PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپیک اختصاصی کاربران Pixologic Zbrush

linkin_park
24-02-2008, 19:03
با سلام ...
این تاپیک رو زدم چون دیدم زیبراش کار تو این فروم کم هم نیست ... و هم خودم و یه سری دیگه سوالای زیادی در مورد این برنامه گم نام دارن و انشاالله همینجا جواب داده بشن ...:46:

خوب از این پست به بعد سوالا رو مطرح میکنیم و در مورد مسائل این برنامه بحث میکنیم ... :10::11:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
لینک های مرتبط با برنامه :

1- فروم اختصاصی برنامه شامل آموزش و سوال و جواب و ارائه کارها :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2- سایت رسمی شرکت سازنده برنامه (شامل : مصاحبه ها ، آموزش های ویدئویی ، و گالری ...)

3- ویکیپدیا مخصوص زیبراش :

4- وبلاگ مخصوص کاربران نیمه حرفه ای و حرفه ای زیبراش (آموزش ویدئویی)

5- لیست Keyboard Shortcut های برنامه :

6- فیلم ها و انیمیشن های ساخته شده توسط زیبراش :

ادامه دارد ... :27:

linkin_park
25-02-2008, 17:00
خوب شروع میکنم ....
اول از همه در مورد Rig در زیبراش اینجا بحث میکنیم ... همون پوزیشن دادن به مدل . که از روش ZSphere ریگ میشه ...
تین آموزش ریگ بدن در زیبراش :

فرمت flv هست و باید KliteCodec رو قبلش نصب کرده باشید .... خوش باشید .

اگه کسی تونس از این راه ریگ کنه اینجا بگه ... ممنون!

RezaTayebiJ
25-02-2008, 22:23
قابلیت Transform اجازه می ده pose و حالت کاراکتر رو عوض کنیم.

قابلیت rig کردن مدل وجود نداره اما می شه حالتش رو خیلی سریع عوض کرد.
چند ماه پیش که توی شرکتی با zBrush 3 مجسمه سازی می کردم از این قابلیت استفاده کردم و کاملا هم جواب می ده ...

من بیچاره فعلا تو خونه دارم از zBrsuh 2 استفاده می کنم. zBrush 3 بدلیل یکسری مشکلات تازه قراره آخر این ماه برای مکینتاش بیاد!

Aminzikzak
26-02-2008, 00:02
ایول ... البته زیبراش همچینم گمنام نیستا ... همه بلدن رو نمیکنن

vbadvanced
27-02-2008, 17:56
سلام.
از بین آقایون و خانما کسی با این پلاگین Multi Displacement 2 کار کرده؟ من وقتی میخوام فایلمو اکسپورت کنم این خطا رو میده.

linkin_park
27-02-2008, 20:36
داش واقعا شرمنده در مورد پلاگین اطلاعی ندارم ...

راستی شما هم که زی کار کردی ... چرا رو نکردی ؟! D:
--------------------------------------------------------------------------
میگم الان بهترین و مفید ترین بحثی که میشه اینجا کرد بحث اکسپورت به برنامه های دیگس ...
مثلا من همین جمجمه ای که ساختم تا 8 تا Divide کردم ... و اگه بخوام اکسپورت کنم خیلی حجمش زیاد میشه ...
ایده ای ندارین برای اکسپورت بدون درد سر ... ؟!

vbadvanced
27-02-2008, 22:39
داش واقعا شرمنده در مورد پلاگین اطلاعی ندارم ...

راستی شما هم که زی کار کردی ... چرا رو نکردی ؟! D:
--------------------------------------------------------------------------
میگم الان بهترین و مفید ترین بحثی که میشه اینجا کرد بحث اکسپورت به برنامه های دیگس ...
مثلا من همین جمجمه ای که ساختم تا 8 تا Divide کردم ... و اگه بخوام اکسپورت کنم خیلی حجمش زیاد میشه ...
ایده ای ندارین برای اکسپورت بدون درد سر ... ؟!

آها اینی که من میگم دقیقا برا همین کاره دیگه. یعنی شما مدلتو مثلا با Subdiv 2 یا 1 از زیبراش اکسپورت میکنی. بعدش هم یه Displacement Map از کارت با سابدیویژن مثلا 8 اکسپورت میکنی. میای توی مکس یا مایا یا C4d و توی کانال Displacement متریالت استفاده میکنی و ...
خیلی راحت و بی دردسر. خود زیبراش امکان اکسپورت دیسپلیسو داره اما این پلاگینه کارش خیلی درسته. :46:

در ضمن علاوه بر Displace میتونی Normal Map و Cavity Map هم به اکسپورتی.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

شرمنده فاتحه تاپیکتو خوندم.... امین جان تو امکانشو داری پست های اضافه بالا رو حذف کنی؟؟!!

vbadvanced
27-02-2008, 22:39
در ضمن اینا لینکای دانلود این پلاگینه هست. شما هم یه تستی بزنین ببینین کار میکنه یا نه؟

دانلود Displacement Exporter 2.0
حجم: 704kb

PC
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mac

در ضمن توی سایت خود زیبراش زده که برای ورژن 2 هست. فکر کنم مشکل کار هم همینه. من زیبراش 2 ندارم که تست کنم.
هر کی داره امتحان کنه و خبرشو همینجا بده. ممنون...

linkin_park
28-02-2008, 09:49
ایول یه چیزی کشف کردم ... این پلاگینی که شما میفرمائید تو Zbrush 3.1 همون Update اش هست ... اگه این آپدیت رو بریزی میتونی ازش بدون مشکل استفاده کنی ....

اینم مدرک :

مخلص داش !

vbadvanced
29-02-2008, 14:33
ایول یه چیزی کشف کردم ... این پلاگینی که شما میفرمائید تو Zbrush 3.1 همون Update اش هست ... اگه این آپدیت رو بریزی میتونی ازش بدون مشکل استفاده کنی ....

اینم مدرک :

مخلص داش !

ایول. فقط شما خودت این زیبراش 3.1 رو گرفتی؟؟ اگه داریش یه زحمتی بکش همین پلاگینه رو ازش کش برو زیپش کن بزار همینجا...:27: کلی دعات میکنن ملت.
با این اینترنت زغالی دانلود کل زیبراش یه کم ظلمه...:41:

یه نمونه کار هم بعدا با همون روشی که گفتم میزارم. امتحان کردم جواب میده خفن.:46:

linkin_park
29-02-2008, 14:41
خوب چرا خود 3.1 رو دانلود نمیکنی ؟ بابا 10 مگ بیشتر نیس ! اگه خواستی اونو برات آپ کنم ... البته قلش باید 3 رو داشته باشی ...

vbadvanced
29-02-2008, 16:30
خوب چرا خود 3.1 رو دانلود نمیکنی ؟ بابا 10 مگ بیشتر نیس ! اگه خواستی اونو برات آپ کنم ... البته قلش باید 3 رو داشته باشی ...

ایول بابا. 10 مگ رو میشه یه کاریش کرد. اگه لینک مستقیم داری که ممنون میشم. اگه هم آپلود کنی که دیگه مخلصتیم.

این هم یه نمونه که خودم تست کردم. گفتم جواب میده ببین.

آبجکت 1:
1698 پالی

آبجکت 2:
1698 پالی
+Displacement Map

آبجکت 3:
27138 پالی

----------------------------------------------------------------------------------

1 و 2 دقیقا یک مدل هستن با تعداد پالیگان مساوی با این تفاوت که توی 2 از دیسپلیس استفاده کردم. همونطور که می بینین 2و3 دقیقا شبیه هم هستن. ابجکت یک و دو 1698 پالیگان و سه 27138 پالیگان!!!

linkin_park
29-02-2008, 18:17
ایول .... خیلی توپ شده .....
اینم از لینک آپدیت + کرک :(لینک مستقیم بخاطر روی گلت !) :

راستی من یه مشکل با Zsphere دارم ... میخوام ستون فقرات باهاش بسازم ... نمیدومن چرا وقتی یه Zsphere رو Move میکنم بقیه Zsphere ها هم باهاش البته با شدت کمتری جابجا میشن .... ؟!

vbadvanced
29-02-2008, 21:33
ایول .... خیلی توپ شده .....
اینم از لینک آپدیت + کرک :(لینک مستقیم بخاطر روی گلت !) :

راستی من یه مشکل با Zsphere دارم ... میخوام ستون فقرات باهاش بسازم ... نمیدومن چرا وقتی یه Zsphere رو Move میکنم بقیه Zsphere ها هم باهاش البته با شدت کمتری جابجا میشن .... ؟!

ایول دمت گرم. یک دنیا ممنون.
در ضمن اشتباه نشه اون مدل بالایی کار خودم نیست. فقط برا نمایش ازش استفاده کردم.
به نظر من بیخیال این زی اسفیر شو. من که آبم باهاش تو یه جوب نمیره. بعدشم تو همه اسکلتو میخوای با زی اسفیر در بیاری؟؟!! بابا تو دیگه کی هستی؟

linkin_park
29-02-2008, 21:42
بازم مخلصیم داش !

آخه حوصله ندارم از مکس یا برنامه دیگه بیارم تو زی براش ... میخوام کل کار با زی انجام بشه حتی رندر ! ( رندر زی خیلی قویه و نباید دست کمش گرفت !)
ولی خدایی راست میگی بد قلقه این زی اسفر ... خودت چی پیشنهاد میکنی ؟ ستون فقراتو چجوری بسازم ؟
این عکس ستون فقراته :

راستی تو پستای بعد سعی میکنم چن تا پلاگین هم معرفی کنم ...

vbadvanced
02-03-2008, 17:47
راستش من خودم مطلقا مدلساز خوبی نیستم. اما فکر میکنم بیس کارتو توی نرمافزارای دیگه بسازی خیلی راحت تر از زی باشه. فکر کنم با مودو کار میکردی دیگه نه؟
البته ساختن ستون فقرات که فکر نکنم خیلی خیلی مشکل باشه. چون اغلب مهره ها شبیه هم هستن. یکیشو بساز و کپی کن. منتها باید یه تغییرات کوچیکی تو هر کدوم بدی.

خیلی نظراتم سازنده بود. خسته نباشم.:46::31:

linkin_park
02-03-2008, 19:18
مخلصم داش ....

من این برنامه ها رو بلدم : RhinoCeros Nurbs Modeling ... 3ds Max ... Zbrush
البته فقط راینو رو حرفه ای دو تا دیگه رو آماتور ...

آقا به این نتیجه رسیدم همون Zsphere کارش درس تره ... مشکل من این بود که تو REsolution پایین کار میکردم باهاش برا همین بد قلق شده بود ... الان درست شده ... ولی مشکلم الان اینه :

این عکسو ببینید :

اون Zsphere های خاکستری رو نمیتونم جابجه کنم ... چرا ؟!! :41:

linkin_park
02-03-2008, 19:45
واقعا خنده داره !!! این Zbrush برا خودش Mask میزنه به آبجکت نمیدونم چشه ! Mask اش رو خاموش کردم درست شد ....

hadi665
02-03-2008, 21:29
بله !!!!
دو نفری چه حاللی میکیدا
صبر کنید منم تا چند وقته دیگه میام
پس چی
.
میخوام فقط برای دانلوده آموزشای زیبراش adsl بگیرم : دی
نه ولی جدی دارم میگیرم
خواهشا توی این تاپیک اختصاصی تمامه لینکهای مربوط به آموزشهای زیبراشو بزارید ممنون میشم ، میشیم !!!

linkin_park
02-03-2008, 22:30
به به ... بالاخره داش هادی هم ADSL میگیره ! گرفتی شیرینیش یادت نره هاا !!!

باشه من میخوام این تاپیکو بترکونم اما چون کمیم حال نمیده ... کاش مهام هم میومد !

بهر حال من خودم توی بهترین انجمن زیبراش یعنی :

پست هم میدم خیلی جای خداییه ! همه حرفه این و هر سوالی بکنی بی جواب نمیمونه ... پر آموزش هم هست .

linkin_park
02-03-2008, 22:32
واااااااااااااااااااااااا ااااااااااااااااای !
دیروز یه یارو تو همین انجمنه یه کار خدا گذاشت حیفم میاد اینجا نذارم ....

البته کارای خیلی خدا تری هم ساختن اما من تو کارا اینو از همه بیشتر دوس دارم نه تنها از نظر مادلینگ بلکه از لحاظ Concept یا همون موضوع (ایده) خیلی با ابهت ساخته .... دمش گرم !

SSS_HHH_OOO
13-03-2008, 17:25
آقا من هم بالاخره بعد از کلی دربدری و دنبال زبراش دویدن پیداش کردم.
حالا ریختمش و نمیدونم باهاش چیکار کنم. کسی منابع آموزش از اولش رو داره.
ولی جدا عجب چیزیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hadi665
13-03-2008, 19:41
علی جان یه لطفی کن تمامه لینکای آموزش زیبراشو بنداز همون اولین پستت
باور کن ثواب داره ها

linkin_park
13-03-2008, 23:26
خوب پس از درخواست بکس گل من پست اول رو آپدیت اساسی کردم و لیست سایت های مربوط رو گذاشتم ...
امیدوارم کمکتون بکنه ....

hadi665
13-03-2008, 23:49
ممنون دوست عزیز خودم

SSS_HHH_OOO
14-03-2008, 12:26
دستت درد نکنه.

titane.boy.max
26-03-2008, 18:48
ببینم کسی میدونه چهطوری میشه از تری دی مکس فایلی رو تو زد براش import کنیم؟

hadi665
26-03-2008, 19:21
ببینم کسی میدونه چهطوری میشه از تری دی مکس فایلی رو تو زد براش import کنیم؟

دوست عزیز شما اول برو تو مکس فایلی که میخوای ببری تو زیبراش رو با فرمت obj اگسپرت کن بعد برو تو زیبراش اونو ایمپرت کن

CG Art
22-08-2008, 17:06
جمع بچه های زیبراش کار جمعـــــــــه.
منم ای بگی نگی همچین یه کارایی میکنم ( البته در حد مهد کودک :دی )

ho0rezam
22-08-2008, 17:13
سلام...بعده کلی اینور اونور گشتن دیدم بهترین کار همون دانلود از اینترنته(دیال اپ دارم)35 مگو دان کردم:18::41:...

اما بدبختی وسطش فهمیدم trial هست:41:.حالا که دان شده میخوام کارهایه مکسم رو ببرم توش،اما importش کار نمیکنه،مشکل چیه؟:19::19:چجوری باید فایل های مکسو بیارم توش؟البته هادی جان گفتن...:27:

اگه همونه و این مشکله importهه رجیستر نبودنشه...لطف کنین فایل رجیستری،کرکی چیزی رو بدین،به خدا دعاتون میکنیم:42:...ورژنش هم 3.1 هست.:21:

Farzad.wow
22-08-2008, 19:10
بچه ها منم با هاش کار کردم اما در حد کولوچو ... میگم از ابنتدا کجا یاد میدن ما بریم آموزش بگبریم....

ho0rezam
29-08-2008, 13:41
سلام...کسی میدونه از کجا میشه brush جدید واسه زیبراش دان کرد؟اصلا مثه فتو شاپ ،براشه جدید میزارن واسه دان کردن؟یه سوال دیگه همون براش هایه فتوشاپ رو میشه واسه زیبراش استفاده کرد؟

hadi665
29-08-2008, 14:05
خوب دوست جون تو خودتم میتونی تو برنامه هایی مثل پینت یا فتوشاپ براش بسازی
یعنی همون آلفا رو که سیاهو سفیده بسازی و بیاریش تو زیبراش

SILEN
29-08-2008, 16:04
سلام :20:
يه سوال آماتوري از شما اساتيد خوب و گرامي داشتم
من براي اديت يه Mesh نياز به كات قسمت هايي از اون در Edit Mesh Modifires دارم ، اما وقتي كات رو ميزنم فقط روي Vertex ها رو قبول مي كنه و نميشه قسمت دلخواهتو كات كني :41:، ميشه بگين مشكل كار من كجاست؟ بايد روي View خاصي اينكارو انجام بدم يا مشكل جاي ديگه هستش؟
ممنونم:11:
:40::40::40: