PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کوچک کردن فایل 2.5 گیگی به 100 مگا بایت

باران
23-02-2008, 15:01
با سلام
من یه فایل rar از اینترنت به حجم خدودا 100 مگا بایت از اینترنت دانلود کردم وقتی بازش کردم دیدم حدود 2.5 گیگه
چطور میشه یک فایل را اینقدر کوچیک کرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam_tr
23-02-2008, 15:12
دوست عزيز بارها در اين مرود تو اين فروم بحث شده...

من به اين نتيجه رسيدم كه نگرد نيست...البته ميزان فشرده سازي به نوع فايلها بستگي دارد...

befermatooo
23-02-2008, 15:41
منم فکر نکنم اینچنین باشه باران جان اگه میشه آدرس این فایل 100 مگی را بده تا دانلود کنیم ببینیم فایلش چیه یا اینکه خودت بگو

0o1
23-02-2008, 19:00
فکر کنم اشتباه می کنی. اگه شما یه فایل 2 گیگی داشته باشی و با استفاده از winrar این فایل رو به چند تا فایل 100 مگی تبدیل کنی. موقعی که این فایلای 100 مگی رو باز می کنی این اطلاعات روش نوشته.

یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما فقط یک بخش از یه فایل 2 گیگی رو دانلود کردی.

اون 2 گیگ حجم فایل اصلی هستش قبل از چند تکه شدن با Winrar .

باران
23-02-2008, 20:38
دوست عزيز بارها در اين مرود تو اين فروم بحث شده...

من به اين نتيجه رسيدم كه نگرد نيست...البته ميزان فشرده سازي به نوع فايلها بستگي دارد...

ما سعی میکنیم ایندفه به نتیجه برسیم

باران
23-02-2008, 20:39
منم فکر نکنم اینچنین باشه باران جان اگه میشه آدرس این فایل 100 مگی را بده تا دانلود کنیم ببینیم فایلش چیه یا اینکه خودت بگو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این همون فایله

باران
23-02-2008, 20:42
فکر کنم اشتباه می کنی. اگه شما یه فایل 2 گیگی داشته باشی و با استفاده از winrar این فایل رو به چند تا فایل 100 مگی تبدیل کنی. موقعی که این فایلای 100 مگی رو باز می کنی این اطلاعات روش نوشته.

یعنی چی ؟ یعنی اینکه شما فقط یک بخش از یه فایل 2 گیگی رو دانلود کردی.

اون 2 گیگ حجم فایل اصلی هستش قبل از چند تکه شدن با Winrar .

نه عزیز یه فایل 98.7 مگا بایتیه

shahi-007
23-02-2008, 21:24
نه باران درست می گه.چنین چیزی هست.ولی منم نتونستم بفهمم چطوری

منم یه فایله 2 مگی دانلود کردم که ویندوز ویستا بود وقتی بازش می کردی می شد نزدیکای 700 مگ!!

البته ویندوزش رو نصب نکردم ببینم درسته یا نه

باران
23-02-2008, 23:43
خوب حالا نظرتون چیه هنوزم میگید نمیشه؟

Saman-Rs
23-02-2008, 23:46
منم يه فايل 5 مگي رو گرفتم از نت ، كه حدود 11 ساعت وقت ميخواست واسه اينكه از حالت فشرده خارح بشه

كه ويندوز ويستا + آفيس 2007 بود

وقتي هم كه از حالت فشرده خارج شد ، نصف يك درايوم رو پر كرد

ولي خوب فايل ست آپ آفيس كار نكرد و ويندوز هم نصب نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shayan999
24-02-2008, 00:02
نه باران درست می گه.چنین چیزی هست.ولی منم نتونستم بفهمم چطوری

منم یه فایله 2 مگی دانلود کردم که ویندوز ویستا بود وقتی بازش می کردی می شد نزدیکای 700 مگ!!

البته ویندوزش رو نصب نکردم ببینم درسته یا نه

منم اونا دانلود کردم ولی الکی بود. درسته که 700 مگ می شد ولی چیزی واسه نصب نداشت.

fun
24-02-2008, 00:16
بنده يه چيزهايي در مورد فشرده سازي مي دونم اگر جسارت نباشه(تازه وارديم)

بستگي داره چه اطلاعاتي فشرده شده باشه
نحوه قرار گيري اطلاعات و كيفيت
اين سه عامل مهم اند
حتما فايلهاي bmp رو مشاهده كردين كه چند مگن و فايل مشابه با كيفيت مشابه (غير قابل تشخيص توسط نگاه معمولي) در فرمت gif گاها يك صدم فايل اصلي ند.
در فشرده سازي فيلم كارهاي بخصوصي انجام ميشه مثلا در صداش چون ميكروفن تمام صداها با فركانس هاي مختلف را مي گيره و ذخيره ميشه ولي گوش انسان فقط فركانس محدودي رو ميشنوه بقيه پاك ميشن و حجم كاهش پيدا ميكنه .
در اغلب اطلاعات طوري ذخيره ميشن كه اگه يه قسمت فايل از بين رفت (مثلا سي دي خش افتاد) بقيه فايل اون قسمت رو پوشش بده
مثلا از crc استفاده ميشه
ديدي يه سي دي صوتي خيلي حجم ميگيره و هر چقدر هم خش روش بيفته باز ميخونه
ولي يك mp4 بسيار متفاوته
و راههاي ديگر فراواني كه روز به روز گسترش پيدا مي كنه تا اطلاعات رو فشرده كنن و در بعضي موارد فشرده سازي روي كيفيت هم تا حدودي اثر بگذاره امكان داره
در كل ممكنه يه فايل 100 گيگي رو به يك فايل 10 كيلويي تبديل كرد و هيچ محدوديتي از لحاظ حجم نيس
بلكه محدوديت در ساير موارد است
(فرض كن يك فايل تكست 100 گيگي كه يك جمله رو چند صد ميليارد بار تكرار كردن اونوقت فقط به چند كيلو بايت ساده براي ذخيره سازي اون نياز داريم)

باران
24-02-2008, 01:03
بنده يه چيزهايي در مورد فشرده سازي مي دونم اگر جسارت نباشه(تازه وارديم)

بستگي داره چه اطلاعاتي فشرده شده باشه
نحوه قرار گيري اطلاعات و كيفيت
اين سه عامل مهم اند
حتما فايلهاي bmp رو مشاهده كردين كه چند مگن و فايل مشابه با كيفيت مشابه (غير قابل تشخيص توسط نگاه معمولي) در فرمت gif گاها يك صدم فايل اصلي ند.
در فشرده سازي فيلم كارهاي بخصوصي انجام ميشه مثلا در صداش چون ميكروفن تمام صداها با فركانس هاي مختلف را مي گيره و ذخيره ميشه ولي گوش انسان فقط فركانس محدودي رو ميشنوه بقيه پاك ميشن و حجم كاهش پيدا ميكنه .
در اغلب اطلاعات طوري ذخيره ميشن كه اگه يه قسمت فايل از بين رفت (مثلا سي دي خش افتاد) بقيه فايل اون قسمت رو پوشش بده
مثلا از crc استفاده ميشه
ديدي يه سي دي صوتي خيلي حجم ميگيره و هر چقدر هم خش روش بيفته باز ميخونه
ولي يك mp4 بسيار متفاوته
و راههاي ديگر فراواني كه روز به روز گسترش پيدا مي كنه تا اطلاعات رو فشرده كنن و در بعضي موارد فشرده سازي روي كيفيت هم تا حدودي اثر بگذاره امكان داره
در كل ممكنه يه فايل 100 گيگي رو به يك فايل 10 كيلويي تبديل كرد و هيچ محدوديتي از لحاظ حجم نيس
بلكه محدوديت در ساير موارد است
(فرض كن يك فايل تكست 100 گيگي كه يك جمله رو چند صد ميليارد بار تكرار كردن اونوقت فقط به چند كيلو بايت ساده براي ذخيره سازي اون نياز داريم)

یا من منظور شما را نفهمیدم یا شما اشتباه فهمیدی منظور من از فشرده کردن ریپ کردن یا کنورت کردن صدا یا تصویر نیست
من یه فایل ایزو که حجم معمولیش 2.65 گیگه را در حالت فشرده شده 95 مگا بایتی دانلود کردم
mp3 وavi صدا و تصویر چیزه دیگه ایه که از کیفیت کم میکنه ولی rar و zip به کیفیت فایل شما کاری نداره
مثلا شما 10 دست لباس اگه مچاله کنی شاید تو یه ساک بزرگ به سختی جا بدی ولی همون مقدار لباس تا شده و مرتب شده توی یه ساک به مراتب کوچکتر جا میشه
به نظر من کار غیره ممکنی نیست فقط باید علمش را بدست بیاریم

MB_Danger
24-02-2008, 01:46
سلام ...

به تاپیک زیر مراجعه کنید و پست شماره ی 13 را مطالعه فرمایید .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشید .

باران
24-02-2008, 02:05
حرف دوستمون درسته ولی ما که نخواستیم 100 mb را بکنیم 1.5 mb
2.5 گیگ بنظر من خیلی دور از دسترس نیست که بشه 100 مگابایت
در ضمن فایلی که من دانلود کردم این مشکلات نداره

0o1
24-02-2008, 10:00
ویرایش شد