PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سلام..من درایو فلاپی رو تو مای کامپیوترم نمیبینم..

ila
22-02-2008, 19:53
سلام..من درایو فلاپی رو تو مای کامپیوترم نمیبینم..
با اینکه مطمئنم کابلش وصله..تو دیوایس منیجر هم نیست؟
چه جوری میتونم ببینم

Saman-Rs
22-02-2008, 23:02
سلام..من درایو فلاپی رو تو مای کامپیوترم نمیبینم..
با اینکه مطمئنم کابلش وصله..تو دیوایس منیجر هم نیست؟
چه جوری میتونم ببینم

ويندوز جديد ريختي اينجوري شد ؟ يا كار خاصي كردي؟

وقتي فلاپي رو تو فلاپي رام ميزاري صدا ميده آيا؟

behnam_tr
22-02-2008, 23:05
شايد از بايوس غيرفعال شده است....

mahdi7610
22-02-2008, 23:30
سلام
قبل از هر چیز کابلهای داخل کیس را برسی کن .
بعد از قسمت ستاپ ببین غیر فعال نشده باشه .

بهتر بود تایپک قبلی را ادامه می دادی .

موفق باشی .

Saman-Rs
22-02-2008, 23:34
شايد از بايوس غيرفعال شده است....

بله ، حتما يه چك بكن

K A R I M I
23-02-2008, 00:11
سلام اگر برنامه TuneUp رو سیستم دارید با توجه به شکل زیر به قسمت گفته شده مراجعه کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب شما در اینجا تمام درایو های خودتون رو می تونید ببینید ، اونایی که روش علامت سوال قرمز رنگ داره اصلا رو سیستم نصب نیستند ، پس چک کنید که درایو فلاپی شما علامت سوال قرمز داره یا نه ؟ ( برای من که نداره توشکل ببینید ) خوب اگر علامت سوال نداشت یعنی از لحاظ سخت افزاری سالم بوده و رو سیستم نصب هست ، حالا شما باید تیک کنار اون رو بزنید تا توی مای کامپیوتر نشون داده بشه ...
اگر سالم بود ( یعنی علامت سوال قرمز نداشت ) و تیک هم داشت شما باید تیک اون رو بردارید و سیستم رو یه بار ری استارت کنید و دوباره تیک کنار اون را بذارید تا در مای کامپیوتر نشون داده بشه ...
همچنین در این قسمت شما می تونید هر درایوی رو که نمی خواهید در مای کامپیوتر نشون داده بشه تیکش رو بردارید تا از مای کامپیوتر حذف بشه !

ila
23-02-2008, 09:25
نه کابلش که مطمئنم وصله...چون وقتی فلاپی رو هم میزارم صدا میده...حتی چراغ سبز رنگش هم روشنه...
نه یه ارتقای سیستم داشتم..مادر بورد و هارد و این ها رو تعئیض کردمن.بعد اون فرده که برام این ها رو نصب کرده یادش رفته برام نصب کنه..
تنظیمات بایوس چه جوری باید انجام بدم؟

winxp
23-02-2008, 09:47
شما برو تو بایوس اونجا گزینه ی مربوطه مشخصه

بهتره پایین صفحه ببینی کدوم گزینه setup شما رو به حالت دیفالت بر میگردونه

که اکثرا کلید f5 یا f7 هستش
سپس با F10 سیو کنین و بیاین بیرون

اسم اون گزینه هم باید توش فلاپی داشته باشه

موفق باشی عزیزم

mahdi7610
23-02-2008, 09:49
نه کابلش که مطمئنم وصله...چون وقتی فلاپی رو هم میزارم صدا میده...حتی چراغ سبز رنگش هم روشنه...
نه یه ارتقای سیستم داشتم..مادر بورد و هارد و این ها رو تعئیض کردمن.بعد اون فرده که برام این ها رو نصب کرده یادش رفته برام نصب کنه..
تنظیمات بایوس چه جوری باید انجام بدم؟
سلام
خوب پس با این حساب مشکل نمی تونه از کابلها باشه .
سیستم را راه اندازی کن بعد با زدن delete وارد بایوس شو به قسمت مربوط به boot برو و اولین بوت را روی فلاپی تنظیم کن ، دومی را روی هارد و سومی را روی سی دی رام .
البته تنظیم این ها همگی بستگی به نوع مادربوردت داره . فقط شما نگه کن ببین فلاپی disable نباشه .
موفق باشی .

ila
23-02-2008, 22:01
سلام..من این کار ها رو کردم...یعنی تو بایوس رفتم..حالا خدا رو کر فلاپی درایو رو تو مای کامپیوتر ا.مده..ولی وقتی فلاپی میزارم میگه لطفا فلاپی رل قرار دهید..باز باید تنظیم دیگه ای انجام بدنم؟

ila
26-02-2008, 13:12
چرا جواب نمیدید؟
یکی از کارهایی که اآدم باعث میشه پست جدید بزنه همینه دیگه..این که دیگه به سوالهای یه خورده که میگذره دیگه جواب نمیدید..اونوقت نگید پست جدید نزنید...بعد فرتی هم ریس انجمن همینجوری واسه خودش میگیره پاک میکنه..
پس یه خورده به نظر من اهمیت قایل بشید

mahdi7610
26-02-2008, 14:19
چرا جواب نمیدید؟
یکی از کارهایی که اآدم باعث میشه پست جدید بزنه همینه دیگه..این که دیگه به سوالهای یه خورده که میگذره دیگه جواب نمیدید..اونوقت نگید پست جدید نزنید...بعد فرتی هم ریس انجمن همینجوری واسه خودش میگیره پاک میکنه..
پس یه خورده به نظر من اهمیت قایل بشید
دوست عزیز تنظیم دیگه ای نداره . احتمال داره فلاپی دیوایس شما مشکل داشته باشه . یا فلاپی که شما داخلش قرار می دید مشکل داشته باشه . بهتره هر دو را روی یه سیستم دیگه ای امتحان کنی و مطمئن بشی .
به قسمت دیوایس منجر برو و روی فلاپی درایو خودت دوبار کلیک کن و از پنجره باز شده به تب driver برو و روی گزینه Roll back driver کلیک کن بعد برو با یه فلاپی دیگه امتحان کن .

موفق باشی .

ahsanx
28-02-2008, 05:53
دوست عزیز همونطور که mahdi7610 عزیز گفتن : شما به پنجره device manager برو و بر روی

فلاپی راست کلیک کن و گزینه scan for hardware رو بزن شاید فلاپی رو اونجا بشناسه یا به روی

properties برو و ببین که اسم فلاپی رو میبینی ؟ اگر هم اصلا فلاپی توی لیست نبود نبوی به روی

سربرگ action برو و روی scan for hardware change کلیک کن اگه بازم نیومد کابل یا سوکت

مورد داره و در آخر هم فلاپی درایو باید تنمیز بشه . موفق باشی