PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق بين فرمت QUick و فرمت معمولاي(طولاني) چيست؟

sinaset
26-02-2008, 15:48
سلام دوستان من مي خوام بدونم فرق بين فرمت معمولاي و فرمت QUick چيست كدام يكي بهتر است ؟(به صورت تخصوصي)

-----------------
يك سوال ديگه هم داشتم
مي خواستم بدونم هر چه تعداد درايو ها بيشتر باشه سرعت كامپيوتر كمتر مي شه ؟ و حد وسط درايو ها چقدر است؟:13::5::20::11:

C0nd@ct0r
26-02-2008, 16:37
سلام
فرمات quick بعضی از داده های registry را حذف نمیکنه و بعضی فایل ها را هم ...
فرمت معمولاي خوب تره.

MB_Danger
26-02-2008, 20:16
سلام
فرمت معمولاي خوب تره.

عجیب !

سلام دوستان من مي خوام بدونم فرق بين فرمت معمولاي و فرمت QUick چيست كدام يكي بهتر است ؟(به صورت تخصوصي)

-----------------
يك سوال ديگه هم داشتم
مي خواستم بدونم هر چه تعداد درايو ها بيشتر باشه سرعت كامپيوتر كمتر مي شه ؟ و حد وسط درايو ها چقدر است؟:13::5::20::11:
سلام دوست من

پست شماره ی 12 این تاپیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) را مطالعه فرمایید .
خط دهم ...

موفق باشید .

sinaset
26-02-2008, 22:11
سلام
فرمت معمولاي خوب تره.
سلام دوست من ممنون خيلي خيلي ممنون راستش من خبر نداشتم:11::10:
دوست من اگر اطلاعت ديگري هم داري به من بده ممنون مي شم؟؟؟؟؟؟؟
مثلات اين كه شما گفتيد كه فايل ها ريجستري رو پاك مي كنه ايا فرمت معمولي رو درايو ها ديگه بجز درايو c مي تونه تا ثير داشته باشه؟:10::11:

mahdi7610
26-02-2008, 22:16

-----------------
يك سوال ديگه هم داشتم
سلام دوست عزیز
در تائید و ادامه فرمایشات MB_Danger

اگه شما از QUick فرمت ( یا فرمت high level ) براي فرمت کردن درايوهاتون استفاده کنيد این فرمت فایلهای شما را از پارتیشن پاک خواهد کرد . اما هیچ تلاشی برای رفع خرابی های احتمالی هارد نخواهد کرد . خرابی های نظیر وجود بد سکتور یا ایجاد مشکل در کلاسترهای موجود در هارد .

با این فرمت شما از سالم بودن هارد اطمینانی نخواهید داشت .
اما می توانید بعد از نصب ویندوز از طریق command با دستور chkdsk /r همان کاری را که فرمت عادی انجام می دهد را انجام دهید .

طبق فرمایشات دوست خوبم اقا محمد اگه شما از فرمت عادي استفاده کنيد براي فرمت کردن ويندوز علاوه بر فرمت کردن اون درايو کليه کلاسترها و سکتورها را برسي مي کنه در صورت وجود مشکل اونا را بازسازي مي کنه .

بهتره اگه هارد شما خام هستش براي اولين بار از فرمت عادي براي فرمت کردن برای فرمت کردن استفاده کنید .

اما اگه هارد شما خام نيست مي تونيد از QUick فرمت براي فرمت کردن استفاده کنيد .
ولي اگه وقت کافي داريد موقع نصب ويندوز بهتره از فرمت عادي استفاده کنيد .

در جواب سوال دوم هم .
زيادي درايوها بعيد مي دونم توي سرعت تاثير داشته باشه . اما بهتره از 8 گیگ پایین تر نباشه . که البته باز هم بستگي به خودتون داره که ظرفيت هر درايو چقدر باشه .

سلام دوست من ممنون خيلي خيلي ممنون راستش من خبر نداشتم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
دوست من اگر اطلاعت ديگري هم داري به من بده ممنون مي شم؟؟؟؟؟؟؟
مثلات اين كه شما گفتيد كه فايل ها ريجستري رو پاك مي كنه ايا فرمت معمولي رو درايو ها ديگه بجز درايو c مي تونه تا ثير داشته باشه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

دوست عزیز فرمت کردن ربطی به رجیستری نداره .

موفق باشيد .

sinaset
26-02-2008, 22:24
سلام دوست من ممنون از پاسخ كاملتون يعني شما در كل مي گيد كه فرمت معمولاي بهتر از فرمت سريع است اره؟
-------------------
اقا مهدي من به شما 2 ايميل ديگه زدم نمي دونم يادتون رفته يانه ولي ممنون مي شم جوابشون رو بديم خيلي خيلي هم ممنون مي شممممممممممممم:20::20::10::10::11::1 1::11:

mahdi7610
26-02-2008, 22:37
سلام دوست من ممنون از پاسخ كاملتون يعني شما در كل مي گيد كه فرمت معمولاي بهتر از فرمت سريع است اره؟
-------------------
اقا مهدي من به شما 2 ايميل ديگه زدم نمي دونم يادتون رفته يانه ولي ممنون مي شم جوابشون رو بديم خيلي خيلي هم ممنون مي شممممممممممممم:20::20::10::10::11::1 1::11:
سلام سینا جان
مطمئنا فرمت عادی بهتر از فرمت سریع هستش . اگه وقت کافی موقع نصب ویندوز دارید بهتره از فرمت عادی استفاده کنید .
در مورد پیغام خصوصی هم چشم حتما جواب می دم . یه کم گرفتارم .

sinaset
26-02-2008, 22:53
سلام سینا جان
مطمئنا فرمت عادی بهتر از فرمت سریع هستش . اگه وقت کافی موقع نصب ویندوز دارید بهتره از فرمت عادی استفاده کنید .
در مورد پیغام خصوصی هم چشم حتما جواب می دم . یه کم گرفتارم .
اقا من از شما يك سوال ديگه هم داشتم
من مي خوام خانه تكوني كنم مي خوام تمام درايو هاي كامپيوترم رو فرمت كنم (معمولاي)البته اطلات رو مي ريزم روي يك درايو ديگه اون وقت اون يكي درايو رو فرمت مي كنم به نظر شما اگر تمام پارتيشن هاي ويندوز رو اينكار كنم تاثيري داره؟
از نظر سرعت؟
"""هارد من 320 هيتاچي ""

mahdi7610
26-02-2008, 23:04
اقا من از شما يك سوال ديگه هم داشتم
من مي خوام خانه تكوني كنم مي خوام تمام درايو هاي كامپيوترم رو فرمت كنم (معمولاي)البته اطلات رو مي ريزم روي يك درايو ديگه اون وقت اون يكي درايو رو فرمت مي كنم به نظر شما اگر تمام پارتيشن هاي ويندوز رو اينكار كنم تاثيري داره؟
از نظر سرعت؟
"""هارد من 320 هيتاچي ""
سلام سینا جان
بله فرمت کردن درایوها می تونه تا حدی سرعت را بالا ببره . ولی نیازی به این کار نیست .
شما می تونید از برنامه هایی که برای بهینه سازی هارد ایجاد شده اند استفاده کنید . برنامه هایی مثل سیستم مکانیک ، tun up utility و برنامه های تعمیر رجیستری و برنامه های Defragmantation .

در ضمن ممنون از این که منا به اون انجمن برای همکاری معرفی کرده بودی .

موفق باشید.

K A R I M I
26-02-2008, 23:09
بر طبق اسناد مایکرسافت :
ابتدا دفراگمنت کنید بعد طبق گفته مایکروسافت برای بهبود دیسک سخت می تونید از روش زیر استفاده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sinaset
26-02-2008, 23:32
سلام سینا جان
بله فرمت کردن درایوها می تونه تا حدی سرعت را بالا ببره . ولی نیازی به این کار نیست .
شما می تونید از برنامه هایی که برای بهینه سازی هارد ایجاد شده اند استفاده کنید . برنامه هایی مثل سیستم مکانیک ، tun up utility و برنامه های تعمیر رجیستری و برنامه های Defragmantation .

در ضمن ممنون از این که منا به اون انجمن برای همکاری معرفی کرده بودی .

موفق باشید.
دوست من اين برنامه كه شما معرفي كرديد خوبه ولي من خوششم نمي ياد دلايل دارم براش
اول اين كه سرعت كامپيوتر رو مي گيره در كل وقتي اين برنامه رو نصب كرديد پس 1 تا 2 روز بعد از انجام كارهاتون بايد اين برنامه رو پاك كنيد زيرا همين برنامه موجب مي شه كامپيوتر يك خرود كند تر بشه در (استرات اپ)اصلان نياز هم ديگه بهش نيست
در كل خيلي خيلي ممنون از اينكه من رو راهنماي كرديد مثل هميشه :10:
ممنون دوست خوبم:11::11:
----------------------------------
در مورد اون نوشته كه گفيتد من واقعان بهتر از شما رو پيدا نمي كردم به نظر من كه شما مسايل رو خيلي خوب مي فهميد انشالله كه هميشه تو كارتون موفق باشيد دوست خوبممممممممممممممم:10::11:

mahdi7610
26-02-2008, 23:45
سینا جان اشتباه فکر نکن .
شما قرار نیست یکبار از این برنامه استفاده کنید و بعد بی خیال برنامه بشید .
برای بهبود کارایی هارد شما باید حداقل هفته ای یکبار از این برنامه ها استفاده کنید .
این برنامه ها کارهایی دیگه ای هم می تونند انجام بدن . مثل همین tunup که کلی از مشکلات سیستم عامل را حل می کنه .

متاسفانه خیلی ها حاضراند 2 تا انتی ویروس 4 تا برنامه برای مولتی مدیا و چند تا بازی روی سیستمشون نصب کنند اما یه دونه از این برنام ها را نصب نکنند . و این یک تفکر کاملا اشتباهی می باشد .

موفق باشید .

sinaset
27-02-2008, 11:10
سینا جان اشتباه فکر نکن .
شما قرار نیست یکبار از این برنامه استفاده کنید و بعد بی خیال برنامه بشید .
برای بهبود کارایی هارد شما باید حداقل هفته ای یکبار از این برنامه ها استفاده کنید .
این برنامه ها کارهایی دیگه ای هم می تونند انجام بدن . مثل همین tunup که کلی از مشکلات سیستم عامل را حل می کنه .

متاسفانه خیلی ها حاضراند 2 تا انتی ویروس 4 تا برنامه برای مولتی مدیا و چند تا بازی روی سیستمشون نصب کنند اما یه دونه از این برنام ها را نصب نکنند . و این یک تفکر کاملا اشتباهی می باشد .

موفق باشید .
راستش من حاضر نيستم هيچ كدمشون رو نصب كنم سابقه به من نشون دادن انتي ويروس كه بدرد هيچ نمي خور فقط براي موقعه كه ويروس وارد كامپيوتر بشه وگرنه ديگه هيچ بدرد نمي خورد من هميشه از روي كامپيوتر حذفش مي كنم
در مورد TU2008 يا نسخه هاي ديگه سابقه به من نشون داد هر وقت اين نرم افزار ها رو روي كامپيوتر نصب كردم بعد از چند مدت بايد ويندوز عوض مي كردم راستش همين جوري خوبه
من ويندوز قبليم رو درست ياد نيست يا قبلي ترش رو حدود 2 ماه داشتم بدون اين كه يكي از اين برنامه هاروي كامپيوتر نصب باشه اصل بايد خودت باشي خودت بايد طرز با كامپيوتر رو بلد باشي
مثلان كساني كه با ريجستري زياد ور مي رند احتماملان (70%)چند وقت ديگه بايد ويندوزشون رو عوض كن همين جور با برنامه ها ديگه
در كل من هم انتي ويروس و هم tu رو رد مي كنم
----------------------------------------------------------------------
در كل خيلي خيلي ممنون از اين كه با من به بحث هاي نرم افزاري مي پردازيد
اين كار باعث مي شه سطح علمي من بالا بره خيلي خيلي ممنون دوست خوبممممممممممممممم:10::11::11::1 1::11: