PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك! سيستمم روشن نميشه!

adamhesaby
03-03-2008, 17:23
سلام دوستان
داشتم با سيستمم اينترنت گردي ميكردم، يهو هنگ كرد، ريستارتش كردم ارور دادو گفت يكي از فايلاي اصلي ويندوز از بين رفته بايد سي دي ويندوز رو بذاري و R رو بزني، ولي وقتي سي دي ويندوز رو هم گذاشتم اصلا setup اجرا نشد كه من r رو بزنم! دوباره همون ارور رو داد. اصلا صفحه ي بوت اسكرين بالا نمياد! اولين چيزي كه نشون ميده همين اروره! هر دكمه اي رو هم بزني ريستارت ميشه و دوباره همون ارور!
مشكل سخت افزاريه؟
يه راه حلي بدين تورو خدا!
ممنون!

tabriz-info
03-03-2008, 17:31
باید وقتی سیستم رو روشن میکنی del رو مدام فشار بدی تا setup باز بشه از اونجا boot رو به cdتغییر بدی بعد ریست کنبا سی دی بوت میشه بعد repair کن

mahdi7610
03-03-2008, 17:33
سلام دوستان
داشتم با سيستمم اينترنت گردي ميكردم، يهو هنگ كرد، ريستارتش كردم ارور دادو گفت يكي از فايلاي اصلي ويندوز از بين رفته بايد سي دي ويندوز رو بذاري و R رو بزني، ولي وقتي سي دي ويندوز رو هم گذاشتم اصلا setup اجرا نشد كه من r رو بزنم! دوباره همون ارور رو داد. اصلا صفحه ي بوت اسكرين بالا نمياد! اولين چيزي كه نشون ميده همين اروره! هر دكمه اي رو هم بزني ريستارت ميشه و دوباره همون ارور!
مشكل سخت افزاريه؟
يه راه حلي بدين تورو خدا!
ممنون!
سلام دوست عزیز

بهتر اون اخطار را کامل بزاری اینجا . بهتر می شه گفت که مشکل از کدوم قسمت و کدوم فایل هستش .

شما با راه اندازی سیتسم کلید delete را پشت سر هم بزن و بعد به ستاپ برو و بعد هم اون را روی سی دی رام تنظیم کن و بعد هم با سی دی ویندوز بوت شو وقتی به صفحه welcom رسیدی کلید R را برای وارد شدن به ریکاروی کنسول بزن .

حالا مشکل اینجاست که ما نمی دونیم اون فایل چی هستش که از این قسمت بازسازیش کنید .
لطف کن اسم اون فایل را بزار اینجا .

گفتی وارد ستاپ نمی تونی بشی . خوب باطری مادریورد را یکبار دربیار بعد سیستم را راه اندازی کن بعد دوباره سیستم را خاموش کن و باطری را بزار سر جاش بعد ببین می تونی بری ستاپ یا نه ؟

adamhesaby
03-03-2008, 19:41
اين هم ارور:
windows could not start because the following file is missing or corrupt:
\windows\system32\config\system

you can attempt to repair this file by starting windows setup using the original setup CD-ROM.
select 'r' at the first screen to start repair.

مشكل اينجاست كه اصلا صفحه ي بوت منيجر نمياد! يعني وقتي روشنش ميكنم اين صفحه ميادو قبل و بعدش هم اگه هر دكمه اي رو بزنم از جمله دكمه ي دليت ريستارت ميشه!
به نظرتون مشكل سخت افزاري نيست؟

tabriz-info
03-03-2008, 19:58
نه ببین منتظر نباش که اون صفحه بیاد همین که سیستم رو روشن میکنی مدام دکمه del رو بزن del میدونی کجاست ؟
؟

یکیش تو دکمه های سمت راست کیبور کنار صفره یکیشم کنار end
باید سریع بزنی و بوت رو بزاری رو سیدی
بعد سی دی bootable رو بزاری repair کنی

adamhesaby
03-03-2008, 23:38
نه ببین منتظر نباش که اون صفحه بیاد همین که سیستم رو روشن میکنی مدام دکمه del رو بزن del میدونی کجاست ؟
؟

یکیش تو دکمه های سمت راست کیبور کنار صفره یکیشم کنار end
باید سریع بزنی و بوت رو بزاری رو سیدی
بعد سی دی bootable رو بزاری repair کنی

دوست گلم اونقدر ها هم آماتور نيستم ديگه!
دقيقا بعد از روشن كردن هم هرچقدر Del رو ميزنم سيستم دوباره ريست ميشه!

adamhesaby
03-03-2008, 23:42
سلام دوست عزیز

بهتر اون اخطار را کامل بزاری اینجا . بهتر می شه گفت که مشکل از کدوم قسمت و کدوم فایل هستش .

شما با راه اندازی سیتسم کلید delete را پشت سر هم بزن و بعد به ستاپ برو و بعد هم اون را روی سی دی رام تنظیم کن و بعد هم با سی دی ویندوز بوت شو وقتی به صفحه welcom رسیدی کلید R را برای وارد شدن به ریکاروی کنسول بزن .

حالا مشکل اینجاست که ما نمی دونیم اون فایل چی هستش که از این قسمت بازسازیش کنید .
لطف کن اسم اون فایل را بزار اینجا .

گفتی وارد ستاپ نمی تونی بشی . خوب باطری مادریورد را یکبار دربیار بعد سیستم را راه اندازی کن بعد دوباره سیستم را خاموش کن و باطری را بزار سر جاش بعد ببین می تونی بری ستاپ یا نه ؟

اين كار رو هنوز امتحان نكردم، امتحان ميكنم بعد ميگم،ممنون

mahdi7610
04-03-2008, 00:43
چی شد بلاخره تونستی به ستاپ بری یا نه ؟

اگه به ستاپ هم بری باید از طریق ریکاوری کنسول رجیستری را تعمییر کنی . یه خورده سخت و طولانی هستش . و به دردسرش نمی ارزه .

اگه عوض کردن ویندوز زیاد برات مهم نیست من پیشنهاد می کنم با یه سیستم دیگه هارد به هارد کن و با هارد اون سیستم بیا بالا و از طریق اون سیستم درایو ویندوز خودت را فرمت کن و از همون جا برای هارد خودت ویندوز نصب کن .
اگه نتونستی به ستاپ بری این کار را بکن .

موفق باشی .

adamhesaby
04-03-2008, 06:15
مهدي جان من پارتيشن بنديم مشكل داره فكر كنم!
رفتم تو اف ديسك چيز زيادي دستگيرم نشد، ميشه يه توضيحي در رابطه با اف ديسك بدي؟
اگه راهي هم هست كه اطلاعات رو هاردم نپره كه ديگه عالي ميشه

tabriz-info
04-03-2008, 08:01
از تعمیر ویندوز رفتی به پارتیشن بندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mahdi7610
04-03-2008, 08:12
مهدي جان من پارتيشن بنديم مشكل داره فكر كنم!
رفتم تو اف ديسك چيز زيادي دستگيرم نشد، ميشه يه توضيحي در رابطه با اف ديسك بدي؟
اگه راهي هم هست كه اطلاعات رو هاردم نپره كه ديگه عالي ميشه

سلام
بابا مشکل این همه دیگه فکر نکنم حاد باشه . به خاطر این که این مشکل برای خیلی ها پیش میاد . و از طریق ریکاوری کنسول قابل تعمیره .
ولی مشکل تو اینجاست که می گی نمی تونی به setup بری .
باطری مادربورد را برداشتی ؟ با این کار مشکل حل نشد ؟
خوب برای FDISK کردن هم نیاز داری سیستنم را با یه سی دی راه اندازی کنی . تو که میگی نمی تونی بری به ستاپ .
همون کاری که گفتم را انجام بده .هارد خودت را ببند به یه سیستم دیگه و با هارد اون سیستم بیا بالا . بعدش می تونی از طریق هارد مربوط به اون سیستم روی هارد خودت ویندوز نصب کنی . و حتی می تونی اطلاعاتت را برداری .
اگه نتونی بری به ستاپ ، احتمال داره BIOS خالی کرده باشی و اگه اینطوری باشه باید بایوس دوباره نویسی یا فلش بشه .
نرفتن سیستم به ستاپ ربطی به پارتیشن ها و پارتیشن بندی نداره .

موفق باشی .

adamhesaby
04-03-2008, 12:09
سلام
بابا مشکل این همه دیگه فکر نکنم حاد باشه . به خاطر این که این مشکل برای خیلی ها پیش میاد . و از طریق ریکاوری کنسول قابل تعمیره .
ولی مشکل تو اینجاست که می گی نمی تونی به setup بری .
باطری مادربورد را برداشتی ؟ با این کار مشکل حل نشد ؟
خوب برای FDISK کردن هم نیاز داری سیستنم را با یه سی دی راه اندازی کنی . تو که میگی نمی تونی بری به ستاپ .
همون کاری که گفتم را انجام بده .هارد خودت را ببند به یه سیستم دیگه و با هارد اون سیستم بیا بالا . بعدش می تونی از طریق هارد مربوط به اون سیستم روی هارد خودت ویندوز نصب کنی . و حتی می تونی اطلاعاتت را برداری .
اگه نتونی بری به ستاپ ، احتمال داره BIOS خالی کرده باشی و اگه اینطوری باشه باید بایوس دوباره نویسی یا فلش بشه .
نرفتن سیستم به ستاپ ربطی به پارتیشن ها و پارتیشن بندی نداره .

موفق باشی .

مهدي جان تونستم به ستاپ برم ولي وقتي ميخوام ويندوز نصب كنم ميگه فقط يه درايو داري كه اون هم به اندازه كافي جا نداره، ميخواي فرمتش كنم؟ وقتي ميزنم آره ميگه نتونستم فرمتش كنم! يه بار كوئيك فرمت كردم شد ولي بعد اينكه سيستم ريستارت ميشه تا ستاپ ادامه پيدا كنه دوباره ستاپ از اول اول مياد، ولي اين دفعه ميگه جا داري ولي فايلاي يه ستاپ ديگه رو هارده، نصب كنم؟ ميزنم آره ولي بعد از اولين ريستارت دوباره از اول!
از روي هارد هم وقتي بوت ميكنم ميگه يه اشكالي پيش اومد ريست كن!
احتمالا مال همون پارتيشن بنديه!
آخه چند وقت پيش يكم با اف ديسك بهش ور رفتم،
راستي الان يادم اومد!
يه هارد 40 IDE دارم، كه وقتي نصبش ميكنم شناخته نميشه! ميشه يجوري اونو بشناسونمش بعد پارتيشن بنديش كنم بعد رو اون ويندوز بريزم شايد اون هارد ديگه رو بشناسه و بتونم بكاپ بگيرم!
هارد 40 اسليو هستش و دي وي دي رايتر مستر، ديگه اطلاعات ديگه اي اگه لازمه بگو تا بزارم.
دستت درد نكنه كه كمكم ميكني

mahdi7610
04-03-2008, 12:28
مهدي جان تونستم به ستاپ برم ولي وقتي ميخوام ويندوز نصب كنم ميگه فقط يه درايو داري كه اون هم به اندازه كافي جا نداره، ميخواي فرمتش كنم؟ وقتي ميزنم آره ميگه نتونستم فرمتش كنم! يه بار كوئيك فرمت كردم شد ولي بعد اينكه سيستم ريستارت ميشه تا ستاپ ادامه پيدا كنه دوباره ستاپ از اول اول مياد، ولي اين دفعه ميگه جا داري ولي فايلاي يه ستاپ ديگه رو هارده، نصب كنم؟ ميزنم آره ولي بعد از اولين ريستارت دوباره از اول!
از روي هارد هم وقتي بوت ميكنم ميگه يه اشكالي پيش اومد ريست كن!
احتمالا مال همون پارتيشن بنديه!
آخه چند وقت پيش يكم با اف ديسك بهش ور رفتم،
راستي الان يادم اومد!
يه هارد 40 IDE دارم، كه وقتي نصبش ميكنم شناخته نميشه! ميشه يجوري اونو بشناسونمش بعد پارتيشن بنديش كنم بعد رو اون ويندوز بريزم شايد اون هارد ديگه رو بشناسه و بتونم بكاپ بگيرم!
هارد 40 اسليو هستش و دي وي دي رايتر مستر، ديگه اطلاعات ديگه اي اگه لازمه بگو تا بزارم.
دستت درد نكنه كه كمكم ميكني
سلام دوست عزیزم

احتمالا به خاطر این که با FDISK ور رفتی این مشکل پیش اومده .
برای چی با اون ور می ری خیلی خطرناک حسن .
دیگه الان خیلی کم پیش میاد کسی با FDISK کار کنه . مگه در مواقع ضروری .

خوب اگه هارد 40 IDE داری اونا وصل کن به سیستم . بعد این هاردت را هم وصل کن .
40 IDE را باید master قرار بدی و هارد دومت را slave قرار بدی . بعد با هارد 40 لاگین شو و ببین چه بلایی سر پارتیشن هات اومده .
اگه سی دی hiren boot cd را داری این سی دی می تونه کمک بسیار زیادی برات بکنه . چون این سی دی تحت داس است برنامه های فوق العاده ای برای رفع مشکلات داره .
در ضمن همیشه هارد را باید master قرار بدی و دیوایس های دیگه را slave قرار بدی چون هارد کمترین سرعت را بین قطعات داره .

adamhesaby
04-03-2008, 16:33
سلام دوست عزیزم

احتمالا به خاطر این که با FDISK ور رفتی این مشکل پیش اومده .
برای چی با اون ور می ری خیلی خطرناک حسن .
دیگه الان خیلی کم پیش میاد کسی با FDISK کار کنه . مگه در مواقع ضروری .

خوب اگه هارد 40 IDE داری اونا وصل کن به سیستم . بعد این هاردت را هم وصل کن .
40 IDE را باید master قرار بدی و هارد دومت را slave قرار بدی . بعد با هارد 40 لاگین شو و ببین چه بلایی سر پارتیشن هات اومده .
اگه سی دی hiren boot cd را داری این سی دی می تونه کمک بسیار زیادی برات بکنه . چون این سی دی تحت داس است برنامه های فوق العاده ای برای رفع مشکلات داره .
در ضمن همیشه هارد را باید master قرار بدی و دیوایس های دیگه را slave قرار بدی چون هارد کمترین سرعت را بین قطعات داره .

salam, sharmande fingilish type mikonam chon keyborde farsi nadaram.
mahdi jan ru harde IDE 40 windows nasb kardam va alan ba un on shodam vali nemitunam oon harde dige ro vasl konam.
oon harde dige (sumsung sata II 160 gb) hastesh. balad nistam slave bokonamesh.
vaghti harde sata ro vasl mikonam aslan dige oon harde IDE ro nemishnase va error mide. ruye harde sata ham chizi dar morede tanzime jumper ha nanveshte. faghat neshte age motherboardet sata III support nemikone jumper ro intor bezar (ke chon mothere man support nemikone hamunjoorie) vali chizi dar morede slave kardan nanveshte.
fekr mikoni chera vaghti Sata vasle IDE ro nemishnase??!:11:

mahdi7610
04-03-2008, 17:59
salam, sharmande fingilish type mikonam chon keyborde farsi nadaram.
mahdi jan ru harde IDE 40 windows nasb kardam va alan ba un on shodam vali nemitunam oon harde dige ro vasl konam.
oon harde dige (sumsung sata II 160 gb) hastesh. balad nistam slave bokonamesh.
vaghti harde sata ro vasl mikonam aslan dige oon harde IDE ro nemishnase va error mide. ruye harde sata ham chizi dar morede tanzime jumper ha nanveshte. faghat neshte age motherboardet sata III support nemikone jumper ro intor bezar (ke chon mothere man support nemikone hamunjoorie) vali chizi dar morede slave kardan nanveshte.
fekr mikoni chera vaghti Sata vasle IDE ro nemishnase??!:11:
راستش من هارد ساتا ندارم و دقیق نمی دونم جامپرهاش به چه صورتی هستش .
اما من خودم هارد ساتا را با هارد IDE هارد به هار کردم . و اونجا من هارد ساتا را master و هارد IDE را slave قرار دادم .
اما مشکل شما اینه که شما نمی تونید هارد ساتا را به عنوان master قرار بدید چون شما نمی تونید با هارد ساتا بالا بیایید .
دوستانی که هارد ساتا دارند بهتر می تونند راهنمایی کنن که جامپرها را به چه صورتی باید تنظیم کرد .
اما باید توی ستاپ هارد master هم گزینه های مربوط به بوت را تغییر بدید .

بهتر منتظر بمونی کسایی که هارد ساتا دارند بیان و راهنمایی تون کنند .

adamhesaby
04-03-2008, 18:37
راستش من هارد ساتا ندارم و دقیق نمی دونم جامپرهاش به چه صورتی هستش .
اما من خودم هارد ساتا را با هارد IDE هارد به هار کردم . و اونجا من هارد ساتا را master و هارد IDE را slave قرار دادم .
اما مشکل شما اینه که شما نمی تونید هارد ساتا را به عنوان master قرار بدید چون شما نمی تونید با هارد ساتا بالا بیایید .
دوستانی که هارد ساتا دارند بهتر می تونند راهنمایی کنن که جامپرها را به چه صورتی باید تنظیم کرد .
اما باید توی ستاپ هارد master هم گزینه های مربوط به بوت را تغییر بدید .

بهتر منتظر بمونی کسایی که هارد ساتا دارند بیان و راهنمایی تون کنند .

دستت درد نكنه تا اينجاش هم خيلي كمكم كردي، رفتم تو فارمهاي خارجي نوشته بود كه هاردهاي ساتا مستر و اسليو نداره!
به نظرت تو فارم سخت افزار يه تاپيك ديگه بزنم؟

mahdi7610
04-03-2008, 18:57
دستت درد نكنه تا اينجاش هم خيلي كمكم كردي، رفتم تو فارمهاي خارجي نوشته بود كه هاردهاي ساتا مستر و اسليو نداره!
به نظرت تو فارم سخت افزار يه تاپيك ديگه بزنم؟
پس دوتا هارد ساتا را چه طوری هارد به هارد می کنند .
اره برو توی انجمن سخت افزار هم یه تایپک بزن بگو می خوام هارد ساتا را با ide هارد به هارد کنم . بگو که می خوای با هارد ide بیایی بالا .
شاید اونجا بهتر بتونند کمکت کنند.

انشاءالله که مشکل حل می شه .

adamhesaby
04-03-2008, 19:11
به خاطر كمكهات ممنونم رفيق، دست درد نكنه