PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا درایو هارد بیخود پر شده؟

amir_01
22-02-2008, 11:05
سلام
درایو c کامپیوترم با اینکه حدود دو گیگ اطلاعات روش هست ولی خیلی بیشتر نشون میده...درایو دیگه ای هم داشتم که همینجور الکی خیلی بیشتر از مقدار واقعی حجمش پر بود علتش چیه یا چجوری میشه درستش کرد؟؟

یه سوال بیربط دیگه!با سی دی رامی که تقریبا سه سالی روی کامپیوتر باهاش رایت نشده وحالا هم که می خوام رایت کنم نمیشه چیکار باید کرد؟!

darvish1900
22-02-2008, 11:55
سلام
درایو c کامپیوترم با اینکه حدود دو گیگ اطلاعات روش هست ولی خیلی بیشتر نشون میده...درایو دیگه ای هم داشتم که همینجور الکی خیلی بیشتر از مقدار واقعی حجمش پر بود علتش چیه یا چجوری میشه درستش کرد؟؟

یه سوال بیربط دیگه!با سی دی رامی که تقریبا سه سالی روی کامپیوتر باهاش رایت نشده وحالا هم که می خوام رایت کنم نمیشه چیکار باید کرد؟!

خیلی از فایلها بصورت مخفی هستند. یک بار DISK Cleanup کنید یا از برنامه TuneUp Utilities جهت پاکسازی استفاده نمایید.
بعد اینکه حالت ریستور سیستم خاموش کنید خود اون کلی جا میگیره.

اولا با سی رایتر رایت میکنند نه سی دی رام . اگر ازش قبلا زیاد کار نکشیده باشن. شاید با تمیز شدن لنز مشکل حل بشه

mahdi7610
22-02-2008, 13:17
سلام

سلام دوست عزیز
بهتره از برنامه های بهینه سازی هارد دیسک استفاده کنید . برنامه هایی مثل سیستم مکانیک یا tun up یا برنامه های Difragmanttion .
و گاهی اوقات هم به دلیل حجم زیاد system volum information هستش که فضای زیادی از هارد را به خود اختصاص می دهد.

sinaset
23-02-2008, 16:59
سلام
سلام دوست من
همان جور كه دوستان بالا توضيح دادن من هم يك خورد تكميلي تر توضيح مي دم مقداري از حافظه به صورت پنهان است مثلان حافظه مجازي كامپيوتر به رم كمك مي كنه البته بسته به رم شما دارد اول اين رو بگوييد رم شما چند است
اگر رم شما 1 گيگ باشه حدود 2 گيگ بايت از حافظه درايو c رو مي گيرد حالا شما بگوييد رم شما چند است؟

winxp
23-02-2008, 18:01
سلام عزیزان من

من بارها این موضوع رو باز کردم

ببینین , علاوه بر فایلهای مخفی و page file و دیگر فایلها باز هم شما نمیتونین حجمی رو که درایو به صورت use space نشون میده رو پیدا کنین

و این بر میگرده به یه فضای مخفی به نام vast که این فضاهای گم شده مربوط به اونجا میشه
حالا vast چیه ؟

هر فایلی که ما روی سیستم میریزیم یه ادرسی داره که نشون میده فایل روی کدوم سکتور ذخیره شده
این مکان قابل دسترسی نیستش
یعنی شما نمیتونین به صورت نرمال پیداش کنین
وقتی یه فایل رو پاک میکنین در اصل این ادرس پاک میشه و فایل گم میشه
و نرم افزارهای رکاوری هم از همین طریق فایل رو بر میگردونن

حالا یه سوال

ایا تا حالا تونستین بدون نرم افزار یه فایلی رو که پاک کردین برگردونین ؟

برای کم کردن Vast راهی سراغ ندارم ولی اینا بد نیست

1-وقتی میخواین ویندوز عوض کنین دراو رو lov format کنین
2-با نرم افزارهای مخصوص Defrag هارد رو Defrag کنین
3-راه های نرم افزاری برای مبتدیها پیشنهاد نمیشه مثل تغییر cluster size

امیدوارم به درد بخور بوده باشه

اگه کسی اطلاعات بیشتری در باره Vast داره همین جا بزاره که من هم اطلاعاتم کم هستش

موفق باشین