک ram اضافی البته روی هارد دیسک را انجام می دهد.

این ویژگی برای کسانی که ram کمی دارند ویژگی بسیار خوبی است البته اگر مشکل هارد دیسک ندارید.

ولی اگر رم شما به اندازه کافی است(مقدار رم 512 مگابایت برای ویندوز XP یک مقدار استاندارد و کافی است) و (برای ویندوز ویستا 1 گیگابایت رم استاندارد است) می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید

در واقع در اغلب مواقع سرعت عمل ویندوز به خاطر استفاده از فایل swap کمی کاهش پیدا می کنه و به خاطر همین برای کسانی که دارای حافظه 256 مگابایت یا بیشتر هستند توصیه می شه این فایل را غیر فعال کنند .

برای اینکه بتونید از فایل را غیر فعال کنید کافیه عبارت system.ini را توی run بنوسید و بعد هم ok را بزنید از پنجره باز شده زیر عبارت [Enh386] کلمات زیر را توی یه خط جدید تایپ کنید .
ConservativeSwapFileUsage=1
سپس یه منوی file رفته و گزینه save را بزنید تا محتوای فایل نوت پد ذخیره شود .

با این توضیحات فکر کنم خودت فهمیدی که اگه این قابلیت خاموش باشد به سرعت عمل ویندوز کمک زیادی می کند البته اگر ram شما از 256 به بالا باشد .

در مورد ولتاژ مموری تا به حال چیزی نشنیده ام .

در واقع بله swap در واقع همان حافظه مجازی یا virtual memory می باشد .

و قرار دادن عدد 1 جلوی عبارت ConservativeSwapFileUsage باعث غیر فعال شدن این قابلیت می باشد .

موفق باشید .

sinaset
03-03-2008, 22:51
سلام سینا جان

این فایل معادل virtual memory ویندوز هستش . و در مواقعی که شما کمبود ram دارید به شما کمک می کنه و در حقیقت کار یک ram اضافی البته روی هارد دیسک را انجام می دهد.

این ویژگی برای کسانی که ram کمی دارند ویژگی بسیار خوبی است البته اگر مشکل هارد دیسک ندارید.

ولی اگر رم شما به اندازه کافی است(مقدار رم 512 مگابایت برای ویندوز XP یک مقدار استاندارد و کافی است) و (برای ویندوز ویستا 1 گیگابایت رم استاندارد است) می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید

در واقع در اغلب مواقع سرعت عمل ویندوز به خاطر استفاده از فایل swap کمی کاهش پیدا می کنه و به خاطر همین برای کسانی که دارای حافظه 256 مگابایت یا بیشتر هستند توصیه می شه این فایل را غیر فعال کنند .

برای اینکه بتونید از فایل را غیر فعال کنید کافیه عبارت system.ini را توی run بنوسید و بعد هم ok را بزنید از پنجره باز شده زیر عبارت [Enh386] کلمات زیر را توی یه خط جدید تایپ کنید .
ConservativeSwapFileUsage=1
سپس یه منوی file رفته و گزینه save را بزنید تا محتوای فایل نوت پد ذخیره شود .

با این توضیحات فکر کنم خودت فهمیدی که اگه این قابلیت خاموش باشد به سرعت عمل ویندوز کمک زیادی می کند البته اگر ram شما از 256 به بالا باشد .

در مورد ولتاژ مموری تا به حال چیزی نشنیده ام .

در واقع بله swap در واقع همان حافظه مجازی یا virtual memory می باشد .

و قرار دادن عدد 1 جلوی عبارت ConservativeSwapFileUsage باعث غیر فعال شدن این قابلیت می باشد .

موفق باشید .
سلام دوست من خيلي خيلي ممنون اين دفعه ديگه متوجه شدم
بازم ممنون دوست من
تا حالا خيلي چيزي ها به من ياد دادي خدا خيرت بد انشالله:20::11::10:

mahdi7610
03-03-2008, 23:11
سلام دوست من خيلي خيلي ممنون اين دفعه ديگه متوجه شدم
بازم ممنون دوست من
تا حالا خيلي چيزي ها به من ياد دادي خدا خيرت بد انشالله:20::11::10:
سلام سینا جان
امیدوارم حالت خوب باشه .
منم خوشحالم که دوستایی مثل شما دارم .